Athenian School Results from the Stanford Invitational at Stanford Golf Course on 9/24/11

Boys Results and Stats

Switch to Girls

Boys Individual Results

Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmnts
Cameron Taylor Jr V 17:25 5:37 3.1 24/150 3/7 3/7 2/23 19:05
(1:40,8.7)
Hen hao! (DPR)
Charles Thimesch Jr V 18:08 5:51 3.1 55/150 4/7 4/7 5/21 19:23
(1:15,6.4)
Hen hao! (DPR)
Cullen Ross Sr V 19:15 6:13 3.1 104/150 7/7 7/7 6/15 19:18
(0:03,0.3)
Hen hao! (DPR)
Gabriel Elliott So V 17:00 5:29 3.1 11/150 1/7 1/7 7/27
Jonathan White Sr V 18:50 6:05 3.1 77/150 6/7 6/7 4/20 20:30
(1:40,8.1)
Hen hao! (DPR)
Tanner Shaw So V 17:15 5:34 3.1 19/150 2/7 2/7 6/23
Wellington Chang Jr V 18:26 5:57 3.1 67/150 5/7 5/7 6/21 18:57
(0:31,2.7)
Hen hao! (DPR)
Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmts

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago.
  • LR = Beat time from the most recent running of this course.
  • PR = Set a new PR on this course. A "Course PR".
  • PG = Beat personal goal.
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.
  • DPR = A "Distance Personal Record" - the personal best time considering distance only, not unique course characteristics. Applicable for 2, 3, and 3.1 mile courses.
  • DSR = A "Distance Season Record" - same as above, but for the current season only.
  • DTW = "Displace to Win". This athlete, as the 6th or 7th runner on his/her squad, displaced scoring runners from a competitor enabling his/her team to finish ahead of that competitor.
  • TB = "Tiebreaker". As the #6 athlete on his/her squad, this athlete was the tiebreaker enabling his/her team to finish ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Boys Team Results

Team Rank of Finish Time
Gap
Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)
V 1st 5 6/21 88:14
1:26
3.1 5:42 5:29 5:57 162 5:29 Gabriel Elliott (10), Tanner Shaw (17), Cameron Taylor (21), Charles Thimesch (51), Wellington Chang (63)
Team Rank of Finish Time Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 John Whelan ETNA HS 15:37 5:02
2 Nathanael Williams Sr N/A SIERRA LUTHERAN 15:44 5:05
3 Nick Ratto Sr NCS ST. JOSEPH 15:52 5:07
4 Travis Hensley Jr N/A CHARLES WRIGHT 15:52 5:07
5 David Goldstone Jr N/A CHARLES WRIGHT 15:55 5:08
6 Ruben Riordan Jr N/A CHARLES WRIGHT 16:03 5:11
7 Gabe Arias So NCS ST. JOSEPH 16:20 5:16
8 Trevor Reinhart Fr NCS MARIN ACADEMY 16:22 5:17
9 James Kinney So NCS MARIN ACADEMY 16:27 5:18
10 Michael Chan Sr NCS STUART HALL 16:57 5:28
11 Gabriel Elliott So Athenian School 17:00 5:29 1/7 1/7 7/27
12 Whit Henderson Sr NCS URBAN SCHOOL OF SF 17:03 5:30
13 Jeffrey Krantz Sr NS REDDING CHRISTIAN 17:09 5:32
14 Tate Jacobson Sr N/A ST. MARY'S (MDFRD) 17:09 5:32
15 Jake Kohn Sr CCS CRYSTAL SPRINGS U 17:09 5:32
16 Jacob Gaynor Jr NCS SONOMA ACADEMY 17:11 5:33
17 Jax Reiff Jr NCS SONOMA ACADEMY 17:12 5:33
18 Kaveh Motamed Jr CCS CRYSTAL SPRINGS U 17:13 5:33
19 Tanner Shaw So Athenian School 17:15 5:34 2/7 2/7 6/23
20 John Dewald Jr N/A SAGE RIDGE 17:15 5:34
21 Spencer Wilson Sr N/A INCLINE 17:18 5:35
22 Caesar Garduno Jr N/A SAGE RIDGE 17:19 5:35
23 Logan Winfield Jr SJS SAC COUNTRY DAY 17:25 5:37
24 Cameron Taylor Jr Athenian School 17:25 5:37 3/7 3/7 2/23
25 Sam Levy-wendt Jr NCS ST. JOSEPH 17:25 5:37
26 James Lafollette Jr NCS ST. JOSEPH 17:34 5:40
27 Nathan Gll Sr NCS COLLEGE PREP 17:36 5:41
28 Damon Young So NS DURHAM 17:38 5:41
29 Ethan Hopwood Sr SS MISSION PREP 17:38 5:41
30 Donovan Harrison So N/A SIERRA LUTHERAN 17:40 5:42
31 John Mcrae Sr N/A SIERRA LUTHERAN 17:40 5:42
32 Chris Melandez So NCS ST. JOSEPH 17:44 5:43
33 Preston Lam So CCS CRYSTAL SPRINGS U 17:45 5:44
34 Michael Kreher Sr NCS LICK-WILMERDING 17:45 5:44
35 Daniel Baron Jr N/A INCLINE 17:45 5:44
36 James Mccay Sr SS MISSION PREP 17:45 5:44
37 Sam Klotz Sr CCS CRYSTAL SPRINGS U 17:46 5:44
38 Aaron Rotman Sr NCS SONOMA ACADEMY 17:50 5:45
39 Ross Deniston Fr NCS BEREAN CHRISTIAN 17:52 5:46
40 Austin Orr Jr NCS SONOMA ACADEMY 17:53 5:46
41 Louis Rodrigues Jr NCS ST. JOSEPH 17:55 5:47
42 Patrick Loftus So NCS SONOMA ACADEMY 17:56 5:47
43 Mark Bavoso Sr NCS COLLEGE PREP 17:57 5:47
44 Ryan Kaveh Jr CCS CRYSTAL SPRINGS U 17:58 5:48
45 Joe Hildula Sr NCS STUART HALL 18:01 5:49
46 Ben Ho Sr NCS BEREAN CHRISTIAN 18:01 5:49
47 Michael George Sr N/A WHITTELL 18:01 5:49
48 Jack Ferguson Jr NCS MARIN ACADEMY 18:02 5:49
49 Evan Vomund So N/A INCLINE 18:02 5:49
50 Collin Ching So CCS CRYSTAL SPRINGS U 18:05 5:50
51 Corey Robinson So NCS LICK-WILMERDING 18:05 5:50
52 Darren Fletcher Jr NCS COLLEGE PREP 18:06 5:50
53 Andrew Chellman Jr N/A SAGE RIDGE 18:07 5:51
54 Andy Ausherman Sr N/A SAGE RIDGE 18:08 5:51
55 Charles Thimesch Jr Athenian School 18:08 5:51 4/7 4/7 5/21
56 Luke Barulich Sr N/A SIERRA LUTHERAN 18:11 5:52
57 Joe Farned Jr CCS WOODSIDE PRIORY 18:15 5:53
58 Jonny Harms Sr N/A SIERRA LUTHERAN 18:16 5:54
59 Levi Dodge Sr N/A INCLINE 18:16 5:54
60 Justin Nathan Jr NCS COLLEGE PREP 18:18 5:54
61 Chris Martin So N/A ST. MARY'S (MDFRD) 18:22 5:55
62 Connor Jordan Jr NCS LICK-WILMERDING 18:24 5:56
63 Eg Garcia Sr NCS MARIN ACADEMY 18:24 5:56
64 Levi Tillie So NCS BEREAN CHRISTIAN 18:24 5:56
65 Ollie Meister Sr NCS COLLEGE PREP 18:24 5:56
66 Tobin Bolter Fr NCS BEREAN CHRISTIAN 18:25 5:56
67 Wellington Chang Jr Athenian School 18:26 5:57 5/7 5/7 6/21
68 Alex Wu Sr NCS URBAN SCHOOL OF SF 18:26 5:57
69 Jack Mitchell Jr NCS COLLEGE PREP 18:27 5:57
70 Leo Berez So CCS WOODSIDE PRIORY 18:28 5:57
71 Alex Condotti Fr CCS PACIFIC COLLEGIATE 18:28 5:57
72 Avery Rock So NCS LICK-WILMERDING 18:36 6:00
73 Jack Dimmer Jr N/A CHARLES WRIGHT 18:37 6:00
74 Kevin Graham Sr NCS BEREAN CHRISTIAN 18:38 6:01
75 Luc Bouchard Fr CCS PACIFIC COLLEGIATE 18:44 6:03
76 John Trudelle So CCS WOODSIDE PRIORY 18:45 6:03
77 Jonathan White Sr Athenian School 18:50 6:05 6/7 6/7 4/20
78 Peter Schwartz Jr N/A ST. MARY'S (MDFRD) 18:52 6:05
79 Adam Truman So CCS ST FRANCIS WTSVILL 18:52 6:05
80 Egon Conway Jr NCS LICK-WILMERDING 18:54 6:06
81 Alex Lutton Jr N/A CHARLES WRIGHT 18:54 6:06
82 Dylan Croll Jr CCS WOODSIDE PRIORY 18:58 6:07
83 Binh Phan Jr CCS CRYSTAL SPRINGS U 19:00 6:08
84 Andrew Christensen So CCS WOODSIDE PRIORY 19:00 6:08
85 Shane Bannon So NCS URBAN SCHOOL OF SF 19:01 6:08
86 Liam Lynch Jr NCS STUART HALL 19:01 6:08
87 Justin Tomas Sr NCS BEREAN CHRISTIAN 19:02 6:08
88 Tayeb Zaidi Jr NCS LICK-WILMERDING 19:02 6:08
89 Julian Matulich Sr NCS URBAN SCHOOL OF SF 19:03 6:09
90 Jonathan Sundheim So NCS ST. JOSEPH 19:03 6:09
91 Jack Crawford So NCS LICK-WILMERDING 19:04 6:09
92 Zachary Welch Sr N/A WHITTELL 19:05 6:09
93 Joshua Welch Jr N/A WHITTELL 19:06 6:10
94 Isaac Berez Jr CCS WOODSIDE PRIORY 19:07 6:10
95 Kenny Volkmann Sr NCS MARIN ACADEMY 19:07 6:10
96 Mark Wason Sr CCS PACIFIC COLLEGIATE 19:07 6:10
97 Chris Maxwell Sr NCS BRANSON 19:07 6:10
98 Peter Stefek So NCS COLLEGE PREP 19:09 6:11
99 David Sutter So NCS MARIN ACADEMY 19:10 6:11
100 Eric Windt Fr NCS BEREAN CHRISTIAN 19:10 6:11
101 Wei Dai Sr SJS SAC COUNTRY DAY 19:14 6:12
102 Morgan Kinunen Jr NCS SONOMA ACADEMY 19:14 6:12
103 Wyatt Hicks Fr N/A SIERRA LUTHERAN 19:15 6:13
104 Cullen Ross Sr Athenian School 19:15 6:13 7/7 7/7 6/15
105 Eli Cushnir So CCS PACIFIC COLLEGIATE 19:17 6:13
106 Austin Garcia Jr NCS SONOMA ACADEMY 19:18 6:14
107 Sam Schaefer Sr NCS BRANSON 19:23 6:15
108 Micah Mueller So NS AMERICAN CHRISTIAN 19:26 6:16
109 Jack Caldwell Sr CCS ST FRANCIS WTSVILL 19:33 6:18
110 Sam Levant So N/A CHARLES WRIGHT 19:36 6:19
111 Dylan Smith Fr N/A INCLINE 19:40 6:21
112 Carl Ferber Sr SS MISSION PREP 19:46 6:23
113 Brian Digorgio Jr CCS WOODSIDE PRIORY 19:47 6:23
114 Matthew Hanna Fr N/A INCLINE 19:48 6:23
115 Lyonel Pfaender Sr N/A INCLINE 19:49 6:24
116 Yusef Shaheen So NCS URBAN SCHOOL OF SF 19:50 6:24
117 Dean Fryn Jr CCS ST FRANCIS WTSVILL 19:53 6:25
118 Drake Birnbaum So N/A CHARLES WRIGHT 19:55 6:25
119 Louie Martinell So CCS ST FRANCIS WTSVILL 19:55 6:25
120 James Powell So NCS URBAN SCHOOL OF SF 19:59 6:27
121 Garrett Helms So N/A SAGE RIDGE 20:09 6:30
122 Alec Neal So NCS MARIN ACADEMY 20:15 6:32
123 Gabe Rosen-duran So NCS BRANSON 20:16 6:32
124 Robin Sanders So CCS PINEWOOD SCHOOL 20:26 6:35
125 Peter Bertelsen So SS MISSION PREP 20:32 6:37
126 Mars Pasache So NCS STUART HALL 20:36 6:39
127 Jack Hochberg Jr CCS PINEWOOD SCHOOL 20:36 6:39
128 Travis Hisken Sr N/A WHITTELL 20:40 6:40
129 Ryland Chan Sr CCS PINEWOOD SCHOOL 20:42 6:41
130 Kurt Eskicioglu Jr NCS STUART HALL 20:43 6:41
131 Luis Martinez Jr N/A SAGE RIDGE 20:45 6:42
132 Baldwin Liu Sr NCS STUART HALL 20:49 6:43
133 Kyle Van Housen Fr SS MISSION PREP 20:57 6:45
134 John Daniel Sutton Jr N/A ST. MARY'S (MDFRD) 20:57 6:45
135 Brandan La Sr NCS STUART HALL 20:59 6:46
136 Josh Fenske Jr SS MISSION PREP 21:00 6:46
137 Alex Freeman Jr SS MISSION PREP 21:01 6:47
138 Kevin Endersby So CCS PINEWOOD SCHOOL 21:05 6:48
139 Dylan Dreyer So CCS PINEWOOD SCHOOL 21:13 6:51
140 Austin Twombly So CCS PINEWOOD SCHOOL 21:21 6:53
141 Vishul Jindal Fr CCS PINEWOOD SCHOOL 21:32 6:57
142 Morgan Bennett-smith Jr SJS SAC COUNTRY DAY 21:33 6:57
143 Avery Laub Jr N/A WHITTELL 21:35 6:58
144 Seamus Howard So CCS PACIFIC COLLEGIATE 21:43 7:00
145 Joey Olmeda Fr CCS ST FRANCIS WTSVILL 22:47 7:21
146 Austin Igelman Sr N/A ST. MARY'S (MDFRD) 22:58 7:25
147 Adam Lohman So N/A ST. MARY'S (MDFRD) 23:04 7:26
148 Jose Garcia So CCS ST FRANCIS WTSVILL 24:55 8:02
149 Ben Beck Sr N/A WHITTELL 26:14 8:28
150 Zachary Andrada So N/A WHITTELL 27:04 8:44
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: V 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 NCS ST. JOSEPH
2-2-2-1-1
Gap: 1:52
84:55
16:59
5:29
81 Nick Ratto
Sr
15:52
5:07
2
Gabe Arias
So
16:20
5:16
6
Sam Levy-wendt
Jr
17:25
5:37
22
James Lafollette
Jr
17:34
5:40
23
Chris Melandez
So
17:44
5:43
28
Louis Rodrigues
Jr
17:55
5:47
37
Jonathan Sundheim
So
19:03
6:09
86
2 CCS CRYSTAL SPRINGS U
9-6-5-3-2
Gap: 0:49
87:51
17:34
5:40
131 Jake Kohn
Sr
17:09
5:32
13
Kaveh Motamed
Jr
17:13
5:33
16
Preston Lam
So
17:45
5:44
29
Sam Klotz
Sr
17:46
5:44
33
Ryan Kaveh
Jr
17:58
5:48
40
Collin Ching
So
18:05
5:50
46
Binh Phan
Jr
19:00
6:08
79
3 NCS SONOMA ACADEMY
10-6-7-4-3
Gap: 0:45
88:02
17:36
5:41
137 Jacob Gaynor
Jr
17:11
5:33
14
Jax Reiff
Jr
17:12
5:33
15
Aaron Rotman
Sr
17:50
5:45
34
Austin Orr
Jr
17:53
5:46
36
Patrick Loftus
So
17:56
5:47
38
Morgan Kinunen
Jr
19:14
6:12
96
Austin Garcia
Jr
19:18
6:14
100
4 N/A CHARLES WRIGHT
3-1-1-2-4
Gap: 3:02
85:21
17:04
5:30
158 Travis Hensley
Jr
15:52
5:07
3
David Goldstone
Jr
15:55
5:08
4
Ruben Riordan
Jr
16:03
5:11
5
Jack Dimmer
Jr
18:37
6:00
69
Alex Lutton
Jr
18:54
6:06
77
Sam Levant
So
19:36
6:19
102
Drake Birnbaum
So
19:55
6:25
110
5 N/A SIERRA LUTHERAN
1-4-4-6-5
Gap: 2:32
87:31
17:30
5:39
160 Nathanael Williams
Sr
15:44
5:05
1
Donovan Harrison
So
17:40
5:42
26
John Mcrae
Sr
17:40
5:42
27
Luke Barulich
Sr
18:11
5:52
52
Jonny Harms
Sr
18:16
5:54
54
Wyatt Hicks
Fr
19:15
6:13
97




6 Athenian School
6-4-3-4-6
Gap: 1:26
88:14
17:39
5:42
162 Gabriel Elliott
So
17:00
5:29
10
Tanner Shaw
So
17:15
5:34
17
Cameron Taylor
Jr
17:25
5:37
21
Charles Thimesch
Jr
18:08
5:51
51
Wellington Chang
Jr
18:26
5:57
63
Jonathan White
Sr
18:50
6:05
73
Cullen Ross
Sr
19:15
6:13
98
7 NCS MARIN ACADEMY
4-3-6-7-7
Gap: 2:45
88:22
17:40
5:42
209 Trevor Reinhart
Fr
16:22
5:17
7
James Kinney
So
16:27
5:18
8
Jack Ferguson
Jr
18:02
5:49
44
Eg Garcia
Sr
18:24
5:56
59
Kenny Volkmann
Sr
19:07
6:10
91
David Sutter
So
19:10
6:11
94
Alec Neal
So
20:15
6:32
114
8 NCS COLLEGE PREP
13-12-10-10-8
Gap: 0:48
90:21
18:04
5:50
228 Nathan Gll
Sr
17:36
5:41
24
Mark Bavoso
Sr
17:57
5:47
39
Darren Fletcher
Jr
18:06
5:50
48
Justin Nathan
Jr
18:18
5:54
56
Ollie Meister
Sr
18:24
5:56
61
Jack Mitchell
Jr
18:27
5:57
65
Peter Stefek
So
19:09
6:11
93
9 N/A SAGE RIDGE
11-8-8-8-9
Gap: 2:54
90:58
18:12
5:52
250 John Dewald
Jr
17:15
5:34
18
Caesar Garduno
Jr
17:19
5:35
20
Andrew Chellman
Jr
18:07
5:51
49
Andy Ausherman
Sr
18:08
5:51
50
Garrett Helms
So
20:09
6:30
113
Luis Martinez
Jr
20:45
6:42
122




10 N/A INCLINE
12-9-9-9-10
Gap: 2:22
91:01
18:12
5:52
253 Spencer Wilson
Sr
17:18
5:35
19
Daniel Baron
Jr
17:45
5:44
31
Evan Vomund
So
18:02
5:49
45
Levi Dodge
Sr
18:16
5:54
55
Dylan Smith
Fr
19:40
6:21
103
Matthew Hanna
Fr
19:48
6:23
106
Lyonel Pfaender
Sr
19:49
6:24
107
11 NCS BEREAN CHRISTIAN
16-15-13-11-11
Gap: 0:46
91:20
18:16
5:54
269 Ross Deniston
Fr
17:52
5:46
35
Ben Ho
Sr
18:01
5:49
42
Levi Tillie
So
18:24
5:56
60
Tobin Bolter
Fr
18:25
5:56
62
Kevin Graham
Sr
18:38
6:01
70
Justin Tomas
Sr
19:02
6:08
83
Eric Windt
Fr
19:10
6:11
95
12 NCS LICK-WILMERDING
15-15-12-12-12
Gap: 1:09
91:44
18:21
5:55
279 Michael Kreher
Sr
17:45
5:44
30
Corey Robinson
So
18:05
5:50
47
Connor Jordan
Jr
18:24
5:56
58
Avery Rock
So
18:36
6:00
68
Egon Conway
Jr
18:54
6:06
76
Tayeb Zaidi
Jr
19:02
6:08
84
Jack Crawford
So
19:04
6:09
87
13 CCS WOODSIDE PRIORY
18-17-17-16-13
Gap: 0:45
93:26
18:41
6:02
349 Joe Farned
Jr
18:15
5:53
53
Leo Berez
So
18:28
5:57
66
John Trudelle
So
18:45
6:03
72
Dylan Croll
Jr
18:58
6:07
78
Andrew Christensen
So
19:00
6:08
80
Isaac Berez
Jr
19:07
6:10
90
Brian Digorgio
Jr
19:47
6:23
105
13 NCS URBAN SCHOOL OF SF
7-14-15-13-13
Gap: 2:47
93:23
18:41
6:01
349 Whit Henderson
Sr
17:03
5:30
11
Alex Wu
Sr
18:26
5:57
64
Shane Bannon
So
19:01
6:08
81
Julian Matulich
Sr
19:03
6:09
85
Yusef Shaheen
So
19:50
6:24
108
James Powell
So
19:59
6:27
112




15 NCS STUART HALL
5-9-11-14-15
Gap: 3:46
95:18
19:04
6:09
370 Michael Chan
Sr
16:57
5:28
9
Joe Hildula
Sr
18:01
5:49
41
Liam Lynch
Jr
19:01
6:08
82
Mars Pasache
So
20:36
6:39
117
Kurt Eskicioglu
Jr
20:43
6:41
121
Baldwin Liu
Sr
20:49
6:43
123
Brandan La
Sr
20:59
6:46
126
16 SS MISSION PREP
14-11-16-17-16
Gap: 3:19
96:38
19:20
6:14
401 Ethan Hopwood
Sr
17:38
5:41
25
James Mccay
Sr
17:45
5:44
32
Carl Ferber
Sr
19:46
6:23
104
Peter Bertelsen
So
20:32
6:37
116
Kyle Van Housen
Fr
20:57
6:45
124
Josh Fenske
Jr
21:00
6:46
127
Alex Freeman
Jr
21:01
6:47
128
17 N/A ST. MARY'S (MDFRD)
8-13-14-15-17
Gap: 5:49
98:18
19:40
6:21
404 Tate Jacobson
Sr
17:09
5:32
12
Chris Martin
So
18:22
5:55
57
Peter Schwartz
Jr
18:52
6:05
74
John Daniel Sutton
Jr
20:57
6:45
125
Austin Igelman
Sr
22:58
7:25
136
Adam Lohman
So
23:04
7:26
137




18 CCS PACIFIC COLLEGIATE
19-19-19-18-18
Gap: 3:15
97:19
19:28
6:17
463 Alex Condotti
Fr
18:28
5:57
67
Luc Bouchard
Fr
18:44
6:03
71
Mark Wason
Sr
19:07
6:10
92
Eli Cushnir
So
19:17
6:13
99
Seamus Howard
So
21:43
7:00
134








19 N/A WHITTELL
17-18-18-19-19
Gap: 3:34
98:27
19:41
6:21
472 Michael George
Sr
18:01
5:49
43
Zachary Welch
Sr
19:05
6:09
88
Joshua Welch
Jr
19:06
6:10
89
Travis Hisken
Sr
20:40
6:40
119
Avery Laub
Jr
21:35
6:58
133
Ben Beck
Sr
26:14
8:28
139
Zachary Andrada
So
27:04
8:44
140
20 CCS ST FRANCIS WTSVILL
20-20-20-20-20
Gap: 3:55
101:00
20:12
6:31
531 Adam Truman
So
18:52
6:05
75
Jack Caldwell
Sr
19:33
6:18
101
Dean Fryn
Jr
19:53
6:25
109
Louie Martinell
So
19:55
6:25
111
Joey Olmeda
Fr
22:47
7:21
135
Jose Garcia
So
24:55
8:02
138




21 CCS PINEWOOD SCHOOL
21-21-21-21-21
Gap: 0:47
104:02
20:48
6:43
612 Robin Sanders
So
20:26
6:35
115
Jack Hochberg
Jr
20:36
6:39
118
Ryland Chan
Sr
20:42
6:41
120
Kevin Endersby
So
21:05
6:48
129
Dylan Dreyer
So
21:13
6:51
130
Austin Twombly
So
21:21
6:53
131
Vishul Jindal
Fr
21:32
6:57
132
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.