Athenian School Results from the North Coast Section Finals at Hayward HS Old on 11/17/12

Boys Results and Stats

Switch to Girls

Boys Individual Results

Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmnts
Alexander Ball Jr V 18:21 6:07 3 65/158 5/7 5/7 8/22
Cameron Taylor Sr V 16:57 5:39 3 17/158 2/7 2/7 5/24 16:49 16:49 16:49 16:49
Charles Thimesch Sr V 17:00 5:40 3 19/158 3/7 3/7 3/23 16:53 16:53 16:53 16:53
Eric Strand Fr V 18:24 6:08 3 67/158 6/7 6/7 7/20
Gabriel Elliott Jr V 17:10 5:43 3 22/158 4/7 4/7 2/23 16:13 16:13 16:13 16:13
Tanner Shaw Jr V 16:24 5:28 3 8/158 1/7 1/7 5/26 16:25
(0:01,0.1)
16:25
(0:01,0.1)
16:25
(0:01,0.1)
16:25
(0:01,0.1)
Hen hao! (LY, LR, PR, DPR)
Tzofi Klinghoffer Jr V 19:12 6:24 3 87/158 7/7 7/7 8/20
Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmts

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago.
  • LR = Beat time from the most recent running of this course.
  • PR = Set a new PR on this course. A "Course PR".
  • PG = Beat personal goal.
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.
  • DPR = A "Distance Personal Record" - the personal best time considering distance only, not unique course characteristics. Applicable for 2, 2.48(4K), 3, and 3.1(5K) mile courses.
  • DSR = A "Distance Season Record" - same as above, but for the current season only.
  • DTW = "Displace to Win". This athlete, as the 6th or 7th runner on his/her squad, displaced scoring runners from a competitor enabling his/her team to finish ahead of that competitor.
  • TB = "Tiebreaker". As the #6 athlete on his/her squad, this athlete was the tiebreaker enabling his/her team to finish ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Boys Team Results

Team Rank of Finish Time
Gap
Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)
V 1st 5 5/22 85:52
1:57
3 5:43 5:28 6:07 129 5:27 84:36 84:36 84:36 Tanner Shaw (8), Cameron Taylor (17), Charles Thimesch (19), Gabriel Elliott (22), Alexander Ball (63)
Team Rank of Finish Time Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Trevor Reinhart So Marin Academy 15:51 5:17
2 Louis Rodrigues Sr St. Joseph Notre Dame 15:55 5:18
3 James Kinney Jr Marin Academy 15:57 5:19
4 Connor Clark Sr University Hs (sf) 16:06 5:22
5 Michael Murphy So St. Joseph Notre Dame 16:08 5:23
6 Matthew Murphy So St. Joseph Notre Dame 16:08 5:23
7 Walker Willett Sr Urban School (sf) 16:11 5:24
8 Tanner Shaw Jr Athenian School 16:24 5:28 1/7 1/7 5/26 16:25
(0:01)
16:25
(0:01)
16:25
(0:01)
Hen hao! (LY, LR, PR)
9 Austin Orr Sr Sonoma Academy 16:29 5:30
10 Jax Reiff Sr Sonoma Academy 16:29 5:30
11 Tobin Bolter So Berean Christian 16:29 5:30
12 Zach Connolly Fr Redwood Christian 16:39 5:33
13 Gabe Arias-sheride Jr St. Joseph Notre Dame 16:41 5:34
14 Patrich Laftus Jr Sonoma Academy 16:55 5:38
15 Matt Jenkins So Lick Wilmerding 16:56 5:39
16 Connor Jordan Sr Lick Wilmerding 16:56 5:39
17 Cameron Taylor Sr Athenian School 16:57 5:39 2/7 2/7 5/24 16:49 16:49 16:49
18 James Lafollette Sr St. Joseph Notre Dame 17:00 5:40
19 Charles Thimesch Sr Athenian School 17:00 5:40 3/7 3/7 3/23 16:53 16:53 16:53
20 Sam Levy-wendt Sr St. Joseph Notre Dame 17:04 5:41
21 Chris Melendez Jr St. Joseph Notre Dame 17:05 5:42
22 Gabriel Elliott Jr Athenian School 17:10 5:43 4/7 4/7 2/23 16:13 16:13 16:13
23 Michael Dunne Fr Marin Academy 17:15 5:45
24 Jacob Gaynor Sr Sonoma Academy 17:15 5:45
25 Julian Early Jr Head-Royce 17:18 5:46
26 Dustyn Salomon Jr South Fork 17:18 5:46
27 Corey Robinson Jr Lick Wilmerding 17:22 5:47
28 Ross Deniston So Berean Christian 17:24 5:48
29 Caleb Richards Fr Sonoma Academy 17:26 5:49
30 Zac Oji So Lick Wilmerding 17:28 5:49
31 James Burton Sr University Hs (sf) 17:30 5:50
32 James Rich So Lick Wilmerding 17:31 5:50
33 Darren Fletcher Sr College Preparatory 17:33 5:51
34 Ben Tracy So University Hs (sf) 17:33 5:51
35 Jack Ferguson Sr Marin Academy 17:36 5:52
36 Shane Bannon Jr Urban School (sf) 17:37 5:52
37 Justin Nathan Sr College Preparatory 17:37 5:52
38 Thomas Namara So Stuart Hall 17:38 5:53
39 Mars Pasache Jr Stuart Hall 17:40 5:53
40 Chris Boranian So Head-Royce 17:41 5:54
41 Avery Rock Jr Lick Wilmerding 17:41 5:54
42 Matt Romer Jr College Preparatory 17:41 5:54
43 Liam Lynch Sr Stuart Hall 17:42 5:54
44 Octave Lepinard So Urban School (sf) 17:47 5:56
45 Jack Tannenbaum Jr University Hs (sf) 17:53 5:58
46 David Sutter Jr Marin Academy 17:53 5:58
47 Axay Patel Jr Cloverdale 17:55 5:58
48 Jack Crawford Jr Lick Wilmerding 17:57 5:59
49 Ned Geeslin Jr University Hs (sf) 18:01 6:00
50 Darin Marcucci Sr Cloverdale 18:03 6:01
51 Alex Rogers Sr Upper Lake 18:05 6:02
52 Vishaal Agartha So College Preparatory 18:05 6:02
53 Julian Moreno Fr Stuart Hall 18:06 6:02
54 Henry Fleming Fr Marin Academy 18:07 6:02
55 Bent Holmlund Jr Redwood Christian 18:09 6:03
56 Austin Neri Jr University Hs (sf) 18:10 6:03
57 Jono Otero-caldwel Sr Stuart Hall 18:10 6:03
58 Tris Dodge So College Preparatory 18:11 6:04
59 Gage Deheer Sr Upper Lake 18:13 6:04
60 Stuart Suplick Jr Head-Royce 18:13 6:04
61 Ismael Lopez Sr South Fork 18:15 6:05
62 Steve Sloan Fr College Preparatory 18:16 6:05
63 Zack Sneathen Fr Upper Lake 18:18 6:06
64 Eli Rosan-duran So Sonoma Academy 18:19 6:06
65 Alexander Ball Jr Athenian School 18:21 6:07 5/7 5/7 8/22
66 Alec Neal Jr Marin Academy 18:22 6:07
67 Eric Strand Fr Athenian School 18:24 6:08 6/7 6/7 7/20
68 Jeff Mullins Jr Livermore Valley Chtr. 18:24 6:08
69 Nathan Amin So University Hs (sf) 18:25 6:08
70 James Powell Jr Urban School (sf) 18:27 6:09
71 Graham Johnson Sr Sonoma Academy 18:28 6:09
72 Kyle Berman So Urban School (sf) 18:29 6:10
73 Roger Martinez Sr Cloverdale 18:30 6:10
74 Jack Mitchell Sr College Preparatory 18:33 6:11
75 John West Sr Urban School (sf) 18:35 6:12
76 Ernesto Navarro Fr Roseland Univ Prep 18:39 6:13
77 Felix Merk So International 18:40 6:13
78 Levi Nortune So Berean Christian 18:44 6:15
79 Thomas Egan Jr Stuart Hall 18:45 6:15
80 Will Mullins Jr Livermore Valley Chtr. 18:54 6:18
81 Greg Gagnon Jr Upper Lake 18:57 6:19
82 Varun Prasad Sr Bentley Upper 18:57 6:19
83 Alex Seutin Jr International 19:03 6:21
84 Paul Grant-villega Sr International 19:04 6:21
85 Itai Levin So International 19:04 6:21
86 Connor Mckeon Sr Stuart Hall 19:05 6:22
87 Tzofi Klinghoffer Jr Athenian School 19:12 6:24 7/7 7/7 8/20
88 Jared Wade Sr Upper Lake 19:12 6:24
89 Erik Spanberg Jr Bay (sf) 19:21 6:27
90 Caleb Olivarez So Redwood Christian 19:29 6:30
91 Julian Guerrero Fr Livermore Valley Chtr. 19:33 6:31
92 Andrew Fellows Sr Redwood Christian 19:35 6:32
93 Andres Alatorre Jr South Fork 19:39 6:33
94 Andrew Peacock Jr Berean Christian 19:40 6:33
95 Matt Baker So Cloverdale 19:43 6:34
96 Mark Breaux So Rincon Valley Christian 19:47 6:36
97 Ben Dawson Fr Bentley Upper 19:49 6:36
98 Cory Rodriguez Sr Upper Lake 19:49 6:36
99 Riley Smith Jr Berean Christian 19:49 6:36
100 Will Sirisouk Fr Technology 19:52 6:37
101 George Condit Jr Chinese Christian 20:08 6:43
102 Ethan Janssen Fr Urban School (sf) 20:10 6:43
103 Matt Hetrick Sr Cloverdale 20:13 6:44
104 Riley Coven Jr Branson 20:14 6:45
105 Tj Dooley Sr Technology 20:16 6:45
106 William Misener Jr International 20:18 6:46
107 Jeremy Slavitz Sr Branson 20:19 6:46
108 Patrick Chen Jr Branson 20:24 6:48
109 Scott Ragan Sr Cloverdale 20:30 6:50
110 Kevin Anderson Sr Bay (sf) 20:31 6:50
111 Paul Epperson Jr Livermore Valley Chtr. 20:33 6:51
112 Eric Berkovsky Fr International 20:33 6:51
113 Elijah Jones So Technology 20:34 6:51
114 Nick Wactor Sr Head-Royce 20:34 6:51
115 Benjamin Foster Jr Bay (sf) 20:37 6:52
116 Jesse Stephens So Redwood Christian 20:41 6:54
117 Jacob Ellis Sr Redwood Christian 20:42 6:54
118 Dustin Tran Jr Livermore Valley Chtr. 20:44 6:55
119 Jack Barron Fr Livermore Valley Chtr. 20:46 6:55
120 Devin Hand Sr South Fork 20:47 6:56
121 Nick Covison So Making Waves 20:54 6:58
122 Isaiah Mobley So Making Waves 20:54 6:58
123 Greg Lin So Redwood Christian 20:54 6:58
124 Malcolm Roediger Fr Bay (sf) 21:09 7:03
125 Kyle Connell Sr John Swett 21:09 7:03
126 Brandan Louie Sr Chinese Christian 21:10 7:03
127 Bakari Smith So International 21:10 7:03
128 Devin Burwell So Technology 21:13 7:04
129 Marcus Marr Jr Livermore Valley Chtr. 21:13 7:04
130 Caleb Rosen Fr Head-Royce 21:14 7:05
131 Robert Steiner So Branson 21:14 7:05
132 Dylan Thiermann Fr Head-Royce 21:14 7:05
133 Emmitt Quadrio Sr Upper Lake 21:15 7:05
134 Nick Bird Sr Branson 21:23 7:08
135 Tristan Atkinson Fr Technology 21:23 7:08
136 Austin Silva Jr Berean Christian 21:25 7:08
137 Andy Delacampa So John Swett 21:35 7:12
138 Alexander Yee Sr Bentley Upper 21:37 7:12
139 Tommy Cella Jr Head-Royce 21:38 7:13
140 Campbell Unruh Fr Bentley Upper 21:43 7:14
141 Taylor Eth Sr Branson 21:45 7:15
142 Andreas Balslev Sr Bay (sf) 21:56 7:19
143 Jacob Torres Jr Cloverdale 21:59 7:20
144 Richard Riggs Sr Berean Christian 22:08 7:23
145 Demario Brown So Making Waves 22:14 7:25
146 Oliver Ruston Fr Bay (sf) 22:16 7:25
147 James Shum Fr Bentley Upper 22:22 7:27
148 Evan Fitzgerald Sr Bentley Upper 22:28 7:29
149 Wade Songer Fr John Swett 22:45 7:35
150 Ian Mott Jr Branson 22:52 7:37
151 Shawn Bolker So Bay (sf) 23:14 7:45
152 Ryland Sepic Fr Technology 23:29 7:50
153 Sam Lombardi So Bentley Upper 23:57 7:59
154 Aaron Malborough Fr Making Waves 24:06 8:02
155 Stephen Butler Fr John Swett 24:20 8:07
156 Henry Carey Fr Technology 24:29 8:10
157 Luis Ramirez So Making Waves 25:09 8:23
158 Zackery Pearson Sr John Swett 26:16 8:45
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: V 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 St. Joseph Notre Dame
2-2-1-1-1
Gap: 1:05
81:52
16:22
5:27
44 Louis Rodrigues
Sr
15:55
5:18
2
Michael Murphy
So
16:08
5:23
5
Matthew Murphy
So
16:08
5:23
6
Gabe Arias-sheride
Jr
16:41
5:34
13
James Lafollette
Sr
17:00
5:40
18
Sam Levy-wendt
Sr
17:04
5:41
20
Chris Melendez
Jr
17:05
5:42
21
2 Sonoma Academy
6-3-3-2-2
Gap: 0:57
84:34
16:55
5:38
85 Austin Orr
Sr
16:29
5:30
9
Jax Reiff
Sr
16:29
5:30
10
Patrich Laftus
Jr
16:55
5:38
14
Jacob Gaynor
Sr
17:15
5:45
24
Caleb Richards
Fr
17:26
5:49
28
Eli Rosan-duran
So
18:19
6:06
62
Graham Johnson
Sr
18:28
6:09
69
3 Marin Academy
1-1-2-3-3
Gap: 2:02
84:32
16:54
5:38
106 Trevor Reinhart
So
15:51
5:17
1
James Kinney
Jr
15:57
5:19
3
Michael Dunne
Fr
17:15
5:45
23
Jack Ferguson
Sr
17:36
5:52
34
David Sutter
Jr
17:53
5:58
45
Henry Fleming
Fr
18:07
6:02
53
Alec Neal
Jr
18:22
6:07
64
4 Lick Wilmerding
9-5-5-5-4
Gap: 0:35
86:13
17:15
5:45
117 Matt Jenkins
So
16:56
5:39
15
Connor Jordan
Sr
16:56
5:39
16
Corey Robinson
Jr
17:22
5:47
26
Zac Oji
So
17:28
5:49
29
James Rich
So
17:31
5:50
31
Avery Rock
Jr
17:41
5:54
40
Jack Crawford
Jr
17:57
5:59
47
5 Athenian School
5-4-4-4-5
Gap: 1:57
85:52
17:10
5:43
129 Tanner Shaw
Jr
16:24
5:28
8
Cameron Taylor
Sr
16:57
5:39
17
Charles Thimesch
Sr
17:00
5:40
19
Gabriel Elliott
Jr
17:10
5:43
22
Alexander Ball
Jr
18:21
6:07
63
Eric Strand
Fr
18:24
6:08
65
Tzofi Klinghoffer
Jr
19:12
6:24
84
6 University Hs (sf)
3-6-6-6-6
Gap: 1:55
87:03
17:25
5:48
159 Connor Clark
Sr
16:06
5:22
4
James Burton
Sr
17:30
5:50
30
Ben Tracy
So
17:33
5:51
33
Jack Tannenbaum
Jr
17:53
5:58
44
Ned Geeslin
Jr
18:01
6:00
48
Austin Neri
Jr
18:10
6:03
55
Nathan Amin
So
18:25
6:08
67
7 College Preparatory
11-11-8-8-7
Gap: 0:38
89:07
17:49
5:56
217 Darren Fletcher
Sr
17:33
5:51
32
Justin Nathan
Sr
17:37
5:52
36
Matt Romer
Jr
17:41
5:54
41
Vishaal Agartha
So
18:05
6:02
51
Tris Dodge
So
18:11
6:04
57
Steve Sloan
Fr
18:16
6:05
60
Jack Mitchell
Sr
18:33
6:11
72
8 Urban School (sf)
4-8-7-7-8
Gap: 2:18
88:31
17:42
5:54
223 Walker Willett
Sr
16:11
5:24
7
Shane Bannon
Jr
17:37
5:52
35
Octave Lepinard
So
17:47
5:56
43
James Powell
Jr
18:27
6:09
68
Kyle Berman
So
18:29
6:10
70
John West
Sr
18:35
6:12
73
Ethan Janssen
Fr
20:10
6:43
96
9 Stuart Hall
12-12-10-9-9
Gap: 0:32
89:16
17:51
5:57
225 Thomas Namara
So
17:38
5:53
37
Mars Pasache
Jr
17:40
5:53
38
Liam Lynch
Sr
17:42
5:54
42
Julian Moreno
Fr
18:06
6:02
52
Jono Otero-caldwel
Sr
18:10
6:03
56
Thomas Egan
Jr
18:45
6:15
76
Connor Mckeon
Sr
19:05
6:22
83
10 Berean Christian
7-7-9-10-10
Gap: 3:20
92:06
18:25
6:08
297 Tobin Bolter
So
16:29
5:30
11
Ross Deniston
So
17:24
5:48
27
Levi Nortune
So
18:44
6:15
75
Andrew Peacock
Jr
19:40
6:33
90
Riley Smith
Jr
19:49
6:36
94
Austin Silva
Jr
21:25
7:08
128
Richard Riggs
Sr
22:08
7:23
136
11 Upper Lake
14-14-14-13-11
Gap: 1:07
92:45
18:33
6:11
332 Alex Rogers
Sr
18:05
6:02
50
Gage Deheer
Sr
18:13
6:04
58
Zack Sneathen
Fr
18:18
6:06
61
Greg Gagnon
Jr
18:57
6:19
78
Jared Wade
Sr
19:12
6:24
85
Cory Rodriguez
Sr
19:49
6:36
93
Emmitt Quadrio
Sr
21:15
7:05
125
12 Redwood Christian
8-10-12-12-12
Gap: 4:02
94:33
18:55
6:18
352 Zach Connolly
Fr
16:39
5:33
12
Bent Holmlund
Jr
18:09
6:03
54
Caleb Olivarez
So
19:29
6:30
87
Andrew Fellows
Sr
19:35
6:32
89
Jesse Stephens
So
20:41
6:54
110
Jacob Ellis
Sr
20:42
6:54
111
Greg Lin
So
20:54
6:58
116
13 Head-Royce
10-9-11-11-13
Gap: 3:56
95:00
19:00
6:20
353 Julian Early
Jr
17:18
5:46
25
Chris Boranian
So
17:41
5:54
39
Stuart Suplick
Jr
18:13
6:04
59
Nick Wactor
Sr
20:34
6:51
108
Caleb Rosen
Fr
21:14
7:05
122
Dylan Thiermann
Fr
21:14
7:05
124
Tommy Cella
Jr
21:38
7:13
131
14 Cloverdale
13-13-13-14-14
Gap: 2:18
94:24
18:53
6:18
354 Axay Patel
Jr
17:55
5:58
46
Darin Marcucci
Sr
18:03
6:01
49
Roger Martinez
Sr
18:30
6:10
71
Matt Baker
So
19:43
6:34
91
Matt Hetrick
Sr
20:13
6:44
97
Scott Ragan
Sr
20:30
6:50
103
Jacob Torres
Jr
21:59
7:20
135
15 International
16-16-16-15-15
Gap: 1:38
96:09
19:14
6:25
417 Felix Merk
So
18:40
6:13
74
Alex Seutin
Jr
19:03
6:21
80
Paul Grant-villega
Sr
19:04
6:21
81
Itai Levin
So
19:04
6:21
82
William Misener
Jr
20:18
6:46
100
Eric Berkovsky
Fr
20:33
6:51
106
Bakari Smith
So
21:10
7:03
119
16 Livermore Valley Chtr.
15-15-15-16-16
Gap: 2:20
98:08
19:38
6:33
448 Jeff Mullins
Jr
18:24
6:08
66
Will Mullins
Jr
18:54
6:18
77
Julian Guerrero
Fr
19:33
6:31
88
Paul Epperson
Jr
20:33
6:51
105
Dustin Tran
Jr
20:44
6:55
112
Jack Barron
Fr
20:46
6:55
113
Marcus Marr
Jr
21:13
7:04
121
17 Technology
19-19-19-18-17
Gap: 1:31
103:18
20:40
6:53
548 Will Sirisouk
Fr
19:52
6:37
95
Tj Dooley
Sr
20:16
6:45
99
Elijah Jones
So
20:34
6:51
107
Devin Burwell
So
21:13
7:04
120
Tristan Atkinson
Fr
21:23
7:08
127
Ryland Sepic
Fr
23:29
7:50
144
Henry Carey
Fr
24:29
8:10
148
18 Branson
20-20-19-19-18
Gap: 1:09
103:34
20:43
6:54
550 Riley Coven
Jr
20:14
6:45
98
Jeremy Slavitz
Sr
20:19
6:46
101
Patrick Chen
Jr
20:24
6:48
102
Robert Steiner
So
21:14
7:05
123
Nick Bird
Sr
21:23
7:08
126
Taylor Eth
Sr
21:45
7:15
133
Ian Mott
Jr
22:52
7:37
142
18 Bay (sf)
18-18-17-17-18
Gap: 2:35
103:34
20:43
6:54
550 Erik Spanberg
Jr
19:21
6:27
86
Kevin Anderson
Sr
20:31
6:50
104
Benjamin Foster
Jr
20:37
6:52
109
Malcolm Roediger
Fr
21:09
7:03
117
Andreas Balslev
Sr
21:56
7:19
134
Oliver Ruston
Fr
22:16
7:25
138
Shawn Bolker
So
23:14
7:45
143
20 Bentley Upper
17-17-19-20-20
Gap: 3:25
104:28
20:54
6:58
572 Varun Prasad
Sr
18:57
6:19
79
Ben Dawson
Fr
19:49
6:36
92
Alexander Yee
Sr
21:37
7:12
130
Campbell Unruh
Fr
21:43
7:14
132
James Shum
Fr
22:22
7:27
139
Evan Fitzgerald
Sr
22:28
7:29
140
Sam Lombardi
So
23:57
7:59
145
21 Making Waves
21-21-21-21-21
Gap: 4:15
113:17
22:39
7:33
661 Nick Covison
So
20:54
6:58
114
Isaiah Mobley
So
20:54
6:58
115
Demario Brown
So
22:14
7:25
137
Aaron Malborough
Fr
24:06
8:02
146
Luis Ramirez
So
25:09
8:23
149








22 John Swett
22-22-22-22-22
Gap: 5:07
116:05
23:13
7:44
685 Kyle Connell
Sr
21:09
7:03
118
Andy Delacampa
So
21:35
7:12
129
Wade Songer
Fr
22:45
7:35
141
Stephen Butler
Fr
24:20
8:07
147
Zackery Pearson
Sr
26:16
8:45
150








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.