Athenian School Results from the College Prep Invite at Point Pinole Park on 9/10/13

Girls Results and Stats

Switch to Boys

Girls Individual Results

Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmnts
Amalia Gradie Fr F/S 22:22 10:24 2.15 50/51 11/11 17/17 1/1
Araceli Faria So F/S 18:24 8:33 2.15 38/51 9/11 15/17 1/1 18:16 18:16 18:16
Delaney Inamine Jr JV 13:47 6:25 2.15 1/35 1/5 2/17 1/11 14:14
(0:27,3.2)
14:14
(0:27,3.2)
14:14
(0:27,3.2)
Hen hao! (LY, LR, PR)
Emily Arroyo Fr F/S 15:17 7:07 2.15 6/51 3/11 5/17 1/8 Hen hao! (PG)
Ephthalia Michael-Schwarzinger Fr F/S 15:48 7:21 2.15 13/51 6/11 8/17 1/5
Grace Brown Fr F/S 13:16 6:10 2.15 1/51 1/11 1/17 1/9
Hayden Craig Jr JV 18:06 8:25 2.15 21/35 5/5 14/17 1/2 16:54 16:54 16:54
Hayley Carter Jr JV 17:04 7:56 2.15 12/35 2/5 11/17 3/10
Jordan Gewing-Mullins Fr F/S 16:42 7:46 2.15 27/51 8/11 10/17 1/1
Kylie Pavlik Fr F/S 15:41 7:18 2.15 11/51 5/11 7/17 1/7 Hen hao! (SBP)
Lauren Santo Domingo Jr JV 17:55 8:20 2.15 19/35 4/5 13/17 2/3 Hen hao! (SBP)
Margaret Osha Fr F/S 16:30 7:40 2.15 21/51 7/11 9/17 1/2
Melise Knowles Sr V 14:04 6:33 2.15 6/49 1/1 3/17 5/10 15:09
(1:05,7.2)
15:09
(1:05,7.2)
15:09
(1:05,7.2)
Hen hao! (LY, LR, PR)
Priya Canzius So F/S 19:10 8:55 2.15 44/51 10/11 16/17 1/1
Rebecca Elliott So F/S 14:59 6:58 2.15 4/51 2/11 4/17 1/8 15:03
(0:04,0.4)
15:03
(0:04,0.4)
15:03
(0:04,0.4)
Hen hao! (LY, LR, PR)
Sandra Pattison Jr JV 17:18 8:03 2.15 14/35 3/5 12/17 2/7
Vidya Ramaswamy So F/S 15:23 7:09 2.15 7/51 4/11 6/17 1/8
Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmts

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago.
  • LR = Beat time from the most recent running of this course.
  • PR = Set a new PR on this course. A "Course PR".
  • PG = Beat personal goal.
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.
  • DPR = A "Distance Personal Record" - the personal best time considering distance only, not unique course characteristics. Applicable for 2, 3, and 3.1 mile courses.
  • DSR = A "Distance Season Record" - same as above, but for the current season only.
  • DTW = "Displace to Win". This athlete, as the 6th or 7th runner on his/her squad, displaced scoring runners from a competitor enabling his/her team to finish ahead of that competitor.
  • TB = "Tiebreaker". As the #6 athlete on his/her squad, this athlete was the tiebreaker enabling his/her team to finish ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Girls Team Results

Team Rank of Finish Time
Gap
Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)
JV 1st 5 2/2 84:10
4:19
2.15 7:50 6:25 8:25 29 7:50 123:57
(39:47,32.1)
123:57
(39:47,32.1%)
Owls Rule! (LR, PR) Delaney Inamine (1), Hayley Carter (5), Sandra Pattison (6), Lauren Santo Domingo (8), Hayden Craig (9)
F/S 1st 5 1/7 74:36
2:25
2.15 6:56 6:10 7:18 24 6:56 75:37
(1:01,1.3)
75:37
(1:01,1.3)
75:37
(1:01,1.3%)
Owls Rule! (LY, LR, PR) Grace Brown (1), Rebecca Elliott (3), Emily Arroyo (5), Vidya Ramaswamy (6), Kylie Pavlik (9)
F/S 2nd 5 1/1 86:34
3:22
2.15 8:03 7:21 8:55 15 8:03 88:01
(1:27,1.6)
88:01
(1:27,1.6)
88:01
(1:27,1.6%)
Owls Rule! (LY, LR, PR) Ephthalia Michael-Schwarzinger (1), Margaret Osha (2), Jordan Gewing-Mullins (3), Araceli Faria (4), Priya Canzius (5)
Team Rank of Finish Time Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Girls

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Bevin Mccullough Jr MARIN ACADEMY 12:53 6:00
2 Molly Carlton Jr URBAN 13:52 6:27
3 Tessa Petrich Sr URBAN 13:58 6:30
4 Camilla Bykhovsky Jr CONVENT OF THE SH 14:02 6:32
5 Maya Zimmerman Fr COLLEGE PREP 14:03 6:32
6 Melise Knowles Sr Athenian School 14:04 6:33 1/1 3/17 5/10 15:09
(1:05)
15:09
(1:05)
15:09
(1:05)
Hen hao! (LY, LR, PR)
7 Madeleine Eggers Sr COLLEGE PREP 14:07 6:34
8 Cassidy Elkins Jr URBAN 14:08 6:34
9 Emme Sloan Sr COLLEGE PREP 14:09 6:35
10 Aida Julien HEAD ROYCE 14:10 6:35
11 Sarah Selzer Jr CONVENT OF THE SH 14:11 6:36
12 Jessie Colin Sr MARIN ACADEMY 14:12 6:36
13 Caroline Coulter Sr CONVENT OF THE SH 14:18 6:39
14 Ava Podell Fr COLLEGE PREP 14:20 6:40
15 Mara Pleasure Jr URBAN 14:26 6:43
16 Emma Sklarin Sr MARIN ACADEMY 14:29 6:44
17 Gabi Willingham So COLLEGE PREP 14:40 6:49
18 Amelia Baier Sr CONVENT OF THE SH 14:41 6:50
19 Claire Kirkpatrick Jr MARIN ACADEMY 14:47 6:53
20 Jade Hardy HEAD ROYCE 14:54 6:56
21 Brianna Bourne Fr COLLEGE PREP 14:55 6:56
22 Late Entry22 BENTLEY 14:58 6:58
23 Madeleine Strait Sr COLLEGE PREP 14:59 6:58
24 Mikaela Esquivel Sr CONVENT OF THE SH 15:00 6:59
25 Hannah Berk Jr URBAN 15:07 7:02
26 Cami Carrera Sr MARIN ACADEMY 15:17 7:07
27 Shane Ortiz Jr URBAN 15:37 7:16
28 Isabelle Doherty Sr INTERNATIONAL 16:08 7:30
29 Chelsea Martinez Jr REDWOOD CHRSTIAN 16:15 7:33
30 Katie Nelson Jr REDWOOD CHRSTIAN 16:30 7:40
31 Ninonscotto Diuccio Jr INTERNATIONAL 16:37 7:44
32 Tallulah Axinn Sr INTERNATIONAL 16:37 7:44
33 Late Entry33 BENTLEY 16:40 7:45
34 Erin Choy Sr REDWOOD CHRSTIAN 16:47 7:48
35 Clare Dunnegan Sr REDWOOD CHRSTIAN 16:52 7:51
36 Hayley Martinez Fr REDWOOD CHRSTIAN 17:05 7:57
37 Jasmine Hardy HEAD ROYCE 17:07 7:58
38 Late Entry38 BENTLEY 17:16 8:02
39 Savannah Goodell Fr REDWOOD CHRSTIAN 17:38 8:12
40 Late Entry40 BENTLEY 18:07 8:26
41 Mirko Lian CONTRA COSTA CHRISTI 18:10 8:27
42 Joanna Scholten Sr REDWOOD CHRSTIAN 18:10 8:27
43 Alexa Joshua Jr INTERNATIONAL 18:16 8:30
44 Late Entry44 BENTLEY 18:56 8:48
45 Ariana Cuellas HEAD ROYCE 18:58 8:49
46 Jessica Xu HEAD ROYCE 19:18 8:59
47 Late Entry47 BENTLEY 19:42 9:10
48 Late Entry48 BENTLEY 20:25 9:30
49 Miara Cahee So REDWOOD CHRSTIAN 20:34 9:34
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Girls

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Delaney Inamine Jr Athenian School 13:47 6:25 1/5 2/17 1/11 14:14
(0:27)
14:14
(0:27)
14:14
(0:27)
Hen hao! (LY, LR, PR)
2 Veronica Mcintire Jr DREW 15:03 7:00
3 Mia O'reilly Sr COLLEGE PREP 15:26 7:11
4 Sophia Richards So DREW 15:37 7:16
5 Emily Miller Jr URBAN 15:41 7:18
6 Linda Duncan So PUC PREP 15:50 7:22
7 Chyna Kaneross Jr EMERY 15:57 7:25
8 Whitney Huff Fr SAN DOMENICO 16:29 7:40
9 Rachel Fung Jr CONVENT OF THE SH 16:34 7:42
10 Rediet Degafa Fr PUC PREP 16:43 7:47
11 Blanca Martinez So PUC PREP 16:43 7:47
12 Hayley Carter Jr Athenian School 17:04 7:56 2/5 11/17 3/10
13 Ameya Futnani Jr COLLEGE PREP 17:17 8:02
14 Sandra Pattison Jr Athenian School 17:18 8:03 3/5 12/17 2/7
15 Julia Johnson So PUC PREP 17:19 8:03
16 Livia Chesley Sr MARIN ACADEMY 17:20 8:04
17 Kenna Camper Fr CHINESE CHRISTIAN 17:24 8:06
18 Emi Lemberg Jr MARIN ACADEMY 17:49 8:17
19 Lauren Santo Domingo Jr Athenian School 17:55 8:20 4/5 13/17 2/3 Hen hao! (SBP)
20 Lois Hu Jr CHINESE CHRISTIAN 18:01 8:23
21 Hayden Craig Jr Athenian School 18:06 8:25 5/5 14/17 1/2 16:54 16:54 16:54
22 Jennifer Tyner Fr PUC PREP 18:11 8:27
23 Madeline Schieber Sr CONVENT OF THE SH 18:25 8:34
24 Blythe Daly Fr SAN DOMENICO 18:33 8:38
25 Lisa Chen Sr SAN DOMENICO 18:36 8:39
26 Victoria Bravo So HOLY NAMES 18:42 8:42
27 Jennifer Zarate So PUC PREP 18:43 8:42
28 Yolanda Medrano Jr HOLY NAMES 18:45 8:43
29 Angela Liu Jr CHINESE CHRISTIAN 18:50 8:46
30 Savannah Lee Fr SAN DOMENICO 18:51 8:46
31 Iriana Olguin Sr DREW 18:54 8:47
32 Isis Brown Sr COLLEGE PREP 20:16 9:26
33 Natalie Murphy So PUC PREP 20:49 9:41
34 Victory Oneykwere So EMERY 21:28 9:59
35 Lena Costello So HOLY NAMES 23:15 10:49
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Girls

Group of 5: JV 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 PUC PREP
2-1-1-1-1
Gap: 2:21
84:46
16:57
7:53
26 Linda Duncan
So
15:50
7:22
2
Rediet Degafa
Fr
16:43
7:47
3
Blanca Martinez
So
16:43
7:47
4
Julia Johnson
So
17:19
8:03
7
Jennifer Tyner
Fr
18:11
8:27
10
Jennifer Zarate
So
18:43
8:42
11
Natalie Murphy
So
20:49
9:41
12
2 Athenian School
1-2-2-2-2
Gap: 4:19
84:10
16:50
7:50
29 Delaney Inamine
Jr
13:47
6:25
1
Hayley Carter
Jr
17:04
7:56
5
Sandra Pattison
Jr
17:18
8:03
6
Lauren Santo Domingo
Jr
17:55
8:20
8
Hayden Craig
Jr
18:06
8:25
9








Owls Rule! (LR, PR)
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Girls

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Grace Brown Fr Athenian School 13:16 6:10 1/11 1/17 1/9
2 Nicole Bissy Fr SAN DOMENICO 13:38 6:20
3 Mae Singer So CONVENT OF THE SH 14:16 6:38
4 Rebecca Elliott So Athenian School 14:59 6:58 2/11 4/17 1/8 15:03
(0:04)
15:03
(0:04)
15:03
(0:04)
Hen hao! (LY, LR, PR)
5 Chiara Arellano So MARIN ACADEMY 15:08 7:02
6 Emily Arroyo Fr Athenian School 15:17 7:07 3/11 5/17 1/8
7 Vidya Ramaswamy So Athenian School 15:23 7:09 4/11 6/17 1/8
8 Daniela Sweet-coll So URBAN 15:30 7:13
9 Georgia Scherer HEAD ROYCE 15:35 7:15
10 Katie Newbold Fr CONVENT OF THE SH 15:37 7:16
11 Kylie Pavlik Fr Athenian School 15:41 7:18 5/11 7/17 1/7 Hen hao! (SBP)
12 Ana Cahuas Fr CONVENT OF THE SH 15:42 7:18
13 Ephthalia Michael-Schwarzinger Fr Athenian School 15:48 7:21 6/11 8/17 1/5
14 Katherine Chen Fr COLLEGE PREP 15:48 7:21
15 Keelin Davis Fr INTERNATIONAL 15:56 7:25
16 Genna Corlett Fr INTERNATIONAL 15:59 7:26
17 Rebecca Strull So MARIN ACADEMY 16:01 7:27
18 Charley Burlock So URBAN 16:04 7:28
19 Michelle Dickey So URBAN 16:22 7:37
20 Maeve Calanog Fr URBAN 16:24 7:38
21 Margaret Osha Fr Athenian School 16:30 7:40 7/11 9/17 1/2
22 Gwendolyn Chu Fr FCS 16:34 7:42
23 Charlotte Peale Fr COLLEGE PREP 16:36 7:43
24 Martha Castro Fr COLLEGE PREP 16:37 7:44
25 Katie Joyce Fr MARIN ACADEMY 16:39 7:45
26 Anna Giannini Fr MARIN ACADEMY 16:40 7:45
27 Jordan Gewing-Mullins Fr Athenian School 16:42 7:46 8/11 10/17 1/1
28 Olivia Fisher-smith So MARIN ACADEMY 17:12 8:00
29 Sierra Baeta So FCS 17:25 8:06
30 Kayla Schmidlin HEAD ROYCE 17:28 8:07
31 Elliette Chanezon So INTERNATIONAL 17:34 8:10
32 Michelle Boutell So FCS 17:41 8:13
33 Olivia Hoekendijk Fr CONVENT OF THE SH 17:49 8:17
34 Maxine Hanley So CONVENT OF THE SH 17:51 8:18
35 Jack Lamb Fsg Fr COLLEGE PREP 17:53 8:19
36 Juliet Emerson-colvin Fr MARIN ACADEMY 18:01 8:23
37 Catherine Zhang Jr FCS 18:05 8:25
38 Araceli Faria So Athenian School 18:24 8:33 9/11 15/17 1/1 18:16 18:16 18:16
39 Raeka Attari HEAD ROYCE 18:42 8:42
40 Leeza Lu HEAD ROYCE 18:42 8:42
41 Mckensie Platt Fr URBAN 18:53 8:47
42 Kaitlyn Hong So COLLEGE PREP 18:59 8:50
43 Rachel Tam Jr FCS 19:10 8:55
44 Priya Canzius So Athenian School 19:10 8:55 10/11 16/17 1/1
45 Unknown Unknown INTERNATIONAL 19:42 9:10
46 Miranda Christ So COLLEGE PREP 19:46 9:12
47 Fiona George Fr COLLEGE PREP 19:47 9:12
48 Chloe Boudames So FCS 19:49 9:13
49 Zoe Lapunzina Fr INTERNATIONAL 19:49 9:13
50 Amalia Gradie Fr Athenian School 22:22 10:24 11/11 17/17 1/1
51 Anapaula Louiegrover Fr CONVENT OF THE SH 23:09 10:46
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Girls

Group of 5: F/S 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Athenian School
1-1-1-1-1
Gap: 2:25
74:36
14:55
6:56
24 Grace Brown
Fr
13:16
6:10
1
Rebecca Elliott
So
14:59
6:58
3
Emily Arroyo
Fr
15:17
7:07
5
Vidya Ramaswamy
So
15:23
7:09
6
Kylie Pavlik
Fr
15:41
7:18
9
Ephthalia Michael-Schwarzinger
Fr
15:48
7:21
11
Margaret Osha
Fr
16:30
7:40
19
Owls Rule! (LY, LR, PR)
2 CONVENT OF THE SH
2-2-2-2-2
Gap: 3:35
81:15
16:15
7:33
79 Mae Singer
So
14:16
6:38
2
Katie Newbold
Fr
15:37
7:16
8
Ana Cahuas
Fr
15:42
7:18
10
Olivia Hoekendijk
Fr
17:49
8:17
29
Maxine Hanley
So
17:51
8:18
30
Anapaula Louiegrover
Fr
23:09
10:46
42




3 MARIN ACADEMY
3-3-4-4-3
Gap: 2:04
81:40
16:20
7:36
91 Chiara Arellano
So
15:08
7:02
4
Rebecca Strull
So
16:01
7:27
15
Katie Joyce
Fr
16:39
7:45
23
Anna Giannini
Fr
16:40
7:45
24
Olivia Fisher-smith
So
17:12
8:00
25
Juliet Emerson-colvin
Fr
18:01
8:23
32




4 URBAN
4-4-3-3-4
Gap: 3:23
83:13
16:39
7:44
92 Daniela Sweet-coll
So
15:30
7:13
7
Charley Burlock
So
16:04
7:28
16
Michelle Dickey
So
16:22
7:37
17
Maeve Calanog
Fr
16:24
7:38
18
Mckensie Platt
Fr
18:53
8:47
34








5 COLLEGE PREP
5-6-6-5-5
Gap: 3:11
85:53
17:11
7:59
121 Katherine Chen
Fr
15:48
7:21
12
Charlotte Peale
Fr
16:36
7:43
21
Martha Castro
Fr
16:37
7:44
22
Jack Lamb Fsg
Fr
17:53
8:19
31
Kaitlyn Hong
So
18:59
8:50
35
Miranda Christ
So
19:46
9:12
38
Fiona George
Fr
19:47
9:12
39
6 INTERNATIONAL
6-5-5-6-6
Gap: 3:53
89:00
17:48
8:17
132 Keelin Davis
Fr
15:56
7:25
13
Genna Corlett
Fr
15:59
7:26
14
Elliette Chanezon
So
17:34
8:10
27
Unknown Unknown
-
19:42
9:10
37
Zoe Lapunzina
Fr
19:49
9:13
41








7 FCS
7-7-7-7-7
Gap: 2:36
88:55
17:47
8:16
143 Gwendolyn Chu
Fr
16:34
7:42
20
Sierra Baeta
So
17:25
8:06
26
Michelle Boutell
So
17:41
8:13
28
Catherine Zhang
Jr
18:05
8:25
33
Rachel Tam
Jr
19:10
8:55
36
Chloe Boudames
So
19:49
9:13
40




Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: F/S 2nd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Athenian School
1-1-1-1-1
Gap: 3:22
86:34
17:19
8:03
15 Ephthalia Michael-Schwarzinger
Fr
15:48
7:21
1
Margaret Osha
Fr
16:30
7:40
2
Jordan Gewing-Mullins
Fr
16:42
7:46
3
Araceli Faria
So
18:24
8:33
4
Priya Canzius
So
19:10
8:55
5
Amalia Gradie
Fr
22:22
10:24
6




Owls Rule! (LY, LR, PR)
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.