Athenian School Results from the Mt. Sac Invitational at Mt. Sac on 10/24/14

Girls Results and Stats

Switch to Boys

Girls Individual Results

Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmnts
Delaney Inamine Sr V 20:26.9 6:59 2.93 3/122 1/6 1/6 3/30
Ellie Inamine Fr V 23:44.8 8:06 2.93 36/122 4/6 4/6 4/17
Emily Arroyo So V 24:57.1 8:31 2.93 59/122 6/6 6/6 2/10
Ephthalia Michael-Schwarzinger So V 24:34.7 8:23 2.93 52/122 5/6 5/6 3/12
Grace Brown So V 21:41.4 7:24 2.93 14/122 2/6 2/6 3/26
Kylie Pavlik So V 22:09.9 7:34 2.93 17/122 3/6 3/6 2/23
Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmts

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago.
  • LR = Beat time from the most recent running of this course.
  • PR = Set a new PR on this course. A "Course PR".
  • PG = Beat personal goal.
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.
  • DPR = A "Distance Personal Record" - the personal best time considering distance only, not unique course characteristics. Applicable for 2, 3, and 3.1 mile courses.
  • DSR = A "Distance Season Record" - same as above, but for the current season only.
  • DTW = "Displace to Win". This athlete, as the 6th or 7th runner on his/her squad, displaced scoring runners from a competitor enabling his/her team to finish ahead of that competitor.
  • TB = "Tiebreaker". As the #6 athlete on his/her squad, this athlete was the tiebreaker enabling his/her team to finish ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Girls Team Results

Team Rank of Finish Time
Gap
Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)
V 1st 5 4/12 112:38
4:08
2.93 7:41 6:59 8:23 85 7:32 Delaney Inamine (3), Grace Brown (10), Kylie Pavlik (12), Ellie Inamine (25), Ephthalia Michael-Schwarzinger (35)
Team Rank of Finish Time Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Girls

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Kiera Marshall So St. Joseph (ala) 19:59.3 6:49
2 Christie Caruana So Pacifica Christian 20:12 6:54
3 Delaney Inamine Sr Athenian School 20:26.9 6:59 1/6 1/6 3/30
4 Robin Valencia Jr Ontario Christian 20:43.9 7:05
5 Zoe Fleck Fr Sierra Canyon 20:45.7 7:05
6 Caitlyn Couch Fr Bell-Jeff 20:46.8 7:06
7 Sophia Stoughton So Wildwood 20:47.5 7:06
8 Beatrice Levy Fr St. Joseph (ala) 20:51.1 7:07
9 Jeniece Neville Jr Avalon (cat) 21:20.2 7:17
10 Veronica Aguila Sr St. Joseph (ala) 21:21.3 7:17
11 Joanie Howe Jr Pacifica Christian 21:22.4 7:18
12 Hannah Hagan Sr Desert Chris 21:32.6 7:21
13 Alex Fendersen Sr Valley Chris 21:34.8 7:22
14 Grace Brown So Athenian School 21:41.4 7:24 2/6 2/6 3/26
15 Valerie Zavala Fr Bell-Jeff 21:47.8 7:26
16 Jessica Congleton Jr Ontario Christian 21:51.5 7:28
17 Kylie Pavlik So Athenian School 22:09.9 7:34 3/6 3/6 2/23
18 Katia Dabbaghian Sr Providence (bur) 22:16.3 7:36
19 Kendra Peck Sr Valley Chris 22:20.5 7:38
20 Julia Castillo Sr Valley Chris 22:23.6 7:39
21 Karina Duarte Sr St. Joseph (ala) 22:34.5 7:42
22 Angelina Ramos Jr St. Paul 22:41.1 7:45
23 Rachel Mair Jr Sierra Canyon 22:48.8 7:47
24 Tori Sardillo Sr Acad. For Ac 22:51.9 7:48
25 Emma Player Sr Grace Brethren 22:55.2 7:49
26 Annalee Losch Jr Apple Valley 22:58.5 7:50
27 Duck-reynolds Lynnlee So Pacific Ridge 23:03.3 7:52
28 Ruth Blanco Fr St. Paul 23:08.3 7:54
29 Morgan Erickson Sr Valley Chris 23:10.7 7:55
30 Walanda Flowers Jr Pacifica Christian 23:26.6 8:00
31 Monica Halaka Sr Pacifica Christian 23:27 8:00
32 Alondra Dominguez Jr St. Paul 23:27.8 8:00
33 Grace Stevenson Jr Santa Fe Christian 23:28 8:01
34 Adrianne Young Sr Valley Chris 23:32 8:02
35 Layla Masotta Sr Archer 23:34.6 8:03
36 Ellie Inamine Fr Athenian School 23:44.8 8:06 4/6 4/6 4/17
37 Sydney Hild Sr Santa Clarit 23:46.3 8:07
38 Elizabeth De La Rosa So Avalon (cat) 23:54.2 8:09
39 Karli Jo List Jr Pacifica Christian 23:56.3 8:10
40 Victoria Garrison Sr Western Christian 23:56.3 8:10
41 Lauren Lipman Jr Pacific Ridge 23:58 8:11
42 Sarah Hebb Fr Vivian Webb 24:04.9 8:13
43 Lilli Muskal Sr Pacific Ridge 24:07.7 8:14
44 Yukimi Hiroshima So Vivian Webb 24:12.7 8:16
45 Brianna Bayles Jr Calvary Chap 24:22.1 8:19
46 Molly Penalver Sr Ontario Christian 24:22.4 8:19
47 Jacqueline San Jule Jr Mission Prep 24:23.2 8:19
48 Joy Phillips So Ontario Christian 24:24.7 8:20
49 Andrea Gutierrez Sr Calvary Chap 24:27.8 8:21
50 Emily Riforgiate So Mission Prep 24:27.9 8:21
51 Holly Haner Sr Valley Chris 24:31.2 8:22
52 Ephthalia Michael-Schwarzinger So Athenian School 24:34.7 8:23 5/6 5/6 3/12
53 Tatiana Sanchez Sr St. Paul 24:37.4 8:24
54 Leyla Namazie So Archer 24:39.9 8:25
55 Lexi Vidal Sr Vasquez 24:45.9 8:27
56 Esme Killiane Fr Julian 24:46.7 8:27
57 Alexis Pulido Jr Bell-Jeff 24:52.2 8:29
58 Cameron Thompson Fr Archer 24:52.4 8:29
59 Emily Arroyo So Athenian School 24:57.1 8:31 6/6 6/6 2/10
60 Julie Devore Jr Desert Chris 25:09.5 8:35
61 Annika Losch Fr Apple Valley 25:25 8:40
62 Allison Hauptman So Ontario Christian 25:26.3 8:41
63 Viviana Chavoya So Avalon (cat) 25:32.3 8:43
64 Sydney Stanton Sr Acad. For Ac 25:32.4 8:43
65 Lakota Booth Fr Julian 25:34.7 8:44
66 Katie Chapman-pinto Jr Mission Prep 25:40.2 8:46
67 Julia Corville Sr St. Joseph (ala) 25:41.7 8:46
68 Stephanie Huerta Sr Harbor Teacher Prep 25:46.6 8:48
69 Milena Mooradian Fr Providence (bur) 25:48.6 8:49
70 Anissa Medina Fr Vivian Webb 25:48.6 8:49
71 Rose Avakian Sr Providence (bur) 26:03 8:53
72 Ellie Studhlreyer Sr St. Joseph (ala) 26:10.3 8:56
73 Christine Gomez Jr Avalon (cat) 26:10.4 8:56
74 Briana Chavez Jr Harbor Teacher Prep 26:13 8:57
75 Journey Smothers Jr Julian 26:13.7 8:57
76 Cami Monroy Jr Mission Prep 26:27.5 9:02
77 Jessica Academia Sr St. Joseph (ala) 26:27.6 9:02
78 Kelly Kielglass Jr St. Monica Catholic 26:41 9:06
79 Katherine Barahona So LA Acad. off 26:43 9:07
80 Alexis Stigers So Western Christian 26:45.3 9:08
81 Lili Sanders Fr Santa Fe Christian 26:46.6 9:08
82 Janet Gleason Jr Mission Prep 26:47.7 9:09
83 Nadine Sandavol Sr Ontario Christian 26:48.8 9:09
84 Annette Sorensen So New Roads 26:50.2 9:10
85 Carson Bean So Acad. For Ac 26:54.1 9:11
86 Emily Eisner So Sierra Canyon 27:07.6 9:15
87 Alex Stanton Sr Acad. For Ac 27:12.4 9:17
88 Alexa Romano Jr Santa Fe Christian 27:15.2 9:18
89 Rodonna Flowers Fr Pacifica Christian 27:16.1 9:18
90 Jordan Lara Jr Ontario Christian 27:16.1 9:18
91 Bella Heshmatpour Sr Pacifica Christian 27:21.2 9:20
92 Jasmine Ramirez Jr Providence (bur) 27:21.8 9:20
93 Yasmeen Namazie Sr Archer 27:28.2 9:23
94 Michaela Edwards Sr Avalon (cat) 27:39.1 9:26
95 May Frye Fr Mission Prep 27:41.8 9:27
96 Ana Macias Sr Avalon (cat) 27:43.2 9:28
97 Gabriela Hernandez Sr Avalon (cat) 27:49.8 9:30
98 Makenna Carman Jr St. Monica Catholic 27:54.7 9:32
99 Summer Wilson So Wildwood 27:58 9:33
100 Litzy Gastelum Fr Wildwood 28:08.6 9:36
101 Isabella Alcocer Sr Providence (bur) 28:13.9 9:38
102 Hannah Johnson Jr Desert Chris 28:14.5 9:38
103 Katia Valdez Sr Santa Fe Christian 28:15.9 9:39
104 Christine Alnakoud Jr Acad. For Ac 28:18.9 9:40
105 Emily Hansen Sr Vivian Webb 28:24.9 9:42
106 Marian Hong Jr Harbor Teacher Prep 28:26 9:42
107 Paulina Stanczak Jr St. Monica Academy 28:35 9:45
108 Alyona Gukova So Vivian Webb 28:38.2 9:46
109 Matiana Hebert So St. Monica Catholic 28:40.3 9:47
110 Alex Cooley Jr Vivian Webb 28:48.7 9:50
111 Kalyn Latimer Sr Grace Brethren 28:51.9 9:51
112 Riley Yanik Jr Desert Chris 28:56.3 9:53
113 Sarah Kratzer So Harbor Teacher Prep 29:00.2 9:54
114 Krystal Gonzalez Jr Harbor Teacher Prep 29:08.2 9:57
115 Miana Smith So Wildwood 29:16.3 9:59
116 Emily Reynolds Fr Western Christian 29:31.5 10:05
117 Chasidy Acevedo Sr LA Acad. off 29:36.6 10:06
118 Olivia Fitzmorris So St. Monica Catholic 29:38.7 10:07
119 Autumn Houtby Jr Acad. For Ac 29:49.5 10:11
120 Dominique Chow Sr Providence (bur) 29:54.8 10:13
121 Abigail Loo Jr Calvary Chap 29:55.3 10:13
122 Sienna Perez So St. Paul 29:57.6 10:14
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Girls

Group of 5: V 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 St. Joseph (ala)
1-1-1-1-1
Gap: 5:42
110:28
22:06
7:32
71 Kiera Marshall
So
19:59
6:49
1
Beatrice Levy
Fr
20:51
7:07
5
Veronica Aguila
Sr
21:21
7:17
7
Karina Duarte
Sr
22:35
7:42
16
Julia Corville
Sr
25:42
8:46
42
Ellie Studhlreyer
Sr
26:10
8:56
47
Jessica Academia
Sr
26:28
9:02
51
2 Pacifica Christian
2-2-3-3-2
Gap: 3:44
112:24
22:29
7:40
80 Christie Caruana
So
20:12
6:54
2
Joanie Howe
Jr
21:22
7:18
8
Walanda Flowers
Jr
23:27
8:00
21
Monica Halaka
Sr
23:27
8:00
22
Karli Jo List
Jr
23:56
8:10
27
Rodonna Flowers
Fr
27:16
9:18
56
Bella Heshmatpour
Sr
27:21
9:20
58
3 Valley Chris
6-5-4-4-3
Gap: 1:57
113:02
22:36
7:43
82 Alex Fendersen
Sr
21:35
7:22
9
Kendra Peck
Sr
22:21
7:38
14
Julia Castillo
Sr
22:24
7:39
15
Morgan Erickson
Sr
23:11
7:55
20
Adrianne Young
Sr
23:32
8:02
24
Holly Haner
Sr
24:31
8:22
34




4 Athenian School
3-3-2-2-4
Gap: 4:08
112:38
22:32
7:41
85 Delaney Inamine
Sr
20:27
6:59
3
Grace Brown
So
21:41
7:24
10
Kylie Pavlik
So
22:10
7:34
12
Ellie Inamine
Fr
23:45
8:06
25
Ephthalia Michael-Schwarzinger
So
24:35
8:23
35
Emily Arroyo
So
24:57
8:31
37




5 Ontario Christian
4-4-5-5-5
Gap: 4:42
116:49
23:22
7:58
115 Robin Valencia
Jr
20:44
7:05
4
Jessica Congleton
Jr
21:52
7:28
11
Molly Penalver
Sr
24:22
8:19
30
Joy Phillips
So
24:25
8:20
32
Allison Hauptman
So
25:26
8:41
38
Nadine Sandavol
Sr
26:49
9:09
53
Jordan Lara
Jr
27:16
9:18
57
6 St. Paul
8-7-6-6-6
Gap: 7:17
123:52
24:46
8:27
169 Angelina Ramos
Jr
22:41
7:45
17
Ruth Blanco
Fr
23:08
7:54
19
Alondra Dominguez
Jr
23:28
8:00
23
Tatiana Sanchez
Sr
24:37
8:24
36
Sienna Perez
So
29:58
10:14
74








7 Avalon (cat)
5-6-7-7-7
Gap: 6:19
124:36
24:55
8:30
179 Jeniece Neville
Jr
21:20
7:17
6
Elizabeth De La Rosa
So
23:54
8:09
26
Viviana Chavoya
So
25:32
8:43
39
Christine Gomez
Jr
26:10
8:56
48
Michaela Edwards
Sr
27:39
9:26
60
Ana Macias
Sr
27:43
9:28
62
Gabriela Hernandez
Sr
27:50
9:30
63
8 Mission Prep
11-11-10-8-8
Gap: 2:25
127:47
25:33
8:43
207 Jacqueline San Jule
Jr
24:23
8:19
31
Emily Riforgiate
So
24:28
8:21
33
Katie Chapman-pinto
Jr
25:40
8:46
41
Cami Monroy
Jr
26:28
9:02
50
Janet Gleason
Jr
26:48
9:09
52
May Frye
Fr
27:42
9:27
61




9 Providence (bur)
7-8-9-9-9
Gap: 5:58
129:44
25:57
8:51
226 Katia Dabbaghian
Sr
22:16
7:36
13
Milena Mooradian
Fr
25:49
8:49
44
Rose Avakian
Sr
26:03
8:53
46
Jasmine Ramirez
Jr
27:22
9:20
59
Isabella Alcocer
Sr
28:14
9:38
64
Dominique Chow
Sr
29:55
10:13
73




10 Acad. For Ac
9-10-11-10-10
Gap: 5:27
130:50
26:10
8:56
232 Tori Sardillo
Sr
22:52
7:48
18
Sydney Stanton
Sr
25:32
8:43
40
Carson Bean
So
26:54
9:11
54
Alex Stanton
Sr
27:12
9:17
55
Christine Alnakoud
Jr
28:19
9:40
65
Autumn Houtby
Jr
29:50
10:11
72




11 Vivian Webb
10-8-8-11-11
Gap: 4:33
131:09
26:14
8:57
236 Sarah Hebb
Fr
24:05
8:13
28
Yukimi Hiroshima
So
24:13
8:16
29
Anissa Medina
Fr
25:49
8:49
45
Emily Hansen
Sr
28:25
9:42
66
Alyona Gukova
So
28:38
9:46
68
Alex Cooley
Jr
28:49
9:50
69




12 Harbor Teacher Prep
12-12-12-12-12
Gap: 3:22
138:34
27:43
9:28
300 Stephanie Huerta
Sr
25:47
8:48
43
Briana Chavez
Jr
26:13
8:57
49
Marian Hong
Jr
28:26
9:42
67
Sarah Kratzer
So
29:00
9:54
70
Krystal Gonzalez
Jr
29:08
9:57
71








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

All Girls Races

21 races + combined.

Race Win Runr Win Team
All All at 2.93 mi
All at 2.93 mi
Fr Ev004-D3 Kendra Dayton, Fr, 21:24.7, San Marcos (sb) Cathedral Catholic, 115:56.1, 35
Fr Ev006-D3 Megan Neumann, Fr, 20:27.5, Torrance Torrance, 106:00.4, 21
Fr Ev020-D45 Mackenzie Wisneski, Fr, 20:03.1, Nipomo Foothill Technology, 117:37.5, 45
JV Ev002-D3 Nicole Heinz, Jr, 21:11.3, Rio Americano Royal, 114:59.4, 54
JV Ev026-D45 Ashley Aquino, Jr, 22:00, Eastlake Eastlake, 113:36.3, 28
JV Ev040-D345 Elizabeth Hinton, Jr, 20:50.6, Yorba Linda Yorba Linda, 107:20.7, 34
So Ev008-D3 Erica Schroeder, So, 19:19.7, San Marcos (sb) San Marcos (sb), 111:24.1, 52
So Ev010-D3 Mary Waddell, So, 21:56.5, Palos Verdes Santa Margarita, 117:46.9, 24
So Ev023-D45 Janice Deguerio, So, 20:04, Santana Atascadero, 121:17.9, 81
V Ev012-D3 Alize Hartke, Fr, 19:16.4, Oakmont Granite Hills (av), 104:13.7, 51
V Ev014-D3 Carissa Diaz, Sr, 19:05.4, Vista Grande [az] Vista Grande [az], 103:23.8, 52
V Ev016-D3 Lucina Vincent, Fr, 18:39.1, El Dorado (pla) Whitney (roc), 108:10.1, 73
V Ev018-D3 Brianna Bartello, Sr, 17:38.3, Laguna Hills Laguna Hills, 98:26, 81
V Ev028-D4 Sienna Santiago, So, 19:14.8, High Tech Hi Page [az], 103:14, 52
V Ev030-D4 Katelyn Breitschwerdt, Sr, 19:31.1, St. Lucy's St. Lucy's, 104:17.1, 72
V Ev032-D5 Kiera Marshall, So, 19:59.3, St. Joseph (ala) St. Joseph (ala), 110:27.9, 71
V Ev034-D5 Brooke Trossen, So, 19:13.3, Parker Parker, 104:42.7, 44
V Ev036-D3FSSW Cassidy Klein, Fr, 21:23.1, Esperanza Corona Del Mar, 112:38.9, 37
V Ev042-D4 Caroline Pietrzyk, Sr, 17:26.3, Malibu Jserra, 97:46.3, 69
V Ev044-D5Sw Gabby Satterlee, Jr, 18:36.1, Central Vall Central Vall, 98:09.8, 55
V Ev046-D3Sw Kimberly Coscia, Sr, 17:35.4, South Torrance Esperanza, 96:03, 94

All Boys Races

26 races + combined.

Race Win Runr Win Team
All All at 2.93 mi
All at 2.93 mi
Fr Ev005-D3 Anthony Benitez, Fr, 16:45.3, Serra (sd) Santa Ana Valley, 95:05, 68
Fr Ev007-D3 Ian Irish, Fr, 17:30.4, Palos Verdes Palos Verdes, 91:45.4, 56
Fr Ev021-D45 Johnathan Martinez, Fr, 17:46.8, La Salle La Canada, 94:28.1, 44
Fr Ev022-D45 Ryan Bova, Fr, 18:40.4, Foothill Technology Foothill Technology, 98:43.3, 44
Fr Ev037-D3FrSw Johnathan Layfield, Fr, 18:01, St. John Bosco Yorba Linda, 101:00.9, 75
JV Ev001-D3 Michael Cazarez, Jr, 17:46.6, Servite Whitney (roc), 93:32.8, 48
JV Ev003-D3 Dan Franz, Jr, 17:25.8, Brea Olinda Brea Olinda, 90:30.8, 20
JV Ev027-D45 Michael Vega, Jr, 18:09.1, St. Francis (lc) University (sf), 95:53.7, 67
JV Ev039-D3JVCh John Dempsey, Fr, 17:02.9, Brea Olinda Brea Olinda, 87:25.1, 17
JV Ev041-D45 David Perez, Sr, 17:03.6, McFarland McFarland, 88:46.2, 28
So Ev009-D3 Nakashoma Noa, So, 17:23.7, Alhambra (mar) Esperanza, 90:22.9, 43
So Ev011-D3 Manuel Ramirez, So, 16:32.6, Sultana Sultana, 86:41.4, 30
So Ev024-D45 Johnny Martinez, So, 18:18.2, Fillmore El Segundo, 94:33.2, 30
So Ev025-D45 Jerald Taylor, So, 16:45.3, Ambassador Foothill Technology, 94:13.8, 39
So Ev038-D3SoSw Justin Castro, So, 18:10.6, St. John Bosco Paso Robles, 93:14.3, 30
V Ev013-D3 Cesar Bermudez, Jr, 16:17.5, Sierra Vista Bonita, 86:24.6, 84
V Ev015-D3 Pedro Cruz Penaloza, Jr, 16:21.8, Arvin Indio, 88:13.5, 89
V Ev017-D3 Nick Lofgren, Sr, 15:52.4, South Torrance El Capitan, 84:59, 46
V Ev019-D3 Julian Sandoval, Sr, 16:01.7, El Monte Laguna Hills, 84:11.8, 63
V Ev029-D4 Anthony Tyler, Sr, 16:24.6, Cabrillo (lom) Sage Creek, 86:51.6, 92
V Ev031-D4 Christian Schultz, Jr, 16:19, Burroughs (rid) Lutheran (ora), 86:35, 84
V Ev033-D5 Jack Richardson, Sr, 16:23.4, Thacher Thacher, 85:29.1, 37
V Ev035-D5 Nick Murillo, Sr, 16:26.1, Orcutt Academy University (sf), 88:34.8, 51
V Ev043-D4Sw William Ernst, Sr, 15:07.9, San Luis Obispo McFarland, 82:14.8, 82
V Ev045-D5Sw Jack Van Scoter, Jr, 15:20.7, Flintridge Prep Flintridge Prep, 80:38, 59
V Ev047-D3 Austin Shellito, Sr, 15:13.1, Brea Olinda Brea Olinda, 78:45.6, 76