James Lick Results from the Artichoke Invitational at Half Moon Bay HS on 10/5/13

Boys Results and Stats

Switch to Girls

Boys Individual Results

Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmnts
Alfonso Farias Fr Fr 19:11 8:14 2.33 83/95 5/5 10/10 8/8
Christian Orozco Jr JV 18:12 7:49 2.33 60/74 5/5 9/10 5/7
Hadji Yono-cruz Fr Fr 17:01 7:18 2.33 56/95 3/5 7/10 9/16
Juan Gutierrez Fr Fr 17:03 7:19 2.33 57/95 4/5 8/10 8/13
Karan Singh Jr JV 14:50 6:22 2.33 16/74 2/5 2/10 4/18
Marco Zepeda Sr JV 14:33 6:15 2.33 13/74 1/5 1/10 6/20 14:20 14:20 14:20
Nathan Bernardo Fr Fr 15:22 6:36 2.33 32/95 1/5 3/10 16/20
Roman Arroyo Sr JV 15:45 6:46 2.33 28/74 4/5 5/10 4/10
Thomas Estrada Fr Fr 16:30 7:05 2.33 50/95 2/5 6/10 13/19
Timmy Sivongsa Jr JV 15:31 6:40 2.33 24/74 3/5 4/10 4/12
Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmts

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago.
  • LR = Beat time from the most recent running of this course.
  • PR = Set a new PR on this course. A "Course PR".
  • PG = Beat personal goal.
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.
  • DPR = A "Distance Personal Record" - the personal best time considering distance only, not unique course characteristics. Applicable for 2, 3, and 3.1 mile courses.
  • DSR = A "Distance Season Record" - same as above, but for the current season only.
  • DTW = "Displace to Win". This athlete, as the 6th or 7th runner on his/her squad, displaced scoring runners from a competitor enabling his/her team to finish ahead of that competitor.
  • TB = "Tiebreaker". As the #6 athlete on his/her squad, this athlete was the tiebreaker enabling his/her team to finish ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Boys Team Results

Team Rank of Finish Time
Gap
Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)
JV 1st 5 4/7 78:51
3:39
2.33 6:46 6:15 7:49 92 5:57 79:04
(0:13,0.3)
79:04
(0:13,0.3%)
Way to go Comets! (LR, PR) Marco Zepeda (10), Karan Singh (11), Timmy Sivongsa (18), Roman Arroyo (20), Christian Orozco (33)
Fr 1st 5 7/8 85:07
3:49
2.33 7:18 6:36 8:14 167 6:12 81:13 81:13 Nathan Bernardo (21), Thomas Estrada (31), Hadji Yono-cruz (33), Juan Gutierrez (34), Alfonso Farias (48)
Team Rank of Finish Time Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 John Sorfleet Sr HALF MOON BAY 13:07 5:38
2 Eric Drake Jr BISHOP O'DOWD 13:30 5:48
3 Joshua Pagila Jr BISHOP O'DOWD 13:52 5:57
4 Matt Saccomanno So BISHOP O'DOWD 13:57 5:59
5 Jacob Castaneda Jr BISHOP O'DOWD 13:58 6:00
6 Byron Santizo Jr SAN MATEO 13:59 6:00
7 Charley Nordin Jr BISHOP O'DOWD 14:07 6:04
8 Kylan Dempsey Jr OCEANA 14:08 6:04
9 Sean Ekstrand Jr BISHOP O'DOWD 14:08 6:04
10 Angel Sanchez So OCEANA 14:16 6:07
11 Gordon Chong Jr BURTON 14:24 6:11
12 Josue Gazo So OCEANA 14:30 6:13
13 Marco Zepeda Sr James Lick 14:33 6:15 1/5 1/10 6/20 14:20 14:20 14:20
14 Malik Coleman So ST. ELIZABETH 14:34 6:15
15 Ilya Rozenblat Jr SAN MATEO 14:44 6:19
16 Karan Singh Jr James Lick 14:50 6:22 2/5 2/10 4/18
17 Cody Giguiere Sr SCOTTS VALLEY 14:54 6:24
18 Cedric Lewis Jr TENNYSON 14:56 6:25
19 Ryan Poon Jr BISHOP O'DOWD 15:08 6:30
20 Paul Erickson Jr SCOTTS VALLEY 15:17 6:34
21 Aaron Pocaigue Jr VANDEN 15:21 6:35
22 Tommy Lin Sr OCEANA 15:21 6:35
23 Matthew Josselyn Jr SCOTTS VALLEY 15:30 6:39
24 Timmy Sivongsa Jr James Lick 15:31 6:40 3/5 4/10 4/12
25 Daniel Arghavani Jr SCOTTS VALLEY 15:32 6:40
26 Henry Huang Jr BURTON 15:35 6:41
27 Tucker Coad Jr BAY SCHOOL - SF 15:41 6:44
28 Roman Arroyo Sr James Lick 15:45 6:46 4/5 5/10 4/10
29 Ame Setshwaelo Jr TENNYSON 15:49 6:47
30 Caleb Arbona Jr VANDEN 15:59 6:52
31 Sean Wlaker Jr ALHAMBRA 16:02 6:53
32 Christian Alcalde Jr MOREAU CATHOLIC 16:06 6:55
33 Zach Barber Sr MIRAMONTE 16:18 7:00
34 Eduardo Aguilar Sr TENNYSON 16:27 7:04
35 Mathew Masangcary Jr OCEANA 16:37 7:08
36 Walter Guerra Jr AMADOR 16:43 7:10
37 Jack Codiga Jr SCOTTS VALLEY 16:49 7:13
38 Sam Essaboy Jr MIRAMONTE 16:58 7:17
39 Andy Olson Jr HALF MOON BAY 17:00 7:18
40 Ceasar Bautista Jr TENNYSON 17:01 7:18
41 Sam Lee Fr REDWOOD CHR. 17:06 7:20
42 Ryan Kahn Jr SCOTTS VALLEY 17:09 7:22
43 Jonathan Castaneda Sr DOWNTOWN CP 17:12 7:23
44 Junior Salcedo Sr ST. ELIZABETH 17:15 7:24
45 Fernando Ruiz Jr TENNYSON 17:16 7:25
46 Chris Leung So REDWOOD CHR. 17:20 7:26
47 Samuel Francis Jr ALHAMBRA 17:23 7:28
48 Trevor Johnasen Jr MIRAMONTE 17:28 7:30
49 Tony Reksoatmodjo Jr SCOTTS VALLEY 17:29 7:30
50 Alex Kracht Jr BISHOP O'DOWD 17:35 7:33
51 Jacob Bailey Jr AMADOR 17:39 7:35
52 Addison Kuth Jr BAY SCHOOL - SF 17:45 7:37
53 Isaac Abuyen So REDWOOD CHR. 17:51 7:40
54 Rafael Trejo Sr DOWNTOWN CP 17:53 7:41
55 Cody Bullard Jr AMADOR 17:53 7:41
56 Anderson Ye Jr BURTON 18:02 7:44
57 Alan Ortega Jr DOWNTOWN CP 18:03 7:45
58 Joel Badilla So ST. ELIZABETH 18:09 7:47
59 David Iniguez Jr ST. ELIZABETH 18:10 7:48
60 Christian Orozco Jr James Lick 18:12 7:49 5/5 9/10 5/7
61 Jacob Lopez Jr MOREAU CATHOLIC 18:20 7:52
62 Jonpaul Bolotaolo Jr MOREAU CATHOLIC 18:44 8:02
63 Jose Moreno Sr MOREAU CATHOLIC 18:57 8:08
64 Chris Garcia Jr DOWNTOWN CP 19:04 8:11
65 Rudy Mata Jr WHITTELL 19:14 8:15
66 Haydon Grandon Jr AMADOR 19:34 8:24
67 Ryan Mccarty Sr SIR FR. DRAKE 19:45 8:29
68 Chris Magness Jr EL MOLINO 19:48 8:30
69 Michael Garcia Jr DOWNTOWN CP 20:23 8:45
70 Jared Villanueva Jr OCEANA 20:27 8:47
71 Thomas Tison-martin Jr MOREAU CATHOLIC 20:56 8:59
72 Chad Ramirez Sr DOWNTOWN CP 21:19 9:09
73 Sam Kang Jr EL MOLINO 22:22 9:36
74 Lawson Jiang Sr BURTON 22:29 9:39
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: JV 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 BISHOP O'DOWD
1-1-1-1-1
Gap: 0:37
69:24
13:53
5:57
15 Eric Drake
Jr
13:30
5:48
1
Joshua Pagila
Jr
13:52
5:57
2
Matt Saccoman
So
13:57
5:59
3
Jacob Castaned
Jr
13:58
6:00
4
Charley Nordin
Jr
14:07
6:04
5
Sean Ekstrand
Jr
14:08
6:04
7
Ryan Poon
Jr
15:08
6:30
14
2 OCEANA
2-2-2-2-2
Gap: 2:29
74:52
14:58
6:26
63 Kylan Dempsey
Jr
14:08
6:04
6
Angel Sanchez
So
14:16
6:07
8
Josue Gazo
So
14:30
6:13
9
Tommy Lin
Sr
15:21
6:35
16
Mathew Masangca
Jr
16:37
7:08
24
Jared Villanue
Jr
20:27
8:47
39




3 SCOTTS VALLEY
4-4-4-4-3
Gap: 1:55
78:02
15:36
6:42
88 Cody Giguiere
Sr
14:54
6:24
12
Paul Erickson
Jr
15:17
6:34
15
Matthew Josselyn
Jr
15:30
6:39
17
Daniel Arghavan
Jr
15:32
6:40
19
Jack Codiga
Jr
16:49
7:13
25
Ryan Kahn
Jr
17:09
7:22
27
Tony Reksoatm
Jr
17:29
7:30
30
4 James Lick
3-3-3-3-4
Gap: 3:39
78:51
15:46
6:46
92 Marco Zepeda
Sr
14:33
6:15
10
Karan Singh
Jr
14:50
6:22
11
Timmy Sivongsa
Jr
15:31
6:40
18
Roman Arroyo
Sr
15:45
6:46
20
Christia Orozco
Jr
18:12
7:49
33








Way to go Comets! (LR, PR)
5 TENNYSON
5-5-5-5-5
Gap: 2:20
81:29
16:18
7:00
112 Cedric Lewis
Jr
14:56
6:25
13
Ame Setshwae
Jr
15:49
6:47
21
Eduardo Aguilar
Sr
16:27
7:04
23
Ceasar Bautista
Jr
17:01
7:18
26
Fernando Ruiz
Jr
17:16
7:25
29








6 DOWNTOWN CP
7-7-6-7-6
Gap: 3:11
92:35
18:31
7:57
166 Jonathan Castaned
Sr
17:12
7:23
28
Rafael Trejo
Sr
17:53
7:41
31
Alan Ortega
Jr
18:03
7:45
32
Chris Garcia
Jr
19:04
8:11
37
Michael Garcia
Jr
20:23
8:45
38
Chad Ramirez
Sr
21:19
9:09
41




7 MOREAU CATHOLIC
6-6-6-6-7
Gap: 4:50
93:03
18:37
7:59
167 Christia Alcalde
Jr
16:06
6:55
22
Jacob Lopez
Jr
18:20
7:52
34
Jonpaul Bolotaol
Jr
18:44
8:02
35
Jose Moreno
Sr
18:57
8:08
36
Thomas Tison-ma
Jr
20:56
8:59
40








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Jacob Micheletti Fr TERRA NOVA 13:31 5:48
2 Alejandro Corona Fr S.L.V. 13:42 5:53
3 Cole Snyder Fr WHITTELL 13:45 5:54
4 Charlie Ray Fr TERRA NOVA 13:47 5:55
5 Max Herrerias Fr NOVATO 13:47 5:55
6 Brendan Magee Fr SCOTTS VALLEY 13:48 5:55
7 Nathan Bossier Fr NOVATO 13:57 5:59
8 Davis Ross Fr SCOTTS VALLEY 14:12 6:06
9 Tyler Van Winkle Fr S.L.V. 14:25 6:11
10 Aidan Hayes Fr VANDEN 14:29 6:13
11 Noa Nabeshima Fr ALHAMBRA 14:29 6:13
12 Steven Ignatowicz Fr SCOTTS VALLEY 14:35 6:16
13 James Alexander Fr MOREAU CATHOLIC 14:35 6:16
14 Lencho Arida Fr LINCOLN SJ 14:36 6:16
15 Griffen Dulay Fr TERRA NOVA 14:37 6:16
16 Sam Bruckner Fr SIR FR. DRAKE 14:38 6:17
17 Travis Lane Fr SCOTTS VALLEY 14:42 6:19
18 Eli O'brien Fr MIRAMONTE 14:42 6:19
19 Natesh Saini Fr SUMMIT TAHOMA 14:43 6:19
20 Erick Fierro Fr VANDEN 14:46 6:20
21 Andew Peschard Fr TERRA NOVA 14:50 6:22
22 Robert Macatee Fr SOQUEL 14:56 6:25
23 Jonathon Granger-jo Fr SCOTTS VALLEY 14:58 6:25
24 Brennan Parker Fr S.L.V. 14:59 6:26
25 Joseph Jerkins NUEVA 15:00 6:26
26 Ian Gallagher Fr S.L.V. 15:01 6:27
27 Yaseen Shokry Fr LINCOLN SJ 15:02 6:27
28 Carlos Vasquez Fr HALF MOON BAY 15:03 6:28
29 Anthony Campbell Fr S.L.V. 15:04 6:28
30 Derek Creelman Fr S.L.V. 15:05 6:28
31 Noah Bassi Fr SCOTTS VALLEY 15:17 6:34
32 Nathan Bernardo Fr James Lick 15:22 6:36 1/5 3/10 16/20
33 Kevin Clark Fr S.L.V. 15:22 6:36
34 Pearson Bradley Fr SOQUEL 15:26 6:37
35 Jack Fuller Fr ALHAMBRA 15:32 6:40
36 Josef Von Haunalter Fr SCOTTS VALLEY 15:40 6:43
37 Brandon Guerrero Fr MOREAU CATHOLIC 15:42 6:44
38 Trevor Oliviera-smi Fr ALHAMBRA 15:48 6:47
39 Will Fehrnstrom Fr MIRAMONTE 15:49 6:47
40 Rahul Joshi Fr MOREAU CATHOLIC 15:55 6:50
41 Jeffrey Lin Fr MOREAU CATHOLIC 15:56 6:50
42 Charlie Deffner Fr SIR FR. DRAKE 16:01 6:52
43 Thor Oglesby Fr SCOTTS VALLEY 16:07 6:55
44 Joey Reksoatmodjo Fr SCOTTS VALLEY 16:13 6:58
45 Nick Sanders Fr SIR FR. DRAKE 16:15 6:58
46 Saul Nava Fr HALF MOON BAY 16:19 7:00
47 Magnus Brun Fr MIRAMONTE 16:23 7:02
48 Julian Brastow Fr SIR FR. DRAKE 16:25 7:03
49 Karthik Kalyanarama Fr MOREAU CATHOLIC 16:30 7:05
50 Thomas Estrada Fr James Lick 16:30 7:05 2/5 6/10 13/19
51 Miles Fullman Fr MIRAMONTE 16:39 7:09
52 Jack Crofton Fr HALF MOON BAY 16:44 7:11
53 Eric Morales Fr HALF MOON BAY 16:51 7:14
54 Alex Liu Fr SUMMIT SHASTA 16:53 7:15
55 Dan Barber Fr PROSPECT 16:54 7:15
56 Hadji Yono-cruz Fr James Lick 17:01 7:18 3/5 7/10 9/16
57 Juan Gutierrez Fr James Lick 17:03 7:19 4/5 8/10 8/13
58 Scott Harrison Fr WHITTELL 17:03 7:19
59 Andrew Perez Fr VANDEN 17:06 7:20
60 Connor Vercellino NUEVA 17:13 7:23
61 Matthew Morales Fr SUMMIT TAHOMA 17:15 7:24
62 Michael Crampton Fr VANDEN 17:17 7:25
63 Aaron Mcnelis Fr LINCOLN SJ 17:19 7:26
64 Brett Daughtry Fr TERRA NOVA 17:20 7:26
65 Ethan Bull-vulpe Fr SUMMIT SHASTA 17:20 7:26
66 Alexander Medina Fr SCOTTS VALLEY 17:25 7:28
67 Ivan Valles Fr SUMMIT TAHOMA 17:27 7:29
68 Josiah Uhland Fr SUMMIT SHASTA 17:30 7:31
69 David Jensen Fr S.L.V. 17:33 7:32
70 Jorge Araiza-verdus Fr SUMMIT RAINIER 17:40 7:35
71 Matthew Garrido NUEVA 17:43 7:36
72 Devin Bugado Fr VANDEN 17:47 7:38
73 Austin Esquivel Fr VANDEN 18:00 7:44
74 Osama Hanhan Fr SUMMIT SHASTA 18:06 7:46
75 Ethan Sin Fr SUMMIT SHASTA 18:09 7:47
76 Mathew Miyada Fr PROSPECT 18:18 7:51
77 Mitchell Wong Fr SUMMIT SHASTA 18:24 7:54
78 Abhishek Mandalam Fr MOREAU CATHOLIC 18:28 7:56
79 Jeremey Chang-yoo Fr SUMMIT SHASTA 18:31 7:57
80 Andy Gordon Fr SIR FR. DRAKE 18:37 7:59
81 Leon Tran Fr SAN LORENZO 18:55 8:07
82 Lejean Legaspi Fr ALHAMBRA 19:10 8:14
83 Alfonso Farias Fr James Lick 19:11 8:14 5/5 10/10 8/8
84 Jimmy Lujan Fr SUMMIT SHASTA 19:30 8:22
85 Askshay Radhakrishn Fr SUMMIT SHASTA 20:04 8:37
86 Orlando Ebalo Fr MOREAU CATHOLIC 20:05 8:37
87 Richard Partington Fr SAN LORENZO 20:18 8:43
88 Josh Burr Fr SIR FR. DRAKE 20:37 8:51
89 J.t. Qzn Fr SAN LORENZO 20:48 8:56
90 Russell Staneland Fr TERRA NOVA 20:59 9:00
91 Brandon Mcadams Fr SAN LORENZO 21:12 9:06
92 Blake Nicholson Fr PROSPECT 22:00 9:27
93 Unknown Runner NUEVA 22:11 9:31
94 Aslan Nguyen Fr SUMMIT SHASTA 22:32 9:40
95 Jamar Pagpaguitan Fr SUMMIT SHASTA 23:23 10:02
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: Fr 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 SCOTTS VALLEY
3-3-2-2-1
Gap: 1:10
72:15
14:27
6:12
44 Brendan Magee
Fr
13:48
5:55
4
Davis Ross
Fr
14:12
6:06
5
Steven Ignatowi
Fr
14:35
6:16
8
Travis Lane
Fr
14:42
6:19
12
Jonathon Granger-
Fr
14:58
6:25
15
Noah Bassi
Fr
15:17
6:34
20
Josef Von Haunalte
Fr
15:40
6:43
23
2 S.L.V.
2-2-3-3-2
Gap: 1:22
73:11
14:38
6:17
59 Alejandr Corona
Fr
13:42
5:53
2
Tyler Van Winkle
Fr
14:25
6:11
6
Brennan Parker
Fr
14:59
6:26
16
Ian Gallaghe
Fr
15:01
6:27
17
Anthony Campbell
Fr
15:04
6:28
18
Derek Creelman
Fr
15:05
6:28
19
Kevin Clark
Fr
15:22
6:36
22
3 TERRA NOVA
1-1-1-1-3
Gap: 3:49
74:05
14:49
6:22
65 Jacob Michelet
Fr
13:31
5:48
1
Charlie Ray
Fr
13:47
5:55
3
Griffen Dulay
Fr
14:37
6:16
10
Andew Peschard
Fr
14:50
6:22
14
Brett Daughtry
Fr
17:20
7:26
37
Russell Stanelan
Fr
20:59
9:00
51




4 MOREAU CATHOLIC
5-5-5-4-4
Gap: 1:55
78:38
15:44
6:45
114 James Alexande
Fr
14:35
6:16
9
Brandon Guerrero
Fr
15:42
6:44
24
Rahul Joshi
Fr
15:55
6:50
25
Jeffrey Lin
Fr
15:56
6:50
26
Karthik Kalyanar
Fr
16:30
7:05
30
Abhishek Mandalam
Fr
18:28
7:56
45
Orlando Ebalo
Fr
20:05
8:37
49
5 VANDEN
4-4-4-5-5
Gap: 3:18
81:25
16:17
6:59
131 Aidan Hayes
Fr
14:29
6:13
7
Erick Fierro
Fr
14:46
6:20
13
Andrew Perez
Fr
17:06
7:20
35
Michael Crampton
Fr
17:17
7:25
36
Devin Bugado
Fr
17:47
7:38
40
Austin Esquivel
Fr
18:00
7:44
41




6 SIR FR. DRAKE
6-6-6-6-6
Gap: 3:59
81:56
16:23
7:02
142 Sam Bruckner
Fr
14:38
6:17
11
Charlie Deffner
Fr
16:01
6:52
27
Nick Sanders
Fr
16:15
6:58
28
Julian Brastow
Fr
16:25
7:03
29
Andy Gordon
Fr
18:37
7:59
47
Josh Burr
Fr
20:37
8:51
50




7 James Lick
7-7-7-7-7
Gap: 3:49
85:07
17:01
7:18
167 Nathan Bernardo
Fr
15:22
6:36
21
Thomas Estrada
Fr
16:30
7:05
31
Hadji Yono-cru
Fr
17:01
7:18
33
Juan Gutierre
Fr
17:03
7:19
34
Alfonso Farias
Fr
19:11
8:14
48








8 SUMMIT SHASTA
8-8-8-8-8
Gap: 1:16
87:58
17:36
7:33
194 Alex Liu
Fr
16:53
7:15
32
Ethan Bull-vul
Fr
17:20
7:26
38
Josiah Uhland
Fr
17:30
7:31
39
Osama Hanhan
Fr
18:06
7:46
42
Ethan Sin
Fr
18:09
7:47
43
Mitchell Wong
Fr
18:24
7:54
44
Jeremey Chang-yo
Fr
18:31
7:57
46
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.