Southington Results from the Big Red Invitational at Somers HS on 9/7/19

Girls Results and Stats

Switch to Boys

Girls Individual Results

Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmnts
Cavanaugh, Claire So V 25:54.9 8:22 3.1 63/95 7/8 7/8 6/7 25:26 You ROCK! (PG)
Cooley, Hannah Fr Fr 12:54.6 8:36 1.5 26/64 3/6 3/6 2/12
Greene, Jasiah Fr Fr 15:42.7 10:28 1.5 48/64 6/6 6/6 2/2
Gura, Lillian So V 26:08 8:26 3.1 67/95 8/8 8/8 6/7 28:08
(2:00,7.1)
You ROCK! (PG, DPR)
Hoffman, Isabelle So V 25:48.8 8:20 3.1 58/95 6/8 6/8 6/7 24:58
Izzo, Jacqueline So V 19:36.7 6:20 3.1 2/95 1/8 1/8 2/8 19:59
(0:22,1.9)
You ROCK! (PG, DPR)
Kastner, Sophie Fr Fr 13:19.2 8:53 1.5 31/64 5/6 5/6 2/4 You ROCK! (PG, SBP)
Michaud, Grace Jr V 19:59.9 6:27 3.1 5/95 2/8 2/8 1/8 21:11
(1:11,5.6)
21:11
(1:11,5.6)
21:11
(1:11,5.6)
20:25
(0:25,2.1)
You ROCK! (LY, LR, PG, PR, DPR)
Moskal, Emily Fr Fr 11:41.6 7:48 1.5 13/64 1/6 1/6 10/23 You ROCK! (PG)
Pillsbury, Diane Jr V 21:28.1 6:56 3.1 13/95 3/8 3/8 2/8 26:55
(5:27,20.2)
26:55
(5:27,20.2)
26:55
(5:27,20.2)
21:38
(0:10,0.8)
You ROCK! (LY, LR, PG, PR, DPR)
Sheline, Meghan Sr V 23:32.6 7:36 3.1 33/95 4/8 4/8 3/7 25:34
(2:02,7.9)
25:34
(2:02,7.9)
25:34
(2:02,7.9)
23:06 You ROCK! (LY, LR, PR)
Surveski, Rachel Fr Fr 12:54.1 8:36 1.5 25/64 2/6 2/6 5/16 You ROCK! (SBP)
Swindon, Emma So V 24:59.2 8:04 3.1 50/95 5/8 5/8 7/7 23:15
Zaczynski, Hailey Fr Fr 13:13.1 8:49 1.5 29/64 4/6 4/6 2/7 You ROCK! (PG, SBP)
Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmts

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago.
  • LR = Beat time from the most recent running of this course.
  • PR = Set a new PR on this course. A "Course PR".
  • PG = Beat personal goal.
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.
  • DPR = A "Distance Personal Record" - the personal best time considering distance only, not unique course characteristics. Applicable for 2, 2.48(4K), 3, and 3.1(5K) mile courses.
  • DSR = A "Distance Season Record" - same as above, but for the current season only.
  • DTW = "Displace to Win". This athlete, as the 6th or 7th runner on his/her squad, displaced scoring runners from a competitor enabling his/her team to finish ahead of that competitor.
  • TB = "Tiebreaker". As the #6 athlete on his/her squad, this athlete was the tiebreaker enabling his/her team to finish ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Girls Team Results

Team Rank of Finish Time
Gap
Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)
V 1st 5 2/7 109:37
5:23
3.1 7:04 6:20 8:04 87 6:39 114:04
(4:27,3.9)
114:04
(4:27,3.9)
114:04
(4:27,3.9%)
Your Team ROCKS! (LY, LR, PR) Jacqueline Izzo (2), Grace Michaud (5), Diane Pillsbury (13), Meghan Sheline (27), Emma Swindon (40)
Fr 1st 5 2/4 64:03
1:38
1.5 8:32 7:48 8:53 45 7:47 59:31 59:31 59:31 Emily Moskal (5), Rachel Surveski (8), Hannah Cooley (9), Hailey Zaczynski (11), Sophie Kastner (12)
Team Rank of Finish Time Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Girls

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Jalyssa Smith Sr Arlington 19:32.4 6:18
2 Jacqueline Izzo So Southington 19:36.7 6:20 1/8 1/8 2/8
3 Sophie Ginsberg So White Plains 19:46.7 6:23
4 Kaitlyn Casas Fr New Rochelle 19:47.8 6:23
5 Grace Michaud Jr Southington 19:59.9 6:27 2/8 2/8 1/8 21:11
(1:11)
21:11
(1:11)
21:11
(1:11)
You ROCK! (LY, LR, PR)
6 Katie Turk Jr Carmel 20:14.7 6:32
7 Anna Recktenwalt Jr Arlington 20:16.9 6:33
8 Abagail Roman Fr White Plains 20:42.9 6:41
9 Raven Stanet Jr Arlington 20:53.8 6:44
10 Kaitlyn Murtagh Jr Arlington 21:00 6:46
11 Anna Mae Nellis Sr Arlington 21:15.8 6:52
12 Rebecca Fastiggi Sr Arlington 21:22 6:54
13 Diane Pillsbury Jr Southington 21:28.1 6:56 3/8 3/8 2/8 26:55
(5:27)
26:55
(5:27)
26:55
(5:27)
You ROCK! (LY, LR, PR)
14 Iseabailla Hewitt Sr John Jay - East Fish 21:39.2 6:59
15 Kyra Zach Jr Arlington 21:49.4 7:02
16 Amalia Nunes Jr Arlington 21:50.3 7:03
17 Amelie Guzman So John Jay - East Fish 22:05 7:07
18 Chrislande Joseph Sr New Rochelle 22:40.5 7:19
19 Fiona Mohl Jr John Jay - East Fish 22:49.5 7:22
20 Meagan Moky Sr Fox Lane 23:00.1 7:25
21 Kathryn Erich So John Jay - East Fish 23:05.6 7:27
22 Serenity Delgado Jr John Jay - East Fish 23:12.6 7:29
23 Grace Cox Sr John Jay - East Fish 23:18.1 7:31
24 Brett Bergerson Fr Mahopac 23:20 7:32
25 Shannon Pfeifer So Arlington 23:20.2 7:32
26 Sofia Black Sr John Jay - East Fish 23:20.5 7:32
27 Emily Alps Sr Carmel 23:21 7:32
28 Jenna Weinstein Jr Arlington 23:22.9 7:33
29 Emily Brochu Jr Arlington 23:23.8 7:33
30 Jacqueline Barragan Jr New Rochelle 23:27.8 7:34
31 Olivia Scaperotti Jr Carmel 23:30.4 7:35
32 Emma Egan So John Jay - East Fish 23:31.7 7:35
33 Meghan Sheline Sr Southington 23:32.6 7:36 4/8 4/8 3/7 25:34
(2:02)
25:34
(2:02)
25:34
(2:02)
You ROCK! (LY, LR, PR)
34 Serena Henderson Jr New Rochelle 23:33.5 7:36
35 Mia Mullen Jr John Jay - East Fish 23:34.6 7:36
36 Jacqueline Gomez So New Rochelle 23:36.5 7:37
37 Emily Mckenna Sr Fox Lane 23:47.1 7:40
38 Rebecca Monge Jr Carmel 24:01.2 7:45
39 Yessica Gabriel Sr New Rochelle 24:09.4 7:48
40 Scarlett Lacken Sr Arlington 24:14.7 7:49
41 Rina Stanghellini So White Plains 24:19.2 7:51
42 Laura Cunningham Sr Fox Lane 24:20.8 7:51
43 Sam Berlind Sr Fox Lane 24:26.8 7:53
44 Emily Marple Jr Fox Lane 24:27.1 7:53
45 Emily Pontillo So Mahopac 24:29.8 7:54
46 Jessica Kozma Sr Carmel 24:30.7 7:54
47 Guerdyna Gelin Sr White Plains 24:38.2 7:57
48 Ariana Allende So White Plains 24:42.4 7:58
49 Sophia Defrancesco Sr Mahopac 24:53 8:02
50 Emma Swindon So Southington 24:59.2 8:04 5/8 5/8 7/7
51 Meaha Nucifore Fr Arlington 25:02.5 8:05
52 Anela Djokic So Arlington 25:07.6 8:06
53 Mia Lueth Jr White Plains 25:08 8:06
54 Celia Aguilar So Arlington 25:16 8:09
55 Saba Ho-rezvani Sr New Rochelle 25:25.6 8:12
56 Chloe Gagnon Sr White Plains 25:37.5 8:16
57 Aidan Sullivan Jr Fox Lane 25:39 8:16
58 Isabelle Hoffman So Southington 25:48.8 8:20 6/8 6/8 6/7
59 Susannah Kimsal So Fox Lane 25:50.4 8:20
60 Fatima Gonzalez Jr New Rochelle 25:51.2 8:20
61 Tatiana Rossy Sr Fox Lane 25:52.4 8:21
62 Brooke Dixon Jr Carmel 25:53.7 8:21
63 Claire Cavanaugh So Southington 25:54.9 8:22 7/8 7/8 6/7
64 Kaela Godfrey So New Rochelle 26:01 8:24
65 Simone Brady Jr White Plains 26:02.1 8:24
66 Madison Hoffman Jr John Jay - East Fish 26:04.9 8:25
67 Lillian Gura So Southington 26:08 8:26 8/8 8/8 6/7
68 Grace Testa So John Jay - East Fish 26:24 8:31
69 Madelyn Mcmath So Carmel 26:25.6 8:31
70 Sarah Hauptman Jr Carmel 26:26 8:32
71 Moira Mcnerney So Carmel 26:32.6 8:34
72 Haley Kubik So Carmel 26:33.9 8:34
73 Ariana Velasquez Jr New Rochelle 26:41.4 8:37
74 Julia Wilder Jr Carmel 26:47.8 8:39
75 Lauren O'rourke So Carmel 26:49.7 8:39
76 Mia Priore Jr White Plains 27:13.2 8:47
77 Julie Repanti So Carmel 27:52.8 9:00
78 Caroline Schick So White Plains 27:53.3 9:00
79 Hannah Freer Jr Arlington 28:02.3 9:03
80 Olivia Fortin Sr Carmel 28:12.7 9:06
81 Emma Drumm So Arlington 28:18.1 9:08
82 Karen Sasakura Jr Fox Lane 28:28.5 9:11
83 Jillian Blair So Carmel 28:58.3 9:21
84 Natanya Stark Sr Fox Lane 29:05.4 9:23
85 Alondra Barajas Jr New Rochelle 29:11.5 9:25
86 Martha Diaz Jr New Rochelle 29:14.4 9:26
87 Jordan Etheridge So New Rochelle 29:52.5 9:38
88 Jocelyn Bocianowski Sr Arlington 30:00.8 9:41
89 Ally Brady Jr Arlington 32:29.2 10:29
90 Jessica Healey Sr John Jay - East Fish 33:13.8 10:43
91 Lilly Holmes So Carmel 33:50.3 10:55
92 Katya Juarez Sr Fox Lane 33:52.8 10:56
93 Jasmin Spaulding So New Rochelle 34:23.8 11:06
94 Peyton Capolino So Carmel 34:26.2 11:07
95 Alyssa Scapoli So White Plains 38:07.9 12:18
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Girls

Group of 5: V 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Arlington
1-2-1-1-1
Gap: 1:43
102:59
20:36
6:39
38 Jalyssa Smith
Sr
19:32
6:18
1
Anna Recktenwalt
Jr
20:17
6:33
7
Raven Stanet
Jr
20:54
6:44
9
Kaitlyn Murtagh
Jr
21:00
6:46
10
Anna Mae Nellis
Sr
21:16
6:52
11
Rebecca Fastiggi
Sr
21:22
6:54
12
Kyra Zach
Jr
21:49
7:02
15
2 Southington
2-1-2-2-2
Gap: 5:23
109:37
21:55
7:04
87 Jacqueline Izzo
So
19:37
6:20
2
Grace Michaud
Jr
20:00
6:27
5
Diane Pillsbury
Jr
21:28
6:56
13
Meghan Sheline
Sr
23:33
7:36
27
Emma Swindon
So
24:59
8:04
40
Isabelle Hoffman
So
25:49
8:20
45
Claire Cavanaugh
So
25:55
8:22
48
Your Team ROCKS! (LY, LR, PR)
3 John Jay - East Fish
6-5-5-3-3
Gap: 1:33
112:52
22:34
7:17
89 Iseabailla Hewitt
Sr
21:39
6:59
14
Amelie Guzman
So
22:05
7:07
16
Fiona Mohl
Jr
22:50
7:22
18
Kathryn Erich
So
23:06
7:27
20
Serenity Delgado
Jr
23:13
7:29
21
Grace Cox
Sr
23:18
7:31
22
Sofia Black
Sr
23:21
7:32
23
4 New Rochelle
4-4-4-4-4
Gap: 3:49
113:06
22:37
7:18
103 Kaitlyn Casas
Fr
19:48
6:23
4
Chrislande Joseph
Sr
22:41
7:19
17
Jacqueline Barragan
Jr
23:28
7:34
25
Serena Henderson
Jr
23:34
7:36
28
Jacqueline Gomez
So
23:37
7:37
29
Yessica Gabriel
Sr
24:09
7:48
32
Saba Ho-rezvani
Sr
25:26
8:12
42
5 White Plains
3-3-3-5-5
Gap: 4:56
114:09
22:50
7:22
121 Sophie Ginsberg
So
19:47
6:23
3
Abagail Roman
Fr
20:43
6:41
8
Rina Stanghellini
So
24:19
7:51
33
Guerdyna Gelin
Sr
24:38
7:57
38
Ariana Allende
So
24:42
7:58
39
Mia Lueth
Jr
25:08
8:06
41
Chloe Gagnon
Sr
25:38
8:16
43
6 Carmel
5-5-6-6-6
Gap: 4:16
115:38
23:08
7:28
124 Katie Turk
Jr
20:15
6:32
6
Emily Alps
Sr
23:21
7:32
24
Olivia Scaperotti
Jr
23:30
7:35
26
Rebecca Monge
Jr
24:01
7:45
31
Jessica Kozma
Sr
24:31
7:54
37
Brooke Dixon
Jr
25:54
8:21
47
Madelyn Mcmath
So
26:26
8:31
49
7 Fox Lane
7-7-7-7-7
Gap: 1:27
120:02
24:00
7:45
154 Meagan Moky
Sr
23:00
7:25
19
Emily Mckenna
Sr
23:47
7:40
30
Laura Cunningham
Sr
24:21
7:51
34
Sam Berlind
Sr
24:27
7:53
35
Emily Marple
Jr
24:27
7:53
36
Aidan Sullivan
Jr
25:39
8:16
44
Susannah Kimsal
So
25:50
8:20
46
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Girls

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Katrina Torelli Fr Harrison 10:13.6 6:49
2 Erin Lee Fr Carmel 10:14.1 6:49
3 Gabriella Randazzo Fr Putnam Valley 10:37.8 7:05
4 Devin Franks Fr Briarcliff 10:44.3 7:10
5 Ciara Mcgroary John Jay - Cross Riv 10:46 7:11
6 Julia Aiello Fr Carmel 11:15.9 7:31
7 Isabel Beradino Fr Haddam-Killingworth 11:18.1 7:32
8 Carly Camillieri Fr Nanuet 11:26.6 7:38
9 Riley Ward Fr Carmel 11:30.6 7:40
10 Annika Torelli Fr Harrison 11:36.6 7:44
11 Willie Cuono Fr Fox Lane 11:39.4 7:46
12 Juliette Sullivan Fr Valhalla 11:40.7 7:47
13 Emily Moskal Fr Southington 11:41.6 7:48 1/6 1/6 10/23
14 Joanna Paul Fr Irvington 11:42.2 7:48
15 Molly Hunt Fr Dobbs Ferry 11:59.7 8:00
16 Kimberly Maggio Ardsley 12:04.2 8:03
17 Gabriella Borello Fr Westlake 12:14.5 8:10
18 Grace Mcclay Fr Yorktown 12:22.4 8:15
19 Mia Santis Fr North Salem 12:22.7 8:15
20 Bailey Atkinson Fr Somers 12:34.4 8:23
21 Olivia Schwark Fr Carmel 12:37.7 8:25
22 Hailey Finkelstein Fr Ardsley 12:44.6 8:30
23 Else Hedman Fr Carmel 12:47.9 8:32
24 Corryn Watt Fr Somers 12:49.4 8:33
25 Rachel Surveski Fr Southington 12:54.1 8:36 2/6 2/6 5/16 You ROCK! (SBP)
26 Hannah Cooley Fr Southington 12:54.6 8:36 3/6 3/6 2/12
27 Sophia Scaperotti Fr Carmel 13:02.4 8:42
28 Amanda Buchman Fr John Jay - Cross Riv 13:03.5 8:42
29 Hailey Zaczynski Fr Southington 13:13.1 8:49 4/6 4/6 2/7 You ROCK! (SBP)
30 Sonia Mendoza Fr Irvington 13:16.4 8:51
31 Sophie Kastner Fr Southington 13:19.2 8:53 5/6 5/6 2/4 You ROCK! (SBP)
32 Lauren Schnapp Fr Harrison 13:29.5 9:00
33 Gabriella Seifert John Jay - East Fish 13:30.1 9:00
34 Juliana Percoco John Jay - Cross Riv 13:31.7 9:01
35 Parker Kessler Fr John Jay - East Fish 13:35.8 9:04
36 Elena Mccann Fr Harrison 13:37.1 9:05
37 Sydney Korn Fr Irvington 13:37.4 9:05
38 Isabelle Schembri Fr North Salem 13:40.2 9:07
39 Hanna Stavola Fr Somers 13:43.8 9:09
40 Paige Iacobellis Fr Haddam-Killingworth 13:47.8 9:12
41 Klara Kunz Fr Yorktown 13:49 9:13
42 Ellie Valentin Fr Hendrick Hudson 14:08.6 9:26
43 Kat Overchuk Fr Haddam-Killingworth 14:11.1 9:27
44 Catherine Sykes Fr Rye Neck 14:22.2 9:35
45 Georgia Cancroft Fr Haddam-Killingworth 14:45.2 9:50
46 Hannah Paek Fr Ardsley 15:19.6 10:13
47 Jessica Klotz Fr Fox Lane 15:40.3 10:27
48 Jasiah Greene Fr Southington 15:42.7 10:28 6/6 6/6 2/2
49 Emily Stillman Fr Yorktown 15:53 10:35
50 Nia Nieves Fr Maria Regina High Sc 16:07.2 10:45
51 Linda Vasquez Fr Rye Neck 16:17.5 10:52
52 Analiese Monterio Fr Maria Regina High Sc 16:27.8 10:59
53 Caitlin Walsh Fr John Jay - Cross Riv 16:58.8 11:19
54 Antonia Parubi Fr Maria Regina High Sc 17:09.6 11:26
55 Hayden Dwyer Fr Somers 17:18.5 11:32
56 Ava Weihe Fr Maria Regina High Sc 17:20.9 11:34
57 Isabella Raneri Fr Maria Regina High Sc 17:39.5 11:46
58 Sarah Henderson Fr Haddam-Killingworth 17:44.1 11:49
59 Melissa Santospirito Fr Putnam Valley 17:53.4 11:56
60 Katelyn Delamatier Fr John Jay - East Fish 18:19.9 12:13
61 Sofia Cabellero So Immaculate High Scho 18:27.6 12:18
62 Ashley Morgan Fr Hendrick Hudson 19:05.4 12:44
63 Sheily Deleon Fr Rye Neck 19:19.1 12:53
64 Deborah Varghese So Byram Hills 19:54.5 13:16
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Girls

Group of 5: Fr 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Carmel
1-1-1-1-1
Gap: 2:34
58:26
11:41
7:47
20 Erin Lee
Fr
10:14
6:49
1
Julia Aiello
Fr
11:16
7:31
2
Riley Ward
Fr
11:31
7:40
4
Olivia Schwark
Fr
12:38
8:25
6
Else Hedman
Fr
12:48
8:32
7
Sophia Scaperotti
Fr
13:02
8:42
10




2 Southington
3-2-2-2-2
Gap: 1:38
64:03
12:49
8:32
45 Emily Moskal
Fr
11:42
7:48
5
Rachel Surveski
Fr
12:54
8:36
8
Hannah Cooley
Fr
12:55
8:36
9
Hailey Zaczynski
Fr
13:13
8:49
11
Sophie Kastner
Fr
13:19
8:53
12
Jasiah Greene
Fr
15:43
10:28
16




3 Haddam-Killingworth
2-3-3-3-3
Gap: 6:26
71:46
14:21
9:34
67 Isabel Beradino
Fr
11:18
7:32
3
Paige Iacobellis
Fr
13:48
9:12
13
Kat Overchuk
Fr
14:11
9:27
14
Georgia Cancroft
Fr
14:45
9:50
15
Sarah Henderson
Fr
17:44
11:49
22








4 Maria Regina High Sc
4-4-4-4-4
Gap: 1:32
84:45
16:57
11:18
95 Nia Nieves
Fr
16:07
10:45
17
Analiese Monterio
Fr
16:28
10:59
18
Antonia Parubi
Fr
17:10
11:26
19
Ava Weihe
Fr
17:21
11:34
20
Isabella Raneri
Fr
17:40
11:46
21








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.