Hall High School Results from the State Open Championship at Wickham Park on 11/3/17

Boys Results and Stats

Switch to Girls

Boys Individual Results

Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmnts
Dylan Rendon Jr V 17:29 5:38 3.1 74/181 5/7 5/7 3/20 17:16 16:45 16:37
Jake Rocheleau Sr V 17:35 5:40 3.1 87/181 7/7 7/7 2/19 17:31 17:30 17:08 16:52
Mack Reynolds Jr V 17:25 5:37 3.1 66/181 4/7 4/7 4/20 17:28
(0:03,0.3)
17:09 16:53 16:53 You ROCK! (LY)
Miller Anderson Jr V 16:59 5:29 3.1 36/181 2/7 2/7 7/29 17:53
(0:54,5.0)
17:34
(0:35,3.3)
17:05
(0:06,0.5)
16:16 You ROCK! (LY, LR, PR)
Patrick Daly Sr V 17:31 5:39 3.1 80/181 6/7 6/7 3/20 16:54 16:54 16:52
Trey Cormier Jr V 16:56 5:28 3.1 32/181 1/7 1/7 21/53 16:37 17:04
(0:08,0.8)
16:13 16:09 You ROCK! (LR)
Willem Landis Sr V 17:02 5:30 3.1 39/181 3/7 3/7 4/20 17:48
(0:46,4.3)
16:58 16:48 16:33 You ROCK! (LY)
Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmts

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago.
  • LR = Beat time from the most recent running of this course.
  • PR = Set a new PR on this course. A "Course PR".
  • PG = Beat personal goal.
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.
  • DPR = A "Distance Personal Record" - the personal best time considering distance only, not unique course characteristics. Applicable for 2, 3, and 3.1 mile courses.
  • DSR = A "Distance Season Record" - same as above, but for the current season only.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Boys Team Results

Team Rank of Finish Time
Gap
Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)
V 1st 5 6/20 85:51
0:33
3.1 5:32 5:28 5:38 185 5:20 87:26
(1:35,1.8)
85:57
(0:06,0.1)
82:58 Your Team ROCKS! (LY, LR) Trey Cormier (24), Miller Anderson (28), Willem Landis (31), Mack Reynolds (48), Dylan Rendon (54)
Team Rank of Finish Time Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Drew Thompson Sr Fairfield Prep 15:44 5:05
2 Brendan Murray Sr Cheshire 16:01 5:10
3 Robert Dillon Jr Shelton 16:09 5:13
4 Benjamin Seiple Sr Staples 16:10 5:13
5 Eli Nahom Jr New Milford 16:11 5:13
6 Joe Pearl Sr Manchester 16:14 5:14
7 Maximillian Sparks Sr Canton 16:21 5:16
8 Peter Schulten Jr Xavier 16:22 5:17
9 Christian Myers Sr Staples 16:23 5:17
10 Ken Little Sr Derby 16:28 5:19
11 William Landowne Sr Staples 16:28 5:19
12 Alex Mocarski Sr Fairfield Warde 16:33 5:20
13 James Maniscalco Sr Fairfield Warde 16:34 5:21
14 Andrew Meredith Sr Haddam-Killingworth 16:35 5:21
15 Dan Nichols Sr Danbury 16:36 5:21
16 Owen Curran Sr Xavier 16:37 5:22
17 William Curran Jr Xavier 16:39 5:22
18 Azaan Dawson Fr Fairfield Prep 16:40 5:23
19 Dillon Selfors Jr Xavier 16:41 5:23
20 Robbie Cozean So Xavier 16:42 5:23
21 Killian Mcnamee So Tolland 16:43 5:24
22 Zachary King Sr Ledyard 16:44 5:24
23 Heath Olivieri Jr East Catholic 16:45 5:24
24 Kyle Hotchkiss Sr Kennedy 16:47 5:25
25 Nicholas Taubenheim So Staples 16:47 5:25
26 Shane Henderson Jr Old Saybrook 16:49 5:25
27 Connor Visnic Jr Amity 16:50 5:26
28 Danny Jagoe Sr Fairfield Warde 16:52 5:26
29 Taylor Ney So Coventry 16:54 5:27
30 Jacob Smith So Glastonbury 16:55 5:27
31 Jonah Spector Sr Haddam-Killingworth 16:56 5:28
32 Trey Cormier Jr Hall High School 16:56 5:28 1/7 1/7 21/53 16:37 17:04
(0:08)
16:13 You ROCK! (LR)
33 Owen Lally Sr Xavier 16:57 5:28
34 Mayo Smith Jr Staples 16:57 5:28
35 Jake Mattei Sr Amity 16:58 5:28
36 Miller Anderson Jr Hall High School 16:59 5:29 2/7 2/7 7/29 17:53
(0:54)
17:34
(0:35)
17:05
(0:06)
You ROCK! (LY, LR, PR)
37 Sunil Green Sr Staples 17:01 5:29
38 Alex Sauter So Tolland 17:01 5:29
39 Willem Landis Sr Hall High School 17:02 5:30 3/7 3/7 4/20 17:48
(0:46)
16:58 16:48 You ROCK! (LY)
40 Jared Sharp So Suffield 17:03 5:30
41 Kyle Englander Jr Suffield 17:04 5:30
42 Ryan Escoda Sr Newtown 17:05 5:31
43 Tyler Remigino Fr Conard 17:06 5:31
44 Daniel Schumann Sr Haddam-Killingworth 17:08 5:32
45 Yankarlos Diaz Jr Manchester 17:08 5:32
46 Malcolm Going Jr Danbury 17:14 5:34
47 Nick Jacobs So Newtown 17:14 5:34
48 Andrew Burford Sr Amity 17:15 5:34
49 Matthew Lecky Jr Middletown 17:15 5:34
50 Kabir Chavan Jr Fairfield Ludlowe 17:16 5:34
51 Trevor Christie Sr Xavier 17:16 5:34
52 Steven Stanley Sr Derby 17:17 5:35
53 Conner Leone Sr Southington 17:17 5:35
54 Corey Picard Sr Terryville 17:17 5:35
55 Brian Oliveira Sr Lyman Hall 17:18 5:35
56 Austin Hutchens So Fairfield Warde 17:18 5:35
57 Charles Osborne Sr New Milford 17:18 5:35
58 Drew Newcomb Sr Fairfield Prep 17:18 5:35
59 Michael Barrett Jr Bolton 17:19 5:35
60 Samuel Wilcox Jr Glastonbury 17:19 5:35
61 Matthew Burke Sr Danbury 17:20 5:35
62 Matthew Richard Jr Shelton 17:20 5:35
63 Robert Moore Sr Pomperaug 17:22 5:36
64 Samuel Whittaker Jr East Lyme 17:23 5:36
65 Jackson Cayward Fr Tolland 17:24 5:37
66 Mack Reynolds Jr Hall High School 17:25 5:37 4/7 4/7 4/20 17:28
(0:03)
17:09 16:53 You ROCK! (LY)
67 Matt Jennings Fr Haddam-Killingworth 17:26 5:37
68 Stephen Sutton Jr Tolland 17:27 5:38
69 Alexander Urbahn Sr New Canaan 17:27 5:38
70 Garred Farrell So New Milford 17:27 5:38
71 Mackinnon Sheldon Sr Fairfield Prep 17:28 5:38
72 Jacob Hefele So Danbury 17:28 5:38
73 Mahammed Hussain Jr Wilbur Cross 17:28 5:38
74 Dylan Rendon Jr Hall High School 17:29 5:38 5/7 5/7 3/20 17:16 16:45
75 Edward Tristine Jr Fairfield Prep 17:29 5:38
76 Timothy Lautenbach Sr Weston 17:29 5:38
77 Jack Watson So Danbury 17:30 5:39
78 Alexander Brites So Kennedy 17:31 5:39
79 Connor Mcnerney Sr Immaculate 17:31 5:39
80 Patrick Daly Sr Hall High School 17:31 5:39 6/7 6/7 3/20 16:54 16:54
81 Chris Deforest So Terryville 17:32 5:39
82 Zachary Smith So Glastonbury 17:32 5:39
83 Tyler Rubush Sr Trumbull 17:33 5:40
84 Stephen Fengler Sr Sheehan 17:34 5:40
85 Matthew Vogt Sr Fairfield Warde 17:34 5:40
86 Jacob Gerow Fr Tolland 17:35 5:40
87 Jake Rocheleau Sr Hall High School 17:35 5:40 7/7 7/7 2/19 17:31 17:30 17:08
88 Anthony Golino Jr New Fairfield 17:36 5:41
89 Tyler Pineau Jr Shelton 17:36 5:41
90 Jadon Parris So Brookfield 17:37 5:41
91 Nolan Alexander Jr Tolland 17:40 5:42
92 Connor Spencer Sr Northwestern 17:42 5:43
93 Morgan Fierro So Staples 17:43 5:43
94 Cooper Shifrin Sr East Catholic 17:44 5:43
95 Travis Martin Jr Wilbur Cross 17:44 5:43
96 Aiden Toth Jr Newington 17:45 5:44
97 Elias Field Sr Nonnewaug 17:47 5:44
98 Conor Mccabe Sr Haddam-Killingworth 17:47 5:44
99 Harrison Houser Jr Joel Barlow 17:48 5:45
100 Eric Rosenhein Jr Pomperaug 17:49 5:45
101 Christian Lestik Sr Newtown 17:49 5:45
102 Christopher Abbey So East Lyme 17:52 5:46
103 Ethan Arcata So Rocky Hill 17:52 5:46
104 Ryan Rupprecht Fr Weston 17:52 5:46
105 Zachary Dimeglio Sr Pomperaug 17:53 5:46
106 Trey Generali So Pomperaug 17:53 5:46
107 Sam Holst-grubbe Jr Pomperaug 17:55 5:47
108 Brennan Amalfitano Jr Danbury 17:55 5:47
109 Spencer Paragas Jr Amity 17:58 5:48
110 Daniel Collette Jr Pomperaug 17:59 5:48
111 Evan Kennedy Sr East Catholic 17:59 5:48
112 Michael Parzych So Berlin 18:00 5:48
113 Christopher Davis Jr Glastonbury 18:03 5:49
114 Oliver Printy Jr Glastonbury 18:08 5:51
115 Alex Inkel Sr Haddam-Killingworth 18:09 5:51
116 Andrew Janus Jr Bacon Academy 18:09 5:51
117 Max Koschnitzke Sr New Canaan 18:10 5:52
118 Jake Leroux Sr Stafford 18:11 5:52
119 Dylan Pomer Jr Fairfield Warde 18:11 5:52
120 Ian Carpenter Sr Amity 18:12 5:52
121 Alexandre Fishbein-oui Sr Lyman Hall 18:12 5:52
122 Alexander Leo Sr Weston 18:12 5:52
123 Lucas Carini So Bolton 18:13 5:53
124 Noah Igram Jr Fairfield Warde 18:14 5:53
125 Joshua Sacoto Jr Shelton 18:15 5:53
126 Maxwell Bloomquist So Newtown 18:16 5:54
127 Teddy Nosiku Sr Wheeler 18:17 5:54
128 Ryan Caldwell Jr Danbury 18:19 5:55
129 John Derosa Jr Shelton 18:19 5:55
130 William Gasparrini Sr Immaculate 18:20 5:55
131 Ryan Mccauley Sr East Lyme 18:21 5:55
132 Jacob Dengler Sr New Milford 18:21 5:55
133 Patrick Cropsey Sr Immaculate 18:22 5:55
134 John Oei Fr East Catholic 18:24 5:56
135 Joel Duval Sr Newtown 18:25 5:56
136 Elijah Dillon Jr Guilford 18:25 5:56
137 Jack Kuligowski So Newtown 18:27 5:57
138 Josh Bent Sr Newtown 18:29 5:58
139 Matthew Cristiano So Shelton 18:30 5:58
140 Joseph Rice Fr East Catholic 18:31 5:58
141 Fisher Macklin Fr East Lyme 18:31 5:58
142 Cameron Keenan Sr Glastonbury 18:31 5:58
143 Chandler Wetherbee Sr Shepaug Valley 18:32 5:59
144 Joshua Cardinal Sr Lyman Memorial 18:32 5:59
145 Andrew Ferruolo So East Catholic 18:33 5:59
146 Luke Bunosso Jr Pomperaug 18:34 5:59
147 Kevin Brudz Fr Bolton 18:38 6:01
148 Ryan Mcnerney So Immaculate 18:40 6:01
149 Michael Rafferty Jr New Milford 18:41 6:02
150 Caleb Bolden Fr Fairfield Prep 18:42 6:02
151 Cody Mathewson Jr Lyman Memorial 18:43 6:02
152 Matthew Floyd So Amity 18:47 6:04
153 Thomas Stone So Glastonbury 18:48 6:04
154 Jack Mccarron Sr Shepaug Valley 18:49 6:04
155 Owen Corbett So Shelton 18:49 6:04
156 Sean Connolly Sr Immaculate 18:50 6:05
157 Deon Sanchez Sr East Windsor 18:52 6:05
158 Kurt Sodergren Sr Haddam-Killingworth 18:53 6:05
159 Elijah Montleon Sr East Lyme 18:55 6:06
160 Connor Gurnham Sr Fairfield Prep 18:55 6:06
161 Caeden Bailey So East Catholic 18:57 6:07
162 Kevin Crowley So Weston 18:57 6:07
163 Matthew Lagana Jr Weston 18:58 6:07
164 Noah Barnhart Jr East Lyme 19:01 6:08
165 Anthony Tom Jr Amity 19:07 6:10
166 James Sullivan So Immaculate 19:09 6:11
167 Eain Goolsbey Sr East Lyme 19:11 6:11
168 Matt Villanueva Sr Immaculate 19:25 6:16
169 Cody Fox So Bolton 19:27 6:16
170 Robert Flowers So Bolton 19:36 6:19
171 Jason Golembeski So New Milford 19:36 6:19
172 Neil Kaeslin Jr Weston 19:50 6:24
173 John Adams Sr New Milford 19:58 6:26
174 Jeffry Stober So Lyman Memorial 20:05 6:29
175 Shane Franson Fr Lyman Memorial 20:05 6:29
176 Mathew Bauer So Lyman Memorial 20:10 6:30
177 Will Lyon Jr Bolton 20:13 6:31
178 Avery Lum Sr Weston 20:19 6:33
179 Evan Dias Sr Lyman Memorial 20:21 6:34
180 Ben Grant Jr Bolton 23:07 7:27
181 Silas Olsen Sr Lyman Memorial 23:36 7:37
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: V 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Staples
3-1-1-1-1
Gap: 0:47
82:45
16:33
5:20
61 Benjamin Seiple
Sr
16:10
5:13
3
Christia Myers
Sr
16:23
5:17
6
William Landowne
Sr
16:28
5:19
7
Nicholas Taubenhe
So
16:47
5:25
19
Mayo Smith
Jr
16:57
5:28
26
Sunil Green
Sr
17:01
5:29
29
Morgan Fierro
So
17:43
5:43
66
1 Xavier
5-3-2-2-1
Gap: 0:20
83:01
16:36
5:21
61 Peter Schulten
Jr
16:22
5:17
5
Owen Curran
Sr
16:37
5:22
12
William Curran
Jr
16:39
5:22
13
Dillon Selfors
Jr
16:41
5:23
15
Robbie Cozean
So
16:42
5:23
16
Owen Lally
Sr
16:57
5:28
25
Trevor Christie
Sr
17:16
5:34
37
3 Fairfield Warde
6-3-3-3-3
Gap: 1:01
84:51
16:58
5:28
137 Alex Mocarski
Sr
16:33
5:20
8
James Maniscal
Sr
16:34
5:21
9
Danny Jagoe
Sr
16:52
5:26
21
Austin Hutchens
So
17:18
5:35
38
Matthew Vogt
Sr
17:34
5:40
61
Dylan Pomer
Jr
18:11
5:52
83
Noah Igram
Jr
18:14
5:53
87
4 Fairfield Prep
1-2-4-4-4
Gap: 1:45
84:39
16:56
5:28
162 Drew Thompson
Sr
15:44
5:05
1
Azaan Dawson
Fr
16:40
5:23
14
Drew Newcomb
Sr
17:18
5:35
40
Mackinno Sheldon
Sr
17:28
5:38
52
Edward Tristine
Jr
17:29
5:38
55
Caleb Bolden
Fr
18:42
6:02
110
Connor Gurnham
Sr
18:55
6:06
118
5 Haddam-Killingworth
7-5-5-5-5
Gap: 1:12
85:52
17:10
5:32
183 Andrew Meredith
Sr
16:35
5:21
10
Jonah Spector
Sr
16:56
5:28
23
Daniel Schumann
Sr
17:08
5:32
33
Matt Jennings
Fr
17:26
5:37
49
Conor Mccabe
Sr
17:47
5:44
68
Alex Inkel
Sr
18:09
5:51
82
Kurt Sodergre
Sr
18:53
6:05
116
6 Hall High School
13-11-6-6-6
Gap: 0:33
85:51
17:10
5:32
185 Trey Cormier
Jr
16:56
5:28
24
Miller Anderson
Jr
16:59
5:29
28
Willem Landis
Sr
17:02
5:30
31
Mack Reynolds
Jr
17:25
5:37
48
Dylan Rendon
Jr
17:29
5:38
54
Patrick Daly
Sr
17:31
5:39
59
Jake Rochelea
Sr
17:35
5:40
63
Your Team ROCKS! (LY, LR)
7 Danbury
8-7-8-7-7
Gap: 0:54
86:08
17:14
5:33
198 Dan Nichols
Sr
16:36
5:21
11
Malcolm Going
Jr
17:14
5:34
34
Matthew Burke
Sr
17:20
5:35
43
Jacob Hefele
So
17:28
5:38
53
Jack Watson
So
17:30
5:39
57
Brennan Amalfita
Jr
17:55
5:47
76
Ryan Caldwell
Jr
18:19
5:55
90
8 Tolland
9-9-9-8-8
Gap: 0:52
86:10
17:14
5:34
206 Killian Mcnamee
So
16:43
5:24
17
Alex Sauter
So
17:01
5:29
30
Jackson Cayward
Fr
17:24
5:37
47
Stephen Sutton
Jr
17:27
5:38
50
Jacob Gerow
Fr
17:35
5:40
62
Nolan Alexande
Jr
17:40
5:42
65




9 Amity
11-9-6-9-9
Gap: 1:22
87:13
17:27
5:38
244 Connor Visnic
Jr
16:50
5:26
20
Jake Mattei
Sr
16:58
5:28
27
Andrew Burford
Sr
17:15
5:34
36
Spencer Paragas
Jr
17:58
5:48
77
Ian Carpente
Sr
18:12
5:52
84
Matthew Floyd
So
18:47
6:04
112
Anthony Tom
Jr
19:07
6:10
123
10 Glastonbury
12-12-12-12-10
Gap: 1:13
87:57
17:35
5:40
285 Jacob Smith
So
16:55
5:27
22
Samuel Wilcox
Jr
17:19
5:35
42
Zachary Smith
So
17:32
5:39
60
Christop Davis
Jr
18:03
5:49
80
Oliver Printy
Jr
18:08
5:51
81
Cameron Keenan
Sr
18:31
5:58
103
Thomas Stone
So
18:48
6:04
113
11 Shelton
2-8-11-11-11
Gap: 2:10
87:39
17:32
5:39
289 Robert Dillon
Jr
16:09
5:13
2
Matthew Richard
Jr
17:20
5:35
44
Tyler Pineau
Jr
17:36
5:41
64
Joshua Sacoto
Jr
18:15
5:53
88
John Derosa
Jr
18:19
5:55
91
Matthew Cristian
So
18:30
5:58
100
Owen Corbett
So
18:49
6:04
114
12 New Milford
4-6-9-10-12
Gap: 2:30
87:58
17:36
5:41
297 Eli Nahom
Jr
16:11
5:13
4
Charles Osborne
Sr
17:18
5:35
39
Garred Farrell
So
17:27
5:38
51
Jacob Dengler
Sr
18:21
5:55
94
Michael Rafferty
Jr
18:41
6:02
109
Jason Golembes
So
19:36
6:19
129
John Adams
Sr
19:58
6:26
131
13 Newtown
14-13-13-13-13
Gap: 1:20
88:49
17:46
5:44
323 Ryan Escoda
Sr
17:05
5:31
32
Nick Jacobs
So
17:14
5:34
35
Christia Lestik
Sr
17:49
5:45
70
Maxwell Bloomqui
So
18:16
5:54
89
Joel Duval
Sr
18:25
5:56
97
Jack Kuligows
So
18:27
5:57
98
Josh Bent
Sr
18:29
5:58
99
14 Pomperaug
16-15-15-15-14
Gap: 0:33
88:52
17:46
5:44
336 Robert Moore
Sr
17:22
5:36
45
Eric Rosenhei
Jr
17:49
5:45
69
Zachary Dimeglio
Sr
17:53
5:46
73
Trey Generali
So
17:53
5:46
74
Sam Holst-gr
Jr
17:55
5:47
75
Daniel Collette
Jr
17:59
5:48
78
Luke Bunosso
Jr
18:34
5:59
106
15 East Catholic
10-14-14-14-15
Gap: 1:46
89:23
17:53
5:46
361 Heath Olivieri
Jr
16:45
5:24
18
Cooper Shifrin
Sr
17:44
5:43
67
Evan Kennedy
Sr
17:59
5:48
79
John Oei
Fr
18:24
5:56
96
Joseph Rice
Fr
18:31
5:58
101
Andrew Ferruolo
So
18:33
5:59
105
Caeden Bailey
So
18:57
6:07
119
16 East Lyme
17-16-16-16-16
Gap: 1:32
91:02
18:12
5:52
429 Samuel Whittake
Jr
17:23
5:36
46
Christop Abbey
So
17:52
5:46
71
Ryan Mccauley
Sr
18:21
5:55
93
Fisher Macklin
Fr
18:31
5:58
102
Elijah Montleon
Sr
18:55
6:06
117
Noah Barnhart
Jr
19:01
6:08
122
Eain Goolsbey
Sr
19:11
6:11
125
17 Weston
18-18-17-17-17
Gap: 1:29
91:28
18:18
5:54
454 Timothy Lautenba
Sr
17:29
5:38
56
Ryan Rupprech
Fr
17:52
5:46
72
Alexande Leo
Sr
18:12
5:52
85
Kevin Crowley
So
18:57
6:07
120
Matthew Lagana
Jr
18:58
6:07
121
Neil Kaeslin
Jr
19:50
6:24
130
Avery Lum
Sr
20:19
6:33
136
18 Immaculate
19-19-19-18-18
Gap: 1:19
91:43
18:21
5:55
468 Connor Mcnerney
Sr
17:31
5:39
58
William Gasparri
Sr
18:20
5:55
92
Patrick Cropsey
Sr
18:22
5:55
95
Ryan Mcnerney
So
18:40
6:01
108
Sean Connolly
Sr
18:50
6:05
115
James Sullivan
So
19:09
6:11
124
Matt Villanue
Sr
19:25
6:16
126
19 Bolton
15-17-18-19-19
Gap: 2:17
93:13
18:39
6:01
489 Michael Barrett
Jr
17:19
5:35
41
Lucas Carini
So
18:13
5:53
86
Kevin Brudz
Fr
18:38
6:01
107
Cody Fox
So
19:27
6:16
127
Robert Flowers
So
19:36
6:19
128
Will Lyon
Jr
20:13
6:31
135
Ben Grant
Jr
23:07
7:27
138
20 Lyman Memorial
20-20-20-20-20
Gap: 1:38
97:35
19:31
6:18
614 Joshua Cardinal
Sr
18:32
5:59
104
Cody Mathewso
Jr
18:43
6:02
111
Jeffry Stober
So
20:05
6:29
132
Shane Franson
Fr
20:05
6:29
133
Mathew Bauer
So
20:10
6:30
134
Evan Dias
Sr
20:21
6:34
137
Silas Olsen
Sr
23:36
7:37
139
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

All Boys Races

1 races + combined.


All Girls Races

1 races + combined.