Davis High Results from the Bella Vista Bronco Invite at Willow Hill Reservoir on 10/16/10

Girls Results and Stats

Switch to Boys

Girls Individual Results

Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmnts
Ainsworth, Julia Sr JV 25:42.14 8:27 3.04 27/83 5/7 6/8 3/7 27:07
(1:25,5.2)
25:59
(0:17,1.1)
25:59
(0:17,1.1)
Great Job! (LY, LR, PR)
Campos, Maggie Jr JV 24:09.92 7:57 3.04 13/83 2/7 3/8 4/17 25:07
(0:57,3.8)
25:07
(0:57,3.8)
Great Job! (LR, PR)
Cox, Siena Fr Fr 16:27.97 7:50 2.1 45/87 6/6 8/14 3/6
Daggett, Laura So So 15:34.45 7:25 2.1 12/79 2/8 5/14 3/17 15:35
(0:01,0.1)
15:35
(0:01,0.1)
Great Job! (LR, PR)
Drown, Marta So So 16:54.28 8:03 2.1 38/79 4/8 10/14 3/8 Great Job! (SBP)
Hart, Amanda Jr JV 26:49.99 8:50 3.04 46/83 6/7 7/8 3/5 26:52
(0:02,0.1)
26:52
(0:02,0.1)
Great Job! (LR, PR)
James, Lauren So So 15:17.67 7:17 2.1 7/79 1/8 3/14 5/24 16:49
(1:31,9.1)
15:35
(0:17,1.9)
15:35
(0:17,1.9)
Great Job! (LY, LR, PR)
Joerger, Michaela Fr Fr 15:12.38 7:14 2.1 17/87 2/6 2/14 3/18 16:10
(0:58,5.9)
16:10
(0:58,5.9)
Great Job! (LR, PR, SBP)
Labelle, Jocelyn Sr JV 25:08.93 8:16 3.04 21/83 3/7 4/8 4/11 23:51 23:51
LeFlore, Monica So So 17:13.9 8:12 2.1 48/79 5/8 11/14 2/4 17:02 17:15
(0:01,0.1)
17:02 Great Job! (LR)
Leyva, Hannah Fr Fr 15:20.3 7:18 2.1 21/87 3/6 4/14 3/13 16:07
(0:47,4.8)
16:07
(0:47,4.8)
Great Job! (LR, PR)
Ma, Michaela So So 16:34.9 7:54 2.1 31/79 3/8 9/14 5/14 17:38
(1:03,6.0)
17:38
(1:03,6.0)
Great Job! (LR, PR)
McFarland, Brigitte Fr Fr 15:46.65 7:31 2.1 32/87 4/6 6/14 3/9 16:10
(0:23,2.4)
16:10
(0:23,2.4)
Great Job! (LR, PR, SBP)
Meads, Sophie Fr V 21:12.61 6:59 3.04 35/205 1/1 1/8 18/41
Mullen, Tara Fr Fr 16:12.12 7:43 2.1 40/87 5/6 7/14 3/8 16:18
(0:06,0.6)
16:18
(0:06,0.6)
Great Job! (LR, PR)
Pesis, Emma Sr JV 25:17.53 8:19 3.04 24/83 4/7 5/8 4/11 25:49
(0:31,2.0)
25:49
(0:31,2.0)
Great Job! (LR, PR)
Premzic, Allie So So 17:54.59 8:32 2.1 56/79 6/8 12/14 3/3 Great Job! (SBP)
Schmidl, Valerie Sr JV 23:14.56 7:39 3.04 7/83 1/7 2/8 5/21 23:52
(0:37,2.6)
22:48 Great Job! (LR)
Stephens, Rose So So 18:35.19 8:51 2.1 62/79 7/8 13/14 3/3 17:11 17:11
Strode-Elfant, Jasmine Sr JV 30:20.91 9:59 3.04 71/83 7/7 8/8 3/5 26:41 26:14 26:14
Tripathi, Pooja Fr Fr 14:52.67 7:05 2.1 11/87 1/6 1/14 7/23 15:48
(0:55,5.8)
15:48
(0:55,5.8)
Great Job! (LR, PR, SBP)
Valdes, Raquel So So 19:08.96 9:07 2.1 69/79 8/8 14/14 3/3 18:40 18:40
Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmts

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago.
  • LR = Beat time from the most recent running of this course.
  • PR = Set a new PR on this course. A "Course PR".
  • PG = Beat personal goal.
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.
  • DPR = A "Distance Personal Record" - the personal best time considering distance only, not unique course characteristics. Applicable for 2, 3, and 3.1 mile courses.
  • DSR = A "Distance Season Record" - same as above, but for the current season only.
  • DTW = "Displace to Win". This athlete, as the 6th or 7th runner on his/her squad, displaced scoring runners from a competitor enabling his/her team to finish ahead of that competitor.
  • TB = "Tiebreaker". As the #6 athlete on his/her squad, this athlete was the tiebreaker enabling his/her team to finish ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Girls Team Results

Team Rank of Finish Time
Gap
Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)
So 1st 5 3/4 81:35
1:56
2.1 7:46 7:17 8:12 58 7:21 81:44
(0:09,0.2)
81:44
(0:09,0.2)
76:28 Your Team ROCKS! (LY, LR) Lauren James (5), Laura Daggett (8), Michaela Ma (13), Marta Drown (14), Monica LeFlore (18)
JV 1st 5 3/7 123:33
2:28
3.04 8:08 7:39 8:27 74 7:44 129:28
(5:55,4.6)
118:59 108:16 Your Team ROCKS! (LY) Valerie Schmidl (6), Maggie Campos (10), Jocelyn Labelle (17), Emma Pesis (19), Julia Ainsworth (22)
Fr 1st 5 2/8 77:24
1:19
2.1 7:22 7:05 7:43 85 6:42 77:30
(0:05,0.1)
77:30
(0:05,0.1)
73:41 Your Team ROCKS! (LY, LR) Pooja Tripathi (8), Michaela Joerger (12), Hannah Leyva (16), Brigitte McFarland (21), Tara Mullen (28)
Team Rank of Finish Time Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Girls

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Clare Carroll Fr Granite Bay 18:15.1 6:00
2 Brooke Holt Sr Granite Bay 19:11 6:19
3 Jennifer Nakamura Sr Clovis North 19:21 6:22
4 Brooke Ruppenthal So Ponderosa 19:25.65 6:23
5 Jerriann Wells Fr Pleasant Grove 19:26.39 6:24
6 Jessica Diaz Jr St Francis 19:41.2 6:29
7 Christine Zavesky Sr Granite Bay 19:45.19 6:30
8 Jillian Brown So McClatchy 19:50.26 6:32
9 Emma Freeman Sr Del Oro 19:55.91 6:33
10 Leigh Moffett Fr Clovis North 19:56.97 6:34
11 Katie Mersereau Fr Granite Bay 19:57.98 6:34
12 Faith Makau So Enochs 19:59.21 6:34
13 Cait Devitt Payne Sr Del Oro 20:07.13 6:37
14 Erin Matranga Sr St Francis 20:07.66 6:37
15 Erika Root Jr Reno 20:10.24 6:38
16 Lauren Larocco Fr St Francis 20:14.27 6:39
17 Melissa Copley Sr Ponderosa 20:15.02 6:40
18 April Shonnard Jr Carson 20:15.38 6:40
19 Sara Lack So Bella Vista 20:21.36 6:42
20 Allison Klas So St Francis 20:21.74 6:42
21 Alex Drozdoff Fr Carson 20:22.18 6:42
22 Shayna Powless Jr Roseville 20:23.68 6:43
23 Jasmin Khoe So McClatchy 20:33.65 6:46
24 Michelle Carruth Jr Clovis North 20:34.72 6:46
25 Leeann Hold Jr Oak Ridge 20:35.24 6:46
26 Allison Daly So Granite Bay 20:35.68 6:46
27 Brenley Noori Sr Lodi 20:40.07 6:48
28 Sarah Aghazeynali Jr Clovis North 20:40.72 6:48
29 Maryssa Mcduffy So Enochs 20:42.71 6:49
30 Natalie Hassna Jr Granite Bay 20:44.07 6:49
31 Camille Dyer Jr St Francis 20:46.86 6:50
32 Haley Kroll Jr Tokay 20:53.09 6:52
33 Jessica Skalet Sr Rocklin 21:01.32 6:55
34 Rachel Brink Fr Nevada Union 21:08.93 6:57
35 Sophie Meads Fr Davis High 21:12.61 6:59 1/1 1/8 18/41
36 Cindy Juchtzer Fr Carson 21:13.42 6:59
37 Sydney Olagaray Jr Lodi 21:14.05 6:59
38 Jessie Rozario Sr Del Oro 21:15.26 6:59
39 Katie Sandoval So Clovis North 21:20.95 7:01
40 Jessica Terry So Bella Vista 21:21.53 7:02
41 Hannah Schmidt So Pleasant Grove 21:23.84 7:02
42 Shannon Boyce So Antelope 21:25.64 7:03
43 Sierra Durham So Downey 21:26.4 7:03
44 Alexa Lua Jr Del Oro 21:28.48 7:04
45 Victoria Everett Fr Will C. Wood 21:29.51 7:04
46 Jane Valos-miller Sr Cordova 21:29.99 7:04
47 Heidi Greenwood So Rocklin 21:31.36 7:05
48 Susan Frazier Jr St Francis 21:31.75 7:05
49 Ariel Young Fr St Francis 21:32.06 7:05
50 Katie Westerterp Jr Lodi 21:32.38 7:05
51 Shelby Chen Sr Mira Loma 21:35.09 7:06
52 Angie Martinez Sr Lincoln (s) 21:36.32 7:06
53 Anna Riley So McClatchy 21:37.51 7:07
54 Ashley Silveira Jr Ponderosa 21:44.55 7:09
55 Lauren Arnett So Nevada Union 21:44.97 7:09
56 Shelby Vollmer Sr St Francis 21:46.19 7:10
57 Kim Lackner So St Francis 21:46.62 7:10
58 Shyla Hansen So McClatchy 21:51.22 7:11
59 Sydney Proiete So Del Oro 21:57.32 7:13
60 Diana Torres Jr Sheldon 22:00.23 7:14
61 Desiree Bacchi Sr Del Oro 22:00.66 7:14
62 Jenna Lambert Sr Ponderosa 22:04.27 7:16
63 Jessica Feng Jr Kennedy 22:06.06 7:16
64 Caitlin Devlin Sr Monterey Trail 22:06.84 7:16
65 Dominiqu Tristant So Del Oro 22:07.13 7:17
66 Amanda Gordon Sr Carson 22:08.28 7:17
67 Amanda Rodriguez Sr River City 22:10.34 7:18
68 Lauren Mathis Jr McQueen 22:10.95 7:18
69 Carla Taylor Sr Lodi 22:12.76 7:18
70 Brittany Anselmo Fr Ponderosa 22:13.23 7:19
71 P Mcbride-henslee Sr Nevada Union 22:13.56 7:19
72 Sophie Bagby Jr McClatchy 22:13.87 7:19
73 Yuli Landeros Jr Sheldon 22:14.2 7:19
74 Jocelyn Schmidt So Bella Vista 22:14.61 7:19
75 Sara Marshall Sr Nevada Union 22:15.04 7:19
76 Raquel Gonzalez Sr Grace Davis 22:15.92 7:19
77 Angie Peckham So McClatchy 22:18.9 7:20
78 Andrea Yoxsimer Sr Reno 22:21.99 7:21
79 Alexis Opferman So Reno 22:22.37 7:22
80 Kendall Mar So McClatchy 22:27.69 7:23
81 Nancy Zamora Jr Florin 22:29.65 7:24
82 Regina Story Sr Lincoln (s) 22:34.12 7:25
83 Emily Nash So Del Oro 22:38.33 7:27
84 Riley Pimentel Fr Pleasant Grove 22:39.6 7:27
85 Yvette Croteau Jr Bella Vista 22:43.34 7:28
86 Megan Escobosa So Reno 22:43.82 7:29
87 Camille Perry Jr Reno 22:44.49 7:29
88 Kayla Clarin Sr Bear Creek 22:46.05 7:29
89 Nicole Clifton Jr Reno 22:50.78 7:31
90 Margaret Geppert So Pleasant Grove 22:55.06 7:32
91 Libby Runte Fr Del Oro 22:56.99 7:33
92 Abigail Stover Sr Reno 22:58.4 7:33
93 Casey Higgins So McQueen 22:59.46 7:34
94 Anna Schroedr Jr Rio Americano 23:01.34 7:34
95 Sabrina Wilson Fr Rocklin 23:01.76 7:35
96 Sierra Morgan Sr McClatchy 23:02.79 7:35
97 Jessica Boutte Jr Nevada Union 23:05.58 7:36
98 Tasha Vasquez Jr McQueen 23:06.2 7:36
99 Camille Mathis Jr Reno 23:07.94 7:37
100 Megan Atkins Sr Del Oro 23:09.37 7:37
101 Hailey Hinkle Jr Enochs 23:09.96 7:37
102 Devyn Andrews Jr Rio Americano 23:18.2 7:40
103 Geet Athwal Jr Grace Davis 23:20.87 7:41
104 Natalie Berania Jr Pleasant Grove 23:23.47 7:42
105 Laura Cox Fr Sheldon 23:24.41 7:42
106 Ashley Salcedo Sr Carson 23:25.13 7:42
107 Kaitlyn Davis So Lincoln (s) 23:25.41 7:42
108 Lindsey Romeri Fr Rocklin 23:28.06 7:43
109 Erica Goynes Jr Enochs 23:28.53 7:43
110 Jessica Guerra Jr Lincoln (s) 23:29.08 7:44
111 Alla Nazarenko Jr Cordova 23:29.45 7:44
112 Elisabeth Grove Fr McClatchy 23:29.9 7:44
113 Taili Ni Jr McClatchy 23:32.16 7:45
114 Rebecca Wilson Sr Clovis North 23:36.32 7:46
115 Emi Prim Fr Franklin (eg) 23:37.69 7:46
116 Kristine Giordano Jr Sheldon 23:38.48 7:47
117 Ro Ramirez-castro So Downey 23:39.08 7:47
118 Vian Ghazi So Pleasant Grove 23:41.47 7:48
119 Mendive Melena Sr McQueen 23:42.39 7:48
120 Erin Gove Jr Will C. Wood 23:43.9 7:48
121 Jazlynn Satkamp So Enochs 23:52.83 7:51
122 Olivia Calderon Sr Bear Creek 23:53.59 7:52
123 Steffa Brockovich Sr Reno 23:54.17 7:52
124 Michelle Cooper Fr McQueen 23:54.62 7:52
125 Emma Vanness So Modesto 23:58.59 7:53
126 Caitlin Faulds Jr McQueen 24:07.27 7:56
127 Tesha Thomas So Antelope 24:09.37 7:57
128 Sabrina Wu Fr Franklin (eg) 24:10.72 7:57
129 Madison Mccall So Pleasant Grove 24:18.33 8:00
130 Aria Zapata Jr Lincoln (s) 24:18.61 8:00
131 Araceli Cisneros Jr Stagg 24:21.71 8:01
132 Amber Esparza So Enochs 24:21.98 8:01
133 Caitlin Raymond Jr Franklin (eg) 24:22.28 8:01
134 Claritza Cruz So Cordova 24:22.95 8:01
135 Marissa Romeri Jr Rocklin 24:23.59 8:01
136 Katelyn Raschein Jr Franklin (eg) 24:26.05 8:02
137 Morgan Byers Sr Antelope 24:28.86 8:03
138 Holly Voboril Jr Nevada Union 24:31.96 8:04
139 Paola Rodriguez Jr Lincoln (s) 24:33.35 8:05
140 Clara Isselmann Jr Benicia 24:35.17 8:05
141 Maria Garcia Jr Chavez 24:37.4 8:06
142 Karina Redding So Downey 24:39.62 8:07
143 Priscilla Carns Sr Antelope 24:43.36 8:08
144 Alina Ibarra Jr Antelope 24:48.35 8:10
145 Shen Ning Sr Mira Loma 24:48.66 8:10
146 Valentina Skiba Fr Cordova 24:54.23 8:12
147 Abby Homan Fr Downey 24:56.46 8:12
148 Aurora Jimenez Fr Downey 24:56.86 8:12
149 Brianna Luna Jr River City 25:02.86 8:14
150 Brittany Sansoni Jr Tracy 25:03.3 8:15
151 Kaitelyn Hess So Cordova 25:03.83 8:15
152 Annie Callen So Cordova 25:07.12 8:16
153 Maria Woodson So Pleasant Grove 25:07.6 8:16
154 Nicole Gillian Jr Beyer 25:09.85 8:17
155 Anina Lawrence Sr Nevada Union 25:10.96 8:17
156 Tania Landeros Jr Sheldon 25:17.88 8:19
157 Mckayla Burrows So Rocklin 25:25.86 8:22
158 Kalli Wegren So McQueen 25:26.16 8:22
159 Andrea Atkins Jr Benicia 25:35.16 8:25
160 La Rue Taufer Sr Lodi 25:35.52 8:25
161 Brittany Burrows Sr Ponderosa 25:37.6 8:26
162 Haley Harris Jr McQueen 25:43.17 8:28
163 Leann Castle Sr Franklin (eg) 25:47.53 8:29
164 Katelynn Elliott Jr Will C. Wood 25:50.26 8:30
165 Rayna Robles Jr River City 25:52.51 8:31
166 Rylee Orozco Sr Grace Davis 25:56.32 8:32
167 Alyssa Jordan So McQueen 25:56.62 8:32
168 Dale Dong Jr Lincoln (s) 26:01.29 8:34
169 Letitia Yund So Antelope 26:01.65 8:34
170 Katie O'connor Jr Lodi 26:18.34 8:39
171 Natalie Mall Jr Tokay 26:22.88 8:41
172 Sachi Prim Jr Franklin (eg) 26:23.52 8:41
173 Candice Punzalan Jr Bear Creek 26:33.55 8:44
174 Yesenia Solorio Jr Chavez 26:41.14 8:47
175 Ashton Cambell Fr Will C. Wood 26:48.55 8:49
176 Kelly Sheridan Jr Lodi 26:50.01 8:50
177 Layla Khan Jr River Valley 26:58.98 8:53
178 Courtney Sousa So Pleasant Grove 27:07.75 8:55
179 Daniel Huddlestun Sr Rocklin 27:16.88 8:58
180 Brenda Vue So Florin 27:19.93 8:59
181 Lauren Smith Fr Ponderosa 27:37.82 9:05
182 Hannah Milstein Sr Rio Americano 27:40.28 9:06
183 Marcia Leon Sr Sheldon 27:41.7 9:07
184 Megan Hughes Jr Beyer 27:53.6 9:11
185 Elizabeth Long Jr Lodi 27:57.87 9:12
186 Sherry Lai Sr Kennedy 28:00.9 9:13
187 Milla Kravchuk Sr Antelope 28:31.21 9:23
188 Faith Grouchau Sr Grace Davis 28:32.32 9:23
189 Taylor Robison Sr Grace Davis 28:42.72 9:27
190 Alyssa Myers Sr Grace Davis 28:50.01 9:29
191 Cynthia Quiroz Jr Chavez 29:20.92 9:39
192 Ariel Gomez Jr Chavez 29:32.96 9:43
193 Ruth Rosenthal Sr Mira Loma 29:43.31 9:47
194 Haley Sheridan Jr Rio Americano 29:44.96 9:47
195 Mckenna Tackett So Carson 30:45.1 10:07
196 Prudence Hong Jr Florin 30:49.93 10:09
197 Destiny Cisneroz Sr Grace Davis 30:52.09 10:09
198 Mariela Pena Jr Grace Davis 30:52.09 10:09
199 Johnston-whitten Jr River City 30:52.09 10:09
200 Sanders Melody Sr Grace Davis 30:52.09 10:09
201 Daisy Baltazar Sr Tokay 30:52.09 10:09
202 Jyssica Falcon Sr Grace Davis 30:52.09 10:09
203 Ela Amatya Sr Mira Loma 30:52.09 10:09
204 Step Voroukoumanh Sr River City 30:52.09 10:09
205 Maria Monzon Sr Chavez 30:52.09 10:09
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Girls

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Mia Brower So Oak Ridge 13:49.18 6:35
2 Madison Rawson Fr St Francis 13:57.4 6:39
3 Eleanor Ferguson So St Francis 14:38.16 6:58
4 Marisa Grattan So Del Oro 14:50.62 7:04
5 Delaney Islip So Del Oro 15:11.98 7:14
6 Amanda Murphy So Lincoln (s) 15:16.25 7:16
7 Lauren James So Davis High 15:17.67 7:17 1/8 3/14 5/24 16:49
(1:31)
15:35
(0:17)
15:35
(0:17)
Great Job! (LY, LR, PR)
8 Olivia Peltier So Modesto 15:25.05 7:21
9 Erin Hood So Del Oro 15:28.9 7:22
10 Maren Mcinnes So Tokay 15:29.3 7:23
11 Megan Mccolley So Roseville 15:33.25 7:24
12 Laura Daggett So Davis High 15:34.45 7:25 2/8 5/14 3/17 15:35
(0:01)
15:35
(0:01)
Great Job! (LR, PR)
13 Madelyn Blank So Lodi 15:36.91 7:26
14 Ali Rodriguez So Nevada Union 15:39.61 7:27
15 Jordan Bradford So Woodcreek 15:45.6 7:30
16 Lauren Bryan So St Francis 15:48.93 7:32
17 Kimberly Pierson So St Francis 15:50.33 7:33
18 Melissa Kim So Lincoln (s) 15:51.79 7:33
19 Sabrina Sanchez So Chavez 15:56.05 7:35
20 Gisela Perez Fr Modesto 15:57.42 7:36
21 Jessilyn Howser So Lodi 15:59.14 7:37
22 Dana Pollard So Beyer 15:59.89 7:37
23 Jen Mariani So Nevada Union 16:01.89 7:38
24 Shellin Chuong So Beyer 16:06.86 7:40
25 Janaye Porter So Del Oro 16:08.21 7:41
26 Caroline Tisdale So Bella Vista 16:24.81 7:49
27 Amanda Chevalier Fr Modesto 16:26.92 7:50
28 Samantha Boots So Chavez 16:28.43 7:51
29 Katie Smith So Lodi 16:31.36 7:52
30 Kaylee Efstathiiu So Roseville 16:32.95 7:53
31 Michaela Ma So Davis High 16:34.9 7:54 3/8 9/14 5/14 17:38
(1:03)
17:38
(1:03)
Great Job! (LR, PR)
32 Anna Vonwendorff Fr Granite Bay 16:40.9 7:57
33 Deepa Patel So Franklin (eg) 16:47.76 8:00
34 Viktoriya Dutov So River City 16:48.74 8:00
35 Lauren Noonan So Laguna Creek 16:49.67 8:01
36 Karla Ortega So Beyer 16:51.39 8:02
37 Diana Quinn So Benicia 16:53.77 8:03
38 Marta Drown So Davis High 16:54.28 8:03 4/8 10/14 3/8 Great Job! (SBP)
39 Vika Katiuzhinsky So Sheldon 16:54.67 8:03
40 Christi Henderson Fr St Francis 16:55.64 8:04
41 Jacquelyn Day So Nevada Union 16:58.23 8:05
42 Amanda Sherman So Franklin (eg) 16:58.52 8:05
43 Anci Sun So McClatchy 16:59.92 8:06
44 Taylor Semon So St Francis 17:03.75 8:08
45 Mika Brown So St Francis 17:04.26 8:08
46 Rachel Jacobs So St Francis 17:11.87 8:11
47 Sophie Noda Fr St Francis 17:12.21 8:12
48 Monica LeFlore So Davis High 17:13.9 8:12 5/8 11/14 2/4 17:02 17:15
(0:01)
17:02 Great Job! (LR)
49 Jennifer Kelly So Del Oro 17:15.46 8:13
50 Hanah Antoo So Benicia 17:27.29 8:19
51 Samantha Jamosmos So Lincoln (s) 17:35.41 8:23
52 Karen Fregozo So Lodi 17:36.55 8:23
53 Kirstie Williams So Nevada Union 17:40.34 8:25
54 Taylor Schairer So Del Oro 17:48.06 8:29
55 Alexis Oranen So Roseville 17:54.3 8:32
56 Allie Premzic So Davis High 17:54.59 8:32 6/8 12/14 3/3 Great Job! (SBP)
57 Maribel Gonzalez So River Valley 17:56.8 8:33
58 Nia Estrada Fr Grace Davis 17:59.11 8:34
59 Hailey Heil So Oak Ridge 18:06.33 8:37
60 Courtney Martin So Del Oro 18:10.46 8:39
61 Rachel Mannon So Del Oro 18:24.93 8:46
62 Rose Stephens So Davis High 18:35.19 8:51 7/8 13/14 3/3 17:11 17:11
63 Jessica Bianucci So St Francis 18:35.5 8:51
64 Yesenia Munoz Fr Granite Bay 18:36.17 8:52
65 Alex Valdez So St Francis 18:40.46 8:54
66 Kristi Hlawaty So Granite Bay 18:51.8 8:59
67 Breanan Rocha So Roseville 19:03.25 9:04
68 Annamaree Serrano So Roseville 19:03.66 9:05
69 Raquel Valdes So Davis High 19:08.96 9:07 8/8 14/14 3/3 18:40 18:40
70 Cashanique Parker So Monterey Trail 19:10.1 9:08
71 Kelsey Bumanglag Fr Chavez 19:11.33 9:08
72 Vanessa Aguilar So Sheldon 19:26.37 9:15
73 Namra Tanveer So Sheldon 19:38.13 9:21
74 Claire Celica So Benicia 20:12.88 9:38
75 Jenny Lee So Monterey Trail 20:52.61 9:56
76 Sylvia Mark So Monterey Trail 21:36.21 10:17
77 Anglina Mendler So Chavez 21:37.24 10:18
78 Ashley Sayago So River Valley 22:00 10:29
79 Fabiha Hossain So Sheldon 22:30 10:43
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Girls

Group of 5: So 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 St Francis
1-1-1-1-1
Gap: 2:58
77:10
15:26
7:21
37 Madison Rawson
Fr
13:57
6:39
1
Eleanor Ferguson
So
14:38
6:58
2
Lauren Bryan
So
15:49
7:32
9
Kimberly Pierson
So
15:50
7:33
10
Christi Henderso
Fr
16:56
8:04
15
Taylor Semon
So
17:04
8:08
16
Mika Brown
So
17:04
8:08
17
2 Del Oro
2-2-2-2-2
Gap: 2:25
78:55
15:47
7:31
43 Marisa Grattan
So
14:51
7:04
3
Delaney Islip
So
15:12
7:14
4
Erin Hood
So
15:29
7:22
6
Janaye Porter
So
16:08
7:41
11
Jennifer Kelly
So
17:15
8:13
19
Taylor Schairer
So
17:48
8:29
20
Courtney Martin
So
18:10
8:39
23
3 Davis High
3-3-3-3-3
Gap: 1:56
81:35
16:19
7:46
58 Lauren James
So
15:18
7:17
5
Laura Daggett
So
15:34
7:25
8
Michaela Ma
So
16:35
7:54
13
Marta Drown
So
16:54
8:03
14
Monica LeFlore
So
17:14
8:12
18
Allie Premzic
So
17:55
8:32
22
Rose Stephens
So
18:35
8:51
24
Your Team ROCKS! (LY, LR)
4 Roseville
4-4-4-4-4
Gap: 3:30
88:07
17:37
8:24
91 Megan Mccolley
So
15:33
7:24
7
Kaylee Efstathi
So
16:33
7:53
12
Alexis Oranen
So
17:54
8:32
21
Breanan Rocha
So
19:03
9:04
25
Annamare Serrano
So
19:04
9:05
26








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Girls

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Emilee Brockovich Fr Reno 22:20.45 7:21
2 Ridgely Provencal Jr St Francis 22:49.1 7:30
3 Maddy Montgomery Fr Del Oro 22:50.86 7:31
4 Megan Mckinnon Sr St Francis 22:54.2 7:32
5 Ella Winje Sr St Francis 22:57.14 7:33
6 Katelyn Mcgee Sr Nevada Union 23:10.52 7:37
7 Valerie Schmidl Sr Davis High 23:14.56 7:39 1/7 2/8 5/21 23:52
(0:37)
22:48 Great Job! (LR)
8 Brit Husmann Jr Rocklin 23:16.7 7:39
9 Brooke Robinson Sr Nevada Union 23:26.69 7:43
10 Leah Campbell Jr St Francis 23:28.5 7:43
11 A Paraskevopoulos Jr Del Oro 23:59.5 7:54
12 Abby Myrick Jr Placer 24:08.91 7:57
13 Maggie Campos Jr Davis High 24:09.92 7:57 2/7 3/8 4/17 25:07
(0:57)
25:07
(0:57)
Great Job! (LR, PR)
14 Lizzett Guiterrez Jr Nevada Union 24:10.38 7:57
15 Alondra Vazquez Fr Sheldon 24:13.82 7:58
16 Kelly Schostag So Del Oro 24:15.76 7:59
17 Katie Lozancich Jr Del Oro 24:21.66 8:01
18 Chelsea Gorman Sr Vista Del Lago 24:22.53 8:01
19 Megan Gentes So Del Oro 24:23.58 8:01
20 Izzy Markoe Jr Del Oro 24:44.75 8:08
21 Jocelyn Labelle Sr Davis High 25:08.93 8:16 3/7 4/8 4/11 23:51 23:51
22 Danika Reyes Jr South Tahoe 25:14.6 8:18
23 Christina Thomas Jr Nevada Union 25:15.33 8:18
24 Emma Pesis Sr Davis High 25:17.53 8:19 4/7 5/8 4/11 25:49
(0:31)
25:49
(0:31)
Great Job! (LR, PR)
25 Abby Johnson Jr St Francis 25:18.53 8:20
26 Heather Yang So Sheldon 25:24.2 8:21
27 Julia Ainsworth Sr Davis High 25:42.14 8:27 5/7 6/8 3/7 27:07
(1:25)
25:59
(0:17)
25:59
(0:17)
Great Job! (LY, LR, PR)
28 Yadira Ponce Sr Sheldon 25:48.47 8:29
29 Evelyn Cunningham Jr Reno 25:49.69 8:30
30 Les Fox-humphreys Sr Lincoln (s) 25:51.12 8:30
31 Ashley Alvarez Jr Sheldon 25:53.02 8:31
32 Genevieve Millin Jr Sierra 26:00.48 8:33
33 Christine Quan Sr Pleasant Grove 26:02.15 8:34
34 Tatiana Smith Jr St Francis 26:09.86 8:36
35 Shanno O'flaherty Sr Placer 26:16.76 8:39
36 Sophia Yan Jr Franklin (eg) 26:20.88 8:40
37 Lucy Rollins Jr Del Oro 26:23.65 8:41
38 Rachel Greiner Fr Reno 26:24.13 8:41
39 Kirsten Tang So South Tahoe 26:24.97 8:41
40 Rebecca Walker Jr Pleasant Grove 26:26.3 8:42
41 Sydney Andree Jr Reno 26:29.18 8:43
42 Meredit Valenzona Jr Franklin (eg) 26:29.77 8:43
43 Samantha Hazen Jr Del Oro 26:33.34 8:44
44 Annemarie Lubrin Jr Franklin (eg) 26:37.43 8:45
45 Samantha Sterne Jr Pleasant Grove 26:38.58 8:46
46 Amanda Hart Jr Davis High 26:49.99 8:50 6/7 7/8 3/5 26:52
(0:02)
26:52
(0:02)
Great Job! (LR, PR)
47 Meredith Covert Sr Pleasant Grove 26:50.6 8:50
48 Eden Aguilar Sr St Mary's 26:53.08 8:51
49 Teresa Garcia Jr Lincoln (s) 26:54.41 8:51
50 Natalie Obaldia Sr St Francis 27:01.99 8:54
51 Hellen Ogeto Sr Monterey Trail 27:04.66 8:54
52 Heather Quinones Jr St Mary's 27:07.34 8:55
53 Katie Esparza Jr St Francis 27:15.95 8:58
54 Kate Albrecht So South Tahoe 27:20.24 9:00
55 Sarah Huggins Jr St Francis 27:25.12 9:01
56 Ashle Gallenstein Jr Pleasant Grove 27:28.74 9:02
57 Maddie Mcfarland Jr Vista Del Lago 27:52.67 9:10
58 Kara Vojak Jr Nevada Union 27:55.73 9:11
59 Anne Baglione Sr Escalon 27:59.83 9:13
60 Thuy Nguyen Sr Franklin (eg) 28:19.83 9:19
61 Bri Hall Sr Whitney 28:32.04 9:23
62 Kathy Ho Sr Antelope 28:37.24 9:25
63 Warda Haq Jr Franklin (eg) 28:42.66 9:27
64 Emily Steinher Fr Whitney 28:54.03 9:30
65 Kate Carlson So South Tahoe 29:10.27 9:36
66 Jacki Mitchell So Sheldon 29:24.43 9:40
67 Emily White Jr Monterey Trail 29:25.43 9:41
68 Taylor Petersen Jr Del Oro 29:32 9:43
69 Samantha Debie Sr Sheldon 29:37.1 9:45
70 Christine Djan Jr McClatchy 30:01.6 9:53
71 Jasmine Strode-Elfant Sr Davis High 30:20.91 9:59 7/7 8/8 3/5 26:41 26:14 26:14
72 Michaela Zuber Jr Sheldon 30:44.81 10:07
73 Rita Makogonenko Jr Antelope 31:05.29 10:14
74 Mary Dorofeyev Jr Antelope 31:16.93 10:17
75 Gracie Sanchez Jr Sheldon 31:27.47 10:21
76 Brittne Patterson Sr Pleasant Grove 31:29.34 10:21
77 Renee Tactay Sr Monterey Trail 31:47.44 10:27
78 Joyti Kaur Sr Antelope 31:52.4 10:29
79 Shandie Snyder Sr Pleasant Grove 31:54.15 10:30
80 Stanley Jennifer Jr Monterey Trail 32:18.74 10:38
81 Thanh Thanh Vo Sr Cordova 33:19.76 10:58
82 Adiam Mehanzel Sr Sierra 35:08.54 11:34
83 Tahsena Mahen Sr Sheldon 35:08.54 11:34
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Girls

Group of 5: JV 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 St Francis
1-1-1-1-1
Gap: 2:29
117:27
23:29
7:44
36 Ridgely Provenca
Jr
22:49
7:30
1
Megan Mckinnon
Sr
22:54
7:32
3
Ella Winje
Sr
22:57
7:33
4
Leah Campbell
Jr
23:29
7:43
8
Abby Johnson
Jr
25:19
8:20
20
Tatiana Smith
Jr
26:10
8:36
26
Natalie Obaldia
Sr
27:02
8:54
35
2 Del Oro
2-2-3-2-2
Gap: 1:33
119:51
23:58
7:53
53 Maddy Montgome
Fr
22:51
7:31
2
A Paraskev
Jr
24:00
7:54
9
Kelly Schostag
So
24:16
7:59
13
Katie Lozancic
Jr
24:22
8:01
14
Megan Gentes
So
24:24
8:01
15
Izzy Markoe
Jr
24:45
8:08
16
Lucy Rollins
Jr
26:24
8:41
28
3 Davis High
4-4-4-4-3
Gap: 2:28
123:33
24:43
8:08
74 Valerie Schmidl
Sr
23:15
7:39
6
Maggie Campos
Jr
24:10
7:57
10
Jocelyn Labelle
Sr
25:09
8:16
17
Emma Pesis
Sr
25:18
8:19
19
Julia Ainswort
Sr
25:42
8:27
22
Amanda Hart
Jr
26:50
8:50
33
Jasmine Strode-E
Sr
30:21
9:59
42
Your Team ROCKS! (LY)
4 Nevada Union
3-3-2-3-4
Gap: 4:45
123:59
24:48
8:09
78 Katelyn Mcgee
Sr
23:11
7:37
5
Brooke Robinson
Sr
23:27
7:43
7
Lizzett Guiterre
Jr
24:10
7:57
11
Christin Thomas
Jr
25:15
8:18
18
Kara Vojak
Jr
27:56
9:11
37








5 Sheldon
5-5-5-5-5
Gap: 5:11
130:44
26:09
8:36
120 Alondra Vazquez
Fr
24:14
7:58
12
Heather Yang
So
25:24
8:21
21
Yadira Ponce
Sr
25:48
8:29
23
Ashley Alvarez
Jr
25:53
8:31
24
Jacki Mitchell
So
29:24
9:40
40
Samantha Debie
Sr
29:37
9:45
41
Michaela Zuber
Jr
30:45
10:07
43
6 Pleasant Grove
6-6-6-6-6
Gap: 1:27
133:26
26:41
8:47
156 Christin Quan
Sr
26:02
8:34
25
Rebecca Walker
Jr
26:26
8:42
29
Samantha Sterne
Jr
26:39
8:46
32
Meredith Covert
Sr
26:51
8:50
34
Ashle Gallenst
Jr
27:29
9:02
36
Brittne Patterso
Sr
31:29
10:21
44
Shandie Snyder
Sr
31:54
10:30
45
7 Franklin (eg)
7-7-7-7-7
Gap: 2:22
136:31
27:18
8:59
165 Sophia Yan
Jr
26:21
8:40
27
Meredit Valenzon
Jr
26:30
8:43
30
Annemari Lubrin
Jr
26:37
8:45
31
Thuy Nguyen
Sr
28:20
9:19
38
Warda Haq
Jr
28:43
9:27
39








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Girls

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Lauren Stanislaw Fr Beyer 12:59.29 6:11
2 Reaghan Emrick Fr Oak Ridge 13:27.08 6:24
3 Rachel Peterson Fr Oak Ridge 13:46.52 6:34
4 Jessica Raybe Fr Lodi 14:00.61 6:40
5 Mikayla Mefford Fr Oak Ridge 14:04.31 6:42
6 Harkarin Everest Fr River Valley 14:18.76 6:49
7 Mindy Ong Fr Oak Ridge 14:22.72 6:51
8 Sydney Allen Fr Woodcreek 14:23.06 6:51
9 Elena Bilheimer Fr Nevada Union 14:33.93 6:56
10 Samant Kilcollins Fr Oak Ridge 14:36.69 6:57
11 Pooja Tripathi Fr Davis High 14:52.67 7:05 1/6 1/14 7/23 15:48
(0:55)
15:48
(0:55)
Great Job! (LR, PR, SBP)
12 Kari Nakamura Fr Kennedy 14:53.74 7:06
13 Lizzie Meredith Fr Del Oro 14:56 7:07
14 Alicia Solorio Fr Woodcreek 15:01.58 7:09
15 Jackie Healey Fr Bella Vista 15:07.77 7:12
16 Sydney Hold Fr Oak Ridge 15:08.18 7:12
17 Michaela Joerger Fr Davis High 15:12.38 7:14 2/6 2/14 3/18 16:10
(0:58)
16:10
(0:58)
Great Job! (LR, PR, SBP)
18 Emma Stokes Fr Del Oro 15:13.56 7:15
19 Natalie Aguilar So Lincoln (s) 15:14.32 7:15
20 Ashley Dessert Fr Del Oro 15:14.85 7:16
21 Hannah Leyva Fr Davis High 15:20.3 7:18 3/6 4/14 3/13 16:07
(0:47)
16:07
(0:47)
Great Job! (LR, PR)
22 Kali Arvidson Fr Nevada Union 15:21.22 7:19
23 Anna Britzman Fr Mira Loma 15:29.86 7:23
24 Emily Sousa Fr Tokay 15:34.26 7:25
25 Heather Walker Fr Cordova 15:37.93 7:27
26 Brenna Holman Fr Woodcreek 15:40.32 7:28
27 Lauren Marino Fr Lincoln (s) 15:42.55 7:29
28 Christina Weist Fr Roseville 15:43.26 7:29
29 Cortney Agardy Fr Lincoln (s) 15:43.57 7:29
30 Morgan Simpson Fr Roseville 15:45.23 7:30
31 Karla Guzman Fr Lincoln (s) 15:45.6 7:30
32 Brigitte McFarland Fr Davis High 15:46.65 7:31 4/6 6/14 3/9 16:10
(0:23)
16:10
(0:23)
Great Job! (LR, PR, SBP)
33 Caela Lewis Fr Lincoln (s) 15:48.07 7:31
34 Stephanie Low Fr Lincoln (s) 15:48.4 7:32
35 Michaela Noll Fr Sheldon 15:48.72 7:32
36 Brooklyn Mullen Fr Lodi 15:58.92 7:37
37 Alison Bamford Fr Oak Ridge 16:05.67 7:40
38 Alex Adel Fr Kennedy 16:06.68 7:40
39 Rachel Alexander Fr Del Oro 16:11.25 7:43
40 Tara Mullen Fr Davis High 16:12.12 7:43 5/6 7/14 3/8 16:18
(0:06)
16:18
(0:06)
Great Job! (LR, PR)
41 Savanna Edgeworth Fr Lincoln (s) 16:19.53 7:46
42 Katherine Louie Fr McClatchy 16:21.76 7:48
43 Teresa Fernandez Fr River City 16:24.4 7:49
44 Madeleine Smyth Fr Del Oro 16:26.45 7:50
45 Siena Cox Fr Davis High 16:27.97 7:50 6/6 8/14 3/6
46 Jenna Wong Fr Sheldon 16:28.23 7:51
47 Ariann Schwabauer Fr Lodi 16:28.52 7:51
48 Emily Perez Fr Lincoln (s) 16:28.92 7:51
49 Ariana Montiel Fr Bear Creek 16:29.22 7:51
50 Natalie Antolin Fr Monterey Trail 16:29.93 7:51
51 Miranda O'mahony Fr Lodi 16:30.22 7:52
52 Zoe Contreras Fr Sheldon 16:34.94 7:54
53 Emma Gunnison Fr Nevada Union 16:38.73 7:56
54 Stephanie Gee Fr Kennedy 16:50.88 8:01
55 Amanda Ehrhardt Fr Rocklin 16:55.55 8:04
56 Kellie Olson Fr Lodi 17:08.39 8:10
57 Clarissa Menil Fr Bear Creek 17:15.55 8:13
58 Helen Wakefield Fr Mira Loma 17:17.09 8:14
59 Ashlyn Duran Fr Oak Ridge 17:19.46 8:15
60 Grace Bransen Fr Woodcreek 17:27.5 8:19
61 Taylor Wong Fr Sheldon 17:42.37 8:26
62 Alexis Guerra Fr McClatchy 17:42.61 8:26
63 Erika Contreras Fr Sheldon 17:44.86 8:27
64 Rebecca Segura Fr Lincoln (s) 17:45.7 8:27
65 Yesenia Orozco Fr Lodi 18:06.04 8:37
66 Linda Sandcrant Fr Mira Loma 18:11.6 8:40
67 Christa Lahmann Fr Del Oro 18:19.31 8:43
68 Catherine Rideout Fr Del Oro 18:29.12 8:48
69 Anna Borsos Fr McClatchy 18:29.6 8:48
70 Brittany Jackson Fr Del Oro 18:42.33 8:54
71 Tiffani Romero Fr Lincoln (s) 18:51.32 8:59
72 Alina Holtsman Fr Rocklin 18:52.16 8:59
73 Megan Blumm Fr Roseville 19:05.29 9:05
74 Juanita Garcia Fr Lodi 19:10.18 9:08
75 Monique Morales Fr Lincoln (s) 19:15.82 9:10
76 Kendall Blevins Fr Woodcreek 19:17.74 9:11
77 Leanna Rains Fr River City 19:20.58 9:13
78 Elizabeth Ramirez Armijo 19:50.35 9:27
79 Hannah Skondin Fr Bear Creek 20:04.69 9:34
80 Bridgit Lee Fr River Valley 20:07.18 9:35
81 Carina Ponce Fr Sheldon 20:29.84 9:46
82 Amber Buhagier Fr Bear Creek 20:37.8 9:49
83 Jasmine Santos Fr Bear Creek 20:51.08 9:56
84 Emi Calvo Fr Bella Vista 21:05.21 10:02
85 Thai Thanh Vo Fr Cordova 21:12.14 10:06
86 Anna Scudder Fr Roseville 21:15.15 10:07
87 Deal Alex So Hughson 21:20 10:10
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Girls

Group of 5: Fr 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Oak Ridge
1-1-1-1-1
Gap: 1:10
70:17
14:03
6:42
19 Reaghan Emrick
Fr
13:27
6:24
1
Rachel Peterson
Fr
13:47
6:34
2
Mikayla Mefford
Fr
14:04
6:42
4
Mindy Ong
Fr
14:23
6:51
5
Samant Kilcolli
Fr
14:37
6:57
7
Sydney Hold
Fr
15:08
7:12
11
Alison Bamford
Fr
16:06
7:40
26
2 Davis High
4-3-3-2-2
Gap: 1:19
77:24
15:29
7:22
85 Pooja Tripathi
Fr
14:53
7:05
8
Michaela Joerger
Fr
15:12
7:14
12
Hannah Leyva
Fr
15:20
7:18
16
Brigitte McFarlan
Fr
15:47
7:31
21
Tara Mullen
Fr
16:12
7:43
28
Siena Cox
Fr
16:28
7:50
31




Your Team ROCKS! (LY, LR)
3 Lincoln (s)
6-6-5-4-3
Gap: 0:34
78:14
15:39
7:27
93 Natalie Aguilar
So
15:14
7:15
14
Lauren Marino
Fr
15:43
7:29
18
Cortney Agardy
Fr
15:44
7:29
19
Karla Guzman
Fr
15:46
7:30
20
Caela Lewis
Fr
15:48
7:31
22
Stephani Low
Fr
15:48
7:32
23
Savanna Edgewort
Fr
16:20
7:46
29
4 Del Oro
5-4-4-3-4
Gap: 1:30
78:02
15:36
7:26
94 Lizzie Meredith
Fr
14:56
7:07
9
Emma Stokes
Fr
15:14
7:15
13
Ashley Dessert
Fr
15:15
7:16
15
Rachel Alexande
Fr
16:11
7:43
27
Madelein Smyth
Fr
16:26
7:50
30
Christa Lahmann
Fr
18:19
8:43
43
Catherin Rideout
Fr
18:29
8:48
44
5 Woodcreek
3-2-2-5-5
Gap: 4:55
81:50
16:22
7:48
118 Sydney Allen
Fr
14:23
6:51
6
Alicia Solorio
Fr
15:02
7:09
10
Brenna Holman
Fr
15:40
7:28
17
Grace Bransen
Fr
17:28
8:19
39
Kendall Blevins
Fr
19:18
9:11
46








6 Lodi
2-5-6-6-6
Gap: 3:08
80:07
16:01
7:38
133 Jessica Raybe
Fr
14:01
6:40
3
Brooklyn Mullen
Fr
15:59
7:37
25
Ariann Schwabau
Fr
16:29
7:51
33
Miranda O'mahony
Fr
16:30
7:52
35
Kellie Olson
Fr
17:08
8:10
37
Yesenia Orozco
Fr
18:06
8:37
42
Juanita Garcia
Fr
19:10
9:08
45
7 Sheldon
7-7-7-7-7
Gap: 1:56
84:19
16:52
8:02
173 Michaela Noll
Fr
15:49
7:32
24
Jenna Wong
Fr
16:28
7:51
32
Zoe Contrera
Fr
16:35
7:54
36
Taylor Wong
Fr
17:42
8:26
40
Erika Contrera
Fr
17:45
8:27
41
Carina Ponce
Fr
20:30
9:46
48




8 Bear Creek
8-8-8-8-8
Gap: 4:22
95:18
19:04
9:05
218 Ariana Montiel
Fr
16:29
7:51
34
Clarissa Menil
Fr
17:16
8:13
38
Hannah Skondin
Fr
20:05
9:34
47
Amber Buhagier
Fr
20:38
9:49
49
Jasmine Santos
Fr
20:51
9:56
50








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.