Davis High Results from the Delta League #1 at Granite Regional Park on 9/28/16

Girls Results and Stats

Switch to Boys

Girls Individual Results

Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmnts
Anderson, Selby Fr F/S 14:12 6:31 2.18 2/65 2/23 2/23 1/6 14:33
(0:21,2.4)
14:33
(0:21,2.4)
Great Job! (LR, PR)
Aquino, Krystle So F/S 15:44.4 7:13 2.18 20/65 12/23 12/23 1/2 16:34
(0:50,5.0)
16:34
(0:50,5.0)
Great Job! (LR, PR)
Barth, Madison Fr F/S 16:37.3 7:37 2.18 35/65 16/23 16/23 1/2 18:31
(1:54,10.2)
18:31
(1:54,10.2)
Great Job! (LR, PR)
Bennett, Jessica Fr F/S 16:56.2 7:46 2.18 38/65 17/23 17/23 1/2 17:10
(0:14,1.3)
17:10
(0:14,1.3)
Great Job! (LR, PR)
Borchard, Sabrina Sr V 23:24.1 7:36 3.08 58/112 21/36 21/36 1/2 24:18
(0:54,3.7)
24:18
(0:54,3.7)
Great Job! (LR, PR)
Brantschen, Simone Jr V 24:24.9 7:56 3.08 69/112 25/36 25/36 1/1
Bryant, Andrea Fr F/S 17:31.4 8:02 2.18 46/65 20/23 20/23 1/2 18:47
(1:16,6.7)
18:47
(1:16,6.7)
Great Job! (LR, PR)
Byrne, Lilian Fr F/S 14:08.8 6:29 2.18 1/65 1/23 1/23 1/6
Casillas, Alissa So F/S 15:34.4 7:09 2.18 16/65 9/23 9/23 1/2 15:19 15:19
Castiglioni, Sofia Sr V 18:44.5 6:05 3.08 5/112 1/36 1/36 4/7 19:08
(0:23,2.0)
17:57 Great Job! (LR)
Cox, Nellie Fr F/S 15:53.1 7:17 2.18 21/65 13/23 13/23 1/2 16:30
(0:37,3.7)
16:30
(0:37,3.7)
Great Job! (LR, PR)
Deamer, Claire Jr V 21:08.4 6:52 3.08 30/112 12/36 12/36 1/3
Di Genova, Mia Fr F/S 15:07.5 6:56 2.18 13/65 8/23 8/23 1/2 15:23
(0:15,1.7)
15:23
(0:15,1.7)
Great Job! (LR, PR)
Duffy, Nicola Jr V 24:45.4 8:02 3.08 76/112 27/36 27/36 1/1
Ferrer, Lucia Jr V 23:18.4 7:34 3.08 57/112 20/36 20/36 1/2
Fisk, Abigail Sr V 20:12.1 6:34 3.08 20/112 6/36 6/36 2/7 20:18
(0:06,0.5)
17:43 Great Job! (LR)
Fletter, Arielle Sr V 24:24.1 7:55 3.08 68/112 24/36 24/36 1/2 23:06 23:06
Garcia, Sherlyn So F/S 14:36.2 6:42 2.18 6/65 5/23 5/23 1/4 14:46
(0:10,1.1)
14:46
(0:10,1.1)
Great Job! (LR, PR)
Kim, Jeanne Sr V 22:45.3 7:23 3.08 48/112 17/36 17/36 1/2 21:06 21:06
Lassiter, Hallie Sr V 21:00.8 6:49 3.08 27/112 10/36 10/36 1/6 23:06
(2:05,9.0)
20:16 Great Job! (LR)
Leshuk, Carolina Sr V 25:14.9 8:12 3.08 80/112 28/36 28/36 1/1 23:06 23:06
Lodigiani, Sophia So V 20:11.7 6:33 3.08 16/112 2/36 2/36 5/7 20:18
(0:06,0.5)
20:18
(0:06,0.5)
Great Job! (LR, PR)
Lopez, Ixchel So F/S 19:13.9 8:49 2.18 56/65 21/23 21/23 1/2 18:46 18:46
Lybbert, Hannah So F/S 14:17.9 6:34 2.18 4/65 4/23 4/23 1/5 14:45
(0:28,3.1)
14:45
(0:28,3.1)
Great Job! (LR, PR)
Mahajan, Aditi So F/S 17:09.6 7:52 2.18 42/65 19/23 19/23 1/2 17:22
(0:12,1.2)
17:22
(0:12,1.2)
Great Job! (LR, PR)
Marcheschi, Autumn Jr V 24:43.4 8:02 3.08 74/112 26/36 26/36 1/1
Marsh-Armstrong, Auden Fr F/S 14:42.1 6:45 2.18 7/65 6/23 6/23 1/3 15:17
(0:35,3.8)
15:17
(0:35,3.8)
Great Job! (LR, PR)
McDaniel, Tess Sr V 26:03 8:27 3.08 87/112 30/36 30/36 1/1 25:51 25:51
Meyer, Chloe So F/S 15:37.2 7:10 2.18 18/65 11/23 11/23 1/2 15:45
(0:08,0.8)
15:45
(0:08,0.8)
Great Job! (LR, PR)
Mitchell, Aniela So V 20:11.9 6:33 3.08 18/112 4/36 4/36 2/7 20:18
(0:06,0.5)
20:18
(0:06,0.5)
Great Job! (LR, PR)
Mitchell, Charlotte So V 20:11.9 6:33 3.08 17/112 3/36 3/36 3/7 20:19
(0:07,0.6)
20:19
(0:07,0.6)
Great Job! (LR, PR)
Moffatt, Willa Sr V 22:42.2 7:22 3.08 47/112 16/36 16/36 1/2 22:23 22:23
Morgan, Kaylee Fr F/S 16:36 7:37 2.18 33/65 15/23 15/23 1/2 16:46
(0:10,1.0)
16:46
(0:10,1.0)
Great Job! (LR, PR)
Morse, Anna Jr V 27:31.4 8:56 3.08 102/112 35/36 35/36 1/1
Murray, Leah Jr V 24:13.8 7:52 3.08 66/112 23/36 23/36 1/2
Nazario, Amanda Jr V 21:04.3 6:50 3.08 29/112 11/36 11/36 1/4
O'Keeffe, Olivia Jr V 20:12 6:34 3.08 19/112 5/36 5/36 2/7 20:18
(0:06,0.5)
18:16 Great Job! (LR)
Perry, Shannon Fr F/S 14:45.2 6:46 2.18 9/65 7/23 7/23 1/3 14:30 14:30
Pertuze, Antonia Jr V 27:07.4 8:48 3.08 100/112 33/36 33/36 1/1
Pinter, Alessandra Sr V 27:24.8 8:54 3.08 101/112 34/36 34/36 1/1 Great Job! (SBP)
Pinter, Sophia Jr V 25:56.8 8:25 3.08 86/112 29/36 29/36 1/1
Reina-Guerra, Abby Jr V 23:18.1 7:34 3.08 56/112 19/36 19/36 1/2
Rogers, Eleanor Sr V 30:16.6 9:50 3.08 110/112 36/36 36/36 1/1 Great Job! (SBP)
Sanchirico, Anna Jr V 21:53.6 7:06 3.08 39/112 13/36 13/36 2/3
Schoenig, Lyla Jr V 20:59.8 6:49 3.08 26/112 9/36 9/36 1/6
Seng, Odessa Jr V 20:39.3 6:42 3.08 22/112 7/36 7/36 2/7
Seward, Kylie Fr F/S 14:17.7 6:33 2.18 3/65 3/23 3/23 1/6 14:37
(0:19,2.2)
14:37
(0:19,2.2)
Great Job! (LR, PR)
Sultan, Isma So F/S 19:18.9 8:52 2.18 57/65 22/23 22/23 1/2 20:37
(1:19,6.3)
20:37
(1:19,6.3)
Great Job! (LR, PR)
Talbert, Emily Sr V 22:05.3 7:10 3.08 41/112 14/36 14/36 1/2 21:02 21:02
Taylor, Jade Fr F/S 17:09.4 7:52 2.18 41/65 18/23 18/23 1/2 17:05 17:05
Turkovich, Elise So F/S 16:08.8 7:24 2.18 27/65 14/23 14/23 1/2 15:53 15:53
Vernau, Lindsey So F/S 15:35.1 7:09 2.18 17/65 10/23 10/23 1/2 15:57
(0:22,2.3)
15:57
(0:22,2.3)
Great Job! (LR, PR)
Wang, Esther Sr V 22:17 7:14 3.08 42/112 15/36 15/36 1/2 22:21
(0:04,0.3)
22:21
(0:04,0.3)
Great Job! (LR, PR)
Wen, Haoyi Jr V 22:59.7 7:28 3.08 50/112 18/36 18/36 1/2
Whitehead, Olivia Jr V 27:07.2 8:48 3.08 99/112 32/36 32/36 1/1
Wittkop, Ava Jr V 20:47.4 6:45 3.08 24/112 8/36 8/36 2/7
Xiang, Aileen So F/S 22:36.9 10:22 2.18 63/65 23/23 23/23 1/2 19:29 19:29
Young, Anna Sr V 23:56.3 7:46 3.08 63/112 22/36 22/36 1/2 23:48 23:48
Zhou, Annabelle Sr V 26:32.7 8:37 3.08 92/112 31/36 31/36 1/1 24:53 24:53
Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmts

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago.
  • LR = Beat time from the most recent running of this course.
  • PR = Set a new PR on this course. A "Course PR".
  • PG = Beat personal goal.
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.
  • DPR = A "Distance Personal Record" - the personal best time considering distance only, not unique course characteristics. Applicable for 2, 3, and 3.1 mile courses.
  • DSR = A "Distance Season Record" - same as above, but for the current season only.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Girls Team Results

Team Rank of Finish Time
Gap
Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)
V 1st 5 2/7 99:32
1:28
3.08 6:28 6:05 6:34 75 6:00 97:52 97:52 90:09 Sofia Castiglioni (5), Sophia Lodigiani (16), Charlotte Mitchell (17), Aniela Mitchell (18), Olivia O'Keeffe (19)
V 2nd 5 1/6 103:39
0:49
3.08 6:44 6:34 6:49 28 6:42 101:56 101:56 100:10 Abigail Fisk (3), Odessa Seng (4), Ava Wittkop (6), Lyla Schoenig (7), Hallie Lassiter (8)
V 3rd 5 1/2 108:29
1:13
3.08 7:03 6:50 7:14 24 7:03 106:53 106:53 106:53 Amanda Nazario (1), Claire Deamer (2), Anna Sanchirico (6), Emily Talbert (7), Esther Wang (8)
V 4th 5 1/2 115:04
0:36
3.08 7:28 7:22 7:34 15 7:28 113:56 113:56 113:56 Willa Moffatt (1), Jeanne Kim (2), Haoyi Wen (3), Abby Reina-Guerra (4), Lucia Ferrer (5)
V 5th 5 1/1 120:23
1:01
3.08 7:49 7:36 7:56 15 7:49 116:50 116:50 116:50 Sabrina Borchard (1), Anna Young (2), Leah Murray (3), Arielle Fletter (4), Simone Brantschen (5)
V 6th 5 1/1 126:44
1:20
3.08 8:14 8:02 8:27 15 8:14 121:58 121:58 121:58 Autumn Marcheschi (1), Nicola Duffy (2), Carolina Leshuk (3), Sophia Pinter (4), Tess McDaniel (5)
V 7th 5 1/1 135:44
0:59
3.08 8:49 8:37 8:56 15 8:49 Annabelle Zhou (1), Olivia Whitehead (2), Antonia Pertuze (3), Alessandra Pinter (4), Anna Morse (5)
F/S 1st 5 1/4 71:33
0:27
2.18 6:34 6:29 6:42 16 6:34 73:42
(2:10,2.9)
73:42
(2:10,2.9%)
Your Team ROCKS! (LR, PR) Lilian Byrne (1), Selby Anderson (2), Kylie Seward (3), Hannah Lybbert (4), Sherlyn Garcia (6)
F/S 2nd 5 1/2 75:44
0:53
2.18 6:57 6:45 7:09 15 6:57 78:17
(2:32,3.2)
78:17
(2:32,3.2%)
Your Team ROCKS! (LR, PR) Auden Marsh-Armstrong (1), Shannon Perry (2), Mia Di Genova (3), Alissa Casillas (4), Lindsey Vernau (5)
F/S 3rd 5 1/2 80:00
0:59
2.18 7:20 7:10 7:37 15 7:20 Chloe Meyer (1), Krystle Aquino (2), Nellie Cox (3), Elise Turkovich (4), Kaylee Morgan (5)
F/S 4th 5 1/2 85:24
0:54
2.18 7:50 7:37 8:02 15 7:50 Madison Barth (1), Jessica Bennett (2), Jade Taylor (3), Aditi Mahajan (4), Andrea Bryant (5)
Team Rank of Finish Time Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Girls

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Sydney Vandegrift Jr St Francis 17:37.3 5:43
2 Isabella Fauria Fr St Francis 18:10.3 5:54
3 Isabella Dobson Sr Elk Grove 18:11.7 5:54
4 Rachel Victor Sr Pleasant Grove 18:27.4 6:00
5 Sofia Castiglioni Sr Davis High 18:44.5 6:05 1/36 1/36 4/7 19:08
(0:23)
17:57 Great Job! (LR)
6 Sophie Debenedetti So St Francis 18:48.5 6:06
7 Haley Silva Fr St Francis 18:53.7 6:08
8 Emma Hollenbach Fr St Francis 18:55.8 6:09
9 Rachael Roach Jr Pleasant Grove 19:15.4 6:15
10 Perla Gonzalez Sr Sheldon 19:34 6:21
11 Kelli Vierra Fr Elk Grove 19:36 6:22
12 Lauren Windmiller Sr Sheldon 19:53.5 6:28
13 Alana Reyna Jr St Francis 19:59.7 6:30
14 Sara Fisher Sr Pleasant Grove 20:04.6 6:31
15 Allie Lourim Sr St Francis 20:09 6:33
16 Sophia Lodigiani So Davis High 20:11.7 6:33 2/36 2/36 5/7 20:18
(0:06)
20:18
(0:06)
Great Job! (LR, PR)
17 Charlotte Mitchell So Davis High 20:11.9 6:33 3/36 3/36 3/7 20:19
(0:07)
20:19
(0:07)
Great Job! (LR, PR)
18 Aniela Mitchell So Davis High 20:11.9 6:33 4/36 4/36 2/7 20:18
(0:06)
20:18
(0:06)
Great Job! (LR, PR)
19 Olivia O'Keeffe Jr Davis High 20:12 6:34 5/36 5/36 2/7 20:18
(0:06)
18:16 Great Job! (LR)
20 Abigail Fisk Sr Davis High 20:12.1 6:34 6/36 6/36 2/7 20:18
(0:06)
17:43 Great Job! (LR)
21 Carmen Iturriaga Fr Sheldon 20:29.3 6:39
22 Odessa Seng Jr Davis High 20:39.3 6:42 7/36 7/36 2/7
23 Cassidy Lourim So St Francis 20:41.3 6:43
24 Ava Wittkop Jr Davis High 20:47.4 6:45 8/36 8/36 2/7
25 Kaila Bishop Jr Franklin (EG) 20:50.3 6:46
26 Lyla Schoenig Jr Davis High 20:59.8 6:49 9/36 9/36 1/6
27 Hallie Lassiter Sr Davis High 21:00.8 6:49 10/36 10/36 1/6 23:06
(2:05)
20:16 Great Job! (LR)
28 Amber Hughes Jr Sheldon 21:01.5 6:50
29 Amanda Nazario Jr Davis High 21:04.3 6:50 11/36 11/36 1/4
30 Claire Deamer Jr Davis High 21:08.4 6:52 12/36 12/36 1/3
31 Marie Pahos So St Francis 21:11.5 6:53
32 Ava Nkadi Jr St Francis 21:12.4 6:53
33 Teresa Lee Jr St Francis 21:13.3 6:53
34 Maxine Garcia Jr Pleasant Grove 21:17.8 6:55
35 Erica Cradeur Jr St Francis 21:17.9 6:55
36 Kaylie Pak So Pleasant Grove 21:21.6 6:56
37 Kaylah Ball Jr Elk Grove 21:36.5 7:01
38 Samantha Tran Jr St Francis 21:49.8 7:05
39 Anna Sanchirico Jr Davis High 21:53.6 7:06 13/36 13/36 2/3
40 Liliana Ramirez So Sheldon 21:57 7:08
41 Emily Talbert Sr Davis High 22:05.3 7:10 14/36 14/36 1/2 21:02 21:02
42 Esther Wang Sr Davis High 22:17 7:14 15/36 15/36 1/2 22:21
(0:04)
22:21
(0:04)
Great Job! (LR, PR)
43 Savanna Mcgrew Jr St Francis 22:17.3 7:14
44 Ashley Bernard Sr Sheldon 22:17.6 7:14
45 Karly Scott So Elk Grove 22:23.9 7:16
46 Madison Noll Fr Sheldon 22:33.7 7:20
47 Willa Moffatt Sr Davis High 22:42.2 7:22 16/36 16/36 1/2 22:23 22:23
48 Jeanne Kim Sr Davis High 22:45.3 7:23 17/36 17/36 1/2 21:06 21:06
49 Sophia Gargiulo So Elk Grove 22:45.4 7:23
50 Haoyi Wen Jr Davis High 22:59.7 7:28 18/36 18/36 1/2
51 Isabella Rudis Jr St Francis 23:01.5 7:29
52 Emily Dewolfe Sr Pleasant Grove 23:02.3 7:29
53 Karen Tran Jr Sheldon 23:05.9 7:30
54 Kelly Andrus So Elk Grove 23:14.4 7:33
55 Brandy Hoang Jr Franklin (EG) 23:16.3 7:33
56 Abby Reina-Guerra Jr Davis High 23:18.1 7:34 19/36 19/36 1/2
57 Lucia Ferrer Jr Davis High 23:18.4 7:34 20/36 20/36 1/2
58 Sabrina Borchard Sr Davis High 23:24.1 7:36 21/36 21/36 1/2 24:18
(0:54)
24:18
(0:54)
Great Job! (LR, PR)
59 Danielle Levin Sr Elk Grove 23:29.5 7:38
60 Kathryn Vess Jr Pleasant Grove 23:35.3 7:40
61 Sunshine Hurtienne Jr Franklin (EG) 23:39.8 7:41
62 Amanda Sieverts Jr St Francis 23:43.8 7:42
63 Anna Young Sr Davis High 23:56.3 7:46 22/36 22/36 1/2 23:48 23:48
64 Megan Boyle Jr Elk Grove 24:02.2 7:48
65 Krisha Cuasay Jr Franklin (EG) 24:11.7 7:51
66 Leah Murray Jr Davis High 24:13.8 7:52 23/36 23/36 1/2
67 Shayna Davis Sr Sheldon 24:14.8 7:52
68 Arielle Fletter Sr Davis High 24:24.1 7:55 24/36 24/36 1/2 23:06 23:06
69 Simone Brantschen Jr Davis High 24:24.9 7:56 25/36 25/36 1/1
70 Isabella Titco Sr Monterey Trail 24:27.7 7:57
71 Alison Dewolfe Sr Pleasant Grove 24:29.6 7:57
72 Jasmine Ward Sr Franklin (EG) 24:36.1 7:59
73 Chloe Agustin Jr Franklin (EG) 24:37.8 8:00
74 Autumn Marcheschi Jr Davis High 24:43.4 8:02 26/36 26/36 1/1
75 Annette Ramirez Sr Monterey Trail 24:44.1 8:02
76 Nicola Duffy Jr Davis High 24:45.4 8:02 27/36 27/36 1/1
77 Huang Annie Jr Monterey Trail 24:48.9 8:03
78 Betty Wang Jr Monterey Trail 24:54.8 8:05
79 Lauren Nolan Jr St Francis 25:00.3 8:07
80 Carolina Leshuk Sr Davis High 25:14.9 8:12 28/36 28/36 1/1 23:06 23:06
81 Chynna Hinrichsen Jr St Francis 25:20.3 8:14
82 Lori Voong Jr Monterey Trail 25:27 8:16
83 Hannah Slagle Sr St Francis 25:43.8 8:21
84 Katherine Gaston Sr St Francis 25:47.7 8:23
85 Bayleigh Mitchell Sr Monterey Trail 25:54.7 8:25
86 Sophia Pinter Jr Davis High 25:56.8 8:25 29/36 29/36 1/1
87 Tess McDaniel Sr Davis High 26:03 8:27 30/36 30/36 1/1 25:51 25:51
88 Hannah Abellana Jr Franklin (EG) 26:04.6 8:28
89 Tulinh Nguyen Sr Monterey Trail 26:23.7 8:34
90 Lyn Doan Jr Sheldon 26:26.4 8:35
91 Jairaj Sandhu Sr Franklin (EG) 26:30.7 8:36
92 Annabelle Zhou Sr Davis High 26:32.7 8:37 31/36 31/36 1/1 24:53 24:53
93 Miranda Gutierrez Sr Elk Grove 26:34.1 8:38
94 Kathryn Pena Sr St Francis 26:36.4 8:38
95 Monet Lopez Sr St Francis 26:43.1 8:40
96 Jazi Dickson Sr St Francis 26:43.2 8:41
97 Annie Tran Jr Monterey Trail 26:49.3 8:43
98 Martha Perez Sr Elk Grove 26:55.4 8:44
99 Olivia Whitehead Jr Davis High 27:07.2 8:48 32/36 32/36 1/1
100 Antonia Pertuze Jr Davis High 27:07.4 8:48 33/36 33/36 1/1
101 Alessandra Pinter Sr Davis High 27:24.8 8:54 34/36 34/36 1/1 Great Job! (SBP)
102 Anna Morse Jr Davis High 27:31.4 8:56 35/36 35/36 1/1
103 Jiewen Li Jr Monterey Trail 27:41.2 8:59
104 Chau Tran Jr Sheldon 27:52.8 9:03
105 Karla Chanthavisith Jr Franklin (EG) 28:01.9 9:06
106 Penelope Zavala Jr St Francis 29:22.6 9:32
107 Jasmine Bejarano Jr Elk Grove 29:31.1 9:35
108 Vienna Wong Jr Franklin (EG) 29:38.4 9:37
109 Katelynn Lee Jr Sheldon 29:48.3 9:41
110 Eleanor Rogers Sr Davis High 30:16.6 9:50 36/36 36/36 1/1 Great Job! (SBP)
111 Nova Robinson Jr Sheldon 30:40.4 9:58
112 Serena Ujagar Sr Monterey Trail 38:13.4 12:25
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Girls

Group of 5: V 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 St Francis
1-1-1-1-1
Gap: 1:19
92:26
18:29
6:00
24 Sydney Vandegri
Jr
17:37
5:43
1
Isabella Fauria
Fr
18:10
5:54
2
Sophie Debenede
So
18:49
6:06
6
Haley Silva
Fr
18:54
6:08
7
Emma Hollenba
Fr
18:56
6:09
8
Alana Reyna
Jr
20:00
6:30
13
Allie Lourim
Sr
20:09
6:33
15
2 Davis High
4-4-3-3-2
Gap: 1:28
99:32
19:54
6:28
75 Sofia Castigli
Sr
18:45
6:05
5
Sophia Lodigian
So
20:12
6:33
16
Charlott Mitchell
So
20:12
6:33
17
Aniela Mitchell
So
20:12
6:33
18
Olivia O'Keeffe
Jr
20:12
6:34
19
Abigail Fisk
Sr
20:12
6:34
20
Odessa Seng
Jr
20:39
6:42
22
3 Pleasant Grove
3-2-2-2-3
Gap: 2:54
100:27
20:05
6:31
78 Rachel Victor
Sr
18:27
6:00
4
Rachael Roach
Jr
19:15
6:15
9
Sara Fisher
Sr
20:05
6:31
14
Maxine Garcia
Jr
21:18
6:55
25
Kaylie Pak
So
21:22
6:56
26
Emily Dewolfe
Sr
23:02
7:29
33
Kathryn Vess
Jr
23:35
7:40
37
4 Sheldon
5-5-5-4-4
Gap: 2:23
102:55
20:35
6:41
95 Perla Gonzalez
Sr
19:34
6:21
10
Lauren Windmill
Sr
19:54
6:28
12
Carmen Iturriag
Fr
20:29
6:39
21
Amber Hughes
Jr
21:02
6:50
24
Liliana Ramirez
So
21:57
7:08
28
Ashley Bernard
Sr
22:18
7:14
29
Madison Noll
Fr
22:34
7:20
31
5 Elk Grove
2-3-4-5-5
Gap: 4:34
104:34
20:55
6:47
103 Isabella Dobson
Sr
18:12
5:54
3
Kelli Vierra
Fr
19:36
6:22
11
Kaylah Ball
Jr
21:37
7:01
27
Karly Scott
So
22:24
7:16
30
Sophia Gargiulo
So
22:45
7:23
32
Kelly Andrus
So
23:14
7:33
34
Danielle Levin
Sr
23:30
7:38
36
6 Franklin (EG)
6-6-6-6-6
Gap: 3:46
116:34
23:19
7:34
176 Kaila Bishop
Jr
20:50
6:46
23
Brandy Hoang
Jr
23:16
7:33
35
Sunshine Hurtienn
Jr
23:40
7:41
38
Krisha Cuasay
Jr
24:12
7:51
39
Jasmine Ward
Sr
24:36
7:59
41
Chloe Agustin
Jr
24:38
8:00
42
Hannah Abellana
Jr
26:05
8:28
48
7 Monterey Trail
7-7-7-7-7
Gap: 0:59
124:23
24:53
8:05
218 Isabella Titco
Sr
24:28
7:57
40
Annette Ramirez
Sr
24:44
8:02
43
Huang Annie
Jr
24:49
8:03
44
Betty Wang
Jr
24:55
8:05
45
Lori Voong
Jr
25:27
8:16
46
Bayleigh Mitchell
Sr
25:55
8:25
47
Tulinh Nguyen
Sr
26:24
8:34
49
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: V 2nd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Davis High
2-2-2-2-1
Gap: 0:49
103:39
20:44
6:44
28 Abigail Fisk
Sr
20:12
6:34
3
Odessa Seng
Jr
20:39
6:42
4
Ava Wittkop
Jr
20:47
6:45
6
Lyla Schoenig
Jr
21:00
6:49
7
Hallie Lassiter
Sr
21:01
6:49
8
Amanda Nazario
Jr
21:04
6:50
9
Claire Deamer
Jr
21:08
6:52
10
2 St Francis
1-1-1-1-2
Gap: 1:13
103:14
20:39
6:42
31 Alana Reyna
Jr
20:00
6:30
1
Allie Lourim
Sr
20:09
6:33
2
Cassidy Lourim
So
20:41
6:43
5
Marie Pahos
So
21:12
6:53
11
Ava Nkadi
Jr
21:12
6:53
12
Teresa Lee
Jr
21:13
6:53
13
Erica Cradeur
Jr
21:18
6:55
14
3 Sheldon
3-3-3-3-3
Gap: 4:09
118:38
23:44
7:42
95 Ashley Bernard
Sr
22:18
7:14
15
Madison Noll
Fr
22:34
7:20
16
Karen Tran
Jr
23:06
7:30
17
Shayna Davis
Sr
24:15
7:52
21
Lyn Doan
Jr
26:26
8:35
26
Chau Tran
Jr
27:53
9:03
32
Katelynn Lee
Jr
29:48
9:41
36
4 Elk Grove
4-4-4-4-4
Gap: 3:41
124:16
24:51
8:04
115 Kelly Andrus
So
23:14
7:33
18
Danielle Levin
Sr
23:30
7:38
19
Megan Boyle
Jr
24:02
7:48
20
Miranda Gutierre
Sr
26:34
8:38
28
Martha Perez
Sr
26:55
8:44
30
Jasmine Bejarano
Jr
29:31
9:35
34




5 Franklin (EG)
5-5-5-5-5
Gap: 5:01
134:53
26:59
8:46
141 Chloe Agustin
Jr
24:38
8:00
22
Hannah Abellana
Jr
26:05
8:28
24
Jairaj Sandhu
Sr
26:31
8:36
27
Karla Chanthav
Jr
28:02
9:06
33
Vienna Wong
Jr
29:38
9:37
35








6 Monterey Trail
6-6-6-6-6
Gap: 12:19
145:02
29:00
9:25
145 Bayleigh Mitchell
Sr
25:55
8:25
23
Tulinh Nguyen
Sr
26:24
8:34
25
Annie Tran
Jr
26:49
8:43
29
Jiewen Li
Jr
27:41
8:59
31
Serena Ujagar
Sr
38:13
12:25
37








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: V 3rd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Davis High
1-1-1-1-1
Gap: 1:13
108:29
21:42
7:03
24 Amanda Nazario
Jr
21:04
6:50
1
Claire Deamer
Jr
21:08
6:52
2
Anna Sanchiri
Jr
21:54
7:06
6
Emily Talbert
Sr
22:05
7:10
7
Esther Wang
Sr
22:17
7:14
8
Willa Moffatt
Sr
22:42
7:22
10
Jeanne Kim
Sr
22:45
7:23
11
2 St Francis
2-2-2-2-2
Gap: 1:48
109:40
21:56
7:07
33 Teresa Lee
Jr
21:13
6:53
3
Erica Cradeur
Jr
21:18
6:55
4
Samantha Tran
Jr
21:50
7:05
5
Savanna Mcgrew
Jr
22:17
7:14
9
Isabella Rudis
Jr
23:02
7:29
12
Amanda Sieverts
Jr
23:44
7:42
13
Lauren Nolan
Jr
25:00
8:07
14
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: V 4th 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Davis High
1-1-1-1-1
Gap: 0:36
115:04
23:01
7:28
15 Willa Moffatt
Sr
22:42
7:22
1
Jeanne Kim
Sr
22:45
7:23
2
Haoyi Wen
Jr
23:00
7:28
3
Abby Reina-Gu
Jr
23:18
7:34
4
Lucia Ferrer
Jr
23:18
7:34
5
Sabrina Borchard
Sr
23:24
7:36
6
Anna Young
Sr
23:56
7:46
8
2 St Francis
2-2-2-2-2
Gap: 2:04
125:36
25:07
8:09
49 Amanda Sieverts
Jr
23:44
7:42
7
Lauren Nolan
Jr
25:00
8:07
9
Chynna Hinrichs
Jr
25:20
8:14
10
Hannah Slagle
Sr
25:44
8:21
11
Katherin Gaston
Sr
25:48
8:23
12
Kathryn Pena
Sr
26:36
8:38
13
Monet Lopez
Sr
26:43
8:40
14
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: V 5th 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Davis High
1-1-1-1-1
Gap: 1:01
120:23
24:05
7:49
15 Sabrina Borchard
Sr
23:24
7:36
1
Anna Young
Sr
23:56
7:46
2
Leah Murray
Jr
24:14
7:52
3
Arielle Fletter
Sr
24:24
7:55
4
Simone Brantsch
Jr
24:25
7:56
5
Autumn Marchesc
Jr
24:43
8:02
6
Nicola Duffy
Jr
24:45
8:02
7
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: V 6th 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Davis High
1-1-1-1-1
Gap: 1:20
126:44
25:21
8:14
15 Autumn Marchesc
Jr
24:43
8:02
1
Nicola Duffy
Jr
24:45
8:02
2
Carolina Leshuk
Sr
25:15
8:12
3
Sophia Pinter
Jr
25:57
8:25
4
Tess McDaniel
Sr
26:03
8:27
5
Annabell Zhou
Sr
26:33
8:37
6
Olivia Whitehea
Jr
27:07
8:48
7
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: V 7th 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Davis High
1-1-1-1-1
Gap: 0:59
135:44
27:09
8:49
15 Annabell Zhou
Sr
26:33
8:37
1
Olivia Whitehea
Jr
27:07
8:48
2
Antonia Pertuze
Jr
27:07
8:48
3
Alessand Pinter
Sr
27:25
8:54
4
Anna Morse
Jr
27:31
8:56
5
Eleanor Rogers
Sr
30:17
9:50
6




Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Girls

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Lilian Byrne Fr Davis High 14:08.8 6:29 1/23 1/23 1/6
2 Selby Anderson Fr Davis High 14:12 6:31 2/23 2/23 1/6 14:33
(0:21)
14:33
(0:21)
Great Job! (LR, PR)
3 Kylie Seward Fr Davis High 14:17.7 6:33 3/23 3/23 1/6 14:37
(0:19)
14:37
(0:19)
Great Job! (LR, PR)
4 Hannah Lybbert So Davis High 14:17.9 6:34 4/23 4/23 1/5 14:45
(0:28)
14:45
(0:28)
Great Job! (LR, PR)
5 Noelle Lynch So St Francis 14:27.3 6:38
6 Sherlyn Garcia So Davis High 14:36.2 6:42 5/23 5/23 1/4 14:46
(0:10)
14:46
(0:10)
Great Job! (LR, PR)
7 Auden Marsh-Armstrong Fr Davis High 14:42.1 6:45 6/23 6/23 1/3 15:17
(0:35)
15:17
(0:35)
Great Job! (LR, PR)
8 Sydney Davies Fr Franklin (EG) 14:45.2 6:46
9 Shannon Perry Fr Davis High 14:45.2 6:46 7/23 7/23 1/3 14:30 14:30
10 Keiko Helmick Fr Franklin (EG) 14:47.2 6:47
11 Morgan Watson So St Francis 14:49.5 6:48
12 Nicole Mcbride Fr St Francis 14:55.3 6:51
13 Mia Di Genova Fr Davis High 15:07.5 6:56 8/23 8/23 1/2 15:23
(0:15)
15:23
(0:15)
Great Job! (LR, PR)
14 A.j. Tanner So St Francis 15:11.7 6:58
15 Grace Rogers So St Francis 15:24.6 7:04
16 Alissa Casillas So Davis High 15:34.4 7:09 9/23 9/23 1/2 15:19 15:19
17 Lindsey Vernau So Davis High 15:35.1 7:09 10/23 10/23 1/2 15:57
(0:22)
15:57
(0:22)
Great Job! (LR, PR)
18 Chloe Meyer So Davis High 15:37.2 7:10 11/23 11/23 1/2 15:45
(0:08)
15:45
(0:08)
Great Job! (LR, PR)
19 Bella Guzman Fr Sheldon 15:44.3 7:13
20 Krystle Aquino So Davis High 15:44.4 7:13 12/23 12/23 1/2 16:34
(0:50)
16:34
(0:50)
Great Job! (LR, PR)
21 Nellie Cox Fr Davis High 15:53.1 7:17 13/23 13/23 1/2 16:30
(0:37)
16:30
(0:37)
Great Job! (LR, PR)
22 Jhenelle Vincoy Fr Elk Grove 15:54.8 7:18
23 Natalie Cadrett So Elk Grove 15:56.7 7:19
24 Mykell Bouwhuis Fr Pleasant Grove 16:05.2 7:23
25 Julia Escudero So Franklin (EG) 16:07 7:24
26 Kimberly Rameriz Fr Elk Grove 16:07.4 7:24
27 Elise Turkovich So Davis High 16:08.8 7:24 14/23 14/23 1/2 15:53 15:53
28 Meghan Ladd Fr St Francis 16:09.6 7:25
29 Mary Williams Fr Sheldon 16:32 7:35
30 Marli Berry Fr St Francis 16:34.3 7:36
31 Angelica Johnson Fr Pleasant Grove 16:34.9 7:36
32 Grace Harrison Fr St Francis 16:35 7:36
33 Kaylee Morgan Fr Davis High 16:36 7:37 15/23 15/23 1/2 16:46
(0:10)
16:46
(0:10)
Great Job! (LR, PR)
34 Elizabeth Ramm Fr St Francis 16:36.1 7:37
35 Madison Barth Fr Davis High 16:37.3 7:37 16/23 16/23 1/2 18:31
(1:54)
18:31
(1:54)
Great Job! (LR, PR)
36 Ashley Wong Fr Elk Grove 16:42.3 7:40
37 Kaleigh Kwong Fr Elk Grove 16:52.5 7:44
38 Jessica Bennett Fr Davis High 16:56.2 7:46 17/23 17/23 1/2 17:10
(0:14)
17:10
(0:14)
Great Job! (LR, PR)
39 Megan Seifert Fr St Francis 17:01.6 7:49
40 Jessica Jimenez Fr Franklin (EG) 17:02.7 7:49
41 Jade Taylor Fr Davis High 17:09.4 7:52 18/23 18/23 1/2 17:05 17:05
42 Aditi Mahajan So Davis High 17:09.6 7:52 19/23 19/23 1/2 17:22
(0:12)
17:22
(0:12)
Great Job! (LR, PR)
43 Haley Good So Elk Grove 17:19.1 7:57
44 Isabelle Grassel So St Francis 17:19.7 7:57
45 Marisa Petersen Fr St Francis 17:29.2 8:01
46 Andrea Bryant Fr Davis High 17:31.4 8:02 20/23 20/23 1/2 18:47
(1:16)
18:47
(1:16)
Great Job! (LR, PR)
47 Iliana Becerra Fr Pleasant Grove 17:45.1 8:09
48 Halena Wetch So St Francis 17:50.7 8:11
49 Olivia Walbeck Fr St Francis 18:24.4 8:27
50 Madeline Dunlay Fr St Francis 18:24.6 8:27
51 Kayla Largent Fr St Francis 18:27.5 8:28
52 Gabby Bell Fr St Francis 18:29.7 8:29
53 Chloe Vessigault So St Francis 18:31.9 8:30
54 Emily Angell So Elk Grove 18:48.5 8:38
55 Emily Nguyen So Sheldon 19:08.9 8:47
56 Ixchel Lopez So Davis High 19:13.9 8:49 21/23 21/23 1/2 18:46 18:46
57 Isma Sultan So Davis High 19:18.9 8:52 22/23 22/23 1/2 20:37
(1:19)
20:37
(1:19)
Great Job! (LR, PR)
58 Gabi Martinez Fr Sheldon 19:45.5 9:04
59 Sasha Utter Fr St Francis 20:11.8 9:16
60 Katya Utter Fr St Francis 20:12.4 9:16
61 Julianna Venegas Fr St Francis 21:02.4 9:39
62 Alyssa Appel Fr St Francis 22:24 10:17
63 Aileen Xiang So Davis High 22:36.9 10:22 23/23 23/23 1/2 19:29 19:29
64 Sophia Breslau Fr St Francis 22:42.4 10:25
65 Jordan Moreno Fr Sheldon 23:02.4 10:34
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Girls

Group of 5: F/S 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Davis High
1-1-1-1-1
Gap: 0:27
71:33
14:19
6:34
16 Lilian Byrne
Fr
14:09
6:29
1
Selby Anderson
Fr
14:12
6:31
2
Kylie Seward
Fr
14:18
6:33
3
Hannah Lybbert
So
14:18
6:34
4
Sherlyn Garcia
So
14:36
6:42
6
Auden Marsh-Ar
Fr
14:42
6:45
7
Shannon Perry
Fr
14:45
6:46
8
Your Team ROCKS! (LR, PR)
2 St Francis
2-2-2-2-2
Gap: 0:57
74:48
14:58
6:52
47 Noelle Lynch
So
14:27
6:38
5
Morgan Watson
So
14:50
6:48
9
Nicole Mcbride
Fr
14:55
6:51
10
A.j. Tanner
So
15:12
6:58
11
Grace Rogers
So
15:25
7:04
12
Meghan Ladd
Fr
16:10
7:25
17
Marli Berry
Fr
16:34
7:36
19
3 Elk Grove
4-3-3-3-3
Gap: 0:58
81:34
16:19
7:29
86 Jhenelle Vincoy
Fr
15:55
7:18
14
Natalie Cadrett
So
15:57
7:19
15
Kimberly Rameriz
Fr
16:07
7:24
16
Ashley Wong
Fr
16:42
7:40
20
Kaleigh Kwong
Fr
16:53
7:44
21
Haley Good
So
17:19
7:57
22
Emily Angell
So
18:49
8:38
23
4 Sheldon
3-4-4-4-4
Gap: 7:18
94:13
18:51
8:39
106 Bella Guzman
Fr
15:44
7:13
13
Mary Williams
Fr
16:32
7:35
18
Emily Nguyen
So
19:09
8:47
24
Gabi Martinez
Fr
19:46
9:04
25
Jordan Moreno
Fr
23:02
10:34
26








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: F/S 2nd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Davis High
1-1-1-1-1
Gap: 0:53
75:44
15:09
6:57
15 Auden Marsh-Ar
Fr
14:42
6:45
1
Shannon Perry
Fr
14:45
6:46
2
Mia Di Genova
Fr
15:08
6:56
3
Alissa Casillas
So
15:34
7:09
4
Lindsey Vernau
So
15:35
7:09
5
Chloe Meyer
So
15:37
7:10
6
Krystle Aquino
So
15:44
7:13
7
Your Team ROCKS! (LR, PR)
2 St Francis
2-2-2-2-2
Gap: 0:52
82:57
16:35
7:37
50 Meghan Ladd
Fr
16:10
7:25
8
Marli Berry
Fr
16:34
7:36
9
Grace Harrison
Fr
16:35
7:36
10
Elizabet Ramm
Fr
16:36
7:37
11
Megan Seifert
Fr
17:02
7:49
12
Isabelle Grassel
So
17:20
7:57
13
Marisa Petersen
Fr
17:29
8:01
14
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: F/S 3rd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Davis High
1-1-1-1-1
Gap: 0:59
80:00
16:00
7:20
15 Chloe Meyer
So
15:37
7:10
1
Krystle Aquino
So
15:44
7:13
2
Nellie Cox
Fr
15:53
7:17
3
Elise Turkovic
So
16:09
7:24
4
Kaylee Morgan
Fr
16:36
7:37
5
Madison Barth
Fr
16:37
7:37
6
Jessica Bennett
Fr
16:56
7:46
7
2 St Francis
2-2-2-2-2
Gap: 1:05
89:29
17:54
8:13
50 Isabelle Grassel
So
17:20
7:57
8
Marisa Petersen
Fr
17:29
8:01
9
Halena Wetch
So
17:51
8:11
10
Olivia Walbeck
Fr
18:24
8:27
11
Madeline Dunlay
Fr
18:25
8:27
12
Kayla Largent
Fr
18:28
8:28
13
Gabby Bell
Fr
18:30
8:29
14
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: F/S 4th 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Davis High
1-1-1-1-1
Gap: 0:54
85:24
17:05
7:50
15 Madison Barth
Fr
16:37
7:37
1
Jessica Bennett
Fr
16:56
7:46
2
Jade Taylor
Fr
17:09
7:52
3
Aditi Mahajan
So
17:10
7:52
4
Andrea Bryant
Fr
17:31
8:02
5
Ixchel Lopez
So
19:14
8:49
9
Isma Sultan
So
19:19
8:52
10
2 St Francis
2-2-2-2-2
Gap: 1:45
95:53
19:11
8:48
44 Kayla Largent
Fr
18:28
8:28
6
Gabby Bell
Fr
18:30
8:29
7
Chloe Vessigau
So
18:32
8:30
8
Sasha Utter
Fr
20:12
9:16
11
Katya Utter
Fr
20:12
9:16
12
Julianna Venegas
Fr
21:02
9:39
13
Alyssa Appel
Fr
22:24
10:17
14
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.