Davis High Results from the Yolo County Championships at Muller Ranch on 10/4/08

Boys Results and Stats

Switch to Girls

Boys Individual Results

Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmnts
De La Mora, Brian So V 18:50 6:05 3.1 23/151 2/3 2/3 7/26 17:04
Gonzalez, Daniel Fr Fr 12:58 6:29 2 34/110 4/7 15/24 3/16 12:04
Greenough, Ryan Fr Fr 11:14 5:37 2 5/110 1/7 1/24 5/21 12:22
(1:08,9.2)
Great Job! (DPR)
Higuera, Nicolas So So 11:52 5:56 2 25/154 3/11 7/24 4/22 13:17
(1:25,10.7)
13:17
(1:25,10.7)
11:57
(0:05,0.7)
Great Job! (LR, PR, DPR)
Hough, Grayson Jr V 19:41 6:21 3.1 46/151 3/3 3/3 7/25 16:50
Jensen, Kabir So So 11:23 5:42 2 14/154 1/11 3/24 9/26 11:23
(0:00,0.0)
11:23
(0:00,0.0)
11:05 Great Job! (LR, PG, PR)
Jorgensen, Greg So So 12:13 6:07 2 47/154 6/11 11/24 1/13 13:39
(1:26,10.5)
13:39
(1:26,10.5)
11:51 Great Job! (LR, PR)
Kim, Daniel Sr JV 11:39 5:50 2 4/47 2/6 6/24 1/8 12:06
(0:27,3.7)
Great Job! (PG, DPR)
Kinkle, Matthew So So 12:00 6:00 2 34/154 4/11 9/24 4/20 12:42
(0:42,5.5)
12:42
(0:42,5.5)
11:45 Great Job! (LR, PR)
Linvill, Kirby So So 13:10 6:35 2 92/154 9/11 17/24 2/6 12:21 Great Job! (PG)
Louie, John Fr Fr 14:11 7:06 2 71/110 7/7 24/24 3/4
McFarland, Sherman So So 13:15 6:38 2 96/154 10/11 19/24 1/3 12:30
McIntyre, Tim Fr Fr 13:58 6:59 2 64/110 6/7 23/24 3/9 13:53 Great Job! (PG)
McNally, Colin Sr JV 12:13 6:07 2 11/47 3/6 11/24 2/8 13:08
(0:55,7.0)
13:08
(0:55,7.0)
12:57
(0:44,5.7)
Great Job! (LR, PR, SBP, DPR)
Naemeh, Hamidreza So So 11:30 5:45 2 17/154 2/11 4/24 5/25 11:17
Pugh, Danny Fr Fr 11:36 5:48 2 9/110 2/7 5/24 2/19 11:24 Great Job! (SBP)
Sandhu, Angad Jr JV 13:55 6:58 2 35/47 6/6 22/24 2/4 18:18
(4:23,23.9)
Great Job! (SBP, DPR)
Santacruz, Camilo Jr JV 13:41 6:51 2 32/47 5/6 20/24 3/4 15:48
(2:07,13.4)
Great Job! (DPR)
Selim, Shafat So So 12:57 6:29 2 83/154 7/11 14/24 4/12 17:33
(4:36,26.2)
Great Job! (SBP, DPR)
Sharp, Ben So So 13:48 6:54 2 113/154 11/11 21/24 1/1 14:34
(0:46,5.3)
14:34
(0:46,5.3)
14:34
(0:46,5.3)
Great Job! (LR, PG, PR, SBP, DPR)
Shaw, Dillon Jr V 17:45 5:44 3.1 4/151 1/3 1/3 3/26 16:30
Soto, Bryan Jr JV 11:20 5:40 2 1/47 1/6 2/24 1/10 11:53
(0:33,4.6)
11:53
(0:33,4.6)
11:28
(0:08,1.2)
Great Job! (LR, PR, DPR)
Tauzer, Joe Jr JV 12:26 6:13 2 16/47 4/6 13/24 2/6 14:30
(2:04,14.3)
Great Job! (DPR)
Toft, Reinert Fr Fr 11:57 5:59 2 11/110 3/7 8/24 1/18 11:44
Wall, Matt So So 12:05 6:03 2 39/154 5/11 10/24 2/18 13:11
(1:06,8.3)
13:11
(1:06,8.3)
11:54 Great Job! (LR, PR)
Weisker, Matthew So So 13:00 6:30 2 84/154 8/11 16/24 3/8 12:23
Young, William Fr Fr 13:13 6:37 2 41/110 5/7 18/24 2/15 13:03 Great Job! (PG)
Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmts

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago.
  • LR = Beat time from the most recent running of this course.
  • PR = Set a new PR on this course. A "Course PR".
  • PG = Beat personal goal.
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.
  • DPR = A "Distance Personal Record" - the personal best time considering distance only, not unique course characteristics. Applicable for 2, 3, and 3.1 mile courses.
  • DSR = A "Distance Season Record" - same as above, but for the current season only.
  • DTW = "Displace to Win". This athlete, as the 6th or 7th runner on his/her squad, displaced scoring runners from a competitor enabling his/her team to finish ahead of that competitor.
  • TB = "Tiebreaker". As the #6 athlete on his/her squad, this athlete was the tiebreaker enabling his/her team to finish ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Boys Team Results

Team Rank of Finish Time
Gap
Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)
So 1st 5 3/18 58:50
0:42
2 5:53 5:42 6:03 120 5:40 58:27 58:27 Kabir Jensen (13), Hamidreza Naemeh (16), Nicolas Higuera (24), Matthew Kinkle (31), Matt Wall (36)
So 2nd 5 2/3 64:35
1:02
2 6:28 6:07 6:38 31 6:25 69:12
(4:37,6.7)
69:12
(4:37,6.7%)
Your Team ROCKS! (LR, PR) Greg Jorgensen (1), Shafat Selim (6), Matthew Weisker (7), Kirby Linvill (8), Sherman McFarland (9)
JV 1st 5 2/4 61:19
2:21
2 6:08 5:40 6:51 43 6:03 61:03 61:03 Bryan Soto (1), Daniel Kim (3), Colin McNally (8), Joe Tauzer (11), Camilo Santacruz (20)
Fr 1st 5 2/15 60:58
1:59
2 6:06 5:37 6:37 83 6:06 60:02 60:02 Ryan Greenough (4), Danny Pugh (7), Reinert Toft (8), Daniel Gonzalez (29), William Young (35)
Team Rank of Finish Time Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Garrett Seawell Woodcreek 16:37 5:22
2 Lucas Stancliff Placer 17:37 5:41
3 Christian Finkbeiner Placer 17:40 5:42
4 Dillon Shaw Jr Davis High 17:45 5:44 1/3 1/3 3/26
5 Tyler Raposa Woodcreek 17:48 5:45
6 Cassidy Bertsch Granite Bay 17:52 5:46
7 James Sconyers Sheldon 17:53 5:46
8 Trevor Williams Center 17:56 5:47
9 Clayton Daly Folsom 18:04 5:50
10 Daniel Nickerson Folsom 18:13 5:53
11 David Stagg Pleasant Grove 18:14 5:53
12 Kevin Nielsen Granite Bay 18:16 5:54
13 Nick Perez Christian Brothe 18:17 5:54
14 Hunter Tyler Woodcreek 18:19 5:55
15 Gordon Sproul Placer 18:26 5:57
16 Angelo Ciaraglia Woodcreek 18:32 5:59
17 Philip Satow Sheldon 18:33 5:59
18 Spencer Mason Woodcreek 18:33 5:59
19 Michael Carlone McClatchy 18:34 5:59
20 Mack Lipps Oakmont 18:38 6:01
21 Cameron Goodman Christian Brothe 18:43 6:02
22 Ryan Vilfer Granite Bay 18:47 6:04
23 Brian De La Mora So Davis High 18:50 6:05 2/3 2/3 7/26
24 Jaron Launer Placer 18:53 6:05
25 Bryant Hom Granite Bay 18:56 6:06
26 Stevano Teodosescu Placer 19:00 6:08
27 Will Vance Sheldon 19:06 6:10
28 Pablo Diaz Woodland 19:07 6:10
29 Luke Parker Sheldon 19:08 6:10
30 Scott Pallesen St. Mary's 19:10 6:11
31 Alvin Chan Sheldon 19:11 6:11
32 Leon Hill Placer 19:16 6:13
33 Gurp Mann Woodcreek 19:17 6:13
34 Sebastion Charles St. Mary's 19:17 6:13
35 Jj Dekker Woodcreek 19:18 6:14
36 Patrick Redford McClatchy 19:20 6:14
37 Travis Peska Woodcreek 19:26 6:16
38 Daniel Hansen Christian Brothe 19:28 6:17
39 Pat Wiseman Center 19:30 6:17
40 Muhammed Maskeen Lodi 19:31 6:18
41 David Jolly Center 19:32 6:18
42 Chris Oparko Elk Grove 19:35 6:19
43 Andy Smith Woodcreek 19:38 6:20
44 Matt Supan Pleasant Grove 19:39 6:20
45 Zac Zeidman Sheldon 19:39 6:20
46 Grayson Hough Jr Davis High 19:41 6:21 3/3 3/3 7/25
47 Patrick Dickson St. Mary's 19:42 6:21
48 Ted Burchette Rio Americano 19:42 6:21
49 Isaac Ordaz Placer 19:45 6:22
50 Josh Bardet Granite Bay 19:46 6:23
51 Emilio Miranda Christian Brothe 19:48 6:23
52 Matthew Havey Christian Brothe 19:51 6:24
53 Tyler Morales St. Mary's 19:52 6:25
54 Garrett Hodges Lincoln (s) 19:54 6:25
55 Tyler Gee Kennedy 19:59 6:27
56 Brent Hogan Pioneer 20:04 6:28
57 Mitchell White Granite Bay 20:06 6:29
58 Aaron Goodrich Rio Americano 20:08 6:30
59 Brian Hanley Oakmont 20:10 6:30
60 Rosendo Castro Lincoln (s) 20:13 6:31
61 Kyle Adams Oakmont 20:26 6:35
62 Luke Miller Vacaville 20:27 6:36
63 Kevin Brooks Pioneer 20:29 6:36
64 Spencer Morgan Center 20:31 6:37
65 Kiel Leitzell Elk Grove 20:32 6:37
66 Will Lenz Lincoln (s) 20:33 6:38
67 Marcos Ruiz Vacaville 20:38 6:39
68 Blake Prior Placer 20:40 6:40
69 Coleman Newell Center 20:42 6:41
70 Derrick Ching Kennedy 20:44 6:41
71 Brandon Mercer Vacaville 20:46 6:42
72 Adrian Cabreros Pleasant Grove 20:48 6:43
73 Ivan Ruiz Valley 20:48 6:43
74 Elliott Yardley Woodcreek 20:52 6:44
75 Brandt Barstad Pleasant Grove 20:58 6:46
76 Sean Connor Lincoln (s) 21:02 6:47
77 Matt Lipps Oakmont 21:04 6:48
78 Sean Ellis Folsom 21:06 6:48
79 Jordan Jue Elk Grove 21:06 6:48
80 Gavin Moler Rio Americano 21:07 6:49
81 Galen Trexler Oakmont 21:07 6:49
82 Spencer Carroll Rio Americano 21:10 6:50
83 Nathan Beers Vacaville 21:12 6:50
84 Kalen Bergado McClatchy 21:13 6:51
85 Zach Short Dixon 21:22 6:54
86 Steven Weatherhead Elk Grove 21:23 6:54
87 Thom Panen Valley 21:25 6:55
88 Casey Koch Vacaville 21:29 6:56
89 Peter Lenz Lincoln (s) 21:36 6:58
90 Emmanuel Lopez Edison 21:41 7:00
91 Lee Tilford Granite Bay 21:59 7:05
92 Ryan Hawbaker Vacaville 22:00 7:06
93 Mitchell Johnson Edison 22:02 7:06
94 Nick Garcia Lincoln (s) 22:07 7:08
95 Cameron Brown Placer 22:14 7:10
96 Matt Kitto St. Mary's 22:19 7:12
97 John Salinas Center 22:22 7:13
98 Tj Arnold Pioneer 22:24 7:14
99 Joe Arong St. Mary's 22:27 7:15
100 Korey Carlton Dixon 22:28 7:15
101 Evan Lian Christian Brothe 22:29 7:15
102 Tony Gonzalez Cristo Rey 22:33 7:16
103 John Overton Valley 22:34 7:17
104 Gibran Gallardo Vacaville 22:41 7:19
105 Brandon McCarthy St. Mary's 22:44 7:20
106 Greg Mar Kennedy 22:45 7:20
107 Michael Zasso Oakmont 22:48 7:21
108 Peter Campa Galt 22:49 7:22
109 Chris Orsi Center 22:54 7:23
110 Antonio Lorta Rio Americano 23:00 7:25
111 Anthony Green Oakmont 23:02 7:26
112 Nick Budesa St. Mary's 23:03 7:26
113 Masayuki Takagi Valley 23:06 7:27
114 Eric Montes Elk Grove 23:07 7:27
115 David Lee Folsom 23:12 7:29
116 Sam Ramorinio St. Mary's 23:13 7:29
117 Jared Porter Pleasant Grove 23:19 7:31
118 Ceasar Perez Rio Americano 23:22 7:32
119 David Oawster Galt 23:38 7:37
120 Jake Wallrich Christian Brothe 23:39 7:38
121 Kyle Kennedy Dixon 23:40 7:38
122 Johnny Vang Valley 23:42 7:39
123 Erick Paepke Galt 23:45 7:40
124 Mike Hensly Dixon 23:51 7:42
125 Brandon Hyske Lodi 24:01 7:45
126 James Washington Center 24:03 7:45
127 Glenn Cortes Edison 24:17 7:50
128 Alex Trussell Kennedy 24:21 7:51
129 Nathaniel Morris Edison 24:22 7:52
130 Daniel Costa Dixon 24:23 7:52
131 Mohammad Rashid Valley 24:25 7:53
132 Mathew Hendricks Kennedy 24:40 7:57
133 Brendan Brock Woodland 24:41 7:58
134 Travis Crouse Valley 24:41 7:58
135 Dylan Silva Lodi 24:44 7:59
136 Neal Luu Galt 25:14 8:08
137 Jordan Huff Galt 25:23 8:11
138 Benito Rodriguez Cristo Rey 25:34 8:15
139 Michael Medina Galt 25:35 8:15
140 Joshua West Sacramento 26:04 8:25
141 Justin Newman Woodland 26:06 8:25
142 Presley Prater Cristo Rey 26:33 8:34
143 Steven Estrella Lincoln (s) 26:41 8:36
144 Aylwin De Rualico Edison 26:42 8:37
145 Nicolas Jimenez Lodi 26:43 8:37
146 Ezequiel Gomez Edison 26:55 8:41
147 Eric Graham Pleasant Grove 26:59 8:42
148 Rocker Ribakoff-Mcc Rio Americano 27:03 8:44
149 Michael Rouse Lodi 27:29 8:52
150 Corey Barnett Sacramento 28:10 9:05
151 Jonny Busick Pleasant Grove 28:38 9:14
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Chriss Grimble Kennedy 10:27 5:14
2 Matt Murphy Woodland 10:44 5:22
3 Eric Jackson McClatchy 10:57 5:29
4 Chris Hurst St. Mary's 10:59 5:30
5 Devin Duaime Lincoln (s) 11:00 5:30
6 Edixon Puglisi Oakmont 11:03 5:32
7 Luis Mora Oakmont 11:05 5:33
8 Tyler Sewell Vacaville 11:12 5:36
9 Karl Schmidt Woodcreek 11:14 5:37
10 Austin Metz Kennedy 11:17 5:39
11 Derek Caples Kennedy 11:21 5:41
12 Mitch Flores St. Mary's 11:21 5:41
13 Nicholas Chik Woodland 11:22 5:41
14 Kabir Jensen So Davis High 11:23 5:42 1/11 3/24 9/26 11:23
(0:00)
11:23
(0:00)
Great Job! (LR, PR)
15 Jasen Lee Kennedy 11:28 5:44
16 Roger Bains Sheldon 11:30 5:45
17 Hamidreza Naemeh So Davis High 11:30 5:45 2/11 4/24 5/25
18 James Oys Jesuit 11:32 5:46
19 Jeremy Verke Jesuit 11:33 5:47
20 Nathan French Sacramento 11:33 5:47
21 Juan Maciel St. Mary's 11:34 5:47
22 Zack Ramos-Taylor McClatchy 11:36 5:48
23 Robby Hartman Jesuit 11:49 5:55
24 Blake Willick Placer 11:51 5:56
25 Nicolas Higuera So Davis High 11:52 5:56 3/11 7/24 4/22 13:17
(1:25)
13:17
(1:25)
Great Job! (LR, PR)
26 John Ricca Jesuit 11:53 5:57
27 Ansel Mills Rio Americano 11:54 5:57
28 Brandon Costa Lodi 11:55 5:58
29 Rk Gallagher McClatchy 11:55 5:58
30 Asa Holland Placer 11:56 5:58
31 Jason Clavelli Woodland 11:57 5:59
32 Kyle Merker Sheldon 11:57 5:59
33 Joey Bloom McClatchy 11:58 5:59
34 Matthew Kinkle So Davis High 12:00 6:00 4/11 9/24 4/20 12:42
(0:42)
12:42
(0:42)
Great Job! (LR, PR)
35 Joey Pardini Jesuit 12:01 6:01
36 Rob Schauble Placer 12:02 6:01
37 Josh Dickerson Vacaville 12:04 6:02
38 Matt Oliver Lincoln (s) 12:05 6:03
39 Matt Wall So Davis High 12:05 6:03 5/11 10/24 2/18 13:11
(1:06)
13:11
(1:06)
Great Job! (LR, PR)
40 Jimmy Bryars Granite Bay 12:06 6:03
41 Jacob Lucca Sheldon 12:07 6:04
42 Nathaniel Ng Kennedy 12:08 6:04
43 Marlin Chan St. Mary's 12:09 6:05
44 Patrick Contreras Woodland 12:11 6:06
45 Tyler Rodgers Lincoln (s) 12:11 6:06
46 Ben Uy Granite Bay 12:12 6:06
47 Greg Jorgensen So Davis High 12:13 6:07 6/11 11/24 1/13 13:39
(1:26)
13:39
(1:26)
Great Job! (LR, PR)
48 Nick Carlone Kennedy 12:13 6:07
49 Jason Stanhope Woodland 12:14 6:07
50 Carson Wignall Jesuit 12:14 6:07
51 Balraj Bhathal Sheldon 12:15 6:08
52 Conner Santana Christian Brothe 12:16 6:08
53 Bradford Reller Galt 12:20 6:10
54 Matt Reed Jesuit 12:24 6:12
55 Micha Klaeser Granite Bay 12:25 6:13
56 Troy Wanner St. Mary's 12:26 6:13
57 Kirk Kelly Galt 12:26 6:13
58 Ricky Elliot McClatchy 12:29 6:15
59 Brent Adams Oakmont 12:29 6:15
60 Nik Garcia-Haupe Oakmont 12:30 6:15
61 Mike Campbell Folsom 12:30 6:15
62 Gabriel Ochoa St. Mary's 12:31 6:16
63 Emilio Chacon Dixon 12:32 6:16
64 Thomas Cooke Woodcreek 12:34 6:17
65 David Cross Pleasant Grove 12:35 6:18
66 Robert Hoppe Jesuit 12:36 6:18
67 James Leong St. Mary's 12:37 6:19
68 Robin Davis Christian Brothe 12:37 6:19
69 Breece Skaggs Lincoln (s) 12:38 6:19
70 Joshua Torres Pioneer 12:39 6:20
71 Matthew Puliz Christian Brothe 12:39 6:20
72 Forest Robles Lincoln (s) 12:40 6:20
73 Adam Gilbert Placer 12:42 6:21
74 Zakkary Ontiveros Vacaville 12:43 6:22
75 Leron Rideout Valley 12:44 6:22
76 Lucas Seastrom Dixon 12:49 6:25
77 Jack Hollowell Woodland 12:50 6:25
78 Zach McPherson Jesuit 12:51 6:26
79 Ben Godfrey Placer 12:51 6:26
80 Kenny Thorn Sheldon 12:52 6:26
81 Manny Moreno Woodland 12:55 6:28
82 Evan Gikas St. Mary's 12:55 6:28
83 Shafat Selim So Davis High 12:57 6:29 7/11 14/24 4/12 Great Job! (SBP)
84 Matthew Weisker So Davis High 13:00 6:30 8/11 16/24 3/8
85 Lishen Lu Oakmont 13:00 6:30
86 Dan Liu Granite Bay 13:01 6:31
87 Erik Miller El Camino 13:02 6:31
88 Tim Kuntz Lincoln (s) 13:05 6:33
89 Zack Kvich El Camino 13:07 6:34
90 Steven Reichmuth Galt 13:08 6:34
91 John Lewis Valley 13:09 6:35
92 Kirby Linvill So Davis High 13:10 6:35 9/11 17/24 2/6
93 Paul Ou Yang Lincoln (s) 13:12 6:36
94 Adam Eccleston El Camino 13:13 6:37
95 Matt Mecke Oakmont 13:13 6:37
96 Sherman McFarland So Davis High 13:15 6:38 10/11 19/24 1/3
97 David Suarez Valley 13:16 6:38
98 Mark Whittock Lodi 13:17 6:39
99 Andy Qutami Vacaville 13:17 6:39
100 John Towner Sacramento 13:19 6:40
101 Nick Munoz St. Mary's 13:20 6:40
102 Baotri Nguyen Woodland 13:23 6:42
103 Scott Fenocchio Christian Brothe 13:24 6:42
104 Nick Christian Woodland 13:27 6:44
105 Kyle Waldorf Pleasant Grove 13:30 6:45
106 Daniel Oleshko Valley 13:31 6:46
107 Anthony Dansby Sacramento 13:31 6:46
108 David McClain Christian Brothe 13:37 6:49
109 Nathaniel Simms Edison 13:38 6:49
110 Sohail Di Akram Edison 13:39 6:50
111 Kristian Grabenstein Valley 13:42 6:51
112 Tommy Weber Pleasant Grove 13:46 6:53
113 Ben Sharp So Davis High 13:48 6:54 11/11 21/24 1/1 14:34
(0:46)
14:34
(0:46)
Great Job! (LR, PR, SBP)
114 Stephen Delevati Pioneer 13:49 6:55
115 Kyle Quan Vacaville 13:49 6:55
116 James Crisp Oakmont 13:53 6:57
117 Jacob Roswald Woodcreek 13:55 6:58
118 Brandon Tat Vacaville 13:59 7:00
119 Mark Isidro Jesuit 14:03 7:02
120 Adam Wentland Lodi 14:06 7:03
121 Ryan Cosgrove Edison 14:10 7:05
122 Vincent Becerra Pleasant Grove 14:12 7:06
123 Jacob Liebig Galt 14:16 7:08
124 Richard Hegner Galt 14:21 7:11
125 Evan Gillogley Kennedy 14:24 7:12
126 Graham Smith Rio Americano 14:28 7:14
127 Alex Swindell El Camino 14:30 7:15
128 Spencer Schuetts Pioneer 14:30 7:15
129 Ian Souza-Cole Pioneer 14:31 7:16
130 Miguel Francisco Christian Brothe 14:43 7:22
131 Kevin Guaraldi Vacaville 14:47 7:24
132 Morgan King Vacaville 14:54 7:27
133 Vue Vang Valley 14:57 7:29
134 Favio Tello Pioneer 15:00 7:30
135 Dinesh Barpaga Kennedy 15:01 7:31
136 Tyler McClure Sacramento 15:07 7:34
137 Kevin Rodgers Galt 15:12 7:36
138 Kevin Kong Granite Bay 15:13 7:37
139 Brett Johnson Folsom 15:24 7:42
140 Chris Baldoria Edison 15:31 7:46
141 Genesis Ford Galt 15:40 7:50
142 Morris Nunez Edison 15:57 7:59
143 Jose Melgoza Pioneer 16:10 8:05
144 Josue Gomez Edison 16:15 8:08
145 Nick Klaus Vacaville 16:16 8:08
146 Jordan Giles Sacramento 16:34 8:17
147 Geoffrey Nanton Center 16:36 8:18
148 Zach Mietz Galt 16:41 8:21
149 Nathan Upton Galt 17:00 8:30
150 Michael Lee Valley 17:40 8:50
151 Omar Delgado Galt 17:44 8:52
152 Mitesh Patel Christian Brothe 18:57 9:29
153 Charles Robie Christian Brothe 21:13 10:37
154 Jalil Brizan Edison 21:56 10:58
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: So 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Kennedy
1-1-1-1-1
Gap: 1:41
56:41
11:20
5:40
73 Chriss Grimble
-
10:27
5:14
1
Austin Metz
-
11:17
5:39
9
Derek Caples
-
11:21
5:41
10
Jasen Lee
-
11:28
5:44
14
Nathanie Ng
-
12:08
6:04
39








2 Jesuit
10-7-6-4-2
Gap: 0:29
58:48
11:46
5:53
114 James Oys
-
11:32
5:46
17
Jeremy Verke
-
11:33
5:47
18
Robby Hartman
-
11:49
5:55
22
John Ricca
-
11:53
5:57
25
Joey Pardini
-
12:01
6:01
32








3 Davis High
8-6-5-6-3
Gap: 0:42
58:50
11:46
5:53
120 Kabir Jensen
So
11:23
5:42
13
Hamidrez Naemeh
So
11:30
5:45
16
Nicolas Higuera
So
11:52
5:56
24
Matthew Kinkle
So
12:00
6:00
31
Matt Wall
So
12:05
6:03
36








4 St. Mary's
4-4-2-2-4
Gap: 1:27
58:29
11:42
5:51
128 Chris Hurst
-
10:59
5:30
4
Mitch Flores
-
11:21
5:41
11
Juan Maciel
-
11:34
5:47
20
Marlin Chan
-
12:09
6:05
40
Troy Wanner
-
12:26
6:13
53








5 Woodland
2-3-3-5-5
Gap: 1:30
58:28
11:42
5:51
129 Matt Murphy
-
10:44
5:22
2
Nicholas Chik
-
11:22
5:41
12
Jason Clavelli
-
11:57
5:59
28
Patrick Contrera
-
12:11
6:06
41
Jason Stanhope
-
12:14
6:07
46








6 McClatchy
3-5-4-3-6
Gap: 1:32
58:55
11:47
5:54
135 Eric Jackson
-
10:57
5:29
3
Zack Ramos-Ta
-
11:36
5:48
21
Rk Gallaghe
-
11:55
5:58
26
Joey Bloom
-
11:58
5:59
30
Ricky Elliot
-
12:29
6:15
55








7 Oakmont
6-2-7-7-7
Gap: 1:57
60:07
12:01
6:01
199 Edixon Puglisi
-
11:03
5:32
6
Luis Mora
-
11:05
5:33
7
Brent Adams
-
12:29
6:15
56
Nik Garcia-H
-
12:30
6:15
57
Lishen Lu
-
13:00
6:30
73








8 Sheldon
9-10-8-8-8
Gap: 1:22
60:41
12:08
6:04
200 Roger Bains
-
11:30
5:45
15
Kyle Merker
-
11:57
5:59
29
Jacob Lucca
-
12:07
6:04
38
Balraj Bhathal
-
12:15
6:08
48
Kenny Thorn
-
12:52
6:26
70








9 Lincoln (s)
5-8-8-9-9
Gap: 1:40
60:34
12:07
6:03
207 Devin Duaime
-
11:00
5:30
5
Matt Oliver
-
12:05
6:03
35
Tyler Rodgers
-
12:11
6:06
42
Breece Skaggs
-
12:38
6:19
61
Forest Robles
-
12:40
6:20
64








10 Placer
12-11-10-10-10
Gap: 1:00
61:22
12:16
6:08
217 Blake Willick
-
11:51
5:56
23
Asa Holland
-
11:56
5:58
27
Rob Schauble
-
12:02
6:01
33
Adam Gilbert
-
12:42
6:21
65
Ben Godfrey
-
12:51
6:26
69








11 Vacaville
7-9-11-11-11
Gap: 2:37
63:05
12:37
6:19
280 Tyler Sewell
-
11:12
5:36
8
Josh Dickerso
-
12:04
6:02
34
Zakkary Ontivero
-
12:43
6:22
66
Andy Qutami
-
13:17
6:39
81
Kyle Quan
-
13:49
6:55
91








12 Granite Bay
13-12-12-12-12
Gap: 3:07
64:57
12:59
6:30
312 Jimmy Bryars
-
12:06
6:03
37
Ben Uy
-
12:12
6:06
43
Micha Klaeser
-
12:25
6:13
52
Dan Liu
-
13:01
6:31
74
Kevin Kong
-
15:13
7:37
106








13 Christian Brothe
14-15-13-13-13
Gap: 1:21
64:33
12:55
6:27
341 Conner Santana
-
12:16
6:08
49
Robin Davis
-
12:37
6:19
60
Matthew Puliz
-
12:39
6:20
63
Scott Fenocchi
-
13:24
6:42
83
David McClain
-
13:37
6:49
86








14 Galt
15-14-14-14-14
Gap: 2:01
66:31
13:18
6:39
371 Bradford Reller
-
12:20
6:10
50
Kirk Kelly
-
12:26
6:13
54
Steven Reichmut
-
13:08
6:34
76
Jacob Liebig
-
14:16
7:08
95
Richard Hegner
-
14:21
7:11
96








15 Valley
17-16-16-16-15
Gap: 0:58
66:22
13:16
6:38
397 Leron Rideout
-
12:44
6:22
67
John Lewis
-
13:09
6:35
77
David Suarez
-
13:16
6:38
80
Daniel Oleshko
-
13:31
6:46
84
Kristian Grabenst
-
13:42
6:51
89








16 Sacramento
11-13-15-15-16
Gap: 5:01
70:04
14:01
7:00
402 Nathan French
-
11:33
5:47
19
John Towner
-
13:19
6:40
82
Anthony Dansby
-
13:31
6:46
85
Tyler McClure
-
15:07
7:34
104
Jordan Giles
-
16:34
8:17
112








17 Pioneer
16-17-17-17-17
Gap: 2:21
70:29
14:06
7:03
452 Joshua Torres
-
12:39
6:20
62
Stephen Delevati
-
13:49
6:55
90
Spencer Schuetts
-
14:30
7:15
98
Ian Souza-Co
-
14:31
7:16
99
Favio Tello
-
15:00
7:30
103








18 Edison
18-18-18-18-18
Gap: 2:19
72:55
14:35
7:18
485 Nathanie Simms
-
13:38
6:49
87
Sohail Di Akram
-
13:39
6:50
88
Ryan Cosgrove
-
14:10
7:05
94
Chris Baldoria
-
15:31
7:46
107
Morris Nunez
-
15:57
7:59
109








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: So 2nd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Jesuit
2-1-1-1-1
Gap: 1:49
64:08
12:50
6:25
25 Carson Wignall
-
12:14
6:07
2
Matt Reed
-
12:24
6:12
3
Robert Hoppe
-
12:36
6:18
4
Zach McPherso
-
12:51
6:26
5
Mark Isidro
-
14:03
7:02
11








2 Davis High
1-2-2-2-2
Gap: 1:02
64:35
12:55
6:28
31 Greg Jorgense
So
12:13
6:07
1
Shafat Selim
So
12:57
6:29
6
Matthew Weisker
So
13:00
6:30
7
Kirby Linvill
So
13:10
6:35
8
Sherman McFarlan
So
13:15
6:38
9








Your Team ROCKS! (LR, PR)
3 Galt
3-3-3-3-3
Gap: 2:32
82:17
16:27
8:14
70 Kevin Rodgers
-
15:12
7:36
12
Genesis Ford
-
15:40
7:50
13
Zach Mietz
-
16:41
8:21
14
Nathan Upton
-
17:00
8:30
15
Omar Delgado
-
17:44
8:52
16








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Bryan Soto Jr Davis High 11:20 5:40 1/6 2/24 1/10 11:53
(0:33)
11:53
(0:33)
Great Job! (LR, PR)
2 Justin Haynes Jesuit 11:35 5:48
3 Nick Hubbard Placer 11:38 5:49
4 Daniel Kim Sr Davis High 11:39 5:50 2/6 6/24 1/8
5 Christian Mercado Sheldon 11:47 5:54
6 Oliver Layco Sheldon 11:50 5:55
7 Eric Frame Jesuit 11:57 5:59
8 Greg Fujitani El Camino 12:08 6:04
9 Alex Barker Granite Bay 12:09 6:05
10 Charlie Stevens Jesuit 12:13 6:07
11 Colin McNally Sr Davis High 12:13 6:07 3/6 11/24 2/8 13:08
(0:55)
13:08
(0:55)
Great Job! (LR, PR, SBP)
12 Eric Vierling El Camino 12:16 6:08
13 Tucker Grebitus El Camino 12:18 6:09
14 Luke Maechler Jesuit 12:19 6:09
15 Jordan Reza Christian Brothe 12:23 6:12
16 Joe Tauzer Jr Davis High 12:26 6:13 4/6 13/24 2/6
17 Steven Crayne Jesuit 12:30 6:15
18 Nate Reagan Granite Bay 12:31 6:16
19 Cary Westedorf Granite Bay 12:33 6:17
20 Joe O'Neil Jesuit 12:57 6:29
21 Andrew King Sheldon 12:58 6:29
22 George Medina Jesuit 12:59 6:30
23 Juan Bravo Sheldon 13:00 6:30
24 Steven Leyva Christian Brothe 13:01 6:31
25 Miles Schuster Placer 13:06 6:33
26 Tristian Batchelar Woodcreek 13:09 6:35
27 Robert Olivarez Lincoln (s) 13:23 6:42
28 Eric Toomey Christian Brothe 13:25 6:43
29 Ben Grafius Lincoln (s) 13:30 6:45
30 Kevin Sadang Sheldon 13:36 6:48
31 Cameron Skreden Jesuit 13:36 6:48
32 Camilo Santacruz Jr Davis High 13:41 6:51 5/6 20/24 3/4
33 Dakota Dumonchelle Christian Brothe 13:42 6:51
34 James Kornowski Jesuit 13:46 6:53
35 Angad Sandhu Jr Davis High 13:55 6:58 6/6 22/24 2/4 Great Job! (SBP)
36 Nick Sou Sheldon 14:04 7:02
37 James Ledesma Christian Brothe 14:04 7:02
38 Steven Koll Jesuit 14:34 7:17
39 Dylan Fitzgibbon Christian Brothe 14:38 7:19
40 Jasjit Virk Christian Brothe 14:39 7:20
41 Dave Chu Sheldon 14:54 7:27
42 Jon-Allen Madarang Lincoln (s) 14:57 7:29
43 Jr Van Winkle Sheldon 15:04 7:32
44 Victor Monjaras Placer 15:05 7:33
45 Brock Allen Lincoln (s) 15:39 7:50
46 Jestoni Bangal Valley 19:56 9:58
47 Morgan Maclay El Camino 21:20 10:40
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: JV 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Jesuit
2-2-2-2-1
Gap: 0:55
60:34
12:07
6:03
36 Justin Haynes
-
11:35
5:48
2
Eric Frame
-
11:57
5:59
6
Charlie Stevens
-
12:13
6:07
7
Luke Maechler
-
12:19
6:09
9
Steven Crayne
-
12:30
6:15
12








2 Davis High
1-1-1-1-2
Gap: 2:21
61:19
12:16
6:08
43 Bryan Soto
Jr
11:20
5:40
1
Daniel Kim
Sr
11:39
5:50
3
Colin McNally
Sr
12:13
6:07
8
Joe Tauzer
Jr
12:26
6:13
11
Camilo Santacru
Jr
13:41
6:51
20








3 Sheldon
3-3-3-3-3
Gap: 1:49
63:11
12:38
6:19
58 Christia Mercado
-
11:47
5:54
4
Oliver Layco
-
11:50
5:55
5
Andrew King
-
12:58
6:29
14
Juan Bravo
-
13:00
6:30
16
Kevin Sadang
-
13:36
6:48
19








4 Christian Brothe
4-4-4-4-4
Gap: 1:41
66:35
13:19
6:40
90 Jordan Reza
-
12:23
6:12
10
Steven Leyva
-
13:01
6:31
17
Eric Toomey
-
13:25
6:43
18
Dakota Dumonche
-
13:42
6:51
21
James Ledesma
-
14:04
7:02
24








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Zachary Leffler St. Mary's 10:51 5:26
2 Ryan Banwarth Woodland 10:55 5:28
3 Greg Waters Pleasant Grove 10:56 5:28
4 Anthony McDermott Dixon 11:07 5:34
5 Ryan Greenough Fr Davis High 11:14 5:37 1/7 1/24 5/21
6 George Tzikas Christian Brothe 11:32 5:46
7 James Barnes Christian Brothe 11:33 5:47
8 Peter Serface Vacaville 11:35 5:48
9 Danny Pugh Fr Davis High 11:36 5:48 2/7 5/24 2/19 Great Job! (SBP)
10 Daniel Coulter Woodcreek 11:54 5:57
11 Reinert Toft Fr Davis High 11:57 5:59 3/7 8/24 1/18
12 Jonathan Tierney Christian Brothe 11:58 5:59
13 Sam Wamhoff Folsom 12:02 6:01
14 James Connelly Lincoln (s) 12:05 6:03
15 Sam Meyers St. Mary's 12:09 6:05
16 John Cunha St. Mary's 12:13 6:07
17 Christian Houghtaling Galt 12:14 6:07
18 Christoph Birkman Christian Brothe 12:16 6:08
19 Austin Bailey Folsom 12:18 6:09
20 Matt Nelson Jesuit 12:23 6:12
21 Yale Santos Woodcreek 12:24 6:12
22 Logan Thomsen Placer 12:29 6:15
23 Kevin Harcus Placer 12:29 6:15
24 Johnny Nilsen Lincoln (s) 12:36 6:18
25 Forrest Grandbois Pleasant Grove 12:36 6:18
26 Jonathan Mui Lincoln (s) 12:43 6:22
27 Andrew Kosel St. Mary's 12:44 6:22
28 Jacob Warren Sheldon 12:46 6:23
29 Jackson Levin Elk Grove 12:46 6:23
30 Michael Sissom Woodland 12:47 6:24
31 Jack Mast Woodland 12:48 6:24
32 Michael Conners Jesuit 12:50 6:25
33 Robbie Nogales Dixon 12:50 6:25
34 Daniel Gonzalez Fr Davis High 12:58 6:29 4/7 15/24 3/16
35 Chris Flannery McClatchy 13:02 6:31
36 Mark Fitzgerald St. Mary's 13:04 6:32
37 Jackson Donald Jesuit 13:05 6:33
38 Chris Medina Jesuit 13:06 6:33
39 Riley Murray Woodcreek 13:11 6:36
40 Neco Johnson Lincoln (s) 13:13 6:37
41 William Young Fr Davis High 13:13 6:37 5/7 18/24 2/15
42 Sean Ortiz Vacaville 13:14 6:37
43 Nick Myers Lincoln (s) 13:16 6:38
44 Tyler McKenzie Elk Grove 13:18 6:39
45 Brandon Greisen Granite Bay 13:21 6:41
46 Anthony Zapanta Edison 13:23 6:42
47 Eddie Schmidt Pleasant Grove 13:26 6:43
48 Dillon Olagaray Lodi 13:31 6:46
49 Jacob Crayne Jesuit 13:31 6:46
50 Matthew Beltran Woodland 13:33 6:47
51 Christoph Barth Lincoln (s) 13:34 6:47
52 Charlie Borsos McClatchy 13:36 6:48
53 Matthew Pimentel Kennedy 13:38 6:49
54 Phillip Gibson Woodcreek 13:39 6:50
55 Ammar Uz-Zaman Sheldon 13:40 6:50
56 Jesse Toy St. Mary's 13:43 6:52
57 Dean Garcia St. Mary's 13:47 6:54
58 Adam Machado Lodi 13:47 6:54
59 Anthony Tiapon Galt 13:48 6:54
60 Xavier Bradley Vacaville 13:49 6:55
61 Mitch Shahbazian Christian Brothe 13:53 6:57
62 Austin White Placer 13:55 6:58
63 Garrett Wong Lincoln (s) 13:56 6:58
64 Tim McIntyre Fr Davis High 13:58 6:59 6/7 23/24 3/9
65 Piero Leon Sheldon 14:02 7:01
66 Sean Lemar Pleasant Grove 14:03 7:02
67 Nicholas Woodbury McClatchy 14:04 7:02
68 Zach Petitt Lodi 14:05 7:03
69 Nick Ignoffo Elk Grove 14:08 7:04
70 Trevor Martin Jesuit 14:09 7:05
71 John Louie Fr Davis High 14:11 7:06 7/7 24/24 3/4
72 Maurice Wheatley Christian Brothe 14:14 7:07
73 James Hardy Galt 14:15 7:08
74 Aaron Burkhead Folsom 14:16 7:08
75 Colin Black Granite Bay 14:22 7:11
76 Alexander Sheldon Galt 14:22 7:11
77 Kevin Nguyen St. Mary's 14:26 7:13
78 Christoph Low Lincoln (s) 14:27 7:14
79 Christoph San Juan Jesuit 14:28 7:14
80 Matt Hoey Lincoln (s) 14:29 7:15
81 Phillip Quattrone Folsom 14:30 7:15
82 Scott Shijo Kennedy 14:38 7:19
83 William Weaver Lincoln (s) 14:39 7:20
84 Aaron Padilla Lincoln (s) 14:42 7:21
85 Joey Barlupo St. Mary's 14:45 7:23
86 Leonard Ma Elk Grove 14:46 7:23
87 Kreston Tom Kennedy 14:51 7:26
88 Derek Ellenberger Woodland 14:53 7:27
89 Michael Tran Kennedy 14:54 7:27
90 Tyler Church Elk Grove 15:04 7:32
91 Jalen Spears Sheldon 15:06 7:33
92 Adam Robinson Lodi 15:06 7:33
93 Gabriel Mandragon Lincoln (s) 15:07 7:34
94 Alec Ma Lodi 15:14 7:37
95 Robin Weiss Pleasant Grove 15:14 7:37
96 Zack Lasker Folsom 15:15 7:38
97 Jake Means McClatchy 15:16 7:38
98 Shayne Lamont Placer 15:23 7:42
99 Louis Lazar Placer 15:24 7:42
100 Ben Avila-Lozano St. Mary's 15:40 7:50
101 John Dennison Rio Americano 15:57 7:59
102 Loc Nguyen Sheldon 16:00 8:00
103 Ethan Sprague Lodi 16:08 8:04
104 Rehan Raiyyani Granite Bay 16:09 8:04
105 Thomas Dehoney Galt 16:10 8:05
106 Ryley Hoffman Folsom 16:11 8:06
107 Connor Swartwood Woodland 16:17 8:09
108 Victor Luu Galt 17:02 8:31
109 Chris Louie McClatchy 17:03 8:32
110 Eric Thomas Kennedy 17:19 8:40
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: Fr 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 St. Mary's
1-3-3-3-1
Gap: 2:13
61:01
12:12
6:06
80 Zachary Leffler
-
10:51
5:26
1
Sam Meyers
-
12:09
6:05
12
John Cunha
-
12:13
6:07
13
Andrew Kosel
-
12:44
6:22
23
Mark Fitzgera
-
13:04
6:32
31








2 Davis High
4-1-1-2-2
Gap: 1:59
60:58
12:12
6:06
83 Ryan Greenoug
Fr
11:14
5:37
4
Danny Pugh
Fr
11:36
5:48
7
Reinert Toft
Fr
11:57
5:59
8
Daniel Gonzalez
Fr
12:58
6:29
29
William Young
Fr
13:13
6:37
35








3 Christian Brothe
5-1-2-1-3
Gap: 2:21
61:12
12:14
6:07
85 George Tzikas
-
11:32
5:46
5
James Barnes
-
11:33
5:47
6
Jonathan Tierney
-
11:58
5:59
9
Christop Birkman
-
12:16
6:08
15
Mitch Shahbazi
-
13:53
6:57
50








4 Lincoln (s)
7-7-4-4-4
Gap: 1:11
63:53
12:47
6:23
123 James Connelly
-
12:05
6:03
11
Johnny Nilsen
-
12:36
6:18
20
Jonathan Mui
-
12:43
6:22
22
Neco Johnson
-
13:13
6:37
34
Nick Myers
-
13:16
6:38
36








5 Jesuit
9-9-7-6-5
Gap: 1:08
64:55
12:59
6:30
150 Matt Nelson
-
12:23
6:12
17
Michael Conners
-
12:50
6:25
28
Jackson Donald
-
13:05
6:33
32
Chris Medina
-
13:06
6:33
33
Jacob Crayne
-
13:31
6:46
40








6 Woodland
2-6-5-5-6
Gap: 3:58
64:56
12:59
6:30
166 Ryan Banwarth
-
10:55
5:28
2
Michael Sissom
-
12:47
6:24
26
Jack Mast
-
12:48
6:24
27
Matthew Beltran
-
13:33
6:47
41
Derek Ellenber
-
14:53
7:27
70








7 Pleasant Grove
3-4-6-7-7
Gap: 4:18
66:15
13:15
6:38
193 Greg Waters
-
10:56
5:28
3
Forrest Grandboi
-
12:36
6:18
21
Eddie Schmidt
-
13:26
6:43
38
Sean Lemar
-
14:03
7:02
55
Robin Weiss
-
15:14
7:37
76








8 Folsom
6-5-9-8-8
Gap: 3:13
68:21
13:40
6:50
232 Sam Wamhoff
-
12:02
6:01
10
Austin Bailey
-
12:18
6:09
16
Aaron Burkhead
-
14:16
7:08
63
Phillip Quattron
-
14:30
7:15
66
Zack Lasker
-
15:15
7:38
77








9 Placer
10-8-8-9-9
Gap: 2:55
69:40
13:56
6:58
247 Logan Thomsen
-
12:29
6:15
18
Kevin Harcus
-
12:29
6:15
19
Austin White
-
13:55
6:58
51
Shayne Lamont
-
15:23
7:42
79
Louis Lazar
-
15:24
7:42
80








10 Elk Grove
12-10-10-10-10
Gap: 2:18
70:02
14:00
7:00
260 Jackson Levin
-
12:46
6:23
25
Tyler McKenzie
-
13:18
6:39
37
Nick Ignoffo
-
14:08
7:04
58
Leonard Ma
-
14:46
7:23
68
Tyler Church
-
15:04
7:32
72








11 Galt
8-11-12-11-11
Gap: 3:56
70:49
14:10
7:05
272 Christia Houghtal
-
12:14
6:07
14
Anthony Tiapon
-
13:48
6:54
49
James Hardy
-
14:15
7:08
62
Alexande Sheldon
-
14:22
7:11
64
Thomas Dehoney
-
16:10
8:05
83








12 Sheldon
11-12-11-12-12
Gap: 3:14
71:34
14:19
7:09
277 Jacob Warren
-
12:46
6:23
24
Ammar Uz-Zaman
-
13:40
6:50
45
Piero Leon
-
14:02
7:01
54
Jalen Spears
-
15:06
7:33
73
Loc Nguyen
-
16:00
8:00
81








13 Lodi
14-14-14-14-13
Gap: 1:43
71:43
14:21
7:10
293 Dillon Olagaray
-
13:31
6:46
39
Adam Machado
-
13:47
6:54
48
Zach Petitt
-
14:05
7:03
57
Adam Robinson
-
15:06
7:33
74
Alec Ma
-
15:14
7:37
75








14 McClatchy
13-13-13-13-14
Gap: 4:01
73:01
14:36
7:18
294 Chris Flannery
-
13:02
6:31
30
Charlie Borsos
-
13:36
6:48
43
Nicholas Woodbury
-
14:04
7:02
56
Jake Means
-
15:16
7:38
78
Chris Louie
-
17:03
8:32
87








15 Kennedy
15-15-15-15-15
Gap: 3:41
75:20
15:04
7:32
339 Matthew Pimentel
-
13:38
6:49
44
Scott Shijo
-
14:38
7:19
67
Kreston Tom
-
14:51
7:26
69
Michael Tran
-
14:54
7:27
71
Eric Thomas
-
17:19
8:40
88








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.