Davis High Results from the Sac Joaquin Subsection at Frogtown on 11/9/19

Girls Results and Stats

Switch to Boys

Girls Individual Results

Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmnts
Anderson, Selby Sr JV 21:27.5 7:09 3 4/159 1/21 5/26 3/28 20:56 20:56 20:56 20:18 Great Job! (SBP)
Barth, Madison Sr JV 22:00.4 7:20 3 13/159 4/21 9/26 2/19 21:44 21:44 21:44 21:33
Beal, Surina Sr V 20:12.5 6:44 3 16/123 2/5 2/26 6/22 20:21
(0:08,0.7)
20:21
(0:08,0.7)
20:21
(0:08,0.7)
19:45 Great Job! (LY, LR, PR, SBP)
Bennett, Emily So F/S 15:35.5 7:48 2 56/136 8/15 8/15 1/7 16:20
(0:45,4.6)
16:20
(0:45,4.6)
16:20
(0:45,4.6)
14:18 Great Job! (LY, LR, PR, SBP)
Bennett, Jessica Sr JV 23:54.7 7:58 3 50/159 13/21 18/26 1/2 24:32
(0:37,2.5)
24:32
(0:37,2.5)
24:32
(0:37,2.5)
23:22 Great Job! (LY, LR, PR)
Buzbee, Madeline Jr JV 23:02.6 7:41 3 28/159 8/21 13/26 2/5 22:36 Great Job! (SBP)
Carroll, Abby Fr V 20:15.3 6:45 3 17/123 3/5 3/26 3/20 20:19
(0:04,0.3)
Great Job! (DPR)
Castles, Emily So V 20:06.8 6:42 3 15/123 1/5 1/26 8/23 Great Job! (SBP)
Chang, Rebecca So F/S 14:36.6 7:18 2 21/136 4/15 4/15 2/15 14:40
(0:03,0.4)
14:40
(0:03,0.4)
14:40
(0:03,0.4)
13:31 Great Job! (LY, LR, PR, SBP)
Cheng, Erin Sr JV 22:14.4 7:25 3 15/159 5/21 10/26 2/16 22:25
(0:11,0.8)
22:25
(0:11,0.8)
22:25
(0:11,0.8)
21:17 Great Job! (LY, LR, PR, DSR)
Cheng, Evelyn Sr JV 21:57.5 7:19 3 12/159 3/21 8/26 3/21 21:12
Cox, Nellie Sr JV 21:45.9 7:15 3 8/159 2/21 6/26 3/23 21:32 21:32 21:32 19:55 Great Job! (SBP)
DeJong, Corinne Jr V 21:16.2 7:05 3 30/123 4/5 4/26 4/19 20:35 20:35 20:35 19:47
Di Genova, Mia Sr V 21:48.3 7:16 3 42/123 5/5 7/26 4/17 20:38 20:38 20:38 20:31
Dwyer, Grace So F/S 14:01.3 7:01 2 5/136 1/15 1/15 5/20 13:48 13:48 13:48 12:53 Great Job! (SBP)
Emmett, Keira So F/S 15:47.5 7:54 2 59/136 9/15 9/15 1/5 14:40 14:40 14:40 13:47
Ferguson, Ellen Fr F/S 20:22.8 10:11 2 119/136 13/15 13/15 2/2 17:55 Great Job! (SBP)
Greiner, Danika Jr JV 25:08.2 8:23 3 73/159 16/21 21/26 1/2 24:16
Haws, Katrina Jr JV 23:31.6 7:51 3 40/159 11/21 16/26 2/2 20:18
Her, Bridgette So F/S 16:08.2 8:04 2 71/136 10/15 10/15 1/5 15:10 Great Job! (SBP)
Hessl, Lily Jr JV 23:34 7:51 3 42/159 12/21 17/26 1/2 22:55
Huang, Amie Fr F/S 14:16.3 7:08 2 11/136 2/15 2/15 2/17 13:21
Kang, Nicole So F/S 16:35 8:18 2 77/136 11/15 11/15 1/5 14:31
Kelly, Anna Fr F/S 15:02.7 7:31 2 38/136 6/15 6/15 2/13 14:27 Great Job! (SBP)
Krumwide, Amelia Fr F/S 18:59.5 9:30 2 109/136 12/15 12/15 2/3 17:00 Great Job! (SBP)
Lee, Vivian Jr JV 22:15.5 7:25 3 16/159 6/21 11/26 1/12 20:48
MacDonald, Ava Sr JV 36:00.1 12:00 3 148/159 21/21 26/26 2/2 31:48 31:48 31:48 31:48
Mark, Mia Jr JV 25:01.6 8:21 3 70/159 15/21 20/26 2/2 25:33
(0:31,2.0)
Great Job! (DPR)
Meyer, Eliza So F/S 14:49.2 7:25 2 30/136 5/15 5/15 3/13 14:37 14:37 14:37 13:58 Great Job! (SBP)
Michaelis, Kaia So F/S 14:16.5 7:08 2 12/136 3/15 3/15 1/16 13:28 Great Job! (SBP)
Morgan, Kaylee Sr JV 23:27.1 7:49 3 39/159 10/21 15/26 2/2 21:36 21:36 21:36 21:15
Oslund, Jessica Fr F/S 15:11.6 7:36 2 46/136 7/15 7/15 1/12 14:40 Great Job! (SBP)
Padilla, Valeria So F/S 21:21.7 10:41 2 125/136 14/15 14/15 1/2 18:17
Paparaju, Rela So F/S 26:53.9 13:27 2 135/136 15/15 15/15 1/1 24:11
Perry, Shannon Sr JV 23:23.8 7:48 3 35/159 9/21 14/26 2/3 21:04 21:04 21:04 19:59
Seward, Kylie Sr JV 24:10.8 8:04 3 58/159 14/21 19/26 1/2 22:31 22:31 22:31 22:31
Stein, Sarah Sr JV 28:18 9:26 3 108/159 20/21 25/26 1/2 25:21 25:21 25:21 25:21 Great Job! (DSR)
Taylor, Jade Sr JV 26:28.4 8:49 3 87/159 19/21 24/26 1/2 25:27 25:27 25:27 24:24
White, Emma Jr JV 22:50.2 7:37 3 24/159 7/21 12/26 2/8 21:39
Young, Elizabeth Jr JV 25:49.9 8:37 3 78/159 17/21 22/26 1/2 23:01
Young, Sophia Sr JV 25:50.8 8:37 3 80/159 18/21 23/26 1/2 23:38 23:38 23:38 23:38
Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmts

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago.
  • LR = Beat time from the most recent running of this course.
  • PR = Set a new PR on this course. A "Course PR".
  • PG = Beat personal goal.
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.
  • DPR = A "Distance Personal Record" - the personal best time considering distance only, not unique course characteristics. Applicable for 2, 2.48(4K), 3, and 3.1(5K) mile courses.
  • DSR = A "Distance Season Record" - same as above, but for the current season only.
  • DTW = "Displace to Win". This athlete, as the 6th or 7th runner on his/her squad, displaced scoring runners from a competitor enabling his/her team to finish ahead of that competitor.
  • TB = "Tiebreaker". As the #6 athlete on his/her squad, this athlete was the tiebreaker enabling his/her team to finish ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Girls Team Results

Team Rank of Finish Time
Gap
Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)
V 1st 5 5/17 103:39
1:42
3 6:55 6:42 7:16 120 6:40 101:53 101:53 99:18 Emily Castles (15), Surina Beal (16), Abby Carroll (17), Corinne DeJong (30), Mia Di Genova (42)
JV 1st 5 2/16 109:26
0:47
3 7:18 7:09 7:25 40 7:13 105:42 105:42 105:10 Selby Anderson (3), Nellie Cox (6), Evelyn Cheng (9), Madison Barth (10), Erin Cheng (12)
JV 2nd 5 2/2 114:59
1:12
3 7:40 7:25 7:49 33 7:38 111:55 111:55 110:30 Vivian Lee (1), Emma White (4), Madeline Buzbee (7), Shannon Perry (10), Kaylee Morgan (11)
JV 3rd 5 1/2 120:13
1:30
3 8:01 7:51 8:21 27 7:59 125:53
(5:41,4.5)
125:53
(5:41,4.5)
115:00 Your Team ROCKS! (LY, LR) Katrina Haws (2), Lily Hessl (3), Jessica Bennett (5), Kylie Seward (7), Mia Mark (10)
JV 4th 5 1/2 131:35
3:10
3 8:46 8:23 9:26 17 8:46 147:16
(15:41,10.6)
147:16
(15:41,10.6)
122:10 Your Team ROCKS! (LY, LR) Danika Greiner (1), Elizabeth Young (2), Sophia Young (3), Jade Taylor (4), Sarah Stein (7)
F/S 1st 5 2/13 72:00
0:48
2 7:12 7:01 7:25 69 7:10 69:34 69:34 67:35 Grace Dwyer (4), Amie Huang (9), Kaia Michaelis (10), Rebecca Chang (19), Eliza Meyer (27)
F/S 2nd 5 1/5 77:46
1:06
2 7:47 7:31 8:04 24 7:47 73:45 73:45 69:53 Anna Kelly (1), Jessica Oslund (3), Emily Bennett (5), Keira Emmett (6), Bridgette Her (9)
F/S 3rd 5 1/1 104:13
10:19
2 10:25 8:18 13:27 15 10:25 80:25 80:25 73:40 Nicole Kang (1), Amelia Krumwide (2), Ellen Ferguson (3), Valeria Padilla (4), Rela Paparaju (5)
Team Rank of Finish Time Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Girls

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Madison Kackley Jr Gregori 18:30.8 6:10
2 Molly Dreher Sr McClatchy 19:12.2 6:24
3 Lisa Irvine Sr Woodcreek 19:15.1 6:25
4 Julia Heckey Jr McClatchy 19:34.4 6:31
5 Anna McNatt Fr McClatchy 19:35.8 6:32
6 Abigail Fletcher Jr Oak Ridge 19:38.1 6:33
7 Natalie Harper Jr Cosumnes Oaks 19:43.4 6:34
8 Ava Maier So Oak Ridge 19:45.8 6:35
9 Annalise Gonzales Jr Rocklin 19:49.4 6:36
10 Sanya Gowda So Folsom 19:52.2 6:37
11 Chloe Cook Fr Gregori 19:54 6:38
12 Abigail Farr Sr Woodcreek 19:55.2 6:38
13 Emily Eddy Jr Cosumnes Oaks 19:57.5 6:39
14 Tiana Oliver Jr Oak Ridge 19:58.1 6:39
15 Emily Castles So Davis High 20:06.8 6:42 1/5 1/26 8/23 Great Job! (SBP)
16 Surina Beal Sr Davis High 20:12.5 6:44 2/5 2/26 6/22 20:21
(0:08)
20:21
(0:08)
20:21
(0:08)
Great Job! (LY, LR, PR, SBP)
17 Abby Carroll Fr Davis High 20:15.3 6:45 3/5 3/26 3/20
18 Kayla Rutz So Oak Ridge 20:22.4 6:47
19 Quinn Walker Fr Oak Ridge 20:22.6 6:48
20 Skyler Tatum So Lincoln (S) 20:25.7 6:49
21 Olivia Johnson Fr McClatchy 20:34.5 6:52
22 Kaiya Pena Fr Woodcreek 20:40.4 6:53
23 Emily Aronhalt So Inderkum 20:42.7 6:54
24 Elizabeth Richey Fr Woodcreek 20:45.6 6:55
25 Fatima Chavez Jr Turlock 20:48.5 6:56
26 Melina McKee Jr Woodcreek 21:00.1 7:00
27 Noheli Ron Jr Modesto 21:08.1 7:03
28 Mykell Bouwhuis Sr Pleasant Grove 21:12.5 7:04
29 Haley Borjas Jr Cosumnes Oaks 21:13.8 7:05
30 Corinne DeJong Jr Davis High 21:16.2 7:05 4/5 4/26 4/19 20:35 20:35 20:35
31 Annie Wendley Sr Cosumnes Oaks 21:18.5 7:06
32 Alisa Zhdanov Jr Sheldon (CA) 21:19.8 7:07
33 Hannah Moore Jr Franklin (EG) 21:23.9 7:08
34 Eliana Moreno So Turlock 21:26.7 7:09
35 Sofiya Ollamova So Lincoln (S) 21:28.1 7:09
36 Kathy Nguyen So Sheldon (CA) 21:28.1 7:09
37 Siena Baland Fr Cosumnes Oaks 21:31 7:10
38 Amari Robb So Folsom 21:33.4 7:11
39 Lauren Dudek Fr Folsom 21:33.5 7:11
40 Emma Kaufman Fr Lincoln (S) 21:34.4 7:11
41 Olivia Zanni So Woodcreek 21:41.4 7:14
42 Mia Di Genova Sr Davis High 21:48.3 7:16 5/5 7/26 4/17 20:38 20:38 20:38
43 Abby Gladwell Sr Oak Ridge 21:48.4 7:16
44 Emily Fenner Jr Inderkum 21:52.6 7:18
45 Cristina Leanos So Armijo 21:53.5 7:18
46 Elizabeth Nguyen Sr Sheldon (CA) 21:55.6 7:19
47 Kate Langley Jr Lincoln (S) 21:58 7:19
48 Camille Combrink Sr McClatchy 22:02 7:21
49 Julia Blount So Folsom 22:06.2 7:22
50 Aliyah Williams So Enochs 22:07.9 7:23
51 Megan Fenner Jr Inderkum 22:14.4 7:25
52 Shawnique Payne-Wi Jr Gregori 22:18.3 7:26
53 Kylie Crebar Sr Folsom 22:20.2 7:27
54 Eve Wendley Fr Cosumnes Oaks 22:25 7:28
55 Kary Soubinh Sr McClatchy 22:28.1 7:29
56 Hannah Skelton So Lincoln (S) 22:29.5 7:30
57 Andrea Gonzalez So Turlock 22:33 7:31
58 Iris Camacho Sr Enochs 22:34.9 7:32
59 Marian Supapo Fr Armijo 22:40.7 7:34
60 Tess Saphay Jr Cosumnes Oaks 22:42 7:34
61 Nadia Vargas Sr Kennedy (Sacramento) 22:42.9 7:34
62 Emily By Jr Enochs 22:50.3 7:37
63 Zalea Bjorgum Jr Pleasant Grove 22:50.7 7:37
64 Cynthia Varela Jr Turlock 22:53.9 7:38
65 Mercedes Magana Jr Gregori 22:59.2 7:40
66 Ally Escamilla Sr Sheldon (CA) 23:09 7:43
67 Assul Coss Sr Gregori 23:12 7:44
68 Angelina Timonina Sr Monterey Trail 23:13.1 7:44
69 Liz Scharf Fr Inderkum 23:13.8 7:45
70 Nayana Singh Jr Rocklin 23:17.3 7:46
71 Ainsley Jantz Fr Rocklin 23:20.4 7:47
72 Sandra Tovar Sr Turlock 23:22 7:47
73 Emma Roybal Sr Sheldon (CA) 23:25.3 7:48
74 Stephnie Shen Fr Inderkum 23:26.2 7:49
75 Avery Hayes Jr Turlock 23:29 7:50
76 Astrid Sanchez Sr McClatchy 23:48.8 7:56
77 Nicoli Burdeinii Jr Franklin (EG) 23:52 7:57
78 Akane Shimoyoshi Jr Folsom 23:57.8 7:59
79 Charlotte Norris Jr Kennedy (Sacramento) 24:02.6 8:01
80 Brecken Bartells So Inderkum 24:05 8:02
81 Kylee Redman So Turlock 24:05.4 8:02
82 Lauren Samuels So Rocklin 24:06.6 8:02
83 Karla Munoz Sr Edison 24:08.1 8:03
84 Taylor Lewis So Lincoln (S) 24:14.8 8:05
85 Keir Van Nieuwburg So Rocklin 24:18.4 8:06
86 Adeli Burdeinii Jr Franklin (EG) 24:19.5 8:06
87 Lauren Yerkes Jr Rocklin 24:20.7 8:07
88 Veronica Kim Jr Kennedy (Sacramento) 24:25.3 8:08
89 Zoey Gums Fr Rocklin 24:25.9 8:09
90 Emma Lawler So Folsom 24:27.9 8:09
91 Izabella Nunez Sr Modesto 24:28.3 8:09
92 Leticia Mayorga Jr Armijo 24:30.8 8:10
93 Marissa Jaime Sr Lincoln (S) 24:36.4 8:12
94 Anna Nicholas Jr Inderkum 24:39.5 8:13
95 Olivia Mihos Sr Kennedy (Sacramento) 24:51.1 8:17
96 Joliese Alvarado Jr Kennedy (Sacramento) 24:55.4 8:18
97 Veronica Holt Sr Kennedy (Sacramento) 24:57.2 8:19
98 Natalie Chekmareva Sr Pleasant Grove 24:59.3 8:20
99 Olivia Chan Jr Kennedy (Sacramento) 25:00 8:20
100 Jessica Lobato Sr Modesto 25:14.2 8:25
101 Mariana Villeda Jr Modesto 25:15.1 8:25
102 Iliana Becerra Sr Pleasant Grove 25:21.4 8:27
103 Camille Dominguez Jr River City 25:28.9 8:30
104 Mina Baldwin Sr Rocklin 25:37.3 8:32
105 Sofia Fernandez Jr Pleasant Grove 25:47 8:36
106 Gabriella Groves Sr Franklin (EG) 25:50.8 8:37
107 Katie Chiu Jr Monterey Trail 25:55.3 8:38
108 Emma Chang Jr Kennedy (Sacramento) 26:14.1 8:45
109 Ramanjit Bal Jr Franklin (EG) 26:19.6 8:47
110 Gabriela Felix Sr Modesto 27:33.7 9:11
111 Myrain Wright Sr Edison 27:43.4 9:14
112 Claire Finney Jr McClatchy 27:47.3 9:16
113 Genessa Frederick Jr Enochs 28:49.6 9:37
114 Emma Bickford Sr Rocklin 28:59.5 9:40
115 Kiara Carey Jr Bear Creek 29:44.9 9:55
116 Maria Gonzalez Sr Bear Creek 30:05.9 10:02
117 Monica In Jr Enochs 31:14.1 10:25
118 Bailey Wilkinson Jr Armijo 31:14.2 10:25
119 Alice Phear Sr Edison 34:27.8 11:29
120 Ariana Fernandez Sr Franklin (S) 36:24.8 12:08
121 Athina Vargas Sr Franklin (S) 36:24.9 12:08
122 Angelita Quilantang Sr Franklin (S) 37:52.2 12:37
123 Kadijatu Kamara Jr Franklin (S) 39:45.6 13:15
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Girls

Group of 5: V 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Oak Ridge
4-3-2-2-1
Gap: 0:45
100:07
20:01
6:40
65 Abigail Fletcher
Jr
19:38
6:33
6
Ava Maier
So
19:46
6:35
8
Tiana Oliver
Jr
19:58
6:39
14
Kayla Rutz
So
20:22
6:47
18
Quinn Walker
Fr
20:23
6:48
19
Abby Gladwell
Sr
21:48
7:16
43




2 McClatchy
2-1-1-1-2
Gap: 2:50
100:59
20:12
6:44
79 Molly Dreher
Sr
19:12
6:24
2
Julia Heckey
Jr
19:34
6:31
4
Anna McNatt
Fr
19:36
6:32
5
Olivia Johnson
Fr
20:35
6:52
21
Camille Combrink
Sr
22:02
7:21
47
Kary Soubinh
Sr
22:28
7:29
54
Astrid Sanchez
Sr
23:49
7:56
73
3 Woodcreek
3-4-3-3-3
Gap: 1:45
101:36
20:19
6:46
87 Lisa Irvine
Sr
19:15
6:25
3
Abigail Farr
Sr
19:55
6:38
12
Kaiya Pena
Fr
20:40
6:53
22
Elizabeth Richey
Fr
20:46
6:55
24
Melina McKee
Jr
21:00
7:00
26
Olivia Zanni
So
21:41
7:14
41




4 Cosumnes Oaks
5-5-5-5-4
Gap: 1:48
103:44
20:45
6:55
117 Natalie Harper
Jr
19:43
6:34
7
Emily Eddy
Jr
19:58
6:39
13
Haley Borjas
Jr
21:14
7:05
29
Annie Wendley
Sr
21:19
7:06
31
Siena Baland
Fr
21:31
7:10
37
Eve Wendley
Fr
22:25
7:28
53
Tess Saphay
Jr
22:42
7:34
58
5 Davis High
8-6-4-4-5
Gap: 1:42
103:39
20:44
6:55
120 Emily Castles
So
20:07
6:42
15
Surina Beal
Sr
20:13
6:44
16
Abby Carroll
Fr
20:15
6:45
17
Corinne DeJong
Jr
21:16
7:05
30
Mia Di Genova
Sr
21:48
7:16
42








6 Folsom
7-7-7-7-6
Gap: 2:28
107:26
21:29
7:10
187 Sanya Gowda
So
19:52
6:37
10
Amari Robb
So
21:33
7:11
38
Lauren Dudek
Fr
21:34
7:11
39
Julia Blount
So
22:06
7:22
48
Kylie Crebar
Sr
22:20
7:27
52
Akane Shimoyoshi
Jr
23:58
7:59
75
Emma Lawler
So
24:28
8:09
86
7 Gregori
1-2-6-6-7
Gap: 4:41
106:54
21:23
7:08
191 Madison Kackley
Jr
18:31
6:10
1
Chloe Cook
Fr
19:54
6:38
11
Shawnique Payne-Wi
Jr
22:18
7:26
51
Mercedes Magana
Jr
22:59
7:40
63
Assul Coss
Sr
23:12
7:44
65








8 Lincoln (S)
9-8-8-8-8
Gap: 2:04
107:56
21:35
7:12
196 Skyler Tatum
So
20:26
6:49
20
Sofiya Ollamova
So
21:28
7:09
35
Emma Kaufman
Fr
21:34
7:11
40
Kate Langley
Jr
21:58
7:19
46
Hannah Skelton
So
22:30
7:30
55
Taylor Lewis
So
24:15
8:05
80
Marissa Jaime
Sr
24:36
8:12
88
9 Turlock
11-9-10-9-9
Gap: 2:34
111:04
22:13
7:24
246 Fatima Chavez
Jr
20:49
6:56
25
Eliana Moreno
So
21:27
7:09
34
Andrea Gonzalez
So
22:33
7:31
56
Cynthia Varela
Jr
22:54
7:38
62
Sandra Tovar
Sr
23:22
7:47
69
Avery Hayes
Jr
23:29
7:50
72
Kylee Redman
So
24:05
8:02
78
10 Sheldon (CA)
14-11-9-9-10
Gap: 2:06
111:18
22:16
7:25
247 Alisa Zhdanov
Jr
21:20
7:07
32
Kathy Nguyen
So
21:28
7:09
36
Elizabeth Nguyen
Sr
21:56
7:19
45
Ally Escamilla
Sr
23:09
7:43
64
Emma Roybal
Sr
23:25
7:48
70








11 Inderkum
10-10-11-11-11
Gap: 2:44
111:30
22:18
7:26
254 Emily Aronhalt
So
20:43
6:54
23
Emily Fenner
Jr
21:53
7:18
44
Megan Fenner
Jr
22:14
7:25
50
Liz Scharf
Fr
23:14
7:45
66
Stephnie Shen
Fr
23:26
7:49
71
Brecken Bartells
So
24:05
8:02
77
Anna Nicholas
Jr
24:40
8:13
89
12 Rocklin
6-12-12-12-12
Gap: 4:29
114:52
22:58
7:39
304 Annalise Gonzales
Jr
19:49
6:36
9
Nayana Singh
Jr
23:17
7:46
67
Ainsley Jantz
Fr
23:20
7:47
68
Lauren Samuels
So
24:07
8:02
79
Keir Van Nieuwburg
So
24:18
8:06
81
Lauren Yerkes
Jr
24:21
8:07
83
Zoey Gums
Fr
24:26
8:09
85
13 Enochs
16-14-13-13-13
Gap: 9:06
127:37
25:31
8:30
371 Aliyah Williams
So
22:08
7:23
49
Iris Camacho
Sr
22:35
7:32
57
Emily By
Jr
22:50
7:37
60
Genessa Frederick
Jr
28:50
9:37
102
Monica In
Jr
31:14
10:25
103








14 Pleasant Grove
13-13-14-14-14
Gap: 4:35
120:11
24:02
8:01
377 Mykell Bouwhuis
Sr
21:13
7:04
28
Zalea Bjorgum
Jr
22:51
7:37
61
Natalie Chekmareva
Sr
24:59
8:20
93
Iliana Becerra
Sr
25:21
8:27
97
Sofia Fernandez
Jr
25:47
8:36
98








15 Franklin (EG)
15-15-15-15-15
Gap: 4:56
121:46
24:21
8:07
388 Hannah Moore
Jr
21:24
7:08
33
Nicoli Burdeinii
Jr
23:52
7:57
74
Adeli Burdeinii
Jr
24:20
8:06
82
Gabriella Groves
Sr
25:51
8:37
99
Ramanjit Bal
Jr
26:20
8:47
100








16 Kennedy (Sacramento)
17-17-17-17-16
Gap: 2:13
120:57
24:11
8:04
400 Nadia Vargas
Sr
22:43
7:34
59
Charlotte Norris
Jr
24:03
8:01
76
Veronica Kim
Jr
24:25
8:08
84
Olivia Mihos
Sr
24:51
8:17
90
Joliese Alvarado
Jr
24:55
8:18
91
Veronica Holt
Sr
24:57
8:19
92
Olivia Chan
Jr
25:00
8:20
94
17 Modesto
12-16-16-16-17
Gap: 6:26
123:39
24:44
8:15
406 Noheli Ron
Jr
21:08
7:03
27
Izabella Nunez
Sr
24:28
8:09
87
Jessica Lobato
Sr
25:14
8:25
95
Mariana Villeda
Jr
25:15
8:25
96
Gabriela Felix
Sr
27:34
9:11
101








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Girls

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Elizabeth Cole Sr St Francis 21:00.5 7:00
2 Courtney Aitken Sr Vista Del Lago (Fols 21:21.5 7:07
3 Emma Hollenbach Sr St Francis 21:24.3 7:08
4 Selby Anderson Sr Davis High 21:27.5 7:09 1/21 5/26 3/28 20:56 20:56 20:56 Great Job! (SBP)
5 Clara Klug Jr Woodcreek 21:41.1 7:14
6 Cali Reese So Vista Del Lago (Fols 21:41.1 7:14
7 Grace Harrison Sr St Francis 21:44.7 7:15
8 Nellie Cox Sr Davis High 21:45.9 7:15 2/21 6/26 3/23 21:32 21:32 21:32 Great Job! (SBP)
9 Sabrina Terando Sr Vista Del Lago (Fols 21:50.1 7:17
10 Nicole McBride Sr St Francis 21:55 7:18
11 Riana Azevedo Jr Pleasant Grove 21:56.4 7:19
12 Evelyn Cheng Sr Davis High 21:57.5 7:19 3/21 8/26 3/21
13 Madison Barth Sr Davis High 22:00.4 7:20 4/21 9/26 2/19 21:44 21:44 21:44
14 McKenna Mckrell So St Francis 22:06.8 7:22
15 Erin Cheng Sr Davis High 22:14.4 7:25 5/21 10/26 2/16 22:25
(0:11)
22:25
(0:11)
22:25
(0:11)
Great Job! (LY, LR, PR)
16 Vivian Lee Jr Davis High 22:15.5 7:25 6/21 11/26 1/12
17 Vicki Gallegos Jr Bella Vista 22:33.8 7:31
18 Izabel Quackenbush Jr St Francis 22:36.3 7:32
19 Kammi Liu Jr Woodcreek 22:41.4 7:34
20 Jordan Roby Sr Woodcreek 22:42.5 7:34
21 Irene Hales So St Francis 22:44.4 7:35
22 Sophia Martin Jr Woodcreek 22:47.9 7:36
23 Beverly Rubio Jr Pitman 22:48.4 7:36
24 Emma White Jr Davis High 22:50.2 7:37 7/21 12/26 2/8
25 Molly Chambers Jr St Francis 22:52.1 7:37
26 Audrey Reyes Sr St Francis 22:59 7:40
27 Priya Shah Jr Bella Vista 22:59.9 7:40
28 Madeline Buzbee Jr Davis High 23:02.6 7:41 8/21 13/26 2/5 Great Job! (SBP)
29 Yvette Gonzalez Sr Pitman 23:09.8 7:43
30 Yaritza Ronces Jr Pitman 23:11.2 7:44
31 Lilly O'Gara Jr St Francis 23:12.5 7:44
32 Katie Hardwicke Jr Rio Americano 23:14.4 7:45
33 Haley Bartlett Sr Bella Vista 23:16.6 7:46
34 Jill Heskett So St Francis 23:20.8 7:47
35 Shannon Perry Sr Davis High 23:23.8 7:48 9/21 14/26 2/3 21:04 21:04 21:04
36 Annalia Rodriguez Sr Pitman 23:24.7 7:48
37 Nicole Macres Sr Granite Bay 23:25.2 7:48
38 Shannon Tinoco Sr Oakmont 23:25.4 7:48
39 Kaylee Morgan Sr Davis High 23:27.1 7:49 10/21 15/26 2/2 21:36 21:36 21:36
40 Katrina Haws Jr Davis High 23:31.6 7:51 11/21 16/26 2/2
41 Haley Bedrin Jr Whitney 23:33.6 7:51
42 Lily Hessl Jr Davis High 23:34 7:51 12/21 17/26 1/2
43 Christina Behan Jr Bella Vista 23:37.9 7:53
44 Emily Peterson Jr Whitney 23:39 7:53
45 Bridget Kemp Sr St Francis 23:39.4 7:53
46 Danyka Burrill So Sheldon (CA) 23:45.7 7:55
47 Katelynne Finta Sr Whitney 23:51.4 7:57
48 Olivia Sauer Jr Whitney 23:52.7 7:58
49 Lindie Robertson Jr Vacaville 23:52.9 7:58
50 Jessica Bennett Sr Davis High 23:54.7 7:58 13/21 18/26 1/2 24:32
(0:37)
24:32
(0:37)
24:32
(0:37)
Great Job! (LY, LR, PR)
51 Catherine Gordon Sr Woodcreek 23:57.5 7:59
52 Sophia Doerfert Sr Vacaville 23:59.8 8:00
53 Paige Muller Jr Vacaville 24:00.7 8:00
54 Marisa Petersen Sr St Francis 24:01.4 8:00
55 Pippa Weber Sr Oakmont 24:04.6 8:02
56 Mayanin Gallardo Sr Inderkum 24:09.2 8:03
57 Jayden Smith Jr Granite Bay 24:09.7 8:03
58 Kylie Seward Sr Davis High 24:10.8 8:04 14/21 19/26 1/2 22:31 22:31 22:31
59 Alissa Macloon Sr Bella Vista 24:13 8:04
60 Marae Swanson Jr Oakmont 24:15.7 8:05
61 Laura Ivie Sr Oakmont 24:19.5 8:06
62 Sophia Gorona Jr St Francis 24:20.6 8:07
63 Jana Lukas Jr St Francis 24:20.8 8:07
64 Karli Carvalho Jr Ponderosa 24:24.1 8:08
65 Olivia Vincent Jr Woodcreek 24:25.5 8:09
66 Michelle Moshirnia Sr Pitman 24:33.4 8:11
67 Jenna Cecil So Sheldon (CA) 24:41.9 8:14
68 Michell Diaz-Flores Jr Edison 24:46.3 8:15
69 Dayra Andres Jr Edison 24:48.7 8:16
70 Mia Mark Jr Davis High 25:01.6 8:21 15/21 20/26 2/2
71 Julie Ann Tran Jr Grace Davis 25:01.8 8:21
72 Emily Britt Sr Whitney 25:04.6 8:22
73 Danika Greiner Jr Davis High 25:08.2 8:23 16/21 21/26 1/2
74 Marlaina Lascano Jr Pitman 25:10.4 8:23
75 Hunter Divinagrachia Jr Oak Ridge 25:22.7 8:28
76 Emi Brennan So Sheldon (CA) 25:24.1 8:28
77 Alex Doyle Jr Rio Americano 25:48.1 8:36
78 Elizabeth Young Jr Davis High 25:49.9 8:37 17/21 22/26 1/2
79 Daniela Lam Sr Pleasant Grove 25:50.2 8:37
80 Sophia Young Sr Davis High 25:50.8 8:37 18/21 23/26 1/2 23:38 23:38 23:38
81 Riley Centerwall Jr Bella Vista 25:54.8 8:38
82 Alicia Chiang Jr Whitney 25:55.1 8:38
83 Sierra Bronk Sr Vacaville 26:08.3 8:43
84 Kelsey Ball Jr Ponderosa 26:18.5 8:46
85 Isabelle Nguyen Sr Pleasant Grove 26:26.4 8:49
86 Shanti Murrieta Jr Pitman 26:26.9 8:49
87 Jade Taylor Sr Davis High 26:28.4 8:49 19/21 24/26 1/2 25:27 25:27 25:27
88 Bessie Pangilinan Jr Pleasant Grove 26:28.6 8:50
89 Kelly Le So Sheldon (CA) 26:36 8:52
90 Elena Moorehead Jr St Francis 26:38.7 8:53
91 Caitlin Hayden Sr Rio Americano 26:42.3 8:54
92 Antonina Perekopskiy Jr Bella Vista 26:42.9 8:54
93 Emi Anzai Sr Rio Americano 26:50.3 8:57
94 Monzerrath Gonzalez Sr Oakmont 26:57.8 8:59
95 Elise Rockwood Sr Pleasant Grove 26:58.6 9:00
96 Eva Shaw Sr Granite Bay 26:58.9 9:00
97 Rachel Le Fr Sheldon (CA) 27:04.4 9:01
98 Summer Santich Jr Inderkum 27:07.9 9:03
99 Isabel Simmons Jr Whitney 27:08.7 9:03
100 Nicole Criscione Sr Granite Bay 27:17.5 9:06
101 Brenda Lopez Sr Oakmont 27:34.2 9:11
102 Jorja Webb Jr Vacaville 27:45.5 9:15
103 Anna Giordano Jr Sheldon (CA) 27:55.1 9:18
104 Nichole Simonsma Sr Pleasant Grove 27:56.5 9:19
105 Victoria Gonzalez Jr St Francis 28:05.5 9:22
106 Emma Totaro Sr Whitney 28:08.4 9:23
107 Isabella Dollar Sr Whitney 28:09.3 9:23
108 Sarah Stein Sr Davis High 28:18 9:26 20/21 25/26 1/2 25:21 25:21 25:21
109 Emily Cohen Jr Ponderosa 28:20.3 9:27
110 Sole Kariolich Jr Vacaville 28:37.8 9:33
111 Alina Lowe Fr Inderkum 28:38.8 9:33
112 Erica Axtell Sr Gregori 28:50.1 9:37
113 Samantha Fitzgerald Jr Ponderosa 28:54.1 9:38
114 Rachel Skupien Jr Inderkum 28:58.6 9:40
115 Trinity Ortiz Sr Modesto 29:03.3 9:41
116 Annika Remme Sr St Francis 29:09.9 9:43
117 Jayden Elise Castro Jr Tracy 29:11.7 9:44
118 Ella Peterman Sr Pleasant Grove 29:27.7 9:49
119 Selena Reyes-Villa Jr Modesto 29:34.2 9:51
120 Ashley Piring Sr Rodriguez 29:35.9 9:52
121 Elanor Freeman Sr Oakmont 29:38 9:53
122 Angelica Deneau Jr Edison 29:47.3 9:56
123 Rose Goyette Jr St Francis 29:49.1 9:56
124 Kaleena Quintero Sr Chavez 30:15.3 10:05
125 Natalie Escareno Jr Ponderosa 30:15.9 10:05
126 Natalie Portillo Sr Modesto 30:32.3 10:11
127 Mary Wiederhold Sr Granite Bay 30:35.7 10:12
128 Julianna Chen Jr River City 30:36.6 10:12
129 Sophia Breslau Sr St Francis 30:45.1 10:15
130 Patty Mendez Sr Modesto 31:36.4 10:32
131 Frankie Bodine Sr Pleasant Grove 31:58.7 10:40
132 Alyssa Appel Sr St Francis 32:00 10:40
133 Lea Rivera So Chavez 32:54 10:58
134 Leianne Gavino Sr Rodriguez 32:56.8 10:59
135 Avery Boyken Jr Mira Loma 33:00.3 11:00
136 Veronika Jaecks Jr Mira Loma 33:11.4 11:04
137 Alexia Gutierrez Sr Modesto 33:16.2 11:05
138 Jeriah Dunn Jr River City 33:24.3 11:08
139 Melanie Pena Robles Jr Tracy 34:32.5 11:31
140 Mercedes Garcia Sr Modesto 34:55.2 11:38
141 Sharlene Singh Sr Franklin (EG) 34:58.9 11:40
142 Ariana Galano Jr Edison 35:26.2 11:49
143 Nia Caraway Sr Central Valley 35:27.2 11:49
144 Aimee Carranza Sr Central Valley 35:27.3 11:49
145 Gabriela Rossetti Sr Mira Loma 35:36.4 11:52
146 Emma Goodwin So Central Valley 35:40.5 11:54
147 Guadalupe Aguauo Jr Chavez 35:46.5 11:56
148 Ava MacDonald Sr Davis High 36:00.1 12:00 21/21 26/26 2/2 31:48 31:48 31:48
149 Samantha Frazelle Sr Rio Americano 36:26.6 12:09
150 Rachel Westrup Sr Mira Loma 36:32 12:11
151 Abigail Caulkins Sr Central Valley 36:53.1 12:18
152 Jobanna Peralta Sr Modesto 36:58.4 12:19
153 Lorina deMasi Sr Mira Loma 36:59.5 12:20
154 Khushi Patel Sr River City 36:59.7 12:20
155 Kendra Burton Sr Rio Americano 38:28.6 12:50
156 Anokhi Patel Sr River City 39:57.2 13:19
157 Andrea Hernandez Sr River City 40:00.7 13:20
158 Chenoa Cisneros Jr Modesto 41:53.7 13:58
159 Sophia Garrett Sr Cosumnes Oaks 52:50.3 17:37
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Girls

Group of 5: JV 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 St Francis
1-1-1-1-1
Gap: 1:06
108:11
21:38
7:13
26 Elizabeth Cole
Sr
21:01
7:00
1
Emma Hollenbach
Sr
21:24
7:08
2
Grace Harrison
Sr
21:45
7:15
5
Nicole McBride
Sr
21:55
7:18
7
McKenna Mckrell
So
22:07
7:22
11
Izabel Quackenbush
Jr
22:36
7:32
15
Irene Hales
So
22:44
7:35
18
2 Davis High
2-2-2-2-2
Gap: 0:47
109:26
21:53
7:18
40 Selby Anderson
Sr
21:28
7:09
3
Nellie Cox
Sr
21:46
7:15
6
Evelyn Cheng
Sr
21:58
7:19
9
Madison Barth
Sr
22:00
7:20
10
Erin Cheng
Sr
22:14
7:25
12
Vivian Lee
Jr
22:16
7:25
13
Emma White
Jr
22:50
7:37
21
3 Woodcreek
3-3-3-3-3
Gap: 2:16
113:50
22:46
7:35
93 Clara Klug
Jr
21:41
7:14
4
Kammi Liu
Jr
22:41
7:34
16
Jordan Roby
Sr
22:43
7:34
17
Sophia Martin
Jr
22:48
7:36
19
Catherine Gordon
Sr
23:58
7:59
37
Olivia Vincent
Jr
24:26
8:09
46




4 Bella Vista
5-4-4-4-4
Gap: 1:39
116:41
23:20
7:47
135 Vicki Gallegos
Jr
22:34
7:31
14
Priya Shah
Jr
23:00
7:40
22
Haley Bartlett
Sr
23:17
7:46
26
Christina Behan
Jr
23:38
7:53
31
Alissa Macloon
Sr
24:13
8:04
42
Riley Centerwall
Jr
25:55
8:38
54
Antonina Perekopskiy
Jr
26:43
8:54
63
5 Pitman
6-5-5-5-5
Gap: 1:45
117:08
23:26
7:49
141 Beverly Rubio
Jr
22:48
7:36
20
Yvette Gonzalez
Sr
23:10
7:43
23
Yaritza Ronces
Jr
23:11
7:44
24
Annalia Rodriguez
Sr
23:25
7:48
27
Michelle Moshirnia
Sr
24:33
8:11
47
Marlaina Lascano
Jr
25:10
8:23
50
Shanti Murrieta
Jr
26:27
8:49
59
6 Whitney
10-7-6-6-6
Gap: 1:31
120:01
24:00
8:00
180 Haley Bedrin
Jr
23:34
7:51
30
Emily Peterson
Jr
23:39
7:53
32
Katelynne Finta
Sr
23:51
7:57
34
Olivia Sauer
Jr
23:53
7:58
35
Emily Britt
Sr
25:05
8:22
49
Alicia Chiang
Jr
25:55
8:38
55
Isabel Simmons
Jr
27:09
9:03
69
7 Oakmont
9-8-7-7-7
Gap: 3:32
123:03
24:37
8:12
221 Shannon Tinoco
Sr
23:25
7:48
29
Pippa Weber
Sr
24:05
8:02
40
Marae Swanson
Jr
24:16
8:05
43
Laura Ivie
Sr
24:20
8:06
44
Monzerrath Gonzalez
Sr
26:58
8:59
65
Brenda Lopez
Sr
27:34
9:11
71
Elanor Freeman
Sr
29:38
9:53
81
8 Vacaville
12-10-8-8-8
Gap: 3:53
125:47
25:09
8:23
241 Lindie Robertson
Jr
23:53
7:58
36
Sophia Doerfert
Sr
24:00
8:00
38
Paige Muller
Jr
24:01
8:00
39
Sierra Bronk
Sr
26:08
8:43
56
Jorja Webb
Jr
27:46
9:15
72
Sole Kariolich
Jr
28:38
9:33
76




9 Pleasant Grove
4-6-9-9-9
Gap: 5:02
127:40
25:32
8:31
245 Riana Azevedo
Jr
21:56
7:19
8
Daniela Lam
Sr
25:50
8:37
53
Isabelle Nguyen
Sr
26:26
8:49
58
Bessie Pangilinan
Jr
26:29
8:50
60
Elise Rockwood
Sr
26:59
9:00
66
Nichole Simonsma
Sr
27:57
9:19
74
Ella Peterman
Sr
29:28
9:49
79
10 Sheldon (CA)
11-12-10-10-10
Gap: 3:19
127:32
25:30
8:30
261 Danyka Burrill
So
23:46
7:55
33
Jenna Cecil
So
24:42
8:14
48
Emi Brennan
So
25:24
8:28
51
Kelly Le
So
26:36
8:52
61
Rachel Le
Fr
27:04
9:01
68
Anna Giordano
Jr
27:55
9:18
73




11 Granite Bay
8-8-11-12-11
Gap: 7:11
132:27
26:29
8:50
290 Nicole Macres
Sr
23:25
7:48
28
Jayden Smith
Jr
24:10
8:03
41
Eva Shaw
Sr
26:59
9:00
67
Nicole Criscione
Sr
27:18
9:06
70
Mary Wiederhold
Sr
30:36
10:12
84








12 Rio Americano
7-11-12-11-12
Gap: 13:12
139:02
27:48
9:16
296 Katie Hardwicke
Jr
23:14
7:45
25
Alex Doyle
Jr
25:48
8:36
52
Caitlin Hayden
Sr
26:42
8:54
62
Emi Anzai
Sr
26:50
8:57
64
Samantha Frazelle
Sr
36:27
12:09
93
Kendra Burton
Sr
38:29
12:50
98




13 Ponderosa
13-13-13-13-13
Gap: 5:52
138:13
27:39
9:13
336 Karli Carvalho
Jr
24:24
8:08
45
Kelsey Ball
Jr
26:19
8:46
57
Emily Cohen
Jr
28:20
9:27
75
Samantha Fitzgerald
Jr
28:54
9:38
77
Natalie Escareno
Jr
30:16
10:05
82








14 Modesto
14-14-14-14-14
Gap: 4:13
154:02
30:48
10:16
416 Trinity Ortiz
Sr
29:03
9:41
78
Selena Reyes-Villa
Jr
29:34
9:51
80
Natalie Portillo
Sr
30:32
10:11
83
Patty Mendez
Sr
31:36
10:32
86
Alexia Gutierrez
Sr
33:16
11:05
89
Mercedes Garcia
Sr
34:55
11:38
91
Jobanna Peralta
Sr
36:58
12:19
95
15 Mira Loma
16-15-15-15-15
Gap: 3:59
175:20
35:04
11:41
457 Avery Boyken
Jr
33:00
11:00
87
Veronika Jaecks
Jr
33:11
11:04
88
Gabriela Rossetti
Sr
35:36
11:52
92
Rachel Westrup
Sr
36:32
12:11
94
Lorina deMasi
Sr
37:00
12:20
96








16 River City
15-15-16-16-16
Gap: 9:24
180:59
36:12
12:04
471 Julianna Chen
Jr
30:37
10:12
85
Jeriah Dunn
Jr
33:24
11:08
90
Khushi Patel
Sr
37:00
12:20
97
Anokhi Patel
Sr
39:57
13:19
99
Andrea Hernandez
Sr
40:01
13:20
100








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: JV 2nd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 St Francis
2-1-1-1-1
Gap: 0:36
114:24
22:53
7:38
24 Izabel Quackenbush
Jr
22:36
7:32
2
Irene Hales
So
22:44
7:35
3
Molly Chambers
Jr
22:52
7:37
5
Audrey Reyes
Sr
22:59
7:40
6
Lilly O'Gara
Jr
23:13
7:44
8
Jill Heskett
So
23:21
7:47
9
Bridget Kemp
Sr
23:39
7:53
14
2 Davis High
1-1-2-2-2
Gap: 1:12
114:59
23:00
7:40
33 Vivian Lee
Jr
22:16
7:25
1
Emma White
Jr
22:50
7:37
4
Madeline Buzbee
Jr
23:03
7:41
7
Shannon Perry
Sr
23:24
7:48
10
Kaylee Morgan
Sr
23:27
7:49
11
Katrina Haws
Jr
23:32
7:51
12
Lily Hessl
Jr
23:34
7:51
13
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: JV 3rd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Davis High
2-1-1-1-1
Gap: 1:30
120:13
24:03
8:01
27 Katrina Haws
Jr
23:32
7:51
2
Lily Hessl
Jr
23:34
7:51
3
Jessica Bennett
Sr
23:55
7:58
5
Kylie Seward
Sr
24:11
8:04
7
Mia Mark
Jr
25:02
8:21
10
Danika Greiner
Jr
25:08
8:23
11
Elizabeth Young
Jr
25:50
8:37
12
Your Team ROCKS! (LY, LR)
2 St Francis
1-1-2-2-2
Gap: 1:00
119:43
23:57
7:59
28 Jill Heskett
So
23:21
7:47
1
Bridget Kemp
Sr
23:39
7:53
4
Marisa Petersen
Sr
24:01
8:00
6
Sophia Gorona
Jr
24:21
8:07
8
Jana Lukas
Jr
24:21
8:07
9
Elena Moorehead
Jr
26:39
8:53
13
Victoria Gonzalez
Jr
28:06
9:22
14
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: JV 4th 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Davis High
1-1-1-1-1
Gap: 3:10
131:35
26:19
8:46
17 Danika Greiner
Jr
25:08
8:23
1
Elizabeth Young
Jr
25:50
8:37
2
Sophia Young
Sr
25:51
8:37
3
Jade Taylor
Sr
26:28
8:49
4
Sarah Stein
Sr
28:18
9:26
7
Ava MacDonald
Sr
36:00
12:00
12




Your Team ROCKS! (LY, LR)
2 St Francis
2-2-2-2-2
Gap: 4:06
144:28
28:54
9:38
38 Elena Moorehead
Jr
26:39
8:53
5
Victoria Gonzalez
Jr
28:06
9:22
6
Annika Remme
Sr
29:10
9:43
8
Rose Goyette
Jr
29:49
9:56
9
Sophia Breslau
Sr
30:45
10:15
10
Alyssa Appel
Sr
32:00
10:40
11




Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Girls

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Lexie Gomez Fr Gregori 13:53.1 6:57
2 Aaliyah Hill Fr Woodcreek 13:57.5 6:59
3 Loralye Clements Fr Oak Ridge 13:59.3 7:00
4 Phynix Dacuycuy So Cosumnes Oaks 13:59.4 7:00
5 Grace Dwyer So Davis High 14:01.3 7:01 1/15 1/15 5/20 13:48 13:48 13:48 Great Job! (SBP)
6 Ellie Damian So McClatchy 14:06.4 7:03
7 Allison Myers Fr Pleasant Grove 14:08.8 7:04
8 Sophia Xu Fr Franklin (EG) 14:11.2 7:06
9 Brianna Cortez So Gregori 14:15.7 7:08
10 Lily Marshall Fr Kennedy (Sacramento) 14:16.2 7:08
11 Amie Huang Fr Davis High 14:16.3 7:08 2/15 2/15 2/17
12 Kaia Michaelis So Davis High 14:16.5 7:08 3/15 3/15 1/16 Great Job! (SBP)
13 Suvi Hollenbach So Pleasant Grove 14:19.6 7:10
14 Bridgete Schramm So Pleasant Grove 14:20.3 7:10
15 Kamden Sonoyama So Woodcreek 14:22.4 7:11
16 Mora Collins So Gregori 14:23.1 7:12
17 Norma Lara So Gregori 14:31.2 7:16
18 Leslie Alaniz Fr Modesto 14:35.4 7:18
19 Sia Sama Fr Franklin (EG) 14:35.7 7:18
20 Gabriella Sanchez So Turlock 14:35.9 7:18
21 Rebecca Chang So Davis High 14:36.6 7:18 4/15 4/15 2/15 14:40
(0:03)
14:40
(0:03)
14:40
(0:03)
Great Job! (LY, LR, PR, SBP)
22 Paige Ewell So Gregori 14:36.9 7:18
23 Alina Solis Fr Pleasant Grove 14:38.5 7:19
24 Leah Gibbs Fr Woodcreek 14:42.5 7:21
25 Alyssa Brown So Pleasant Grove 14:43 7:22
26 Grace Swanberg So Gregori 14:43.2 7:22
27 Michelle Wee So McClatchy 14:45 7:23
28 Isabella Villa So Monterey Trail 14:46.5 7:23
29 Ariana Puccini Fr Franklin (EG) 14:47.8 7:24
30 Eliza Meyer So Davis High 14:49.2 7:25 5/15 5/15 3/13 14:37 14:37 14:37 Great Job! (SBP)
31 Yasmine Garcia So Modesto 14:50.6 7:25
32 Krystol Newton Fr Monterey Trail 14:58.3 7:29
33 Johana Dominguez Fr Modesto 14:59.9 7:30
34 Larissa Yee So McClatchy 15:00.2 7:30
35 Alexandra Iturrios So Modesto 15:00.3 7:30
36 Melissa Barajas So Modesto 15:00.3 7:30
37 Lydia Mendoza So Franklin (EG) 15:02.2 7:31
38 Anna Kelly Fr Davis High 15:02.7 7:31 6/15 6/15 2/13 Great Job! (SBP)
39 Totianna Gutierrez Fr Bear Creek 15:03.4 7:32
40 Adamari Ron Fr Modesto 15:06.2 7:33
41 Alanna Laverty Fr Woodcreek 15:07.2 7:34
42 Camille Cameron Fr River City 15:07.2 7:34
43 CoCo Russell Fr Pleasant Grove 15:08.4 7:34
44 Rebekah Heninger So Woodcreek 15:08.5 7:34
45 Harper Johnston So McClatchy 15:11.1 7:36
46 Jessica Oslund Fr Davis High 15:11.6 7:36 7/15 7/15 1/12 Great Job! (SBP)
47 Lenny Jaimes So Edison 15:16.8 7:38
48 Ava Mattos Fr Turlock 15:20.6 7:40
49 Olivia Correia So McClatchy 15:23 7:42
50 Magdalena Niemeyer So McClatchy 15:23.1 7:42
51 Dianna Jimenez-Her Fr Edison 15:23.3 7:42
52 Jasmin Vasquez So Modesto 15:24.8 7:42
53 Honey Lizama Fr Edison 15:29.6 7:45
54 Ana Perez Fr Gregori 15:34.6 7:47
55 Hailing Tang Fr Kennedy (Sacramento) 15:35 7:48
56 Emily Bennett So Davis High 15:35.5 7:48 8/15 8/15 1/7 16:20
(0:45)
16:20
(0:45)
16:20
(0:45)
Great Job! (LY, LR, PR, SBP)
57 Isabelle Hermann So Cosumnes Oaks 15:38.9 7:49
58 Emily Ko So Cosumnes Oaks 15:45.5 7:53
59 Keira Emmett So Davis High 15:47.5 7:54 9/15 9/15 1/5 14:40 14:40 14:40
60 Mariana Mendoza So Modesto 15:50 7:55
61 Allyson Peterson Fr Turlock 15:50.7 7:55
62 Camille Tucker Fr Turlock 15:50.9 7:55
63 Mikaiya Philip Fr Franklin (EG) 15:55.9 7:58
64 Ariel Albanez Fr Modesto 15:58.8 7:59
65 Sydney Parkinson Fr Lincoln (S) 15:58.9 7:59
66 Alyssa Okimura Fr Cosumnes Oaks 16:00.5 8:00
67 London Hultgren So Turlock 16:00.8 8:00
68 Danitza Guerrero So Lincoln (S) 16:04.7 8:02
69 Tyra Bell Fr Pleasant Grove 16:05.3 8:03
70 Ava Spycher Fr Turlock 16:07 8:04
71 Bridgette Her So Davis High 16:08.2 8:04 10/15 10/15 1/5 Great Job! (SBP)
72 Yoltzin Espinoza-R Fr Kennedy (Sacramento) 16:19.8 8:10
73 Vanessa Diaz Fr Modesto 16:22.5 8:11
74 Annika Aistrup Fr Bear Creek 16:23.2 8:12
75 Skylar Nguyen So Gregori 16:25.8 8:13
76 Nicole Grupe Fr Lincoln (S) 16:34.2 8:17
77 Nicole Kang So Davis High 16:35 8:18 11/15 11/15 1/5
78 Daniela Padilla-Ur Fr Lincoln (S) 16:35.6 8:18
79 Malia Spence Fr Bear Creek 16:39.5 8:20
80 Desiree Ornelas So Bear Creek 16:41.9 8:21
81 Yanitzia Escoto So Modesto 16:42.8 8:21
82 Alyssa Sarmiento So Modesto 16:46.7 8:23
83 Ruth Chew Fr Franklin (EG) 16:52.9 8:26
84 Mariah Bertalotto Fr Turlock 16:57 8:29
85 Chelsi Rowing So Pleasant Grove 17:04.9 8:32
86 Nia Babbitt Fr Franklin (EG) 17:05.5 8:33
87 Angel Ojije Fr Franklin (EG) 17:06.5 8:33
88 Nuha Ghamian So Woodcreek 17:08.1 8:34
89 Taylor Chastain So Woodcreek 17:08.2 8:34
90 Isabel Lyons So Franklin (EG) 17:15.9 8:38
91 Agnesa Panova Fr River City 17:23.9 8:42
92 Vanessa Lara So Franklin (EG) 17:27.4 8:44
93 Emily Saarloos Fr Enochs 17:30.9 8:45
94 Autumn Kong So Bear Creek 17:35.9 8:48
95 Yselia Gutierrez So Lincoln (S) 17:36.2 8:48
96 Alyssa Casey So Cosumnes Oaks 17:43.3 8:52
97 Hannah Brooks Fr Bear Creek 17:52.3 8:56
98 Arshiya Prasad So Franklin (EG) 17:53.7 8:57
99 Ashley Borton So Cosumnes Oaks 17:58.8 8:59
100 Billie Cooper So McClatchy 18:05.1 9:03
101 Marisol Patterson Fr Lincoln (S) 18:07 9:04
102 Frida Ramirez Fr Franklin (S) 18:07.1 9:04
103 Callie Casillas So Cosumnes Oaks 18:08.2 9:04
104 Lalaine DelaCruz So Bear Creek 18:11.5 9:06
105 Catalina Voicu Fr Sheldon (CA) 18:15.6 9:08
106 Yana Patel So River City 18:17.6 9:09
107 Neida Guzman So Edison 18:33.7 9:17
108 Zoe Kopecki Fr Enochs 18:50.8 9:25
109 Amelia Krumwide Fr Davis High 18:59.5 9:30 12/15 12/15 2/3 Great Job! (SBP)
110 Kate Zink Fr River City 19:16.4 9:38
111 Joselyn Harmon Fr Lincoln (S) 19:37.8 9:49
112 Haylee McConnell Fr Sheldon (CA) 19:38.2 9:49
113 Madeline Bullard So Cosumnes Oaks 19:48.9 9:54
114 Paola Coss Fr Modesto 19:53.8 9:57
115 Sadie Pharakda So Cosumnes Oaks 19:54.5 9:57
116 Autumn Si Fr Sheldon (CA) 20:02.4 10:01
117 Anne Garong So Cosumnes Oaks 20:04.4 10:02
118 Natalie Schwarz Fr Lincoln (S) 20:14.8 10:07
119 Ellen Ferguson Fr Davis High 20:22.8 10:11 13/15 13/15 2/2 Great Job! (SBP)
120 Genesis Cortez Fr Lincoln (S) 20:33.8 10:17
121 Kallisto Lor Fr Lincoln (S) 20:38.9 10:19
122 Rosalyn Alvarado So Edison 20:41.3 10:21
123 Julia Faiello So River City 21:01.6 10:31
124 Adelina Armijo So River City 21:02.1 10:31
125 Valeria Padilla So Davis High 21:21.7 10:41 14/15 14/15 1/2
126 Yuliana Chavez-Gar So Edison 21:25.9 10:43
127 Kaylee King Fr Lincoln (S) 21:42 10:51
128 Alexis Hernandez So Enochs 21:44.6 10:52
129 Mia Blount Fr Lincoln (S) 21:47.6 10:54
130 Cecilia Davila So Cosumnes Oaks 22:18.3 11:09
131 Liyahnise Tulali So Enochs 22:43.1 11:22
132 Destiny Daikai Fr Sheldon (CA) 22:43.7 11:22
133 Dhara Patel Fr Modesto 22:49.5 11:25
134 Eva Ramirez Fr Armijo 26:15.9 13:08
135 Rela Paparaju So Davis High 26:53.9 13:27 15/15 15/15 1/1
136 Isabel Arellano So River City 27:03.1 13:32
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Girls

Group of 5: F/S 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Gregori
1-1-1-1-1
Gap: 0:44
71:40
14:20
7:10
58 Lexie Gomez
Fr
13:53
6:57
1
Brianna Cortez
So
14:16
7:08
8
Mora Collins
So
14:23
7:12
14
Norma Lara
So
14:31
7:16
15
Paige Ewell
So
14:37
7:18
20
Grace Swanberg
So
14:43
7:22
24
Ana Perez
Fr
15:35
7:47
50
2 Davis High
4-2-1-2-2
Gap: 0:48
72:00
14:24
7:12
69 Grace Dwyer
So
14:01
7:01
4
Amie Huang
Fr
14:16
7:08
9
Kaia Michaelis
So
14:17
7:08
10
Rebecca Chang
So
14:37
7:18
19
Eliza Meyer
So
14:49
7:25
27
Anna Kelly
Fr
15:03
7:31
34
Jessica Oslund
Fr
15:12
7:36
42
3 Pleasant Grove
6-4-3-3-3
Gap: 0:34
72:10
14:26
7:13
73 Allison Myers
Fr
14:09
7:04
6
Suvi Hollenbach
So
14:20
7:10
11
Bridgete Schramm
So
14:20
7:10
12
Alina Solis
Fr
14:39
7:19
21
Alyssa Brown
So
14:43
7:22
23
CoCo Russell
Fr
15:08
7:34
39
Tyra Bell
Fr
16:05
8:03
60
4 Woodcreek
2-3-4-4-4
Gap: 1:11
73:18
14:40
7:20
114 Aaliyah Hill
Fr
13:58
6:59
2
Kamden Sonoyama
So
14:22
7:11
13
Leah Gibbs
Fr
14:43
7:21
22
Alanna Laverty
Fr
15:07
7:34
37
Rebekah Heninger
So
15:09
7:34
40
Nuha Ghamian
So
17:08
8:34
70
Taylor Chastain
So
17:08
8:34
71
5 Modesto
8-7-7-7-5
Gap: 0:25
74:27
14:53
7:27
136 Leslie Alaniz
Fr
14:35
7:18
16
Yasmine Garcia
So
14:51
7:25
28
Johana Dominguez
Fr
15:00
7:30
29
Alexandra Iturrios
So
15:00
7:30
31
Melissa Barajas
So
15:00
7:30
32
Adamari Ron
Fr
15:06
7:33
36
Jasmin Vasquez
So
15:25
7:42
48
6 Franklin (EG)
7-5-5-5-6
Gap: 1:45
74:33
14:55
7:27
138 Sophia Xu
Fr
14:11
7:06
7
Sia Sama
Fr
14:36
7:18
17
Ariana Puccini
Fr
14:48
7:24
26
Lydia Mendoza
So
15:02
7:31
33
Mikaiya Philip
Fr
15:56
7:58
55
Ruth Chew
Fr
16:53
8:26
67
Nia Babbitt
Fr
17:06
8:33
69
7 McClatchy
5-6-6-6-7
Gap: 1:17
74:26
14:53
7:27
146 Ellie Damian
So
14:06
7:03
5
Michelle Wee
So
14:45
7:23
25
Larissa Yee
So
15:00
7:30
30
Harper Johnston
So
15:11
7:36
41
Olivia Correia
So
15:23
7:42
45
Magdalena Niemeyer
So
15:23
7:42
46
Billie Cooper
So
18:05
9:03
78
8 Turlock
9-9-9-9-8
Gap: 1:25
77:39
15:32
7:46
227 Gabriella Sanchez
So
14:36
7:18
18
Ava Mattos
Fr
15:21
7:40
44
Allyson Peterson
Fr
15:51
7:55
53
Camille Tucker
Fr
15:51
7:55
54
London Hultgren
So
16:01
8:00
58
Ava Spycher
Fr
16:07
8:04
61
Mariah Bertalotto
Fr
16:57
8:29
68
9 Cosumnes Oaks
3-8-8-8-9
Gap: 3:44
79:08
15:50
7:55
238 Phynix Dacuycuy
So
13:59
7:00
3
Isabelle Hermann
So
15:39
7:49
51
Emily Ko
So
15:46
7:53
52
Alyssa Okimura
Fr
16:01
8:00
57
Alyssa Casey
So
17:43
8:52
75
Ashley Borton
So
17:59
8:59
77
Callie Casillas
So
18:08
9:04
80
10 Bear Creek
10-11-11-11-10
Gap: 2:33
82:24
16:29
8:14
301 Totianna Gutierrez
Fr
15:03
7:32
35
Annika Aistrup
Fr
16:23
8:12
62
Malia Spence
Fr
16:40
8:20
65
Desiree Ornelas
So
16:42
8:21
66
Autumn Kong
So
17:36
8:48
73
Hannah Brooks
Fr
17:52
8:56
76
Lalaine DelaCruz
So
18:12
9:06
81
11 Edison
12-10-10-10-11
Gap: 5:25
85:25
17:05
8:32
308 Lenny Jaimes
So
15:17
7:38
43
Dianna Jimenez-Her
Fr
15:23
7:42
47
Honey Lizama
Fr
15:30
7:45
49
Neida Guzman
So
18:34
9:17
83
Rosalyn Alvarado
So
20:41
10:21
86
Yuliana Chavez-Gar
So
21:26
10:43
89




12 Lincoln (S)
13-13-12-12-12
Gap: 1:37
82:50
16:34
8:17
316 Sydney Parkinson
Fr
15:59
7:59
56
Danitza Guerrero
So
16:05
8:02
59
Nicole Grupe
Fr
16:34
8:17
63
Daniela Padilla-Ur
Fr
16:36
8:18
64
Yselia Gutierrez
So
17:36
8:48
74
Marisol Patterson
Fr
18:07
9:04
79
Joselyn Harmon
Fr
19:38
9:49
85
13 River City
11-12-13-13-13
Gap: 5:54
91:07
18:13
9:07
363 Camille Cameron
Fr
15:07
7:34
38
Agnesa Panova
Fr
17:24
8:42
72
Yana Patel
So
18:18
9:09
82
Kate Zink
Fr
19:16
9:38
84
Julia Faiello
So
21:02
10:31
87
Adelina Armijo
So
21:02
10:31
88
Isabel Arellano
So
27:03
13:32
90
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: F/S 2nd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Davis High
1-1-1-1-1
Gap: 1:06
77:46
15:33
7:47
24 Anna Kelly
Fr
15:03
7:31
1
Jessica Oslund
Fr
15:12
7:36
3
Emily Bennett
So
15:36
7:48
5
Keira Emmett
So
15:48
7:54
6
Bridgette Her
So
16:08
8:04
9
Nicole Kang
So
16:35
8:18
11
Amelia Krumwide
Fr
19:00
9:30
23
2 Modesto
2-2-2-2-2
Gap: 1:16
78:42
15:44
7:52
31 Adamari Ron
Fr
15:06
7:33
2
Jasmin Vasquez
So
15:25
7:42
4
Mariana Mendoza
So
15:50
7:55
7
Ariel Albanez
Fr
15:59
7:59
8
Vanessa Diaz
Fr
16:23
8:11
10
Yanitzia Escoto
So
16:43
8:21
12
Alyssa Sarmiento
So
16:47
8:23
13
3 Franklin (EG)
3-3-3-3-3
Gap: 0:35
85:48
17:10
8:35
80 Ruth Chew
Fr
16:53
8:26
14
Nia Babbitt
Fr
17:06
8:33
15
Angel Ojije
Fr
17:07
8:33
16
Isabel Lyons
So
17:16
8:38
17
Vanessa Lara
So
17:27
8:44
18
Arshiya Prasad
So
17:54
8:57
19




4 Cosumnes Oaks
4-4-4-4-4
Gap: 2:06
95:55
19:11
9:35
120 Ashley Borton
So
17:59
8:59
20
Callie Casillas
So
18:08
9:04
22
Madeline Bullard
So
19:49
9:54
25
Sadie Pharakda
So
19:55
9:57
26
Anne Garong
So
20:04
10:02
27
Cecilia Davila
So
22:18
11:09
33




5 Lincoln (S)
5-5-5-5-5
Gap: 2:32
99:12
19:50
9:55
132 Marisol Patterson
Fr
18:07
9:04
21
Joselyn Harmon
Fr
19:38
9:49
24
Natalie Schwarz
Fr
20:15
10:07
28
Genesis Cortez
Fr
20:34
10:17
29
Kallisto Lor
Fr
20:39
10:19
30
Kaylee King
Fr
21:42
10:51
31
Mia Blount
Fr
21:48
10:54
32
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: F/S 3rd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Davis High
1-1-1-1-1
Gap: 10:19
104:13
20:51
10:25
15 Nicole Kang
So
16:35
8:18
1
Amelia Krumwide
Fr
19:00
9:30
2
Ellen Ferguson
Fr
20:23
10:11
3
Valeria Padilla
So
21:22
10:41
4
Rela Paparaju
So
26:54
13:27
5








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

All Girls Races

12 races + combined.

Race Win Runr Win Team
All All at 3 mi
All at 2 mi
All at 3 mi
All at 2 mi
D1 F/S Lexie Gomez, Fr, 13:53.1, Gregori Gregori, 71:40, 58
D1 V Madison Kackley, Jr, 18:30.8, Gregori Oak Ridge, 100:07, 65
D12 JV Elizabeth Cole, Sr, 21:00.5, St Francis St Francis, 108:11.3, 26
D2 F/S Theone Diviagracia, Fr, 13:17.4, St Francis St Francis, 68:26.8, 19
D2 V Isabella Fauria, Sr, 18:37.8, St Francis St Francis, 96:12.9, 40
D3 F/S April Duarte, Fr, 14:47.6, East Union Atwater, 79:55.9, 33
D3 V Riley Chamberlain, So, 19:33.7, Del Oro Del Oro, 102:24.5, 43
D345 JV Autum Legge, Jr, 23:06.7, Nevada Union Nevada Union, 126:17.7, 42
D4 F/S Kadyn Rolleri, Fr, 13:32.6, Bret Harte Calaveras, 78:17.3, 78
D4 V Brianna Personius, Fr, 19:04.2, Sonora El Dorado, 107:47.7, 66
D5 F/S Peyton Clark, Fr, 14:49.5, Argonaut Holt Academy, 84:03.9, 22
D5 V Anna Rose, Jr, 20:20.3, Argonaut Colfax, 116:44.8, 55

All Boys Races

17 races + combined.

Race Win Runr Win Team
All All at 3 mi
All at 2 mi
All at 3 mi
All at 2 mi
D1 Fr Jayden Wells, Fr, 11:28.9, Rocklin Lincoln (S), 60:47.5, 39
D1 Soph Preston Conner, So, 11:10.9, Jesuit Oak Ridge, 58:49.3, 36
D1 V Matt Strangio, Sr, 16:04.8, Jesuit Jesuit, 81:05.2, 23
D12 JV Aidan Ransford, Jr, 17:24.8, Whitney Davis, 88:58, 39
D2 Fr Logan Marlatt, Fr, 11:35.3, Bella Vista Whitney, 60:29.1, 33
D2 Soph Jose Ledezma, So, 11:08.8, River Valley Pitman, 57:31.3, 37
D2 V Austin Vasquez, Sr, 16:30.2, Whitney Whitney, 85:03.3, 109
D3 Fr Matthew Vasquez, Fr, 11:42.7, Golden Valley (SJ) Beyer, 63:41.8, 45
D3 Soph Rafael Lomeli, So, 11:37.3, Kimball Will C. Wood, 62:15.6, 35
D3 V Cole McKain, Sr, 15:53.1, Merced East Union, 85:23, 70
D345 JV Joseph Powers, Sr, 18:26, Hughson Del Oro, 96:03, 66
D4 Fr Brian Campos, Fr, 12:07.6, Hughson Hughson, 62:16.1, 31
D4 Soph Angel Ceja, So, 11:35.2, Delhi Hughson, 61:24.1, 18
D4 V Godebo Chapman, Jr, 15:55.9, West Campus Calaveras, 84:09.5, 72
D5 Fr Landon York, Fr, 13:08.5, Golden Sierra n/a
D5 Soph Freddy Adams, So, 12:26.9, Leroy Greene Academy Holt Academy, 69:53, 23
D5 V Jaydon Spires, Sr, 17:11.8, Tioga Colfax, 91:02.7, 49