Great Oak Results from the Inland Empire Challenge at Glen Helen Regional Park on 10/17/15

Girls Results and Stats

Switch to Boys

Girls Individual Results

Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmnts
Adras, Natalie Fr Fr 26:08.9 8:43 3 98/118 17/17 44/44 1/1 26:08
Adrianza, Rose Fr Fr 23:28.3 7:49 3 64/118 15/17 42/44 1/1 23:59
(0:31,2.1)
You ROCK! (DPR)
Ambroziak, Maya Jr V 19:00.5 6:20 3 30/59 5/6 7/44 3/8 21:19
(2:19,10.9)
21:19
(2:19,10.9)
17:53 You ROCK! (LR, PR)
Arellano, Jaclyn Jr JV 19:50.1 6:37 3 1/105 1/4 21/44 1/18 20:17
(0:26,2.2)
20:17
(0:26,2.2)
20:17
(0:26,2.2)
19:44 You ROCK! (LY, LR, PR)
Arendt, Haley Fr Fr 21:53.8 7:18 3 33/118 11/17 36/44 1/2 22:54
(1:00,4.4)
You ROCK! (SBP, DPR)
Bell, Rachel So So 20:29.7 6:50 3 8/73 4/10 26/44 1/11 19:40
Bilby, Kayla So So 20:54 6:58 3 17/73 7/10 31/44 1/3 21:55
(1:01,4.6)
21:55
(1:01,4.6)
21:55
(1:01,4.6)
20:50 You ROCK! (LY, LR, PR)
Bishop, Mackenzie Fr Fr 23:27.1 7:49 3 63/118 14/17 41/44 1/1 23:36
(0:09,0.7)
You ROCK! (SBP, DPR)
Bowen, Madeline So So 22:01.9 7:21 3 32/73 10/10 37/44 1/2 22:57
(0:55,4.0)
22:57
(0:55,4.0)
22:57
(0:55,4.0)
21:49 You ROCK! (LY, LR, PR)
Britton, Melisa Fr Fr 23:22.6 7:48 3 60/118 13/17 40/44 1/1 22:37
Buckley, Carrie Sr JV 20:32.3 6:51 3 5/105 2/4 28/44 1/16 21:54
(1:22,6.2)
21:54
(1:22,6.2)
19:33 18:50 You ROCK! (LY, LR)
Buckley, Megan Fr Fr 19:13.1 6:24 3 2/118 1/17 11/44 2/20 19:08
Burgess, Ericka So So 19:21.9 6:27 3 2/73 2/10 16/44 1/13 18:37
Candray, Katya Fr V 18:46.5 6:16 3 3/86 2/7 6/44 1/14 18:41
Collette, Niki So So 20:37.9 6:53 3 12/73 6/10 29/44 1/5 20:46
(0:08,0.7)
You ROCK! (DPR)
Cortes, Fatima Fr Fr 21:19.1 7:06 3 25/118 10/17 33/44 1/2 20:27
Dettmer, Valentina Fr Fr 20:44.2 6:55 3 17/118 9/17 30/44 1/3 20:55
(0:11,0.8)
You ROCK! (DPR)
Donovan, Bailey So So 19:11.6 6:24 3 1/73 1/10 10/44 1/14 21:24
(2:13,10.3)
21:24
(2:13,10.3)
21:24
(2:13,10.3)
18:42 You ROCK! (LY, LR, PR)
Ek, Savannah Fr Fr 20:13 6:44 3 12/118 7/17 24/44 1/6 20:10
Fiacco, Tatum Fr Fr 19:19.6 6:27 3 4/118 3/17 15/44 1/18 19:53
(0:34,2.8)
You ROCK! (DPR)
Green, Kolonnie Fr Fr 19:19.2 6:26 3 3/118 2/17 14/44 1/18 18:15
Greenaway, Kaitlin So So 21:19.9 7:07 3 24/73 9/10 34/44 1/2 21:58
(0:38,2.9)
21:58
(0:38,2.9)
21:58
(0:38,2.9)
21:07 You ROCK! (LY, LR, PR)
Groh, Kama Jr V 19:40.2 6:33 3 22/86 7/7 20/44 1/8 21:24
(1:44,8.1)
21:24
(1:44,8.1)
18:23 You ROCK! (LR, PR)
Harrison, Sabrina So So 20:31.6 6:51 3 9/73 5/10 27/44 1/7 21:26
(0:54,4.2)
21:26
(0:54,4.2)
21:26
(0:54,4.2)
20:36
(0:05,0.4)
You ROCK! (LY, LR, PR, DPR)
Hernandez, Michelle Jr JV 22:07.3 7:22 3 27/105 4/4 38/44 3/12 21:48 21:48 21:48 21:28
Hickman, Victoria Sr JV 21:43.4 7:14 3 19/105 3/4 35/44 4/14 22:43
(0:59,4.4)
22:43
(0:59,4.4)
19:42 19:34 You ROCK! (LY, LR)
Horton, Carlie So So 21:18.4 7:06 3 23/73 8/10 32/44 1/2 21:06 You ROCK! (SBP, DSR)
Hylton, Cassidy Jr V 19:00.6 6:20 3 7/86 3/7 8/44 1/14 19:38
(0:37,3.1)
19:38
(0:37,3.1)
17:42 You ROCK! (LR, PR)
Janecek, Jesse Fr Fr 20:22.3 6:47 3 15/118 8/17 25/44 1/4 19:34
Lawson, Taylor Sr V 19:06.3 6:22 3 9/86 4/7 9/44 1/14 19:35
(0:28,2.4)
19:35
(0:28,2.4)
19:10
(0:04,0.3)
You ROCK! (LR, PR, DPR)
Lopez, Sydney Fr Fr 26:05.1 8:42 3 97/118 16/17 43/44 1/1 25:46
Lyon, Hannah Jr V 19:13.4 6:24 3 33/59 6/6 12/44 3/8 20:00
(0:47,3.9)
20:00
(0:47,3.9)
18:00 You ROCK! (LR, PR)
Lyon, Sarah Fr V 18:24 6:08 3 19/59 4/6 4/44 2/8 18:05
Macy, Kyleigh So V 18:21.5 6:07 3 16/59 3/6 3/44 3/8 18:13
Mcintosh, Michelle Jr V 18:08.5 6:03 3 13/59 2/6 2/44 3/8 19:18
(1:10,6.0)
19:18
(1:10,6.0)
17:46 You ROCK! (LR, PR)
Meredith, Madelynn Fr Fr 20:08.4 6:43 3 11/118 6/17 23/44 1/11 19:55
Remmers, Lauryn So So 19:56.2 6:39 3 4/73 3/10 22/44 1/12 22:01
(2:05,9.5)
22:01
(2:05,9.5)
22:01
(2:05,9.5)
19:46 You ROCK! (LY, LR, PR)
Richter, Elizabeth Fr Fr 19:35 6:32 3 6/118 5/17 19/44 1/12 18:45
Rogers, Josie Fr Fr 19:25.5 6:29 3 5/118 4/17 18/44 1/16 19:27
(0:01,0.1)
You ROCK! (DPR)
Saville, Kaylee Sr V 19:22.6 6:28 3 15/86 6/7 17/44 1/10 19:31
(0:08,0.7)
19:31
(0:08,0.7)
18:01 You ROCK! (LR, PR)
Stanfill, Michelle Fr Fr 22:39.2 7:33 3 44/118 12/17 39/44 1/1 21:58
Talpash, Ally Jr V 18:42.9 6:14 3 2/86 1/7 5/44 2/15 19:28
(0:45,3.9)
19:28
(0:45,3.9)
18:35 You ROCK! (LR, PR, DSR)
Walker, Taylor Sr V 17:53 5:58 3 8/59 1/6 1/44 8/13 18:31
(0:38,3.4)
18:31
(0:38,3.4)
17:13 You ROCK! (LR, PR)
Workman, Sarah Jr V 19:15.4 6:25 3 12/86 5/7 13/44 1/11 20:06
(0:50,4.2)
20:06
(0:50,4.2)
20:06
(0:50,4.2)
18:40 You ROCK! (LY, LR, PR)
Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmts

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago.
  • LR = Beat time from the most recent running of this course.
  • PR = Set a new PR on this course. A "Course PR".
  • PG = Beat personal goal.
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.
  • DPR = A "Distance Personal Record" - the personal best time considering distance only, not unique course characteristics. Applicable for 2, 3, and 3.1 mile courses.
  • DSR = A "Distance Season Record" - same as above, but for the current season only.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Girls Team Results

Team Rank of Finish Time
Gap
Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)
V 1st 5 1/11 94:52
0:33
3 6:19 6:14 6:25 32 6:19 99:29
(4:38,4.7)
99:29
(4:38,4.7)
87:40 Your Team ROCKS! (LY, LR) Ally Talpash (2), Katya Candray (3), Cassidy Hylton (7), Taylor Lawson (9), Sarah Workman (11)
V 1st 5 3/8 91:48
1:08
3 6:07 5:58 6:20 70 6:03 99:29
(7:42,7.7)
99:29
(7:42,7.7)
87:40 Your Team ROCKS! (LY, LR) Taylor Walker (5), Michelle Mcintosh (10), Kyleigh Macy (13), Sarah Lyon (16), Maya Ambroziak (26)
So 1st 5 1/7 99:31
1:20
3 6:38 6:24 6:51 24 6:38 99:02 96:16 Bailey Donovan (1), Ericka Burgess (2), Lauryn Remmers (4), Rachel Bell (8), Sabrina Harrison (9)
So 2nd 5 1/2 106:12
1:24
3 7:05 6:53 7:21 19 7:05 104:38 104:38 Niki Collette (1), Kayla Bilby (2), Carlie Horton (4), Kaitlin Greenaway (5), Madeline Bowen (7)
Fr 1st 5 1/12 96:52
0:22
3 6:27 6:24 6:32 20 6:27 108:37
(11:44,10.8)
108:37
(11:44,10.8)
97:08
(0:16,0.3%)
Your Team ROCKS! (LY, LR, PR) Megan Buckley (2), Kolonnie Green (3), Tatum Fiacco (4), Josie Rogers (5), Elizabeth Richter (6)
Fr 2nd 5 1/2 102:47
1:11
3 6:51 6:43 7:06 15 6:51 114:19
(11:32,10.1)
114:19
(11:32,10.1)
99:54 Your Team ROCKS! (LY, LR) Madelynn Meredith (1), Savannah Ek (2), Jesse Janecek (3), Valentina Dettmer (4), Fatima Cortes (5)
Fr 3rd 5 1/1 114:51
1:35
3 7:39 7:18 7:49 15 7:39 105:28 105:28 Haley Arendt (1), Michelle Stanfill (2), Melisa Britton (3), Mackenzie Bishop (4), Rose Adrianza (5)
Team Rank of Finish Time Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Girls

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Stefani Gaskell Sr Sultana HS 17:15.4 5:45
2 Jennifer Sandoval Sr Summit HS 17:20.5 5:47
3 Courtney Brenner Sr Serrano HS 17:41 5:54
4 Samantha Aguilar Jr Redlands East Valley HS 17:44.6 5:55
5 Delaney Ellsworth Sr Yucaipa HS 17:46.3 5:55
6 Brittani Matthews Sr Rancho Cucamonga HS 17:47.1 5:56
7 Thalia Adams So Eleanor Roosevelt HS 17:52.7 5:58
8 Taylor Walker Sr Great Oak 17:53 5:58 1/6 1/44 8/13 18:31
(0:38)
18:31
(0:38)
You ROCK! (LR, PR)
9 Summer Barkan So Serrano HS 18:02.8 6:01
10 Grace Staton So Chino Hills HS 18:03.3 6:01
11 Mackenna Mason Jr Yucaipa HS 18:05.2 6:02
12 Madison Parr So Yucaipa HS 18:06 6:02
13 Michelle Mcintosh Jr Great Oak 18:08.5 6:03 2/6 2/44 3/8 19:18
(1:10)
19:18
(1:10)
You ROCK! (LR, PR)
14 Michaela Reynolds Sr Vista Murrieta HS 18:13.1 6:04
15 Kelly Fairchild Sr Serrano HS 18:14.6 6:05
16 Kyleigh Macy So Great Oak 18:21.5 6:07 3/6 3/44 3/8
17 Sarah Gee So Yucaipa HS 18:22.7 6:08
18 Rachele Sunagawa So Chino Hills HS 18:23.6 6:08
19 Sarah Lyon Fr Great Oak 18:24 6:08 4/6 4/44 2/8
20 Rachel Gee Sr Yucaipa HS 18:28.1 6:09
21 Julie Diaz Jr Vista Murrieta HS 18:37.8 6:13
22 Julia Brenner So Serrano HS 18:41.6 6:14
23 Mckenzie Cornell So Serrano HS 18:43.9 6:15
24 Megan Maretti Sr Rancho Cucamonga HS 18:44.2 6:15
25 Kara Hunt Jr Yucaipa HS 18:47.1 6:16
26 Crystal Valiente Jr Eleanor Roosevelt HS 18:48.3 6:16
27 Paige Haynes Fr Vista Murrieta HS 18:50.5 6:17
28 Kailie Grimes Sr Beaumont HS 18:54.4 6:18
29 Pricilla Poulter So Chino Hills HS 18:57.8 6:19
30 Maya Ambroziak Jr Great Oak 19:00.5 6:20 5/6 7/44 3/8 21:19
(2:19)
21:19
(2:19)
You ROCK! (LR, PR)
31 Alexis Ramirez Sr Serrano HS 19:05.3 6:22
32 Peyton Candaele Fr Vista Murrieta HS 19:11.5 6:24
33 Hannah Lyon Jr Great Oak 19:13.4 6:24 6/6 12/44 3/8 20:00
(0:47)
20:00
(0:47)
You ROCK! (LR, PR)
34 Jovanna Flores Sr Serrano HS 19:16.4 6:25
35 Nadine Dubon So Vista Murrieta HS 19:23.7 6:28
36 Ilene Mariscal So Yucaipa HS 19:24.8 6:28
37 Amelia Strahan Jr Vista Murrieta HS 19:28.5 6:30
38 Sierra Santoyo Jr Chino HS 19:28.9 6:30
39 Erin Carvalho Sr Chino Hills HS 19:29.5 6:30
40 Aily Camacho So Eleanor Roosevelt HS 19:29.8 6:30
41 Jaden Warrick Sr Eleanor Roosevelt HS 19:51.7 6:37
42 Vanessa Ramirez Sr La Quinta HS 19:55.9 6:39
43 Sandra Flores Sr La Quinta HS 19:57.4 6:39
44 Ivy Vollaire So Rancho Cucamonga HS 20:04.8 6:42
45 Riko Ozaki So Chino Hills HS 20:10 6:43
46 Jillian Guzman Jr Eleanor Roosevelt HS 20:11.6 6:44
47 Ariel Van Riper Fr Vista Murrieta HS 20:14.5 6:45
48 Victoria Magana Sr Rancho Cucamonga HS 20:16 6:45
49 Cortney Reyes So Chino Hills HS 20:20.3 6:47
50 Lanie Schemenauer Fr Rancho Cucamonga HS 20:26.5 6:49
51 Mikka Von Scherr Fr La Quinta HS 20:34.6 6:52
52 Paloma Barron So Eleanor Roosevelt HS 20:52.7 6:58
53 Francine Ansley Fr La Quinta HS 21:06.4 7:02
54 Brianna Rodriguez Jr La Quinta HS 21:20.4 7:07
55 Savannah Dinco So Eleanor Roosevelt HS 21:22.3 7:07
56 Mia Saiza Jr Rancho Cucamonga HS 21:41.3 7:14
57 Madeline Silva Jr La Quinta HS 21:49.7 7:17
58 Valerie Castillo Jr Chino Hills HS 22:34.1 7:31
59 Alejandra Guerrero So La Quinta HS 23:42.4 7:54
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Girls

Group of 5: V 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Yucaipa HS
2-2-1-1-1
Gap: 0:42
90:48
18:10
6:03
50 Delaney Ellswort
Sr
17:46
5:55
2
Mackenna Mason
Jr
18:05
6:02
8
Madison Parr
So
18:06
6:02
9
Sarah Gee
So
18:23
6:08
14
Rachel Gee
Sr
18:28
6:09
17
Kara Hunt
Jr
18:47
6:16
22
Ilene Mariscal
So
19:25
6:28
32
2 Serrano HS
1-1-1-2-2
Gap: 1:03
91:24
18:17
6:06
58 Courtney Brenner
Sr
17:41
5:54
1
Summer Barkan
So
18:03
6:01
6
Kelly Fairchil
Sr
18:15
6:05
12
Julia Brenner
So
18:42
6:14
19
Mckenzie Cornell
So
18:44
6:15
20
Alexis Ramirez
Sr
19:05
6:22
27
Jovanna Flores
Sr
19:16
6:25
30
3 Great Oak
5-3-3-3-3
Gap: 1:08
91:48
18:22
6:07
70 Taylor Walker
Sr
17:53
5:58
5
Michelle Mcintosh
Jr
18:09
6:03
10
Kyleigh Macy
So
18:22
6:07
13
Sarah Lyon
Fr
18:24
6:08
16
Maya Ambrozia
Jr
19:01
6:20
26
Hannah Lyon
Jr
19:13
6:24
29




Your Team ROCKS! (LY, LR)
4 Vista Murrieta HS
7-7-5-4-4
Gap: 1:11
94:17
18:51
6:17
112 Michaela Reynolds
Sr
18:13
6:04
11
Julie Diaz
Jr
18:38
6:13
18
Paige Haynes
Fr
18:51
6:17
24
Peyton Candaele
Fr
19:12
6:24
28
Nadine Dubon
So
19:24
6:28
31
Amelia Strahan
Jr
19:29
6:30
33
Ariel Van Riper
Fr
20:15
6:45
42
5 Chino Hills HS
6-4-4-4-5
Gap: 2:07
95:04
19:01
6:20
121 Grace Staton
So
18:03
6:01
7
Rachele Sunagawa
So
18:24
6:08
15
Pricilla Poulter
So
18:58
6:19
25
Erin Carvalho
Sr
19:30
6:30
34
Riko Ozaki
So
20:10
6:43
40
Cortney Reyes
So
20:20
6:47
44
Valerie Castillo
Jr
22:34
7:31
53
6 Eleanor Roosevelt HS
4-6-6-6-6
Gap: 2:19
96:14
19:15
6:25
139 Thalia Adams
So
17:53
5:58
4
Crystal Valiente
Jr
18:48
6:16
23
Aily Camacho
So
19:30
6:30
35
Jaden Warrick
Sr
19:52
6:37
36
Jillian Guzman
Jr
20:12
6:44
41
Paloma Barron
So
20:53
6:58
47
Savannah Dinco
So
21:22
7:07
50
7 Rancho Cucamonga HS
3-5-7-7-7
Gap: 2:39
97:19
19:28
6:29
151 Brittani Matthews
Sr
17:47
5:56
3
Megan Maretti
Sr
18:44
6:15
21
Ivy Vollaire
So
20:05
6:42
39
Victoria Magana
Sr
20:16
6:45
43
Lanie Schemena
Fr
20:27
6:49
45
Mia Saiza
Jr
21:41
7:14
51




8 La Quinta HS
8-8-8-8-8
Gap: 1:25
102:55
20:35
6:52
218 Vanessa Ramirez
Sr
19:56
6:39
37
Sandra Flores
Sr
19:57
6:39
38
Mikka Von Scherr
Fr
20:35
6:52
46
Francine Ansley
Fr
21:06
7:02
48
Brianna Rodrigue
Jr
21:20
7:07
49
Madeline Silva
Jr
21:50
7:17
52
Alejandr Guerrero
So
23:42
7:54
54
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Girls

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Sarah Holloway Sr Los Osos HS 18:31.5 6:11
2 Ally Talpash Jr Great Oak 18:42.9 6:14 1/7 5/44 2/15 19:28
(0:45)
19:28
(0:45)
You ROCK! (LR, PR)
3 Katya Candray Fr Great Oak 18:46.5 6:16 2/7 6/44 1/14
4 Alison Soto Jr Beaumont HS 18:54.1 6:18
5 Alyssa Segovia So Alta Loma HS 18:55.2 6:18
6 Alex Lambros Sr Upland HS 18:55.7 6:19
7 Cassidy Hylton Jr Great Oak 19:00.6 6:20 3/7 8/44 1/14 19:38
(0:37)
19:38
(0:37)
You ROCK! (LR, PR)
8 Madilyn Herrera Fr Temecula Valley HS 19:06 6:22
9 Taylor Lawson Sr Great Oak 19:06.3 6:22 4/7 9/44 1/14 19:35
(0:28)
19:35
(0:28)
You ROCK! (LR, PR)
10 Hannah Doty Sr Paloma Valley HS 19:07.6 6:23
11 Emily O'hara Sr Temecula Valley HS 19:14.5 6:25
12 Sarah Workman Jr Great Oak 19:15.4 6:25 5/7 13/44 1/11 20:06
(0:50)
20:06
(0:50)
20:06
(0:50)
You ROCK! (LY, LR, PR)
13 Sara Mccann Sr Etiwanda HS 19:17 6:26
14 Deena Kirrish Jr Etiwanda HS 19:19.5 6:27
15 Kaylee Saville Sr Great Oak 19:22.6 6:28 6/7 17/44 1/10 19:31
(0:08)
19:31
(0:08)
You ROCK! (LR, PR)
16 Claire Fisher Jr Temecula Valley HS 19:23.2 6:28
17 Daniela Romero Sr Centennial HS 19:25.6 6:29
18 Brianna Macias Fr Beaumont HS 19:30.6 6:30
19 Elizabeth Bermudez Fr Temecula Valley HS 19:34.1 6:31
20 Sophhia Candenhead Sr Paloma Valley HS 19:34.7 6:32
21 Brigette White Fr Temecula Valley HS 19:37.9 6:33
22 Kama Groh Jr Great Oak 19:40.2 6:33 7/7 20/44 1/8 21:24
(1:44)
21:24
(1:44)
You ROCK! (LR, PR)
23 Raeva Solbach Fr Temecula Valley HS 19:49.2 6:36
24 Riley Rodriguez Jr Upland HS 19:49.6 6:37
25 Zevida Sasser So Beaumont HS 19:52.6 6:38
26 Karissa Manzanares Sr Beaumont HS 19:53.2 6:38
27 Emily Heaston So Corona HS 19:57.5 6:39
28 Jasmine Garcia Jr Corona HS 19:58.5 6:40
29 Alex Capetillo Jr Upland HS 19:59.1 6:40
30 Mikayla Kambietz So Paloma Valley HS 20:01.1 6:40
31 Kayla Ruiz Sr Los Osos HS 20:01.9 6:41
32 Sabrina Parra Sr Los Osos HS 20:02.4 6:41
33 Lissette Iniguez Fr Alta Loma HS 20:05.6 6:42
34 Aeriel Madrigal Fr Beaumont HS 20:06.8 6:42
35 Daisy Garcia Jr Centennial HS 20:07.8 6:43
36 Jasmine West So Paloma Valley HS 20:08.7 6:43
37 Susan Herrera Sr Los Osos HS 20:11.9 6:44
38 Neftali Escalante Jr Corona HS 20:15.2 6:45
39 Sidney Spacher Jr Los Osos HS 20:21.1 6:47
40 Sonya Nevis Fr Beaumont HS 20:22.2 6:47
41 Ladal' Jah Wright So Etiwanda HS 20:26.8 6:49
42 Samantha Cruz Jr Corona HS 20:29.6 6:50
43 Jordyn Ahlberg Jr Temecula Valley HS 20:36.1 6:52
44 Sara Bock Sr Los Osos HS 20:39.8 6:53
45 Aileen Osorio Jr Alta Loma HS 20:40.7 6:54
46 Victoria Ervin Fr Etiwanda HS 20:46.4 6:55
47 Megan Simpson Sr Upland HS 20:47.6 6:56
48 Patricia Valencia Sr Alta Loma HS 20:48.1 6:56
49 Zoe Reyes Jr Alta Loma HS 21:05.6 7:02
50 Andrea Garcia Jr Beaumont HS 21:06.3 7:02
51 Cambria Palos Jr Upland HS 21:09.9 7:03
52 Natalie Olivas So Alta Loma HS 21:13 7:04
53 Pamela Bowen Fr Alta Loma HS 21:18.1 7:06
54 Victoria Vega Sr Centennial HS 21:25.8 7:09
55 Rebecca Vega Sr Centennial HS 21:27.1 7:09
56 Issabelle Brito Sr Corona HS 21:28 7:09
57 Arantza Zambrano Sr Chaffey HS 21:33.1 7:11
58 Yelitza Ramirez Jr Rialto HS 21:43.8 7:15
59 Caitlin King Jr Corona HS 21:48.2 7:16
60 Madelyn Cripps Fr Etiwanda HS 21:55.2 7:18
61 Arielle Angel Sr Ontario HS 21:55.8 7:19
62 Savanah Cripps Fr Etiwanda HS 21:58.2 7:19
63 Lauren Silvey Jr Summit HS 21:59.1 7:20
64 Danielle Kline Sr Upland HS 22:04.2 7:21
65 Carissa Myung So Los Osos HS 22:24.1 7:28
66 Sabeida Farias So Ontario HS 22:30.7 7:30
67 Naomi Contreras Jr Etiwanda HS 22:33 7:31
68 Michelle Arevalo So Rialto HS 22:45.3 7:35
69 Hannah Lieuallen So Summit HS 22:48.5 7:36
70 Natalie Vasquez Fr Summit HS 22:49 7:36
71 Elena Banuelos So Ontario HS 23:01.5 7:41
72 Anais Herrera Fr Coachella Valley HS 23:08.2 7:43
73 Stacey Martinez Jr Ontario HS 23:09.1 7:43
74 Kailani Nicart Sr Upland HS 23:09.9 7:43
75 Mixtli Aguilar So Ontario HS 23:16.2 7:45
76 Sarai Nunez Jr Summit HS 23:17.5 7:46
77 Olga Vidaurri Jr Rialto HS 23:44.7 7:55
78 Celina Navaro So Rialto HS 23:44.9 7:55
79 Melanie Martinez Sr Summit HS 23:54.2 7:58
80 Kelly Kennard Jr Summit HS 24:01.1 8:00
81 Marisol Zamora Jr Coachella Valley HS 24:09.3 8:03
82 Jasmine Jaramillo So Coachella Valley HS 26:24.3 8:48
83 Miriam Villegas Fr Rialto HS 26:38 8:53
84 Marlene Nunez So Coachella Valley HS 27:48.4 9:16
85 Claudia Gastelum Jr Rialto HS 27:59.7 9:20
86 Melanie Santana Fr Rialto HS 28:49.9 9:37
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Girls

Group of 5: V 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Great Oak
2-1-1-1-1
Gap: 0:33
94:52
18:58
6:19
32 Ally Talpash
Jr
18:43
6:14
2
Katya Candray
Fr
18:47
6:16
3
Cassidy Hylton
Jr
19:01
6:20
7
Taylor Lawson
Sr
19:06
6:22
9
Sarah Workman
Jr
19:15
6:25
11
Kaylee Saville
Sr
19:23
6:28
14
Kama Groh
Jr
19:40
6:33
19
Your Team ROCKS! (LY, LR)
2 Temecula Valley HS
6-2-2-2-2
Gap: 0:32
96:56
19:23
6:28
68 Madilyn Herrera
Fr
19:06
6:22
8
Emily O'hara
Sr
19:15
6:25
10
Claire Fisher
Jr
19:23
6:28
15
Elizabet Bermudez
Fr
19:34
6:31
17
Brigette White
Fr
19:38
6:33
18
Raeva Solbach
Fr
19:49
6:36
20
Jordyn Ahlberg
Jr
20:36
6:52
37
3 Beaumont HS
3-3-3-3-3
Gap: 1:13
98:17
19:39
6:33
95 Alison Soto
Jr
18:54
6:18
4
Brianna Macias
Fr
19:31
6:30
16
Zevida Sasser
So
19:53
6:38
22
Karissa Manzanar
Sr
19:53
6:38
23
Aeriel Madrigal
Fr
20:07
6:42
30
Sonya Nevis
Fr
20:22
6:47
34
Andrea Garcia
Jr
21:06
7:02
44
4 Los Osos HS
1-6-5-4-4
Gap: 1:50
99:09
19:50
6:37
120 Sarah Holloway
Sr
18:32
6:11
1
Kayla Ruiz
Sr
20:02
6:41
27
Sabrina Parra
Sr
20:02
6:41
28
Susan Herrera
Sr
20:12
6:44
31
Sidney Spacher
Jr
20:21
6:47
33
Sara Bock
Sr
20:40
6:53
38
Carissa Myung
So
22:24
7:28
56
5 Upland HS
5-5-4-5-5
Gap: 2:14
100:42
20:08
6:43
139 Alex Lambros
Sr
18:56
6:19
6
Riley Rodrigue
Jr
19:50
6:37
21
Alex Capetill
Jr
19:59
6:40
26
Megan Simpson
Sr
20:48
6:56
41
Cambria Palos
Jr
21:10
7:03
45
Danielle Kline
Sr
22:04
7:21
55
Kailani Nicart
Sr
23:10
7:43
64
6 Etiwanda HS
7-4-6-6-6
Gap: 2:38
101:45
20:21
6:47
151 Sara Mccann
Sr
19:17
6:26
12
Deena Kirrish
Jr
19:20
6:27
13
Ladal' Jah Wright
So
20:27
6:49
35
Victoria Ervin
Fr
20:46
6:55
40
Madelyn Cripps
Fr
21:55
7:18
51
Savanah Cripps
Fr
21:58
7:19
53
Naomi Contrera
Jr
22:33
7:31
58
7 Alta Loma HS
4-7-7-7-7
Gap: 2:10
101:35
20:19
6:46
158 Alyssa Segovia
So
18:55
6:18
5
Lissette Iniguez
Fr
20:06
6:42
29
Aileen Osorio
Jr
20:41
6:54
39
Patricia Valencia
Sr
20:48
6:56
42
Zoe Reyes
Jr
21:06
7:02
43
Natalie Olivas
So
21:13
7:04
46
Pamela Bowen
Fr
21:18
7:06
47
8 Corona HS
8-8-8-8-8
Gap: 1:31
102:09
20:26
6:49
165 Emily Heaston
So
19:58
6:39
24
Jasmine Garcia
Jr
19:59
6:40
25
Neftali Escalant
Jr
20:15
6:45
32
Samantha Cruz
Jr
20:30
6:50
36
Issabell Brito
Sr
21:28
7:09
48
Caitlin King
Jr
21:48
7:16
50




9 Ontario HS
10-10-9-9-9
Gap: 1:20
113:53
22:47
7:36
299 Arielle Angel
Sr
21:56
7:19
52
Sabeida Farias
So
22:31
7:30
57
Elena Banuelos
So
23:02
7:41
62
Stacey Martinez
Jr
23:09
7:43
63
Mixtli Aguilar
So
23:16
7:45
65








10 Summit HS
11-11-10-10-10
Gap: 1:55
114:48
22:58
7:39
310 Lauren Silvey
Jr
21:59
7:20
54
Hannah Lieualle
So
22:49
7:36
60
Natalie Vasquez
Fr
22:49
7:36
61
Sarai Nunez
Jr
23:18
7:46
66
Melanie Martinez
Sr
23:54
7:58
69
Kelly Kennard
Jr
24:01
8:00
70




11 Rialto HS
9-9-10-11-11
Gap: 4:54
118:37
23:43
7:54
314 Yelitza Ramirez
Jr
21:44
7:15
49
Michelle Arevalo
So
22:45
7:35
59
Olga Vidaurri
Jr
23:45
7:55
67
Celina Navaro
So
23:45
7:55
68
Miriam Villegas
Fr
26:38
8:53
71
Claudia Gastelum
Jr
28:00
9:20
72
Melanie Santana
Fr
28:50
9:37
73
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Girls

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Bailey Donovan So Great Oak 19:11.6 6:24 1/10 10/44 1/14 21:24
(2:13)
21:24
(2:13)
21:24
(2:13)
You ROCK! (LY, LR, PR)
2 Ericka Burgess So Great Oak 19:21.9 6:27 2/10 16/44 1/13
3 Cynthia Londgrave So Chaffey HS 19:41.4 6:34
4 Lauryn Remmers So Great Oak 19:56.2 6:39 3/10 22/44 1/12 22:01
(2:05)
22:01
(2:05)
22:01
(2:05)
You ROCK! (LY, LR, PR)
5 Brittani Button So Yucaipa HS 20:01.1 6:40
6 Melissa Milla So Santiago HS 20:07.4 6:42
7 Korryn Hamm So Vista Murrieta HS 20:07.9 6:43
8 Rachel Bell So Great Oak 20:29.7 6:50 4/10 26/44 1/11
9 Sabrina Harrison So Great Oak 20:31.6 6:51 5/10 27/44 1/7 21:26
(0:54)
21:26
(0:54)
21:26
(0:54)
You ROCK! (LY, LR, PR)
10 Emily Moran So Centennial HS 20:33.6 6:51
11 Megan Ward So Yucaipa HS 20:36.8 6:52
12 Niki Collette So Great Oak 20:37.9 6:53 6/10 29/44 1/5
13 Marleah Bode So Los Osos HS 20:38.6 6:53
14 Emily Ward So Yucaipa HS 20:41.9 6:54
15 Ashley Hull So Yucaipa HS 20:51.6 6:57
16 Sofia Poudereux So Yucaipa HS 20:52 6:57
17 Kayla Bilby So Great Oak 20:54 6:58 7/10 31/44 1/3 21:55
(1:01)
21:55
(1:01)
21:55
(1:01)
You ROCK! (LY, LR, PR)
18 Karissa Grimes So Beaumont HS 20:55.7 6:59
19 Samantha Rodriguez So Santiago HS 20:58.2 6:59
20 Jackie Walker So Yucaipa HS 20:58.7 7:00
21 Cheyenne Espinosa So Santiago HS 21:00 7:00
22 Emily Osborn So Rancho Cucamonga HS 21:09.7 7:03
23 Carlie Horton So Great Oak 21:18.4 7:06 8/10 32/44 1/2 You ROCK! (SBP)
24 Kaitlin Greenaway So Great Oak 21:19.9 7:07 9/10 34/44 1/2 21:58
(0:38)
21:58
(0:38)
21:58
(0:38)
You ROCK! (LY, LR, PR)
25 Marilyn Cox So Beaumont HS 21:21.5 7:07
26 Esmeralda Iribe So Eleanor Roosevelt HS 21:30.5 7:10
27 Haley Mitchell So Santiago HS 21:32.5 7:11
28 Danielle Espinosa So Santiago HS 21:39.9 7:13
29 Sarah Espinoza So Chaffey HS 21:46.6 7:16
30 Hailey Hernandez So Yucaipa HS 22:00.2 7:20
31 Cheyenne Petridis So Etiwanda HS 22:01.2 7:20
32 Madeline Bowen So Great Oak 22:01.9 7:21 10/10 37/44 1/2 22:57
(0:55)
22:57
(0:55)
22:57
(0:55)
You ROCK! (LY, LR, PR)
33 Gabbu Gutierrez Fr Eleanor Roosevelt HS 22:02.5 7:21
34 Priya Patel So Santiago HS 22:03.1 7:21
35 Frida Rueda So Los Osos HS 22:10.4 7:23
36 Jessica Naranjo So Yucaipa HS 22:21.6 7:27
37 Helena Graf So Eleanor Roosevelt HS 22:28.6 7:30
38 Emily Arvizu So Corona HS 22:47.9 7:36
39 Juliet Machuca So Yucaipa HS 22:49.2 7:36
40 Elizabeth Tlaseca So Upland HS 23:05.6 7:42
41 Tulsi Patel So Yucaipa HS 23:10 7:43
42 Hollie Genualdi So Los Osos HS 23:17.1 7:46
43 Katherine Babcock So Montclair HS 23:41.2 7:54
44 Natalia Hernandez So Los Osos HS 23:45.3 7:55
45 Cristina Trujillo So Vista Murrieta HS 23:47.2 7:56
46 Jacaueline Aguilar So Vista Murrieta HS 23:47.7 7:56
47 Samantha Antinucci So Yucaipa HS 24:02.4 8:01
48 Taylor Clayton So Etiwanda HS 24:12.8 8:04
49 Ashley Flores So Chaffey HS 24:21.9 8:07
50 Jade Jauregul So Chaffey HS 24:24.3 8:08
51 Julia Clabaugh So Etiwanda HS 24:29 8:10
52 Cinthia Gonzalez So Corona HS 24:31.7 8:11
53 Kirra Facer Jr Vista Murrieta HS 24:40 8:13
54 Stephanie Tovar So Chaffey HS 24:44.1 8:15
55 Jasmine Taheri Jr Vista Murrieta HS 24:44.9 8:15
56 Kartia Hill So Chaffey HS 24:50.8 8:17
57 Vanessa Washington So Corona HS 24:53.3 8:18
58 Alicia Sanchez So Beaumont HS 24:55.3 8:18
59 Dennise Gutierrez So Upland HS 24:56.2 8:19
60 Jessica Rodriguez So Corona HS 25:03.1 8:21
61 Alison Kelley-hubbard So Beaumont HS 25:06.9 8:22
62 Makenna Chriss So Yucaipa HS 25:12.3 8:24
63 Itzel Perez So Montclair HS 26:51.2 8:57
64 Shianna Fowler So Rancho Cucamonga HS 27:05.8 9:02
65 Lauren Whightsil So Etiwanda HS 27:08.1 9:03
66 Melody Tang So Upland HS 27:18.9 9:06
67 Izabell Rivera So Upland HS 27:24.4 9:08
68 Alyssa Nguyen So Corona HS 28:25.3 9:28
69 Madelline Felix So Corona HS 29:12 9:44
70 Haylee Fontaine So Corona HS 29:13.9 9:45
71 Sara Mcclung So Rancho Cucamonga HS 30:38 10:13
72 Eileen Ly So Rancho Cucamonga HS 31:21.8 10:27
73 Wiler-segura Sara So Rancho Cucamonga HS 37:50.2 12:37
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Girls

Group of 5: So 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Great Oak
1-1-1-1-1
Gap: 1:20
99:31
19:54
6:38
24 Bailey Donovan
So
19:12
6:24
1
Ericka Burgess
So
19:22
6:27
2
Lauryn Remmers
So
19:56
6:39
4
Rachel Bell
So
20:30
6:50
8
Sabrina Harrison
So
20:32
6:51
9
Niki Collette
So
20:38
6:53
11
Kayla Bilby
So
20:54
6:58
15
2 Yucaipa HS
3-2-2-2-2
Gap: 0:51
103:03
20:37
6:52
54 Brittani Button
So
20:01
6:40
5
Megan Ward
So
20:37
6:52
10
Emily Ward
So
20:42
6:54
12
Ashley Hull
So
20:52
6:57
13
Sofia Poudereu
So
20:52
6:57
14
Jackie Walker
So
20:59
7:00
17
Hailey Hernande
So
22:00
7:20
23
3 Santiago HS
4-3-3-3-3
Gap: 1:33
105:18
21:04
7:01
81 Melissa Milla
So
20:07
6:42
6
Samantha Rodrigue
So
20:58
6:59
16
Cheyenne Espinosa
So
21:00
7:00
18
Haley Mitchell
So
21:33
7:11
20
Danielle Espinosa
So
21:40
7:13
21
Priya Patel
So
22:03
7:21
24




4 Chaffey HS
2-4-4-4-4
Gap: 5:03
114:58
23:00
7:40
114 Cynthia Londgrav
So
19:41
6:34
3
Sarah Espinoza
So
21:47
7:16
22
Ashley Flores
So
24:22
8:07
28
Jade Jauregul
So
24:24
8:08
29
Stephani Tovar
So
24:44
8:15
32
Kartia Hill
So
24:51
8:17
34




5 Vista Murrieta HS
5-5-5-5-5
Gap: 4:37
117:08
23:26
7:49
124 Korryn Hamm
So
20:08
6:43
7
Cristina Trujillo
So
23:47
7:56
26
Jacaueli Aguilar
So
23:48
7:56
27
Kirra Facer
Jr
24:40
8:13
31
Jasmine Taheri
Jr
24:45
8:15
33








6 Corona HS
7-6-6-6-6
Gap: 5:37
125:41
25:08
8:23
164 Emily Arvizu
So
22:48
7:36
25
Cinthia Gonzalez
So
24:32
8:11
30
Vanessa Washingt
So
24:53
8:18
35
Jessica Rodrigue
So
25:03
8:21
36
Alyssa Nguyen
So
28:25
9:28
38
Madellin Felix
So
29:12
9:44
39
Haylee Fontaine
So
29:14
9:45
40
7 Rancho Cucamonga HS
6-7-7-7-7
Gap: 16:41
148:06
29:37
9:52
182 Emily Osborn
So
21:10
7:03
19
Shianna Fowler
So
27:06
9:02
37
Sara Mcclung
So
30:38
10:13
41
Eileen Ly
So
31:22
10:27
42
Wiler-se Sara
So
37:50
12:37
43








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: So 2nd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Great Oak
1-1-1-1-1
Gap: 1:24
106:12
21:14
7:05
19 Niki Collette
So
20:38
6:53
1
Kayla Bilby
So
20:54
6:58
2
Carlie Horton
So
21:18
7:06
4
Kaitlin Greenawa
So
21:20
7:07
5
Madeline Bowen
So
22:02
7:21
7








2 Yucaipa HS
2-2-2-2-2
Gap: 2:11
111:20
22:16
7:25
36 Jackie Walker
So
20:59
7:00
3
Hailey Hernande
So
22:00
7:20
6
Jessica Naranjo
So
22:22
7:27
8
Juliet Machuca
So
22:49
7:36
9
Tulsi Patel
So
23:10
7:43
10
Samantha Antinucc
So
24:02
8:01
11
Makenna Chriss
So
25:12
8:24
12
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Girls

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Jaclyn Arellano Jr Great Oak 19:50.1 6:37 1/4 21/44 1/18 20:17
(0:26)
20:17
(0:26)
20:17
(0:26)
You ROCK! (LY, LR, PR)
2 Cassie Boyd Sr Vista Murrieta HS 19:57.8 6:39
3 Rachel Holt Jr Yucaipa HS 20:13.7 6:45
4 Jasmine Flores Jr Santiago HS 20:28.4 6:49
5 Carrie Buckley Sr Great Oak 20:32.3 6:51 2/4 28/44 1/16 21:54
(1:22)
21:54
(1:22)
19:33 You ROCK! (LY, LR)
6 Samantha Taylor Sr Vista Murrieta HS 20:37.7 6:53
7 Liezl Maree Sr Vista Murrieta HS 20:42.4 6:54
8 Olivia Nelson Jr Santiago HS 20:44.6 6:55
9 Lorena Magadan Jr Rancho Verde HS 20:45.1 6:55
10 Maylie Schreck Jr Temecula Valley HS 20:58.6 7:00
11 Alexandria Wiseman Jr Vista Murrieta HS 21:10 7:03
12 Lianna Perez Jr Vista Murrieta HS 21:14.8 7:05
13 Alina Aguilar Jr Rancho Verde HS 21:15.8 7:05
14 Courtney Oberholtz Sr Rancho Cucamonga HS 21:20.4 7:07
15 Krissy Hilton Sr Temecula Valley HS 21:26.8 7:09
16 Chantal Rabay Jr Santiago HS 21:29 7:10
17 Courtney Deriger Jr Temecula Valley HS 21:35.6 7:12
18 Sabrina Barron Jr Eleanor Roosevelt HS 21:38.8 7:13
19 Victoria Hickman Sr Great Oak 21:43.4 7:14 3/4 35/44 4/14 22:43
(0:59)
22:43
(0:59)
19:42 You ROCK! (LY, LR)
20 Annie Hilton So Temecula Valley HS 21:49.2 7:16
21 Sarah Gillen Sr Rancho Cucamonga HS 21:51.1 7:17
22 Hannah Hickman So Temecula Valley HS 21:54.5 7:18
23 Brooke Dybicz Jr Beaumont HS 22:00.2 7:20
24 Cheyenne Hannan Sr Beaumont HS 22:03.8 7:21
25 Evelyn Castro Sr Corona HS 22:04.4 7:21
26 Cailino O'sullivan Jr Eleanor Roosevelt HS 22:05.7 7:22
27 Michelle Hernandez Jr Great Oak 22:07.3 7:22 4/4 38/44 3/12 21:48 21:48 21:48
28 Cindy Martinez Sr Chaffey HS 22:22.6 7:28
29 Taylor Smith So Temecula Valley HS 22:26.1 7:29
30 Mackenzie Eubanks So Temecula Valley HS 22:26.5 7:29
31 Arianna Finch Sr Chaffey HS 22:27 7:29
32 Kiani Fernandes Jr Beaumont HS 22:36.4 7:32
33 Meghan Thompson Fr Chino Hills HS 22:36.7 7:32
34 Lili Castro Jr Paloma Valley HS 22:43.9 7:35
35 Chine Ehiemere Jr Rancho Verde HS 22:45.3 7:35
36 Casandra Martinez Sr Chaffey HS 22:47.4 7:36
37 Kayli Jester Jr Santiago HS 22:49.2 7:36
38 Caitlyn Cortes Fr Chino Hills HS 22:50 7:37
39 Veronica Velgara So Paloma Valley HS 22:58.2 7:39
40 Cassandra Gonzales Sr Vista Murrieta HS 23:03.8 7:41
41 Alyssa Vega Sr Santiago HS 23:04.1 7:41
42 Susan Gonzalez Sr Corona HS 23:10.2 7:43
43 Jacklyn Rosas Jr Rancho Cucamonga HS 23:14.3 7:45
44 Arianna Alanis Sr Chaffey HS 23:14.8 7:45
45 Kayla Hudson Fr Chino Hills HS 23:15.1 7:45
46 Evelyn Sarabia Jr La Quinta HS 23:28.9 7:50
47 Kiana Alvarez Sr Paloma Valley HS 23:32.1 7:51
48 Rachelle Stark Jr Alta Loma HS 23:32.9 7:51
49 Skylar Palm So Temecula Valley HS 23:37.3 7:52
50 Stephenie Pineda Jr Yucaipa HS 23:42.1 7:54
51 Leah Guzman Jr Rancho Cucamonga HS 23:44.3 7:55
52 Katie Snell Sr Santiago HS 23:44.9 7:55
53 Jade Hinojoza Jr Rancho Cucamonga HS 24:01 8:00
54 Valerie Torres Jr Vista Murrieta HS 24:09 8:03
55 Saraya Danielsen So Temecula Valley HS 24:12.3 8:04
56 Sabrina Bastidas So Rancho Verde HS 24:15.1 8:05
57 Victoria Vazquez So Chino Hills HS 24:20 8:07
58 Emma Roberts Fr Chino Hills HS 24:22.1 8:07
59 Salma Rodriguez Jr Grand Terrace HS 24:29.2 8:10
60 Jazmine Lopez Sr Rancho Cucamonga HS 24:30.5 8:10
61 Yaneisy Escalante Sr Chaffey HS 24:33.7 8:11
62 Nikki Lapuz Jr Rancho Verde HS 24:36.9 8:12
63 Sydney Vincent Jr Santiago HS 24:46.7 8:16
64 Alexa Olivas Jr Rancho Verde HS 24:49.8 8:17
65 Kayla Giannatasio Sr Santiago HS 24:55.3 8:18
66 Hailey Fraijo Jr Eleanor Roosevelt HS 24:59.3 8:20
67 Star Hernandez Jr Rancho Verde HS 25:01 8:20
68 Lilliana Murillo Jr Chaffey HS 25:03.4 8:21
69 Janet Espinoza Jr Eleanor Roosevelt HS 25:03.7 8:21
70 Nayeli Rincon Jr Alta Loma HS 25:06.4 8:22
71 Ryleigh Gissel Jr Beaumont HS 25:10.5 8:24
72 Noel Pinkus Fr Chino Hills HS 25:13.7 8:25
73 Gabby Enriquez Jr Corona HS 25:18.8 8:26
74 Lindsey Reyes So Chino Hills HS 25:19.1 8:26
75 Kaylee Farmer Fr Temecula Valley HS 25:23.4 8:28
76 April Gray Jr Paloma Valley HS 25:36.2 8:32
77 Valerie Alvarez Jr Chino Hills HS 25:43.4 8:34
78 Mariah Ramirez Jr Barstow HS 25:45.3 8:35
79 Whitney Schuring Sr Corona HS 25:47.6 8:36
80 Esmeralda Ortega-garcia Sr Alta Loma HS 25:53.1 8:38
81 Skyla Ramos Jr Rancho Verde HS 25:56.6 8:39
82 Natalie Chetto Sr Etiwanda HS 26:03.5 8:41
83 Amber Bettge Sr Temecula Valley HS 26:16.8 8:46
84 Victoria Lepe-maycotte Sr La Quinta HS 26:19.5 8:47
85 Ashlea Flores Jr Beaumont HS 26:23.2 8:48
86 Alyssa Luna Fr Chino Hills HS 26:25.7 8:49
87 Brittany Mendoza Sr Chaffey HS 26:51.9 8:57
88 Ashlyn Bullock Jr Temecula Valley HS 26:55.9 8:59
89 Bisma Khwaja Sr Santiago HS 27:04.4 9:01
90 Natalie Meneses Fr Chino Hills HS 27:10 9:03
91 Tiffany Sorto Jr Chino Hills HS 27:11.1 9:04
92 Chanelta Tan Sr Rancho Cucamonga HS 27:17.4 9:06
93 Caitlyn Reveles So Santiago HS 27:36.5 9:12
94 Valerie Alcaraz Sr Rancho Verde HS 27:37.7 9:13
95 Nicola Buch Jr Beaumont HS 27:58.9 9:20
96 Jennifer Agierre So Barstow HS 27:59.9 9:20
97 Celeste Zelya So Paloma Valley HS 28:00.4 9:20
98 Diana Espinoza Sr Corona HS 28:08.1 9:23
99 Kalyn Kemp So Paloma Valley HS 28:11.3 9:24
100 Chidinma Onyekonwu So Chino Hills HS 29:16.4 9:45
101 Lizbet Franco Jr Chaffey HS 30:13 10:04
102 Vanessa Miranda Sr Barstow HS 30:18.4 10:06
103 Sarah Aladross Jr Santiago HS 31:08.8 10:23
104 Betsy Maas Jr Santiago HS 31:32.1 10:31
105 Alliah Lim King Han Jr Chino Hills HS 31:37.7 10:33
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Girls

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Cayla Etheridge Fr Santiago HS 18:28.4 6:09
2 Megan Buckley Fr Great Oak 19:13.1 6:24 1/17 11/44 2/20
3 Kolonnie Green Fr Great Oak 19:19.2 6:26 2/17 14/44 1/18
4 Tatum Fiacco Fr Great Oak 19:19.6 6:27 3/17 15/44 1/18
5 Josie Rogers Fr Great Oak 19:25.5 6:29 4/17 18/44 1/16
6 Elizabeth Richter Fr Great Oak 19:35 6:32 5/17 19/44 1/12
7 Ayleen Orduno Fr Rancho Verde HS 19:36.3 6:32
8 Tilicia Santiago Fr Yucaipa HS 19:42.9 6:34
9 Hannah Kogler Fr Yucaipa HS 19:46.5 6:36
10 Isabella Powers Fr Yucaipa HS 19:58 6:39
11 Madelynn Meredith Fr Great Oak 20:08.4 6:43 6/17 23/44 1/11
12 Savannah Ek Fr Great Oak 20:13 6:44 7/17 24/44 1/6
13 Taylor Beck Fr Yucaipa HS 20:15.8 6:45
14 Gaby Hubarth Fr Vista Murrieta HS 20:21 6:47
15 Jesse Janecek Fr Great Oak 20:22.3 6:47 8/17 25/44 1/4
16 Lauren Deloss Fr Paloma Valley HS 20:40.5 6:54
17 Valentina Dettmer Fr Great Oak 20:44.2 6:55 9/17 30/44 1/3
18 Danielle Soria Fr Santiago HS 20:59.6 7:00
19 Celena Velasquez-fuentes Fr Beaumont HS 21:00.1 7:00
20 Jessica Hernandez Fr Santiago HS 21:02.1 7:01
21 Sarah Ramirez Fr Yucaipa HS 21:04.3 7:01
22 Noelia Marquez Fr Beaumont HS 21:05.9 7:02
23 Natalie Gallemore Fr Alta Loma HS 21:14 7:05
24 Grace Guy Fr Temecula Valley HS 21:17 7:06
25 Fatima Cortes Fr Great Oak 21:19.1 7:06 10/17 33/44 1/2
26 Cassandra Haro Fr Eleanor Roosevelt HS 21:19.5 7:07
27 Carley Beatty So Vista Murrieta HS 21:25.4 7:08
28 Amanda Huddleston Fr Yucaipa HS 21:28.8 7:10
29 Madison Storey Fr Santiago HS 21:30.9 7:10
30 Alessanda Lopez Fr Eleanor Roosevelt HS 21:36 7:12
31 Skyler Haberle Fr Rancho Cucamonga HS 21:41.3 7:14
32 Madison Reis Fr Rancho Cucamonga HS 21:52.8 7:18
33 Haley Arendt Fr Great Oak 21:53.8 7:18 11/17 36/44 1/2 You ROCK! (SBP)
34 Emily Bein Fr Alta Loma HS 21:54.6 7:18
35 Ixchel Vidales Fr Montclair HS 21:56.8 7:19
36 Jada Teran Fr Etiwanda HS 22:04.7 7:22
37 Tali Adri Fr Los Osos HS 22:17.1 7:26
38 Hannah Turko Fr Santiago HS 22:18.2 7:26
39 Kimberly Murrillo Fr Grand Terrace HS 22:21.5 7:27
40 Lea Barroy Fr Santiago HS 22:23.7 7:28
41 Gabrielle Victorian Fr Santiago HS 22:26.6 7:29
42 Leslie Reider Fr Temecula Valley HS 22:29.2 7:30
43 Jenna De Leon Fr Eleanor Roosevelt HS 22:36.2 7:32
44 Michelle Stanfill Fr Great Oak 22:39.2 7:33 12/17 39/44 1/1
45 Rylee Noreen Fr Los Osos HS 22:40.3 7:33
46 Hunter Higgins Fr Corona HS 22:40.6 7:34
47 Audrie Torres Fr Etiwanda HS 22:41.3 7:34
48 Vanessa Heredia Fr Chaffey HS 22:43.6 7:35
49 Kassandra Pedroza Fr Grand Terrace HS 22:45.7 7:35
50 Alina Ares Fr Yucaipa HS 22:48.7 7:36
51 Makayla Coker Fr Rancho Cucamonga HS 22:49.9 7:37
52 Kaiya Sanabria Fr Los Osos HS 22:54.8 7:38
53 Emily Lopez Fr Yucaipa HS 22:57.6 7:39
54 Kaden Mason Fr Yucaipa HS 23:01.2 7:40
55 Gabby Howard Fr Yucaipa HS 23:04.6 7:42
56 Emily Nunez Fr Alta Loma HS 23:10.5 7:44
57 Kate Town Fr Vista Murrieta HS 23:13.1 7:44
58 Samantha Angel Fr Montclair HS 23:14.5 7:45
59 Kiley Java Fr Upland HS 23:21.5 7:47
60 Melisa Britton Fr Great Oak 23:22.6 7:48 13/17 40/44 1/1
61 Claire Evans Fr Alta Loma HS 23:25.8 7:49
62 Megan Peavler Fr Rancho Cucamonga HS 23:26.9 7:49
63 Mackenzie Bishop Fr Great Oak 23:27.1 7:49 14/17 41/44 1/1 You ROCK! (SBP)
64 Rose Adrianza Fr Great Oak 23:28.3 7:49 15/17 42/44 1/1
65 Sheccid Marquez Fr Corona HS 23:32.4 7:51
66 Valerie Jimenez Fr Grand Terrace HS 23:33.9 7:51
67 Kate Anguiano Fr Eleanor Roosevelt HS 23:37.2 7:52
68 Raquel Covarrubio Fr Chaffey HS 23:47.6 7:56
69 Tahirih Andrews Fr Upland HS 23:53.3 7:58
70 Katelyn Chavez Fr Chaffey HS 23:55.3 7:58
71 Estephany Ramirez Fr Corona HS 24:04.9 8:02
72 Anaya Villasenor Fr Los Osos HS 24:07 8:02
73 Jessica Runyan Fr Temecula Valley HS 24:08.8 8:03
74 Danielle Contreras Fr Eleanor Roosevelt HS 24:11.9 8:04
75 Makayla Ursino Fr Vista Murrieta HS 24:14.4 8:05
76 Jacqueline Valles Fr Rancho Cucamonga HS 24:16.8 8:06
77 Arianna Hedtke Fr Upland HS 24:19.2 8:06
78 Destiny Matiran Fr Alta Loma HS 24:20.5 8:07
79 Payton Watson Fr Yucaipa HS 24:22 8:07
80 Kenzy Handal Fr Paloma Valley HS 24:26.6 8:09
81 Hailey Witherspoon Fr Centennial HS 24:32.9 8:11
82 Melissa Boulware Fr Los Osos HS 24:33.2 8:11
83 Diana Dahlan Fr Los Osos HS 24:36.9 8:12
84 Alyssa Contreras Fr Eleanor Roosevelt HS 24:39.9 8:13
85 Carly Sisson Fr Summit Leadership Academy 24:40.2 8:13
86 Lorena Avila Fr Corona HS 24:42.3 8:14
87 Claire Poche Fr Temecula Valley HS 24:54.4 8:18
88 Hannah Skinner Fr Alta Loma HS 24:54.9 8:18
89 Alexis Tagle Fr Etiwanda HS 24:58.3 8:19
90 Lorie Stuart Fr Paloma Valley HS 24:59.2 8:20
91 Valeria Arteaga Fr Corona HS 25:00.1 8:20
92 Ava Gergovich Fr Alta Loma HS 25:07.9 8:23
93 Allison Jones Fr Santiago HS 25:31.1 8:30
94 Xitlali Gonzalez Fr Corona HS 25:34.6 8:32
95 Ariana Villalobos Fr Montclair HS 25:45.2 8:35
96 Brianna Fergusen Fr Paloma Valley HS 25:55.9 8:39
97 Sydney Lopez Fr Great Oak 26:05.1 8:42 16/17 43/44 1/1
98 Natalie Adras Fr Great Oak 26:08.9 8:43 17/17 44/44 1/1
99 Sophia Gordon Fr Etiwanda HS 26:39.7 8:53
100 Lily Covington Fr Paloma Valley HS 26:49.9 8:57
101 Kaylee Martin Fr Chaffey HS 27:15.1 9:05
102 Madeline Ritchie Fr Paloma Valley HS 27:19.1 9:06
103 Hely Patel Fr Chaffey HS 27:19.9 9:07
104 Rebecca Perez Fr Beaumont HS 27:27.3 9:09
105 Alicia Aguirre Fr Rancho Cucamonga HS 27:27.9 9:09
106 Naiseth Ojeda Fr Corona HS 27:28.3 9:09
107 Juliana Delacruz Fr Beaumont HS 27:58.1 9:19
108 Alex Villanueva Fr Montclair HS 28:06.9 9:22
109 Sofia Ortiz Fr Chaffey HS 28:11.8 9:24
110 Jessie Solis Fr Etiwanda HS 28:22.5 9:28
111 Mackenzie Konick Fr Corona HS 28:24.9 9:28
112 Alexandra Vega Fr Centennial HS 28:51 9:37
113 Alexandria Nabity Fr Etiwanda HS 29:03.8 9:41
114 Stephanie Quintero Fr Chaffey HS 29:31.9 9:51
115 Nicole Choi Fr Santiago HS 30:03 10:01
116 Isabella Avila Fr Centennial HS 30:36.1 10:12
117 Ashtyn Martinez Fr Temecula Valley HS 31:16.8 10:26
118 Jacklin Murillo Fr Centennial HS 36:29.4 12:10
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Girls

Group of 5: Fr 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Great Oak
2-1-1-1-1
Gap: 0:22
96:52
19:22
6:27
20 Megan Buckley
Fr
19:13
6:24
2
Kolonnie Green
Fr
19:19
6:26
3
Tatum Fiacco
Fr
19:20
6:27
4
Josie Rogers
Fr
19:26
6:29
5
Elizabet Richter
Fr
19:35
6:32
6
Madelynn Meredith
Fr
20:08
6:43
10
Savannah Ek
Fr
20:13
6:44
11
Your Team ROCKS! (LY, LR, PR)
2 Yucaipa HS
3-2-2-2-2
Gap: 1:21
100:48
20:10
6:43
52 Tilicia Santiago
Fr
19:43
6:34
7
Hannah Kogler
Fr
19:47
6:36
8
Isabella Powers
Fr
19:58
6:39
9
Taylor Beck
Fr
20:16
6:45
12
Sarah Ramirez
Fr
21:04
7:01
16
Amanda Huddlest
Fr
21:29
7:10
20
Alina Ares
Fr
22:49
7:36
37
3 Santiago HS
1-2-3-3-3
Gap: 3:50
104:19
20:52
6:57
79 Cayla Etheridg
Fr
18:28
6:09
1
Danielle Soria
Fr
21:00
7:00
14
Jessica Hernande
Fr
21:02
7:01
15
Madison Storey
Fr
21:31
7:10
21
Hannah Turko
Fr
22:18
7:26
28
Lea Barroy
Fr
22:24
7:28
29
Gabriell Victoria
Fr
22:27
7:29
30
4 Eleanor Roosevelt HS
7-4-4-4-4
Gap: 2:52
113:21
22:40
7:33
167 Cassandr Haro
Fr
21:20
7:07
19
Alessand Lopez
Fr
21:36
7:12
22
Jenna De Leon
Fr
22:36
7:32
32
Kate Anguiano
Fr
23:37
7:52
44
Danielle Contrera
Fr
24:12
8:04
50
Alyssa Contrera
Fr
24:40
8:13
56




5 Alta Loma HS
5-5-5-5-5
Gap: 3:07
114:05
22:49
7:36
175 Natalie Gallemor
Fr
21:14
7:05
17
Emily Bein
Fr
21:55
7:18
25
Emily Nunez
Fr
23:11
7:44
40
Claire Evans
Fr
23:26
7:49
41
Destiny Matiran
Fr
24:21
8:07
52
Hannah Skinner
Fr
24:55
8:18
59
Ava Gergovic
Fr
25:08
8:23
63
6 Rancho Cucamonga HS
8-6-6-6-6
Gap: 2:36
114:08
22:50
7:37
178 Skyler Haberle
Fr
21:41
7:14
23
Madison Reis
Fr
21:53
7:18
24
Makayla Coker
Fr
22:50
7:37
38
Megan Peavler
Fr
23:27
7:49
42
Jacqueli Valles
Fr
24:17
8:06
51
Alicia Aguirre
Fr
27:28
9:09
71




7 Los Osos HS
10-8-8-7-7
Gap: 2:16
116:32
23:18
7:46
201 Tali Adri
Fr
22:17
7:26
27
Rylee Noreen
Fr
22:40
7:33
33
Kaiya Sanabria
Fr
22:55
7:38
39
Anaya Villasen
Fr
24:07
8:02
48
Melissa Boulware
Fr
24:33
8:11
54
Diana Dahlan
Fr
24:37
8:12
55




8 Temecula Valley HS
6-7-7-8-8
Gap: 10:00
124:06
24:49
8:16
233 Grace Guy
Fr
21:17
7:06
18
Leslie Reider
Fr
22:29
7:30
31
Jessica Runyan
Fr
24:09
8:03
49
Claire Poche
Fr
24:54
8:18
58
Ashtyn Martinez
Fr
31:17
10:26
77








9 Corona HS
11-11-10-9-9
Gap: 2:20
120:00
24:00
8:00
243 Hunter Higgins
Fr
22:41
7:34
34
Sheccid Marquez
Fr
23:32
7:51
43
Estephan Ramirez
Fr
24:05
8:02
47
Lorena Avila
Fr
24:42
8:14
57
Valeria Arteaga
Fr
25:00
8:20
62
Xitlali Gonzalez
Fr
25:35
8:32
64
Naiseth Ojeda
Fr
27:28
9:09
72
10 Paloma Valley HS
4-10-11-11-10
Gap: 6:09
122:52
24:34
8:11
259 Lauren Deloss
Fr
20:41
6:54
13
Kenzy Handal
Fr
24:27
8:09
53
Lorie Stuart
Fr
24:59
8:20
61
Brianna Fergusen
Fr
25:56
8:39
65
Lily Covingto
Fr
26:50
8:57
67
Madeline Ritchie
Fr
27:19
9:06
69




11 Etiwanda HS
9-9-9-10-11
Gap: 6:18
124:47
24:57
8:19
261 Jada Teran
Fr
22:05
7:22
26
Audrie Torres
Fr
22:41
7:34
35
Alexis Tagle
Fr
24:58
8:19
60
Sophia Gordon
Fr
26:40
8:53
66
Jessie Solis
Fr
28:23
9:28
74
Alexandr Nabity
Fr
29:04
9:41
75




12 Chaffey HS
12-12-11-12-12
Gap: 4:36
125:02
25:00
8:20
265 Vanessa Heredia
Fr
22:44
7:35
36
Raquel Covarrub
Fr
23:48
7:56
45
Katelyn Chavez
Fr
23:55
7:58
46
Kaylee Martin
Fr
27:15
9:05
68
Hely Patel
Fr
27:20
9:07
70
Sofia Ortiz
Fr
28:12
9:24
73
Stephani Quintero
Fr
29:32
9:51
76
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: Fr 2nd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Great Oak
1-1-1-1-1
Gap: 1:11
102:47
20:33
6:51
15 Madelynn Meredith
Fr
20:08
6:43
1
Savannah Ek
Fr
20:13
6:44
2
Jesse Janecek
Fr
20:22
6:47
3
Valentin Dettmer
Fr
20:44
6:55
4
Fatima Cortes
Fr
21:19
7:06
5
Haley Arendt
Fr
21:54
7:18
7
Michelle Stanfill
Fr
22:39
7:33
8
Your Team ROCKS! (LY, LR)
2 Yucaipa HS
2-2-2-2-2
Gap: 1:36
113:21
22:40
7:33
48 Amanda Huddlest
Fr
21:29
7:10
6
Alina Ares
Fr
22:49
7:36
9
Emily Lopez
Fr
22:58
7:39
10
Kaden Mason
Fr
23:01
7:40
11
Gabby Howard
Fr
23:05
7:42
12
Payton Watson
Fr
24:22
8:07
13




Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: Fr 3rd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Great Oak
1-1-1-1-1
Gap: 1:35
114:51
22:58
7:39
15 Haley Arendt
Fr
21:54
7:18
1
Michelle Stanfill
Fr
22:39
7:33
2
Melisa Britton
Fr
23:23
7:48
3
Mackenzi Bishop
Fr
23:27
7:49
4
Rose Adrianza
Fr
23:28
7:49
5
Sydney Lopez
Fr
26:05
8:42
6
Natalie Adras
Fr
26:09
8:43
7
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

All Girls Races

10 races + combined.

Race Win Runr Win Team
All All at 3 mi
All at 3 mi
F/S D2-3 Kimberly Lopez, So, 19:49.8, San Jacinto HS Redlands East Valley HS, 104:24.3, 47
Fr D1 Cayla Etheridge, Fr, 18:28.4, Santiago HS Great Oak HS, 96:52.4, 20
JV D1 Jaclyn Arellano, Jr, 19:50.1, Great Oak HS Vista Murrieta HS, 103:42.7, 25
JV D2-3 Aniesia Schmolesky, Sr, 20:40.9, Murrieta Valley HS Redlands HS, 108:58.9, 23
JV D4-5 Lidia Oseeguera, Sr, 23:02.4, Summit Leadership Academy Hillcrest HS, 123:21.1, 22
So D1 Bailey Donovan, So, 19:11.6, Great Oak HS Great Oak HS, 99:31, 24
V D1 Sarah Holloway, Sr, 18:31.5, Los Osos HS Great Oak HS, 94:51.7, 32
V D2-3 Allison Ciling, Sr, 18:14.1, Murrieta Mesa HS Redlands HS, 95:09.9, 31
V D4-5 Destiny Jacobo, Jr, 19:18.4, Rim of the World HS Hillcrest HS, 106:45.2, 38
V Sweeps Stefani Gaskell, Sr, 17:15.4, Sultana HS Yucaipa HS, 90:48.3, 50

All Boys Races

11 races + combined.

Race Win Runr Win Team
All All at 3 mi
All at 3 mi
Fr D1 Jake Bergmann, Fr, 16:27.7, Chino Hills HS Great Oak HS, 84:12.5, 20
Fr D2-3 Ivan Barrera, Fr, 17:36.7, Ramona HS Murrieta Mesa HS, 92:36.9, 68
JV D1 Tristin Maggio, Sr, 16:30.8, Vista Murrieta HS Vista Murrieta HS, 85:57.7, 61
JV D2-3 Johan Sanchez, So, 16:48.4, Ramona HS Murrieta Valley HS, 88:25.4, 40
JV D4-5 Alan Baya, So, 18:58.2, Banning HS Banning HS, 100:37.9, 46
So D1 Raymond Franco, So, 16:00.7, Rancho Verde HS Great Oak HS, 83:18.1, 47
So D2-3 Sebastian Zerpa, So, 16:50.2, Redlands East Valley HS Murrieta Valley HS, 89:04, 44
V D1 Justin Eipp, Jr, 15:25.7, Great Oak HS Great Oak HS, 79:57.8, 50
V D2-3 Manuel Ramirez, Jr, 15:24.2, Sultana HS Sultana HS, 79:58.3, 37
V D4-5 Devlin Diaz, Jr, 16:29.7, Barstow HS Barstow HS, 87:23.6, 60
V Sweeps Isaac Cortes, Sr, 14:48.1, Great Oak HS Great Oak HS, 75:39.8, 22