Great Oak Results from the Seaside Invite at Ventura Co. Fairgrounds on 8/31/18

Boys Results and Stats

Switch to Girls

Boys Individual Results

Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmnts
Abbes, Gabriel Jr Jr 14:51.4 4:51 3.06 1/72 1/14 2/60 1/17
Abrenica, Joshua Jr Jr 16:05.7 5:16 3.06 9/72 7/14 17/60 1/3
Alvarado, Daniel So So 19:02.8 6:13 3.06 41/105 16/17 49/60 1/2
Arnold, Jackson Jr Jr 17:41.4 5:47 3.06 27/72 12/14 33/60 1/1
Ayala, Alex Sr Sr 19:06.5 6:15 3.06 53/81 11/12 50/60 1/2
Baird, Micah Jr Jr 15:33.2 5:05 3.06 4/72 4/14 9/60 1/10
Baldevia, Carson Jr Jr 17:32 5:44 3.06 22/72 11/14 31/60 1/1
Beltran, Calvin Sr Sr 18:15.4 5:58 3.06 38/81 10/12 41/60 1/2
Bender, Cailan Fr Fr 19:31.2 6:23 3.06 30/89 11/17 54/60 1/4 You ROCK! (SBP)
Bobo, Kcey Jr Jr 17:41.8 5:47 3.06 28/72 13/14 34/60 1/1
Boeck, Marcus So So 17:09.8 5:37 3.06 15/105 9/17 29/60 1/5
Boyce, Grayson Sr Sr 16:16.6 5:19 3.06 11/81 7/12 19/60 1/5
Branstetter, Trevor Sr Sr 16:13.3 5:18 3.06 9/81 6/12 18/60 1/6
Brubaker, Jacob Fr Fr 18:58.3 6:12 3.06 21/89 9/17 48/60 1/4 You ROCK! (SBP)
Buncab, Jonah So So 17:19.1 5:40 3.06 17/105 10/17 30/60 1/4
Chang, Lukas Fr Fr 18:41 6:06 3.06 12/89 7/17 46/60 1/5
Deboard, Jacob Jr Jr 18:11.1 5:57 3.06 33/72 14/14 38/60 1/1 You ROCK! (SBP)
Dickinson, Samuel Fr Fr 18:11.3 5:57 3.06 7/89 3/17 39/60 1/9
Ferragut, Sebastian Fr Fr 20:18.7 6:38 3.06 42/89 15/17 58/60 1/1
Gilbert, Andrew Sr Sr 19:07 6:15 3.06 54/81 12/12 51/60 1/2
Gilbert, Tyler So So 17:57.4 5:52 3.06 23/105 12/17 35/60 1/3
Hood, Simeon Fr Fr 18:36.2 6:05 3.06 11/89 6/17 44/60 1/7
Hylton, Cameron Sr Sr 15:08.9 4:57 3.06 3/81 3/12 4/60 1/9
Jilek, Ryan So So 19:22.5 6:20 3.06 49/105 17/17 52/60 1/2
Joseph, Mateo So So 15:41.4 5:08 3.06 1/105 1/17 11/60 1/16
Kaeller, Jaxon Fr Fr 18:05.6 5:55 3.06 6/89 2/17 37/60 2/11
Kakar, Issa So So 17:57.5 5:52 3.06 24/105 13/17 36/60 1/3
Keller, Troy Fr Fr 20:17.9 6:38 3.06 41/89 14/17 57/60 1/3
Kiehn, Scott So So 15:59.6 5:14 3.06 5/105 5/17 16/60 1/7
Lopez, Gabriel Fr Fr 19:34.5 6:24 3.06 31/89 12/17 55/60 1/4
Montez, Austin So So 15:47.3 5:10 3.06 2/105 2/17 12/60 1/14
Musselman, Dustin So So 18:40 6:06 3.06 36/105 15/17 45/60 1/2
Nevens, Noah Sr Sr 15:11.9 4:58 3.06 4/81 4/12 5/60 1/9
Nguyen, Anthony So So 16:51.8 5:31 3.06 11/105 8/17 26/60 1/5
Paez, Devon Sr Sr 17:05.4 5:35 3.06 20/81 9/12 28/60 1/4
Papadopoulos Hatche, Chris Fr Fr 19:36.2 6:24 3.06 33/89 13/17 56/60 1/4
Perez, Damien Jr Jr 16:31.1 5:24 3.06 14/72 10/14 23/60 1/1
Petska, Ezekiel Fr Fr 19:23.3 6:20 3.06 27/89 10/17 53/60 1/4
Porras, Cameron Sr Sr 16:56.9 5:32 3.06 15/81 8/12 27/60 1/4
Reden, Kyle So So 15:59.2 5:13 3.06 4/105 4/17 15/60 1/11
Reza, Aric Jr Jr 15:35.2 5:06 3.06 5/72 5/14 10/60 1/5
Rios, Giovanni So So 18:30 6:03 3.06 34/105 14/17 43/60 1/2
Ruyle, Jake So So 17:39 5:46 3.06 21/105 11/17 32/60 1/3
Saville, Quinn So So 16:51.6 5:31 3.06 10/105 7/17 25/60 1/5
Sawires-Yager, Cole Jr Jr 15:30.2 5:04 3.06 3/72 3/14 7/60 1/11
Segeberg, Max Jr Jr 16:29.5 5:23 3.06 12/72 9/14 21/60 1/1
Shields, Ryan Sr Sr 15:08.4 4:57 3.06 2/81 2/12 3/60 1/13
Simmons, Bradford Fr Fr 22:11 7:15 3.06 67/89 17/17 60/60 1/1
Smith, Carson Fr Fr 16:40.2 5:27 3.06 1/89 1/17 24/60 1/13
Smith, Parker Jr Jr 15:52.3 5:11 3.06 7/72 6/14 13/60 1/4
Stuckey, Brock Sr Sr 15:32.2 5:05 3.06 5/81 5/12 8/60 1/7
Suleiman, Zackareya Fr Fr 18:56 6:11 3.06 20/89 8/17 47/60 1/4
Tabanao, Aj Jr Jr 16:25.7 5:22 3.06 10/72 8/14 20/60 1/2
Tickner, Tyler Sr Sr 14:46.5 4:50 3.06 1/81 1/12 1/60 1/17
Vasquez, Jay Fr Fr 18:14.1 5:58 3.06 8/89 4/17 40/60 1/7
Verdugo, Chris Jr Jr 15:13.6 4:59 3.06 2/72 2/14 6/60 1/14
Visitacion, Lorenzo Fr Fr 20:19.7 6:39 3.06 43/89 16/17 59/60 1/1
White, Mason So So 16:30.5 5:24 3.06 9/105 6/17 22/60 1/5
Wilk, Brandon Fr Fr 18:22 6:00 3.06 9/89 5/17 42/60 1/7
Worthy, John So So 15:56.8 5:13 3.06 3/105 3/17 14/60 1/13
Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmts

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago.
  • LR = Beat time from the most recent running of this course.
  • PR = Set a new PR on this course. A "Course PR".
  • PG = Beat personal goal.
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.
  • DPR = A "Distance Personal Record" - the personal best time considering distance only, not unique course characteristics. Applicable for 2, 3, and 3.1 mile courses.
  • DSR = A "Distance Season Record" - same as above, but for the current season only.
  • DTW = "Displace to Win". This athlete, as the 6th or 7th runner on his/her squad, displaced scoring runners from a competitor enabling his/her team to finish ahead of that competitor.
  • TB = "Tiebreaker". As the #6 athlete on his/her squad, this athlete was the tiebreaker enabling his/her team to finish ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Boys Team Results

Team Rank of Finish Time
Gap
Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)
Sr 1st 5 1/7 75:48
0:46
3.06 4:57 4:50 5:05 15 4:57 Tyler Tickner (1), Ryan Shields (2), Cameron Hylton (3), Noah Nevens (4), Brock Stuckey (5)
Sr 2nd 5 1/2 84:48
2:02
3.06 5:33 5:18 5:58 15 5:33 Trevor Branstetter (1), Grayson Boyce (2), Cameron Porras (3), Devon Paez (4), Calvin Beltran (5)
So 1st 5 1/7 79:24
0:18
3.06 5:11 5:08 5:14 15 5:11 Mateo Joseph (1), Austin Montez (2), John Worthy (3), Kyle Reden (4), Scott Kiehn (5)
So 2nd 5 1/4 84:43
0:49
3.06 5:32 5:24 5:40 15 5:32 Mason White (1), Quinn Saville (2), Anthony Nguyen (3), Marcus Boeck (4), Jonah Buncab (5)
So 3rd 5 1/2 90:44
1:01
3.06 5:56 5:46 6:06 15 5:56 Jake Ruyle (1), Tyler Gilbert (2), Issa Kakar (3), Giovanni Rios (4), Dustin Musselman (5)
Jr 1st 5 1/5 76:44
0:44
3.06 5:01 4:51 5:06 15 5:01 Gabriel Abbes (1), Chris Verdugo (2), Cole Sawires-Yager (3), Micah Baird (4), Aric Reza (5)
Jr 2nd 5 1/1 81:24
0:39
3.06 5:19 5:11 5:24 15 5:19 Parker Smith (1), Joshua Abrenica (2), Aj Tabanao (3), Max Segeberg (4), Damien Perez (5)
Fr 1st 5 1/7 89:33
1:42
3.06 5:51 5:27 6:00 23 5:51 Carson Smith (1), Jaxon Kaeller (4), Samuel Dickinson (5), Jay Vasquez (6), Brandon Wilk (7)
Fr 2nd 5 1/4 94:35
0:47
3.06 6:11 6:05 6:20 21 6:11 Simeon Hood (1), Lukas Chang (2), Zackareya Suleiman (4), Jacob Brubaker (5), Ezekiel Petska (9)
Fr 3rd 5 1/1 99:19
0:48
3.06 6:29 6:23 6:38 15 6:29 Cailan Bender (1), Gabriel Lopez (2), Chris Papadopoulos Hatche (3), Troy Keller (4), Sebastian Ferragut (5)
Team Rank of Finish Time Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Tyler Tickner Sr Great Oak 14:46.5 4:50 1/12 1/60 1/17
2 Ryan Shields Sr Great Oak 15:08.4 4:57 2/12 3/60 1/13
3 Cameron Hylton Sr Great Oak 15:08.9 4:57 3/12 4/60 1/9
4 Noah Nevens Sr Great Oak 15:11.9 4:58 4/12 5/60 1/9
5 Brock Stuckey Sr Great Oak 15:32.2 5:05 5/12 8/60 1/7
6 Mitchell Burr Sr Thousand Oaks 15:42.4 5:08
7 Andrew Shibuya Sr Harvard-Westlake 15:45.3 5:09
8 Keon Mazdisnian Sr Harvard-Westlake 15:56.1 5:12
9 Trevor Branstetter Sr Great Oak 16:13.3 5:18 6/12 18/60 1/6
10 Ethan Mcgregor Sr Moorpark 16:14.8 5:19
11 Grayson Boyce Sr Great Oak 16:16.6 5:19 7/12 19/60 1/5
12 Marlen De Silva Sr Santa Paula 16:32.5 5:24
13 Bryan Gasser Sr Agoura 16:34.8 5:25
14 Bryce Whitworth Sr Thousand Oaks 16:40.7 5:27
15 Cameron Porras Sr Great Oak 16:56.9 5:32 8/12 27/60 1/4
16 James Moore Sr Royal 17:02.6 5:34
17 Ry Johnson Sr Nordhoff 17:03.4 5:34
18 Miles Harris Sr Royal 17:04 5:35
19 Davis Cook Sr Harvard-Westlake 17:04.9 5:35
20 Devon Paez Sr Great Oak 17:05.4 5:35 9/12 28/60 1/4
21 Luis Limon Sr Santa Paula 17:08.4 5:36
22 Zane Grenoble Sr Harvard-Westlake 17:09.1 5:36
23 Peter Sykes Sr Harvard-Westlake 17:10.3 5:37
24 Ben Beckman Sr Harvard-Westlake 17:13.8 5:38
25 Robert Markmann Sr Buena 17:20.3 5:40
26 Treyden Atwell Sr Rosamond 17:23.8 5:41
27 David Morales Zapien Sr Rio Mesa 17:24.5 5:41
28 Bryce Hecox Sr Moorpark 17:26.6 5:42
29 Ryan Rauschenberger Sr Moorpark 17:33.5 5:44
30 Anderson Newman Sr Malibu 17:40 5:46
31 Justin Quaal Sr Buena 17:42.4 5:47
32 Humerbeto Jimenez Sr Santa Paula 17:44.8 5:48
33 Jay Schmidt Sr Moorpark 17:47.4 5:49
35 Carlos Enriquez Sr Santa Paula 17:57.5 5:52
36 Shane Hanrahan Sr Thousand Oaks 17:57.6 5:52
37 Liam White Sr Nordhoff 18:06.3 5:55
38 Calvin Beltran Sr Great Oak 18:15.4 5:58 10/12 41/60 1/2
39 Sean Mchale Sr Nordhoff 18:18.8 5:59
40 Cullen Reeves Sr Moorpark 18:20.3 6:00
41 Renato Navarro Sr Moorpark 18:32.3 6:03
42 Luke Storm Sr Buena 18:33.5 6:04
43 Ethan Meyer Sr Rosamond 18:34.6 6:04
44 Sirus Wheaton Sr Harvard-Westlake 18:36.1 6:05
45 Vazquez Benjamin Jr Santa Paula 18:39.1 6:06
46 Luke Larson Sr Moorpark 18:39.5 6:06
47 Jack Lee Sr Buena 18:43.6 6:07
48 Ronin Toy Sr Agoura 18:45.7 6:08
49 Wyatt Lumsden Sr Moorpark 18:49.1 6:09
50 Liam Grunfeld Sr Calabasas 18:57.3 6:12
51 Joseph Clarke Sr Santa Clara 18:57.4 6:12
52 Eric Tamura Sr Thousand Oaks 19:03.8 6:14
53 Alex Ayala Sr Great Oak 19:06.5 6:15 11/12 50/60 1/2
54 Andrew Gilbert Sr Great Oak 19:07 6:15 12/12 51/60 1/2
55 Benny Archer Sr Nordhoff 19:21.1 6:19
56 Allen Zeng Sr Calabasas 19:24.4 6:21
57 Hudson Kispert Sr Agoura 19:28.3 6:22
58 Anthony Syverson Sr Nordhoff 19:33.5 6:23
59 Laurencio Lopez Sr Littlerock 19:35.4 6:24
60 Ambroise Curutchague Sr Garces 19:46.3 6:28
61 Akira Harris Sr Moorpark 19:47.6 6:28
62 Josue Garcia Sr Malibu 20:06.1 6:34
63 Sam Purmer Sr Thousand Oaks 20:16.5 6:38
64 Jason Cathcart Sr Rio Mesa 20:40.3 6:45
65 Brian Hartman Sr Harvard-Westlake 20:42.6 6:46
66 Carlos Paredes Sr Moorpark 20:54.8 6:50
67 Kai Bixler Sr Moorpark 21:28.8 7:01
68 Carlos Zaragoza Sr Moorpark 21:37.4 7:04
69 Daniel Nandor Sr Grace Brethren 21:39.2 7:05
70 Daniel Quirino Sr Santa Paula 21:39.6 7:05
71 Francis De Beixedon Sr Harvard-Westlake 21:44.4 7:06
72 Harry Sandstrom Sr Thousand Oaks 22:00.8 7:12
73 Sean Weber Sr Thousand Oaks 22:12.2 7:15
74 Matt Mcknight Sr Thousand Oaks 22:20.8 7:18
75 Dominick Fiscalini Sr Buena 22:37.5 7:24
76 Jakob Harwood Sr Nordhoff 23:14.4 7:36
77 Brandon Sauer Sr Moorpark 23:29.3 7:41
78 Sawyer Sipes Sr Thousand Oaks 25:01.7 8:11
79 Jose Miranda Sr Rosamond 25:55.6 8:28
80 Jeremiah Green Sr Rosamond 27:29.8 8:59
81 Alex Tinajero Sr Santa Paula 28:48.1 9:25
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: Sr 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Great Oak
1-1-1-1-1
Gap: 0:46
75:48
15:10
4:57
15 Tyler Tickner
Sr
14:47
4:50
1
Ryan Shields
Sr
15:08
4:57
2
Cameron Hylton
Sr
15:09
4:57
3
Noah Nevens
Sr
15:12
4:58
4
Brock Stuckey
Sr
15:32
5:05
5
Trevor Branstet
Sr
16:13
5:18
9
Grayson Boyce
Sr
16:17
5:19
11
2 Harvard-Westlake
3-2-2-2-2
Gap: 1:25
83:06
16:37
5:26
65 Andrew Shibuya
Sr
15:45
5:09
7
Keon Mazdisni
Sr
15:56
5:12
8
Davis Cook
Sr
17:05
5:35
15
Zane Grenoble
Sr
17:09
5:36
17
Peter Sykes
Sr
17:10
5:37
18
Ben Beckman
Sr
17:14
5:38
19
Sirus Wheaton
Sr
18:36
6:05
33
3 Moorpark
4-5-5-3-3
Gap: 2:06
87:23
17:29
5:43
108 Ethan Mcgregor
Sr
16:15
5:19
10
Bryce Hecox
Sr
17:27
5:42
21
Ryan Rauschen
Sr
17:34
5:44
22
Jay Schmidt
Sr
17:47
5:49
25
Cullen Reeves
Sr
18:20
6:00
30
Renato Navarro
Sr
18:32
6:03
31
Luke Larson
Sr
18:40
6:06
35
4 Santa Paula
5-4-4-3-4
Gap: 2:07
88:02
17:36
5:45
112 Marlen De Silva
Sr
16:33
5:24
12
Luis Limon
Sr
17:08
5:36
16
Humerbet Jimenez
Sr
17:45
5:48
24
Carlos Enriquez
Sr
17:58
5:52
26
Vazquez Benjamin
Jr
18:39
6:06
34
Daniel Quirino
Sr
21:40
7:05
41
Alex Tinajero
Sr
28:48
9:25
46
5 Thousand Oaks
2-3-3-5-5
Gap: 4:34
89:41
17:56
5:52
123 Mitchell Burr
Sr
15:42
5:08
6
Bryce Whitwort
Sr
16:41
5:27
13
Shane Hanrahan
Sr
17:58
5:52
27
Eric Tamura
Sr
19:04
6:14
37
Sam Purmer
Sr
20:17
6:38
40
Harry Sandstro
Sr
22:01
7:12
42
Sean Weber
Sr
22:12
7:15
43
6 Nordhoff
6-6-6-6-6
Gap: 2:30
92:23
18:29
6:02
148 Ry Johnson
Sr
17:03
5:34
14
Liam White
Sr
18:06
5:55
28
Sean Mchale
Sr
18:19
5:59
29
Benny Archer
Sr
19:21
6:19
38
Anthony Syverson
Sr
19:34
6:23
39
Jakob Harwood
Sr
23:14
7:36
45




7 Buena
7-7-7-7-7
Gap: 5:17
94:57
18:59
6:12
155 Robert Markmann
Sr
17:20
5:40
20
Justin Quaal
Sr
17:42
5:47
23
Luke Storm
Sr
18:34
6:04
32
Jack Lee
Sr
18:44
6:07
36
Dominick Fiscalin
Sr
22:38
7:24
44








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: Sr 2nd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Great Oak
1-1-1-1-1
Gap: 2:02
84:48
16:58
5:33
15 Trevor Branstet
Sr
16:13
5:18
1
Grayson Boyce
Sr
16:17
5:19
2
Cameron Porras
Sr
16:57
5:32
3
Devon Paez
Sr
17:05
5:35
4
Calvin Beltran
Sr
18:15
5:58
5
Alex Ayala
Sr
19:07
6:15
9
Andrew Gilbert
Sr
19:07
6:15
10
2 Moorpark
2-2-2-2-2
Gap: 2:23
96:43
19:21
6:19
44 Renato Navarro
Sr
18:32
6:03
6
Luke Larson
Sr
18:40
6:06
7
Wyatt Lumsden
Sr
18:49
6:09
8
Akira Harris
Sr
19:48
6:28
11
Carlos Paredes
Sr
20:55
6:50
12
Kai Bixler
Sr
21:29
7:01
13
Carlos Zaragoza
Sr
21:37
7:04
14
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Mateo Joseph So Great Oak 15:41.4 5:08 1/17 11/60 1/16
2 Austin Montez So Great Oak 15:47.3 5:10 2/17 12/60 1/14
3 John Worthy So Great Oak 15:56.8 5:13 3/17 14/60 1/13
4 Kyle Reden So Great Oak 15:59.2 5:13 4/17 15/60 1/11
5 Scott Kiehn So Great Oak 15:59.6 5:14 5/17 16/60 1/7
6 Angus Fitzgerald So Royal 16:13.3 5:18
7 Ben Klepper So Agoura 16:17.4 5:19
8 Marco Lopez So Santa Paula 16:27.5 5:23
9 Mason White So Great Oak 16:30.5 5:24 6/17 22/60 1/5
10 Quinn Saville So Great Oak 16:51.6 5:31 7/17 25/60 1/5
11 Anthony Nguyen So Great Oak 16:51.8 5:31 8/17 26/60 1/5
12 Marcus Fehlman So Royal 17:01.3 5:34
13 Jack De La Rionda So Royal 17:04.5 5:35
14 Daniel Tellez So Santa Paula 17:05.4 5:35
15 Marcus Boeck So Great Oak 17:09.8 5:37 9/17 29/60 1/5
16 Micah Smith So Rio Mesa 17:13.7 5:38
17 Jonah Buncab So Great Oak 17:19.1 5:40 10/17 30/60 1/4
18 Jonathon Saucedo So Pacifica 17:19.4 5:40
19 Brian Martinez So Moorpark 17:19.7 5:40
20 Nathan Garderes So Thousand Oaks 17:21 5:40
21 Jake Ruyle So Great Oak 17:39 5:46 11/17 32/60 1/3
22 Harrison Katz So Agoura 17:50.7 5:50
23 Tyler Gilbert So Great Oak 17:57.4 5:52 12/17 35/60 1/3
24 Issa Kakar So Great Oak 17:57.5 5:52 13/17 36/60 1/3
25 Abraham Gonzalez So Garces 17:59.6 5:53
26 Matthew Waters So Moorpark 17:59.8 5:53
27 Gavin Burns So Buena 18:02.5 5:54
28 Aaron Okayama So Thousand Oaks 18:20.8 6:00
29 Daniel Martinez So Pacifica 18:23.2 6:01
30 Jett Kletter So Malibu 18:23.9 6:01
31 Caden Hertenstein So Buena 18:24.8 6:01
32 Daniel Hunt So Littlerock 18:29 6:02
33 Kai Easley So Moorpark 18:29.3 6:03
34 Giovanni Rios So Great Oak 18:30 6:03 14/17 43/60 1/2
35 Charlie Wigul So Agoura 18:39.6 6:06
36 Dustin Musselman So Great Oak 18:40 6:06 15/17 45/60 1/2
37 Brett Rauch So Thousand Oaks 18:40.2 6:06
38 Ethan Donate So Thousand Oaks 18:41.7 6:07
39 Ben Brill So Harvard-Westlake 18:43.7 6:07
40 Daniel Roth So Moorpark 18:59.7 6:12
41 Daniel Alvarado So Great Oak 19:02.8 6:13 16/17 49/60 1/2
42 John Geesen So Agoura 19:08.4 6:15
43 Tomas Scally So Thousand Oaks 19:13.3 6:17
44 Jose Hernandez So Santa Paula 19:14.2 6:17
45 Dylan Meyer So Rosamond 19:15.4 6:18
46 Rael Avilez-quintaro So Calabasas 19:15.5 6:18
47 Jaden Mcaulay So Agoura 19:19.6 6:19
48 Raymond Warner So Thousand Oaks 19:22.3 6:20
49 Ryan Jilek So Great Oak 19:22.5 6:20 17/17 52/60 1/2
50 Gabriel Lemus So Santa Paula 19:23.6 6:20
51 Paul Boardman So Harvard-Westlake 19:27 6:21
52 Max Kirkhope So Agoura 19:27.4 6:22
53 Johnny Elder So Agoura 19:28.1 6:22
54 Braden Smith So Thousand Oaks 19:29.7 6:22
55 Nathaniel Wilkinson So Moorpark 19:34.4 6:24
56 Nicolas Gomez So Moorpark 19:35 6:24
57 Joel Paik So Agoura 19:37 6:25
58 Rodolfo Rojas So Moorpark 19:38.5 6:25
59 Kaleb Jordon So Buena 19:40.2 6:26
60 Kaden Duncan So Buena 19:52.6 6:30
61 Cory Ryan So Moorpark 19:56.5 6:31
62 Marvin Jay Bunag So Rio Mesa 19:56.9 6:31
63 Christopher Preap So Moorpark 19:58.4 6:32
64 Sergio Mendieta So Moorpark 20:13.2 6:36
65 Kevin Woolgar So Rio Mesa 20:15.9 6:37
66 Seth Lorenzen So Moorpark 20:21.2 6:39
67 Hugo Simonet So Agoura 20:21.4 6:39
68 Josh Parra Fr Moorpark 20:22.4 6:39
69 Timothy Flores So Moorpark 20:23.3 6:40
70 Jake Goodman So Agoura 20:24.3 6:40
71 Gavin Rittmeister So Thousand Oaks 20:24.9 6:40
72 Aaron Luekenga So Moorpark 20:36.3 6:44
73 Mario Moreno So Buena 20:37.3 6:44
74 Joshua Bases So Calabasas 20:47.1 6:48
75 Gio Yanez So Thousand Oaks 20:48.5 6:48
76 John Maher So Buena 20:49.2 6:48
77 Finn Case So Malibu 21:01.5 6:52
78 Taji Manning So Moorpark 21:03.2 6:53
79 Alec Mccutchen So Thousand Oaks 21:04.1 6:53
80 Felix Marecaux So Agoura 21:04.7 6:53
81 Samuel Zuzick So Moorpark 21:04.9 6:53
82 Ben Lampert So Buena 21:11.7 6:56
83 Aaron Alcantar So Nordhoff 21:17.6 6:58
84 Connor May So Moorpark 21:19.8 6:58
85 Ryan Sanchez So Moorpark 21:19.9 6:58
86 Tristan Worsham So Agoura 21:33.3 7:03
87 Peter Vargas So Rio Mesa 21:38.2 7:04
88 Andrew Goike So Agoura 21:49.1 7:08
89 Roman Venegas So Rio Mesa 21:52.2 7:09
90 Jesse Van Patton So Malibu 22:00.2 7:11
91 Spencer Liu So Calabasas 22:10.9 7:15
92 Raul Rosas So Rosamond 22:32.5 7:22
93 Vincent Nagelin So Malibu 22:37 7:23
94 Cal Rendon So Rosamond 22:41.5 7:25
95 Aylan Cruz So Nordhoff 22:41.5 7:25
96 Carter Hays So Moorpark 23:01 7:31
97 Elior Marques So Malibu 23:01.3 7:31
98 Ryan Haiden So Moorpark 23:01.6 7:32
99 Thomas Schramm So Harvard-Westlake 23:11.2 7:35
100 Connor Marson So Buena 24:21.2 7:58
101 Nathaniel Dubrin So Nordhoff 24:35.2 8:02
102 Daniel Rendon So Rosamond 25:06.4 8:12
103 Luke Goodearl So Calabasas 25:13.5 8:15
104 Jaime Perea So Buena 27:11.3 8:53
105 Jesse Bowman So Harvard-Westlake 30:06.3 9:50
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: So 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Great Oak
1-1-1-1-1
Gap: 0:18
79:24
15:53
5:11
15 Mateo Joseph
So
15:41
5:08
1
Austin Montez
So
15:47
5:10
2
John Worthy
So
15:57
5:13
3
Kyle Reden
So
15:59
5:13
4
Scott Kiehn
So
16:00
5:14
5
Mason White
So
16:31
5:24
7
Quinn Saville
So
16:52
5:31
8
2 Agoura
2-2-2-2-2
Gap: 3:02
91:16
18:15
5:58
85 Ben Klepper
So
16:17
5:19
6
Harrison Katz
So
17:51
5:50
12
Charlie Wigul
So
18:40
6:06
19
John Geesen
So
19:08
6:15
23
Jaden Mcaulay
So
19:20
6:19
25
Max Kirkhope
So
19:27
6:22
27
Johnny Elder
So
19:28
6:22
28
3 Thousand Oaks
5-4-4-4-3
Gap: 1:52
92:17
18:27
6:02
91 Nathan Garderes
So
17:21
5:40
11
Aaron Okayama
So
18:21
6:00
15
Brett Rauch
So
18:40
6:06
20
Ethan Donate
So
18:42
6:07
21
Tomas Scally
So
19:13
6:17
24
Raymond Warner
So
19:22
6:20
26
Braden Smith
So
19:30
6:22
29
4 Moorpark
4-3-3-3-4
Gap: 2:15
92:23
18:29
6:02
93 Brian Martinez
So
17:20
5:40
10
Matthew Waters
So
18:00
5:53
13
Kai Easley
So
18:29
6:03
18
Daniel Roth
So
19:00
6:12
22
Nathanie Wilkinso
So
19:34
6:24
30
Nicolas Gomez
So
19:35
6:24
31
Rodolfo Rojas
So
19:39
6:25
32
5 Buena
6-5-5-5-5
Gap: 2:35
96:37
19:19
6:19
135 Gavin Burns
So
18:03
5:54
14
Caden Hertenst
So
18:25
6:01
17
Kaleb Jordon
So
19:40
6:26
33
Kaden Duncan
So
19:53
6:30
34
Mario Moreno
So
20:37
6:44
37
John Maher
So
20:49
6:48
38
Ben Lampert
So
21:12
6:56
40
6 Rio Mesa
3-6-6-6-6
Gap: 4:39
100:57
20:11
6:36
163 Micah Smith
So
17:14
5:38
9
Marvin Jay Bunag
So
19:57
6:31
35
Kevin Woolgar
So
20:16
6:37
36
Peter Vargas
So
21:38
7:04
41
Roman Venegas
So
21:52
7:09
42








7 Malibu
7-7-7-7-7
Gap: 4:37
107:04
21:25
7:00
187 Jett Kletter
So
18:24
6:01
16
Finn Case
So
21:02
6:52
39
Jesse Van Patton
So
22:00
7:11
43
Vincent Nagelin
So
22:37
7:23
44
Elior Marques
So
23:01
7:31
45








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: So 2nd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Great Oak
1-1-1-1-1
Gap: 0:49
84:43
16:57
5:32
15 Mason White
So
16:31
5:24
1
Quinn Saville
So
16:52
5:31
2
Anthony Nguyen
So
16:52
5:31
3
Marcus Boeck
So
17:10
5:37
4
Jonah Buncab
So
17:19
5:40
5
Jake Ruyle
So
17:39
5:46
6
Tyler Gilbert
So
17:57
5:52
7
2 Agoura
3-2-2-2-2
Gap: 0:57
99:18
19:52
6:29
72 Max Kirkhope
So
19:27
6:22
9
Johnny Elder
So
19:28
6:22
10
Joel Paik
So
19:37
6:25
13
Hugo Simonet
So
20:21
6:39
19
Jake Goodman
So
20:24
6:40
21
Felix Marecaux
So
21:05
6:53
25
Tristan Worsham
So
21:33
7:03
26
3 Moorpark
4-4-3-3-3
Gap: 0:38
99:22
19:52
6:30
74 Nicolas Gomez
So
19:35
6:24
12
Rodolfo Rojas
So
19:39
6:25
14
Cory Ryan
So
19:57
6:31
15
Christop Preap
So
19:58
6:32
16
Sergio Mendieta
So
20:13
6:36
17
Seth Lorenzen
So
20:21
6:39
18
Josh Parra
Fr
20:22
6:39
20
4 Thousand Oaks
2-2-3-4-4
Gap: 1:42
101:10
20:14
6:37
88 Raymond Warner
So
19:22
6:20
8
Braden Smith
So
19:30
6:22
11
Gavin Rittmeis
So
20:25
6:40
22
Gio Yanez
So
20:49
6:48
23
Alec Mccutche
So
21:04
6:53
24








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: So 3rd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Great Oak
1-1-1-1-1
Gap: 1:01
90:44
18:09
5:56
15 Jake Ruyle
So
17:39
5:46
1
Tyler Gilbert
So
17:57
5:52
2
Issa Kakar
So
17:58
5:52
3
Giovanni Rios
So
18:30
6:03
4
Dustin Musselma
So
18:40
6:06
5
Daniel Alvarado
So
19:03
6:13
6
Ryan Jilek
So
19:23
6:20
7
2 Moorpark
2-2-2-2-2
Gap: 0:42
102:46
20:33
6:43
50 Seth Lorenzen
So
20:21
6:39
8
Josh Parra
Fr
20:22
6:39
9
Timothy Flores
So
20:23
6:40
10
Aaron Luekenga
So
20:36
6:44
11
Taji Manning
So
21:03
6:53
12
Samuel Zuzick
So
21:05
6:53
13
Connor May
So
21:20
6:58
14
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Gabriel Abbes Jr Great Oak 14:51.4 4:51 1/14 2/60 1/17
2 Chris Verdugo Jr Great Oak 15:13.6 4:59 2/14 6/60 1/14
3 Cole Sawires-Yager Jr Great Oak 15:30.2 5:04 3/14 7/60 1/11
4 Micah Baird Jr Great Oak 15:33.2 5:05 4/14 9/60 1/10
5 Aric Reza Jr Great Oak 15:35.2 5:06 5/14 10/60 1/5
6 Ryan Koepnick Jr Agoura 15:40.8 5:07
7 Parker Smith Jr Great Oak 15:52.3 5:11 6/14 13/60 1/4
8 Keith Murray Jr Moorpark 15:58.1 5:13
9 Joshua Abrenica Jr Great Oak 16:05.7 5:16 7/14 17/60 1/3
10 Aj Tabanao Jr Great Oak 16:25.7 5:22 8/14 20/60 1/2
11 Alejandro Uribe Jr Moorpark 16:29 5:23
12 Max Segeberg Jr Great Oak 16:29.5 5:23 9/14 21/60 1/1
13 Joshua Weinerth Jr Rio Mesa 16:30.7 5:24
14 Damien Perez Jr Great Oak 16:31.1 5:24 10/14 23/60 1/1
15 Alex Mikaelian Jr Agoura 16:43.8 5:28
16 Dustin Botten Jr Royal 16:52.7 5:31
17 Seth Hardy Jr Agoura 17:03.7 5:35
18 Jacob Blevins Jr Buena 17:05.8 5:35
19 Daniel Alameda Jr Rio Mesa 17:07.3 5:36
20 Sahit Jimenez Jr Santa Paula 17:12.2 5:37
21 Diego Ahmad Jr Harvard-Westlake 17:24 5:41
22 Carson Baldevia Jr Great Oak 17:32 5:44 11/14 31/60 1/1
23 William Higgins Jr Agoura 17:37.1 5:45
24 Brayden Briggs Jr Littlerock 17:39.4 5:46
25 Danny Nevarez Jr Rosamond 17:39.6 5:46
26 Daniel Sanchez Jr Nordhoff 17:40.9 5:47
27 Jackson Arnold Jr Great Oak 17:41.4 5:47 12/14 33/60 1/1
28 Kcey Bobo Jr Great Oak 17:41.8 5:47 13/14 34/60 1/1
29 Nathan Aoisi Jr Harvard-Westlake 17:47.4 5:49
30 Odin Bercu Jr Malibu 17:56.7 5:52
31 Ryan Mikaelian Jr Agoura 17:58.8 5:53
32 Toby Denning Jr Buena 18:00.2 5:53
33 Jacob Deboard Jr Great Oak 18:11.1 5:57 14/14 38/60 1/1 You ROCK! (SBP)
35 Hunter Thorne Jr Moorpark 18:21.6 6:00
36 Christian Ramirez Jr Nordhoff 18:24 6:01
37 Brody Anderson Jr Malibu 18:37.8 6:05
38 Declan Murray Jr Calabasas 18:38.6 6:06
39 Brysen Bashkiroff Jr Moorpark 18:39.2 6:06
40 Michael Bird Jr Agoura 18:40.3 6:06
41 Evan Korb Jr Thousand Oaks 18:41 6:06
42 Christopher Deguardi Jr Moorpark 18:42 6:07
43 Ethan Gandola Jr Garces 18:44.3 6:07
44 Alvaro Lopez Jr Garces 18:58.2 6:12
45 Kiran Gouttumukkala Jr Moorpark 19:03.9 6:14
46 Joseph Nagothu So Buena 19:04.2 6:14
47 Nicolas Ebert Jr Thousand Oaks 19:12 6:16
48 Juan Guillen Jr Santa Paula 19:19.7 6:19
49 Carl Chen Jr Calabasas 19:29.5 6:22
50 Luis Garcia Jr Buena 19:44.9 6:27
51 Payton Kern Jr Agoura 19:48 6:28
52 Andrei Mendoza Jr Royal 19:49.1 6:29
53 Kolby Wilkinson Jr Santa Paula 20:26.8 6:41
54 Andrew Chen Jr Calabasas 20:53.6 6:50
55 Jonathan Castellanos Jr Santa Paula 21:01.9 6:52
56 Xzavier Forsberg Jr Nordhoff 21:22.5 6:59
57 Zachary Schneider Jr Rio Mesa 21:29.2 7:01
58 Carlos Tototzintle Jr Santa Clara 21:35.5 7:03
59 Nicholas Medrano Jr Santa Paula 21:58.9 7:11
60 Nathan Springer Jr Thousand Oaks 22:11.7 7:15
61 Martin Juarez Fr Moorpark 22:19.5 7:18
62 Darius Picar Jr Garces 22:28.8 7:21
63 Ryan Rosemund Jr Rio Mesa 22:38.7 7:24
64 Raz Werner Jr Calabasas 23:18.7 7:37
65 Mikale Walsh Jr Nordhoff 23:22.9 7:38
66 Dylan Burstyn Jr Calabasas 23:25.6 7:39
67 Cory Chianello Jr Garces 23:30 7:41
68 Adam Mohiuddin Jr Calabasas 23:33.7 7:42
69 Thomas Cleaveland Jr Grace Brethren 25:33.7 8:21
70 Norton Kell Sr Malibu 25:49.4 8:26
71 Spencer Reed Jr Malibu 26:44 8:44
72 Chandler Nelson Jr Grace Brethren 37:48 12:21
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: Jr 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Great Oak
1-1-1-1-1
Gap: 0:44
76:44
15:21
5:01
15 Gabriel Abbes
Jr
14:51
4:51
1
Chris Verdugo
Jr
15:14
4:59
2
Cole Sawires-
Jr
15:30
5:04
3
Micah Baird
Jr
15:33
5:05
4
Aric Reza
Jr
15:35
5:06
5
Parker Smith
Jr
15:52
5:11
7
Joshua Abrenica
Jr
16:06
5:16
9
2 Agoura
2-2-2-2-2
Gap: 2:18
85:04
17:01
5:34
58 Ryan Koepnick
Jr
15:41
5:07
6
Alex Mikaelia
Jr
16:44
5:28
11
Seth Hardy
Jr
17:04
5:35
12
William Higgins
Jr
17:37
5:45
14
Ryan Mikaelia
Jr
17:59
5:53
15
Enrique Ochoa
Jr
18:16
5:58
16
Michael Bird
Jr
18:40
6:06
20
3 Moorpark
3-3-3-3-3
Gap: 2:44
88:10
17:38
5:46
75 Keith Murray
Jr
15:58
5:13
8
Alejandr Uribe
Jr
16:29
5:23
10
Hunter Thorne
Jr
18:22
6:00
17
Brysen Bashkiro
Jr
18:39
6:06
19
Christop Deguardi
Jr
18:42
6:07
21
Kiran Gouttumu
Jr
19:04
6:14
22
Martin Juarez
Fr
22:20
7:18
29
4 Santa Paula
4-4-4-4-4
Gap: 4:47
100:00
20:00
6:32
116 Sahit Jimenez
Jr
17:12
5:37
13
Juan Guillen
Jr
19:20
6:19
23
Kolby Wilkinso
Jr
20:27
6:41
25
Jonathan Castella
Jr
21:02
6:52
27
Nicholas Medrano
Jr
21:59
7:11
28








5 Calabasas
5-5-5-5-5
Gap: 4:47
105:46
21:09
6:55
129 Declan Murray
Jr
18:39
6:06
18
Carl Chen
Jr
19:30
6:22
24
Andrew Chen
Jr
20:54
6:50
26
Raz Werner
Jr
23:19
7:37
30
Dylan Burstyn
Jr
23:26
7:39
31
Adam Mohiuddi
Jr
23:34
7:42
32




Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: Jr 2nd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Great Oak
1-1-1-1-1
Gap: 0:39
81:24
16:17
5:19
15 Parker Smith
Jr
15:52
5:11
1
Joshua Abrenica
Jr
16:06
5:16
2
Aj Tabanao
Jr
16:26
5:22
3
Max Segeberg
Jr
16:30
5:23
4
Damien Perez
Jr
16:31
5:24
5
Carson Baldevia
Jr
17:32
5:44
6
Jackson Arnold
Jr
17:41
5:47
7
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Carson Smith Fr Great Oak 16:40.2 5:27 1/17 24/60 1/13
2 Ethan Godsey Fr Agoura 16:43 5:28
3 Fletcher Bank Fr Garces 17:08.1 5:36
4 Atticus Hall Fr Thousand Oaks 17:20.4 5:40
5 Palmer Bank Fr Garces 18:01.8 5:54
6 Jaxon Kaeller Fr Great Oak 18:05.6 5:55 2/17 37/60 2/11
7 Samuel Dickinson Fr Great Oak 18:11.3 5:57 3/17 39/60 1/9
8 Jay Vasquez Fr Great Oak 18:14.1 5:58 4/17 40/60 1/7
9 Brandon Wilk Fr Great Oak 18:22 6:00 5/17 42/60 1/7
10 Antoniom Jimenez Fr Rio Mesa 18:28.4 6:02
11 Simeon Hood Fr Great Oak 18:36.2 6:05 6/17 44/60 1/7
12 Lukas Chang Fr Great Oak 18:41 6:06 7/17 46/60 1/5
13 Thomas Van Fleet Fr Agoura 18:42.4 6:07
14 Ashwath Seshan Fr Agoura 18:42.9 6:07
15 Ben Morse Fr Agoura 18:45.3 6:08
16 Nik Shore Fr Buena 18:46.5 6:08
17 Frankie Flavin Fr Moorpark 18:48.9 6:09
18 Sam Dingman Fr Agoura 18:49.7 6:09
19 Nitai Gaash Fr Agoura 18:55.6 6:11
20 Zackareya Suleiman Fr Great Oak 18:56 6:11 8/17 47/60 1/4
21 Jacob Brubaker Fr Great Oak 18:58.3 6:12 9/17 48/60 1/4 You ROCK! (SBP)
22 Tristen Pratt Fr Agoura 19:01.5 6:13
23 Elias Wiggins Fr Buena 19:03.3 6:14
24 Ashton Day Fr Buena 19:08.1 6:15
25 Alex Rosa Fr Agoura 19:17.4 6:18
26 Drew Levy Fr Agoura 19:17.7 6:18
27 Ezekiel Petska Fr Great Oak 19:23.3 6:20 10/17 53/60 1/4
28 Jordan Dwiggens Fr Calabasas 19:24 6:20
29 Will Sheehy Fr Harvard-Westlake 19:24.4 6:21
30 Cailan Bender Fr Great Oak 19:31.2 6:23 11/17 54/60 1/4 You ROCK! (SBP)
31 Gabriel Lopez Fr Great Oak 19:34.5 6:24 12/17 55/60 1/4
32 Tobin Whitworth Fr Thousand Oaks 19:35.8 6:24
33 Chris Papadopoulos Hatche Fr Great Oak 19:36.2 6:24 13/17 56/60 1/4
34 Charlie Ellis Fr Thousand Oaks 19:37.5 6:25
35 Turner Hayes Fr Thousand Oaks 19:37.8 6:25
36 Liam Ronarch Fr Moorpark 19:42.1 6:26
37 Orlando Orozco Fr Moorpark 19:49.5 6:29
38 Cristian Valencia Fr Rio Mesa 19:52.5 6:30
39 Christian Lee Fr Thousand Oaks 19:56.4 6:31
40 George Ou Fr Moorpark 19:57.3 6:31
41 Troy Keller Fr Great Oak 20:17.9 6:38 14/17 57/60 1/3
42 Sebastian Ferragut Fr Great Oak 20:18.7 6:38 15/17 58/60 1/1
43 Lorenzo Visitacion Fr Great Oak 20:19.7 6:39 16/17 59/60 1/1
44 Andreas Nielsen Fr Moorpark 20:27 6:41
45 Magnus Erskine Fr Calabasas 20:28.2 6:41
46 Michael Carrillo Fr Agoura 20:33 6:43
47 Moses Moreno Fr Buena 20:35.1 6:44
48 Alexander Conn Fr Agoura 20:39.1 6:45
49 Ben Thesing Fr Moorpark 20:39.3 6:45
50 Sam Johnson Fr Thousand Oaks 20:45.8 6:47
51 Aiden Wirekoon Fr Royal 20:48.8 6:48
52 Jeffery Mickelson Fr Moorpark 20:50.1 6:49
53 David Saavedra Fr Moorpark 20:58.6 6:51
54 Michael Reed Fr Calabasas 21:06.5 6:54
55 Emmanuel Soriano Fr Rio Mesa 21:08 6:54
56 Matthew Mongiello Fr Thousand Oaks 21:08.2 6:54
57 Vishal Ramesh Fr Moorpark 21:08.5 6:55
58 Shiven Joshi Fr Moorpark 21:09.4 6:55
59 Grant Deleon Fr Royal 21:11.1 6:55
60 Lucas Brown Fr Calabasas 21:30.3 7:02
61 Phillipe Torres Fr Rio Mesa 21:38.7 7:04
62 Sean Reed Fr Nordhoff 21:42.8 7:06
63 James Shumaker Fr Rio Mesa 21:52.5 7:09
64 Spencer Barry Fr Moorpark 21:54.9 7:10
65 Andy Wu Fr Agoura 21:57.2 7:10
66 Matteo Cimadoro Fr Moorpark 22:07.2 7:14
67 Bradford Simmons Fr Great Oak 22:11 7:15 17/17 60/60 1/1
68 John Gutierrez Fr Garces 22:27 7:20
69 Hunter Doan Fr Nordhoff 22:29.7 7:21
70 Will Samuels Fr Harvard-Westlake 22:37.5 7:24
71 Zach Vargas Fr Thousand Oaks 22:44.4 7:26
72 Quentin Smoller Fr Malibu 22:45.3 7:26
73 Sam Roberts Fr Agoura 23:01.8 7:32
74 Erick Tienda Fr Rio Mesa 23:22.6 7:38
75 Max Reines Fr Agoura 23:27 7:40
76 Caleb Rasmussen Fr Moorpark 23:37.4 7:43
77 Brandon Jungo Fr Nordhoff 24:02.4 7:51
78 Dean Carpenter Fr Thousand Oaks 24:36.7 8:03
79 Hunter Uliasz Fr Thousand Oaks 24:40.3 8:04
80 Ethan Thomas Fr Grace Brethren 24:54.6 8:08
81 Michael Zhang Fr Moorpark 25:05.5 8:12
82 Riley Goodnight Fr Thousand Oaks 25:11.6 8:14
83 Aaron Adriatico Fr Calabasas 25:14.9 8:15
84 Michael Peralta Fr Calabasas 25:52 8:27
85 Bryce Gasaway Fr Buena 26:30.6 8:40
86 Nikhil Chandrashaker Fr Buena 27:54.1 9:07
87 Stockie Sipes Fr Thousand Oaks 30:41.1 10:02
88 Joseph Arreguin Fr Thousand Oaks 30:42 10:02
89 Dalton Fiscalini Fr Buena 31:11.7 10:12
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: Fr 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Great Oak
1-1-1-1-1
Gap: 1:42
89:33
17:55
5:51
23 Carson Smith
Fr
16:40
5:27
1
Jaxon Kaeller
Fr
18:06
5:55
4
Samuel Dickinso
Fr
18:11
5:57
5
Jay Vasquez
Fr
18:14
5:58
6
Brandon Wilk
Fr
18:22
6:00
7
Simeon Hood
Fr
18:36
6:05
9
Lukas Chang
Fr
18:41
6:06
10
2 Agoura
2-2-2-2-2
Gap: 2:07
91:43
18:21
6:00
54 Ethan Godsey
Fr
16:43
5:28
2
Thomas Van Fleet
Fr
18:42
6:07
11
Ashwath Seshan
Fr
18:43
6:07
12
Ben Morse
Fr
18:45
6:08
13
Sam Dingman
Fr
18:50
6:09
16
Nitai Gaash
Fr
18:56
6:11
17
Tristen Pratt
Fr
19:02
6:13
18
3 Thousand Oaks
3-3-3-3-3
Gap: 2:36
96:08
19:14
6:17
100 Atticus Hall
Fr
17:20
5:40
3
Tobin Whitwort
Fr
19:36
6:24
22
Charlie Ellis
Fr
19:38
6:25
23
Turner Hayes
Fr
19:38
6:25
24
Christia Lee
Fr
19:56
6:31
28
Sam Johnson
Fr
20:46
6:47
34
Matthew Mongiell
Fr
21:08
6:54
38
4 Moorpark
6-6-5-5-4
Gap: 1:38
98:45
19:45
6:27
125 Frankie Flavin
Fr
18:49
6:09
15
Liam Ronarch
Fr
19:42
6:26
25
Orlando Orozco
Fr
19:50
6:29
26
George Ou
Fr
19:57
6:31
29
Andreas Nielsen
Fr
20:27
6:41
30
Ben Thesing
Fr
20:39
6:45
33
Jeffery Mickelso
Fr
20:50
6:49
35
5 Buena
5-4-4-4-5
Gap: 7:44
104:04
20:49
6:48
130 Nik Shore
Fr
18:47
6:08
14
Elias Wiggins
Fr
19:03
6:14
19
Ashton Day
Fr
19:08
6:15
20
Moses Moreno
Fr
20:35
6:44
32
Bryce Gasaway
Fr
26:31
8:40
45
Nikhil Chandras
Fr
27:54
9:07
46
Dalton Fiscalin
Fr
31:12
10:12
47
6 Rio Mesa
4-5-6-6-6
Gap: 3:24
103:00
20:36
6:44
153 Antoniom Jimenez
Fr
18:28
6:02
8
Cristian Valencia
Fr
19:53
6:30
27
Emmanuel Soriano
Fr
21:08
6:54
37
Phillipe Torres
Fr
21:39
7:04
40
James Shumaker
Fr
21:53
7:09
41
Erick Tienda
Fr
23:23
7:38
42




7 Calabasas
7-7-7-7-7
Gap: 5:51
107:44
21:33
7:02
170 Jordan Dwiggens
Fr
19:24
6:20
21
Magnus Erskine
Fr
20:28
6:41
31
Michael Reed
Fr
21:07
6:54
36
Lucas Brown
Fr
21:30
7:02
39
Aaron Adriatic
Fr
25:15
8:15
43
Michael Peralta
Fr
25:52
8:27
44




Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: Fr 2nd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Great Oak
1-1-1-1-1
Gap: 0:47
94:35
18:55
6:11
21 Simeon Hood
Fr
18:36
6:05
1
Lukas Chang
Fr
18:41
6:06
2
Zackarey Suleiman
Fr
18:56
6:11
4
Jacob Brubaker
Fr
18:58
6:12
5
Ezekiel Petska
Fr
19:23
6:20
9
Cailan Bender
Fr
19:31
6:23
10
Gabriel Lopez
Fr
19:35
6:24
11
2 Agoura
2-2-2-2-2
Gap: 1:37
97:05
19:25
6:21
36 Nitai Gaash
Fr
18:56
6:11
3
Tristen Pratt
Fr
19:02
6:13
6
Alex Rosa
Fr
19:17
6:18
7
Drew Levy
Fr
19:18
6:18
8
Michael Carrillo
Fr
20:33
6:43
12
Alexande Conn
Fr
20:39
6:45
13
Andy Wu
Fr
21:57
7:10
22
3 Moorpark
3-3-3-3-3
Gap: 0:30
104:46
20:57
6:51
86 Ben Thesing
Fr
20:39
6:45
14
Jeffery Mickelso
Fr
20:50
6:49
16
David Saavedra
Fr
20:59
6:51
17
Vishal Ramesh
Fr
21:09
6:55
19
Shiven Joshi
Fr
21:09
6:55
20
Spencer Barry
Fr
21:55
7:10
21
Matteo Cimadoro
Fr
22:07
7:14
23
4 Thousand Oaks
4-4-4-4-4
Gap: 3:55
113:55
22:47
7:27
108 Sam Johnson
Fr
20:46
6:47
15
Matthew Mongiell
Fr
21:08
6:54
18
Zach Vargas
Fr
22:44
7:26
24
Dean Carpente
Fr
24:37
8:03
25
Hunter Uliasz
Fr
24:40
8:04
26
Riley Goodnigh
Fr
25:12
8:14
27
Stockie Sipes
Fr
30:41
10:02
28
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: Fr 3rd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Great Oak
1-1-1-1-1
Gap: 0:48
99:19
19:52
6:29
15 Cailan Bender
Fr
19:31
6:23
1
Gabriel Lopez
Fr
19:35
6:24
2
Chris Papadopo Hatche
Fr
19:36
6:24
3
Troy Keller
Fr
20:18
6:38
4
Sebastia Ferragut
Fr
20:19
6:38
5
Lorenzo Visitaci
Fr
20:20
6:39
6
Bradford Simmons
Fr
22:11
7:15
7
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.