McClatchy Results from the Sac Joaquin Section Finals at Willow Hill Reservoir on 11/16/13

Boys Results and Stats

Switch to Girls

Boys Individual Results

Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmnts
Anadon, Ethan Jr JV 18:37 6:07 3.04 22/56 1/1 7/8 11/14
Cruz, Carlos Sr V 16:38 5:28 3.04 6/80 1/7 1/8 5/17 16:21 16:21 16:21
Cruz, Jose Fr V 17:20 5:42 3.04 26/80 3/7 3/8 4/10
Eckert-Williams, Ian Fr V 18:21 6:02 3.04 60/80 5/7 5/8 7/10
Gin, Daniel So V 18:15 6:00 3.04 54/80 4/7 4/8 8/10
Guy, Nielsen Jr V 18:37 6:07 3.04 66/80 7/7 7/8 4/10
Ortiz, Pablo Sr V 18:28 6:04 3.04 63/80 6/7 6/8 6/10 18:05 18:05 17:56
Rutledge, Jeffrey Jr V 16:42 5:30 3.04 8/80 2/7 2/8 3/13 17:27
(0:45,4.3)
17:27
(0:45,4.3)
You ROCK! (LR, PR)
Sanchez, Presten So So 12:29 5:57 2.1 21/51 1/1 1/1 10/13 You ROCK! (PG)
Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmts

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago.
  • LR = Beat time from the most recent running of this course.
  • PR = Set a new PR on this course. A "Course PR".
  • PG = Beat personal goal.
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.
  • DPR = A "Distance Personal Record" - the personal best time considering distance only, not unique course characteristics. Applicable for 2, 2.48(4K), 3, and 3.1(5K) mile courses.
  • DSR = A "Distance Season Record" - same as above, but for the current season only.
  • DTW = "Displace to Win". This athlete, as the 6th or 7th runner on his/her squad, displaced scoring runners from a competitor enabling his/her team to finish ahead of that competitor.
  • TB = "Tiebreaker". As the #6 athlete on his/her squad, this athlete was the tiebreaker enabling his/her team to finish ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Boys Team Results

Team Rank of Finish Time
Gap
Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)
V 1st 5 4/10 87:16
1:43
3.04 5:44 5:28 6:02 134 5:27 90:08
(2:52,3.2)
90:08
(2:52,3.2)
87:25
(0:09,0.2%)
GO LIONS! (LY, LR, PR) Carlos Cruz (5), Jeffrey Rutledge (7), Jose Cruz (23), Daniel Gin (47), Ian Eckert-Williams (52)
Team Rank of Finish Time Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Garrett Migliozzi Sr Nevada Union 15:33 5:07
2 Abdul Hamid Sr Sheldon 16:01 5:16
3 Brian Song Jr Davis Sr. 16:09 5:19
4 Jasper Laca Sr Davis Sr. 16:18 5:22
5 Michael Anderson Sr Cosumnes Oaks 16:34 5:27
6 Carlos Cruz Sr McClatchy 16:38 5:28 1/7 1/8 5/17 16:21 16:21 16:21
7 Xavier Gaulman Sr Sheldon 16:42 5:30
8 Jeffrey Rutledge Jr McClatchy 16:42 5:30 2/7 2/8 3/13 17:27
(0:45)
17:27
(0:45)
You ROCK! (LR, PR)
9 Ben Roberts So Davis Sr. 16:42 5:30
10 Nathaniel Aragon Sr Cosumnes Oaks 16:45 5:31
11 Jacob Mawson So Cosumnes Oaks 16:47 5:31
12 Luis Romo Jr Woodcreek 16:49 5:32
13 Gavin Monges Sr Davis Sr. 16:51 5:33
14 Charlie Harris Jr Davis Sr. 16:52 5:33
15 Nick Borowsky So Davis Sr. 16:52 5:33
16 Spencer Cudworth Sr Pleasant Grove 16:53 5:33
17 Blake Croft Jr Davis Sr. 16:54 5:34
18 Alex Merry Jr Oak Ridge 16:55 5:34
19 Abel Aleman Sr Merced 16:57 5:35
20 Alec Hastings So Tokay 16:58 5:35
21 Taylor Mccauley Sr Sheldon 17:00 5:36
22 Taylor Guinnip Sr Woodcreek 17:03 5:37
23 Marc Alania So Modesto 17:06 5:38
24 Maxwell Little Sr Lincoln (s) 17:12 5:39
25 Joel Giordano So Sheldon 17:17 5:41
26 Jose Cruz Fr McClatchy 17:20 5:42 3/7 3/8 4/10
27 Juan Paredes Jr Lincoln (s) 17:21 5:42
28 Brandon Williams Sr Modesto 17:24 5:43
29 Kyle Faulkner Jr Franklin (eg) 17:26 5:44
30 Kaleb Hallack Sr Modesto 17:28 5:45
31 Andrew Caudle Jr Sheldon 17:32 5:46
32 Ronnie Rosal Sr Lincoln (s) 17:35 5:47
33 Ben Wilburn Jr Woodcreek 17:37 5:48
34 Zach Mckeever Jr Lincoln (s) 17:38 5:48
35 Rohan Saini Jr Armijo 17:40 5:49
36 Timothy Winslow Sr Cosumnes Oaks 17:45 5:50
37 Daniel Ambriz So Merced 17:46 5:51
38 Bryan Stamos Sr Tokay 17:47 5:51
39 Patrick Irwin Jr Oak Ridge 17:48 5:51
40 Matthew Webster Jr Armijo 17:51 5:52
41 Andrew Williams Jr Modesto 17:51 5:52
42 James De La O Jr Modesto 17:52 5:53
43 Austin Smith So Sheldon 17:52 5:53
44 Daniel Goold Jr Woodcreek 17:55 5:54
45 Bryan Foronda Sr Lincoln (s) 17:58 5:55
46 Juan Martinez So Armijo 17:58 5:55
47 Jared Webster Jr Armijo 17:58 5:55
48 James Garcia So Stagg 18:00 5:55
49 Gerardo Gutierrez Sr Tokay 18:00 5:55
50 Jaylen Shelton Sr Stagg 18:00 5:55
51 Cobie Delfs So Cosumnes Oaks 18:01 5:56
52 Andy Bowers So Cosumnes Oaks 18:03 5:56
53 Jordan Hordesky Jr Oak Ridge 18:08 5:58
54 Daniel Gin So McClatchy 18:15 6:00 4/7 4/8 8/10
55 Christian Mccaig Sr Modesto 18:15 6:00
56 Colin Pilcher Sr Oak Ridge 18:15 6:00
57 Brice Perales Jr Tokay 18:16 6:01
58 Eric Sadacca Sr Woodcreek 18:20 6:02
59 Justin Goering Jr Downey 18:21 6:02
60 Ian Eckert-Williams Fr McClatchy 18:21 6:02 5/7 5/8 7/10
61 Brandon Waterhouse Jr Woodcreek 18:22 6:03
62 Marco Ramirez Sr Modesto 18:27 6:04
63 Pablo Ortiz Sr McClatchy 18:28 6:04 6/7 6/8 6/10 18:05 18:05 17:56
64 Bryan Languasco Sr Cosumnes Oaks 18:30 6:05
65 Kunal Patel So Lincoln (s) 18:30 6:05
66 Nielsen Guy Jr McClatchy 18:37 6:07 7/7 7/8 4/10
67 Rex Doo Sr Turlock 18:40 6:08
68 Ryan Cook Jr Armijo 18:43 6:09
69 Zachary Caudle Jr Sheldon 18:44 6:10
70 Kyle Catapusan So Armijo 18:45 6:10
71 Javier Lara Jr Turlock 18:50 6:12
72 Brad Pickett Jr Woodcreek 18:51 6:12
73 Diego Perez Jr Tokay 18:56 6:14
74 Josh Gladwell Jr Oak Ridge 18:56 6:14
75 Bret Mcnamee Jr Oak Ridge 19:14 6:20
76 Dylan Schatz Sr Tokay 19:17 6:21
77 Jay Singh So Armijo 19:25 6:23
78 Alex Vlavianos Sr Tokay 19:48 6:31
79 Brett Ford Jr Oak Ridge 19:54 6:33
80 Landon Guzman Jr Lincoln (s) 21:11 6:58
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: V 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Davis Sr.
2-1-1-1-1
Gap: 0:43
82:52
16:34
5:27
38 Brian Song
Jr
16:09
5:19
2
Jasper Laca
Sr
16:18
5:22
3
Ben Roberts
So
16:42
5:30
8
Gavin Monges
Sr
16:51
5:33
12
Charlie Harris
Jr
16:52
5:33
13
Nick Borowsky
So
16:52
5:33
14
Blake Croft
Jr
16:54
5:34
15
2 Sheldon
1-2-3-2-2
Gap: 1:31
84:32
16:54
5:34
74 Abdul Hamid
Sr
16:01
5:16
1
Xavier Gaulman
Sr
16:42
5:30
6
Taylor Mccauley
Sr
17:00
5:36
18
Joel Giordano
So
17:17
5:41
22
Andrew Caudle
Jr
17:32
5:46
27
Austin Smith
So
17:52
5:53
38
Zachary Caudle
Jr
18:44
6:10
60
3 Cosumnes Oaks
3-4-2-3-3
Gap: 1:27
85:52
17:10
5:39
99 Michael Anderson
Sr
16:34
5:27
4
Nathaniel Aragon
Sr
16:45
5:31
9
Jacob Mawson
So
16:47
5:31
10
Timothy Winslow
Sr
17:45
5:50
32
Cobie Delfs
So
18:01
5:56
44
Andy Bowers
So
18:03
5:56
45
Bryan Languasco
Sr
18:30
6:05
56
4 McClatchy
4-3-4-4-4
Gap: 1:43
87:16
17:27
5:44
134 Carlos Cruz
Sr
16:38
5:28
5
Jeffrey Rutledge
Jr
16:42
5:30
7
Jose Cruz
Fr
17:20
5:42
23
Daniel Gin
So
18:15
6:00
47
Ian Eckert-Williams
Fr
18:21
6:02
52
Pablo Ortiz
Sr
18:28
6:04
55
Nielsen Guy
Jr
18:37
6:07
58
GO LIONS! (LY, LR, PR)
5 Lincoln (s)
9-6-7-6-5
Gap: 0:46
87:44
17:33
5:46
143 Maxwell Little
Sr
17:12
5:39
21
Juan Paredes
Jr
17:21
5:42
24
Ronnie Rosal
Sr
17:35
5:47
28
Zach Mckeever
Jr
17:38
5:48
30
Bryan Foronda
Sr
17:58
5:55
40
Kunal Patel
So
18:30
6:05
57
Landon Guzman
Jr
21:11
6:58
70
6 Modesto
8-6-6-7-6
Gap: 0:46
87:41
17:32
5:46
144 Marc Alania
So
17:06
5:38
20
Brandon Williams
Sr
17:24
5:43
25
Kaleb Hallack
Sr
17:28
5:45
26
Andrew Williams
Jr
17:51
5:52
36
James De La O
Jr
17:52
5:53
37
Christian Mccaig
Sr
18:15
6:00
48
Marco Ramirez
Sr
18:27
6:04
54
7 Woodcreek
5-5-5-5-7
Gap: 1:31
87:44
17:33
5:46
149 Luis Romo
Jr
16:49
5:32
11
Taylor Guinnip
Sr
17:03
5:37
19
Ben Wilburn
Jr
17:37
5:48
29
Daniel Goold
Jr
17:55
5:54
39
Eric Sadacca
Sr
18:20
6:02
51
Brandon Waterhouse
Jr
18:22
6:03
53
Brad Pickett
Jr
18:51
6:12
62
8 Tokay
7-8-8-8-8
Gap: 1:58
89:57
17:59
5:55
206 Alec Hastings
So
16:58
5:35
17
Bryan Stamos
Sr
17:47
5:51
33
Gerardo Gutierrez
Sr
18:00
5:55
43
Brice Perales
Jr
18:16
6:01
50
Diego Perez
Jr
18:56
6:14
63
Dylan Schatz
Sr
19:17
6:21
66
Alex Vlavianos
Sr
19:48
6:31
68
9 Armijo
10-10-10-10-9
Gap: 1:03
90:10
18:02
5:56
208 Rohan Saini
Jr
17:40
5:49
31
Matthew Webster
Jr
17:51
5:52
35
Juan Martinez
So
17:58
5:55
41
Jared Webster
Jr
17:58
5:55
42
Ryan Cook
Jr
18:43
6:09
59
Kyle Catapusan
So
18:45
6:10
61
Jay Singh
So
19:25
6:23
67
10 Oak Ridge
6-8-9-9-10
Gap: 2:01
90:02
18:00
5:55
209 Alex Merry
Jr
16:55
5:34
16
Patrick Irwin
Jr
17:48
5:51
34
Jordan Hordesky
Jr
18:08
5:58
46
Colin Pilcher
Sr
18:15
6:00
49
Josh Gladwell
Jr
18:56
6:14
64
Bret Mcnamee
Jr
19:14
6:20
65
Brett Ford
Jr
19:54
6:33
69
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Kellen Browning So Davis Sr. 11:15 5:21
2 Austin Streetman So Oak Ridge 11:25 5:26
3 Orlando Cardenas So Modesto 11:49 5:38
4 Luke Bricca Fr Oak Ridge 11:55 5:40
5 Blake Hanson So Oak Ridge 11:56 5:41
6 Lucas Cossette So Lincoln (s) 11:58 5:42
7 Immanuel Wright Fr Golden Valley (sj) 12:00 5:43
8 Andrew Amen So Davis Sr. 12:01 5:43
9 Winston Tran So Davis Sr. 12:04 5:45
10 Joe Shaller So Oak Ridge 12:06 5:46
11 Guillermo Rivas So Golden Valley (sj) 12:11 5:48
12 Blake Fabian So Oak Ridge 12:14 5:50
13 Ramon Bravo So Enochs 12:14 5:50
14 Rydell Donato So Bear Creek 12:16 5:50
15 Ethan Brewer So Sheldon 12:17 5:51
16 Dylan Saechao So Armijo 12:19 5:52
17 Sam Van Nes So Modesto 12:20 5:52
18 Brendan Deas So Davis Sr. 12:22 5:53
19 Alec Woodson So Armijo 12:24 5:54
20 Kyle Kauffman So Oak Ridge 12:28 5:56
21 Presten Sanchez So McClatchy 12:29 5:57 1/1 1/1 10/13
22 Gali Farias So Turlock 12:30 5:57
23 Delton Engell-sorrell So Armijo 12:30 5:57
24 Graham Mcallister So Modesto 12:32 5:58
25 Chad Vardas So Oak Ridge 12:32 5:58
26 Nathanial Miller So Golden Valley (sj) 12:32 5:58
27 David Bosquez Fr Turlock 12:33 5:59
28 Ebon Turner So Armijo 12:36 6:00
29 Ara Moosekian So Turlock 12:37 6:00
30 Ryan Nishikawa So Davis Sr. 12:40 6:02
31 Rudy Bambico So Bear Creek 12:40 6:02
32 Sam Kara So Modesto 12:41 6:02
33 Aidan Cox So Davis Sr. 12:42 6:03
34 Eric Wei So Lincoln (s) 12:43 6:03
35 David Wilson So Davis Sr. 12:54 6:09
36 Joseph Gutierrez So Armijo 12:57 6:10
37 Dawson Ranes So Turlock 13:00 6:11
38 Casey Avellar So Turlock 13:01 6:12
39 Colby Scanlon So Nevada Union 13:05 6:14
40 Cesar Iturriaga So Armijo 13:07 6:15
41 Timothy Ha So Armijo 13:09 6:16
42 Josh Harris So Nevada Union 13:15 6:19
43 Hector Martinez So Golden Valley (sj) 13:16 6:19
44 Adrian Manzo So Turlock 13:16 6:19
45 Matthew Felix So Golden Valley (sj) 13:23 6:22
46 Nate Mittan So Modesto 13:24 6:23
47 William Anderson So Turlock 13:25 6:23
48 Anthony Drobnick So Modesto 13:31 6:26
49 Albert Coito So Modesto 13:41 6:31
50 Taylor Gould So Pleasant Grove 13:55 6:38
51 Josue Armenta So Golden Valley (sj) 14:11 6:45
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Ani Ramakrishnan Sr Davis Sr. 17:05 5:37
2 Daniel Rowen Sr Davis Sr. 17:20 5:42
3 Alex Arnheiter Sr Davis Sr. 17:21 5:42
4 Jeff Ritter Sr Granite Bay 17:35 5:47
5 Matthew Mayr Sr Davis Sr. 17:37 5:48
6 Jake Ritter Fr Granite Bay 17:55 5:54
7 Isaiah Avila-delacruz Jr Modesto 17:57 5:54
8 Devon Cloud So Nevada Union 18:00 5:55
9 Cristian Hernandez Jr Jesuit 18:01 5:56
10 Williams Robert Fr Woodcreek 18:05 5:57
11 Josiah Luna So Granite Bay 18:08 5:58
12 John Conant Sr Davis Sr. 18:08 5:58
13 Weston Holt Sr Granite Bay 18:11 5:59
14 Jacob Madrid Jr Del Campo 18:12 5:59
15 Andrew Leung Sr Davis Sr. 18:15 6:00
16 Jakob Maravilla Jr Gregori 18:26 6:04
17 Jacob Iritani Jr Jesuit 18:26 6:04
18 Justin Mcgrew Jr Davis Sr. 18:30 6:05
19 Scott Kuphaldt Jr Bella Vista 18:32 6:06
20 Tristan Nortier-tilly Sr Vacaville 18:35 6:07
21 Travis York Jr Bella Vista 18:36 6:07
22 Ethan Anadon Jr McClatchy 18:37 6:07 1/1 7/8 11/14
23 Marco Andrade Sr Modesto 18:38 6:08
24 Sam Nelson Sr Sheldon 18:39 6:08
25 Jacob Curl Sr Lodi 18:46 6:10
26 Hayden Willis Sr Rocklin 18:48 6:11
27 Josh Sebilla Jr Bella Vista 18:49 6:11
28 Kyle Sunzeri Jr Bella Vista 18:49 6:11
29 Will Greenwood Sr Granite Bay 18:49 6:11
30 Auston Tague Sr Bella Vista 18:51 6:12
31 Logan Day Sr Jesuit 18:58 6:14
32 Connor Campbell Sr Jesuit 19:01 6:15
33 Chet Bhatti Jr Sheldon 19:02 6:16
34 Logan Dolim Sr Vacaville 19:03 6:16
35 Liang Chin Su Jr Vacaville 19:03 6:16
36 Alize Evans Jr Lodi 19:04 6:16
37 Aaron Delucchi Jr Modesto 19:04 6:16
38 Rodrigo Murillo Jr Modesto 19:06 6:17
39 Brandon Newland Sr Jesuit 19:07 6:17
40 Michael Flodin Jr Jesuit 19:08 6:18
41 Nick Somera Sr Lodi 19:10 6:18
42 Matt Clement Sr Granite Bay 19:12 6:19
43 Joseph Greene Jr Lodi 19:14 6:20
44 Andre Gutierrez Sr Modesto 19:16 6:20
45 John Peters Sr Jesuit 19:19 6:21
46 Abraham Giron Jr Modesto 19:23 6:23
47 Will Kelley Sr Vacaville 19:27 6:24
48 Bobby Ehman Sr Vacaville 19:31 6:25
49 Dominic Garcia Sr Vacaville 19:42 6:29
50 Dillon Sveum Jr Vacaville 19:51 6:32
51 Hunter Howe So Lodi 19:59 6:34
52 Phillip Gwin Jr Bella Vista 20:06 6:37
53 Riley Eilert So Lodi 20:07 6:37
54 Anthony Mendez Sr Modesto 20:18 6:41
55 Keegan Worcester Jr Bella Vista 20:26 6:43
56 Andrew Barnes Sr Lodi 20:29 6:44
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

All Boys Races

17 races + combined.

Race Win Runr Win Team
All All at 3.04 mi
All at 2.1 mi
All at 3.04 mi
All at 2.1 mi
Fr D1 Brendan Erwin, Fr, 11:47, Armijo Cosumnes Oaks, 62:42, 51
Fr D2 Brendan Jones, Fr, 11:37, Jesuit Jesuit, 60:07, 21
Fr D3 Henry Fisher, Fr, 12:25, Vista Del Lago Placer, 64:35, 48
Fr D4 Vincent Diaz, Fr, 12:17, Christian Brothers Dixon, 66:51, 40
Fr D5 Bryce Mellish, Fr, 13:17, Western Sierra n/a
JV D1-2 Ani Ramakrishnan, Sr, 17:05, Davis Sr. Davis Sr., 87:31, 21
JV D3-4-5 Marc Arteaga, Jr, 17:50, Del Oro Placer, 93:24, 32
So D1 Kellen Browning, So, 11:15, Davis Sr. Oak Ridge, 59:36, 31
So D2 Austin (a.j. Sommers, So, 11:23, Elk Grove Elk Grove, 59:31, 41
So D3 Brett Kovacs, So, 11:38, Manteca Del Oro, 61:31, 30
So D4 Nolan Johnson, So, 12:05, Bret Harte Bret Harte, 63:46, 28
So D5 Bryce Walls, So, 14:00, Buckingham Charter n/a
V D1 Garrett Migliozzi, Sr, 15:33, Nevada Union Davis Sr., 82:52, 38
V D2 Neilson Powless, Jr, 15:51, Roseville Jesuit, 82:41, 53
V D3 Moses Wolfe-polgar, Jr, 16:26, Del Oro Placer, 85:37, 66
V D4 Zach Morrett, Sr, 16:15, Hughson Riverbank, 87:51, 61
V D5 Matt Spring, Sr, 17:20, Tioga Golden Sierra, 91:38, 35

All Girls Races

12 races + combined.

Race Win Runr Win Team
All All at 3.04 mi
All at 2.1 mi
All at 3.04 mi
All at 2.1 mi
F/S D1 Abigail Fisk, Fr, 13:01, Davis Sr. Davis Sr., 68:27, 16
F/S D2 Madison Meade, Fr, 13:15, Roseville Elk Grove, 72:56, 43
F/S D3 Hannah Lichti, So, 14:03, Del Oro Del Oro, 72:53, 34
F/S D4 Olivia Borchin, So, 13:55, Calaveras Bret Harte, 75:25, 32
F/S D5 Ellie Womeldorf, So, 16:59, Western Sierra n/a
JV D1-2 Claire Dicker, Jr, 20:11, Davis Sr. Davis Sr., 105:23, 32
JV D3-4-5 Hannah Montague, Jr, 21:38, Vista Del Lago Del Oro, 111:26, 15
V D1 Fiona O'keeffe, So, 17:20, Davis Sr. Davis Sr., 94:21, 37
V D2 Kendall Derry, So, 18:26, Bella Vista Bella Vista, 97:03, 33
V D3 Sarah Anderson, So, 19:21, Vista Del Lago Vista Del Lago, 101:08, 49
V D4 Mikayla Florez, Sr, 19:25, Riverbank Riverbank, 105:05, 64
V D5 Mary De Aquino, Jr, 19:43, Sacramento Waldorf Millennium, 122:18, 42