McClatchy Results from the Bella Vista Bronco Invite at Willow Hill Reservoir on 10/16/04

Boys Results and Stats

Switch to Girls

Boys Individual Results

Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmnts
Adams, Evan Fr Fr 10:56.89 5:53 1.86 8/75 1/2 1/3 5/20 You ROCK! (SBP)
Duncan, Ben Sr V 17:51 5:52 3.04 36/155 1/1 1/1 17/29
Gibson, James So So 13:37.16 7:19 1.86 78/89 1/1 3/3 19/19 You ROCK! (SBP)
Hom, Robert Fr Fr 11:51.57 6:23 1.86 28/75 2/2 2/3 5/17 You ROCK! (SBP)
Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmts

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago.
  • LR = Beat time from the most recent running of this course.
  • PR = Set a new PR on this course. A "Course PR".
  • PG = Beat personal goal.
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.
  • DPR = A "Distance Personal Record" - the personal best time considering distance only, not unique course characteristics. Applicable for 2, 2.48(4K), 3, and 3.1(5K) mile courses.
  • DSR = A "Distance Season Record" - same as above, but for the current season only.
  • DTW = "Displace to Win". This athlete, as the 6th or 7th runner on his/her squad, displaced scoring runners from a competitor enabling his/her team to finish ahead of that competitor.
  • TB = "Tiebreaker". As the #6 athlete on his/her squad, this athlete was the tiebreaker enabling his/her team to finish ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Jake Matthews Jr Folsom 16:22.42 5:23
2 Evan Watchempino So Jesuit 16:32.09 5:26
3 Steven Giron Sr Los Banos 16:32.45 5:26
4 Dillon Ramos Sr Jesuit 16:43.59 5:30
5 Zac Bowers Jr Sheldon 16:45.92 5:31
6 Jake Kelly-strong Jr Jesuit 17:03.34 5:37
7 Enrique Sotelo Jr Los Banos 17:07.23 5:38
8 Richard Jones Jr Benicia 17:07.88 5:38
9 Jeff Campbell Sr Oak Ridge 17:08.7 5:38
10 Michael Salvatierra So Jesuit 17:12.74 5:40
11 Samir Benouar Jr Jesuit 17:16.52 5:41
12 Greg Imamura Sr Bella Vista 17:22.29 5:43
13 Phil Mckennan So Jesuit 17:22.8 5:43
14 Dominic Malfatto Jr Sheldon 17:23.24 5:43
15 Dillon Brook Jr Ponderosa 17:23.95 5:43
16 Scott Donahue So Jesuit 17:25.44 5:44
17 Darrell Fernandez So Fairfield 17:26.13 5:44
18 Alex Conley Sr Montgomery 17:26.64 5:44
19 Sam Miller Sr Chico 17:27.23 5:44
20 Justin Kelly Jr Vacaville 17:27.86 5:45
21 Jeremy Vasquez Sr Fairfield 17:32.34 5:46
22 Andrew Primrose Jr Nevada Union 17:33.03 5:46
23 Ryan Cosens So Oak Ridge 17:33.92 5:47
24 Glenn James Jr Elk Grove 17:34.41 5:47
25 Peter Ziegler Sr Jesuit 17:35.42 5:47
26 Derek Baptista So Sheldon 17:36.33 5:47
27 Bryan Yeo Sr Roseville 17:39.41 5:48
28 Anthony Costales So Fairfield 17:40.36 5:49
29 Chad Piva So Los Banos 17:43.62 5:50
30 Jacob Hurd Jr Sierra 17:45.19 5:50
31 Rob Zahradka Sr Fairfield 17:45.62 5:51
32 James Laville Jr Jesuit 17:47.44 5:51
33 Jake Wittman Jr Sheldon 17:48.4 5:51
34 Aaron Mccormack Sr Oak Ridge 17:49.09 5:52
35 Jeremy Cutcher So Montgomery 17:50.18 5:52
36 Ben Duncan Sr McClatchy 17:51 5:52 1/1 1/1 17/29
37 Scott Crawford Jr Oak Ridge 17:58.93 5:55
38 Bryan Costanza Sr Elk Grove 17:59.67 5:55
39 David Graves Sr Will C. Wood 18:00.74 5:56
40 Joshua Parkhurst Sr Oak Ridge 18:01.35 5:56
41 Danny Diamond Jr Oak Ridge 18:01.94 5:56
42 Mike Wright Jr Ponderosa 18:03.04 5:56
43 Parker Brown So Nevada Union 18:04.33 5:57
44 Blake Mcdowall So Montgomery 18:05.24 5:57
45 Jeremy Graul Sr Elk Grove 18:05.65 5:57
46 James Bell Jr Galt 18:06.36 5:57
47 Josh Thomas Sr Fairfield 18:06.76 5:57
48 David Waggoner So Sheldon 18:08.41 5:58
49 David Oien Jr Elk Grove 18:09.08 5:58
50 Jeremiah Irving So Sheldon 18:09.53 5:58
51 Chou Vue Jr Franklin (S) 18:09.94 5:59
52 Michael Enabnit Jr Jesuit 18:15.73 6:00
53 Jack Reilly Sr Bella Vista 18:17.21 6:01
54 Barrett Vertrees So Nevada Union 18:18.69 6:01
55 Robert Brown So Sheldon 18:20.32 6:02
56 Brendan Gregg So Davis 18:20.81 6:02
57 Dan Freitas So Nevada Union 18:21.24 6:02
58 Greg Young Sr Ponderosa 18:22.01 6:03
59 Chris Reilly Sr Bella Vista 18:23.29 6:03
60 Manachem Dukes Fr Los Banos 18:23.51 6:03
61 Graeme Sadler Sr Roseville 18:23.73 6:03
62 Nathaniel Cook Sr Ponderosa 18:28.81 6:05
63 Cody Hood So Nevada Union 18:29.73 6:05
64 Josh Ruff So Oak Ridge 18:30.49 6:05
65 David Martin Sr Vacaville 18:32.07 6:06
66 Mark Ramirez Sr Los Banos 18:37.2 6:08
67 Ivan Bojorquez So Los Banos 18:37.62 6:08
68 Greg Reynolds So Colfax 18:41.32 6:09
68 Taylor Carlin Sr Bella Vista 18:42.22 6:09
70 Pedro Solano Jr Los Banos 18:42.22 6:09
71 Andrew Baldinger So Benicia 18:48.72 6:11
72 Jeff Hom Sr Roseville 18:49.69 6:12
73 Ross Perry Fr Montgomery 18:51.15 6:12
74 Alex Mansoor So Oak Ridge 18:52.14 6:12
75 Lachlan Hall Jr Montgomery 18:53.26 6:13
76 Chris Kimball Jr Benicia 18:53.83 6:13
77 Miles Brodsky Sr Bella Vista 18:54.65 6:13
78 Ryan Mitchell Jr Sierra 18:55.37 6:13
79 Blake Hurd Jr Sierra 18:56.27 6:14
80 Richard Nagel Jr Vacaville 19:00.13 6:15
81 Matt Lakin Sr Elk Grove 19:01.13 6:15
82 Adam Piuser Sr Merrill West 19:05.9 6:17
83 Ben Lehmann So Bella Vista 19:07.77 6:18
84 Gregory Jensen Sr Elk Grove 19:08.6 6:18
85 Stephen Sarantopou So Nevada Union 19:09.15 6:18
86 Eric Beals Sr Roseville 19:09.68 6:18
87 Nolan Frazier Jr Fairfield 19:11.32 6:19
88 Christopher Light Sr Elk Grove 19:11.83 6:19
89 Justin Hyde Sr Rio Americano 19:12.39 6:19
90 Robin Carr Sr Nevada Union 19:15.03 6:20
91 Garrett Oliver Jr Will C. Wood 19:18.15 6:21
92 Brain Parkhurst Jr Franklin (EG) 19:18.85 6:21
93 Jordan Ritchie Jr Ponderosa 19:19.66 6:21
94 Robert Byrne Jr Fairfield 19:22.7 6:22
95 Omar Orozco Jr Los Banos 19:25.76 6:23
96 Quin Coughlin Fr Montgomery 19:30.1 6:25
97 Micah Price Jr Ponderosa 19:30.85 6:25
98 Zeke Kreeft Jr Tracy 19:31.63 6:25
99 Geoffrey Wolken So Benicia 19:32.61 6:26
100 Kai Pedersen Jr Fairfield 19:35.98 6:27
101 Michael Eakins Jr Florin 19:37.48 6:27
102 Matt Mendoza Jr Roseville 19:38.33 6:28
103 Brandon Courtney Sr Chico 19:38.97 6:28
104 Ryan Scheel Sr Folsom 19:40.1 6:28
105 Jose Cortes Jr Galt 19:41.22 6:29
106 Brian Champagne Jr Davis 19:48.46 6:31
107 Chris Keach So Will C. Wood 19:53.12 6:32
108 Simha Mccarter-rib Jr Rio Americano 19:53.95 6:33
109 Joel Hurst Sr Sierra 20:00.26 6:35
110 Robert Campbell Jr Vacaville 20:01.72 6:35
111 Travis Meyers Sr Rio Americano 20:05.37 6:37
112 Zach Haas Sr Nevada Union 20:06.13 6:37
113 Mike Liebert Sr Oak Ridge 20:15.36 6:40
114 Kailyr Perry JOHN 20:18.07 6:41
115 Jon Martindill Fr Montgomery 20:19.07 6:41
116 Johnny Daggett Sr Nevada Union 20:21.08 6:42
117 Joseph Solden Jr Roseville 20:21.89 6:42
118 Will Baker Jr Benicia 20:23.3 6:42
119 Josh Manly Sr Cordova 20:24.54 6:43
120 Paul Simpson Sr Bella Vista 20:25.84 6:43
121 Charlie Gomez Sr Will C. Wood 20:33.94 6:46
122 Trevor Johnson Sr Rio Americano 20:35.26 6:46
123 Cole Petitt Sr Nevada Union 20:37.57 6:47
124 Josh Arrieta So Oak Ridge 20:38.13 6:47
125 Matt Hodges So Oak Ridge 20:42.79 6:49
126 Shayne Lewis Sr Florin 20:59.73 6:54
127 David Carlsen Jr Folsom 21:01.29 6:55
128 Troy Larsen Jr Roseville 21:04.6 6:56
129 Guy Hopes Sr Will C. Wood 21:05.08 6:56
130 Gavin Helm Fr Sierra 21:05.84 6:56
131 Rj Wichert Sr Folsom 21:11.88 6:58
132 Eduardo Martinez Jr Florin 21:16.14 7:00
133 Jerome Borromeo Jr Florin 21:20.47 7:01
134 Dan Cox Jr Benicia 21:27.95 7:04
135 Ray Peralez Jr Vacaville 21:28.54 7:04
136 Luis Ramirez JOHN 21:35.71 7:06
137 Mark Asher Sr Rio Americano 21:36.5 7:06
138 Juan Castaneda Sr Sierra 21:38.45 7:07
139 Mark Hayes Sr Franklin (EG) 21:44.6 7:09
140 Elyseu Pemba Jr Merrill West 21:48.13 7:10
141 Anh Dang Sr Cordova 21:52.53 7:12
142 Mark Gerling Sr Galt 21:56.08 7:13
143 Steven Cook Jr Benicia 22:22.14 7:21
144 Richard Ramberg Jr Galt 22:24.93 7:22
145 Wade Kelley Sr Ponderosa 22:26.92 7:23
146 Eric Hayes Sr Franklin (EG) 22:50.11 7:31
147 Rashaud Howard Jr Florin 23:13.77 7:38
148 Kenyon Whitman Sr Florin 23:19.84 7:40
149 Joe Falgout Jr Sierra 23:21.03 7:41
150 Kevin Dewey Jr Folsom 23:37.51 7:46
151 Colbie Johnson Jr Will C. Wood 23:50.15 7:50
152 Gabe Cruz Sr Galt 24:00.98 7:54
153 Daniel Amundson Sr Galt 24:30.31 8:04
154 Damon Muscente So Will C. Wood 24:38.39 8:06
155 Avinash Nayak Sr Folsom 26:28.75 8:43
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Matt Palmer So Jesuit 10:30.21 5:39
2 J. Hodgson So Jesuit 10:31.62 5:40
3 Justin Velez So Jesuit 10:35.51 5:42
4 Evan Rios So Florin 10:40.35 5:44
5 Chris Heylin So Franklin (EG) 10:44.62 5:47
6 Anthony Vella So Elk Grove 10:46.62 5:48
7 Cameron Vault So Bella Vista 10:47.79 5:48
8 Zach Kesthely So Jesuit 10:49.74 5:49
9 Joe Krtil So Jesuit 10:50.1 5:50
10 Andrew Colton Fr Elk Grove 10:51.02 5:50
11 Alex Premo So Roseville 10:53.12 5:51
12 John Lopez So Franklin (S) 10:53.61 5:51
13 Joshua Cudworth Fr Elk Grove 10:54.11 5:52
14 Shaka Dukes Fr Los Banos 10:55.56 5:52
15 Ryan Schnell Fr Ponderosa 10:56.4 5:53
16 Douglas Deleon So Franklin (S) 10:59.73 5:55
17 Jon Deutsche So Jesuit 11:01.2 5:55
18 Kyle Deidrick So Jesuit 11:02.39 5:56
19 Lee Conley So Elk Grove 11:02.75 5:56
20 Stephen Busath So Elk Grove 11:03.28 5:57
21 Elimane Diallo So Franklin (EG) 11:05.97 5:58
22 Jose Luna So Los Banos 11:09.02 6:00
23 Shea Benton So Bella Vista 11:14.33 6:03
24 Ryan Golemohammadi So Bella Vista 11:14.69 6:03
25 Tyler Scott Fr Elk Grove 11:19.55 6:05
26 Eric Saffle So Los Banos 11:20.51 6:06
27 Evan Huffman So Elk Grove 11:22.14 6:07
28 Akosh Dhaliawai So Florin 11:22.15 6:07
29 Scott Matzoll So Jesuit 11:22.79 6:07
30 Ivan Mondragon So Sheldon 11:23.68 6:08
31 Dan Roediger So Nevada Union 11:25.46 6:09
32 Charles Raob So Nevada Union 11:26.52 6:09
33 Daniel Rozanski So Bella Vista 11:26.75 6:09
34 Rudy Saenz So Jesuit 11:33.57 6:13
35 Sean Corbilla So Sheldon 11:35.23 6:14
36 Zach Bonner So Davis 11:37.91 6:15
37 Patrick Light So Elk Grove 11:38.76 6:16
38 Adam Matthews So Bella Vista 11:41.14 6:17
39 Lamar Barnett So Nevada Union 11:43.84 6:18
40 Colin Mickle So Jesuit 11:45.52 6:19
41 Chris Hoseit So Jesuit 11:46.79 6:20
42 Chris Gardner So Sierra 11:47.5 6:20
43 Marco Munoz Fr Franklin (S) 11:49.68 6:22
44 Ryan Guilliford So Los Banos 11:51.73 6:23
45 Neil Williams So Fairfield 11:52.8 6:23
46 Anthony Fagundes Fr Bella Vista 11:53.29 6:23
47 Tim Woldyseus So Fairfield 11:53.91 6:24
48 Jeffery Glick Fr Los Banos 11:54.46 6:24
49 Joshua Olmstead Fr Elk Grove 11:55.14 6:24
50 Kevin Bright So Benicia 11:58.24 6:26
51 Palmer Thiele Fr Sierra 12:02.33 6:28
52 Tyler Thiele Fr Sierra 12:02.65 6:29
53 David Hernandez So Franklin (S) 12:09.06 6:32
54 Dj Mendoza So Sierra 12:11.25 6:33
55 Nick Meyer So Sheldon 12:11.61 6:33
56 Erick Sandoval Fr Franklin (S) 12:12.06 6:34
57 Dennis Sadang So Sheldon 12:21.63 6:39
58 Chris Buck So Franklin (EG) 12:24.12 6:40
59 Ross Brennan So Nevada Union 12:25.65 6:41
60 Topher Faddling So Rio Americano 12:28.23 6:42
61 Windsor Chan So Sheldon 12:28.51 6:42
62 Chris Brohard Fr Merrill West 12:34.38 6:46
63 Tim Sisneros So Bella Vista 12:42.9 6:50
64 Leonal Vasquel Fr Franklin (S) 12:47.44 6:53
65 Jaime Mellado Fr Franklin (S) 12:49.04 6:53
66 Jonathan Eden So Roseville 12:53.39 6:56
67 Jeremy Chuidian So Franklin (EG) 12:59.38 6:59
68 Tri Tran So Florin 13:03.96 7:01
69 Kyle Summers So Rio Americano 13:05.59 7:02
70 Kevin Pinkerton Fr Elk Grove 13:06.1 7:03
71 Brandon Hurst So Galt 13:13.02 7:06
72 Alex Chasc So Franklin (EG) 13:15.17 7:08
73 Leonardo Reyes Fr Franklin (S) 13:18.56 7:09
74 Keaton Burford So Sheldon 13:20.29 7:10
75 Alex Greene So Sheldon 13:22.8 7:12
76 Dan Garrett So Galt 13:25.77 7:13
77 Chase Jachens So Ponderosa 13:28.21 7:15
78 James Gibson So McClatchy 13:37.16 7:19 1/1 3/3 19/19 You ROCK! (SBP)
79 Mark Herrera So Elk Grove 13:40.1 7:21
80 David Caudle So Sheldon 13:45.67 7:24
81 Gary Potter So Nevada Union 13:52.02 7:27
82 Jose Guzman Fr Franklin (S) 14:02.17 7:33
83 Lucas Habte So Bella Vista 14:04.36 7:34
84 Michael Medlicott So Elk Grove 14:21.21 7:43
85 Zachary Brown So Ponderosa 14:22.19 7:44
86 Abram Stein-freer So Bella Vista 14:31.52 7:49
87 Brandon Craig So Benicia 14:34.24 7:50
88 Fernando Ayala So Bella Vista 14:52.43 8:00
89 Michael Callender So Galt 15:36.04 8:23
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Kyle Lackner Fr Jesuit 10:27.99 5:38
2 Giovanni Piccone Fr Jesuit 10:34.53 5:41
3 Nathan Frazier Fr Jesuit 10:36.91 5:42
4 Spencer Christy Fr Sheldon 10:39 5:44
5 Chris Greiner Fr Nevada Union 10:44.66 5:47
6 Mitchell Milligan Fr Sheldon 10:45.09 5:47
7 David Valles Fr Fairfield 10:54.6 5:52
8 Evan Adams Fr McClatchy 10:56.89 5:53 1/2 1/3 5/20 You ROCK! (SBP)
9 Brandon Waddell Fr Sheldon 11:01.47 5:56
10 Mark Johnson Fr Sheldon 11:10.85 6:01
11 Quinn O'brien Fr Tracy 11:11.99 6:01
12 Kent Melville Fr Ponderosa 11:14.02 6:02
13 Patrick Nilan Fr Rio Americano 11:22.95 6:07
14 John Hawbaker Fr Vacaville 11:23.74 6:08
15 Ian Dougherty Fr Jesuit 11:24.41 6:08
16 Tanner Laverdiere Fr Folsom 11:28.34 6:10
17 David Milligan Fr Sheldon 11:31.62 6:12
18 Spencer Mellon Fr Jesuit 11:31.98 6:12
19 Danny Singh Fr Cordova 11:32.27 6:12
20 Eric Guiterrez Fr Cordova 11:33.77 6:13
21 Chris Mugnaini Fr Rio Americano 11:34.5 6:13
22 Josh Higgins Fr Oak Ridge 11:37.5 6:15
23 Jordan Farrell Fr Jesuit 11:39.26 6:16
24 Jordan Lee Fr Sheldon 11:40.72 6:17
25 Nathan Meyer Fr Sheldon 11:42.65 6:18
26 Jeffrey Bricker Fr Benicia 11:43.59 6:18
27 Jared Moore Fr Sheldon 11:50.93 6:22
28 Robert Hom Fr McClatchy 11:51.57 6:23 2/2 2/3 5/17 You ROCK! (SBP)
29 Jeff Liebert Fr Oak Ridge 11:52.05 6:23
30 Joseph Whitfield Fr Fairfield 11:54.57 6:24
31 Daniel Ojeda Fr Merrill West 11:55.67 6:25
32 Kyle Pratt Fr Roseville 11:56.16 6:25
33 Evan Dewey Fr Oak Ridge 11:56.88 6:25
34 Lane Bacchi Fr Ponderosa 11:58.99 6:27
35 Tyler Welden Fr Nevada Union 12:01.98 6:28
36 Justin Wilcox Fr Ponderosa 12:02.25 6:28
37 Joel Thompson Fr Folsom 12:02.77 6:29
38 Thanh Nguyen Fr Sheldon 12:08.15 6:31
39 Brandon Robledo Fr Jesuit 12:09.71 6:32
40 Matt Wilson Fr Oak Ridge 12:16.75 6:36
41 Austin Schumacher Fr Nevada Union 12:20.34 6:38
42 Jace Swank Fr Vacaville 12:21.4 6:39
43 Ian Manza Fr Jesuit 12:21.8 6:39
44 Tim Runyan Fr Jesuit 12:25.79 6:41
45 Zachary Maybury Fr Rio Americano 12:26.39 6:41
46 James Landers Fr Rio Americano 12:30.43 6:43
47 Brian Brandon Fr Ponderosa 12:41.36 6:49
48 Matt Sandstrom Fr Roseville 12:45.11 6:51
49 Wayne Myrick Fr Galt 12:46.73 6:52
50 Chris Sandstrom Fr Roseville 12:47.9 6:53
51 Charles Calkin Fr Jesuit 12:53.24 6:56
52 Andy Parker So Franklin (EG) 12:55.13 6:57
53 Geoff Munch Fr Galt 12:55.89 6:57
54 Kevin Farmer Fr Oak Ridge 12:57.1 6:58
55 Jeff Healy Fr Tracy 12:59.83 6:59
56 Tommy Lynch Fr Rio Americano 13:03.81 7:01
57 Nick Sangermano Fr Folsom 13:05.59 7:02
58 Jim Piety Fr Roseville 13:14.67 7:07
59 David Resnick-dunn Fr Benicia 13:18.52 7:09
60 Robert Blum Fr Rio Americano 13:19.05 7:10
61 Mark Dowlat Fr Amador 13:29.9 7:15
62 Jd Weber Fr Oak Ridge 13:33.99 7:18
63 Will Spaller Fr Jesuit 13:37.14 7:19
64 Matt Murphy Fr Benicia 13:50.75 7:27
65 Derek Boltz Fr Benicia 13:56.87 7:30
66 Drew Strother Fr Galt 14:01.11 7:32
67 Matt Castillo Fr Roseville 14:12.97 7:39
68 Angelo Esquerria Fr Sierra 14:14.45 7:39
69 Joel Mclouth Fr Benicia 14:16.69 7:41
70 Evan Gerth Fr Merrill West 14:23.64 7:44
71 Kenny Lekim Fr Oak Ridge 14:30.8 7:48
72 Todd Williams Fr Galt 14:31.37 7:48
73 Anthony Anekwe Fr Benicia 14:35.75 7:51
74 Taylor Allen Fr Sierra 15:09.97 8:09
75 Mitul Patel Fr Florin 16:34.78 8:55
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.