Aragon Results from the PAL Championships at Crystal Springs on 11/6/08

Boys Results and Stats

Switch to Girls

Boys Individual Results

Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmnts
Andrew Peckham Jr JV 23:04 7:49 2.95 88/115 4/5 21/23 7/10 22:41 22:41
Billy Seeburger Fr Fr 17:01 5:46 2.95 1/34 1/6 1/23 1/9 17:04
(0:03,0.3)
17:04
(0:03,0.3)
You ROCK! (LR, PR)
Chris Chan So F/S 21:02 7:08 2.95 42/59 3/5 12/23 7/10 20:43 20:43
Colin Yan Jr V 20:23 6:55 2.95 86/107 4/7 6/23 13/16 20:59
(0:36,2.9)
20:59
(0:36,2.9)
You ROCK! (LR, PR, SBP)
David Santos Fr Fr 28:24 9:38 2.95 34/34 6/6 23/23 2/2 29:56
(1:32,5.1)
29:56
(1:32,5.1)
You ROCK! (LR, PR, SBP)
David Tocchini So F/S 21:00 7:07 2.95 40/59 2/5 11/23 9/12 20:41 20:41
Devin Yan Jr JV 21:19 7:14 2.95 64/115 3/5 15/23 7/11 22:17
(0:58,4.3)
22:17
(0:58,4.3)
You ROCK! (LR, PR, SBP)
Dillon Glusker Sr V 19:49 6:43 2.95 76/107 3/7 5/23 12/16 19:33 18:48
Dylan Houston Jr JV 21:18 7:13 2.95 62/115 2/5 14/23 9/12 25:22
(4:04,16.0)
24:19
(3:01,12.4)
You ROCK! (LR, PR, SBP)
Henry Reed Fr Fr 21:05 7:09 2.95 17/34 3/6 13/23 3/5 21:45
(0:40,3.1)
21:45
(0:40,3.1)
You ROCK! (LR, PR)
Jacob Friedman Fr Fr 20:37 6:59 2.95 14/34 2/6 8/23 4/7 20:54
(0:17,1.4)
20:54
(0:17,1.4)
You ROCK! (LR, PR)
Joao Carlos Castro So F/S 22:01 7:28 2.95 44/59 5/5 19/23 5/6 22:38
(0:37,2.7)
22:38
(0:37,2.7)
You ROCK! (LR, PR, SBP)
John McNiel Jr V 21:28 7:17 2.95 96/107 7/7 16/23 8/10 20:35 20:35
Josh Franco So F/S 21:28 7:17 2.95 43/59 4/5 16/23 6/8 20:46 20:29
Justin Tang Jr V 20:56 7:06 2.95 91/107 6/7 10/23 11/14 21:00
(0:04,0.3)
20:41 You ROCK! (LR, SBP)
Michael Chan Jr V 18:53 6:24 2.95 49/107 1/7 2/23 14/17 19:14
(0:21,1.8)
19:14
(0:21,1.8)
You ROCK! (LR, PR)
Patrick Garcialuna Fr Fr 22:38 7:40 2.95 26/34 5/6 20/23 3/5 23:16
(0:38,2.7)
23:16
(0:38,2.7)
You ROCK! (LR, PR, SBP)
Preston Chan Jr JV 20:24 6:55 2.95 37/115 1/5 7/23 10/14 22:16
(1:52,8.4)
20:01 You ROCK! (LR, SBP)
Renzo Mendoza Sr V 19:18 6:33 2.95 62/107 2/7 4/23 12/17 19:18
(0:00,0.0)
19:18
(0:00,0.0)
You ROCK! (LR, PR)
Roy Gonda Jr V 20:49 7:03 2.95 90/107 5/7 9/23 13/16 21:47
(0:58,4.4)
21:47
(0:58,4.4)
You ROCK! (LR, PR)
Ryan Guzalowski So F/S 19:12 6:31 2.95 22/59 1/5 3/23 7/13 19:09 18:39
WESLEY YEUNG Sr JV 23:53 8:06 2.95 97/115 5/5 22/23 7/8 25:03
(1:10,4.7)
22:50 You ROCK! (LR)
Yash Kaiwar Fr Fr 21:54 7:25 2.95 21/34 4/6 18/23 3/5 22:37
(0:43,3.2)
22:37
(0:43,3.2)
You ROCK! (LR, PR, SBP)
Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmts

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago.
  • LR = Beat time from the most recent running of this course.
  • PR = Set a new PR on this course. A "Course PR".
  • PG = Beat personal goal.
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.
  • DPR = A "Distance Personal Record" - the personal best time considering distance only, not unique course characteristics. Applicable for 2, 3, and 3.1 mile courses.
  • DSR = A "Distance Season Record" - same as above, but for the current season only.
  • DTW = "Displace to Win". This athlete, as the 6th or 7th runner on his/her squad, displaced scoring runners from a competitor enabling his/her team to finish ahead of that competitor.
  • TB = "Tiebreaker". As the #6 athlete on his/her squad, this athlete was the tiebreaker enabling his/her team to finish ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Boys Team Results

Team Rank of Finish Time
Gap
Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)
V 1st 5 13/16 99:12
1:56
2.95 6:44 6:24 7:03 357 5:31 97:49 84:24 Michael Chan (49), Renzo Mendoza (62), Dillon Glusker (74), Colin Yan (84), Roy Gonda (88)
JV 1st 5 7/8 109:58
3:29
2.95 7:27 6:55 8:06 196 6:10 120:26
(10:28,8.7)
103:18 Your Team ROCKS! (LR) Preston Chan (29), Dylan Houston (38), Devin Yan (40), Andrew Peckham (42), WESLEY YEUNG (47)
Fr 1st 5 3/5 103:15
5:37
2.95 7:00 5:46 7:40 67 6:28 110:40
(7:25,6.7)
99:23 Your Team ROCKS! (LR) Billy Seeburger (1), Jacob Friedman (12), Henry Reed (14), Yash Kaiwar (18), Patrick Garcialuna (22)
F/S 1st 5 5/6 104:43
2:49
2.95 7:06 6:31 7:28 153 5:58 100:08 100:08 Ryan Guzalowski (20), David Tocchini (31), Chris Chan (33), Josh Franco (34), Joao Carlos Castro (35)
Team Rank of Finish Time Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Daniel Filipcik Sr Woodside 15:44 5:20
2 Ethan Scardina So Carlmont 15:56 5:24
3 Steven Mandac So Westmoor 16:03 5:26
4 Nathan Lee Jr Carlmont 16:09 5:28
5 Benjamin Heck Jr Carlmont 16:09 5:28
6 Louis Dressel Sr San Mateo 16:11 5:29
7 Rogan Meza Sr Burlingame 16:15 5:31
8 Bryce Williamson Sr Half Moon Bay 16:17 5:31
9 Mitchell Lee Jr Hillsdale 16:24 5:34
10 Ben Bunk So Carlmont 16:30 5:36
11 Kyle Feuerhelm So Woodside 16:36 5:38
12 Chet Reyen So Carlmont 16:44 5:40
13 Max Keleher Sr Burlingame 16:47 5:41
14 Peter Gunn Jr Woodside 16:49 5:42
15 Jarrod Nixon Jr Menlo-Atherton 16:52 5:43
16 Mitch Martin Fr Half Moon Bay 16:56 5:44
17 Joe Ocon Jr Menlo-Atherton 16:58 5:45
18 Chris Chow Sr Carlmont 17:00 5:46
19 CHRIS WASCHURA Fr Woodside 17:04 5:47
20 Kai Proschan Sr Mills 17:04 5:47
21 Donald Heatherington So Carlmont 17:09 5:49
22 Drew Davis Jr Terra Nova 17:11 5:49
23 Nathan Madonich Fr South San Francisco 17:16 5:51
24 Cesar Aguilar Fr Half Moon Bay 17:19 5:52
25 Jesse Wong So San Mateo 17:32 5:57
26 Luis Gonzalez Sr Burlingame 17:34 5:57
27 Josh Maine Sr Woodside 17:45 6:01
28 Ryan Dill Jr Half Moon Bay 17:50 6:03
29 William Nicolay Sr Mills 17:53 6:04
30 Ryan Ngo Jr Westmoor 17:55 6:04
31 William Hui Sr Mills 17:56 6:05
32 James Kwok Sr South San Francisco 17:59 6:06
33 Jerry Li Sr San Mateo 18:02 6:07
34 Jeffrey Lin Sr Menlo-Atherton 18:02 6:07
35 Kyle Cilia Fr Half Moon Bay 18:03 6:07
36 Taylor Rivas Jr Westmoor 18:14 6:11
37 Luis Garcia Sr Woodside 18:20 6:13
38 Emil Margallo Jr San Mateo 18:27 6:15
39 Adin Vaewsorn Sr Menlo-Atherton 18:28 6:16
40 Samson So Jr Hillsdale 18:30 6:16
41 Aaron Jones So Capuchino 18:32 6:17
42 Matt Thornton Jr Half Moon Bay 18:36 6:18
43 Dirk Leyva Sr Capuchino 18:38 6:19
44 Jonathon Lee So El Camino (So. San 18:39 6:19
45 Nicholas Moy Jr Hillsdale 18:41 6:20
46 Gilbert Suarez Jr Westmoor 18:46 6:22
47 David Gallo Sr Westmoor 18:48 6:22
48 Tony Li So Mills 18:52 6:24
49 Michael Chan Jr Aragon 18:53 6:24 1/7 2/23 14/17 19:14
(0:21)
19:14
(0:21)
You ROCK! (LR, PR)
50 Ryan Scandlyn Sr Menlo-Atherton 18:57 6:25
51 Dimitry Picchi So Half Moon Bay 18:58 6:26
52 Raymond Macias-Celest Sr Hillsdale 19:01 6:27
53 Sean Mitchell Sr Hillsdale 19:02 6:27
54 Brian Quan Jr San Mateo 19:05 6:28
55 Julian Xie So Mills 19:08 6:29
56 Jason Oledan Jr Hillsdale 19:09 6:29
57 Rory Lynagh-Shannon Jr Burlingame 19:09 6:29
58 Collin Yballa Sr Burlingame 19:10 6:30
59 Bobby Chen Sr Westmoor 19:11 6:30
60 Vladimir Debabov Sr Mills 19:11 6:30
61 Thomas Merritt Jr Sequoia 19:14 6:31
62 Renzo Mendoza Sr Aragon 19:18 6:33 2/7 4/23 12/17 19:18
(0:00)
19:18
(0:00)
You ROCK! (LR, PR)
63 Mark Lutrell So Capuchino 19:19 6:33
64 Nigel Speed Jr Capuchino 19:20 6:33
65 Anthony Quiroz Jr Hillsdale 19:24 6:35
66 Sam McClure Jr Menlo-Atherton 19:27 6:36
67 Nolan Isozaki Fr El Camino (So. San 19:27 6:36
68 Jason Leung Fr South San Francisco 19:28 6:36
69 Harold Relosimon Sr Westmoor 19:28 6:36
70 John Barbieri Sr Capuchino 19:30 6:37
71 Ronnie Valenzuela Sr Jefferson 19:38 6:39
72 Juan Ramirez Sr Jefferson 19:41 6:40
73 Casey Bruce Jr Capuchino 19:45 6:42
74 Matthew Dea Jr South San Francisco 19:46 6:42
75 Joe Kennedy Jr Capuchino 19:47 6:42
76 Dillon Glusker Sr Aragon 19:49 6:43 3/7 5/23 12/16 19:33 18:48
77 Kishen Sharma Sr El Camino (So. San 19:54 6:45
78 James Cameron Jr Terra Nova 19:56 6:45
79 Nic Martin Jr Burlingame 20:00 6:47
80 Jeremy Yong Sr Terra Nova 20:01 6:47
81 Chris Keefe Jr San Mateo 20:03 6:48
82 Danny Raggio So Sequoia 20:04 6:48
83 Alvaro Martin Jr South San Francisco 20:11 6:51
84 Ivan Efimov Fr Terra Nova 20:20 6:54
85 Chris McCreddin Fr Sequoia 20:21 6:54
86 Colin Yan Jr Aragon 20:23 6:55 4/7 6/23 13/16 20:59
(0:36)
20:59
(0:36)
You ROCK! (LR, PR, SBP)
87 Bryson Abilay Jr San Mateo 20:35 6:59
88 Jason Buenaflor So El Camino (So. San 20:42 7:01
89 Taylor Crain Fr Terra Nova 20:48 7:03
90 Roy Gonda Jr Aragon 20:49 7:03 5/7 9/23 13/16 21:47
(0:58)
21:47
(0:58)
You ROCK! (LR, PR)
91 Justin Tang Jr Aragon 20:56 7:06 6/7 10/23 11/14 21:00
(0:04)
20:41 You ROCK! (LR, SBP)
92 Israel Villaruel Sr El Camino (So. San 20:58 7:06
93 Edgar Corona So South San Francisco 21:12 7:11
94 Omar Bakir Fr South San Francisco 21:17 7:13
95 Kevin Sandberg Fr Terra Nova 21:27 7:16
96 John McNiel Jr Aragon 21:28 7:17 7/7 16/23 8/10 20:35 20:35
97 Sean Clark So Terra Nova 21:34 7:19
98 Norman Hitosis Sr Oceana 21:40 7:21
99 Jared Delapena Fr El Camino (So. San 21:43 7:22
100 Aaron Evens Jr Oceana 21:48 7:23
101 Franks Escajdillo Jr Oceana 22:34 7:39
102 Grant Ventura Fr Oceana 22:38 7:40
103 Austin Yoo Fr Oceana 22:47 7:43
104 Rey Toledo Jr El Camino (So. San 22:51 7:45
105 Andrew Lo Jr El Camino (So. San 23:31 7:58
106 Sergio Mendoza Sr Sequoia 24:05 8:10
107 James Newsom So Sequoia 24:06 8:10
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: V 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Carlmont
2-1-1-1-1
Gap: 0:48
81:28
16:18
5:31
33 Ethan Scardina
So
15:56
5:24
2
Nathan Lee
Jr
16:09
5:28
4
Benjamin Heck
Jr
16:09
5:28
5
Ben Bunk
So
16:30
5:36
10
Chet Reyen
So
16:44
5:40
12
Chris Chow
Sr
17:00
5:46
18
Donald Heatherington
So
17:09
5:49
21
2 Woodside
1-2-2-2-2
Gap: 2:01
83:58
16:48
5:42
72 Daniel Filipcik
Sr
15:44
5:20
1
Kyle Feuerhelm
So
16:36
5:38
11
Peter Gunn
Jr
16:49
5:42
14
CHRIS WASCHURA
Fr
17:04
5:47
19
Josh Maine
Sr
17:45
6:01
27
Luis Garcia
Sr
18:20
6:13
37




3 Half Moon Bay
6-4-4-3-3
Gap: 1:46
86:25
17:17
5:52
111 Bryce Williamson
Sr
16:17
5:31
8
Mitch Martin
Fr
16:56
5:44
16
Cesar Aguilar
Fr
17:19
5:52
24
Ryan Dill
Jr
17:50
6:03
28
Kyle Cilia
Fr
18:03
6:07
35
Matt Thornton
Jr
18:36
6:18
42
Dimitry Picchi
So
18:58
6:26
51
4 Menlo-Atherton
8-6-6-6-4
Gap: 2:05
89:17
17:51
6:03
155 Jarrod Nixon
Jr
16:52
5:43
15
Joe Ocon
Jr
16:58
5:45
17
Jeffrey Lin
Sr
18:02
6:07
34
Adin Vaewsorn
Sr
18:28
6:16
39
Ryan Scandlyn
Sr
18:57
6:25
50
Sam McClure
Jr
19:27
6:36
66




5 San Mateo
4-5-5-4-5
Gap: 2:54
89:17
17:51
6:03
156 Louis Dressel
Sr
16:11
5:29
6
Jesse Wong
So
17:32
5:57
25
Jerry Li
Sr
18:02
6:07
33
Emil Margallo
Jr
18:27
6:15
38
Brian Quan
Jr
19:05
6:28
54
Chris Keefe
Jr
20:03
6:48
79
Bryson Abilay
Jr
20:35
6:59
85
6 Burlingame
5-3-3-5-6
Gap: 2:55
88:55
17:47
6:02
161 Rogan Meza
Sr
16:15
5:31
7
Max Keleher
Sr
16:47
5:41
13
Luis Gonzalez
Sr
17:34
5:57
26
Rory Lynagh-Shannon
Jr
19:09
6:29
57
Collin Yballa
Sr
19:10
6:30
58
Nic Martin
Jr
20:00
6:47
77




7 Westmoor
3-7-7-7-7
Gap: 2:45
89:46
17:57
6:05
162 Steven Mandac
So
16:03
5:26
3
Ryan Ngo
Jr
17:55
6:04
30
Taylor Rivas
Jr
18:14
6:11
36
Gilbert Suarez
Jr
18:46
6:22
46
David Gallo
Sr
18:48
6:22
47
Bobby Chen
Sr
19:11
6:30
59
Harold Relosimon
Sr
19:28
6:36
69
8 Mills
9-8-8-8-8
Gap: 2:04
90:53
18:11
6:10
183 Kai Proschan
Sr
17:04
5:47
20
William Nicolay
Sr
17:53
6:04
29
William Hui
Sr
17:56
6:05
31
Tony Li
So
18:52
6:24
48
Julian Xie
So
19:08
6:29
55
Vladimir Debabov
Sr
19:11
6:30
60




9 Hillsdale
7-8-9-9-9
Gap: 2:38
91:38
18:20
6:13
199 Mitchell Lee
Jr
16:24
5:34
9
Samson So
Jr
18:30
6:16
40
Nicholas Moy
Jr
18:41
6:20
45
Raymond Macias-Celest
Sr
19:01
6:27
52
Sean Mitchell
Sr
19:02
6:27
53
Jason Oledan
Jr
19:09
6:29
56
Anthony Quiroz
Jr
19:24
6:35
65
10 South San Francisco
11-10-10-10-10
Gap: 2:55
94:40
18:56
6:25
276 Nathan Madonich
Fr
17:16
5:51
23
James Kwok
Sr
17:59
6:06
32
Jason Leung
Fr
19:28
6:36
68
Matthew Dea
Jr
19:46
6:42
72
Alvaro Martin
Jr
20:11
6:51
81
Edgar Corona
So
21:12
7:11
91
Omar Bakir
Fr
21:17
7:13
92
11 Capuchino
12-11-11-11-11
Gap: 0:58
95:19
19:04
6:28
281 Aaron Jones
So
18:32
6:17
41
Dirk Leyva
Sr
18:38
6:19
43
Mark Lutrell
So
19:19
6:33
63
Nigel Speed
Jr
19:20
6:33
64
John Barbieri
Sr
19:30
6:37
70
Casey Bruce
Jr
19:45
6:42
71
Joe Kennedy
Jr
19:47
6:42
73
12 Terra Nova
10-12-12-12-12
Gap: 3:37
98:16
19:39
6:40
345 Drew Davis
Jr
17:11
5:49
22
James Cameron
Jr
19:56
6:45
76
Jeremy Yong
Sr
20:01
6:47
78
Ivan Efimov
Fr
20:20
6:54
82
Taylor Crain
Fr
20:48
7:03
87
Kevin Sandberg
Fr
21:27
7:16
93
Sean Clark
So
21:34
7:19
95
13 Aragon
14-13-13-13-13
Gap: 1:56
99:12
19:50
6:44
357 Michael Chan
Jr
18:53
6:24
49
Renzo Mendoza
Sr
19:18
6:33
62
Dillon Glusker
Sr
19:49
6:43
74
Colin Yan
Jr
20:23
6:55
84
Roy Gonda
Jr
20:49
7:03
88
Justin Tang
Jr
20:56
7:06
89
John McNiel
Jr
21:28
7:17
94
14 El Camino (So. San
13-13-14-14-14
Gap: 2:19
99:40
19:56
6:45
362 Jonathon Lee
So
18:39
6:19
44
Nolan Isozaki
Fr
19:27
6:36
67
Kishen Sharma
Sr
19:54
6:45
75
Jason Buenaflor
So
20:42
7:01
86
Israel Villaruel
Sr
20:58
7:06
90
Jared Delapena
Fr
21:43
7:22
97
Rey Toledo
Jr
22:51
7:45
102
15 Sequoia
15-15-15-15-15
Gap: 4:52
107:50
21:34
7:19
431 Thomas Merritt
Jr
19:14
6:31
61
Danny Raggio
So
20:04
6:48
80
Chris McCreddin
Fr
20:21
6:54
83
Sergio Mendoza
Sr
24:05
8:10
103
James Newsom
So
24:06
8:10
104








16 Oceana
16-16-16-16-16
Gap: 1:07
111:27
22:17
7:33
494 Norman Hitosis
Sr
21:40
7:21
96
Aaron Evens
Jr
21:48
7:23
98
Franks Escajdillo
Jr
22:34
7:39
99
Grant Ventura
Fr
22:38
7:40
100
Austin Yoo
Fr
22:47
7:43
101








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Alex Owens Jr Carlmont 17:15 5:51
2 Matthew Layten Sr Carlmont 18:03 6:07
3 Dustin Sjoerdsma So Carlmont 18:28 6:16
4 Daniel Schade So Carlmont 18:29 6:16
5 Casey Wagner Jr Woodside 18:40 6:20
6 Andrew Soriano So Carlmont 18:46 6:22
7 Darryn Wong So Carlmont 18:48 6:22
8 Thor Dickenson Jr Half Moon Bay 18:51 6:23
9 Kevin Sheridan Sr Menlo-Atherton 18:52 6:24
10 Merrick Dang So Carlmont 18:55 6:25
11 Mark Barrios Jr Westmoor 18:59 6:26
12 Sean Robbins Sr Carlmont 19:00 6:26
13 Jomar Carino Jr Westmoor 19:01 6:27
14 Ted Moore Sr Menlo-Atherton 19:05 6:28
15 Anish Patel Jr Burlingame 19:13 6:31
16 Hansel Fernandez Sr Westmoor 19:14 6:31
17 Matt Fitzgerald Sr Menlo-Atherton 19:16 6:32
18 Luke Arella Sr Half Moon Bay 19:22 6:34
19 Richie Gabbert Jr Terra Nova 19:27 6:36
20 Nathaniel Elia So Carlmont 19:29 6:36
21 Yali Miranda Jr Westmoor 19:33 6:38
22 Gregory Liggett Sr Menlo-Atherton 19:38 6:39
23 Frank Gepalaga So Westmoor 19:42 6:41
24 Chris Ng Jr Westmoor 19:43 6:41
25 Carlos Torres So Burlingame 19:47 6:42
26 Matt Wood Sr Menlo-Atherton 19:52 6:44
27 Tim Maemura Sr Hillsdale 19:54 6:45
28 Brian O'Neil Jr Capuchino 19:54 6:45
29 Ryan Quincy Jr Menlo-Atherton 19:55 6:45
30 Matt Menninger Jr Menlo-Atherton 20:02 6:47
31 John Kilic Jr Burlingame 20:04 6:48
32 Hale Tussing So Menlo-Atherton 20:07 6:49
33 Mark Moritz-Rabson So Menlo-Atherton 20:09 6:50
34 Jeremy Pang Jr Hillsdale 20:12 6:51
35 Cameron Kelly So Menlo-Atherton 20:14 6:52
36 Jack Matteucci Jr Woodside 20:22 6:54
37 Preston Chan Jr Aragon 20:24 6:55 1/5 7/23 10/14 22:16
(1:52)
20:01 You ROCK! (LR, SBP)
38 John Paul Williams Jr Westmoor 20:27 6:56
39 Skyler Ferry Jr Half Moon Bay 20:27 6:56
40 Jake Lindquist So Menlo-Atherton 20:35 6:59
41 Chris Fitzgerld Sr Menlo-Atherton 20:36 6:59
42 Colin Griffin Jr Burlingame 20:38 7:00
43 Zack Ha Sr Westmoor 20:39 7:00
44 Matthew Catanghal So Westmoor 20:39 7:00
45 Will Barry Jr Burlingame 20:45 7:02
46 Robert Cooper Sr Menlo-Atherton 20:47 7:03
47 Henry Mouat So Menlo-Atherton 20:49 7:03
48 Martin Morco So Westmoor 20:50 7:04
49 Harrison Lee Jr Burlingame 20:50 7:04
50 Oliver Tully Sr Menlo-Atherton 20:51 7:04
51 Nathan Lee Jr San Mateo 20:52 7:04
52 Jake Meyers So Menlo-Atherton 20:54 7:05
53 Derek Smith Jr Menlo-Atherton 20:58 7:06
54 Andy Nixon So Menlo-Atherton 21:01 7:07
55 Kurt Hoefer So Burlingame 21:02 7:08
56 Phillip King So Hillsdale 21:03 7:08
57 Charles Lam Jr Hillsdale 21:05 7:09
58 Jazz Santiago Jr Westmoor 21:12 7:11
59 Nicolas Cui Jr Burlingame 21:13 7:12
60 Stephen Muenzen Jr Menlo-Atherton 21:15 7:12
61 Vince Bolla So Capuchino 21:17 7:13
62 Dylan Houston Jr Aragon 21:18 7:13 2/5 14/23 9/12 25:22
(4:04)
24:19
(3:01)
You ROCK! (LR, PR, SBP)
63 Lisandro Garcia Sr Half Moon Bay 21:19 7:14
64 Devin Yan Jr Aragon 21:19 7:14 3/5 15/23 7/11 22:17
(0:58)
22:17
(0:58)
You ROCK! (LR, PR, SBP)
65 Alex Fioretti So Menlo-Atherton 21:24 7:15
66 Belino Sunga Jr Westmoor 21:31 7:18
67 Tristan Konolige So Menlo-Atherton 21:33 7:18
68 Kevin Jamias Jr Hillsdale 21:33 7:18
69 William Lu Jr Mills 21:39 7:20
70 Michael Okazaki Jr San Mateo 21:42 7:21
71 Dylan Hickey So Burlingame 21:45 7:22
72 Ming Vuu Jr Westmoor 21:48 7:23
73 Michael Fountain Sr Menlo-Atherton 21:51 7:24
74 Spenser Morris Jr Burlingame 21:51 7:24
75 Ricky Tam Jr Westmoor 21:52 7:25
76 Taylor Carranza Jr Burlingame 21:56 7:26
77 Teddy Tran Fr Westmoor 21:59 7:27
78 Jack Brian Sr Menlo-Atherton 22:08 7:30
79 Daniel Oneel So Menlo-Atherton 22:12 7:32
80 Jeffery Lovegren Jr Menlo-Atherton 22:14 7:32
81 Tim deLeon So Burlingame 22:18 7:34
82 Sam Rupprecht So Menlo-Atherton 22:26 7:36
83 Jeremy Marucut Jr Westmoor 22:32 7:38
84 Zach Burton So Burlingame 22:36 7:40
85 Dan Fountain Sr Menlo-Atherton 22:43 7:42
86 Dennis Massimi Sr Burlingame 22:55 7:46
87 Justin Wong Sr South San Francisco 22:56 7:46
88 Andrew Peckham Jr Aragon 23:04 7:49 4/5 21/23 7/10 22:41 22:41
89 Scott Conway So Woodside 23:13 7:52
90 Vieyra Andres Jr South San Francisco 23:15 7:53
91 Ryan Kam Jr Westmoor 23:18 7:54
92 Tyler Ormsby Fr Terra Nova 23:36 8:00
93 Gabe Gabbert So Terra Nova 23:37 8:00
94 Andrew Otsuki Sr Burlingame 23:39 8:01
95 Brian Lee Fr Terra Nova 23:40 8:01
96 Chris Probert Jr Half Moon Bay 23:44 8:03
97 WESLEY YEUNG Sr Aragon 23:53 8:06 5/5 22/23 7/8 25:03
(1:10)
22:50 You ROCK! (LR)
98 Daniel Windham So Menlo-Atherton 24:01 8:08
99 Kenta Muraoka Fr Menlo-Atherton 24:06 8:10
100 Daniel Jimenez Jr South San Francisco 24:17 8:14
101 Will Cohen Sr Menlo-Atherton 24:21 8:15
102 Manuel Chacon Jr Burlingame 24:28 8:18
103 Luke Lubag Sr South San Francisco 24:41 8:22
104 Martin Ieong So Westmoor 24:58 8:28
105 Jeser Villanueva Jr Westmoor 25:13 8:33
106 John M DeAndreis Jr San Mateo 25:14 8:33
107 Colin Procter So Burlingame 25:16 8:34
108 Justine Guasque So Woodside 25:49 8:45
109 Ted Lebantino Sr Oceana 25:49 8:45
110 Sam Weber Jr Menlo-Atherton 25:59 8:48
111 Ben Orwin Jr Burlingame 26:11 8:53
112 John Boday So Westmoor 26:13 8:53
113 Nathan Stokes Fr Terra Nova 26:40 9:02
114 Sean Hale Jr Terra Nova 26:45 9:04
115 Joab Mendoza So Westmoor 26:51 9:06
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: JV 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Carlmont
1-1-1-1-1
Gap: 1:31
91:01
18:12
6:10
15 Alex Owens
Jr
17:15
5:51
1
Matthew Layten
Sr
18:03
6:07
2
Dustin Sjoerdsma
So
18:28
6:16
3
Daniel Schade
So
18:29
6:16
4
Andrew Soriano
So
18:46
6:22
5
Darryn Wong
So
18:48
6:22
6
Merrick Dang
So
18:55
6:25
9
2 Westmoor
4-3-2-2-2
Gap: 0:43
96:29
19:18
6:32
73 Mark Barrios
Jr
18:59
6:26
10
Jomar Carino
Jr
19:01
6:27
11
Hansel Fernandez
Sr
19:14
6:31
14
Yali Miranda
Jr
19:33
6:38
18
Frank Gepalaga
So
19:42
6:41
20
Chris Ng
Jr
19:43
6:41
21
John Paul Williams
Jr
20:27
6:56
30
3 Menlo-Atherton
3-2-2-3-3
Gap: 1:00
96:43
19:21
6:33
77 Kevin Sheridan
Sr
18:52
6:24
8
Ted Moore
Sr
19:05
6:28
12
Matt Fitzgerald
Sr
19:16
6:32
15
Gregory Liggett
Sr
19:38
6:39
19
Matt Wood
Sr
19:52
6:44
23
Ryan Quincy
Jr
19:55
6:45
25
Matt Menninger
Jr
20:02
6:47
26
4 Burlingame
5-5-5-5-4
Gap: 1:32
100:27
20:05
6:49
127 Anish Patel
Jr
19:13
6:31
13
Carlos Torres
So
19:47
6:42
22
John Kilic
Jr
20:04
6:48
27
Colin Griffin
Jr
20:38
7:00
32
Will Barry
Jr
20:45
7:02
33
Harrison Lee
Jr
20:50
7:04
34
Kurt Hoefer
So
21:02
7:08
35
5 Half Moon Bay
2-4-4-4-5
Gap: 4:53
103:43
20:45
7:02
139 Thor Dickenson
Jr
18:51
6:23
7
Luke Arella
Sr
19:22
6:34
16
Skyler Ferry
Jr
20:27
6:56
31
Lisandro Garcia
Sr
21:19
7:14
39
Chris Probert
Jr
23:44
8:03
46








6 Hillsdale
7-6-6-6-6
Gap: 1:39
103:47
20:45
7:02
166 Tim Maemura
Sr
19:54
6:45
24
Jeremy Pang
Jr
20:12
6:51
28
Phillip King
So
21:03
7:08
36
Charles Lam
Jr
21:05
7:09
37
Kevin Jamias
Jr
21:33
7:18
41








7 Aragon
8-8-8-7-7
Gap: 3:29
109:58
22:00
7:27
196 Preston Chan
Jr
20:24
6:55
29
Dylan Houston
Jr
21:18
7:13
38
Devin Yan
Jr
21:19
7:14
40
Andrew Peckham
Jr
23:04
7:49
42
WESLEY YEUNG
Sr
23:53
8:06
47








Your Team ROCKS! (LR)
8 Terra Nova
6-7-7-7-8
Gap: 7:13
117:00
23:24
7:56
197 Richie Gabbert
Jr
19:27
6:36
17
Tyler Ormsby
Fr
23:36
8:00
43
Gabe Gabbert
So
23:37
8:00
44
Brian Lee
Fr
23:40
8:01
45
Nathan Stokes
Fr
26:40
9:02
48
Sean Hale
Jr
26:45
9:04
49




Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Billy Seeburger Fr Aragon 17:01 5:46 1/6 1/23 1/9 17:04
(0:03)
17:04
(0:03)
You ROCK! (LR, PR)
2 Sonny Estival Fr Westmoor 17:38 5:59
3 Beau Armstrong Fr Carlmont 18:26 6:15
4 Edric Kyauk Fr Westmoor 18:40 6:20
5 Steven Tsujisaka Fr Carlmont 19:09 6:29
6 Alex De Leon Fr Westmoor 19:15 6:32
7 Tyler Fair Fr Menlo-Atherton 19:18 6:33
8 Mico Pagkalinawan Fr Westmoor 19:30 6:37
9 Lucas Del Calvo Fr Menlo-Atherton 19:43 6:41
10 Phillip Kopisch Fr Menlo-Atherton 19:53 6:44
11 William Glomstad Fr Hillsdale 20:21 6:54
12 Mario Ayar Fr Westmoor 20:27 6:56
13 Sam Schneider Fr Burlingame 20:31 6:57
14 Jacob Friedman Fr Aragon 20:37 6:59 2/6 8/23 4/7 20:54
(0:17)
20:54
(0:17)
You ROCK! (LR, PR)
15 Travis Mendoza Fr Menlo-Atherton 21:01 7:07
16 Ryan Padreddii Fr Capuchino 21:01 7:07
17 Henry Reed Fr Aragon 21:05 7:09 3/6 13/23 3/5 21:45
(0:40)
21:45
(0:40)
You ROCK! (LR, PR)
18 Daniel Kopisch Fr Menlo-Atherton 21:29 7:17
19 David Kardrtzas Fr South San Francisco 21:37 7:20
20 Elliot Surovell Fr Carlmont 21:44 7:22
21 Yash Kaiwar Fr Aragon 21:54 7:25 4/6 18/23 3/5 22:37
(0:43)
22:37
(0:43)
You ROCK! (LR, PR, SBP)
22 Paul Elvina Fr South San Francisco 22:02 7:28
23 Nelson Hsu Fr South San Francisco 22:23 7:35
24 Ricky Jalilie Fr Capuchino 22:24 7:36
25 Ives Ison Fr Westmoor 22:32 7:38
26 Patrick Garcialuna Fr Aragon 22:38 7:40 5/6 20/23 3/5 23:16
(0:38)
23:16
(0:38)
You ROCK! (LR, PR, SBP)
27 Derrick Chu Fr Mills 22:46 7:43
28 Jonathan Ho Fr Mills 22:46 7:43
29 Peter Tang Fr Westmoor 23:13 7:52
30 Samir Kumar Fr Carlmont 23:21 7:55
31 Janzen Adisewojo Fr South San Francisco 23:48 8:04
32 Nicholas Vavuris Fr Carlmont 24:44 8:23
33 John Joseph Pagobo Fr South San Francisco 26:13 8:53
34 David Santos Fr Aragon 28:24 9:38 6/6 23/23 2/2 29:56
(1:32)
29:56
(1:32)
You ROCK! (LR, PR, SBP)
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: Fr 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Westmoor
2-1-1-1-1
Gap: 2:49
95:30
19:06
6:28
31 Sonny Estival
Fr
17:38
5:59
2
Edric Kyauk
Fr
18:40
6:20
4
Alex De Leon
Fr
19:15
6:32
6
Mico Pagkalinawan
Fr
19:30
6:37
8
Mario Ayar
Fr
20:27
6:56
11
Ives Ison
Fr
22:32
7:38
21
Peter Tang
Fr
23:13
7:52
23
2 Menlo-Atherton
4-4-3-2-2
Gap: 2:11
101:24
20:17
6:52
54 Tyler Fair
Fr
19:18
6:33
7
Lucas Del Calvo
Fr
19:43
6:41
9
Phillip Kopisch
Fr
19:53
6:44
10
Travis Mendoza
Fr
21:01
7:07
13
Daniel Kopisch
Fr
21:29
7:17
15








3 Aragon
1-3-4-3-3
Gap: 5:37
103:15
20:39
7:00
67 Billy Seeburger
Fr
17:01
5:46
1
Jacob Friedman
Fr
20:37
6:59
12
Henry Reed
Fr
21:05
7:09
14
Yash Kaiwar
Fr
21:54
7:25
18
Patrick Garcialuna
Fr
22:38
7:40
22
David Santos
Fr
28:24
9:38
28




Your Team ROCKS! (LR)
4 Carlmont
3-2-2-4-4
Gap: 6:18
107:24
21:29
7:17
75 Beau Armstrong
Fr
18:26
6:15
3
Steven Tsujisaka
Fr
19:09
6:29
5
Elliot Surovell
Fr
21:44
7:22
17
Samir Kumar
Fr
23:21
7:55
24
Nicholas Vavuris
Fr
24:44
8:23
26








5 South San Francisco
5-5-5-5-5
Gap: 4:36
116:03
23:13
7:52
107 David Kardrtzas
Fr
21:37
7:20
16
Paul Elvina
Fr
22:02
7:28
19
Nelson Hsu
Fr
22:23
7:35
20
Janzen Adisewojo
Fr
23:48
8:04
25
John Joseph Pagobo
Fr
26:13
8:53
27








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Mike Hester Fr Menlo-Atherton 17:11 5:49
2 Jeffrey Stalun Fr Carlmont 17:19 5:52
3 Samuel Dahlin So Carlmont 17:25 5:54
4 Jack Beckwith Fr Menlo-Atherton 17:38 5:59
5 Mark Fedronic So Carlmont 17:43 6:00
6 Spencer Berry So Menlo-Atherton 17:46 6:01
7 Nikko Sera So Carlmont 17:48 6:02
8 Pierce McKenzie So Carlmont 17:49 6:02
9 Kevin Armin So Westmoor 17:50 6:03
10 Brendy Hale So Menlo-Atherton 17:58 6:05
11 Clay I-Friedman So Burlingame 18:06 6:08
12 Jordan Scandlyn Fr Menlo-Atherton 18:08 6:09
13 Tucker Albright Fr Menlo-Atherton 18:19 6:13
14 Brian Mallari So Westmoor 18:19 6:13
15 Cary Yballa So Burlingame 18:20 6:13
16 Alex DeBaets Fr Half Moon Bay 18:21 6:13
17 Casey Eason So Menlo-Atherton 18:24 6:14
18 Colyn Dickson So Carlmont 18:27 6:15
19 Andres Soohoo So Burlingame 18:53 6:24
20 Richard Mendelsohn So Woodside 18:57 6:25
21 Nick Baylock So Burlingame 19:10 6:30
22 Ryan Guzalowski So Aragon 19:12 6:31 1/5 3/23 7/13 19:09 18:39
23 Max Jennings So Half Moon Bay 19:13 6:31
24 Alex Beernink So Carlmont 19:14 6:31
25 Kurt Ison So Westmoor 19:15 6:32
26 Juan Garcia So Woodside 19:16 6:32
27 Gerardo Flores So Westmoor 19:19 6:33
28 Garrick Yuen Fr Mills 19:31 6:37
29 Alec Hooper So Woodside 19:32 6:37
30 Anton Molina So Westmoor 19:33 6:38
31 Gerardo Ramirez So Jefferson 19:49 6:43
32 Greg Molina So Half Moon Bay 19:52 6:44
33 Miles Freeborn So Burlingame 19:56 6:45
34 Cameron Erskine So Woodside 20:01 6:47
35 Raymond Peralta So Westmoor 20:02 6:47
36 Sergio Ramirez Fr Jefferson 20:04 6:48
37 Curtis Lau So Mills 20:21 6:54
38 Saycsar Fleurima So Burlingame 20:52 7:04
39 Nicholas Donhoff So Burlingame 20:58 7:06
40 David Tocchini So Aragon 21:00 7:07 2/5 11/23 9/12 20:41 20:41
41 Joshua Mak So Westmoor 21:01 7:07
42 Chris Chan So Aragon 21:02 7:08 3/5 12/23 7/10 20:43 20:43
43 Josh Franco So Aragon 21:28 7:17 4/5 16/23 6/8 20:46 20:29
44 Joao Carlos Castro So Aragon 22:01 7:28 5/5 19/23 5/6 22:38
(0:37)
22:38
(0:37)
You ROCK! (LR, PR, SBP)
45 Derrick Chinn So Mills 22:03 7:28
46 Simon Li So Mills 22:04 7:29
47 Shawn Arce So El Camino (So. San 22:14 7:32
48 Michael Nechayev So San Mateo 22:23 7:35
49 Ting-Hui Tsai So San Mateo 22:26 7:36
50 Daniel Costello So Mills 22:29 7:37
51 Andres Flores So Mills 22:58 7:47
52 Eric Guo So Oceana 23:03 7:49
53 Rahman Hakik Fr Oceana 23:24 7:56
54 Kevin Tusui Fr San Mateo 23:59 8:08
55 Thomas Leung So Mills 24:11 8:12
56 Steven Wong So El Camino (So. San 24:16 8:14
57 Kay Ueda Fr San Mateo 24:19 8:15
58 Nicholas Blanck Fr Sequoia 25:44 8:43
59 Jamie Guillen So Oceana 35:10 11:55
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: F/S 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Carlmont
2-1-1-1-1
Gap: 0:30
88:04
17:37
5:58
25 Jeffrey Stalun
Fr
17:19
5:52
2
Samuel Dahlin
So
17:25
5:54
3
Mark Fedronic
So
17:43
6:00
5
Nikko Sera
So
17:48
6:02
7
Pierce McKenzie
So
17:49
6:02
8
Colyn Dickson
So
18:27
6:15
17
Alex Beernink
So
19:14
6:31
21
2 Menlo-Atherton
1-1-2-2-2
Gap: 0:57
88:41
17:44
6:01
33 Mike Hester
Fr
17:11
5:49
1
Jack Beckwith
Fr
17:38
5:59
4
Spencer Berry
So
17:46
6:01
6
Brendy Hale
So
17:58
6:05
10
Jordan Scandlyn
Fr
18:08
6:09
12
Tucker Albright
Fr
18:19
6:13
13
Casey Eason
So
18:24
6:14
16
3 Burlingame
4-4-3-3-3
Gap: 1:50
94:25
18:53
6:24
89 Clay I-Friedman
So
18:06
6:08
11
Cary Yballa
So
18:20
6:13
15
Andres Soohoo
So
18:53
6:24
18
Nick Baylock
So
19:10
6:30
19
Miles Freeborn
So
19:56
6:45
26
Saycsar Fleurima
So
20:52
7:04
29
Nicholas Donhoff
So
20:58
7:06
30
4 Westmoor
3-3-4-4-4
Gap: 1:43
94:16
18:51
6:23
93 Kevin Armin
So
17:50
6:03
9
Brian Mallari
So
18:19
6:13
14
Kurt Ison
So
19:15
6:32
22
Gerardo Flores
So
19:19
6:33
23
Anton Molina
So
19:33
6:38
25
Raymond Peralta
So
20:02
6:47
27
Joshua Mak
So
21:01
7:07
32
5 Aragon
5-5-5-5-5
Gap: 2:49
104:43
20:57
7:06
153 Ryan Guzalowski
So
19:12
6:31
20
David Tocchini
So
21:00
7:07
31
Chris Chan
So
21:02
7:08
33
Josh Franco
So
21:28
7:17
34
Joao Carlos Castro
So
22:01
7:28
35








6 Mills
6-6-6-6-6
Gap: 2:58
106:28
21:18
7:13
163 Garrick Yuen
Fr
19:31
6:37
24
Curtis Lau
So
20:21
6:54
28
Derrick Chinn
So
22:03
7:28
36
Simon Li
So
22:04
7:29
37
Daniel Costello
So
22:29
7:37
38
Andres Flores
So
22:58
7:47
39
Thomas Leung
So
24:11
8:12
40
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.