Davis High Results from the Nike Team Nationals at Glendoveer Golf Course,OR on 12/3/16

Girls Results and Stats

Girls Individual Results

Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmnts
Castiglioni, Sofia Sr V 18:31.1 5:58 3.1 38/199 1/7 1/7 36/68 18:05 18:05 18:05 17:34
Fisk, Abigail Sr V 19:14.8 6:13 3.1 83/199 4/7 4/7 2/22 18:13 18:13 18:13 17:50
Lodigiani, Sophia So V 19:11 6:11 3.1 79/199 3/7 3/7 5/22 18:40 18:40 18:40 17:51
Mitchell, Aniela So V 19:45.7 6:22 3.1 117/199 5/7 5/7 4/22 18:21
Mitchell, Charlotte So V 20:07.3 6:29 3.1 142/199 6/7 6/7 6/22 18:30
O'Keeffe, Olivia Jr V 18:57 6:07 3.1 59/199 2/7 2/7 5/22 18:21 18:21 18:21 17:29
Taylor, Sage Jr V 21:05.2 6:48 3.1 190/199 7/7 7/7 15/21 19:55 19:55 19:55 19:19
Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmts

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago.
  • LR = Beat time from the most recent running of this course.
  • PR = Set a new PR on this course. A "Course PR".
  • PG = Beat personal goal.
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.
  • DPR = A "Distance Personal Record" - the personal best time considering distance only, not unique course characteristics. Applicable for 2, 3, and 3.1 mile courses.
  • DSR = A "Distance Season Record" - same as above, but for the current season only.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Girls Team Results

Team Rank of Finish Time
Gap
Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)
V 1st 5 2/22 95:40
1:15
3.1 6:10 5:58 6:22 181 5:59 91:54 91:54 91:54 Sofia Castiglioni (8), Olivia O'Keeffe (21), Sophia Lodigiani (38), Abigail Fisk (41), Aniela Mitchell (73)
Team Rank of Finish Time Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Girls

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Brie Oakley Sr SOUTHWEST-3 17:10.1 5:32
2 Ember Stratton So PORTLAND XC 17:38.2 5:41
3 Lauren Gregory Sr SOUTHWEST-1 17:39.8 5:42
4 Anna Gibson Sr NORTHWEST-1 17:40.9 5:42
5 Kelsey Chmiel So NEW YORK-1 17:41.1 5:42
6 Grace Ping INDIV -- SW REGION 17:48.3 5:45
7 Allie Schadler Sr SOUTHWEST-5 17:48.6 5:45
8 Jessica Lawson Sr NEW YORK-3 17:50.4 5:45
9 India Johnson Sr MIDWEST-3 17:53.6 5:46
10 Katherine Lee Jr NEW YORK-2 17:57.1 5:47
11 Whitney Rich Sr SOUTHWEST-4 17:58.1 5:48
12 London Culbreath Fr SOUTH-1 17:58.3 5:48
13 Katelyn Tuohy Fr NEW YORK-4 17:58.5 5:48
14 Anne Forsyth Jr MIDWEST-1 17:58.6 5:48
15 Anna Sophia Keller Sr MIDWEST-4 17:59.4 5:48
16 Lexy Halladay Fr NORTHWEST-2 18:00.3 5:48
17 Quinn Mcconnell So SOUTHWEST-2 18:01.4 5:49
18 Katelynne Hart Fr MIDWEST-2 18:01.5 5:49
19 Annika Sleenhof Jr SOUTHEAST-1 18:01.8 5:49
20 Claire Walters Fr MANLIUS XC 18:05.7 5:50
21 Tiahna Vladic So NORTHWEST-5 18:05.9 5:50
22 Anna Fenske HEARTLAND-3 18:06 5:50
23 Molly Born Jr HEARTLAND-2 18:06.6 5:51
24 Lydia Olivere Jr SOUTHEAST-2 18:10.3 5:52
25 Lauren Peurifoy So ML King 18:10.8 5:52
26 Ashton Endsley Sr SOUTH-2 18:14.4 5:53
27 Amanda Vestri Sr NEW YORK-5 18:17 5:54
28 Glennis Murphy Sr CALIFORNIA-4 18:17.5 5:54
29 Sophia Ryan Jr MANLIUS XC 18:19.3 5:55
30 Lauren Peterson So HEARTLAND-4 18:24.6 5:56
31 Tyler Schwartz Jr MIDWEST-5 18:25.2 5:57
32 Emily Venters Sr HEARTLAND-5 18:26.9 5:57
33 Kate Murphy Sr BURKE XC 18:27.9 5:57
34 Cheyenne Walden Sr SOUTH-4 18:28.2 5:57
35 Camila Noe Jr BOZEMAN XC 18:29.2 5:58
36 Emily Shelton Jr MINOOKA XC 18:29.5 5:58
37 Phoebe White Fr MANLIUS XC 18:30.2 5:58
38 Sofia Castiglioni Sr Davis High 18:31.1 5:58 1/7 1/7 36/68 18:05 18:05 18:05
39 Tsion Yared Fr SOUTHEAST-3 18:34.3 5:59
40 Christina Geisler Sr CARMEL XC 18:39.3 6:01
41 Annie Hill Jr NORTHWEST-3 18:41.7 6:02
42 Hannah Reale Jr CLIFTON PARK XC 18:42.9 6:02
43 Olivia Brooks Sr CENTRAL OREGON XC 18:43.5 6:02
44 Elizabeth Reneau Jr SOUTH-3 18:43.8 6:03
45 Aislinn Devlin Sr NORTHEAST-1 18:44.5 6:03
46 Kenenni Wiegand Sr BOZEMAN XC 18:44.6 6:03
47 Gillian Mortimer Sr CARROLL XC 18:45 6:03
48 Sara Leonard Jr CALIFORNIA-3 18:46.9 6:04
49 Caroline Fischer Fr NORTHEAST-3 18:49.1 6:04
50 Erika Adler Sr CALIFORNIA-2 18:49.1 6:04
51 Reilly Madsen Fr MANLIUS XC 18:50.5 6:05
52 Rebecca Walters Jr MANLIUS XC 18:54.2 6:06
53 Sarah Schmitt Jr NORTH NAPERVILLE XC 18:54.7 6:06
54 Keelin Hays So SOUTHEAST-4 18:55.1 6:06
55 Lucy Huelskamp Fr PORTLAND XC 18:55.3 6:06
56 Nicole Rice Sr TEMECULA XC 18:55.4 6:06
57 Cate Tracht Jr CARROLL XC 18:55.7 6:06
58 Maddie Mooney Jr BROOMFIELD XC 18:56.8 6:07
59 Olivia O'Keeffe Jr Davis High 18:57 6:07 2/7 2/7 5/22 18:21 18:21 18:21
60 Ivy Gonzales Jr BROOMFIELD XC 18:57.7 6:07
61 Sophie Schmitz Sr WILLMAR XC 18:58.3 6:07
62 Sydney Belus Sr TEMECULA XC 18:58.6 6:07
63 Brooklyn Christofis Fr AHWATUKEE XC 18:58.8 6:07
64 Abbey Santoro Jr KELLER XC 18:59.2 6:07
65 Phoebe Bates Fr CARMEL XC 18:59.8 6:08
66 Jessa Hanson Sr WILLMAR XC 19:00.9 6:08
67 Baylee Jones Sr AHWATUKEE XC 19:01 6:08
68 Jenna Fitzsimmons Fr DENVER XC 19:01.2 6:08
69 Elena Dimarcello So HUNTERDON XC 19:01.5 6:08
70 Annie Glodek Sr NORTHEAST-5 19:02.4 6:09
71 Melia Chittenden Sr CALIFORNIA-1 19:02.7 6:09
72 Madeleine Hunt Sr AMHERST XC 19:02.9 6:09
73 Kelly Makin Jr PORTLAND XC 19:02.9 6:09
74 Rachel Anderson Sr CARMEL XC 19:03.9 6:09
75 Alex Morris So NORTH NAPERVILLE XC 19:05.3 6:09
76 Caitlin Collier Jr SOUTHEAST-5 19:05.7 6:10
77 Emily Kompelien Jr EDINA XC 19:06.1 6:10
78 Emily Crall Sr AHWATUKEE XC 19:07.7 6:10
79 Sophia Lodigiani So Davis High 19:11 6:11 3/7 3/7 5/22 18:40 18:40 18:40
80 Amanda Mosborg Sr EDINA XC 19:12.2 6:12
81 Kayla Rudie Sr WILLMAR XC 19:13.8 6:12
82 Taylor Roe So NORTHWEST-4 19:14.6 6:12
83 Abigail Fisk Sr Davis High 19:14.8 6:13 4/7 4/7 2/22 18:13 18:13 18:13
84 Karly Ackley Sr HEARTLAND-1 19:17.9 6:14
85 Ailene Edwards So BLACKSBURG XC 19:18 6:14
86 Chloe Wong Jr NORTHEAST-4 19:19.4 6:14
87 Katelyn Mitchem Jr BROOMFIELD XC 19:19.5 6:14
88 Kiyena Beatty Sr TEMECULA XC 19:19.8 6:14
89 Maddie Dalton Jr CARMEL XC 19:21.1 6:15
90 Isabel Van Camp So KELLER XC 19:21.7 6:15
91 Evelyn Mandel Sr TEMECULA XC 19:22.8 6:15
92 Hannah Ricci Jr NORTH NAPERVILLE XC 19:24.1 6:16
93 Caitlin Stoner Sr PALOS VERDES XC 19:24.9 6:16
94 Haley Wolf Jr AHWATUKEE XC 19:25.4 6:16
95 Sarah O'sullivan Fr DENVER XC 19:26.5 6:16
96 Sandra Pflughoft Jr TEMECULA XC 19:26.7 6:16
97 Mauren Fitzsimmons Sr DENVER XC 19:27.6 6:17
98 Morgan Richter Fr EDINA XC 19:28.1 6:17
99 Julia Black Jr KELLER XC 19:29.1 6:17
100 Julia Zachgo Sr CLIFTON PARK XC 19:29.9 6:17
101 Angela Kearsley So HUNTERDON XC 19:31.3 6:18
102 Ashley Tutt Sr MINOOKA XC 19:31.4 6:18
103 Leah Hansen So WILLMAR XC 19:32.6 6:18
104 Olivia Lomascolo Jr CLIFTON PARK XC 19:32.7 6:18
105 Mackenzie Callahan Sr MINOOKA XC 19:33.6 6:19
106 Piper Meuwissen Sr BOZEMAN XC 19:34.8 6:19
107 Grace Catena Jr PALOS VERDES XC 19:35.1 6:19
108 Annie Kay Combs Sr BLACKSBURG XC 19:35.5 6:19
109 Emma Stevenson Sr CENTRAL OREGON XC 19:36.7 6:20
110 Devin Ito Fr TEMECULA XC 19:37.9 6:20
111 Sofia Santamaria So CARROLL XC 19:39.1 6:20
112 Serena Monson Jr WILLMAR XC 19:39.2 6:20
113 Kaitlynn Wolfe Fr BLACKSBURG XC 19:39.3 6:20
114 Palmer Madsen Jr MANLIUS XC 19:39.8 6:21
115 Anna Dimarcello Sr HUNTERDON XC 19:41 6:21
116 Caroline Eck So DENVER XC 19:41.6 6:21
117 Aniela Mitchell So Davis High 19:45.7 6:22 5/7 5/7 4/22
118 Arielle Zlotnick So AMHERST XC 19:46.4 6:23
119 Claire Hamilton Sr NORTH NAPERVILLE XC 19:47 6:23
120 Jane Leighton Jr AMHERST XC 19:47.4 6:23
121 Ali White Sr CARROLL XC 19:47.8 6:23
122 Phoebe Jacques Jr BOZEMAN XC 19:48.1 6:23
123 Sarah Leinheiser Sr CARMEL XC 19:48.7 6:23
124 Charlotte Hartman Jr CLIFTON PARK XC 19:49.5 6:24
125 Emily Mitchem Jr BROOMFIELD XC 19:49.6 6:24
126 Sadie Schreiner Fr EDINA XC 19:50.1 6:24
127 Tate Sweeney Sr EDINA XC 19:50.2 6:24
128 Laura Thompson Jr BROOMFIELD XC 19:50.6 6:24
129 Angie Riera Jr CARROLL XC 19:52.1 6:25
130 Mandy Davis Sr AHWATUKEE XC 19:52.1 6:25
131 Heidi Schmitz So WILLMAR XC 19:53.4 6:25
132 Sarah Daniels Jr BURKE XC 19:53.6 6:25
133 Halena Rahmaan So SOUTH-5 19:55.2 6:26
134 Alex Regan Sr PALOS VERDES XC 19:58.9 6:27
135 Anna Juul Sr NORTHEAST-2 20:02.2 6:28
136 Kelly Harris Jr AHWATUKEE XC 20:03.2 6:28
137 Taylor Kitchen Sr BURKE XC 20:03.4 6:28
138 Vivian Van Eck So MINOOKA XC 20:03.5 6:28
139 Mazzy Genovese So PALOS VERDES XC 20:03.8 6:28
140 Vanessa Kort Jr BROOMFIELD XC 20:04.2 6:28
141 Savannah Anez Sr WILLMAR XC 20:05.5 6:29
142 Charlotte Mitchell So Davis High 20:07.3 6:29 6/7 6/7 6/22
143 Laina Hall Jr BOZEMAN XC 20:07.6 6:30
144 Gabby Champion Sr NORTH NAPERVILLE XC 20:08 6:30
145 Samantha Marin Sr BLACKSBURG XC 20:08.8 6:30
146 Claire Hill So NORTH NAPERVILLE XC 20:09.6 6:30
147 Simonne Guenette Jr BLACKSBURG XC 20:10 6:30
148 Michelle Mcintosh Sr TEMECULA XC 20:10.1 6:30
149 Jolien Deboutte Jr PORTLAND XC 20:10.5 6:30
150 Zoe Simmons So DENVER XC 20:12.3 6:31
151 Lucy Wagner Jr BOZEMAN XC 20:12.7 6:31
152 Ari Lopez Sr CARROLL XC 20:17 6:33
153 Sydney White Jr KELLER XC 20:17.6 6:33
154 Alex Villalba Jr MANLIUS XC 20:17.8 6:33
155 Emily Fitch So BLACKSBURG XC 20:19.9 6:34
156 Hannah Mitchell Sr EDINA XC 20:20.9 6:34
157 Savannah Scriven Fr PALOS VERDES XC 20:21.5 6:34
158 Zoe Eberspecher Jr BOZEMAN XC 20:22.2 6:34
159 Emily Schiesl Sr BURKE XC 20:24 6:35
160 Sam Schwers Jr BURKE XC 20:25.1 6:35
161 Hannah Tobiason Jr CENTRAL OREGON XC 20:25.2 6:35
162 Maria Rickman So EDINA XC 20:25.9 6:35
163 Olivia Polischeck Sr PALOS VERDES XC 20:26.6 6:36
164 Kayla Glowacki Sr NORTH NAPERVILLE XC 20:28 6:36
165 Makenna Pallozzi Fr KELLER XC 20:28.8 6:36
166 Emily Nugent So HUNTERDON XC 20:29.4 6:37
167 Izza Khurram So CARMEL XC 20:30.7 6:37
168 Julia Chambers So DENVER XC 20:33.3 6:38
169 Madi Bucci Sr AHWATUKEE XC 20:33.9 6:38
170 Sophia Link So BLACKSBURG XC 20:34.7 6:38
171 Marissa Romano Fr AMHERST XC 20:39.5 6:40
172 Emily Walton Jr KELLER XC 20:41.3 6:40
173 Elizabeth Thompson Sr PORTLAND XC 20:42.4 6:41
174 Sarah Mccabe Jr CARROLL XC 20:42.8 6:41
175 Taylor Vandenborn Jr CENTRAL OREGON XC 20:45.5 6:42
176 Vera Thompson Fr KELLER XC 20:50.4 6:43
177 Kelley Mccarten Sr HUNTERDON XC 20:55.3 6:45
178 Shannon Browning Sr BURKE XC 20:56.2 6:45
179 Elise Maddalone Jr CLIFTON PARK XC 20:56.9 6:45
180 Kelsey Washenberger Jr CENTRAL OREGON XC 20:57.4 6:46
181 Liv Downing So CENTRAL OREGON XC 20:57.7 6:46
182 Julia Dames MINOOKA XC 20:58.4 6:46
183 Skyler Farrand Sr HUNTERDON XC 20:59.4 6:46
184 Tasha Geisler Jr CARMEL XC 20:59.6 6:46
185 Camille Hines Sr PALOS VERDES XC 21:01 6:47
186 Autumn Layden Sr CENTRAL OREGON XC 21:01.2 6:47
187 Sarah Weed Jr MINOOKA XC 21:03.2 6:47
188 Na'ama Nevo So PORTLAND XC 21:04 6:48
189 Katelyn Gall So MINOOKA XC 21:04.9 6:48
190 Sage Taylor Jr Davis High 21:05.2 6:48 7/7 7/7 15/21 19:55 19:55 19:55
191 Maddie Mcavoy Jr BURKE XC 21:11.2 6:50
192 Shannon Earley Sr AMHERST XC 21:12 6:50
193 Emily Dinallo Jr CLIFTON PARK XC 21:18.3 6:52
194 Brenna Talamo So HUNTERDON XC 21:27.5 6:55
195 Taylor Leggett Jr CLIFTON PARK XC 21:28.3 6:56
196 Grace Beal So PORTLAND XC 21:32.8 6:57
197 Madison Easton Sr DENVER XC 21:38.3 6:59
198 Elise Lambert Jr AMHERST XC 22:19.5 7:12
199 Emmy Ehrenstein Sr AMHERST XC 22:51.8 7:23
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Girls

Group of 5: V 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 MANLIUS XC
2-1-1-1-1
Gap: 0:49
92:40
18:32
5:59
41 Claire Walters
Fr
18:06
5:50
2
Sophia Ryan
Jr
18:19
5:55
3
Phoebe White
Fr
18:30
5:58
7
Reilly Madsen
Fr
18:51
6:05
14
Rebecca Walters
Jr
18:54
6:06
15
Palmer Madsen
Jr
19:40
6:21
70
Alex Villalba
Jr
20:18
6:33
108
2 Davis High
6-4-3-2-2
Gap: 1:15
95:40
19:08
6:10
181 Sofia Castigli
Sr
18:31
5:58
8
Olivia O'Keeffe
Jr
18:57
6:07
21
Sophia Lodigian
So
19:11
6:11
38
Abigail Fisk
Sr
19:15
6:13
41
Aniela Mitchell
So
19:46
6:22
73
Charlott Mitchell
So
20:07
6:29
96
Sage Taylor
Jr
21:05
6:48
144
3 TEMECULA XC
12-7-7-4-3
Gap: 0:31
96:03
19:13
6:12
185 Nicole Rice
Sr
18:55
6:06
18
Sydney Belus
Sr
18:59
6:07
24
Kiyena Beatty
Sr
19:20
6:14
44
Evelyn Mandel
Sr
19:23
6:15
47
Sandra Pflughof
Jr
19:27
6:16
52
Devin Ito
Fr
19:38
6:20
66
Michelle Mcintosh
Sr
20:10
6:30
102
4 CARMEL XC
7-6-4-3-4
Gap: 1:09
95:53
19:11
6:11
194 Christin Geisler
Sr
18:39
6:01
9
Phoebe Bates
Fr
19:00
6:08
27
Rachel Anderson
Sr
19:04
6:09
34
Maddie Dalton
Jr
19:21
6:15
45
Sarah Leinheis
Sr
19:49
6:23
79
Izza Khurram
So
20:31
6:37
121
Tasha Geisler
Jr
21:00
6:46
138
5 WILLMAR XC
14-9-8-6-5
Gap: 0:41
96:25
19:17
6:13
218 Sophie Schmitz
Sr
18:58
6:07
23
Jessa Hanson
Sr
19:01
6:08
28
Kayla Rudie
Sr
19:14
6:12
40
Leah Hansen
So
19:33
6:18
59
Serena Monson
Jr
19:39
6:20
68
Heidi Schmitz
So
19:53
6:25
87
Savannah Anez
Sr
20:06
6:29
95
6 AHWATUKEE XC
15-11-8-5-6
Gap: 0:53
96:25
19:17
6:13
227 Brooklyn Christof
Fr
18:59
6:07
25
Baylee Jones
Sr
19:01
6:08
29
Emily Crall
Sr
19:08
6:10
37
Haley Wolf
Jr
19:25
6:16
50
Mandy Davis
Sr
19:52
6:25
86
Kelly Harris
Jr
20:03
6:28
90
Madi Bucci
Sr
20:34
6:38
123
7 BROOMFIELD XC
13-7-6-9-7
Gap: 0:54
96:54
19:23
6:15
250 Maddie Mooney
Jr
18:57
6:07
20
Ivy Gonzales
Jr
18:58
6:07
22
Katelyn Mitchem
Jr
19:20
6:14
43
Emily Mitchem
Jr
19:50
6:24
81
Laura Thompson
Jr
19:51
6:24
84
Vanessa Kort
Jr
20:04
6:28
94




8 BOZEMAN XC
4-2-5-8-8
Gap: 1:38
96:44
19:21
6:14
254 Camila Noe
Jr
18:29
5:58
5
Kenenni Wiegand
Sr
18:45
6:03
12
Piper Meuwisse
Sr
19:35
6:19
62
Phoebe Jacques
Jr
19:48
6:23
78
Laina Hall
Jr
20:08
6:30
97
Lucy Wagner
Jr
20:13
6:31
105
Zoe Eberspec
Jr
20:22
6:34
112
9 CARROLL XC
10-5-10-11-9
Gap: 1:07
97:00
19:24
6:15
261 Gillian Mortimer
Sr
18:45
6:03
13
Cate Tracht
Jr
18:56
6:06
19
Sofia Santamar
So
19:39
6:20
67
Ali White
Sr
19:48
6:23
77
Angie Riera
Jr
19:52
6:25
85
Ari Lopez
Sr
20:17
6:33
106
Sarah Mccabe
Jr
20:43
6:41
128
10 NORTH NAPERVILLE XC
11-9-10-10-10
Gap: 1:13
97:19
19:28
6:17
272 Sarah Schmitt
Jr
18:55
6:06
16
Alex Morris
So
19:05
6:09
35
Hannah Ricci
Jr
19:24
6:16
48
Claire Hamilton
Sr
19:47
6:23
75
Gabby Champion
Sr
20:08
6:30
98
Claire Hill
So
20:10
6:30
100
Kayla Glowacki
Sr
20:28
6:36
118
11 PORTLAND XC
1-3-2-7-11
Gap: 3:04
96:29
19:18
6:14
281 Ember Stratton
So
17:38
5:41
1
Lucy Huelskam
Fr
18:55
6:06
17
Kelly Makin
Jr
19:03
6:09
33
Jolien Deboutte
Jr
20:11
6:30
103
Elizabet Thompson
Sr
20:42
6:41
127
Na'ama Nevo
So
21:04
6:48
142
Grace Beal
So
21:33
6:57
150
12 EDINA XC
20-15-15-14-12
Gap: 0:44
97:27
19:29
6:17
294 Emily Kompelie
Jr
19:06
6:10
36
Amanda Mosborg
Sr
19:12
6:12
39
Morgan Richter
Fr
19:28
6:17
54
Sadie Schreine
Fr
19:50
6:24
82
Tate Sweeney
Sr
19:50
6:24
83
Hannah Mitchell
Sr
20:21
6:34
110
Maria Rickman
So
20:26
6:35
116
13 DENVER XC
17-17-16-12-13
Gap: 1:11
97:49
19:34
6:19
310 Jenna Fitzsimm
Fr
19:01
6:08
30
Sarah O'sulliv
Fr
19:27
6:16
51
Mauren Fitzsimm
Sr
19:28
6:17
53
Caroline Eck
So
19:42
6:21
72
Zoe Simmons
So
20:12
6:31
104
Julia Chambers
So
20:33
6:38
122
Madison Easton
Sr
21:38
6:59
151
14 CLIFTON PARK XC
8-13-13-12-14
Gap: 2:14
98:32
19:42
6:21
339 Hannah Reale
Jr
18:43
6:02
10
Julia Zachgo
Sr
19:30
6:17
56
Olivia Lomascol
Jr
19:33
6:18
60
Charlott Hartman
Jr
19:50
6:24
80
Elise Maddalon
Jr
20:57
6:45
133
Emily Dinallo
Jr
21:18
6:52
147
Taylor Leggett
Jr
21:28
6:56
149
15 MINOOKA XC
5-12-12-15-15
Gap: 2:29
98:36
19:43
6:22
353 Emily Shelton
Jr
18:30
5:58
6
Ashley Tutt
Sr
19:31
6:18
58
Mackenzi Callahan
Sr
19:34
6:19
61
Vivian Van Eck
So
20:04
6:28
92
Julia Dames
-
20:58
6:46
136
Sarah Weed
Jr
21:03
6:47
141
Katelyn Gall
So
21:05
6:48
143
15 KELLER XC
16-14-14-16-15
Gap: 1:30
98:36
19:43
6:22
353 Abbey Santoro
Jr
18:59
6:07
26
Isabel Van Camp
So
19:22
6:15
46
Julia Black
Jr
19:29
6:17
55
Sydney White
Jr
20:18
6:33
107
Makenna Pallozzi
Fr
20:29
6:36
119
Emily Walton
Jr
20:41
6:40
126
Vera Thompson
Fr
20:50
6:43
130
17 BLACKSBURG XC
21-20-18-17-17
Gap: 0:52
98:52
19:46
6:23
375 Ailene Edwards
So
19:18
6:14
42
Annie Kay Combs
Sr
19:36
6:19
64
Kaitlynn Wolfe
Fr
19:39
6:20
69
Samantha Marin
Sr
20:09
6:30
99
Simonne Guenette
Jr
20:10
6:30
101
Emily Fitch
So
20:20
6:34
109
Sophia Link
So
20:35
6:38
124
18 PALOS VERDES XC
22-22-22-19-18
Gap: 0:57
99:24
19:53
6:25
405 Caitlin Stoner
Sr
19:25
6:16
49
Grace Catena
Jr
19:35
6:19
63
Alex Regan
Sr
19:59
6:27
89
Mazzy Genovese
So
20:04
6:28
93
Savannah Scriven
Fr
20:22
6:34
111
Olivia Polische
Sr
20:27
6:36
117
Camille Hines
Sr
21:01
6:47
139
19 BURKE XC
3-19-20-20-19
Gap: 1:57
99:14
19:51
6:24
410 Kate Murphy
Sr
18:28
5:57
4
Sarah Daniels
Jr
19:54
6:25
88
Taylor Kitchen
Sr
20:03
6:28
91
Emily Schiesl
Sr
20:24
6:35
113
Sam Schwers
Jr
20:25
6:35
114
Shannon Browning
Sr
20:56
6:45
132
Maddie Mcavoy
Jr
21:11
6:50
145
19 HUNTERDON XC
18-18-17-18-19
Gap: 1:54
99:39
19:56
6:26
410 Elena Dimarcel
So
19:02
6:08
31
Angela Kearsley
So
19:31
6:18
57
Anna Dimarcel
Sr
19:41
6:21
71
Emily Nugent
So
20:29
6:37
120
Kelley Mccarten
Sr
20:55
6:45
131
Skyler Farrand
Sr
20:59
6:46
137
Brenna Talamo
So
21:28
6:55
148
21 AMHERST XC
19-20-19-21-21
Gap: 2:09
100:28
20:06
6:29
453 Madelein Hunt
Sr
19:03
6:09
32
Arielle Zlotnick
So
19:46
6:23
74
Jane Leighton
Jr
19:47
6:23
76
Marissa Romano
Fr
20:40
6:40
125
Shannon Earley
Sr
21:12
6:50
146
Elise Lambert
Jr
22:20
7:12
152
Emmy Ehrenste
Sr
22:52
7:23
153
22 CENTRAL OREGON XC
9-16-21-22-22
Gap: 2:14
100:28
20:06
6:29
454 Olivia Brooks
Sr
18:44
6:02
11
Emma Stevenso
Sr
19:37
6:20
65
Hannah Tobiason
Jr
20:25
6:35
115
Taylor Vandenbo
Jr
20:46
6:42
129
Kelsey Washenbe
Jr
20:57
6:46
134
Liv Downing
So
20:58
6:46
135
Autumn Layden
Sr
21:01
6:47
140
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

All Girls Races

1 races + combined.


All Boys Races

1 races + combined.