Great Oak Results from the Mt. Sac Invitational at Mt. Sac on 10/24/04

Girls Results and Stats

Switch to Boys

Girls Individual Results

Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmnts
Barnard, Jessica Fr V 20:40 7:03 2.93 28/59 2/5 2/9 5/9 You ROCK! (SBP)
Campfield, Lauren So V 18:52 6:26 2.93 6/59 1/5 1/9 4/10 You ROCK! (SBP)
Canimo, Geraldine So So 26:24 9:01 2.93 102/139 2/4 7/9 27/32
Gallaher, Alli Fr V 21:54 7:28 2.93 44/59 4/5 4/9 7/9
Ishibashi, Honami So V 22:45 7:46 2.93 52/59 5/5 5/9 7/9 You ROCK! (SBP)
Julio, Eloisa So So 26:34 9:04 2.93 105/139 3/4 8/9 17/24 You ROCK! (SBP)
Plummer, Pilar Fr V 21:51 7:27 2.93 42/59 3/5 3/9 8/9 You ROCK! (SBP)
Szczesniak, Bianca So So 26:43 9:07 2.93 111/139 4/4 9/9 12/15
Wilson, Jade Fr So 24:27 8:21 2.93 52/139 1/4 6/9 23/40 You ROCK! (SBP)
Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmts

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago.
  • LR = Beat time from the most recent running of this course.
  • PR = Set a new PR on this course. A "Course PR".
  • PG = Beat personal goal.
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.
  • DPR = A "Distance Personal Record" - the personal best time considering distance only, not unique course characteristics. Applicable for 2, 2.48(4K), 3, and 3.1(5K) mile courses.
  • DSR = A "Distance Season Record" - same as above, but for the current season only.
  • DTW = "Displace to Win". This athlete, as the 6th or 7th runner on his/her squad, displaced scoring runners from a competitor enabling his/her team to finish ahead of that competitor.
  • TB = "Tiebreaker". As the #6 athlete on his/her squad, this athlete was the tiebreaker enabling his/her team to finish ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Girls Team Results

Team Rank of Finish Time
Gap
Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)
V 1st 5 6/9 106:02
3:53
2.93 7:14 6:26 7:46 168 6:29 Lauren Campfield (6), Jessica Barnard (27), Pilar Plummer (41), Alli Gallaher (43), Honami Ishibashi (51)
Team Rank of Finish Time Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Girls

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Liza Hitchner Sr Half Moon Bay 18:14 6:13
2 Taylor Johnson Fr San Lorenzo Valley 18:30 6:19
3 Aly Millett Jr Half Moon Bay 18:36 6:21
4 Abby Herhold So Half Moon Bay 18:41 6:23
5 Jane Kerner Fr Orange Lutheran 18:50 6:26
6 Lauren Campfield So Great Oak 18:52 6:26 1/5 1/9 4/10 You ROCK! (SBP)
7 Amanda Moreno Jr Escalon 19:06 6:31
8 Jenessa Rose Fr St. Bonaventure 19:07 6:31
9 Rosie Fleming Fr Oaks Christian 19:07 6:31
10 Maritz Garcia So Riverbank 19:08 6:32
11 Stepha Hamilton Sr San Lorenzo Valley 19:22 6:37
12 Rachel Williams Sr San Lorenzo Valley 19:24 6:37
13 Ashley Hughey Sr Half Moon Bay 19:29 6:39
14 Jacquelin Turner So Orange Lutheran 19:35 6:41
15 Allison Deane So San Lorenzo Valley 19:39 6:42
16 Cara Hoyt Fr San Lorenzo Valley 19:41 6:43
17 Bianca Melchor Jr Riverbank 19:42 6:43
18 Schwerdtfeger Fr San Lorenzo Valley 19:45 6:44
19 Gina Arnold Jr Riverbank 19:47 6:45
20 Liza Truax So Santa Ynez 19:53 6:47
21 Bret Harrison Jr Riverbank 19:58 6:49
22 Kathe Fulp-allen Jr Half Moon Bay 20:01 6:50
23 Lindsey Cooper Sr San Lorenzo Valley 20:12 6:54
24 Samantha Racine Fr Half Moon Bay 20:13 6:54
25 Tracy Honani Jr Hopi 20:16 6:55
26 Taylor Dutch Fr Orange Lutheran 20:21 6:57
27 Katie Ronca So Orange Lutheran 20:28 6:59
28 Jessica Barnard Fr Great Oak 20:40 7:03 2/5 2/9 5/9 You ROCK! (SBP)
29 Ali Brooks Jr Orange Lutheran 20:45 7:05
30 Erin Rosas Fr Oaks Christian 20:46 7:05
31 Lauren Virgen Fr Half Moon Bay 20:50 7:07
32 Bre Strenkowski So Oaks Christian 20:53 7:08
33 Whitney Leming Sr Santa Ynez 20:53 7:08
34 Asia Harrison Jr Riverbank 20:55 7:08
35 Erica Namoki Fr Hopi 20:55 7:08
36 Angelica Duarte Sr Riverbank 21:28 7:20
37 Tash Masayesva Sr Hopi 21:32 7:21
38 Deann Honanie Fr Hopi 21:35 7:22
39 Karen Keese Sr Santa Ynez 21:46 7:26
40 Jackie Rivers So Hopi 21:47 7:26
41 Lau Fredrickson Jr Oaks Christian 21:47 7:26
42 Pilar Plummer Fr Great Oak 21:51 7:27 3/5 3/9 8/9 You ROCK! (SBP)
43 Marrisa Leslie Sr Hopi 21:53 7:28
44 Alli Gallaher Fr Great Oak 21:54 7:28 4/5 4/9 7/9
45 Andrean Jackson So Hopi 22:08 7:33
46 Chelsea Rauhut Fr St. Bonaventure 22:10 7:34
47 Krist Krakowski Jr St. Bonaventure 22:15 7:36
48 Tiffany Lackey Jr Riverbank 22:16 7:36
49 Heather Gibson Jr Orange Lutheran 22:20 7:37
50 Jenael Rose Sr St. Bonaventure 22:25 7:39
51 Morg Temanson Fr Oaks Christian 22:27 7:40
52 Honami Ishibashi So Great Oak 22:45 7:46 5/5 5/9 7/9 You ROCK! (SBP)
53 Dani Kirk Jr St. Bonaventure 23:00 7:51
54 Maggie Stanley Jr Oaks Christian 23:11 7:55
55 Amanda Affrunti Jr St. Bonaventure 23:15 7:56
56 Emilley Leming Fr Santa Ynez 23:20 7:58
57 Bae Gerke Jr St. Bonaventure 24:01 8:12
58 Angela Csupak Jr Santa Ynez 25:43 8:47
59 Jessica Peimann So Santa Ynez 25:54 8:50
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Girls

Group of 5: V 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Half Moon Bay
1-1-1-1-1
Gap: 1:47
95:01
19:00
6:29
41 Liza Hitchner
Sr
18:14
6:13
1
Aly Millett
Jr
18:36
6:21
3
Abby Herhold
So
18:41
6:23
4
Ashley Hughey
Sr
19:29
6:39
12
Kathe Fulp-allen
Jr
20:01
6:50
21
Samantha Racine
Fr
20:13
6:54
23
Lauren Virgen
Fr
20:50
7:07
30
2 San Lorenzo Valley
2-2-2-2-2
Gap: 1:11
96:36
19:19
6:36
52 Taylor Johnson
Fr
18:30
6:19
2
Stepha Hamilton
Sr
19:22
6:37
10
Rachel Williams
Sr
19:24
6:37
11
Allison Deane
So
19:39
6:42
14
Cara Hoyt
Fr
19:41
6:43
15
Schwerdtfeger
Fr
19:45
6:44
17
Lindsey Cooper
Sr
20:12
6:54
22
3 Riverbank
7-4-3-3-3
Gap: 1:47
99:30
19:54
6:48
96 Maritz Garcia
So
19:08
6:32
9
Bianca Melchor
Jr
19:42
6:43
16
Gina Arnold
Jr
19:47
6:45
18
Bret Harrison
Jr
19:58
6:49
20
Asia Harrison
Jr
20:55
7:08
33
Angelica Duarte
Sr
21:28
7:20
35
Tiffany Lackey
Jr
22:16
7:36
47
4 Orange Lutheran
3-3-3-4-4
Gap: 1:55
99:59
20:00
6:49
97 Jane Kerner
Fr
18:50
6:26
5
Jacquelin Turner
So
19:35
6:41
13
Taylor Dutch
Fr
20:21
6:57
25
Katie Ronca
So
20:28
6:59
26
Ali Brooks
Jr
20:45
7:05
28
Heather Gibson
Jr
22:20
7:37
48




5 Oaks Christian
6-6-5-5-5
Gap: 3:20
105:00
21:00
7:10
158 Rosie Fleming
Fr
19:07
6:31
8
Erin Rosas
Fr
20:46
7:05
29
Bre Strenkowski
So
20:53
7:08
31
Lau Fredrickson
Jr
21:47
7:26
40
Morg Temanson
Fr
22:27
7:40
50
Maggie Stanley
Jr
23:11
7:55
53




6 Great Oak
4-5-6-6-6
Gap: 3:53
106:02
21:12
7:14
168 Lauren Campfield
So
18:52
6:26
6
Jessica Barnard
Fr
20:40
7:03
27
Pilar Plummer
Fr
21:51
7:27
41
Alli Gallaher
Fr
21:54
7:28
43
Honami Ishibashi
So
22:45
7:46
51








7 Hopi
9-9-8-7-7
Gap: 1:31
106:05
21:13
7:14
170 Tracy Honani
Jr
20:16
6:55
24
Erica Namoki
Fr
20:55
7:08
34
Tash Masayesva
Sr
21:32
7:21
36
Deann Honanie
Fr
21:35
7:22
37
Jackie Rivers
So
21:47
7:26
39
Marrisa Leslie
Sr
21:53
7:28
42
Andrean Jackson
So
22:08
7:33
44
8 St. Bonaventure
5-8-9-9-8
Gap: 3:53
108:57
21:47
7:26
199 Jenessa Rose
Fr
19:07
6:31
7
Chelsea Rauhut
Fr
22:10
7:34
45
Krist Krakowski
Jr
22:15
7:36
46
Jenael Rose
Sr
22:25
7:39
49
Dani Kirk
Jr
23:00
7:51
52
Amanda Affrunti
Jr
23:15
7:56
54
Bae Gerke
Jr
24:01
8:12
56
9 Santa Ynez
8-7-7-8-9
Gap: 5:50
111:35
22:19
7:37
201 Liza Truax
So
19:53
6:47
19
Whitney Leming
Sr
20:53
7:08
32
Karen Keese
Sr
21:46
7:26
38
Emilley Leming
Fr
23:20
7:58
55
Angela Csupak
Jr
25:43
8:47
57
Jessica Peimann
So
25:54
8:50
58




Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Girls

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Brook Lawrence So Bret Harte 19:47 6:45
2 Daina Tubbs So St. Joseph (sm) 20:54 7:08
3 Cathe Applegate So Half Moon Bay 21:00 7:10
4 Lorin Maki So Kern Valley 21:00 7:10
5 Allie Hughey So Half Moon Bay 21:14 7:15
6 Cristina Garcia So Village Christian 21:14 7:15
7 Ther O'halloran So La Reina 21:27 7:19
8 Allison Sloan So Convent Of The Sacr 21:41 7:24
9 Kady Tucker So Laguna Beach 21:46 7:26
10 Daylene Billy So Hopi 21:59 7:30
11 Stephan Pearson Jr Laguna Beach 22:04 7:32
12 Lauren Sword So Bret Harte 22:04 7:32
13 Krista Becker So Bret Harte 22:19 7:37
14 Chelsey Martin So Bret Harte 22:29 7:40
15 Sarah Seider So Bret Harte 22:30 7:41
16 Carolin Johnston So Flintridge Sacred He 22:36 7:43
17 Alleg Von Nieda So Half Moon Bay 22:39 7:44
18 Victoria Larsen So Desert Christian (la 22:41 7:45
19 Tisha Lilly So Hopi 22:42 7:45
20 Breann Duplisea So Laguna Beach 22:45 7:46
21 Alison Randall So St. Joseph (sm) 22:49 7:47
22 Meagan Brown So Flintridge Sacred He 22:54 7:49
23 Ashley Curtis So San Lorenzo Valley 22:57 7:50
24 Jennifer Elizalde So St. Paul 23:07 7:53
25 Hannah Kahng So Chadwick 23:16 7:56
26 Amber Jackson So Laguna Beach 23:23 7:59
27 Kiara Pahovama So Hopi 23:23 7:59
28 Nicole Trost So St. Paul 23:24 7:59
29 Erica Faris So Sage Hill 23:24 7:59
30 Jo Hardy So Poly (pas) 23:26 8:00
31 Em Willoughby So Immaculate Heart 23:27 8:00
32 Gabi Tungate So Maranatha 23:29 8:01
33 Kelse Cressman So Notre Dame Academ 23:32 8:02
34 Janin Thompson So St. Paul 23:36 8:03
35 Lydia Ley So Hesperia Christian 23:40 8:05
36 Nicole Hart So San Lorenzo Valley 23:41 8:05
37 Jackie Fitton So Paraclete 23:43 8:06
38 Shayni Emerson So Bret Harte 23:55 8:10
39 Michell Deyoung So Half Moon Bay 23:56 8:10
40 Rachel Blitzer So Sage Hill 23:57 8:10
41 Katie Flannery So Convent Of The Sacr 23:57 8:10
42 Lindsey Arthur So Chadwick 23:58 8:11
43 Courtney Lai So Maranatha 23:59 8:11
44 Melissa Frontino So St. Paul 24:02 8:12
45 Irene Richardson So Laguna Beach 24:15 8:17
46 Olivi Dominguez So St. Paul 24:16 8:17
47 Alliso Sayerstatd So Orange Lutheran 24:17 8:17
48 Anne Stotler So Chadwick 24:19 8:18
49 Rosie Spinks So La Reina 24:19 8:18
50 Kelsey Conlon So Chadwick 24:22 8:19
51 Cora Allen Fr Immaculate Heart 24:26 8:20
52 Jade Wilson Fr Great Oak 24:27 8:21 1/4 6/9 23/40 You ROCK! (SBP)
53 Alexand Zamora So Calvary Chapel (dow 24:30 8:22
54 Samanth Ybarra So St. Paul 24:33 8:23
55 Sara Barbour So Laguna Blanca 24:34 8:23
56 Laur Hernandez So Ramona Convent 24:36 8:24
57 Vojkovich-bomb So Avalon 24:37 8:24
58 Jen Schumacher So Orange Lutheran 24:41 8:25
59 Krystale Hazard So Kern Valley 24:42 8:26
60 Kara Brown So St. Joseph (sm) 24:45 8:27
61 Melanie Aguirre So St. Paul 24:48 8:28
62 Michell Pastrano Jr Webb 24:49 8:28
63 Arielle Kern So Chadwick 24:49 8:28
64 Veronic Williams So Paraclete 24:50 8:29
65 Sarah Schoof So Village Christian 24:57 8:31
66 Amy Phillips So Paraclete 25:04 8:33
67 Tiffany Escobar So St. Paul 25:08 8:35
68 Sarah Schaub So La Reina 25:10 8:35
69 Samanth Richens So Notre Dame Academ 25:14 8:37
70 X2 Vojkovich-bomb So Avalon 25:17 8:38
71 Jackie Gonzalez So St. Paul 25:25 8:40
72 Tiffany Pham So Notre Dame Academ 25:30 8:42
73 Rebecca Sales So St. Paul 25:31 8:43
74 Katherin Voepel So Notre Dame Academ 25:36 8:44
75 Alliso Mazahery So Flintridge Sacred He 25:37 8:45
76 Melody Mejia So Los Angeles Baptist 25:38 8:45
77 Olivia Austin So Immaculate Heart 25:39 8:45
78 Melissa Gallarzo So Orange Lutheran 25:40 8:46
79 Ann Mc Cracken So Bret Harte 25:40 8:46
80 Olivia Venegas So Calvary Chapel (dow 25:41 8:46
81 Katie Finch Fr Immaculate Heart 25:43 8:47
82 Brooke Bennett So Westridge School 25:44 8:47
83 Allison Hall So Oaks Christian 25:45 8:47
84 Meghan Kelly So Cams 25:52 8:50
85 Kristin Maza So Madison 25:52 8:50
86 Maghan Ducker So Madison 25:52 8:50
87 Lau Weinberger So Flintridge Prep 25:53 8:50
88 Nicole Stovicek So St. Joseph (sm) 25:55 8:51
89 Courtn Tashjian So Flintridge Prep 26:01 8:53
90 Suzanna Payne So Desert Christian (la 26:02 8:53
91 Casey Serra So Laguna Beach 26:03 8:53
92 Krista Jones So Los Angeles Baptist 26:05 8:54
93 Liberty Mc Bride So Tri-City Christian 26:06 8:54
94 Zulmy Mancia Fr Immaculate Heart 26:14 8:57
95 Decollibus Kelly So Orange Lutheran 26:18 8:59
96 Halanna Morales So Orange Lutheran 26:19 8:59
97 Rebe Hernandez So St. Paul 26:19 8:59
98 Mollie Mc Gann So Sage Hill 26:23 9:00
99 Magali Barba So Cams 26:23 9:00
100 Lillian Edwards So Flintridge Sacred He 26:23 9:00
101 Diana Bang So Los Angeles Baptist 26:24 9:01
102 Geraldine Canimo So Great Oak 26:24 9:01 2/4 7/9 27/32
103 Jaclyn O'neill So Ontario Christian 26:31 9:03
104 Angela Nieh So Flintridge Prep 26:33 9:04
105 Eloisa Julio So Great Oak 26:34 9:04 3/4 8/9 17/24 You ROCK! (SBP)
106 Amey Pagaduan So Los Angeles Baptist 26:35 9:04
107 Samantha Bruce So Immaculate Heart 26:37 9:05
108 Allessand Molina So Immaculate Heart 26:37 9:05
109 Francisc Escobar So Webb 26:38 9:05
110 Andrea Corona So San Joaquin Memori 26:40 9:06
111 Bianca Szczesniak So Great Oak 26:43 9:07 4/4 9/9 12/15
112 Mo Ivens-duran Fr Immaculate Heart 26:49 9:09
113 Andi Pacheco Fr Immaculate Heart 26:55 9:11
114 Rachel Evans So Maranatha 26:56 9:12
115 Noelle Baroldy So Maranatha 26:56 9:12
116 Lisa Cherry So Palos Verdes 26:57 9:12
117 Danielle Chryss So Palos Verdes 26:58 9:12
118 Lucia Cardenas So La Reina 27:06 9:15
119 Nikki Sumait So Cams 27:11 9:17
120 Mary Vitali So San Joaquin Memori 27:14 9:18
121 Adrienne Santos So Los Angeles Baptist 27:17 9:19
122 Alexa Munselle So La Salle 27:17 9:19
123 Katie Rall So Desert Christian (la 27:18 9:19
124 Katelyn Skoien So Orange Lutheran 27:19 9:19
125 Ravnyssa Walia So Webb 27:22 9:20
126 Maleesa Bottini So Bret Harte 27:23 9:21
127 Anny Folmer So Orange Lutheran 27:23 9:21
128 Yamira Venegas So Calvary Chapel (dow 27:32 9:24
129 Caitlin Latta So Poly (pas) 27:33 9:24
130 Lizzie Phillips So Poly (pas) 27:43 9:28
131 Rachel Mc Bride So Ontario Christian 27:43 9:28
132 Cathy Pringle So La Reina 27:45 9:28
133 Alyse Carter So San Joaquin Memori 27:54 9:31
134 Morga Leighton So Fairmont Prep Acad 28:00 9:33
135 Diana Graffius So Flintridge Sacred He 28:07 9:36
136 Janine Tom So Immaculate Heart 28:09 9:36
137 Maris Rodriguez So Bret Harte 28:09 9:36
138 Jaimie Otzoy So Cams 28:10 9:37
139 Carissa Raygoza Fr Immaculate Heart 28:11 9:37
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

All Girls Races

38 races + combined.

Race Win Runr Win Team
All All at 2.93 mi
All at 2.93 mi
Fr 17 Kathryn Iwata, Fr, 21:05, Flintridge Prep Hopi, 110:52, 32
Fr 18 Susie Capoccia, Fr, 20:24, Alverno La Reina, 120:03, 44
Fr 5 Court Lightfoot, Fr, 19:35, Oak Park Oak Park, 109:28, 51
Fr 55 Julia Hernandez, Fr, 19:35, Castle Park Cajon, 106:33, 34
Fr 56 Kortnee Burton, Fr, 20:08, Brea Olinda Sultana, 109:55, 34
Fr 57 Morga Mc Leod, Fr, 21:22, Westlake Westlake, 111:19, 24
Fr 75 Elizabeth Coe, Fr, 19:18, Fountain Valley Fountain Valley, 100:35, 24
Fr 76 Paige Newman, Fr, 20:06, Royal Royal, 104:02, 34
Fr 77 Emily Marciel, Fr, 20:05, Castro Valley Castro Valley, 105:31, 35
JV 14 Aimee Kirmayer, Jr, 21:16, Half Moon Bay Maranatha, 123:52, 58
JV 2 Rachel Haislet, Jr, 20:44, Campolindo Santa Margarita, 111:11, 31
JV 37 Elhert Mari, Jr, 20:52, West Hills Chino Hills, 114:35, 103
JV 38 Carrie Chen, Sr, 20:06, Edison (hb) West Torrance, 111:47, 56
JV 87 Jessi Reedy, Jr, 20:21, Thousand Oaks Thousand Oaks, 105:39, 45
JV 88 Beck Marshburn, Sr, 19:50, Dana Hills Dana Hills, 103:22, 25
So 20 Brook Lawrence, So, 19:47, Bret Harte Bret Harte, 109:09, 27
So 62 Lauren Dubay, So, 20:09, American Indio, 114:29, 60
So 8 Claire Dunkley, So, 20:44, La Jolla Oak Park, 108:30, 39
So 81 Heidi Diaz, So, 20:02, Glendale Royal, 112:20, 50
So 82 Stepha Consiglio, So, 18:49, El Camino Fountain Valley, 109:21, 64
So 83 Bec Brinkenhoff, So, 19:27, Ventura Ventura, 99:55, 15
V 11 Kaitlin Frier, Jr, 20:10, Calaveras Ganesha, 111:41, 89
V 12 Rocio Pelayo, So, 18:49, Bolsa Grande Rosary, 102:45, 101
V 24 Gabi Rios-sotelo, Sr, 18:47, St. Mary's (ber) Desert Christian (la, 103:00, 72
V 25 Jeniffer Bowles, Jr, 18:34, Calvary Chapel (sa) Paraclete, 101:45, 49
V 26 Allison Gonzales, Fr, 19:56, Exeter Palos Verdes, 107:49, 65
V 28 An Farias-eisner, Sr, 18:01, Harvard Westlake Miramonte, 97:22, 101
V 30 Liza Hitchner, Sr, 18:14, Half Moon Bay Half Moon Bay, 95:01, 41
V 32 Ashleigh Pratt, Jr, 19:30, Woodcrest Christian Woodcrest Christian, 101:05, 56
V 43 Melinda Scow, Sr, 19:18, Granite Hills (av) El Capitan, 103:07, 69
V 44 Erika Estrada, Jr, 18:47, Santiago (gg) Santiago (gg), 100:13, 69
V 45 Kauren Tarver, Fr, 17:41, Serrano Serrano, 98:22, 71
V 46 Kimbe Donatelli, Jr, 18:28, Buena Woodbridge, 98:43, 104
V 50 Marie Lawrence, So, 16:48, Reno Reno, 94:07, 87
V 67 Anna Sperry, So, 18:19, Simi Valley Royal, 96:47, 58
V 68 Katy Andrews, Fr, 18:38, La Costa Canyon La Costa Canyon, 97:17, 25
V 69 Courtn Wheeler, So, 18:58, Lancaster Tesoro, 101:33, 78
V 70 Meredith Robie, Fr, 18:44, Redlands Redlands, 99:54, 35

All Boys Races

48 races + combined.

Race Win Runr Win Team
All All at 2.93 mi
All at 2.93 mi
Fr 15 Andrew Yen, Fr, 18:02, Maranatha Palos Verdes, 97:46, 28
Fr 16 Matt Kuykendall, Fr, 17:53, Orange Lutheran Orange Lutheran, 95:24, 34
Fr 3 Do Bettisworth, Fr, 17:34, Oak Park Oak Park, 92:41, 37
Fr 4 Matt Lowe, Fr, 17:14, Servite Servite, 93:19, 63
Fr 51 Shara Dukes, Fr, 17:30, Los Banos Arroyo, 93:38, 59
Fr 52 Angel Aguirre, Fr, 17:32, Valencia (pla) Valencia (pla), 89:56, 27
Fr 53 Ryan Dettmer, Fr, 17:11, Cypress Cypress, 89:36, 48
Fr 54 Phillip Brown, Fr, 16:32, Laguna Hills Chino Hills, 93:38, 62
Fr 71 Phillip Benavides, Fr, 17:08, Alhambra (alh) Redlands East Valley, 91:43, 56
Fr 72 Kenny Durell, Fr, 17:54, Davis Senior Santa Ana Valley, 93:56, 64
Fr 73 Jimmy Kelly, Fr, 17:14, Hart (new) Ayala, 93:04, 109
Fr 74 Isai Orea, Fr, 17:04, Madera Santiago (cor), 90:20, 74
JV 1 Nick Demarais, Jr, 17:36, Servite Rancho Verde, 93:28, 94
JV 13 Tom Adams, Jr, 17:16, Flintridge Prep Half Moon Bay, 99:55, 57
JV 34 Ch Montgomery, Sr, 17:22, Hemet Don Bosco Tech, 90:51, 57
JV 35 Christian Franco, Jr, 17:00, Valencia (pla) Valencia (pla), 87:08, 27
JV 36 Daniel Krist, Jr, 17:26, Buena Edison (hb), 90:22, 46
JV 84 Micha Clodfelter, Sr, 16:57, Ayala Arcadia, 86:48, 32
JV 85 Carlos Ventura, Sr, 16:37, Coachella Valley Thousand Oaks, 86:40, 30
JV 86 Ryan Taylor, Sr, 17:09, Rancho Cucamonga Dana Hills, 88:50, 60
So 19 Marcus Buckles, So, 16:59, Twentynine Palms Laguna Beach, 95:34, 84
So 58 Irvin Malacara, So, 17:06, Anaheim Castle Park, 91:30, 85
So 59 Bennett Duval, So, 17:10, Loyola Loyola, 88:14, 42
So 6 Carl Swanson, So, 16:56, Alhambra (mar) Oak Park, 89:48, 47
So 60 Kevin Gilbert, So, 17:08, Hemet Laguna Hills, 89:27, 49
So 61 Michell Martinez, So, 20:07, Burroughs (bur) Westlake, 108:17, 47
So 7 Robe Densmore, So, 17:03, Barstow Barstow, 87:57, 22
So 78 Joon Gil, So, 16:54, Peninsula Thousand Oaks, 87:33, 47
So 79 Juan Ruiz, So, 16:16, Rubidoux Rubidoux, 84:48, 26
So 80 David Ross, So, 16:34, Lakewood Fountain Valley, 86:34, 38
V 10 Matt Loforte, Jr, 15:49, Alhambra (mar) Corona Del Mar, 83:48, 74
V 21 Gerad Herkey, Sr, 15:48, Bellarmine-Jefferson North Tahoe, 87:57, 65
V 22 Garrett Hookey, Sr, 16:20, Palm Valley Escalon, 89:38, 105
V 23 Jordan Fairley, Sr, 16:15, West Valley (cot) St. Mary's (ber), 85:34, 40
V 27 Jake Schmitt, Sr, 14:47, Redwood Servite, 80:40, 103
V 29 Chad Hall, So, 15:26, Big Bear Hopi, 82:39, 41
V 31 Tom Mc Lean, Sr, 15:53, Flintridge Prep Woodcrest Christian, 83:40, 83
V 39 Jr Gonzalez, Jr, 15:48, Westmoor Westlake, 83:01, 59
V 40 Josh Mejia, Sr, 15:20, Perris Alameda, 85:03, 149
V 41 Erik Estrada, Sr, 15:49, Baldwin Park Laguna Hills, 82:52, 96
V 42 Keli Parker, Sr, 15:38, North Monterey Cou Valencia (pla), 81:43, 90
V 47 Brandon Bethke, Sr, 14:30, El Toro El Toro, 79:26, 122
V 48 Fitsum Tesfa, Sr, 14:43, Don Lugo Royal, 78:04, 92
V 49 Alyssa Craft, Jr, 17:41, Highland (pal) Murrieta Valley, 95:54, 122
V 63 Daniel Wilcox, Sr, 15:44, Corona Mission Viejo, 81:56, 99
V 64 Eric Avila, So, 15:46, Bonita Vista Dana Hills, 85:08, 131
V 65 Brendan Gregg, So, 15:50, Davis Senior Hart (new), 84:09, 115
V 9 Dieter Duran, Sr, 16:09, Nordhoff Northwood, 85:58, 48