Great Oak Results from the Nike Cross Nationals at Glendoveer Golf Course,OR on 12/1/18

Girls Results and Stats

Switch to Boys

Girls Individual Results

Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmnts
Buckley, Lauren So V 20:41.7 6:41 3.1 194/202 7/7 7/7 15/21 19:12
Cortes, Fatima Sr V 18:12.1 5:52 3.1 59/202 2/7 2/7 5/22 19:14
(1:01,5.3)
19:14
(1:01,5.3)
19:14
(1:01,5.3)
17:32 You ROCK! (LY, LR, PR)
Dang, Audrey Jr V 19:04.1 6:09 3.1 125/202 4/7 4/7 12/22 19:21
(0:17,1.4)
19:21
(0:17,1.4)
19:21
(0:17,1.4)
18:16 You ROCK! (LY, LR, PR)
Gaitan, Tori Jr V 17:33.3 5:40 3.1 18/202 1/7 1/7 18/71 18:26
(0:53,4.8)
18:26
(0:53,4.8)
18:26
(0:53,4.8)
17:10 You ROCK! (LY, LR, PR)
Griffiths, Arianna Jr V 18:42.2 6:02 3.1 94/202 3/7 3/7 6/22 19:41
(0:58,4.9)
19:41
(0:58,4.9)
19:41
(0:58,4.9)
17:49 You ROCK! (LY, LR, PR)
Nex, Aubrie Jr V 19:26.1 6:16 3.1 152/202 5/7 5/7 15/22 18:25
Weidler, Brianna So V 20:31 6:37 3.1 192/202 6/7 6/7 20/22 19:05
Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmts

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago.
  • LR = Beat time from the most recent running of this course.
  • PR = Set a new PR on this course. A "Course PR".
  • PG = Beat personal goal.
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.
  • DPR = A "Distance Personal Record" - the personal best time considering distance only, not unique course characteristics. Applicable for 2, 3, and 3.1 mile courses.
  • DSR = A "Distance Season Record" - same as above, but for the current season only.
  • DTW = "Displace to Win". This athlete, as the 6th or 7th runner on his/her squad, displaced scoring runners from a competitor enabling his/her team to finish ahead of that competitor.
  • TB = "Tiebreaker". As the #6 athlete on his/her squad, this athlete was the tiebreaker enabling his/her team to finish ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Girls Team Results

Team Rank of Finish Time
Gap
Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)
V 1st 5 8/22 92:58
1:53
3.1 6:00 5:40 6:16 249 5:52 96:10
(3:12,3.3)
96:10
(3:12,3.3)
92:08 Your Team ROCKS! (LY, LR) Tori Gaitan (5), Fatima Cortes (19), Arianna Griffiths (46), Audrey Dang (76), Aubrie Nex (103)
Team Rank of Finish Time Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Girls

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Katelyn Tuohy Jr New York-1 16:37.8 5:22
2 Kelsey Chmiel Sr Kinetic 16:54.8 5:27
3 Taylor Ewert Jr Midwest-1 17:06.7 5:31
4 Emily Covert Sr Heartland-1 17:10.2 5:32
5 Claire Walters Jr Manlius 17:13.3 5:33
6 Brooke Rauber So New York-4 17:19.2 5:35
7 Alexis Morris Sr North Naperville 17:25.3 5:37
8 Ericka Vanderlende Sr Midwest-5 17:27.7 5:38
9 Mattie Geddes Jr Northwest-3 17:28.3 5:38
10 Abi Archer Sr Southwest-1 17:28.5 5:38
11 Fiona Max Jr Central Oregon 17:29 5:38
12 Charlotte Bednar Fr Northeast-1 17:29 5:38
13 Sydney Thorvaldson So Northwest-6 17:29.1 5:38
14 Lauren Ping Heartland-4 17:29.5 5:39
15 Sasha Neglia Jr Southeast-3 17:29.8 5:39
16 Katelynne Hart Jr Midwest-2 17:30.6 5:39
17 Allison Wilson Sr South-5 17:33 5:40
18 Tori Gaitan Jr Great Oak 17:33.3 5:40 1/7 1/7 18/71 18:26
(0:53)
18:26
(0:53)
18:26
(0:53)
You ROCK! (LY, LR, PR)
19 Tiahna Vladic Sr Northwest-7 17:33.6 5:40
20 Samantha Schadler Sr Southwest-5 17:35.3 5:40
21 Ember Stratton Sr Northwest-5 17:37.7 5:41
22 Jenna Schulz Jr Liverpool 17:37.7 5:41
23 Tsion Yared Jr Southeast-5 17:39.4 5:42
24 Lianna Surtz Fr Midwest-4 17:40.6 5:42
25 Ashlyn Hillyard Sr South-3 17:41.1 5:42
26 Heidi Nielson So South-4 17:42 5:43
27 Katrina Schlenker Fr Midwest-3 17:42.8 5:43
28 Julia David-smith So Northwest-2 17:43.1 5:43
29 Mikaela Ramirez Sr California-4 17:44.2 5:43
30 Sarah Connelly Jr New York-3 17:45.1 5:44
31 Quinn Mcconnell Sr Southwest-3 17:45.5 5:44
32 Emma Wilson Sr Midwest-6 17:47 5:44
33 Lexi Westley Sr Northeast-5 17:47.2 5:44
34 Meagen Lowe Sr California-3 17:47.5 5:44
35 Taylor James So Niwot 17:48.5 5:45
36 Carly Mcnatt Southeast-2 17:49 5:45
37 Riley Stewart Fr Southwest-6 17:55.1 5:47
38 Madison Neuner Sr Liverpool 17:55.4 5:47
39 Emily Eberhart Sr Yorkville 17:57.8 5:48
40 Isabell Sagar Sr Northeast-4 17:58.8 5:48
41 Aubrey O'connell Fr Prosper 17:59.3 5:48
42 Teaghan Knox Fr Central Oregon 18:00.7 5:49
43 Madeline Coles Fr Claremont 18:00.9 5:49
44 Jenna Mulhern Fr Northeast-3 18:01.3 5:49
45 Ella Kurto Fr Kinetic 18:01.9 5:49
46 Emily Nugent Sr Hunterdon 18:02.7 5:49
47 Ashley Lajoices Jr Northwest-4 18:03 5:49
48 Grace Ping So Heartland-3 18:03.4 5:49
49 London Culbreath Jr South-2 18:03.9 5:50
50 Brynn Brown So South-1 18:05.7 5:50
51 Devyn Candaele Fr Murrieta 18:06 5:50
52 Chloe Gonzalez Jr Hunterdon 18:06 5:50
53 Corie Smith Jr California-6 18:06.1 5:50
54 Maggie Donahue Sr Northeast-2 18:07.5 5:51
55 Eva Borton Sr New York-2 18:08.5 5:51
56 Anastaysia Davis Sr Flower Mound 18:09.2 5:51
57 Sarah Shulze Sr California-5 18:09.4 5:51
58 Margaret Liebich Sr Boise 18:11.6 5:52
59 Fatima Cortes Sr Great Oak 18:12.1 5:52 2/7 2/7 5/22 19:14
(1:01)
19:14
(1:01)
19:14
(1:01)
You ROCK! (LY, LR, PR)
60 Natalie Cook Fr Flower Mound 18:13.1 5:53
61 Chloe Arriaga Sr California-1 18:13.3 5:53
62 Riley Chamberlain Fr California-2 18:14.1 5:53
63 Phoebe White Jr Manlius 18:15 5:53
64 Madison Reed Jr Denver 18:15.6 5:53
65 Hana Hall Jr Southwest-2 18:17.1 5:54
66 Emma Atkinson Jr Wayzata 18:17.6 5:54
67 Kelsey Gripkoven Jr Central Oregon 18:18.2 5:54
68 Katharine Priu Sr Southeast-4 18:18.4 5:54
69 Mikella Tobin Fr Boise 18:20.5 5:55
70 Samrawit Dishon Jr Niwot 18:20.6 5:55
71 Makenna Schumacher Sr Portland 18:23.3 5:56
72 Claire Hill Sr North Naperville 18:24.4 5:56
73 Kailey Fox Jr Yorkville 18:24.5 5:56
74 Paige Haynes Sr Murrieta 18:26.6 5:57
75 Abigail Nechanicky Wayzata 18:27.1 5:57
76 Elizabeth Harding Sr Vail Valley 18:27.8 5:57
77 Isabel Max Jr Central Oregon 18:29.2 5:58
78 Sarah Trainor Jr New York-5 18:29.9 5:58
79 Ella Whitman Sr Hinesburg 18:31.5 5:59
80 Sarah O'sullivan Jr Denver 18:32.5 5:59
81 Carolie Sassan Jr Wayzata 18:32.7 5:59
82 Elliot Pribramsky So Vail Valley 18:33 5:59
83 Megan Driscoll Sr North Naperville 18:34.4 5:59
84 Alice Larson So Hinesburg 18:34.4 5:59
85 Emily Culley Sr Tallahassee 18:34.5 6:00
86 Grace Johnson Jr Vail Valley 18:34.8 6:00
87 Anna Fenske So Heartland-2 18:34.9 6:00
88 Caitlin Wilkey Jr Tallahassee 18:35.9 6:00
89 Elise Hall Sr Southeast-1 18:36.4 6:00
90 Sydney Hwang Sr Claremont 18:37.1 6:00
91 Margaret Wagner Fr Edina 18:37.5 6:00
92 Jaybe Shufelberger Sr Heartland-5 18:38.6 6:01
93 Grace Kaercher So Manlius 18:40.6 6:01
94 Arianna Griffiths Jr Great Oak 18:42.2 6:02 3/7 3/7 6/22 19:41
(0:58)
19:41
(0:58)
19:41
(0:58)
You ROCK! (LY, LR, PR)
95 Margaret Smith Sr Niwot 18:42.4 6:02
96 Azza Borovicka-swanson Jr Central Oregon 18:42.7 6:02
97 Maria Rickman Sr Edina 18:42.7 6:02
98 Chloe Foerster Fr Portland 18:43.8 6:03
99 Mckinley Wheeler Kinetic 18:43.9 6:03
100 Emelia Arnone So Wayzata 18:46 6:03
101 Campbell Petersen So North Naperville 18:47.4 6:04
102 Ella Borsheim Fr Northwest-1 18:47.6 6:04
103 Rosina Machu So Boise 18:49.3 6:04
104 Aniya Pretlow So Murrieta 18:49.9 6:04
105 Elizabeth Rinck Sr Portland 18:50.2 6:05
106 Eva Klingbeil Fr Niwot 18:50.3 6:05
107 Alexis Kebbe Jr Portland 18:50.4 6:05
108 Sydney Carlson So Liverpool 18:51 6:05
109 Hannah Kaercher Manlius 18:51.6 6:05
110 Azalea Segura-mora Jr Claremont 18:51.7 6:05
111 Emily Bourque So Murrieta 18:53.6 6:06
112 Kaitlynn Wolfe Jr Blacksburg 18:53.7 6:06
113 Lucy Westlake Fr North Naperville 18:55.3 6:06
114 Rhynn Paulsen Jr Wayzata 18:55.9 6:06
115 Kalinda Reynolds Sr Claremont 18:56.5 6:07
116 Ailene Edwards Sr Blacksburg 18:56.6 6:07
117 Brogan Murray Sr Vail Valley 18:57.7 6:07
118 Peyton Candaele Sr Murrieta 18:57.9 6:07
119 Eve Jensen Sr Boise 19:01.4 6:08
120 Audrey Link Fr Blacksburg 19:02.3 6:08
121 Caroline Eck Sr Denver 19:02.8 6:09
122 Shantell Hafner So Denver 19:02.9 6:09
123 Hailey Simmons So Yorkville 19:03.5 6:09
124 Emma Reeder So Vail Valley 19:04 6:09
125 Audrey Dang Jr Great Oak 19:04.1 6:09 4/7 4/7 12/22 19:21
(0:17)
19:21
(0:17)
19:21
(0:17)
You ROCK! (LY, LR, PR)
126 Sheridan Wheeler Kinetic 19:04.2 6:09
127 Naomi Harding Sr Vail Valley 19:04.4 6:09
128 Anna Hunter Fr Yorkville 19:07.8 6:10
129 Audrey Mendrys So North Naperville 19:08.1 6:10
130 Macy Iyer Fr Edina 19:09.1 6:11
131 Layla Roebke Sr Niwot 19:09.2 6:11
132 Madeline Lawler Sr Edina 19:09.7 6:11
133 Chloe Bullough Sr Manlius 19:09.7 6:11
134 Stella Skovborg Jr Central Oregon 19:10.5 6:11
135 Emily Bush Kinetic 19:11 6:11
136 Zoe Quach So Portland 19:11.8 6:12
137 Jenna Fitzsimmons Jr Denver 19:11.9 6:12
138 Greta Anderson Sr Portland 19:12.1 6:12
139 Sadie-leigh Gonzales Fr Prosper 19:12.2 6:12
140 Joelle Mcdonald Jr Niwot 19:12.8 6:12
141 Elena Dimarcello Sr Hunterdon 19:13.3 6:12
142 Olivia Borowiak Sr Yorkville 19:13.8 6:12
143 Helena Kleronomos So Yorkville 19:13.8 6:12
144 Allison Buemi Fr Flower Mound 19:17.9 6:14
145 Alexandra Carlson So Hunterdon 19:18.4 6:14
146 Magdalyn Hoffman So Hunterdon 19:18.7 6:14
147 Angela Gushue So Claremont 19:18.8 6:14
148 Grace Link So Wayzata 19:19.1 6:14
149 Tatum Castillo Jr Prosper 19:21.3 6:15
150 Morgan Richter Jr Edina 19:23.4 6:15
151 Windsor Ardner Sr Liverpool 19:25.4 6:16
152 Aubrie Nex Jr Great Oak 19:26.1 6:16 5/7 5/7 15/22
153 Lauren Cossack Edina 19:27.7 6:17
154 Addison Schmidt Fr Hunterdon 19:28.3 6:17
155 Molly Elliott Jr Boise 19:28.9 6:17
156 Gabriela Hubarth Sr Murrieta 19:29.1 6:17
157 Ciara Knott Sr Kinetic 19:29.8 6:17
158 Chloe Silverman Fr Hinesburg 19:30.3 6:18
159 Sara Klemm So Yorkville 19:30.3 6:18
160 Lejla Borcilo So Manlius 19:31.1 6:18
161 Skyler Knott Kinetic 19:33.4 6:19
162 Lauren Mccollor So Wayzata 19:35.4 6:19
163 Emily Cook Sr Manlius 19:36.3 6:19
164 Madison Christy Sr Prosper 19:36.8 6:20
165 Sophia Link Sr Blacksburg 19:37.5 6:20
166 Makayla Fick Jr Murrieta 19:38.3 6:20
167 Jasmine Nails Fr Hinesburg 19:39.2 6:20
168 Julia Marriott Sr Claremont 19:40.9 6:21
169 Makenna Anderson Sr Denver 19:41.4 6:21
170 Cate Noel Sr Hinesburg 19:42.7 6:22
171 Emily Neuner Sr Liverpool 19:43.4 6:22
172 Haleigh Guerrero Sr Claremont 19:47 6:23
173 Angela Kearsley Sr Hunterdon 19:47.1 6:23
174 Lindsay James So Tallahassee 19:47.7 6:23
175 Josephine Trueblood Jr Vail Valley 19:52.6 6:25
176 Mia Hoang So Flower Mound 19:53.2 6:25
177 Sadie Holmes Jr Hinesburg 19:56.2 6:26
178 Abigail Schrobilgen Sr Tallahassee 19:56.9 6:26
179 Nina John So Denver 20:00.2 6:27
180 Sadie Schreiner Jr Edina 20:02.3 6:28
181 Margaret Gamboa So North Naperville 20:04.8 6:29
182 Olivia Miller Sr Tallahassee 20:08.8 6:30
183 Mariella Garza So Blacksburg 20:10.4 6:30
184 Emily Kern Fr Prosper 20:13 6:31
185 Alicia Veronneau So Hinesburg 20:14 6:32
186 Gabriella Mccarthy So Liverpool 20:15.2 6:32
187 Alyson Churchill Jr Tallahassee 20:15.3 6:32
188 Mary Bender Jr Boise 20:17 6:33
189 Jamie Hamlin Fr Boise 20:17.1 6:33
190 Alexis Svoboda So Prosper 20:17.5 6:33
191 Hannah Mclaughlin So Flower Mound 20:18.2 6:33
192 Brianna Weidler So Great Oak 20:31 6:37 6/7 6/7 20/22
193 Megan Churchill Jr Tallahassee 20:31.3 6:37
194 Lauren Buckley So Great Oak 20:41.7 6:41 7/7 7/7 15/21
195 Isabella Brancato Jr Liverpool 20:46.7 6:42
196 Mallory Finley Sr Niwot 20:49.9 6:43
197 Grayson Lawrence Jr Blacksburg 21:02.1 6:47
198 Olivia Silenzi So Portland 21:03.8 6:48
199 Emi Thomas Jr Flower Mound 21:19.7 6:53
200 Julia Lattimer Sr Blacksburg 21:49.1 7:02
201 Allie Lyda So Flower Mound 22:02.2 7:07
202 Kirstin Towle So Prosper 22:02.8 7:07
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Girls

Group of 5: V 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Central Oregon
4-3-1-1-1
Gap: 1:14
91:00
18:12
5:52
120 Fiona Max
Jr
17:29
5:38
4
Teaghan Knox
Fr
18:01
5:49
11
Kelsey Gripkove
Jr
18:18
5:54
24
Isabel Max
Jr
18:29
5:58
33
Azza Borovick
Jr
18:43
6:02
48
Stella Skovborg
Jr
19:11
6:11
85




2 North Naperville
3-7-4-2-2
Gap: 1:30
92:07
18:25
5:57
186 Alexis Morris
Sr
17:25
5:37
3
Claire Hill
Sr
18:24
5:56
28
Megan Driscoll
Sr
18:34
5:59
38
Campbell Petersen
So
18:47
6:04
53
Lucy Westlake
Fr
18:55
6:06
64
Audrey Mendrys
So
19:08
6:10
80
Margaret Gamboa
So
20:05
6:29
132
3 Wayzata
16-13-8-5-3
Gap: 0:38
92:59
18:36
6:00
207 Emma Atkinson
Jr
18:18
5:54
23
Abigail Nechanic
-
18:27
5:57
31
Carolie Sassan
Jr
18:33
5:59
36
Emelia Arnone
So
18:46
6:03
52
Rhynn Paulsen
Jr
18:56
6:06
65
Grace Link
So
19:19
6:14
99
Lauren Mccollor
So
19:35
6:19
113
4 Manlius
2-4-3-3-4
Gap: 1:56
92:10
18:26
5:57
212 Claire Walters
Jr
17:13
5:33
2
Phoebe White
Jr
18:15
5:53
21
Grace Kaercher
So
18:41
6:01
45
Hannah Kaercher
-
18:52
6:05
60
Chloe Bullough
Sr
19:10
6:11
84
Lejla Borcilo
So
19:31
6:18
111
Emily Cook
Sr
19:36
6:19
114
5 Niwot
7-8-7-4-5
Gap: 1:21
92:51
18:34
5:59
219 Taylor James
So
17:49
5:45
7
Samrawit Dishon
Jr
18:21
5:55
26
Margaret Smith
Sr
18:42
6:02
47
Eva Klingbei
Fr
18:50
6:05
57
Layla Roebke
Sr
19:09
6:11
82
Joelle Mcdonald
Jr
19:13
6:12
91
Mallory Finley
Sr
20:50
6:43
147
6 Kinetic
1-1-2-5-6
Gap: 2:16
91:56
18:23
5:56
228 Kelsey Chmiel
Sr
16:55
5:27
1
Ella Kurto
Fr
18:02
5:49
13
Mckinley Wheeler
-
18:44
6:03
51
Sheridan Wheeler
-
19:04
6:09
77
Emily Bush
-
19:11
6:11
86
Ciara Knott
Sr
19:30
6:17
108
Skyler Knott
-
19:33
6:19
112
7 Murrieta
12-12-10-8-7
Gap: 0:52
93:14
18:39
6:01
231 Devyn Candaele
Fr
18:06
5:50
15
Paige Haynes
Sr
18:27
5:57
30
Aniya Pretlow
So
18:50
6:04
55
Emily Bourque
So
18:54
6:06
62
Peyton Candaele
Sr
18:58
6:07
69
Gabriela Hubarth
Sr
19:29
6:17
107
Makayla Fick
Jr
19:38
6:20
117
8 Great Oak
5-5-5-7-8
Gap: 1:53
92:58
18:36
6:00
249 Tori Gaitan
Jr
17:33
5:40
5
Fatima Cortes
Sr
18:12
5:52
19
Arianna Griffith
Jr
18:42
6:02
46
Audrey Dang
Jr
19:04
6:09
76
Aubrie Nex
Jr
19:26
6:16
103
Brianna Weidler
So
20:31
6:37
143
Lauren Buckley
So
20:42
6:41
145
Your Team ROCKS! (LY, LR)
9 Vail Valley
18-16-11-11-9
Gap: 0:36
93:37
18:43
6:02
253 Elizabet Harding
Sr
18:28
5:57
32
Elliot Pribrams
So
18:33
5:59
37
Grace Johnson
Jr
18:35
6:00
41
Brogan Murray
Sr
18:58
6:07
68
Emma Reeder
So
19:04
6:09
75
Naomi Harding
Sr
19:04
6:09
78
Josephin Truebloo
Jr
19:53
6:25
126
10 Boise
14-11-9-9-10
Gap: 1:17
93:52
18:46
6:03
273 Margaret Liebich
Sr
18:12
5:52
18
Mikella Tobin
Fr
18:21
5:55
25
Rosina Machu
So
18:49
6:04
54
Eve Jensen
Sr
19:01
6:08
70
Molly Elliott
Jr
19:29
6:17
106
Mary Bender
Jr
20:17
6:33
139
Jamie Hamlin
Fr
20:17
6:33
140
11 Portland
17-18-17-13-11
Gap: 0:49
94:00
18:48
6:04
278 Makenna Schumach
Sr
18:23
5:56
27
Chloe Foerster
Fr
18:44
6:03
50
Elizabet Rinck
Sr
18:50
6:05
56
Alexis Kebbe
Jr
18:50
6:05
58
Zoe Quach
So
19:12
6:12
87
Greta Anderson
Sr
19:12
6:12
89
Olivia Silenzi
So
21:04
6:48
149
12 Claremont
10-14-13-12-12
Gap: 1:18
93:45
18:45
6:03
280 Madeline Coles
Fr
18:01
5:49
12
Sydney Hwang
Sr
18:37
6:00
43
Azalea Segura-m
Jr
18:52
6:05
61
Kalinda Reynolds
Sr
18:57
6:07
66
Angela Gushue
So
19:19
6:14
98
Julia Marriott
Sr
19:41
6:21
119
Haleigh Guerrero
Sr
19:47
6:23
123
13 Yorkville
8-10-12-13-13
Gap: 1:16
93:47
18:45
6:03
284 Emily Eberhart
Sr
17:58
5:48
9
Kailey Fox
Jr
18:25
5:56
29
Hailey Simmons
So
19:04
6:09
74
Anna Hunter
Fr
19:08
6:10
79
Olivia Borowiak
Sr
19:14
6:12
93
Helena Kleronom
So
19:14
6:12
94
Sara Klemm
So
19:30
6:18
110
14 Denver
15-15-15-15-14
Gap: 0:56
94:06
18:49
6:04
290 Madison Reed
Jr
18:16
5:53
22
Sarah O'sulliv
Jr
18:33
5:59
35
Caroline Eck
Sr
19:03
6:09
72
Shantell Hafner
So
19:03
6:09
73
Jenna Fitzsimm
Jr
19:12
6:12
88
Makenna Anderson
Sr
19:41
6:21
120
Nina John
So
20:00
6:27
130
15 Liverpool
6-1-6-10-15
Gap: 2:06
93:33
18:43
6:02
297 Jenna Schulz
Jr
17:38
5:41
6
Madison Neuner
Sr
17:55
5:47
8
Sydney Carlson
So
18:51
6:05
59
Windsor Ardner
Sr
19:25
6:16
102
Emily Neuner
Sr
19:43
6:22
122
Gabriell Mccarthy
So
20:15
6:32
137
Isabella Brancato
Jr
20:47
6:42
146
16 Hunterdon
11-6-14-16-16
Gap: 1:16
93:59
18:48
6:04
315 Emily Nugent
Sr
18:03
5:49
14
Chloe Gonzalez
Jr
18:06
5:50
16
Elena Dimarcel
Sr
19:13
6:12
92
Alexandr Carlson
So
19:18
6:14
96
Magdalyn Hoffman
So
19:19
6:14
97
Addison Schmidt
Fr
19:28
6:17
105
Angela Kearsley
Sr
19:47
6:23
124
17 Edina
21-20-18-17-17
Gap: 0:46
95:02
19:00
6:08
358 Margaret Wagner
Fr
18:38
6:00
44
Maria Rickman
Sr
18:43
6:02
49
Macy Iyer
Fr
19:09
6:11
81
Madeline Lawler
Sr
19:10
6:11
83
Morgan Richter
Jr
19:23
6:15
101
Lauren Cossack
-
19:28
6:17
104
Sadie Schreine
Jr
20:02
6:28
131
18 Flower Mound
13-9-16-18-18
Gap: 2:09
95:52
19:10
6:11
401 Anastays Davis
Sr
18:09
5:51
17
Natalie Cook
Fr
18:13
5:53
20
Allison Buemi
Fr
19:18
6:14
95
Mia Hoang
So
19:53
6:25
127
Hannah Mclaughl
So
20:18
6:33
142
Emi Thomas
Jr
21:20
6:53
150
Allie Lyda
So
22:02
7:07
152
19 Hinesburg
19-17-19-19-19
Gap: 1:11
95:58
19:12
6:11
421 Ella Whitman
Sr
18:32
5:59
34
Alice Larson
So
18:34
5:59
39
Chloe Silverma
Fr
19:30
6:18
109
Jasmine Nails
Fr
19:39
6:20
118
Cate Noel
Sr
19:43
6:22
121
Sadie Holmes
Jr
19:56
6:26
128
Alicia Veronnea
So
20:14
6:32
136
20 Prosper
9-21-20-20-20
Gap: 2:14
96:23
19:17
6:13
450 Aubrey O'connel
Fr
17:59
5:48
10
Sadie-le Gonzales
Fr
19:12
6:12
90
Tatum Castillo
Jr
19:21
6:15
100
Madison Christy
Sr
19:37
6:20
115
Emily Kern
Fr
20:13
6:31
135
Alexis Svoboda
So
20:18
6:33
141
Kirstin Towle
So
22:03
7:07
153
21 Blacksburg
22-22-21-21-21
Gap: 1:17
96:41
19:20
6:14
451 Kaitlynn Wolfe
Jr
18:54
6:06
63
Ailene Edwards
Sr
18:57
6:07
67
Audrey Link
Fr
19:02
6:08
71
Sophia Link
Sr
19:38
6:20
116
Mariella Garza
So
20:10
6:30
134
Grayson Lawrence
Jr
21:02
6:47
148
Julia Lattimer
Sr
21:49
7:02
151
22 Tallahassee
20-19-22-22-22
Gap: 1:34
97:04
19:25
6:16
469 Emily Culley
Sr
18:35
6:00
40
Caitlin Wilkey
Jr
18:36
6:00
42
Lindsay James
So
19:48
6:23
125
Abigail Schrobil
Sr
19:57
6:26
129
Olivia Miller
Sr
20:09
6:30
133
Alyson Churchil
Jr
20:15
6:32
138
Megan Churchil
Jr
20:31
6:37
144
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

All Girls Races

1 races + combined.


All Boys Races

1 races + combined.