James Lick Results from the Lowell Invitational at Golden Gate Park on 9/9/17

Boys Results and Stats

Switch to Girls

Boys Individual Results

Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmnts
Adrian DeLaRosa Jr JV 22:26.7 7:40 2.93 215/256 2/2 9/9 27/29
Azael Zamora Sr V 15:50.2 5:24 2.93 18/198 1/7 1/9 11/33 16:23
(0:33,3.3)
16:23
(0:33,3.3)
16:23
(0:33,3.3)
Flying like a Comet (LY, LR, PR)
Brandon Cruz So So 16:43.4 7:51 2.13 192/223 5/5 7/7 16/19
Daniel Portillo So So 15:23 7:13 2.13 154/223 4/5 6/7 13/20 16:53
(1:30,8.9)
16:53
(1:30,8.9)
16:53
(1:30,8.9)
Flying like a Comet (LY, LR, PR)
Gustavo Madrigal Jr JV 21:58.3 7:30 2.93 202/256 1/2 7/9 31/32
Hugo Marquez So So 14:24.3 6:46 2.13 100/223 2/5 3/7 15/26 16:08
(1:44,10.7)
16:08
(1:44,10.7)
16:08
(1:44,10.7)
Flying like a Comet (LY, LR, PR)
Inteus Castro-Lopez Sr V 16:47.3 5:44 2.93 66/198 2/7 2/9 16/31 17:20
(0:32,3.1)
17:20
(0:32,3.1)
17:20
(0:32,3.1)
Flying like a Comet (LY, LR, PR)
Isaac Veronica Jr V 21:15.2 7:15 2.93 187/198 6/7 6/9 23/27
Isaak Herrera Sr V 21:59 7:30 2.93 191/198 7/7 8/9 16/17 20:38 20:38 20:38
Jared Resendiz Jr V 19:48.2 6:46 2.93 176/198 5/7 5/9 26/29 Flying like a Comet (SBP)
Jonathan Cortez Fr Fr 14:09.1 6:39 2.13 55/225 1/2 2/7 19/28
Jose Limon Jr V 18:40.7 6:22 2.93 150/198 4/7 4/9 23/30
Mark Orpia So V 17:42.7 6:03 2.93 113/198 3/7 3/9 18/31
Melvin Estrada So So 14:05.1 6:37 2.13 82/223 1/5 1/7 20/27 14:34
(0:29,3.3)
14:34
(0:29,3.3)
14:34
(0:29,3.3)
Flying like a Comet (LY, LR, PR)
Nien Tran So So 14:52.5 6:59 2.13 128/223 3/5 4/7 15/24 15:18
(0:25,2.7)
15:18
(0:25,2.7)
15:18
(0:25,2.7)
Flying like a Comet (LY, LR, PR)
Omar Fimbres Fr Fr 14:55.9 7:01 2.13 102/225 2/2 5/7 19/28
Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmts

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago.
  • LR = Beat time from the most recent running of this course.
  • PR = Set a new PR on this course. A "Course PR".
  • PG = Beat personal goal.
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.
  • DPR = A "Distance Personal Record" - the personal best time considering distance only, not unique course characteristics. Applicable for 2, 3, and 3.1 mile courses.
  • DSR = A "Distance Season Record" - same as above, but for the current season only.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Boys Team Results

Team Rank of Finish Time
Gap
Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)
V 1st 5 17/29 88:49
3:58
2.93 6:04 5:24 6:46 507 5:16 85:27 85:27 85:27 Azael Zamora (18), Inteus Castro-Lopez (64), Mark Orpia (109), Jose Limon (146), Jared Resendiz (170)
So 1st 5 16/19 75:28
2:38
2.13 7:05 6:37 7:51 434 5:54 Melvin Estrada (65), Hugo Marquez (70), Nien Tran (86), Daniel Portillo (98), Brandon Cruz (115)
Team Rank of Finish Time Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Robert Miranda Sr Menlo School 14:35.3 4:59
2 Preston Norris Jr Las Lomas 14:40 5:00
3 Santiago Ruiz Sr Joseph A. Gregori 14:57.3 5:06
4 Mason Reeves Sr Joseph A. Gregori 15:02.1 5:08
5 Alex Scales Sr Bellarmine 15:03.8 5:08
6 Gabriel Reuter Jr Sir Francis Drake 15:12.8 5:12
7 Jonathan Vargas Sr Piner 15:17.2 5:13
8 Paul Law So Tamalpais 15:23 5:15
9 Owen Wolford So Sir Francis Drake 15:24.1 5:15
10 Elias Sanchez Jr Terra Nova 15:25.6 5:16
11 Nicco Pompili Jr Sir Francis Drake 15:29.6 5:17
12 Trevor Paulbitski Sr Arch.Riordan 15:32.3 5:18
13 Hunter Reeves Sr Joseph A. Gregori 15:34.6 5:19
14 Jackson Duchlal So Joseph A. Gregori 15:36.3 5:20
15 Aaron Davidson Sr Sir Francis Drake 15:37.2 5:20
16 Matthew Farrugio Jr SHC Prep 15:44.4 5:22
17 Luke Hammers Jr Bellarmine 15:45.9 5:23
18 Azael Zamora Sr James Lick 15:50.2 5:24 1/7 1/9 11/33 16:23
(0:33)
16:23
(0:33)
16:23
(0:33)
Flying like a Comet (LY, LR, PR)
19 James Lang Sr El Camino (SSF) 15:50.3 5:24
20 Parker Wilkerson Jr Las Lomas 15:51.2 5:25
21 Jesse Hurtado Jr Sierra (Manteca) 15:51.3 5:25
22 Ted Fuell Jr Bellarmine 15:52.3 5:25
23 Isaias Ghezae Sr Sierra (Manteca) 15:55.1 5:26
24 Calvin Abbott Jr Lincoln (Stockton) 15:56.3 5:26
25 Charlie Kisylia So Las Lomas 15:56.4 5:26
26 Sam Diab Jr Bellarmine 15:59.3 5:27
27 Grant Miller Sr Ukiah 16:01.8 5:28
28 Sabastian Cronkite Sr Joseph A. Gregori 16:02.7 5:29
29 Ronan Cain Sr Tamalpais 16:06.3 5:30
30 Nathan Hayes Jr Piner 16:06.9 5:30
31 Matthew March Sr Joseph A. Gregori 16:07 5:30
32 Ethan Lew Jr Junipero Serra 16:07.8 5:30
33 Charlie Strella Jr SHC Prep 16:07.8 5:30
34 Connor Sheridon Jr SHC Prep 16:08.1 5:30
35 Kevin Garcia Sr Piner 16:08.6 5:31
36 Jeremiah Cano So Piner 16:09 5:31
37 Nick Wong Sr Tamalpais 16:09.7 5:31
38 Jaxon Reeves Jr Joseph A. Gregori 16:11.4 5:32
39 Nathaniel Horne Jr SHC Prep 16:12.4 5:32
40 Andrew Abbey Jr Junipero Serra 16:12.8 5:32
41 Anthony Alcerro So Villa Park 16:18.6 5:34
42 Ethan Guerrero Sr SHC Prep 16:19 5:34
43 Christian Chun Sr A. Lincoln (SF) 16:19.5 5:34
44 Frankie Leyva Iii Jr Sierra (Manteca) 16:22.1 5:35
45 Ben Woods Jr Mountain View 16:22.9 5:35
46 Josh Jantz Jr Lincoln (Stockton) 16:23.2 5:36
47 Chris Uriostegui Sr Villa Park 16:24.4 5:36
48 Calvin Stanley Sr Sir Francis Drake 16:25.4 5:36
49 Jacob Weisert Jr Tamalpais 16:26 5:37
50 Mateo Friedenbach Condon Sr Mission 16:27.4 5:37
51 Shoh Mollenkamp Jr Mills 16:29.1 5:38
52 Jacob Renaghan Jr Las Lomas 16:29.8 5:38
53 Emmanuel Delgado Jr Piner 16:31.1 5:38
54 Casey Renaghan Jr Las Lomas 16:34.5 5:39
55 Enrique Brenes Sr Junipero Serra 16:35.2 5:40
56 Leo Schroeder So Mills 16:35.6 5:40
57 Peter Deck Jr Bellarmine 16:36.3 5:40
58 Juan Lopez So Escalon 16:36.4 5:40
59 James Upchurch Sr Arch.Riordan 16:39.1 5:41
60 Austin Luong So Piner 16:40.8 5:42
61 Cianan Conefrey-shinozaki Jr Bellarmine 16:42.2 5:42
62 Raymond Zhang Jr Junipero Serra 16:46.3 5:43
63 Gabriel Ramero So Escalon 16:46.7 5:44
64 Eric Lambruschini So Newark Memorial 16:46.7 5:44
65 Cade Gravier Sr Ukiah 16:47.2 5:44
66 Inteus Castro-Lopez Sr James Lick 16:47.3 5:44 2/7 2/9 16/31 17:20
(0:32)
17:20
(0:32)
17:20
(0:32)
Flying like a Comet (LY, LR, PR)
67 Alexander Vallecillo Sr Arch.Riordan 16:47.8 5:44
68 Christopher Louie Jr Mills 16:49.6 5:45
69 Kai Dalton Sr Urban School (SF) 16:50.9 5:45
70 Robert Gallardo Sr SHC Prep 16:52.1 5:45
71 Jonah Buessing Jr Tamalpais 16:52.4 5:46
72 Cooper Sellers Jr Sierra (Manteca) 16:54.8 5:46
73 Samuel Fletcher Jr Escalon 16:54.9 5:46
74 Chris Armstrong Jr Ukiah 16:54.9 5:46
75 Jesus Alvarez So Villa Park 16:55.2 5:46
76 Sabas Montes Jr Sierra (Manteca) 16:55.4 5:47
77 Aaron Duyon Sr Villa Park 16:55.8 5:47
78 Ryan Possa Jr Junipero Serra 16:55.9 5:47
79 Jerardo Salcedo Jr Sierra (Manteca) 16:57.8 5:47
80 Calder Abbott Jr Albany 17:00.4 5:48
81 Gene Aberouette Sr Arch.Riordan 17:01.7 5:49
82 Sedge Greenlee So SHC Prep 17:02.1 5:49
83 Juan Vazquez So Piner 17:02.8 5:49
84 Kevin Pino Sr Villa Park 17:05.8 5:50
85 Michael Nazari Sr Bellarmine 17:06.7 5:50
86 Kameron Brown Jr Ukiah 17:09.4 5:51
87 Larkin White Sr Urban School (SF) 17:09.7 5:51
88 Adrian Vizcarra So Terra Nova 17:11.1 5:52
89 Oliver Galloway Sr Bay School (SF) 17:13.1 5:53
90 Jacky Au-yeung Jr Mills 17:13.8 5:53
91 Ben Pearson Sr Villa Park 17:13.8 5:53
92 Ben Galloway So Urban School (SF) 17:15.3 5:53
93 Henry Burditt So Albany 17:16.7 5:54
94 Cameron Huff Jr Lincoln (Stockton) 17:17.6 5:54
95 Jason Nguyen Sr Villa Park 17:18.1 5:54
96 Edward Charles Sr Fred C. Beyer 17:18.6 5:54
97 Erick Ruvalcaba Sr Sierra (Manteca) 17:20.6 5:55
98 Josh Eichbaum Jr Menlo School 17:20.8 5:55
99 Carlos Sierra Sr Westmoor 17:22.2 5:56
100 Jordan Smith So Ukiah 17:24.4 5:56
101 Coleman Morrow Jr Tamalpais 17:26.3 5:57
102 Benjamin Kern Sr Lincoln (Stockton) 17:27.1 5:57
103 Angel Martinez Jr Newark Memorial 17:30.1 5:58
104 Troy Bedall Sr Escalon 17:30.2 5:58
105 Rex Robbins Sr Escalon 17:31.6 5:59
106 Aaron Jue-sans Jr Hillsdale 17:32.6 5:59
107 Rami Hijab Sr Junipero Serra 17:33.3 5:59
108 Logan Mclaughlin Jr Arch.Riordan 17:34.2 6:00
109 Ethan Lin Jr Arch.Riordan 17:34.7 6:00
110 Nicholas Mark Sr Mountain View 17:37.7 6:01
111 Raiden Romero Jr Newark Memorial 17:38.7 6:01
112 Ethan Reidenbach Sr A. Lincoln (SF) 17:40.6 6:02
113 Mark Orpia So James Lick 17:42.7 6:03 3/7 3/9 18/31
114 Herq Gementera So Mills 17:43.5 6:03
115 Peter Connors Sr Harker School 17:45.6 6:04
116 Alejandro Rodarte Jr Ukiah 17:46.8 6:04
117 Alex Jimenez Jr Escalon 17:47.1 6:04
118 Christian Aquino Sr Junipero Serra 17:47.3 6:04
119 Jack Daley So Las Lomas 17:49.8 6:05
120 Calvin Ng Sr Westmoor 17:50.4 6:05
121 Carson Shek Jr Hillsdale 17:50.7 6:05
122 Ryan Adolf Jr Harker School 17:51.6 6:06
123 Gabriel Garcia Sr El Camino (SSF) 17:53.6 6:06
124 Jack Solano Sr Terra Nova 17:56.1 6:07
125 Mason Woods So Mountain View 17:57.9 6:08
126 Henry Wong Jr Harker School 17:58.5 6:08
127 Marco Pacini So Hillsdale 17:58.9 6:08
128 Michael Chen Jr Encinal (Alameda) 17:59.6 6:08
129 Wang Michael Jr Harker School 18:00.1 6:09
130 Dean Xerogenes Sr Ukiah 18:07.2 6:11
131 Leo Kajafez Sr Mountain View 18:07.4 6:11
132 Tony Juarez Jr Newark Memorial 18:10 6:12
133 Will Hoppin Sr Urban School (SF) 18:11.9 6:13
134 Paolo Salonga Sr El Camino (SSF) 18:12 6:13
135 Rakesh Dasilva Sr Albany 18:15.4 6:14
136 Drew Wadsworth Sr Menlo School 18:18.4 6:15
137 James Moore So Bay School (SF) 18:19.3 6:15
138 Ming Hill So Bay School (SF) 18:20.7 6:16
139 Adam Schwarz Jr Bay School (SF) 18:26.2 6:18
140 Patrick Harmon Fr Terra Nova 18:27.7 6:18
141 Luis Booth Sr Encinal (Alameda) 18:28.1 6:18
142 Avery Hall Jr Urban School (SF) 18:28.8 6:18
143 Mark Ruiz Sr Cesar Chavez (Stktn) 18:28.8 6:18
144 Tucker Matta Sr Menlo School 18:33.3 6:20
145 Adrian Vega Sr Newark Memorial 18:33.6 6:20
146 Jared Kwong Sr Mills 18:36.4 6:21
147 Justin Tran Fr Newark Memorial 18:36.7 6:21
148 Adrian Garcia Sr Cesar Chavez (Stktn) 18:39.9 6:22
149 Will Watkins So Tamalpais 18:40.3 6:22
150 Jose Limon Jr James Lick 18:40.7 6:22 4/7 4/9 23/30
151 Erik Nunnally Sr Fred C. Beyer 18:42.8 6:23
152 Alejandro Ross Jr Menlo School 18:43.6 6:23
153 Brandon Lurie Jr Terra Nova 18:44.1 6:24
154 Bobby Norbutas Jr Lincoln (Stockton) 18:45.4 6:24
155 Jackson Phipps Sr Lincoln (Stockton) 18:46.8 6:25
156 Bourgan Guibadoulline So Terra Nova 18:48.3 6:25
157 Andy Koonmen Jr Harker School 18:49.3 6:25
158 Luca Dimaio Jr Mills 18:49.5 6:25
159 Neo Kinet Fr Encinal (Alameda) 18:50.4 6:26
160 Luke Sena Jr Hillsdale 18:57.1 6:28
161 Miles Lafayette Jr Hillsdale 18:57.7 6:28
162 Thomas Yang Sr Menlo School 18:59.1 6:29
163 Noah Alonzo Sr Westmoor 19:04.8 6:31
164 Jacob Villegas Jr Fred C. Beyer 19:08.4 6:32
165 Gabe Castilla Sr Encinal (Alameda) 19:15.8 6:34
166 Leon Lambruschini Sr Newark Memorial 19:17 6:35
167 Zachary Matthews So Bay School (SF) 19:19.2 6:36
168 Sunny Zhou Jr Albany 19:28.1 6:39
169 Zachary Maneja Sr Westmoor 19:30.2 6:39
170 Gabe Jones Fr Encinal (Alameda) 19:32.5 6:40
171 Ryan Carew Sr Terra Nova 19:36.7 6:42
172 Dylan Mochizuki Fr Encinal (Alameda) 19:38.7 6:42
173 Benjamin Breen So Mountain View 19:39.5 6:43
174 Kai Girard Sr Albany 19:42.4 6:44
175 John Kingsland Jr Bay School (SF) 19:47.5 6:45
176 Jared Resendiz Jr James Lick 19:48.2 6:46 5/7 5/9 26/29 Flying like a Comet (SBP)
177 Joshua De Castro Jr Westmoor 19:49.1 6:46
178 Logan Ung So Bay School (SF) 19:49.6 6:46
179 Ethan Reidenbach2 Sr A. Lincoln (SF) 20:12.1 6:54
180 Jackson Gilbert Sr Hillsdale 20:14.9 6:55
181 Jeremy Amen Sr Mt. Eden 20:23.3 6:58
182 Noah Lincke Jr Harker School 20:26 6:58
183 Carl Gross Jr Harker School 20:30.9 7:00
184 Jacob De Castro Sr Westmoor 20:30.9 7:00
185 Nicholas Beninato Jr Menlo School 20:57.2 7:09
186 Colin Deleon Sr El Camino (SSF) 21:10.2 7:14
187 Isaac Veronica Jr James Lick 21:15.2 7:15 6/7 6/9 23/27
188 Antonio Nerio Sr Mountain View 21:23.6 7:18
189 Robert Ruiz Jr Cesar Chavez (Stktn) 21:45.6 7:26
190 Harrison Green Jr Urban School (SF) 21:53.8 7:28
191 Isaak Herrera Sr James Lick 21:59 7:30 7/7 8/9 16/17 20:38 20:38 20:38
192 Ryan Man Jr Albany 22:06.3 7:33
193 Jason Ng Sr El Camino (SSF) 22:07.1 7:33
194 Daniel Sinogui Jr Cesar Chavez (Stktn) 22:40.8 7:44
195 Mateo Sinogui Fr Cesar Chavez (Stktn) 23:05.3 7:53
196 Kevin Chen Sr Albany 25:53 8:50
197 Drake Ramstead Jr Cesar Chavez (Stktn) 26:22.7 9:00
198 Erik Jordan Sr Fred C. Beyer 26:24.8 9:01
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: V 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Joseph A. Gregori
3-1-1-1-1
Gap: 1:05
77:13
15:27
5:16
62 Santiago Ruiz
Sr
14:57
5:06
3
Mason Reeves
Sr
15:02
5:08
4
Hunter Reeves
Sr
15:35
5:19
13
Jackson Duchlal
So
15:36
5:20
14
Sabastia Cronkite
Sr
16:03
5:29
28
Matthew March
Sr
16:07
5:30
31
Jaxon Reeves
Jr
16:11
5:32
38
2 Sir Francis Drake
5-2-2-2-2
Gap: 1:13
78:09
15:38
5:20
88 Gabriel Reuter
Jr
15:13
5:12
6
Owen Wolford
So
15:24
5:15
9
Nicco Pompili
Jr
15:30
5:17
11
Aaron Davidson
Sr
15:37
5:20
15
Calvin Stanley
Sr
16:25
5:36
47








3 Bellarmine
4-3-3-3-3
Gap: 1:33
79:18
15:52
5:25
125 Alex Scales
Sr
15:04
5:08
5
Luke Hammers
Jr
15:46
5:23
17
Ted Fuell
Jr
15:52
5:25
22
Sam Diab
Jr
15:59
5:27
26
Peter Deck
Jr
16:36
5:40
55
Cianan Conefrey
Jr
16:42
5:42
59
Michael Nazari
Sr
17:07
5:50
83
4 Las Lomas
2-3-4-4-4
Gap: 1:55
79:32
15:54
5:26
149 Preston Norris
Jr
14:40
5:00
2
Parker Wilkerso
Jr
15:51
5:25
20
Charlie Kisylia
So
15:56
5:26
25
Jacob Renaghan
Jr
16:30
5:38
50
Casey Renaghan
Jr
16:35
5:39
52
Jack Daley
So
17:50
6:05
115




5 Piner
6-5-5-5-5
Gap: 1:14
80:13
16:03
5:29
159 Jonathan Vargas
Sr
15:17
5:13
7
Nathan Hayes
Jr
16:07
5:30
30
Kevin Garcia
Sr
16:09
5:31
35
Jeremiah Cano
So
16:09
5:31
36
Emmanuel Delgado
Jr
16:31
5:38
51
Austin Luong
So
16:41
5:42
58
Juan Vazquez
So
17:03
5:49
81
6 SHC Prep
10-8-7-6-6
Gap: 0:35
80:32
16:06
5:30
164 Matthew Farrugio
Jr
15:44
5:22
16
Charlie Strella
Jr
16:08
5:30
33
Connor Sheridon
Jr
16:08
5:30
34
Nathanie Horne
Jr
16:12
5:32
39
Ethan Guerrero
Sr
16:19
5:34
42
Robert Gallardo
Sr
16:52
5:45
68
Sedge Greenlee
So
17:02
5:49
80
7 Tamalpais
7-5-6-6-7
Gap: 1:29
80:57
16:11
5:32
191 Paul Law
So
15:23
5:15
8
Ronan Cain
Sr
16:06
5:30
29
Nick Wong
Sr
16:10
5:31
37
Jacob Weisert
Jr
16:26
5:37
48
Jonah Buessing
Jr
16:52
5:46
69
Coleman Morrow
Jr
17:26
5:57
98
Will Watkins
So
18:40
6:22
145
8 Sierra (Manteca)
13-7-8-8-8
Gap: 1:04
81:59
16:24
5:36
231 Jesse Hurtado
Jr
15:51
5:25
21
Isaias Ghezae
Sr
15:55
5:26
23
Frankie Leyva Iii
Jr
16:22
5:35
43
Cooper Sellers
Jr
16:55
5:46
70
Sabas Montes
Jr
16:55
5:47
74
Jerardo Salcedo
Jr
16:58
5:47
77
Erick Ruvalcab
Sr
17:21
5:55
94
9 Junipero Serra
16-11-9-9-9
Gap: 0:48
82:38
16:32
5:38
261 Ethan Lew
Jr
16:08
5:30
32
Andrew Abbey
Jr
16:13
5:32
40
Enrique Brenes
Sr
16:35
5:40
53
Raymond Zhang
Jr
16:46
5:43
60
Ryan Possa
Jr
16:56
5:47
76
Rami Hijab
Sr
17:33
5:59
104
Christia Aquino
Sr
17:47
6:04
114
10 Villa Park
17-13-11-11-10
Gap: 0:47
83:40
16:44
5:43
317 Anthony Alcerro
So
16:19
5:34
41
Chris Uriosteg
Sr
16:24
5:36
46
Jesus Alvarez
So
16:55
5:46
73
Aaron Duyon
Sr
16:56
5:47
75
Kevin Pino
Sr
17:06
5:50
82
Ben Pearson
Sr
17:14
5:53
89
Jason Nguyen
Sr
17:18
5:54
93
11 Arch.Riordan
9-9-10-10-11
Gap: 2:02
83:35
16:43
5:42
318 Trevor Paulbits
Sr
15:32
5:18
12
James Upchurch
Sr
16:39
5:41
57
Alexande Vallecil
Sr
16:48
5:44
65
Gene Aberouet
Sr
17:02
5:49
79
Logan Mclaughl
Jr
17:34
6:00
105
Ethan Lin
Jr
17:35
6:00
106




12 Ukiah
15-14-13-12-12
Gap: 1:23
84:18
16:52
5:45
343 Grant Miller
Sr
16:02
5:28
27
Cade Gravier
Sr
16:47
5:44
63
Chris Armstron
Jr
16:55
5:46
72
Kameron Brown
Jr
17:09
5:51
84
Jordan Smith
So
17:24
5:56
97
Alejandr Rodarte
Jr
17:47
6:04
112
Dean Xerogene
Sr
18:07
6:11
126
13 Mills
19-17-14-13-13
Gap: 1:14
84:52
16:58
5:48
367 Shoh Mollenka
Jr
16:29
5:38
49
Leo Schroede
So
16:36
5:40
54
Christop Louie
Jr
16:50
5:45
66
Jacky Au-yeung
Jr
17:14
5:53
88
Herq Gementer
So
17:44
6:03
110
Jared Kwong
Sr
18:36
6:21
142
Luca Dimaio
Jr
18:50
6:25
153
14 Escalon
20-18-15-15-14
Gap: 0:55
85:20
17:04
5:49
391 Juan Lopez
So
16:36
5:40
56
Gabriel Ramero
So
16:47
5:44
61
Samuel Fletcher
Jr
16:55
5:46
71
Troy Bedall
Sr
17:30
5:58
101
Rex Robbins
Sr
17:32
5:59
102
Alex Jimenez
Jr
17:47
6:04
113




15 Lincoln (Stockton)
14-9-12-14-15
Gap: 2:49
85:50
17:10
5:52
409 Calvin Abbott
Jr
15:56
5:26
24
Josh Jantz
Jr
16:23
5:36
45
Cameron Huff
Jr
17:18
5:54
92
Benjamin Kern
Sr
17:27
5:57
99
Bobby Norbutas
Jr
18:45
6:24
149
Jackson Phipps
Sr
18:47
6:25
150




16 Terra Nova
8-15-17-17-16
Gap: 3:19
87:45
17:33
5:59
500 Elias Sanchez
Jr
15:26
5:16
10
Adrian Vizcarra
So
17:11
5:52
86
Jack Solano
Sr
17:56
6:07
120
Patrick Harmon
Fr
18:28
6:18
136
Brandon Lurie
Jr
18:44
6:24
148
Bourgan Guibadou
So
18:48
6:25
151
Ryan Carew
Sr
19:37
6:42
165
17 James Lick
11-12-16-16-17
Gap: 3:58
88:49
17:46
6:04
507 Azael Zamora
Sr
15:50
5:24
18
Inteus Castro-L
Sr
16:47
5:44
64
Mark Orpia
So
17:43
6:03
109
Jose Limon
Jr
18:41
6:22
146
Jared Resendiz
Jr
19:48
6:46
170
Isaac Veronica
Jr
21:15
7:15
179
Isaak Herrera
Sr
21:59
7:30
183
18 Urban School (SF)
22-21-19-19-18
Gap: 1:38
87:57
17:35
6:00
509 Kai Dalton
Sr
16:51
5:45
67
Larkin White
Sr
17:10
5:51
85
Ben Galloway
So
17:15
5:53
90
Will Hoppin
Sr
18:12
6:13
129
Avery Hall
Jr
18:29
6:18
138
Harrison Green
Jr
21:54
7:28
182




19 Menlo School
1-15-18-18-19
Gap: 4:08
87:31
17:30
5:58
515 Robert Miranda
Sr
14:35
4:59
1
Josh Eichbaum
Jr
17:21
5:55
95
Drew Wadswort
Sr
18:18
6:15
132
Tucker Matta
Sr
18:33
6:20
140
Alejandr Ross
Jr
18:44
6:23
147
Thomas Yang
Sr
18:59
6:29
157
Nicholas Beninato
Jr
20:57
7:09
177
20 Newark Memorial
21-22-21-20-20
Gap: 1:47
88:39
17:44
6:03
539 Eric Lambrusc
So
16:47
5:44
62
Angel Martinez
Jr
17:30
5:58
100
Raiden Romero
Jr
17:39
6:01
108
Tony Juarez
Jr
18:10
6:12
128
Adrian Vega
Sr
18:34
6:20
141
Justin Tran
Fr
18:37
6:21
143
Leon Lambrusc
Sr
19:17
6:35
160
21 Mountain View
18-20-22-21-21
Gap: 3:17
89:45
17:57
6:08
566 Ben Woods
Jr
16:23
5:35
44
Nicholas Mark
Sr
17:38
6:01
107
Mason Woods
So
17:58
6:08
121
Leo Kajafez
Sr
18:07
6:11
127
Benjamin Breen
So
19:40
6:43
167
Antonio Nerio
Sr
21:24
7:18
180




22 Harker School
27-27-25-24-22
Gap: 1:04
90:25
18:05
6:10
628 Peter Connors
Sr
17:46
6:04
111
Ryan Adolf
Jr
17:52
6:06
118
Henry Wong
Jr
17:59
6:08
122
Wang Michael
Jr
18:00
6:09
125
Andy Koonmen
Jr
18:49
6:25
152
Noah Lincke
Jr
20:26
6:58
174
Carl Gross
Jr
20:31
7:00
175
23 Albany
23-23-23-23-23
Gap: 2:42
91:43
18:21
6:16
630 Calder Abbott
Jr
17:00
5:48
78
Henry Burditt
So
17:17
5:54
91
Rakesh Dasilva
Sr
18:15
6:14
131
Sunny Zhou
Jr
19:28
6:39
162
Kai Girard
Sr
19:42
6:44
168
Ryan Man
Jr
22:06
7:33
184
Kevin Chen
Sr
25:53
8:50
188
24 El Camino (SSF)
12-19-20-22-24
Gap: 6:17
95:13
19:03
6:30
631 James Lang
Sr
15:50
5:24
19
Gabriel Garcia
Sr
17:54
6:06
119
Paolo Salonga
Sr
18:12
6:13
130
Colin Deleon
Sr
21:10
7:14
178
Jason Ng
Sr
22:07
7:33
185








25 Bay School (SF)
24-25-26-25-25
Gap: 2:06
91:39
18:20
6:15
650 Oliver Galloway
Sr
17:13
5:53
87
James Moore
So
18:19
6:15
133
Ming Hill
So
18:21
6:16
134
Adam Schwarz
Jr
18:26
6:18
135
Zachary Matthews
So
19:19
6:36
161
John Kingslan
Jr
19:48
6:45
169
Logan Ung
So
19:50
6:46
172
26 Hillsdale
26-25-24-26-26
Gap: 1:25
91:17
18:15
6:14
654 Aaron Jue-sans
Jr
17:33
5:59
103
Carson Shek
Jr
17:51
6:05
117
Marco Pacini
So
17:59
6:08
123
Luke Sena
Jr
18:57
6:28
155
Miles Lafayett
Jr
18:58
6:28
156
Jackson Gilbert
Sr
20:15
6:55
173




27 Westmoor
25-24-27-27-27
Gap: 2:27
93:37
18:43
6:23
704 Carlos Sierra
Sr
17:22
5:56
96
Calvin Ng
Sr
17:50
6:05
116
Noah Alonzo
Sr
19:05
6:31
158
Zachary Maneja
Sr
19:30
6:39
163
Joshua De Castro
Jr
19:49
6:46
171
Jacob De Castro
Sr
20:31
7:00
176




28 Encinal (Alameda)
28-28-28-28-28
Gap: 1:33
94:06
18:49
6:25
738 Michael Chen
Jr
18:00
6:08
124
Luis Booth
Sr
18:28
6:18
137
Neo Kinet
Fr
18:50
6:26
154
Gabe Castilla
Sr
19:16
6:34
159
Gabe Jones
Fr
19:33
6:40
164
Dylan Mochizuk
Fr
19:39
6:42
166




29 Cesar Chavez (Stktn)
29-29-29-29-29
Gap: 4:37
104:40
20:56
7:09
837 Mark Ruiz
Sr
18:29
6:18
139
Adrian Garcia
Sr
18:40
6:22
144
Robert Ruiz
Jr
21:46
7:26
181
Daniel Sinogui
Jr
22:41
7:44
186
Mateo Sinogui
Fr
23:05
7:53
187
Drake Ramstead
Jr
26:23
9:00
189




Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Jake Symonds So Crystal Springs Up. 11:57.4 5:37
2 Michael Zagaynov So Granite Bay 11:57.6 5:37
3 Wilser Vasquez So Crystal Springs Up. 12:14.8 5:45
4 Christian Barajas So Oakmont 12:17.2 5:46
5 Patrick Mccarthy So Bellarmine 12:18.4 5:47
6 Patrick Nguyen So Alameda 12:18.8 5:47
7 Norton Choy So Lowell 12:22.9 5:49
8 Emilio Cazares Fr Alameda 12:23 5:49
9 Joell Macias So Bellarmine 12:25.9 5:50
10 Rolando Anaya So Cesar Chavez (Stktn) 12:29.7 5:52
11 John Helmlinger So Half Moon Bay 12:31 5:53
12 Weston Raynak So Bellarmine 12:36.9 5:55
13 Connor Lynch So Alameda 12:39.3 5:56
14 James Cuff-alvarado So Bellarmine 12:42.1 5:58
15 Kyle Miller So Granite Bay 12:42.9 5:58
16 Aidan Pond So Junipero Serra 12:44.6 5:59
17 Matthew Nazari So Bellarmine 12:47.7 6:00
18 Robby Brown So Granite Bay 12:48.4 6:01
19 Trey Alhorn So Junipero Serra 12:49 6:01
20 Thomas Mennink So Granada 12:49.2 6:01
21 Owen Choy So Lowell 12:50.1 6:02
22 Kiran Larney-badani So Bellarmine 12:50.2 6:02
23 Isaiah Amanuel So Bellarmine 12:50.4 6:02
24 Tanay Menezes So Bellarmine 12:53 6:03
25 Charlie Vail So Half Moon Bay 12:55.1 6:04
26 Elijah Schachter Fr Henry M. Gunn 12:57.9 6:05
27 Zach Koverman So Bellarmine 13:02.6 6:07
28 Justin Cai So Bellarmine 13:02.7 6:07
29 Owen Dodge So Aragon 13:03.4 6:08
30 Ryan Wang So Henry M. Gunn 13:03.5 6:08
31 Sam Marchetti So Oakmont 13:03.5 6:08
32 Brandon Frost So Oakmont 13:06 6:09
33 Mark Habelt So Junipero Serra 13:08.8 6:10
34 Jonathan Romeo So Granite Bay 13:09.2 6:11
35 Lukas Snycerski So Bellarmine 13:12.1 6:12
36 Josh Warner-carey So Half Moon Bay 13:13.2 6:12
37 Sam Todd So Bellarmine 13:13.4 6:12
38 Mateo Xia Fr Henry M. Gunn 13:14.9 6:13
39 Andres Ibarra So Bellarmine 13:15.9 6:14
40 Oliver Jacobsen So Granite Bay 13:16.3 6:14
41 Logan Azem So Junipero Serra 13:17.2 6:14
42 Thomas Hurrell So Half Moon Bay 13:18.5 6:15
43 Grant Robinson So Bellarmine 13:21.4 6:16
44 Kiran Flemish Fr Henry M. Gunn 13:21.6 6:16
45 Mitchell Tansey So Alameda 13:22.1 6:17
46 Author Mckenzie So Half Moon Bay 13:23.4 6:17
47 Joseph Powers So Hughson Union 13:23.9 6:17
48 Ian Pang So Alameda 13:24.2 6:18
49 Andrew Arriola So Mills 13:25.5 6:18
50 Jordan Lim So Alameda 13:25.6 6:18
51 Trevor Ryan So Albany 13:26 6:18
52 Rocklin Dhaliwal So Granada 13:26.5 6:19
53 Benjamine Ting So Alameda 13:26.6 6:19
54 Corey Nguyen So Mills 13:28.4 6:20
55 Cameron Gray So Granada 13:28.8 6:20
56 Nathan Wong So Granite Bay 13:29.8 6:20
57 Justin Reed So Los Altos 13:31.3 6:21
58 Shay Adams So Los Altos 13:33.7 6:22
59 James Garrow So Bellarmine 13:33.7 6:22
60 Tommy Yoon So Crystal Springs Up. 13:34.2 6:22
61 Ryan Li So Henry M. Gunn 13:34.4 6:22
62 Joey Cianfichi Fr Henry M. Gunn 13:37.4 6:24
63 Taro Tanaka So Half Moon Bay 13:38.8 6:24
64 Wesley Falxa-sturken So Bellarmine 13:40.4 6:25
65 Sebastian Diego So Seaside 13:40.6 6:25
66 Jacob Walker So Granada 13:41.8 6:26
67 Alex Carlton So Los Altos 13:43.3 6:27
68 Yianni Kouretas So Bellarmine 13:43.9 6:27
69 Alexander Delong So Alameda 13:44.6 6:27
70 Jackson Sousa So Bellarmine 13:44.7 6:27
71 Lucas Jang So Mills 13:47.7 6:29
72 Cesar Salto So Fred C. Beyer 13:48.5 6:29
73 Nate Carter So Oakmont 13:49.5 6:29
74 Devon Montgomery So Bellarmine 13:50.2 6:30
75 Brent Abe-titcomb So Los Altos 13:52.6 6:31
76 Kyle Machnicki So Los Altos 13:52.8 6:31
77 Luke Powers So Christian Brothers 13:53.9 6:32
78 Alex Zasso So Oakmont 13:58.6 6:34
79 Aidan Marca So Junipero Serra 14:01.8 6:35
80 Brendan Arikawa So Granite Bay 14:04 6:36
81 Justin Wong So Aragon 14:04.3 6:36
82 Melvin Estrada So James Lick 14:05.1 6:37 1/5 1/7 20/27 14:34
(0:29)
14:34
(0:29)
14:34
(0:29)
Flying like a Comet (LY, LR, PR)
83 Jeremy Chen So Alameda 14:05.8 6:37
84 Joseph Doyle So Albany 14:06.7 6:38
85 Kyle Hutchinson So Bellarmine 14:10.6 6:39
86 Ernest Pun So Alameda 14:11.1 6:40
87 Nikil Nambiar So Bellarmine 14:11.3 6:40
88 Josh Anderson So Granite Bay 14:13 6:40
89 Daniel Kholodenko So Carlmont 14:17 6:42
90 Dominic Pe Benito So Bellarmine 14:17.8 6:43
91 Michael Chun So Alameda 14:18.7 6:43
92 Philip Yuan So Aragon 14:19.6 6:44
93 Rory Lepore So Bellarmine 14:19.7 6:44
94 Ajosh Antony So Bellarmine 14:20.9 6:44
95 Colin Richardson So Bellarmine 14:21.2 6:44
96 Ian Duncanson So Tamalpais 14:21.8 6:45
97 Alan Ou So Junipero Serra 14:22.1 6:45
98 Miles Rogers So Half Moon Bay 14:23.8 6:46
99 Eric Slez So Alameda 14:24.2 6:46
100 Hugo Marquez So James Lick 14:24.3 6:46 2/5 3/7 15/26 16:08
(1:44)
16:08
(1:44)
16:08
(1:44)
Flying like a Comet (LY, LR, PR)
101 Cameron Grant Van Camp So Bellarmine 14:25.4 6:46
102 Matthew Boxwell So Bellarmine 14:26.9 6:47
103 Ethan Erickson So Granada 14:27 6:47
104 Marco Rayner Fr Henry M. Gunn 14:28.2 6:48
105 Samir Ibrahim So Los Altos 14:28.5 6:48
106 Jay Kim So Bellarmine 14:28.9 6:48
107 Jakob Seidner So Albany 14:29 6:48
108 Diego Donovan So Granada 14:29.4 6:48
109 Aaron George So Carlmont 14:30 6:48
110 Ben Osborne So Bellarmine 14:32.4 6:50
111 Diego Garcia So Crystal Springs Up. 14:35.2 6:51
112 Matt Gai So Granite Bay 14:35.2 6:51
113 Stephen Wilcox So Oakmont 14:35.8 6:51
114 Eduardo Garcia So Cesar Chavez (Stktn) 14:38.8 6:53
115 Ethan Chan So Albany 14:39.5 6:53
116 Nick Van Den Bogaerde So Granite Bay 14:41 6:54
117 Patrick Sanders So Oakmont 14:42 6:54
118 Jacob Manalo So Fred C. Beyer 14:42.1 6:54
119 James Gayer So Mills 14:43.5 6:55
120 Logan Hughes So Oakmont 14:43.5 6:55
121 Jahon Eslamian So Christian Brothers 14:43.8 6:55
122 Carson Bates So Christian Brothers 14:45.8 6:56
123 James Talbot Fr Henry M. Gunn 14:47.8 6:57
124 Christopher Lin So Crystal Springs Up. 14:49.1 6:57
125 David Brussow So Hughson Union 14:50.5 6:58
126 Ethan Cannizzaro So Bellarmine 14:50.9 6:58
127 Nicholas Lachnit So Bellarmine 14:51.2 6:58
128 Nien Tran So James Lick 14:52.5 6:59 3/5 4/7 15/24 15:18
(0:25)
15:18
(0:25)
15:18
(0:25)
Flying like a Comet (LY, LR, PR)
129 Kai Horkan Fr Crystal Springs Up. 14:53.7 7:00
130 Joseph Abad So Newark Memorial 14:53.7 7:00
131 Devon Lee Fr Henry M. Gunn 14:55.3 7:00
132 Michael Rascon So Grace M. Davis 14:55.9 7:01
133 Alexander Ocegueda So Newark Memorial 14:57.4 7:01
134 Evan Cook So Crystal Springs Up. 14:57.6 7:01
135 Troy Keslinke Fr Granite Bay 14:59.2 7:02
136 Eric Soung So Grace M. Davis 15:00.7 7:03
137 Curt Tyler So Junipero Serra 15:03.2 7:04
138 Aaron Bennett So Los Altos 15:04.6 7:05
139 Banna Noor So Grace M. Davis 15:05.9 7:05
140 Luke Yoffe So Henry M. Gunn 15:06.9 7:06
141 Mark Perez So Newark Memorial 15:07.3 7:06
142 Sherwin Lai So Bellarmine 15:10.5 7:07
143 Ricardo Villagenor So Cesar Chavez (Stktn) 15:11 7:08
144 James Wu So Granada 15:13 7:09
145 Kenji Saulsbury So Alameda 15:13.4 7:09
146 Trevor Buchan So Albany 15:13.9 7:09
147 Steven Ames So Henry M. Gunn 15:14 7:09
148 Lance Walton So Hughson Union 15:15.4 7:10
149 Nam Deporceri So Granite Bay 15:15.8 7:10
150 Andrew Carr-wallace So Junipero Serra 15:16.9 7:10
151 Daniel Martinez So Bellarmine 15:17.4 7:11
152 Austin Yee So El Camino (SSF) 15:17.9 7:11
153 Kevin Ainlay So Piner 15:22.3 7:13
154 Daniel Portillo So James Lick 15:23 7:13 4/5 6/7 13/20 16:53
(1:30)
16:53
(1:30)
16:53
(1:30)
Flying like a Comet (LY, LR, PR)
155 Kyle Wong So Mills 15:25.2 7:14
156 Avery Ulinskas So Lowell 15:26.1 7:15
157 Ryan Brady So Granada 15:26.6 7:15
158 Antonio Monroy So Newark Memorial 15:26.7 7:15
159 Bryan Thorne So Half Moon Bay 15:27.1 7:15
160 Christopher Bautista So Lowell 15:27.8 7:16
161 Nathan Woolsey So Granada 15:36.4 7:20
162 Colton Calbreath So Hughson Union 15:38.1 7:20
163 Alejandro Castillo Fr El Camino (SSF) 15:43.8 7:23
164 Devin Guinney So Tamalpais 15:44.2 7:23
165 Christopher Cheung So Alameda 15:44.6 7:23
166 Cerillos Jose So Hughson Union 15:46.6 7:24
167 Matthew Guemmer So Oakmont 15:48.3 7:25
168 Gerardo Maldonado So Alameda 15:49.3 7:26
169 Christian Rosa So Fred C. Beyer 15:49.3 7:26
170 Nathaniel Acido So Lowell 15:50.6 7:26
171 Alex Mayer-sanchez So Mountain View 15:54.2 7:28
172 Oliver Lopez So Bellarmine 15:56 7:29
173 Thomas Lee Fr Henry M. Gunn 15:57.2 7:29
174 Alex Siesel So Los Altos 15:59.1 7:30
175 Jack Chai So Tamalpais 16:00.2 7:31
176 Karl Headley So Mills 16:03 7:32
177 Joseph Olivera So Fred C. Beyer 16:03.6 7:32
178 Evan Yanaga So Mountain View 16:05.6 7:33
179 Luca Schrammel So Junipero Serra 16:05.8 7:33
180 Mercer Monroe So Oakmont 16:09.7 7:35
181 Cian O'sullivan So Lowell 16:13.8 7:37
182 Declan Day So Half Moon Bay 16:19 7:40
183 William Ingram So Granite Bay 16:21.1 7:41
184 Zach Meyers Fr Henry M. Gunn 16:24.7 7:42
185 Tyler Yamori Little Fr Carlmont 16:25.2 7:43
186 Jett Graham So Carlmont 16:26.7 7:43
187 Brandon Young So Lowell 16:28.4 7:44
188 Daniel Lim So Los Altos 16:34.6 7:47
189 Shuaib Khan So Carlmont 16:37.5 7:48
190 Benjamin Colby So Albany 16:38.5 7:49
191 Nathaniel Fu So Los Altos 16:40.5 7:50
192 Brandon Cruz So James Lick 16:43.4 7:51 5/5 7/7 16/19
193 Liam Henson So Albany 16:49.1 7:54
194 Brain Qare So Lowell 16:51.6 7:55
195 Eric Scheel So Junipero Serra 17:02.2 8:00
196 Kevin Deras Guerra So Newark Memorial 17:07.5 8:02
197 Aladdin Wang So Lowell 17:08.6 8:03
198 Ethan Fong So Lowell 17:19.1 8:08
199 Charlie Cullen So Lowell 17:19.2 8:08
200 Steven Tang So Los Altos 17:19.8 8:08
201 Wen Cai So Lowell 17:23.5 8:10
202 Miguel Angel Hernandez So Junipero Serra 17:32.9 8:14
203 Leon Thompson So Fred C. Beyer 17:35.6 8:16
204 Alexander Geldmeyer So Los Altos 17:36.6 8:16
205 Jeffrey Navarrete So El Camino (SSF) 17:40.8 8:18
206 Michael Chen So Albany 17:48.8 8:22
207 Francisco Gutierrez So Hughson Union 17:53.2 8:24
208 Phineas Jackson So Junipero Serra 17:55.8 8:25
209 Cesar Castillo So Newark Memorial 17:57.7 8:26
210 Max Hasen So Tamalpais 18:21.6 8:37
211 Ivan Madriz So Piner 18:32.9 8:42
212 Jared Lujan So Junipero Serra 18:36.5 8:44
213 Jilian Hidalgo So Oakmont 18:38.6 8:45
214 Sergey Isayev So Mills 19:06 8:58
215 John La Grill So Carlmont 19:07.7 8:59
216 Anthony Montenegro So Junipero Serra 19:22 9:06
217 Leonardo Bravo So Cesar Chavez (Stktn) 19:23 9:06
218 Royce Escalona So Cesar Chavez (Stktn) 19:23.7 9:06
219 Sam Davis So Granite Bay 19:38 9:13
220 Stephen Silva So Bellarmine 19:40.6 9:14
221 Gabriel Olalde So Oakmont 19:51.7 9:19
222 Jose Tejeda So Hughson Union 22:00.3 10:20
223 Tarqi Kurdi So Junipero Serra 24:45.4 11:37
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: So 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Bellarmine
4-2-1-1-1
Gap: 0:29
62:51
12:34
5:54
57 Patrick Mccarthy
So
12:18
5:47
5
Joell Macias
So
12:26
5:50
9
Weston Raynak
So
12:37
5:55
12
James Cuff-alv
So
12:42
5:58
14
Matthew Nazari
So
12:48
6:00
17
Kiran Larney-b
So
12:50
6:02
22
Isaiah Amanuel
So
12:50
6:02
23
2 Granite Bay
2-4-3-3-2
Gap: 1:19
63:54
12:47
6:00
98 Michael Zagaynov
So
11:58
5:37
2
Kyle Miller
So
12:43
5:58
15
Robby Brown
So
12:48
6:01
18
Jonathan Romeo
So
13:09
6:11
30
Oliver Jacobsen
So
13:16
6:14
33
Nathan Wong
So
13:30
6:20
48
Brendan Arikawa
So
14:04
6:36
64
3 Alameda
5-2-2-2-3
Gap: 1:05
64:07
12:49
6:01
104 Patrick Nguyen
So
12:19
5:47
6
Emilio Cazares
Fr
12:23
5:49
8
Connor Lynch
So
12:39
5:56
13
Mitchell Tansey
So
13:22
6:17
37
Ian Pang
So
13:24
6:18
40
Jordan Lim
So
13:26
6:18
42
Benjamin Ting
So
13:27
6:19
45
4 Half Moon Bay
8-7-7-5-4
Gap: 0:52
65:21
13:04
6:08
139 John Helmling
So
12:31
5:53
11
Charlie Vail
So
12:55
6:04
24
Josh Warner-c
So
13:13
6:12
31
Thomas Hurrell
So
13:19
6:15
35
Author Mckenzie
So
13:23
6:17
38
Taro Tanaka
So
13:39
6:24
54
Miles Rogers
So
14:24
6:46
69
5 Junipero Serra
9-7-6-4-5
Gap: 1:17
66:01
13:12
6:12
161 Aidan Pond
So
12:45
5:59
16
Trey Alhorn
So
12:49
6:01
19
Mark Habelt
So
13:09
6:10
29
Logan Azem
So
13:17
6:14
34
Aidan Marca
So
14:02
6:35
63
Alan Ou
So
14:22
6:45
68
Curt Tyler
So
15:03
7:04
91
6 Henry M. Gunn
11-9-8-7-6
Gap: 0:37
66:12
13:14
6:13
171 Elijah Schachte
Fr
12:58
6:05
25
Ryan Wang
So
13:04
6:08
26
Mateo Xia
Fr
13:15
6:13
32
Kiran Flemish
Fr
13:22
6:16
36
Ryan Li
So
13:34
6:22
52
Joey Cianfich
Fr
13:37
6:24
53
Marco Rayner
Fr
14:28
6:48
72
7 Oakmont
3-6-5-6-7
Gap: 1:41
66:15
13:15
6:13
180 Christia Barajas
So
12:17
5:46
4
Sam Marchett
So
13:04
6:08
27
Brandon Frost
So
13:06
6:09
28
Nate Carter
So
13:50
6:29
59
Alex Zasso
So
13:59
6:34
62
Stephen Wilcox
So
14:36
6:51
78
Patrick Sanders
So
14:42
6:54
81
8 Crystal Springs Up.
1-1-4-8-8
Gap: 2:52
67:11
13:26
6:18
216 Jake Symonds
So
11:57
5:37
1
Wilser Vasquez
So
12:15
5:45
3
Tommy Yoon
So
13:34
6:22
51
Diego Garcia
So
14:35
6:51
77
Christop Lin
So
14:49
6:57
84
Kai Horkan
Fr
14:54
7:00
87
Evan Cook
So
14:58
7:01
90
9 Granada
10-10-9-9-9
Gap: 1:38
67:53
13:35
6:22
237 Thomas Mennink
So
12:49
6:01
20
Rocklin Dhaliwal
So
13:27
6:19
44
Cameron Gray
So
13:29
6:20
47
Jacob Walker
So
13:42
6:26
55
Ethan Erickson
So
14:27
6:47
71
Diego Donovan
So
14:29
6:48
75
James Wu
So
15:13
7:09
95
10 Los Altos
15-13-12-10-10
Gap: 0:22
68:34
13:43
6:26
276 Justin Reed
So
13:31
6:21
49
Shay Adams
So
13:34
6:22
50
Alex Carlton
So
13:43
6:27
56
Brent Abe-titc
So
13:53
6:31
60
Kyle Machnick
So
13:53
6:31
61
Samir Ibrahim
So
14:29
6:48
73
Aaron Bennett
So
15:05
7:05
92
11 Mills
13-11-11-11-11
Gap: 2:00
70:50
14:10
6:39
326 Andrew Arriola
So
13:26
6:18
41
Corey Nguyen
So
13:28
6:20
46
Lucas Jang
So
13:48
6:29
57
James Gayer
So
14:44
6:55
83
Kyle Wong
So
15:25
7:14
99
Karl Headley
So
16:03
7:32
107
Sergey Isayev
So
19:06
8:58
121
12 Lowell
6-5-10-12-12
Gap: 3:28
71:58
14:24
6:45
336 Norton Choy
So
12:23
5:49
7
Owen Choy
So
12:50
6:02
21
Avery Ulinskas
So
15:26
7:15
100
Christop Bautista
So
15:28
7:16
102
Nathanie Acido
So
15:51
7:26
106
Cian O'sulliv
So
16:14
7:37
109
Brandon Young
So
16:28
7:44
112
13 Albany
14-14-13-13-13
Gap: 1:48
71:55
14:23
6:45
359 Trevor Ryan
So
13:26
6:18
43
Joseph Doyle
So
14:07
6:38
66
Jakob Seidner
So
14:29
6:48
74
Ethan Chan
So
14:40
6:53
80
Trevor Buchan
So
15:14
7:09
96
Benjamin Colby
So
16:39
7:49
114
Liam Henson
So
16:49
7:54
116
14 Hughson Union
12-15-15-16-14
Gap: 2:23
74:55
14:59
7:02
428 Joseph Powers
So
13:24
6:17
39
David Brussow
So
14:51
6:58
85
Lance Walton
So
15:15
7:10
97
Colton Calbreat
So
15:38
7:20
103
Cerillos Jose
So
15:47
7:24
104
Francisc Gutierre
So
17:53
8:24
119
Jose Tejeda
So
22:00
10:20
125
15 Cesar Chavez (Stktn)
7-12-13-14-15
Gap: 6:54
81:06
16:13
7:37
430 Rolando Anaya
So
12:30
5:52
10
Eduardo Garcia
So
14:39
6:53
79
Ricardo Villagen
So
15:11
7:08
94
Leonardo Bravo
So
19:23
9:06
123
Royce Escalona
So
19:24
9:06
124








16 James Lick
17-16-15-15-16
Gap: 2:38
75:28
15:06
7:05
434 Melvin Estrada
So
14:05
6:37
65
Hugo Marquez
So
14:24
6:46
70
Nien Tran
So
14:53
6:59
86
Daniel Portillo
So
15:23
7:13
98
Brandon Cruz
So
16:43
7:51
115








17 Fred C. Beyer
16-17-17-17-17
Gap: 3:47
77:59
15:36
7:19
471 Cesar Salto
So
13:49
6:29
58
Jacob Manalo
So
14:42
6:54
82
Christia Rosa
So
15:49
7:26
105
Joseph Olivera
So
16:04
7:32
108
Leon Thompson
So
17:36
8:16
118








18 Carlmont
18-18-18-18-18
Gap: 2:21
78:16
15:39
7:21
477 Daniel Kholoden
So
14:17
6:42
67
Aaron George
So
14:30
6:48
76
Tyler Yamori Little
Fr
16:25
7:43
110
Jett Graham
So
16:27
7:43
111
Shuaib Khan
So
16:38
7:48
113
John La Grill
So
19:08
8:59
122




19 Newark Memorial
19-19-19-19-19
Gap: 2:14
77:33
15:31
7:17
488 Joseph Abad
So
14:54
7:00
88
Alexande Ocegueda
So
14:57
7:01
89
Mark Perez
So
15:07
7:06
93
Antonio Monroy
So
15:27
7:15
101
Kevin Deras Guerra
So
17:08
8:02
117
Cesar Castillo
So
17:58
8:26
120




Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Joshua White Jr Granada 15:15.8 5:13
2 Matthew Reddick Jr Granada 15:43.9 5:22
3 Shlok Bansal Jr Granada 15:45.5 5:23
4 Fabian Veerkamp Sr Palos Verdes 15:52.2 5:25
5 Andrew Walker Sr Granada 15:56.2 5:26
6 Christian Veerkamp So Palos Verdes 15:57.8 5:27
7 Andrew Romero Sr Bellarmine 15:58.2 5:27
8 Tate Nygren Jr Palos Verdes 16:02.7 5:29
9 Erik Anderson Jr Palos Verdes 16:04.8 5:29
10 Hunter Burczyk Sr Palos Verdes 16:11.3 5:32
11 Nick Franklin Jr Palos Verdes 16:19.8 5:34
12 Massimiliano Donati So SHC Prep 16:25.6 5:36
13 Ethan Fusselman Jr Clovis North 16:27 5:37
14 Yarin Dan So Granada 16:27.4 5:37
15 Patrick Reilly Jr Bellarmine 16:29.7 5:38
16 Surafuel Tesfay Sr Palos Verdes 16:32.1 5:39
17 Anthony Guerra So Granada 16:32.3 5:39
18 Yonatan Ocbai Sr SHC Prep 16:34.1 5:39
19 Andrew Lau Jr Granada 16:34.7 5:39
20 Thomas Karpishin Jr Hillsdale 16:36.1 5:40
21 Mason Avina Sr Palos Verdes 16:38.7 5:41
22 Nathan Liu Jr Bellarmine 16:40.5 5:41
23 Ian Lawrence Jr Lowell 16:45.7 5:43
24 Brendan Callagy Jr Junipero Serra 16:54.3 5:46
25 Rene Villeda So Piner 16:56.4 5:47
26 Jason Bruni Sr Bellarmine 16:58.7 5:48
27 Matthew Wilhem So Palos Verdes 16:59.4 5:48
28 Austin Reed Fr Palos Verdes 16:59.9 5:48
29 Dante Carollo Sr Bellarmine 17:03.4 5:49
30 Kyle Donahue Sr Bellarmine 17:06 5:50
31 Christopher Nip Sr SHC Prep 17:07.1 5:51
32 Christopher Hom Jr Bellarmine 17:08.8 5:51
33 Joshua Lee Jr Bellarmine 17:10.4 5:52
34 John Soler Jr SHC Prep 17:13.2 5:53
35 Kevin Plant Jr Granada 17:22.7 5:56
36 Jacob Huebert Jr Clovis North 17:23.2 5:56
37 Sean O'brien Sr Junipero Serra 17:23.7 5:56
38 Miller Craycraft Jr Bellarmine 17:25.5 5:57
39 Thomas Umhofer Jr Bellarmine 17:26.2 5:57
40 Lawrence Wu Jr SHC Prep 17:26.8 5:57
41 Connor Farrow Jr Fred C. Beyer 17:27.5 5:58
42 Ben Somma Sr Piner 17:28.6 5:58
43 Aidan Nicholas Jr Tamalpais 17:39.5 6:02
44 Luke Owens Jr Tamalpais 17:41.2 6:02
45 Ramir Smith Sr Alameda 17:42.2 6:03
46 Dylan Souza So SHC Prep 17:42.6 6:03
47 Brady Cardozo Jr Fred C. Beyer 17:43.2 6:03
48 Scott Anderson Sr Bellarmine 17:43.2 6:03
49 Ethan Swergold Jr Tamalpais 17:48.3 6:05
50 John Utecht Jr Sequoia 17:49 6:05
51 Luke Shannon Jr Crystal Springs Up. 17:49.3 6:05
52 Kevin Serrano Sr Galileo Academy 17:52 6:06
53 Cade Myers Jr Las Lomas 17:52.4 6:06
54 Weston Kietz Jr Sequoia 17:53.3 6:06
55 Marc Wong Jr SHC Prep 17:53.7 6:06
56 Pablo Anguiano Jr Piner 17:55.1 6:07
57 Ryan Lee Jr Lowell 17:55.6 6:07
58 Gavin Miller Jr Las Lomas 17:57.3 6:08
59 Tristan Paperno So Granite Bay 17:58.6 6:08
60 Jack Lewis Sr Junipero Serra 17:58.9 6:08
61 Rohan Sanda Jr Tamalpais 18:00.1 6:09
62 Ronan Gissler Sr SF University 18:09.8 6:12
63 Robert Clarke Sr Lowell 18:13.7 6:13
64 Evan Tsukahara Jr Bellarmine 18:15.4 6:14
65 Thomas Larkin Sr Granite Bay 18:16.8 6:14
66 Cameron Wade Jr Granite Bay 18:17.9 6:15
67 Addison Gaspar Jr Piner 18:18 6:15
68 Jason Li Sr SF University 18:19.8 6:15
69 Tirstan Chu Jr Alameda 18:20 6:15
70 Alex Halaszynski Jr Las Lomas 18:20.2 6:15
71 Jimmy Roe Sr Bellarmine 18:20.3 6:16
72 Thomas Brugnara So SHC Prep 18:20.3 6:16
73 Donald Chung Jr Lowell 18:22.5 6:16
74 Christopher Carmona Sr Bellarmine 18:23.9 6:17
75 Andrew Dolan Jr Granite Bay 18:26.3 6:18
76 Tenhir Iyer Sr Bellarmine 18:28.8 6:18
77 Jasper Schutt Jr SF University 18:30.8 6:19
78 Emil Rodriguiez Sr Lowell 18:32.5 6:20
79 Jack Zhong Sr Sequoia 18:37.7 6:21
80 Nicholas Melendez Jr Granada 18:39.4 6:22
81 Brian Yu Sr Galileo Academy 18:41.1 6:23
82 Jonathan Cole Jr SHC Prep 18:41.1 6:23
83 Jack Shores Jr Granite Bay 18:41.9 6:23
84 Alexander Kaattari-lim Jr Sequoia 18:42.4 6:23
85 Caleb Wiederhold Jr Granite Bay 18:42.8 6:23
86 Justin Luc Sr Lowell 18:43.7 6:24
87 Stefan Larson Jr Bellarmine 18:44 6:24
88 Luke Schuman-cawley So SHC Prep 18:44.6 6:24
89 Shahaf Dan Sr Granada 18:45 6:24
90 Ian Bailey Sr Bellarmine 18:48.6 6:25
91 Nick Marsano Sr Crystal Springs Up. 18:49.7 6:26
92 Cedric Wright Jr Fred C. Beyer 18:49.8 6:26
93 Riki Lee Sr Granite Bay 18:51.2 6:26
94 David Dung Sr SHC Prep 18:51.4 6:26
95 Matthew Atangan Jr Bellarmine 18:56.6 6:28
96 Brandon Hong So SHC Prep 18:56.6 6:28
97 Aravind Ulagappan Jr Las Lomas 18:58.8 6:29
98 Lucas Rosenberg Sr Hillsdale 19:03 6:30
99 Juian Van Bruaene Jr Bellarmine 19:04.5 6:31
100 Ralph Elias Jr Fred C. Beyer 19:08.3 6:32
101 Caleb Hardesty Jr Granada 19:08.3 6:32
102 William Sawrey Jr Bellarmine 19:11.7 6:33
103 Alson Jiang Jr Las Lomas 19:12.1 6:33
104 Ryan Sechler Jr Las Lomas 19:13.3 6:34
105 Zachariah Holder Sr Sequoia 19:15 6:34
106 Isaac Collibee Sr Sequoia 19:15.4 6:34
107 Ted Penner Jr Junipero Serra 19:15.8 6:34
108 Brandon Tu Sr Galileo Academy 19:19.6 6:36
109 Alec Iannuccilli Jr Crystal Springs Up. 19:23.7 6:37
110 Brandon Xu So SHC Prep 19:23.8 6:37
111 Andrew Perez Jr St. Paul 19:24.1 6:37
112 Cameron Johnson Jr Alameda 19:27.9 6:39
113 Thomas Baker Jr Las Lomas 19:30.4 6:39
114 Anthony Eva Jr Hillsdale 19:30.5 6:39
115 Dan Balboni Jr Bellarmine 19:31.3 6:40
116 Timothy Lin Sr Galileo Academy 19:31.4 6:40
117 Zachary Smith-russack Sr Lowell 19:32.8 6:40
118 Paul-jose Wong So SHC Prep 19:36.7 6:42
119 Zoji Bomya Sr Sequoia 19:37.3 6:42
120 Tanner Clayton Jr Hughson Union 19:37.3 6:42
121 Marcus Pineda So SHC Prep 19:44 6:44
122 Zachary Wong Jr Granite Bay 19:46.3 6:45
123 Bo Leschly Sr Menlo School 19:48.4 6:46
124 Mario Rapetto Jr El Camino (SSF) 19:49.9 6:46
125 Jason Fisher Jr Fred C. Beyer 19:52 6:47
126 Alan Tsui Sr Galileo Academy 19:52 6:47
127 Trevor Louie Jr Lowell 19:55.8 6:48
128 Joshua Phelps Jr Alameda 19:56 6:48
129 Sean Stebbins Jr Bellarmine 19:56.2 6:48
130 Justin Sherman Jr Lincoln (Stockton) 19:58.1 6:49
131 Yudi Lai Jr Lincoln (Stockton) 19:59.5 6:49
132 Ethan Holloway Jr Junipero Serra 20:00.1 6:50
133 Ryan Scibetta Jr Hillsdale 20:00.3 6:50
134 Alex Anaya Jr Junipero Serra 20:03.6 6:51
135 Alexander Schott Jr Roseville 20:03.8 6:51
136 Eric Cha Jr Lincoln (Stockton) 20:05.3 6:51
137 Travis Cox Sr Las Lomas 20:07.1 6:52
138 Joseph Ung Jr Lincoln (Stockton) 20:09.1 6:53
139 Nate Burrill Sr Sequoia 20:10 6:53
140 Ned Eyre So Menlo School 20:10.7 6:53
141 Zach Seveechfield Fr Encinal (Alameda) 20:12.8 6:54
142 Anthony O'dea Jr Las Lomas 20:13.5 6:54
143 Garmen Lin Jr Jefferson 20:13.5 6:54
144 Zac Scacco So Menlo School 20:13.9 6:54
145 Luke Virsik So Menlo School 20:14.4 6:54
146 Nicholas Chan Jr Lowell 20:16.1 6:55
147 Jeremy Raffetto Jr Junipero Serra 20:18.1 6:56
148 Simon Lau-shum Jr Las Lomas 20:19.7 6:56
149 Melvin Chang Sr Jefferson 20:23.3 6:58
150 Leroy Ng Sr SHC Prep 20:25.1 6:58
151 Justin French Sr Crystal Springs Up. 20:26.1 6:58
152 Matthew Wong Jr Westmoor 20:26.6 6:59
153 Ryan Glennon Jr Bellarmine 20:30.7 7:00
154 Will Malone Jr Junipero Serra 20:32.1 7:01
155 Ryan Gong Sr Granite Bay 20:33.9 7:01
156 Sean Macferrin Jr Bellarmine 20:35.9 7:02
157 Ethan De La Torre Jr Granada 20:36.1 7:02
158 Justin Lee Jr Jefferson 20:36.9 7:02
159 Christian Powell Jr Bellarmine 20:36.9 7:02
160 Tom Tran Sr Westmoor 20:37.5 7:02
161 Lovro Dukic Jr Bellarmine 20:37.6 7:02
162 Zachary Mccarthy Jr Bellarmine 20:39 7:03
163 William Norboe So Encinal (Alameda) 20:39 7:03
164 Max O'connor Jr Livermore 20:39 7:03
165 Tomoya Hirano Jr Hillsdale 20:39.8 7:03
166 Alvin Li So Encinal (Alameda) 20:43.1 7:04
167 Alexzander Johnston Jr Fred C. Beyer 20:44.4 7:05
168 Benny Situ Jr El Camino (SSF) 20:45.2 7:05
169 Clifford Stites Jr Lowell 20:45.3 7:05
170 Youssef Saleh Jr Lincoln (Stockton) 20:47.7 7:06
171 Nicholas Tong Jr SHC Prep 20:49.1 7:06
172 Jason Quintanilla Sr St. Paul 20:49.3 7:06
173 Grant Montgomery Jr Granada 20:49.7 7:07
174 Sawyer Kelly So Encinal (Alameda) 20:50.6 7:07
175 Gabe Gonzalez Sr Bellarmine 20:55.1 7:08
176 Kevin Richardson Jr Fred C. Beyer 20:55.5 7:08
177 Ty Svensson Jr San Mateo 20:57.9 7:09
178 Gabriel Gonzalez Aguilar Sr Westmoor 20:58.7 7:10
179 Justin Yoon Sr Las Lomas 21:00.9 7:10
180 Devin Moore Jr Hughson Union 21:03.7 7:11
181 Mario Campos Sr Westmoor 21:04.2 7:11
182 William Premo Jr Bellarmine 21:04.3 7:12
183 Cameron Deatley Jr Fred C. Beyer 21:05.5 7:12
184 Ryan Marquart Jr Las Lomas 21:07 7:12
185 William Heagerty Jr Bellarmine 21:07.1 7:12
186 Colin Li Sr Lowell 21:07.3 7:13
187 Ritwik Aluri Jr Granada 21:07.7 7:13
188 Andrew Marchasin Jr Hillsdale 21:10.8 7:14
189 Matias Solorzano Jr Alameda 21:13.7 7:15
190 Liam Heaney Jr SHC Prep 21:16.5 7:16
191 Felix Miyago Sr Hillsdale 21:22.2 7:18
192 Bryan Lopez Campos Jr Grace M. Davis 21:27.4 7:19
193 Alfred Ilog Jr Fred C. Beyer 21:29 7:20
194 Jon Jon Conklin Jr Granite Bay 21:36.9 7:23
195 William Abbott Sr Menlo School 21:39.5 7:24
196 Will Ducharme Jr Las Lomas 21:40.2 7:24
197 Siddarth Bokka Jr Granada 21:42.9 7:25
198 Tristan Scheetz Jr Bellarmine 21:46.4 7:26
199 Kevin Dunn Jr Lowell 21:46.7 7:26
200 David Atwater Jr Las Lomas 21:55.3 7:29
201 Teddy Liang Jr Menlo School 21:56.4 7:29
202 Gustavo Madrigal Jr James Lick 21:58.3 7:30 1/2 7/9 31/32
203 Cooper Andrews So Las Lomas 21:59.2 7:30
204 Matthew Larson Jr Granada 22:00 7:31
205 Jamison Hoy Fr Encinal (Alameda) 22:01.7 7:31
206 Ben Wu Fr Encinal (Alameda) 22:02.8 7:31
207 David Mulligan Jr Las Lomas 22:04.9 7:32
208 Devin Holloway Jr Junipero Serra 22:05.3 7:32
209 Calvin Brown Jr Junipero Serra 22:10.2 7:34
210 Joel Muncada Jr Bellarmine 22:13.6 7:35
211 Andre Amante Jr Westmoor 22:18.1 7:37
212 Michael Mcguire Jr Bellarmine 22:18.2 7:37
213 Thomas Davis-mena Jr Westmoor 22:22.1 7:38
214 Willem Loxley Sr Piner 22:25.3 7:39
215 Adrian DeLaRosa Jr James Lick 22:26.7 7:40 2/2 9/9 27/29
216 Luke Hofstetter Jr Hillsdale 22:27.8 7:40
217 Noel Miranda Jr Junipero Serra 22:28.2 7:40
218 Perez Daniel Jr El Camino (SSF) 22:37.3 7:43
219 Sunny Huynh Jr Jefferson 22:42 7:45
220 Christopher Sanchez Sr Westmoor 22:43.8 7:45
221 Ethan Lee Jr Las Lomas 22:44.5 7:46
222 Aaron Duong Jr El Camino (SSF) 22:49.8 7:48
223 Sven Schniedergers Jr Encinal (Alameda) 22:51.2 7:48
224 Nathan Angel Jr Hillsdale 22:59.1 7:51
225 Anthony Szeto Sr Westmoor 22:59.9 7:51
226 Matthew Hidde Jr Bellarmine 23:00 7:51
227 Shane Egan-perez Jr El Camino (SSF) 23:01.5 7:52
228 Ryan Lo Jr Westmoor 23:16.8 7:57
229 Aiden Herrera Jr Junipero Serra 23:18.3 7:57
230 Adam Murphy Jr Granada 23:19.9 7:58
231 Manuel Parreno Jr Fred C. Beyer 23:24.9 7:59
232 Matthew Sim Sr Junipero Serra 23:32.1 8:02
233 Matthew Hoffman Jr Roseville 23:36.1 8:03
234 Spencer Gaynor Jr Bellarmine 23:39.6 8:05
235 Adalan Salinas Carballar Jr Grace M. Davis 23:39.9 8:05
236 Nicholas Callan Sr Junipero Serra 23:43.6 8:06
237 Deco Ventura Fr Encinal (Alameda) 23:57.6 8:11
238 Jared Lee Fr Encinal (Alameda) 23:59.9 8:11
239 Alec Decontreras Jr Crystal Springs Up. 24:04.6 8:13
240 Cole Cleminshaw Fr Encinal (Alameda) 24:06.7 8:14
241 Cameron Hoy Jr Encinal (Alameda) 24:25.5 8:20
242 David Mendoza Sr Westmoor 24:55.1 8:30
243 Cole Niswander Jr Bellarmine 24:59.5 8:32
244 Manual Bernal Jr Hillsdale 25:06.9 8:34
245 Michael Gomez Jr Roberto Cruz L.Acad 25:12.9 8:36
246 Lemar Deguzman Jr Westmoor 25:23.9 8:40
247 Riley Sallander Jr Hillsdale 25:32.8 8:43
248 Garrett Camicia Jr Junipero Serra 25:51.1 8:49
249 Taylor Gudino Sr Junipero Serra 26:02 8:53
250 Giovanni Del Porto Jr Jefferson 26:08.6 8:55
251 Michael Yu Sr Sequoia 27:13 9:17
252 Unknown Unknown Hughson Union 29:36 10:06
253 Brady Perdue Sr Grace M. Davis 32:00 10:55
254 Jesus Duarte Sr Grace M. Davis 32:10 10:59
255 Eunish Shrestha Jr Hillsdale 32:15 11:00
256 Joeseph Digel Sr Sequoia 35:00 11:57
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Kamran Murray Fr Menlo School 12:05.6 5:41
2 Clem Welsh Fr Bellarmine 12:26.8 5:51
3 Collin Hepworth Fr Los Altos 12:41.4 5:57
4 Colin Wong Fr Oakmont 12:44.3 5:59
5 Gavin Vance Fr Granite Bay 12:54.5 6:04
6 Dylan Papenfuss Fr Bellarmine 13:09.3 6:11
7 Juan Vazquez Fr Seaside 13:10.3 6:11
8 Arya Maheshwari Fr Harker School 13:11 6:11
9 Theo Miller Fr Fred C. Beyer 13:13.6 6:13
10 Christian Avina Fr Sierra (Manteca) 13:19 6:15
11 Barrett Wong Fr Los Altos 13:20.4 6:16
12 Ryan Martin Fr Bellarmine 13:22.1 6:17
13 Justin Creamer Fr Menlo School 13:22.3 6:17
14 Aiden Theochung Fr Bellarmine 13:23.2 6:17
15 Irving Figueroa Fr Sierra (Manteca) 13:24.9 6:18
16 Tyler Nguyen Fr Bellarmine 13:25.2 6:18
17 Jacob Burrill Fr Sequoia 13:25.3 6:18
18 Ronan Byrne Fr Woodside Priory 13:25.5 6:18
19 Owen Deguzman Fr Lincoln (Stockton) 13:26.2 6:18
20 Sabastien Bachar Fr Urban School (SF) 13:30.5 6:21
21 Charlie Gillet Fr Sequoia 13:31.2 6:21
22 Keegan Thomas Fr Sierra (Manteca) 13:34.8 6:23
23 Aditya Singhvi Fr Harker School 13:35.4 6:23
24 Dylan Jones Fr Oakmont 13:39.5 6:25
25 Jason Aucello Fr Sierra (Manteca) 13:39.7 6:25
26 Ethan Apfelberg Fr Los Altos 13:42.7 6:26
27 Hans Holst Fr Los Altos 13:43.4 6:27
28 Tai Nguyen Fr Mountain View 13:43.5 6:27
29 Nicholas Jarymowicz Fr Bellarmine 13:44.9 6:27
30 Seiji Matsuda Fr Bellarmine 13:47.6 6:29
31 Joseph Sarmenta Fr Bellarmine 13:49.1 6:29
32 Matthew Giraudo Fr Bellarmine 13:50.2 6:30
33 Javed Saliman Fr Oakmont 13:50.2 6:30
34 Jonathan Crago Fr Livermore 13:50.4 6:30
35 Ilan Listgarten Fr Menlo School 13:51.6 6:30
36 Jacob Schnetz Fr Christian Brothers 13:54.5 6:32
37 Johnaton Malveaux Fr Lincoln (Stockton) 13:55.5 6:32
38 Alex Lebel Fr Granite Bay 13:56.7 6:33
39 Jack Stokes Fr Christian Brothers 13:57.3 6:33
40 Jacob Dyer Fr Mountain View 14:00.1 6:34
41 Nathan Chiochios Fr Los Altos 14:00.3 6:35
42 Niels Holst Fr Los Altos 14:01.1 6:35
43 Brennan Orman Fr Bellarmine 14:01.4 6:35
44 Benjamin Delfino Fr Christian Brothers 14:03.2 6:36
45 Jadan Wenceslao Fr Woodside Priory 14:03.3 6:36
46 Ryan Deangelis Fr Mountain View 14:03.6 6:36
47 Garrett Blosen Fr Bellarmine 14:04.4 6:36
48 Michael Megenney Fr Escalon 14:04.6 6:37
49 Ryan Hoopes Fr Livermore 14:04.7 6:37
50 Kai Weiner Fr Albany 14:04.7 6:37
51 Saul Mora Fr Woodside Priory 14:05.2 6:37
52 Joshua Oh Fr Woodside Priory 14:05.6 6:37
53 Zac Lara Fr Seaside 14:07.7 6:38
54 Otho Johnson Fr Granite Bay 14:08.2 6:38
55 Jonathan Cortez Fr James Lick 14:09.1 6:39 1/2 2/7 19/28
56 Ethan Stone Fr Mountain View 14:10.4 6:39
57 Elijah Tsai Fr Lincoln (Stockton) 14:11.7 6:40
58 Carson Miller Fr Woodside Priory 14:11.8 6:40
59 Enzo Sapojnikoff Fr Mountain View 14:12.1 6:40
60 Alex Jung Fr Albany 14:14.1 6:41
61 Victor Zhang Fr Albany 14:15.2 6:42
62 Silvano Mora Fr Hughson Union 14:17.4 6:43
63 Cole Gilbert Fr Woodside Priory 14:20.5 6:44
64 Earl Henderson Fr Lincoln (Stockton) 14:22.5 6:45
65 Erick Martinez Fr Bear Creek 14:23.4 6:45
66 Patricio Mejia Fr Roberto Cruz L.Acad 14:25.1 6:46
67 Mark Duncan Fr Christian Brothers 14:25.3 6:46
68 Joshua Bernard-pearl Fr Albany 14:27.5 6:47
69 Peyton Jenkins Fr Granite Bay 14:27.8 6:47
70 Nolan Topper Fr Bellarmine 14:27.8 6:47
71 Julian Johnson Fr Albany 14:28.2 6:48
72 Ryan Price Fr Christian Brothers 14:29.2 6:48
73 Joshua Ichiriu Fr Los Altos 14:29.3 6:48
74 Xavier Mcwilliams Fr Bellarmine 14:30.7 6:49
75 Brian Reyna Fr Granite Bay 14:31.3 6:49
76 Garrett Thrash Fr Granite Bay 14:33.2 6:50
77 Matthew Lum Fr Bellarmine 14:37 6:52
78 Elias Ramos Fr Livermore 14:37.2 6:52
79 Shea Ward Fr Sierra (Manteca) 14:38.6 6:52
80 Nicholas Chen Fr Albany 14:40.1 6:53
81 Matthew Abraham Fr Bellarmine 14:40.3 6:53
82 David Zis Fr Bellarmine 14:40.8 6:54
83 Elvis Gomez Fr Bellarmine 14:42.7 6:54
84 Rafael Lobo Fr Christian Brothers 14:42.9 6:55
85 Connor Lambeth Fr Escalon 14:43.1 6:55
86 Galen Topper Fr Bellarmine 14:43.7 6:55
87 Sean Mahoney Fr Oakmont 14:44.4 6:55
88 Joshua Zatarain Fr Lincoln (Stockton) 14:45.2 6:56
89 Dominick Banke Fr Livermore 14:45.3 6:56
90 Brandon Grandeja Fr Escalon 14:45.8 6:56
91 Jose Ramirez Fr Seaside 14:46.4 6:56
92 Justin Centers Fr Lincoln (Stockton) 14:47.4 6:57
93 Christian Yarwood Fr Bellarmine 14:48.7 6:57
94 Brian Alson Fr Sierra (Manteca) 14:49.2 6:57
95 Adam Davies Fr Oakmont 14:50.1 6:58
96 Derek Fukuda Fr Granite Bay 14:50.7 6:58
97 Joshua Lo Fr Sequoia 14:50.7 6:58
98 Peter Lucio Fr Bear Creek 14:51.7 6:59
99 Diego Velich Fr Urban School (SF) 14:53.6 7:00
100 Alex Ferfas Fr Sequoia 14:53.9 7:00
101 Ajay Mallya Fr Bellarmine 14:55.6 7:00
102 Omar Fimbres Fr James Lick 14:55.9 7:01 2/2 5/7 19/28
103 Zack Sloan Fr Bellarmine 14:56.3 7:01
104 Roland Martinez Luna Fr Menlo School 14:58.2 7:02
105 Billy Chesney Fr Newark Memorial 14:58.2 7:02
106 Eric Javier Fr Granite Bay 14:58.3 7:02
107 Gio Jamosmos Fr Lincoln (Stockton) 14:58.4 7:02
108 Matthew Ring Fr Woodside Priory 14:59.4 7:02
109 Mark Nishikubo Fr Livermore 15:00.2 7:03
110 Zach Van Zwaluwenburg Fr Sierra (Manteca) 15:00.4 7:03
111 Trevor Flores Fr Lincoln (Stockton) 15:00.7 7:03
112 Dylan Loth Fr Lincoln (Stockton) 15:00.9 7:03
113 Gabriel Mendez Fr Roberto Cruz L.Acad 15:07.1 7:06
114 Tu Ngo Fr Fred C. Beyer 15:07.3 7:06
115 Aiden Wallace Fr Bear Creek 15:08.7 7:07
116 Remi Reinking Fr Los Altos 15:08.8 7:07
117 Brian Gamino Fr Bear Creek 15:09.6 7:07
118 Samuel Blattner Fr Albany 15:11.3 7:08
119 Jensen Koberlein Fr Bellarmine 15:12.3 7:08
120 Daniel Vaca Fr Bellarmine 15:12.6 7:08
121 Alex Valdes Fr Bellarmine 15:14.6 7:09
122 Chris Barton Fr Newark Memorial 15:15.6 7:10
123 Kaishuu Shinozaki-conefre Fr Bellarmine 15:16.6 7:10
124 Ansh Nagwekir Fr Bellarmine 15:16.9 7:10
125 Zane Koverman Fr Bellarmine 15:17.3 7:11
126 Dante Wynn Fr Lincoln (Stockton) 15:18 7:11
127 Justin Rosen Fr Los Altos 15:18.1 7:11
128 Julian Rodriguez Fr Antioch 15:20.6 7:12
129 Christian Klostermann Fr Bellarmine 15:23.8 7:14
130 David Mendoza Fr Grace M. Davis 15:24.6 7:14
131 Ryan Belleto Fr Escalon 15:27.5 7:15
132 Zain Merchant Fr Los Altos 15:29.7 7:16
133 John Lynch Fr Harker School 15:31 7:17
134 Adam Bowen Fr Oakmont 15:31 7:17
135 Michael Nesbitt Fr Lincoln (Stockton) 15:31 7:17
136 Jake Testa Fr Bellarmine 15:32.9 7:18
137 Helio Prado Fr Lincoln (Stockton) 15:36.3 7:20
138 Logan Mendes Fr Escalon 15:36.7 7:20
139 Jason Lin Fr Harker School 15:37 7:20
140 Michael Cassidy Fr Oakmont 15:37.2 7:20
141 Diego Estrada Fr Grace M. Davis 15:37.4 7:20
142 Jaden Kim Fr Woodside Priory 15:38 7:20
143 Nicholas Hillburn Fr Granite Bay 15:38.4 7:21
144 Aidan Siegal Fr Vanguard CP 15:39.5 7:21
145 Evan Medel Fr Newark Memorial 15:41.4 7:22
146 Mitchell Lo Fr Lincoln (Stockton) 15:44.9 7:24
147 Ike Cooper Fr Vanguard CP 15:46.9 7:25
148 Luke Fry Fr Bear Creek 15:51.5 7:27
149 Fernando Salvador Fr Bellarmine 15:52.5 7:27
150 Brandon Barros Fr Antioch 15:52.6 7:27
151 Zach Centeno Fr Hughson Union 15:57.3 7:29
152 Aayush Goyal Fr Menlo School 15:58.2 7:30
153 David Daniels Fr Bellarmine 15:59 7:30
154 Joshua Kim Fr Los Altos 15:59.6 7:31
155 Alex Claure Fr Bellarmine 15:59.8 7:31
156 Caelan Milligan Fr Roseville 16:00.5 7:31
157 Grant Johnson Fr Bear Creek 16:01.9 7:32
158 Andrew Sasamori Fr Mountain View 16:01.9 7:32
159 Henry Lipson Fr Urban School (SF) 16:02.6 7:32
160 Victor Mendoza Fr Piner 16:03.6 7:32
161 Josiah Alpher Fr Livermore 16:04.6 7:33
162 John Freeman Fr Hughson Union 16:05.3 7:33
163 Moises Hernandez Fr Seaside 16:11.5 7:36
164 Dominic Westberg Fr Roseville 16:14.4 7:37
165 Nicholas Long Fr Seaside 16:14.8 7:38
166 Anthony Nguyen Fr Bear Creek 16:17.7 7:39
167 Grant Aistrup Fr Bear Creek 16:18 7:39
168 Paul Vestal Fr Oakmont 16:19 7:40
169 Luis Callahan Fr Bellarmine 16:21.7 7:41
170 Aaron Lipp Fr Woodside Priory 16:21.9 7:41
171 Sam Rosen Fr Woodside Priory 16:24.6 7:42
172 Jack Randazzo Fr Bellarmine 16:25.5 7:43
173 John Agarpao Fr Bellarmine 16:25.7 7:43
174 Moises Rodriguez Fr Newark Memorial 16:26.6 7:43
175 Christian Abad Fr Newark Memorial 16:26.9 7:43
176 Benjamin Schembri Fr Sequoia 16:27.8 7:44
177 Hadomi De Araujo Fr Oakmont 16:28.1 7:44
178 Ricardo Arevelo Fr Fred C. Beyer 16:29.3 7:44
179 Elijah Leshnick Fr Urban School (SF) 16:29.9 7:45
180 Eric Marchant Fr Bellarmine 16:33.5 7:46
181 Ethan Hart Fr Lincoln (Stockton) 16:34 7:47
182 Elias Smith Fr Sequoia 16:38.5 7:49
183 Luca Chen Fr Los Altos 16:38.6 7:49
184 Shoaib Valani Fr Bellarmine 16:42 7:50
185 Thomas Lilygren Fr Los Altos 16:43.4 7:51
186 Ashwyn Yeo Fr Los Altos 16:45.5 7:52
187 Ryan Nayebi Fr Woodside Priory 16:53 7:56
188 Robert Saenz Fr Oakmont 16:53.3 7:56
189 Ransom Allen Fr Granite Bay 17:13.3 8:05
190 Andres Miguel Fr Seaside 17:15.2 8:06
191 Bobby Youstra Fr Woodside Priory 17:16.6 8:07
192 Gabriel Gicale Fr Los Altos 17:22.5 8:09
193 Antony Espino Fr Bear Creek 17:24.1 8:10
194 Ethan Meyer Fr Bear Creek 17:24.2 8:10
195 Michael Eng Fr Harker School 17:25.2 8:11
196 Steven Gyman Fr Bear Creek 17:26 8:11
197 Angelo Alonso Fr Bellarmine 17:27.8 8:12
198 Henry Stanger Fr Woodside Priory 17:32.1 8:14
199 Corbin Belcher Fr Lincoln (Stockton) 17:34.9 8:15
200 Logan Thomas Fr Hughson Union 17:35.3 8:15
201 Jackson Palmer Fr Lincoln (Stockton) 17:50.8 8:23
202 Nate Lime Fr Bear Creek 17:57.7 8:26
203 Hersan Calderon Fr Antioch 18:02.7 8:28
204 Andre Garcia Fr Bear Creek 18:09.4 8:31
205 Timothy Basa Fr Newark Memorial 18:09.4 8:31
206 Hunter Pacheco Fr Bear Creek 18:10.1 8:32
207 Elijah Zuniga Fr Fred C. Beyer 18:37.4 8:45
208 Dario Salinas Fr Hughson Union 18:38 8:45
209 Jaden Park Fr Bellarmine 18:55.5 8:53
210 Vinh Tran Fr Newark Memorial 18:58.8 8:55
211 Jack Best-silva Fr Lincoln (Stockton) 19:24.3 9:07
212 Elliot Fry Fr Bear Creek 19:26.3 9:08
213 Josh Battise Fr Oakmont 19:45.6 9:17
214 Isaiah Mendez Fr Antioch 19:50.7 9:19
215 Kevin Payton Fr Bear Creek 20:09.8 9:28
216 Isaiah Daguman Fr Bear Creek 20:16.8 9:31
217 Yirlan Arteaga Fr Roberto Cruz L.Acad 20:19.4 9:32
218 Arth Shukla Fr Sequoia 20:21.7 9:34
219 Eduardo Alcantar Fr Piner 20:26.5 9:36
220 Gonzalo Leal Fr Escalon 21:06.7 9:55
221 Hallier Corres-flores Fr Seaside 21:09.6 9:56
222 Mark Jantz Fr Lincoln (Stockton) 21:28.9 10:05
223 Joao Borba Fr Vanguard CP 22:35 10:36
224 Andrew Ramos Fr Roberto Cruz L.Acad 25:20.4 11:54
225 Timothy O'toole Fr Vanguard CP 35:00 16:26
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.