Davis High Results from the Delta League #1 at Cherry Island Sports Complex on 9/26/18

Boys Results and Stats

Switch to Girls

Boys Individual Results

Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmnts
Adkins, Tyler Fr F/S 12:09 6:20 1.92 78/148 22/39 22/39 2/3
Anderson, Braden Fr F/S 12:19 6:25 1.92 85/148 24/39 24/39 2/3
Arias, Carson Sr V 23:15.5 7:45 3 88/93 24/24 24/24 1/1
Ayers, Zachary Fr F/S 10:41.9 5:34 1.92 12/148 3/39 3/39 2/7
Blakewell, Nick Jr V 18:32.4 6:11 3 49/93 13/24 13/24 2/3
Campos, Carlos-Miguel So F/S 12:28.4 6:30 1.92 92/148 27/39 27/39 1/2 13:30
(1:02,7.6)
13:30
(1:02,7.6)
13:30
(1:02,7.6)
Great Job! (LY, LR, PR)
Castiglioni, Zeno Jr V 15:36.1 5:12 3 3/93 2/24 2/24 1/7 16:16
(0:40,4.0)
16:16
(0:40,4.0)
16:16
(0:40,4.0)
16:16
(0:40,4.0)
Great Job! (LY, LR, PR, DPR)
Cosgrave, Travis Sr V 21:07.9 7:03 3 83/93 19/24 19/24 2/2 22:04
(0:56,4.2)
22:04
(0:56,4.2)
22:04
(0:56,4.2)
21:03 Great Job! (LY, LR, PR)
Detrick, Allen So F/S 14:44.8 7:41 1.92 133/148 35/39 35/39 1/2
Dudley, Cole Fr F/S 11:19.2 5:54 1.92 36/148 11/39 11/39 2/5
Dulcich, Kellen Fr F/S 12:08.9 6:20 1.92 77/148 21/39 21/39 2/3
Dunn, Julian Fr F/S 10:58.2 5:43 1.92 24/148 8/39 8/39 2/7
Ferguson, Cooper Fr F/S 11:31.5 6:00 1.92 45/148 14/39 14/39 2/5
Ferrick, Dice Jr V 15:40.3 5:13 3 7/93 3/24 3/24 2/7 16:47
(1:07,6.6)
Great Job! (DPR)
Fiehn, Ludwig Sr V 18:06 6:02 3 44/93 10/24 10/24 2/4 18:33
(0:27,2.4)
18:33
(0:27,2.4)
18:33
(0:27,2.4)
18:33
(0:27,2.4)
Great Job! (LY, LR, PR, DPR)
Gregg, Bryce Sr V 15:47.1 5:16 3 8/93 4/24 4/24 2/6 16:24
(0:37,3.8)
16:24
(0:37,3.8)
16:24
(0:37,3.8)
16:24
(0:37,3.8)
Great Job! (LY, LR, PR, DPR)
Guerrero, Richard So F/S 12:56.5 6:44 1.92 105/148 29/39 29/39 1/2
Hackett, Tai So F/S 12:02.1 6:16 1.92 70/148 18/39 18/39 2/3 12:25
(0:23,3.1)
12:25
(0:23,3.1)
12:25
(0:23,3.1)
Great Job! (LY, LR, PR)
Henricson, Kyle Sr V 15:57.5 5:19 3 10/93 5/24 5/24 2/6 16:13
(0:15,1.6)
16:13
(0:15,1.6)
16:13
(0:15,1.6)
16:13
(0:15,1.6)
Great Job! (LY, LR, PR, DPR)
Heringer, Christian Fr F/S 13:29.1 7:01 1.92 120/148 31/39 31/39 2/2 Great Job! (PG)
Ho, Jonathan So F/S 15:42.6 8:11 1.92 142/148 38/39 38/39 1/1
Hymus, Leo Fr F/S 12:05.9 6:18 1.92 73/148 20/39 20/39 2/3
Inouye, Scott Fr F/S 14:48.7 7:43 1.92 134/148 36/39 36/39 1/2
Jiang, Zhiyang Fr F/S 12:04.3 6:17 1.92 72/148 19/39 19/39 2/3
Kaufman, Aleksei Sr V 21:07.4 7:02 3 82/93 18/24 18/24 2/2
Keegan, Kevan Fr F/S 15:04.4 7:51 1.92 137/148 37/39 37/39 1/2
Keller, Rowan So F/S 11:27.8 5:58 1.92 42/148 13/39 13/39 2/5 12:19
(0:52,7.0)
12:19
(0:52,7.0)
12:19
(0:52,7.0)
Great Job! (LY, LR, PR)
Kirsch, Silas Sr V 23:15.2 7:45 3 87/93 23/24 23/24 1/1 23:45
(0:30,2.1)
23:45
(0:30,2.1)
23:45
(0:30,2.1)
23:45
(0:30,2.1)
Great Job! (LY, LR, PR, DPR)
Koenig, Sam So F/S 11:57.8 6:14 1.92 64/148 17/39 17/39 2/3
Langreck, Philip So F/S 13:22.8 6:58 1.92 118/148 30/39 30/39 2/2 13:15 13:15 13:15
Layman, Sean So F/S 10:47.9 5:37 1.92 15/148 6/39 6/39 2/7 12:20
(1:32,12.4)
12:20
(1:32,12.4)
12:20
(1:32,12.4)
Great Job! (LY, LR, PG, PR)
Leistikow, James Jr V 18:24.3 6:08 3 46/93 12/24 12/24 2/4
Liu, Zhuqing Fr F/S 14:30.3 7:33 1.92 132/148 34/39 34/39 2/2
Lynch, Gavin Fr F/S 12:28.2 6:30 1.92 91/148 26/39 26/39 2/2
Maes, Luca Fr F/S 10:38.7 5:33 1.92 10/148 2/39 2/39 2/7
Maes, Tavi Fr F/S 10:36.7 5:32 1.92 8/148 1/39 1/39 4/7
Mayr, Eli So F/S 11:21.3 5:55 1.92 39/148 12/39 12/39 2/5
McIlraith, Connor So F/S 12:34.4 6:33 1.92 96/148 28/39 28/39 1/2
McKinney, Kavi So F/S 11:32.2 6:01 1.92 46/148 15/39 15/39 2/3 12:47
(1:15,9.7)
12:47
(1:15,9.7)
12:47
(1:15,9.7)
Great Job! (LY, LR, PR)
Nolberg, Jacob So F/S 16:46 8:44 1.92 147/148 39/39 39/39 1/1
Norton, Ben Fr F/S 11:53.9 6:12 1.92 57/148 16/39 16/39 2/3 Great Job! (PG)
Perry, Adam Fr F/S 11:15.4 5:52 1.92 34/148 10/39 10/39 2/7
Perry, Addison Jr V 20:44 6:55 3 78/93 15/24 15/24 2/3
Ramakrishnan, Arvind Sr V 18:16.7 6:06 3 45/93 11/24 11/24 2/4 18:28
(0:11,1.0)
18:28
(0:11,1.0)
18:28
(0:11,1.0)
18:02 Great Job! (LY, LR, PR)
Rashid, Luke So F/S 10:51.6 5:39 1.92 21/148 7/39 7/39 2/7 11:30
(0:39,5.6)
11:30
(0:39,5.6)
11:30
(0:39,5.6)
Great Job! (LY, LR, PR)
Rockwell, Kevin So F/S 10:43.7 5:35 1.92 13/148 4/39 4/39 2/7
Ruiz-Jimenez, Daniel Jr V 21:33.6 7:11 3 86/93 22/24 22/24 1/2
Sanchirico, Sepp So F/S 10:47 5:37 1.92 14/148 5/39 5/39 2/7 Great Job! (SBP)
Soto, Juan Jr V 20:59.9 7:00 3 81/93 17/24 17/24 2/2
Sturm, Tristan Sr V 16:55.7 5:39 3 26/93 7/24 7/24 2/6 17:01
(0:06,0.5)
17:01
(0:06,0.5)
17:01
(0:06,0.5)
17:01
(0:06,0.5)
Great Job! (LY, LR, PR, DPR)
Sweet, Nathan Sr V 17:34.8 5:52 3 40/93 9/24 9/24 2/5 18:24
(0:49,4.4)
18:24
(0:49,4.4)
18:24
(0:49,4.4)
17:52
(0:17,1.6)
Great Job! (LY, LR, PR, DPR)
Toups, Austin Jr V 21:11.2 7:04 3 84/93 20/24 20/24 2/2
Tran, Adam Sr V 17:22.6 5:48 3 35/93 8/24 8/24 2/6 17:41
(0:19,1.7)
17:41
(0:19,1.7)
17:41
(0:19,1.7)
17:40
(0:17,1.6)
Great Job! (LY, LR, PR, DPR)
Tucker, Ansel So V 15:29.5 5:10 3 1/93 1/24 1/24 1/7 16:37
(1:07,6.7)
16:37
(1:07,6.7)
16:37
(1:07,6.7)
16:36
(1:07,6.7)
Great Job! (LY, LR, PR, DPR)
Turkovich, Avery Jr V 21:19.7 7:07 3 85/93 21/24 21/24 2/2
Uriarte, Rod Miguel So F/S 14:09.4 7:22 1.92 128/148 33/39 33/39 2/2 15:35
(1:25,9.1)
15:35
(1:25,9.1)
15:35
(1:25,9.1)
Great Job! (LY, LR, PR)
Vikstrom, Eli Jr V 19:34.8 6:32 3 66/93 14/24 14/24 2/3
West, Sean Sr V 20:45.5 6:55 3 79/93 16/24 16/24 2/2 20:45 20:45 20:45 19:47
Winsor, Cody Fr F/S 12:09.6 6:20 1.92 79/148 23/39 23/39 1/3
Wittkop, Cole Fr F/S 10:59 5:43 1.92 25/148 9/39 9/39 2/7 Great Job! (SBP)
Zarate-Sanchez, Juan Sr V 16:44.3 5:35 3 21/93 6/24 6/24 2/6 16:41
Zhao, Joshua Fr F/S 12:27.1 6:29 1.92 90/148 25/39 25/39 2/2
Zimmermann, Aidan So F/S 13:51.2 7:13 1.92 125/148 32/39 32/39 2/2
Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmts

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago.
  • LR = Beat time from the most recent running of this course.
  • PR = Set a new PR on this course. A "Course PR".
  • PG = Beat personal goal.
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.
  • DPR = A "Distance Personal Record" - the personal best time considering distance only, not unique course characteristics. Applicable for 2, 3, and 3.1 mile courses.
  • DSR = A "Distance Season Record" - same as above, but for the current season only.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Boys Team Results

Team Rank of Finish Time
Gap
Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)
V 1st 5 2/6 78:31
0:28
3 5:14 5:10 5:19 29 5:13 81:09
(2:38,3.3)
81:09
(2:38,3.3)
81:09
(2:38,3.3%)
Your Team ROCKS! (LY, LR, PR) Ansel Tucker (1), Zeno Castiglioni (3), Dice Ferrick (7), Bryce Gregg (8), Kyle Henricson (10)
V 2nd 5 2/4 86:43
1:22
3 5:47 5:35 6:02 50 5:27 83:05 83:05 83:05 Juan Zarate-Sanchez (5), Tristan Sturm (9), Adam Tran (10), Nathan Sweet (12), Ludwig Fiehn (14)
V 3rd 5 2/3 95:32
2:27
3 6:22 6:06 6:55 51 5:42 85:41 85:41 85:41 Arvind Ramakrishnan (7), James Leistikow (8), Nick Blakewell (9), Eli Vikstrom (12), Addison Perry (15)
V 4th 5 2/2 105:12
0:26
3 7:01 6:55 7:04 45 6:17 91:11 91:11 91:11 Sean West (7), Juan Soto (8), Aleksei Kaufman (9), Travis Cosgrave (10), Austin Toups (11)
F/S 1st 5 2/7 53:28
0:10
1.92 5:34 5:32 5:37 57 5:28 55:22
(1:54,3.4)
55:22
(1:54,3.4)
55:22
(1:54,3.4%)
Your Team ROCKS! (LY, LR, PR) Tavi Maes (8), Luca Maes (10), Zachary Ayers (12), Kevin Rockwell (13), Sepp Sanchirico (14)
F/S 2nd 5 2/7 54:52
0:28
1.92 5:43 5:37 5:52 35 5:38 59:03
(4:11,7.1)
59:03
(4:11,7.1)
59:03
(4:11,7.1%)
Your Team ROCKS! (LY, LR, PR) Sean Layman (2), Luke Rashid (6), Julian Dunn (7), Cole Wittkop (8), Adam Perry (12)
F/S 3rd 5 2/3 57:12
0:13
1.92 5:58 5:54 6:01 41 5:51 60:40
(3:28,5.7)
60:40
(3:28,5.7)
60:40
(3:28,5.7%)
Your Team ROCKS! (LY, LR, PR) Cole Dudley (5), Eli Mayr (7), Rowan Keller (8), Cooper Ferguson (10), Kavi McKinney (11)
F/S 4th 5 2/3 60:04
0:12
1.92 6:15 6:12 6:18 40 6:08 61:59
(1:55,3.1)
61:59
(1:55,3.1)
61:59
(1:55,3.1%)
Your Team ROCKS! (LY, LR, PR) Ben Norton (4), Sam Koenig (6), Tai Hackett (9), Zhiyang Jiang (10), Leo Hymus (11)
F/S 5th 5 2/2 61:14
0:18
1.92 6:23 6:20 6:29 31 6:21 63:19
(2:05,3.3)
63:19
(2:05,3.3)
63:19
(2:05,3.3%)
Your Team ROCKS! (LY, LR, PR) Kellen Dulcich (3), Tyler Adkins (4), Cody Winsor (5), Braden Anderson (8), Joshua Zhao (11)
F/S 6th 5 1/2 63:50
0:55
1.92 6:39 6:30 6:58 28 6:39 65:56
(2:05,3.2)
65:56
(2:05,3.2)
65:56
(2:05,3.2%)
Your Team ROCKS! (LY, LR, PR) Gavin Lynch (2), Carlos-Miguel Campos (3), Connor McIlraith (4), Richard Guerrero (7), Philip Langreck (12)
F/S 7th 5 2/2 70:45
1:16
1.92 7:22 7:01 7:41 35 7:05 85:44
(14:59,17.5)
85:44
(14:59,17.5)
85:44
(14:59,17.5%)
Your Team ROCKS! (LY, LR, PR) Christian Heringer (5), Aidan Zimmermann (6), Rod Miguel Uriarte (7), Zhuqing Liu (8), Allen Detrick (9)
Team Rank of Finish Time Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Ansel Tucker So Davis High 15:29.5 5:10 1/24 1/24 1/7 16:37
(1:07)
16:37
(1:07)
16:37
(1:07)
Great Job! (LY, LR, PR)
2 Matt Strangio Jr Jesuit 15:34.8 5:12
3 Zeno Castiglioni Jr Davis High 15:36.1 5:12 2/24 2/24 1/7 16:16
(0:40)
16:16
(0:40)
16:16
(0:40)
Great Job! (LY, LR, PR)
4 Chase Gordon Jr Jesuit 15:36.9 5:12
5 Colin Ryan Sr Jesuit 15:37.8 5:13
6 Gabriel Lovely Sr Jesuit 15:38.7 5:13
7 Dice Ferrick Jr Davis High 15:40.3 5:13 3/24 3/24 2/7
8 Bryce Gregg Sr Davis High 15:47.1 5:16 4/24 4/24 2/6 16:24
(0:37)
16:24
(0:37)
16:24
(0:37)
Great Job! (LY, LR, PR)
9 Anthony Rogado Sr Jesuit 15:52.2 5:17
10 Kyle Henricson Sr Davis High 15:57.5 5:19 5/24 5/24 2/6 16:13
(0:15)
16:13
(0:15)
16:13
(0:15)
Great Job! (LY, LR, PR)
11 Miles Worthen Sr Jesuit 16:04.2 5:21
12 Antonio Vargas Sr Jesuit 16:16 5:25
13 Ryan Bradley Sr Sheldon (CA) 16:18.2 5:26
14 Colin Brannan Sr Jesuit 16:18.5 5:26
15 Seamus Caslin Sr Jesuit 16:19.2 5:26
16 Jason Holland-Morrison Sr Franklin (EG) 16:21.2 5:27
17 Aidan Singh Jr Pleasant Grove 16:36.6 5:32
18 Noah Vasquez Jr Cosumnes Oaks 16:36.9 5:32
19 Chas O'Bear Fr Pleasant Grove 16:40.5 5:34
20 Manuel Lara Jr Sheldon (CA) 16:43.5 5:35
21 Juan Zarate-Sanchez Sr Davis High 16:44.3 5:35 6/24 6/24 2/6
22 Jayson Leach Jr Jesuit 16:45.5 5:35
23 Joseph Babbit Jr Cosumnes Oaks 16:50.1 5:37
24 Talon Krieger Jr Jesuit 16:54.2 5:38
25 Todd Russell Sr Jesuit 16:54.5 5:38
26 Tristan Sturm Sr Davis High 16:55.7 5:39 7/24 7/24 2/6 17:01
(0:06)
17:01
(0:06)
17:01
(0:06)
Great Job! (LY, LR, PR)
27 Joshua Baptiste Jr Cosumnes Oaks 17:00.8 5:40
28 Jacob Grupe Sr Cosumnes Oaks 17:04.5 5:42
29 John Williams So Pleasant Grove 17:04.7 5:42
30 Martin Smith Jr Jesuit 17:08.9 5:43
31 Robert Canalas Sr Jesuit 17:09.8 5:43
32 Michael Benavidez So Sheldon (CA) 17:13.2 5:44
33 Roman Walton So Cosumnes Oaks 17:18.8 5:46
34 Demetri Petuskey Jr Jesuit 17:19.7 5:47
35 Adam Tran Sr Davis High 17:22.6 5:48 8/24 8/24 2/6 17:41
(0:19)
17:41
(0:19)
17:41
(0:19)
Great Job! (LY, LR, PR)
36 Gavin Sou Sr Sheldon (CA) 17:24.7 5:48
37 Andrew Jackson Jr Pleasant Grove 17:29.3 5:50
38 Joseph Blakely Sr Pleasant Grove 17:33.1 5:51
39 Coby Hallman Sr Cosumnes Oaks 17:33.5 5:51
40 Nathan Sweet Sr Davis High 17:34.8 5:52 9/24 9/24 2/5 18:24
(0:49)
18:24
(0:49)
18:24
(0:49)
Great Job! (LY, LR, PR)
41 Nick Myers Sr Pleasant Grove 17:42.8 5:54
42 Isaac McInnes Sr Sheldon (CA) 17:48.8 5:56
43 Russell Kustic Sr Jesuit 18:02.1 6:01
44 Ludwig Fiehn Sr Davis High 18:06 6:02 10/24 10/24 2/4 18:33
(0:27)
18:33
(0:27)
18:33
(0:27)
Great Job! (LY, LR, PR)
45 Arvind Ramakrishnan Sr Davis High 18:16.7 6:06 11/24 11/24 2/4 18:28
(0:11)
18:28
(0:11)
18:28
(0:11)
Great Job! (LY, LR, PR)
46 James Leistikow Jr Davis High 18:24.3 6:08 12/24 12/24 2/4
47 Jordan Joshua Jr Sheldon (CA) 18:25.6 6:09
48 Evan Roybal Jr Sheldon (CA) 18:32.4 6:11
49 Nick Blakewell Jr Davis High 18:32.4 6:11 13/24 13/24 2/3
50 Tommy Nguyen Jr Cosumnes Oaks 18:36.8 6:12
51 Ryan Rush Jr Jesuit 18:41.5 6:14
52 Eric Huitt Jr Jesuit 18:45.3 6:15
53 Benjamin Flores Sr Jesuit 18:48.4 6:16
54 Jeremy Daneluk Sr Franklin (EG) 18:48.8 6:16
55 Arturo Tovar Sr Franklin (EG) 18:49.3 6:16
56 Yousef Adam Sr Elk Grove 18:50 6:17
57 Puneet Kaler Jr Cosumnes Oaks 18:51.7 6:17
58 Marcelino Vazquez Sr Elk Grove 18:51.8 6:17
59 Donovan Guertin So Pleasant Grove 18:59.1 6:20
60 Gamiel Ortigoza Jr Franklin (EG) 19:03 6:21
61 Tyler Yeates Jr Cosumnes Oaks 19:03.6 6:21
62 Dalton Bickel Jr Cosumnes Oaks 19:14.7 6:25
63 Joshua Daniels Jr Sheldon (CA) 19:21.5 6:27
64 Brandon Casey Sr Cosumnes Oaks 19:25.9 6:29
65 Austin Dusa Jr Pleasant Grove 19:30.6 6:30
66 Eli Vikstrom Jr Davis High 19:34.8 6:32 14/24 14/24 2/3
67 Alexander Vail Jr Franklin (EG) 19:37 6:32
68 Alec Mlikotin Sr Jesuit 19:50.2 6:37
69 Aaron Lam Jr Cosumnes Oaks 20:00.2 6:40
70 Joshua Bozarth Sr Franklin (EG) 20:08.1 6:43
71 Alexander Collins Jr Cosumnes Oaks 20:12.5 6:44
72 James Easter Sr Sheldon (CA) 20:24.8 6:48
73 Chet Barnes Jr Pleasant Grove 20:27.9 6:49
74 Jack Dusa Jr Pleasant Grove 20:34.3 6:51
75 Isaac Negrete Jr Franklin (EG) 20:36.2 6:52
76 Ryan Miller Jr Franklin (EG) 20:43.2 6:54
77 Arjun Deol Sr Jesuit 20:43.6 6:55
78 Addison Perry Jr Davis High 20:44 6:55 15/24 15/24 2/3
79 Sean West Sr Davis High 20:45.5 6:55 16/24 16/24 2/2 20:45 20:45 20:45
80 David Moises Jr Cosumnes Oaks 20:46.8 6:56
81 Juan Soto Jr Davis High 20:59.9 7:00 17/24 17/24 2/2
82 Aleksei Kaufman Sr Davis High 21:07.4 7:02 18/24 18/24 2/2
83 Travis Cosgrave Sr Davis High 21:07.9 7:03 19/24 19/24 2/2 22:04
(0:56)
22:04
(0:56)
22:04
(0:56)
Great Job! (LY, LR, PR)
84 Austin Toups Jr Davis High 21:11.2 7:04 20/24 20/24 2/2
85 Avery Turkovich Jr Davis High 21:19.7 7:07 21/24 21/24 2/2
86 Daniel Ruiz-Jimenez Jr Davis High 21:33.6 7:11 22/24 22/24 1/2
87 Silas Kirsch Sr Davis High 23:15.2 7:45 23/24 23/24 1/1 23:45
(0:30)
23:45
(0:30)
23:45
(0:30)
Great Job! (LY, LR, PR)
88 Carson Arias Sr Davis High 23:15.5 7:45 24/24 24/24 1/1
89 Will Trac Jr Elk Grove 24:30.6 8:10
90 Karanvir Bhandal Jr Pleasant Grove 24:41.1 8:14
91 Austin Sloan Jr Cosumnes Oaks 24:50 8:17
92 Connor Gillespie Jr Jesuit 25:57.5 8:39
93 Jacob Wiedensohler Sr Pleasant Grove 28:52.7 9:38
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: V 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Jesuit
2-2-1-1-1
Gap: 0:17
78:20
15:40
5:13
26 Matt Strangio
Jr
15:35
5:12
2
Chase Gordon
Jr
15:37
5:12
4
Colin Ryan
Sr
15:38
5:13
5
Gabriel Lovely
Sr
15:39
5:13
6
Anthony Rogado
Sr
15:52
5:17
9
Miles Worthen
Sr
16:04
5:21
11
Antonio Vargas
Sr
16:16
5:25
12
2 Davis High
1-1-1-2-2
Gap: 0:28
78:31
15:42
5:14
29 Ansel Tucker
So
15:30
5:10
1
Zeno Castigli
Jr
15:36
5:12
3
Dice Ferrick
Jr
15:40
5:13
7
Bryce Gregg
Sr
15:47
5:16
8
Kyle Henricso
Sr
15:58
5:19
10
Juan Zarate-S
Sr
16:44
5:35
19
Tristan Sturm
Sr
16:56
5:39
21
Your Team ROCKS! (LY, LR, PR)
3 Cosumnes Oaks
6-5-5-3-3
Gap: 0:42
84:51
16:58
5:39
107 Noah Vasquez
Jr
16:37
5:32
16
Joseph Babbit
Jr
16:50
5:37
20
Joshua Baptiste
Jr
17:01
5:40
22
Jacob Grupe
Sr
17:05
5:42
23
Roman Walton
So
17:19
5:46
26
Coby Hallman
Sr
17:34
5:51
30
Tommy Nguyen
Jr
18:37
6:12
35
4 Pleasant Grove
5-4-3-5-4
Gap: 0:57
85:24
17:05
5:42
113 Aidan Singh
Jr
16:37
5:32
15
Chas O'Bear
Fr
16:41
5:34
17
John Williams
So
17:05
5:42
24
Andrew Jackson
Jr
17:29
5:50
28
Joseph Blakely
Sr
17:33
5:51
29
Nick Myers
Sr
17:43
5:54
31
Donovan Guertin
So
18:59
6:20
38
5 Sheldon (CA)
3-3-3-4-5
Gap: 1:31
85:28
17:06
5:42
115 Ryan Bradley
Sr
16:18
5:26
13
Manuel Lara
Jr
16:44
5:35
18
Michael Benavide
So
17:13
5:44
25
Gavin Sou
Sr
17:25
5:48
27
Isaac McInnes
Sr
17:49
5:56
32
Jordan Joshua
Jr
18:26
6:09
33
Evan Roybal
Jr
18:32
6:11
34
6 Franklin (EG)
4-6-6-6-6
Gap: 3:16
92:39
18:32
6:11
166 Jason Holland-
Sr
16:21
5:27
14
Jeremy Daneluk
Sr
18:49
6:16
36
Arturo Tovar
Sr
18:49
6:16
37
Gamiel Ortigoza
Jr
19:03
6:21
39
Alexande Vail
Jr
19:37
6:32
40
Joshua Bozarth
Sr
20:08
6:43
41
Isaac Negrete
Jr
20:36
6:52
42
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: V 2nd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Jesuit
1-1-1-1-1
Gap: 0:41
81:43
16:21
5:27
16 Miles Worthen
Sr
16:04
5:21
1
Antonio Vargas
Sr
16:16
5:25
2
Colin Brannan
Sr
16:19
5:26
3
Seamus Caslin
Sr
16:19
5:26
4
Jayson Leach
Jr
16:46
5:35
6
Talon Krieger
Jr
16:54
5:38
7
Todd Russell
Sr
16:55
5:38
8
2 Davis High
2-2-2-2-2
Gap: 1:22
86:43
17:21
5:47
50 Juan Zarate-S
Sr
16:44
5:35
5
Tristan Sturm
Sr
16:56
5:39
9
Adam Tran
Sr
17:23
5:48
10
Nathan Sweet
Sr
17:35
5:52
12
Ludwig Fiehn
Sr
18:06
6:02
14
Arvind Ramakris
Sr
18:17
6:06
15
James Leistiko
Jr
18:24
6:08
16
3 Cosumnes Oaks
3-3-3-3-3
Gap: 1:41
93:20
18:40
6:13
87 Coby Hallman
Sr
17:34
5:51
11
Tommy Nguyen
Jr
18:37
6:12
17
Puneet Kaler
Jr
18:52
6:17
18
Tyler Yeates
Jr
19:04
6:21
20
Dalton Bickel
Jr
19:15
6:25
21
Brandon Casey
Sr
19:26
6:29
22
Aaron Lam
Jr
20:00
6:40
24
4 Pleasant Grove
4-4-4-4-4
Gap: 2:52
97:15
19:27
6:29
106 Nick Myers
Sr
17:43
5:54
13
Donovan Guertin
So
18:59
6:20
19
Austin Dusa
Jr
19:31
6:30
23
Chet Barnes
Jr
20:28
6:49
25
Jack Dusa
Jr
20:34
6:51
26
Karanvir Bhandal
Jr
24:41
8:14
27
Jacob Wiedenso
Sr
28:53
9:38
28
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: V 3rd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Jesuit
1-1-1-1-1
Gap: 0:26
85:27
17:05
5:42
15 Talon Krieger
Jr
16:54
5:38
1
Todd Russell
Sr
16:55
5:38
2
Martin Smith
Jr
17:09
5:43
3
Robert Canalas
Sr
17:10
5:43
4
Demetri Petuskey
Jr
17:20
5:47
5
Russell Kustic
Sr
18:02
6:01
6
Ryan Rush
Jr
18:42
6:14
10
2 Davis High
2-2-2-2-2
Gap: 2:27
95:32
19:06
6:22
51 Arvind Ramakris
Sr
18:17
6:06
7
James Leistiko
Jr
18:24
6:08
8
Nick Blakewel
Jr
18:32
6:11
9
Eli Vikstrom
Jr
19:35
6:32
12
Addison Perry
Jr
20:44
6:55
15
Sean West
Sr
20:46
6:55
16
Juan Soto
Jr
21:00
7:00
18
3 Cosumnes Oaks
3-3-3-3-3
Gap: 5:24
105:15
21:03
7:01
74 Brandon Casey
Sr
19:26
6:29
11
Aaron Lam
Jr
20:00
6:40
13
Alexande Collins
Jr
20:13
6:44
14
David Moises
Jr
20:47
6:56
17
Austin Sloan
Jr
24:50
8:17
19








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: V 4th 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Jesuit
1-1-1-1-1
Gap: 1:48
94:08
18:50
6:17
15 Russell Kustic
Sr
18:02
6:01
1
Ryan Rush
Jr
18:42
6:14
2
Eric Huitt
Jr
18:45
6:15
3
Benjamin Flores
Sr
18:48
6:16
4
Alec Mlikotin
Sr
19:50
6:37
5
Arjun Deol
Sr
20:44
6:55
6
Connor Gillespi
Jr
25:58
8:39
14
2 Davis High
2-2-2-2-2
Gap: 0:26
105:12
21:02
7:01
45 Sean West
Sr
20:46
6:55
7
Juan Soto
Jr
21:00
7:00
8
Aleksei Kaufman
Sr
21:07
7:02
9
Travis Cosgrave
Sr
21:08
7:03
10
Austin Toups
Jr
21:11
7:04
11
Avery Turkovic
Jr
21:20
7:07
12
Daniel Ruiz-Jim
Jr
21:34
7:11
13
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Michael Chambers So Jesuit 10:15.4 5:21
2 Preston Conner Fr Franklin (EG) 10:20.7 5:23
3 Adrian Gutierrez So Elk Grove 10:24.5 5:25
4 Gavin Joaquin Fr Jesuit 10:26.9 5:27
5 Braden King Fr Jesuit 10:34.2 5:30
6 Tyler Offerman Fr Jesuit 10:35.9 5:31
7 Harley Sherman Fr Jesuit 10:36.6 5:32
8 Tavi Maes Fr Davis High 10:36.7 5:32 1/39 1/39 4/7
9 Cameron Cleland Fr Jesuit 10:38.2 5:32
10 Luca Maes Fr Davis High 10:38.7 5:33 2/39 2/39 2/7
11 Hayden Roach So Pleasant Grove 10:39.1 5:33
12 Zachary Ayers Fr Davis High 10:41.9 5:34 3/39 3/39 2/7
13 Kevin Rockwell So Davis High 10:43.7 5:35 4/39 4/39 2/7
14 Sepp Sanchirico So Davis High 10:47 5:37 5/39 5/39 2/7 Great Job! (SBP)
15 Sean Layman So Davis High 10:47.9 5:37 6/39 6/39 2/7 12:20
(1:32)
12:20
(1:32)
12:20
(1:32)
Great Job! (LY, LR, PR)
16 Ian King Fr Jesuit 10:48 5:38
17 Tommy Gee So Jesuit 10:48.2 5:38
18 Joey Ryan Fr Jesuit 10:48.7 5:38
19 Austin Carrizosa So Cosumnes Oaks 10:49.1 5:38
20 Jaeden Palmquist So Pleasant Grove 10:49.5 5:38
21 Luke Rashid So Davis High 10:51.6 5:39 7/39 7/39 2/7 11:30
(0:39)
11:30
(0:39)
11:30
(0:39)
Great Job! (LY, LR, PR)
22 Evan Moy So Cosumnes Oaks 10:54.8 5:41
23 Gabriel Ward So Elk Grove 10:57.2 5:42
24 Julian Dunn Fr Davis High 10:58.2 5:43 8/39 8/39 2/7
25 Cole Wittkop Fr Davis High 10:59 5:43 9/39 9/39 2/7 Great Job! (SBP)
26 Julian Curiale Fr Jesuit 10:59.3 5:43
27 Derrick Pickrel So Pleasant Grove 11:01.8 5:45
28 Diego Levenfeld Fr Jesuit 11:11.2 5:50
29 Michael Gamette So Jesuit 11:12 5:50
30 Joe Ryan So Jesuit 11:12.5 5:50
31 Lukas Crawford So Jesuit 11:12.6 5:50
32 Marshall Bishop So Franklin (EG) 11:13.7 5:51
33 Esteban Moctezuma So Pleasant Grove 11:14.7 5:51
34 Adam Perry Fr Davis High 11:15.4 5:52 10/39 10/39 2/7
35 Trent Lee So Franklin (EG) 11:16.6 5:52
36 Cole Dudley Fr Davis High 11:19.2 5:54 11/39 11/39 2/5
37 Tomas Penner Fr Jesuit 11:19.7 5:54
38 Greg Gutierrez Fr Franklin (EG) 11:20.1 5:54
39 Eli Mayr So Davis High 11:21.3 5:55 12/39 12/39 2/5
40 Kaden LaChappell Fr Sheldon (CA) 11:21.4 5:55
41 Andrew Roeser Fr Pleasant Grove 11:25.8 5:57
42 Rowan Keller So Davis High 11:27.8 5:58 13/39 13/39 2/5 12:19
(0:52)
12:19
(0:52)
12:19
(0:52)
Great Job! (LY, LR, PR)
43 Jordan Ayala So Elk Grove 11:29.2 5:59
44 Spencer Morrison Fr Jesuit 11:31.4 6:00
45 Cooper Ferguson Fr Davis High 11:31.5 6:00 14/39 14/39 2/5
46 Kavi McKinney So Davis High 11:32.2 6:01 15/39 15/39 2/3 12:47
(1:15)
12:47
(1:15)
12:47
(1:15)
Great Job! (LY, LR, PR)
47 Eligh Macalma Fr Franklin (EG) 11:33.3 6:01
48 Gurvir Sandhu So Sheldon (CA) 11:34.3 6:02
49 Matthew Frasier So Elk Grove 11:34.9 6:02
50 Trey Jacobi So Jesuit 11:35.1 6:02
51 Jerry Lukose So Franklin (EG) 11:37.8 6:03
52 Ethan Ho Fr Pleasant Grove 11:39.4 6:04
53 Legend Tomilloso Fr Sheldon (CA) 11:41.2 6:05
54 Brandon Fong Fr Pleasant Grove 11:43.4 6:06
55 Dionn Perez So Elk Grove 11:45.7 6:08
56 Giovanni Sloppye Fr Jesuit 11:48.8 6:09
57 Ben Norton Fr Davis High 11:53.9 6:12 16/39 16/39 2/3
58 Kyle Towne Fr Sheldon (CA) 11:54.3 6:12
59 Christian Anderson So Franklin (EG) 11:55.3 6:13
60 Jeremiah McIntosh Fr Sheldon (CA) 11:56.6 6:13
61 Matthew Myers So Elk Grove 11:56.6 6:13
62 Ryan Anderson Fr Jesuit 11:57.2 6:14
63 Michael Le Fr Pleasant Grove 11:57.3 6:14
64 Sam Koenig So Davis High 11:57.8 6:14 17/39 17/39 2/3
65 Nicholas Wang So Cosumnes Oaks 11:59.5 6:15
66 Christian Hyde Fr Jesuit 12:00.1 6:15
67 Ryan McNeil Fr Jesuit 12:00.7 6:15
68 Michael Mueller So Elk Grove 12:01.5 6:16
69 James Ernst Fr Franklin (EG) 12:01.8 6:16
70 Tai Hackett So Davis High 12:02.1 6:16 18/39 18/39 2/3 12:25
(0:23)
12:25
(0:23)
12:25
(0:23)
Great Job! (LY, LR, PR)
71 Stuart Lee Fr Cosumnes Oaks 12:03.6 6:17
72 Zhiyang Jiang Fr Davis High 12:04.3 6:17 19/39 19/39 2/3
73 Leo Hymus Fr Davis High 12:05.9 6:18 20/39 20/39 2/3
74 Riley Payne So Cosumnes Oaks 12:07.4 6:19
75 Andrew McDonald Fr Jesuit 12:07.5 6:19
76 Joshua Anderson So Franklin (EG) 12:08.4 6:19
77 Kellen Dulcich Fr Davis High 12:08.9 6:20 21/39 21/39 2/3
78 Tyler Adkins Fr Davis High 12:09 6:20 22/39 22/39 2/3
79 Cody Winsor Fr Davis High 12:09.6 6:20 23/39 23/39 1/3
80 Namar Cornish So Cosumnes Oaks 12:10.3 6:20
81 John Lindroos Fr Jesuit 12:10.5 6:20
82 Nick Rodriguez So Franklin (EG) 12:11.5 6:21
83 Matthew Jones So Jesuit 12:16.9 6:24
84 Mathew Koontz Fr Elk Grove 12:18.9 6:25
85 Braden Anderson Fr Davis High 12:19 6:25 24/39 24/39 2/3
86 Paul Gaffaney Fr Jesuit 12:19.4 6:25
87 Mahmood Ikram Fr Franklin (EG) 12:22.1 6:27
88 Edward Aubrey-Tengco So Elk Grove 12:22.8 6:27
89 Jack Ericson Fr Jesuit 12:25 6:28
90 Joshua Zhao Fr Davis High 12:27.1 6:29 25/39 25/39 2/2
91 Gavin Lynch Fr Davis High 12:28.2 6:30 26/39 26/39 2/2
92 Carlos-Miguel Campos So Davis High 12:28.4 6:30 27/39 27/39 1/2 13:30
(1:02)
13:30
(1:02)
13:30
(1:02)
Great Job! (LY, LR, PR)
93 Ethan Alegre So Franklin (EG) 12:28.5 6:30
94 Mason Wong Fr Cosumnes Oaks 12:30.5 6:31
95 Elijah Yambao Fr Sheldon (CA) 12:34 6:33
96 Connor McIlraith So Davis High 12:34.4 6:33 28/39 28/39 1/2
97 Jacob Dixon Fr Franklin (EG) 12:36.9 6:34
98 Raul Nunez-Oregel So Elk Grove 12:42.8 6:37
99 Kielan Fox Fr Cosumnes Oaks 12:42.9 6:37
100 Timmy Canalas So Jesuit 12:43.7 6:38
101 Stephen Wend-Bell So Franklin (EG) 12:46.9 6:39
102 Corey Nogaj Fr Pleasant Grove 12:48.5 6:40
103 EJ Avila So Elk Grove 12:49.1 6:41
104 Roanin Krieger Fr Jesuit 12:50.4 6:41
105 Richard Guerrero So Davis High 12:56.5 6:44 29/39 29/39 1/2
106 Luis Enriquez So Franklin (EG) 12:58.6 6:46
107 Cole Houshel Fr Jesuit 12:59.4 6:46
108 Vaying Xiong Fr Sheldon (CA) 12:59.6 6:46
109 Andrew Thiede Fr Franklin (EG) 13:00.4 6:46
110 Devin Pettit Fr Jesuit 13:02.4 6:48
111 William Paulo Fr Jesuit 13:06.3 6:50
112 Charlie Scott Fr Sheldon (CA) 13:08.4 6:51
113 Zachary Villanueva So Franklin (EG) 13:08.4 6:51
114 Matthew Lee Fr Elk Grove 13:12.6 6:53
115 Eliot Pickering Pick Fr Jesuit 13:14 6:54
116 Saihaj Kaeley So Franklin (EG) 13:15 6:54
117 Nick Ferguson Fr Jesuit 13:17 6:55
118 Philip Langreck So Davis High 13:22.8 6:58 30/39 30/39 2/2 13:15 13:15 13:15
119 George Sicner So Jesuit 13:23.2 6:58
120 Christian Heringer Fr Davis High 13:29.1 7:01 31/39 31/39 2/2
121 Matthew Yang Fr Franklin (EG) 13:33.7 7:04
122 Garrett Goehring Fr Pleasant Grove 13:34 7:04
123 Aaron Yu So Franklin (EG) 13:48 7:11
124 Jacob Hutchens Fr Franklin (EG) 13:49.9 7:12
125 Aidan Zimmermann So Davis High 13:51.2 7:13 32/39 32/39 2/2
126 Kien-Son Bui Fr Sheldon (CA) 13:54.2 7:14
127 Brandon Vang Fr Cosumnes Oaks 14:04.9 7:20
128 Rod Miguel Uriarte So Davis High 14:09.4 7:22 33/39 33/39 2/2 15:35
(1:25)
15:35
(1:25)
15:35
(1:25)
Great Job! (LY, LR, PR)
129 Jared Kuang Fr Cosumnes Oaks 14:09.5 7:22
130 Peyton Lee So Franklin (EG) 14:18.1 7:27
131 Nathaniel Ong Fr Cosumnes Oaks 14:24.9 7:30
132 Zhuqing Liu Fr Davis High 14:30.3 7:33 34/39 34/39 2/2
133 Allen Detrick So Davis High 14:44.8 7:41 35/39 35/39 1/2
134 Scott Inouye Fr Davis High 14:48.7 7:43 36/39 36/39 1/2
135 David John Fr Cosumnes Oaks 14:58.7 7:48
136 Tommy Contreras Fr Jesuit 15:02.2 7:50
137 Kevan Keegan Fr Davis High 15:04.4 7:51 37/39 37/39 1/2
138 Arman Amirikia Fr Franklin (EG) 15:10.6 7:54
139 Ankur Ahir So Franklin (EG) 15:11.3 7:55
140 Hudson Meyer Fr Jesuit 15:28.4 8:04
141 Sean McMorris Fr Sheldon (CA) 15:36.8 8:08
142 Jonathan Ho So Davis High 15:42.6 8:11 38/39 38/39 1/1
143 Michael Sicner Fr Jesuit 16:20.6 8:31
144 Winston Yee Fr Cosumnes Oaks 16:21.4 8:31
145 Collin Dunning Fr Elk Grove 16:22.5 8:32
146 Nathaniel Headley Fr Elk Grove 16:31.1 8:36
147 Jacob Nolberg So Davis High 16:46 8:44 39/39 39/39 1/1
148 Parker Gomez Fr Cosumnes Oaks 16:48 8:45
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: F/S 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Jesuit
1-1-1-1-1
Gap: 0:21
52:29
10:30
5:28
23 Michael Chambers
So
10:15
5:21
1
Gavin Joaquin
Fr
10:27
5:27
4
Braden King
Fr
10:34
5:30
5
Tyler Offerman
Fr
10:36
5:31
6
Harley Sherman
Fr
10:37
5:32
7
Cameron Cleland
Fr
10:38
5:32
9
Ian King
Fr
10:48
5:38
16
2 Davis High
4-2-2-2-2
Gap: 0:10
53:28
10:42
5:34
57 Tavi Maes
Fr
10:37
5:32
8
Luca Maes
Fr
10:39
5:33
10
Zachary Ayers
Fr
10:42
5:34
12
Kevin Rockwell
So
10:44
5:35
13
Sepp Sanchiri
So
10:47
5:37
14
Sean Layman
So
10:48
5:37
15
Luke Rashid
So
10:52
5:39
19
Your Team ROCKS! (LY, LR, PR)
3 Pleasant Grove
5-5-4-3-3
Gap: 0:47
55:11
11:02
5:45
103 Hayden Roach
So
10:39
5:33
11
Jaeden Palmquis
So
10:50
5:38
18
Derrick Pickrel
So
11:02
5:45
22
Esteban Moctezum
So
11:15
5:51
24
Andrew Roeser
Fr
11:26
5:57
28
Ethan Ho
Fr
11:39
6:04
34
Brandon Fong
Fr
11:43
6:06
36
4 Franklin (EG)
2-4-3-4-4
Gap: 1:13
55:44
11:09
5:48
106 Preston Conner
Fr
10:21
5:23
2
Marshall Bishop
So
11:14
5:51
23
Trent Lee
So
11:17
5:52
25
Greg Gutierre
Fr
11:20
5:54
26
Eligh Macalma
Fr
11:33
6:01
30
Jerry Lukose
So
11:38
6:03
33
Christia Anderson
So
11:55
6:13
39
5 Elk Grove
3-3-5-5-5
Gap: 1:21
56:12
11:14
5:51
122 Adrian Gutierre
So
10:25
5:25
3
Gabriel Ward
So
10:57
5:42
21
Jordan Ayala
So
11:29
5:59
29
Matthew Frasier
So
11:35
6:02
32
Dionn Perez
So
11:46
6:08
37
Matthew Myers
So
11:57
6:13
41
Michael Mueller
So
12:02
6:16
43
6 Cosumnes Oaks
6-6-6-6-6
Gap: 1:18
57:54
11:35
6:02
168 Austin Carrizos
So
10:49
5:38
17
Evan Moy
So
10:55
5:41
20
Nicholas Wang
So
12:00
6:15
42
Stuart Lee
Fr
12:04
6:17
44
Riley Payne
So
12:07
6:19
45
Namar Cornish
So
12:10
6:20
46
Mason Wong
Fr
12:31
6:31
47
7 Sheldon (CA)
7-7-7-7-7
Gap: 0:35
58:28
11:42
6:05
171 Kaden LaChappe
Fr
11:21
5:55
27
Gurvir Sandhu
So
11:34
6:02
31
Legend Tomillos
Fr
11:41
6:05
35
Kyle Towne
Fr
11:54
6:12
38
Jeremiah McIntosh
Fr
11:57
6:13
40
Elijah Yambao
Fr
12:34
6:33
48
Vaying Xiong
Fr
13:00
6:46
49
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: F/S 2nd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Jesuit
1-1-1-1-1
Gap: 0:21
54:02
10:48
5:38
22 Cameron Cleland
Fr
10:38
5:32
1
Ian King
Fr
10:48
5:38
3
Tommy Gee
So
10:48
5:38
4
Joey Ryan
Fr
10:49
5:38
5
Julian Curiale
Fr
10:59
5:43
9
Diego Levenfel
Fr
11:11
5:50
10
Michael Gamette
So
11:12
5:50
11
2 Davis High
2-2-2-2-2
Gap: 0:28
54:52
10:58
5:43
35 Sean Layman
So
10:48
5:37
2
Luke Rashid
So
10:52
5:39
6
Julian Dunn
Fr
10:58
5:43
7
Cole Wittkop
Fr
10:59
5:43
8
Adam Perry
Fr
11:15
5:52
12
Cole Dudley
Fr
11:19
5:54
13
Eli Mayr
So
11:21
5:55
14
Your Team ROCKS! (LY, LR, PR)
3 Franklin (EG)
3-3-4-3-3
Gap: 0:34
59:55
11:59
6:14
103 Jerry Lukose
So
11:38
6:03
15
Christia Anderson
So
11:55
6:13
18
James Ernst
Fr
12:02
6:16
22
Joshua Anderson
So
12:08
6:19
23
Nick Rodrigue
So
12:12
6:21
25
Mahmood Ikram
Fr
12:22
6:27
27
Ethan Alegre
So
12:29
6:30
29
4 Pleasant Grove
4-3-3-4-4
Gap: 1:55
61:43
12:21
6:26
126 Ethan Ho
Fr
11:39
6:04
16
Brandon Fong
Fr
11:43
6:06
17
Michael Le
Fr
11:57
6:14
20
Corey Nogaj
Fr
12:49
6:40
34
Garrett Goehring
Fr
13:34
7:04
39








4 Elk Grove
5-5-5-5-4
Gap: 0:46
61:23
12:17
6:24
126 Matthew Myers
So
11:57
6:13
19
Michael Mueller
So
12:02
6:16
21
Mathew Koontz
Fr
12:19
6:25
26
Edward Aubrey-T
So
12:23
6:27
28
Raul Nunez-Or
So
12:43
6:37
32
EJ Avila
So
12:49
6:41
35
Matthew Lee
Fr
13:13
6:53
38
6 Cosumnes Oaks
6-6-6-6-6
Gap: 1:59
65:38
13:08
6:50
170 Namar Cornish
So
12:10
6:20
24
Mason Wong
Fr
12:31
6:31
30
Kielan Fox
Fr
12:43
6:37
33
Brandon Vang
Fr
14:05
7:20
41
Jared Kuang
Fr
14:10
7:22
42
Nathanie Ong
Fr
14:25
7:30
43
David John
Fr
14:59
7:48
44
7 Sheldon (CA)
7-7-7-7-7
Gap: 3:03
68:13
13:39
7:06
189 Elijah Yambao
Fr
12:34
6:33
31
Vaying Xiong
Fr
13:00
6:46
36
Charlie Scott
Fr
13:08
6:51
37
Kien-Son Bui
Fr
13:54
7:14
40
Sean McMorris
Fr
15:37
8:08
45








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: F/S 3rd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Jesuit
1-1-1-1-1
Gap: 0:09
56:08
11:14
5:51
16 Diego Levenfel
Fr
11:11
5:50
1
Michael Gamette
So
11:12
5:50
2
Joe Ryan
So
11:13
5:50
3
Lukas Crawford
So
11:13
5:50
4
Tomas Penner
Fr
11:20
5:54
6
Spencer Morrison
Fr
11:31
6:00
9
Trey Jacobi
So
11:35
6:02
12
2 Davis High
2-2-2-2-2
Gap: 0:13
57:12
11:26
5:58
41 Cole Dudley
Fr
11:19
5:54
5
Eli Mayr
So
11:21
5:55
7
Rowan Keller
So
11:28
5:58
8
Cooper Ferguson
Fr
11:32
6:00
10
Kavi McKinney
So
11:32
6:01
11
Ben Norton
Fr
11:54
6:12
13
Sam Koenig
So
11:58
6:14
14
Your Team ROCKS! (LY, LR, PR)
3 Franklin (EG)
3-3-3-3-3
Gap: 0:37
63:13
12:39
6:35
85 Mahmood Ikram
Fr
12:22
6:27
15
Ethan Alegre
So
12:29
6:30
16
Jacob Dixon
Fr
12:37
6:34
17
Stephen Wend-Bel
So
12:47
6:39
18
Luis Enriquez
So
12:59
6:46
19
Andrew Thiede
Fr
13:00
6:46
20
Zachary Villanue
So
13:08
6:51
21
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: F/S 4th 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Jesuit
1-1-1-1-1
Gap: 0:29
58:53
11:47
6:08
18 Spencer Morrison
Fr
11:31
6:00
1
Trey Jacobi
So
11:35
6:02
2
Giovanni Sloppye
Fr
11:49
6:09
3
Ryan Anderson
Fr
11:57
6:14
5
Christia Hyde
Fr
12:00
6:15
7
Ryan McNeil
Fr
12:01
6:15
8
Andrew McDonald
Fr
12:08
6:19
12
2 Davis High
2-2-2-2-2
Gap: 0:12
60:04
12:01
6:15
40 Ben Norton
Fr
11:54
6:12
4
Sam Koenig
So
11:58
6:14
6
Tai Hackett
So
12:02
6:16
9
Zhiyang Jiang
Fr
12:04
6:17
10
Leo Hymus
Fr
12:06
6:18
11
Kellen Dulcich
Fr
12:09
6:20
13
Tyler Adkins
Fr
12:09
6:20
14
Your Team ROCKS! (LY, LR, PR)
3 Franklin (EG)
3-3-3-3-3
Gap: 0:48
66:46
13:21
6:57
85 Andrew Thiede
Fr
13:00
6:46
15
Zachary Villanue
So
13:08
6:51
16
Saihaj Kaeley
So
13:15
6:54
17
Matthew Yang
Fr
13:34
7:04
18
Aaron Yu
So
13:48
7:11
19
Jacob Hutchens
Fr
13:50
7:12
20
Peyton Lee
So
14:18
7:27
21
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: F/S 5th 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Jesuit
1-1-1-1-1
Gap: 0:19
60:55
12:11
6:21
25 Ryan McNeil
Fr
12:01
6:15
1
Andrew McDonald
Fr
12:08
6:19
2
John Lindroos
Fr
12:11
6:20
6
Matthew Jones
So
12:17
6:24
7
Paul Gaffaney
Fr
12:19
6:25
9
Jack Ericson
Fr
12:25
6:28
10
Timmy Canalas
So
12:44
6:38
14
2 Davis High
2-2-2-2-2
Gap: 0:18
61:14
12:15
6:23
31 Kellen Dulcich
Fr
12:09
6:20
3
Tyler Adkins
Fr
12:09
6:20
4
Cody Winsor
Fr
12:10
6:20
5
Braden Anderson
Fr
12:19
6:25
8
Joshua Zhao
Fr
12:27
6:29
11
Gavin Lynch
Fr
12:28
6:30
12
Carlos-M Campos
So
12:28
6:30
13
Your Team ROCKS! (LY, LR, PR)
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: F/S 6th 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Davis High
2-1-1-1-1
Gap: 0:55
63:50
12:46
6:39
28 Gavin Lynch
Fr
12:28
6:30
2
Carlos-M Campos
So
12:28
6:30
3
Connor McIlrait
So
12:34
6:33
4
Richard Guerrero
So
12:57
6:44
7
Philip Langreck
So
13:23
6:58
12
Christia Heringer
Fr
13:29
7:01
13
Aidan Zimmerma
So
13:51
7:13
14
Your Team ROCKS! (LY, LR, PR)
2 Jesuit
1-2-2-2-2
Gap: 0:37
64:01
12:48
6:40
29 Jack Ericson
Fr
12:25
6:28
1
Timmy Canalas
So
12:44
6:38
5
Roanin Krieger
Fr
12:50
6:41
6
Cole Houshel
Fr
12:59
6:46
8
Devin Pettit
Fr
13:02
6:48
9
William Paulo
Fr
13:06
6:50
10
Eliot Pickerin Pick
Fr
13:14
6:54
11
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: F/S 7th 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Jesuit
1-1-1-1-1
Gap: 1:56
68:03
13:37
7:05
21 William Paulo
Fr
13:06
6:50
1
Eliot Pickerin Pick
Fr
13:14
6:54
2
Nick Ferguson
Fr
13:17
6:55
3
George Sicner
So
13:23
6:58
4
Tommy Contrera
Fr
15:02
7:50
11
Hudson Meyer
Fr
15:28
8:04
13
Michael Sicner
Fr
16:21
8:31
14
2 Davis High
2-2-2-2-2
Gap: 1:16
70:45
14:09
7:22
35 Christia Heringer
Fr
13:29
7:01
5
Aidan Zimmerma
So
13:51
7:13
6
Rod Miguel Uriarte
So
14:09
7:22
7
Zhuqing Liu
Fr
14:30
7:33
8
Allen Detrick
So
14:45
7:41
9
Scott Inouye
Fr
14:49
7:43
10
Kevan Keegan
Fr
15:04
7:51
12
Your Team ROCKS! (LY, LR, PR)
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.