Great Oak Results from the Saugus Showdown at Central Park Santa Clarita on 9/7/13

Boys Results and Stats

Switch to Girls

Boys Individual Results

Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmnts
Arvizu, Anthony Jr V 16:38.5 5:33 3 19/64 11/14 12/28 1/4 15:58
Ayala, Oscar Sr V 16:00.97 5:20 3 8/64 4/14 4/28 1/4 15:30
Balder, Quinn Jr V 17:34.18 5:51 3 36/64 14/14 19/28 1/3 16:55
Bowen, Jason Jr V 16:30.28 5:30 3 15/64 8/14 9/28 1/4 15:46
Bowen, Wesley Fr F/S 17:48.15 5:56 3 10/57 8/14 22/28 1/4
Carvajal, David Jr V 16:32.06 5:31 3 16/64 9/14 10/28 1/4 15:24
Clause, Declan Fr F/S 18:31.28 6:10 3 17/57 13/14 27/28 1/3
Combe, Jackson So F/S 17:46.78 5:56 3 9/57 7/14 21/28 1/4 18:39
(0:52,4.7)
You ROCK! (DPR)
Doan, Nicholas Jr V 15:27.41 5:09 3 2/64 2/14 2/28 1/4
Eipp, Justin Fr F/S 17:59.41 6:00 3 15/57 12/14 26/28 1/3
Emery, Dillon Sr V 17:00.47 5:40 3 27/64 13/14 14/28 1/4 16:46
Fountain, Solomon Fr F/S 17:09.28 5:43 3 5/57 4/14 17/28 1/4
Giba, Patryk Sr V 15:47.97 5:16 3 5/64 3/14 3/28 1/4 15:37
Gleeson, Robbie So F/S 16:02.56 5:21 3 1/57 1/14 5/28 1/4 16:27
(0:25,2.5)
You ROCK! (DPR)
Lottig, Aaron Fr F/S 18:43.25 6:14 3 18/57 14/14 28/28 1/2
Lucas, Jonathan Sr V 16:08.25 5:23 3 10/64 6/14 7/28 1/4 16:10
(0:02,0.2)
You ROCK! (DPR)
Pennock, Jenner Fr F/S 17:56.31 5:59 3 12/57 10/14 24/28 1/4
Quintana, Nelson So F/S 17:24.25 5:48 3 7/57 5/14 18/28 1/4 16:29
Robinson, Tony So V 15:27.12 5:09 3 1/64 1/14 1/28 1/4 16:30
(1:03,6.4)
You ROCK! (DPR)
Ruiz, Anthony Fr F/S 17:55.31 5:58 3 11/57 9/14 23/28 1/4
Salvador, Abner Sr V 16:02.59 5:21 3 9/64 5/14 6/28 1/4 16:14
(0:11,1.1)
You ROCK! (DPR)
Skeans, Mark Sr V 16:23.59 5:28 3 12/64 7/14 8/28 1/4 15:42
Spencer, Cole So F/S 17:01.5 5:41 3 4/57 3/14 16/28 1/4 18:39
(1:38,8.7)
You ROCK! (DPR)
Stumpp, Jeremy Sr V 16:51.66 5:37 3 23/64 12/14 13/28 1/4 16:32
Tapia, Tristan Jr V 16:38.09 5:33 3 18/64 10/14 11/28 1/4 15:54
Tibbitts, Matthew So F/S 17:40.41 5:53 3 8/57 6/14 20/28 1/4 17:00
Wathen, Jacob Fr F/S 17:58.18 5:59 3 14/57 11/14 25/28 1/4
White, Conor So F/S 17:01.09 5:40 3 3/57 2/14 15/28 1/4 17:26
(0:25,2.4)
You ROCK! (DPR)
Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmts

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago.
  • LR = Beat time from the most recent running of this course.
  • PR = Set a new PR on this course. A "Course PR".
  • PG = Beat personal goal.
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.
  • DPR = A "Distance Personal Record" - the personal best time considering distance only, not unique course characteristics. Applicable for 2, 3, and 3.1 mile courses.
  • DSR = A "Distance Season Record" - same as above, but for the current season only.
  • DTW = "Displace to Win". This athlete, as the 6th or 7th runner on his/her squad, displaced scoring runners from a competitor enabling his/her team to finish ahead of that competitor.
  • TB = "Tiebreaker". As the #6 athlete on his/her squad, this athlete was the tiebreaker enabling his/her team to finish ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Boys Team Results

Team Rank of Finish Time
Gap
Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)
V 1st 5 1/4 78:46
0:35
3 5:15 5:09 5:21 25 5:15 Tony Robinson (1), Nicholas Doan (2), Patryk Giba (5), Oscar Ayala (8), Abner Salvador (9)
V 2nd 5 1/4 82:12
0:30
3 5:29 5:23 5:33 15 5:29 Jonathan Lucas (1), Mark Skeans (2), Jason Bowen (3), David Carvajal (4), Tristan Tapia (5)
F/S 1st 5 1/4 84:39
1:22
3 5:39 5:21 5:48 20 5:39 Robbie Gleeson (1), Conor White (3), Cole Spencer (4), Solomon Fountain (5), Nelson Quintana (7)
F/S 2nd 5 1/4 89:07
0:16
3 5:56 5:53 5:59 15 5:56 Matthew Tibbitts (1), Jackson Combe (2), Wesley Bowen (3), Anthony Ruiz (4), Jenner Pennock (5)
Team Rank of Finish Time Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Tony Robinson So Great Oak 15:27.12 5:09 1/14 1/28 1/4
2 Nicholas Doan Jr Great Oak 15:27.41 5:09 2/14 2/28 1/4
3 Brian Zabilski Jr Saugus HS 15:38.22 5:13
4 Dillon Nobbs Sr Bonita 15:46.72 5:16
5 Patryk Giba Sr Great Oak 15:47.97 5:16 3/14 3/28 1/4
6 Dillon Beckum Fr Bonita 15:54.28 5:18
7 Alex Pearson Sr Saugus HS 15:58.09 5:19
8 Oscar Ayala Sr Great Oak 16:00.97 5:20 4/14 4/28 1/4
9 Abner Salvador Sr Great Oak 16:02.59 5:21 5/14 6/28 1/4
10 Jonathan Lucas Sr Great Oak 16:08.25 5:23 6/14 7/28 1/4
11 Ryan Tate So Saugus HS 16:08.5 5:23
12 Mark Skeans Sr Great Oak 16:23.59 5:28 7/14 8/28 1/4
13 Anthony Mariconda Jr Jserra 16:26.97 5:29
14 Todd Sweetman Sr Bonita 16:28.47 5:29
15 Jason Bowen Jr Great Oak 16:30.28 5:30 8/14 9/28 1/4
16 David Carvajal Jr Great Oak 16:32.06 5:31 9/14 10/28 1/4
17 Devin Penick Sr Saugus HS 16:35.94 5:32
18 Tristan Tapia Jr Great Oak 16:38.09 5:33 10/14 11/28 1/4
19 Anthony Arvizu Jr Great Oak 16:38.5 5:33 11/14 12/28 1/4
20 Andrew Burkhardt So Jserra 16:40.09 5:33
21 Jonathan Summer Jr Saugus HS 16:43.22 5:34
22 Anthony Rosales Sr Saugus HS 16:47.47 5:36
23 Jeremy Stumpp Sr Great Oak 16:51.66 5:37 12/14 13/28 1/4
24 Matt Chamberlain Jr Jserra 16:52.41 5:37
25 Troy Miller Sr Bonita 16:53.38 5:38
26 Nic Fracassi Sr Jserra 16:58.06 5:39
27 Dillon Emery Sr Great Oak 17:00.47 5:40 13/14 14/28 1/4
28 Townsend Kaneversky Sr Saugus HS 17:05.12 5:42
29 Daniel Gonzalez Sr Saugus HS 17:05.62 5:42
30 Jordan Serrano Jr Saugus HS 17:07.81 5:43
31 Noah Anderson So Bonita 17:08.12 5:43
32 Jason Hamburger Jr Saugus HS 17:20.03 5:47
33 Jack Mosher So Jserra 17:24.38 5:48
34 Sean Frescas So Bonita 17:27.88 5:49
35 Chris Ochoa Jr Saugus HS 17:29.88 5:50
36 Quinn Balder Jr Great Oak 17:34.18 5:51 14/14 19/28 1/3
37 Justin Torres Jr Bonita 17:42.44 5:54
38 Peter Megorden Jr Bonita 17:47.91 5:56
39 Corey Campbell Sr Saugus HS 17:59.15 6:00
40 Liam Dugard Jr Jserra 17:59.59 6:00
41 Inaqui Loza Jr Saugus HS 17:59.94 6:00
42 Tyler Kranawetter Sr Jserra 18:00.78 6:00
43 Adam Beattie Sr Saugus HS 18:03.97 6:01
44 Conner Sherburne Jr Jserra 18:06.12 6:02
45 Mauricio Laplante Jr Saugus HS 18:09.18 6:03
46 Jonathan Hamburger Jr Saugus HS 18:10.75 6:04
47 Drexel Smith Sr Bonita 18:28.31 6:09
48 Aj Kraus Jr Jserra 18:32.72 6:11
49 Adrian Maciel Jr Bonita 18:40.78 6:14
50 Grant Garcia Sr Bonita 18:47.25 6:16
51 Eduardo Gonzalez Sr Bonita 18:49.31 6:16
52 Phillip Galeana Jr Bonita 18:49.81 6:17
53 Peter Lewis Jr Jserra 18:59.75 6:20
54 Gus Kerzic Sr Bonita 19:24.22 6:28
55 Chris Darcy Jr Jserra 19:24.62 6:28
56 Riad Bellili Jr Bonita 19:49.66 6:37
57 Nick Greger Jr Jserra 20:02.03 6:41
58 James Barrett Sr Jserra 20:33.94 6:51
59 Nick Weckmann Sr Bonita 20:38.15 6:53
60 Josh Villanueva Sr Bonita 21:17.59 7:06
61 Xavier Larios Jr Bonita 21:19.41 7:06
62 Tim Davis Sr Bonita 21:46.31 7:15
63 Vincent Padilla Sr Bonita 22:15.59 7:25
64 Matt Kercheval Sr Bonita 22:58.91 7:40
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: V 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Great Oak
1-1-1-1-1
Gap: 0:35
78:46
15:45
5:15
25 Tony Robinson
So
15:27
5:09
1
Nicholas Doan
Jr
15:27
5:09
2
Patryk Giba
Sr
15:48
5:16
5
Oscar Ayala
Sr
16:01
5:20
8
Abner Salvador
Sr
16:03
5:21
9
Jonathan Lucas
Sr
16:08
5:23
10
Mark Skeans
Sr
16:24
5:28
12
2 Saugus HS
2-2-2-2-2
Gap: 1:05
81:04
16:13
5:24
53 Brian Zabilski
Jr
15:38
5:13
3
Alex Pearson
Sr
15:58
5:19
7
Ryan Tate
So
16:09
5:23
11
Devin Penick
Sr
16:36
5:32
15
Jonathan Summer
Jr
16:43
5:34
17
Anthony Rosales
Sr
16:47
5:36
18
Townsend Kaneversky
Sr
17:05
5:42
22
3 Bonita
3-2-3-3-3
Gap: 1:21
82:11
16:26
5:29
67 Dillon Nobbs
Sr
15:47
5:16
4
Dillon Beckum
Fr
15:54
5:18
6
Todd Sweetman
Sr
16:28
5:29
14
Troy Miller
Sr
16:53
5:38
20
Noah Anderson
So
17:08
5:43
23
Sean Frescas
So
17:28
5:49
25
Justin Torres
Jr
17:42
5:54
26
4 Jserra
4-4-4-4-4
Gap: 0:57
84:22
16:52
5:37
93 Anthony Mariconda
Jr
16:27
5:29
13
Andrew Burkhardt
So
16:40
5:33
16
Matt Chamberlain
Jr
16:52
5:37
19
Nic Fracassi
Sr
16:58
5:39
21
Jack Mosher
So
17:24
5:48
24
Liam Dugard
Jr
18:00
6:00
27
Tyler Kranawetter
Sr
18:01
6:00
28
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: V 2nd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Great Oak
1-1-1-1-1
Gap: 0:30
82:12
16:26
5:29
15 Jonathan Lucas
Sr
16:08
5:23
1
Mark Skeans
Sr
16:24
5:28
2
Jason Bowen
Jr
16:30
5:30
3
David Carvajal
Jr
16:32
5:31
4
Tristan Tapia
Jr
16:38
5:33
5
Anthony Arvizu
Jr
16:39
5:33
6
Jeremy Stumpp
Sr
16:52
5:37
8
2 Saugus HS
2-2-2-2-2
Gap: 0:33
85:26
17:05
5:42
49 Anthony Rosales
Sr
16:47
5:36
7
Townsend Kaneversky
Sr
17:05
5:42
9
Daniel Gonzalez
Sr
17:06
5:42
10
Jordan Serrano
Jr
17:08
5:43
11
Jason Hamburger
Jr
17:20
5:47
12
Chris Ochoa
Jr
17:30
5:50
14
Corey Campbell
Sr
17:59
6:00
17
3 Bonita
3-3-3-3-3
Gap: 1:13
90:07
18:01
6:00
88 Sean Frescas
So
17:28
5:49
13
Justin Torres
Jr
17:42
5:54
15
Peter Megorden
Jr
17:48
5:56
16
Drexel Smith
Sr
18:28
6:09
21
Adrian Maciel
Jr
18:41
6:14
23
Grant Garcia
Sr
18:47
6:16
24
Eduardo Gonzalez
Sr
18:49
6:16
25
4 Jserra
4-4-4-4-4
Gap: 1:00
91:39
18:20
6:07
105 Liam Dugard
Jr
18:00
6:00
18
Tyler Kranawetter
Sr
18:01
6:00
19
Conner Sherburne
Jr
18:06
6:02
20
Aj Kraus
Jr
18:33
6:11
22
Peter Lewis
Jr
19:00
6:20
26
Chris Darcy
Jr
19:25
6:28
27
Nick Greger
Jr
20:02
6:41
28
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Robbie Gleeson So Great Oak 16:02.56 5:21 1/14 5/28 1/4
2 Austin Fischer So Saugus HS 16:32.84 5:31
3 Conor White So Great Oak 17:01.09 5:40 2/14 15/28 1/4
4 Cole Spencer So Great Oak 17:01.5 5:41 3/14 16/28 1/4
5 Solomon Fountain Fr Great Oak 17:09.28 5:43 4/14 17/28 1/4
6 Jacob Crosson So Saugus HS 17:13.38 5:44
7 Nelson Quintana So Great Oak 17:24.25 5:48 5/14 18/28 1/4
8 Matthew Tibbitts So Great Oak 17:40.41 5:53 6/14 20/28 1/4
9 Jackson Combe So Great Oak 17:46.78 5:56 7/14 21/28 1/4
10 Wesley Bowen Fr Great Oak 17:48.15 5:56 8/14 22/28 1/4
11 Anthony Ruiz Fr Great Oak 17:55.31 5:58 9/14 23/28 1/4
12 Jenner Pennock Fr Great Oak 17:56.31 5:59 10/14 24/28 1/4
13 Cj Westenhofer Fr Saugus HS 17:57.84 5:59
14 Jacob Wathen Fr Great Oak 17:58.18 5:59 11/14 25/28 1/4
15 Justin Eipp Fr Great Oak 17:59.41 6:00 12/14 26/28 1/3
16 Conner Nobbs So Bonita 18:30 6:10
17 Declan Clause Fr Great Oak 18:31.28 6:10 13/14 27/28 1/3
18 Aaron Lottig Fr Great Oak 18:43.25 6:14 14/14 28/28 1/2
19 Manny Macias So Saugus HS 18:49.94 6:17
20 John Vierra So Saugus HS 18:51.88 6:17
21 Chris Perez So Jserra 18:54.75 6:18
22 Tanner Lomeli So Saugus HS 19:00.75 6:20
23 Ethan Sutherland Fr Jserra 19:07.62 6:23
24 Noah Hennig Fr Bonita 19:11.18 6:24
25 Daniel Gonzalez So Jserra 19:13.25 6:24
26 Tyler Abo Fr Bonita 19:13.75 6:25
27 Kyle Moga So Jserra 19:24.44 6:28
28 Trey Mckeown Fr Jserra 19:28.06 6:29
29 Ethan Briggs Fr Jserra 19:30.47 6:30
30 Tyler O'sullivan Fr Saugus HS 19:35.18 6:32
31 Peter Wang So Bonita 19:41.75 6:34
32 Chase Sojka Fr Bonita 19:55.44 6:38
33 Jared Beaver So Saugus HS 20:06.15 6:42
34 Jake Shick Fr Saugus HS 20:06.41 6:42
35 Kevin Burns So Jserra 20:10.94 6:44
36 Nico Abusaid Fr Jserra 20:27.18 6:49
37 Jesse Sethi Fr Bonita 20:30.25 6:50
38 Derick Gutierrez Fr Bonita 20:34.66 6:52
39 Joey Johnson So Saugus HS 20:36.56 6:52
40 Scott Buffham So Saugus HS 20:57 6:59
41 Matt Mcilrath So Saugus HS 20:59.34 7:00
42 Daniel Leka So Bonita 21:14.5 7:05
43 Sami Elias Fr Bonita 21:19.44 7:06
44 Blake Jackson Fr Saugus HS 21:22 7:07
45 Robert Herndon So Bonita 21:43.62 7:15
46 Chase Bailey Fr Jserra 22:08.84 7:23
47 Daniel Alvarez So Bonita 22:26.91 7:29
48 Josh Jacoby Fr Bonita 22:49.28 7:36
49 Ryan Peterson Fr Bonita 23:07.97 7:43
50 Nathaniel Torres So Bonita 23:26.72 7:49
51 Dylan Mcgarvey Fr Bonita 23:49.75 7:57
52 Fergus O'connor So Jserra 24:10.5 8:04
53 Eric Zhong So Bonita 24:37.97 8:13
54 Cole Van Dongen So Bonita 24:39.72 8:13
55 Matt Sullivan Fr Jserra 24:43 8:14
56 Kyle Bishop Fr Bonita 25:41.41 8:34
57 Christopher Ivey Fr Bonita 27:09.38 9:03
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: F/S 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Great Oak
1-1-1-1-1
Gap: 1:22
84:39
16:56
5:39
20 Robbie Gleeson
So
16:03
5:21
1
Conor White
So
17:01
5:40
3
Cole Spencer
So
17:02
5:41
4
Solomon Fountain
Fr
17:09
5:43
5
Nelson Quintana
So
17:24
5:48
7
Matthew Tibbitts
So
17:40
5:53
8
Jackson Combe
So
17:47
5:56
9
2 Saugus HS
2-2-2-2-2
Gap: 2:19
89:26
17:53
5:58
43 Austin Fischer
So
16:33
5:31
2
Jacob Crosson
So
17:13
5:44
6
Cj Westenhofer
Fr
17:58
5:59
10
Manny Macias
So
18:50
6:17
12
John Vierra
So
18:52
6:17
13
Tanner Lomeli
So
19:01
6:20
15
Tyler O'sullivan
Fr
19:35
6:32
23
3 Jserra
4-4-4-3-3
Gap: 0:33
96:08
19:14
6:25
89 Chris Perez
So
18:55
6:18
14
Ethan Sutherland
Fr
19:08
6:23
16
Daniel Gonzalez
So
19:13
6:24
18
Kyle Moga
So
19:24
6:28
20
Trey Mckeown
Fr
19:28
6:29
21
Ethan Briggs
Fr
19:30
6:30
22
Kevin Burns
So
20:11
6:44
26
4 Bonita
3-3-3-4-4
Gap: 1:25
96:32
19:18
6:26
96 Conner Nobbs
So
18:30
6:10
11
Noah Hennig
Fr
19:11
6:24
17
Tyler Abo
Fr
19:14
6:25
19
Peter Wang
So
19:42
6:34
24
Chase Sojka
Fr
19:55
6:38
25
Jesse Sethi
Fr
20:30
6:50
27
Derick Gutierrez
Fr
20:35
6:52
28
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: F/S 2nd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Great Oak
1-1-1-1-1
Gap: 0:16
89:07
17:49
5:56
15 Matthew Tibbitts
So
17:40
5:53
1
Jackson Combe
So
17:47
5:56
2
Wesley Bowen
Fr
17:48
5:56
3
Anthony Ruiz
Fr
17:55
5:58
4
Jenner Pennock
Fr
17:56
5:59
5
Jacob Wathen
Fr
17:58
5:59
6
Justin Eipp
Fr
17:59
6:00
7
2 Saugus HS
2-2-2-2-2
Gap: 1:36
99:25
19:53
6:38
58 Tanner Lomeli
So
19:01
6:20
8
Tyler O'sullivan
Fr
19:35
6:32
10
Jared Beaver
So
20:06
6:42
11
Jake Shick
Fr
20:06
6:42
12
Joey Johnson
So
20:37
6:52
17
Scott Buffham
So
20:57
6:59
18
Matt Mcilrath
So
20:59
7:00
19
3 Jserra
3-3-3-3-3
Gap: 4:40
106:28
21:18
7:06
85 Ethan Briggs
Fr
19:30
6:30
9
Kevin Burns
So
20:11
6:44
13
Nico Abusaid
Fr
20:27
6:49
14
Chase Bailey
Fr
22:09
7:23
23
Fergus O'connor
So
24:11
8:04
26
Matt Sullivan
Fr
24:43
8:14
27




4 Bonita
4-4-4-4-4
Gap: 1:13
105:22
21:04
7:01
94 Jesse Sethi
Fr
20:30
6:50
15
Derick Gutierrez
Fr
20:35
6:52
16
Daniel Leka
So
21:15
7:05
20
Sami Elias
Fr
21:19
7:06
21
Robert Herndon
So
21:44
7:15
22
Daniel Alvarez
So
22:27
7:29
24
Josh Jacoby
Fr
22:49
7:36
25
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.