Great Oak Results from the Inland Empire Challenge at Glen Helen Regional Park on 10/14/17

Boys Results and Stats

Switch to Girls

Boys Individual Results

Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmnts
Abrenica, Joshua So So 16:31.6 5:31 3 3/117 3/15 8/58 1/17 17:19
(0:47,4.6)
17:19
(0:47,4.6)
17:19
(0:47,4.6)
15:47 You ROCK! (LY, LR, PR)
Alvarado, Daniel Fr Fr 19:42.7 6:34 3 84/169 20/25 51/58 1/1 19:45
(0:03,0.2)
You ROCK! (SBP, DPR)
Arnold, Jackson So So 19:26.6 6:29 3 80/117 15/15 48/58 1/1 20:40
(1:13,5.9)
20:40
(1:13,5.9)
20:40
(1:13,5.9)
18:10 You ROCK! (LY, LR, PR)
Askew, Jeremiah Jr JV 20:38 6:53 3 100/132 10/11 54/58 3/4 19:59
Ayala, Alex Jr JV 16:48.9 5:36 3 2/132 2/11 13/58 1/23 16:37 16:37 16:37 16:12
Baird, Micah So So 16:28.8 5:30 3 1/117 1/15 6/58 1/20 17:34
(1:05,6.2)
17:34
(1:05,6.2)
17:34
(1:05,6.2)
15:36 You ROCK! (LY, LR, PR)
Baldevia, Carson So So 18:03.6 6:01 3 28/117 10/15 36/58 1/2 18:41
(0:37,3.3)
18:41
(0:37,3.3)
18:41
(0:37,3.3)
17:44 You ROCK! (LY, LR, PR, SBP)
Beltran, Calvin Jr JV 18:22.6 6:08 3 32/132 8/11 37/58 1/6 18:16 18:16 18:16 17:37
Bobo, Kcey So So 18:41.6 6:14 3 47/117 13/15 43/58 1/1 19:07
(0:26,2.2)
19:07
(0:26,2.2)
19:07
(0:26,2.2)
18:15 You ROCK! (LY, LR, PR, SBP)
Boeck, Marcus Fr Fr 17:39.5 5:53 3 14/169 9/25 29/58 1/7 16:59
Boyce, Grayson Jr V 16:38.4 5:33 3 40/76 6/7 11/58 2/10 16:58
(0:20,1.9)
16:58
(0:20,1.9)
15:16 You ROCK! (LR, PR)
Branstetter, Trevor Jr JV 16:53.9 5:38 3 3/132 3/11 16/58 1/21 18:15
(1:21,7.4)
18:15
(1:21,7.4)
18:15
(1:21,7.4)
16:20 You ROCK! (LY, LR, PR)
Bruck, Cameron Fr Fr 17:48.1 5:56 3 17/169 11/25 31/58 1/4 17:47 You ROCK! (SBP)
Buncab, Jonah Fr Fr 17:22 5:47 3 10/169 6/25 25/58 1/13 16:55 You ROCK! (SBP)
Candray, Leandro So So 16:30.5 5:30 3 2/117 2/15 7/58 1/19 17:09
(0:39,3.8)
17:09
(0:39,3.8)
17:09
(0:39,3.8)
15:34 You ROCK! (LY, LR, PR)
Cruz, Tristan So So 18:46.2 6:15 3 53/117 14/15 44/58 1/1 19:00
(0:13,1.2)
You ROCK! (SBP, DPR)
Deboard, Jacob So So 18:24.8 6:08 3 41/117 11/15 38/58 1/1 19:35
(1:11,6.0)
19:35
(1:11,6.0)
19:35
(1:11,6.0)
18:28
(0:03,0.3)
You ROCK! (LY, LR, PR, SBP, DPR)
Deveyra, Tyrel So So 18:27.4 6:09 3 42/117 12/15 40/58 1/1 18:14 18:14 18:14 17:45
Dubois, Garrison Fr Fr 20:52.4 6:57 3 112/169 23/25 55/58 1/1 21:20
(0:27,2.1)
You ROCK! (SBP, DPR)
Fabian, Conor Fr Fr 19:53.3 6:38 3 92/169 22/25 53/58 1/1 19:57
(0:04,0.3)
You ROCK! (DPR)
Fender, Kaden Fr Fr 18:49.2 6:16 3 50/169 15/25 45/58 1/3 18:05
Fikes, Chaz Fr Fr 19:45.6 6:35 3 89/169 21/25 52/58 1/1 19:22
Flint, Ajae So So 16:37.6 5:33 3 5/117 5/15 10/58 1/15 17:57
(1:19,7.3)
17:57
(1:19,7.3)
17:57
(1:19,7.3)
16:05 You ROCK! (LY, LR, PR, SBP)
Gilbert, Andrew Jr JV 18:01.5 6:01 3 20/132 7/11 35/58 1/8 17:54 17:54 17:54 17:09
Gilbert, Tyler Fr Fr 17:33.1 5:51 3 13/169 8/25 28/58 1/8 16:56
Hager, Breydan So So 17:55.5 5:59 3 25/117 9/15 34/58 1/2 17:10
Hassler, Zander Fr Fr 19:40.3 6:33 3 82/169 19/25 50/58 1/1 19:40 You ROCK! (SBP)
Hylton, Cameron Jr V 15:49.2 5:16 3 14/76 2/7 2/58 2/12 15:53
(0:04,0.4)
15:53
(0:04,0.4)
15:53
(0:04,0.4)
15:11 You ROCK! (LY, LR, PR)
Jilek, Ryan Fr Fr 19:00.2 6:20 3 56/169 16/25 46/58 1/2 18:16
Kakar, Issa Fr Fr 18:25.1 6:08 3 38/169 13/25 39/58 1/3 18:06 You ROCK! (SBP)
Kiehn, Scott Fr Fr 17:26.6 5:49 3 12/169 7/25 27/58 1/12 17:08 You ROCK! (SBP)
Lazelle, Adam Fr Fr 19:19.2 6:26 3 69/169 17/25 47/58 1/2 19:14 You ROCK! (SBP)
Lazelle, Andrew Sr JV 16:45.2 5:35 3 1/132 1/11 12/58 1/23 17:03
(0:18,1.7)
17:03
(0:18,1.7)
16:55
(0:10,0.9)
15:45 You ROCK! (LY, LR, PR)
Lucio, Seth Sr JV 17:24.7 5:48 3 10/132 5/11 26/58 1/12 17:40
(0:15,1.4)
17:40
(0:15,1.4)
17:09 16:37 You ROCK! (LY, LR)
Montez, Austin Fr Fr 16:59.1 5:40 3 4/169 1/25 17/58 3/21 16:18
Musselman, Dustin Fr Fr 19:34.2 6:31 3 78/169 18/25 49/58 1/1 18:14
Nevens, Noah Jr V 16:07.7 5:23 3 20/76 4/7 4/58 2/10 18:33
(2:25,13.1)
18:33
(2:25,13.1)
17:29
(1:21,7.7)
15:21 You ROCK! (LY, LR, PR)
Nguyen, Anthony Fr Fr 17:11.6 5:44 3 8/169 4/25 23/58 1/18 16:56 You ROCK! (SBP)
Paez, Aidan Fr Fr 21:08.6 7:03 3 121/169 25/25 57/58 1/1 21:47
(0:38,2.9)
You ROCK! (SBP, DPR)
Paez, Devon Jr JV 17:50.8 5:57 3 15/132 6/11 32/58 1/8 18:01
(0:10,0.9)
18:01
(0:10,0.9)
18:01
(0:10,0.9)
16:46 You ROCK! (LY, LR, PR)
Parrish, Dustin Fr Fr 17:18.2 5:46 3 9/169 5/25 24/58 1/17 16:53
Perez, Benny So So 16:49.2 5:36 3 7/117 6/15 14/58 1/8 18:02
(1:13,6.7)
18:02
(1:13,6.7)
18:02
(1:13,6.7)
16:26 You ROCK! (LY, LR, PR, SBP)
Perez, Damien So So 17:02.3 5:41 3 11/117 8/15 19/58 1/5 16:55 You ROCK! (SBP)
Porras, Cameron Jr JV 17:02.6 5:41 3 5/132 4/11 20/58 1/17 17:38
(0:36,3.4)
17:38
(0:36,3.4)
17:38
(0:36,3.4)
16:13 You ROCK! (LY, LR, PR)
Reden, Kyle Fr Fr 17:00.6 5:40 3 5/169 2/25 18/58 2/20 16:13
Reza, Aric So V 16:25 5:28 3 34/76 5/7 5/58 2/10 17:46
(1:21,7.6)
17:46
(1:21,7.6)
17:46
(1:21,7.6)
15:53 You ROCK! (LY, LR, PR)
Richter, Shaun Fr Fr 17:54.8 5:58 3 20/169 12/25 33/58 1/4 17:50 You ROCK! (SBP)
Ruyle, Jake Fr Fr 21:08.2 7:03 3 119/169 24/25 56/58 1/1 20:25
Segura, Ben Sr V 15:50.2 5:17 3 15/76 3/7 3/58 2/10 15:28
Shields, Ryan Jr V 15:29.3 5:10 3 8/76 1/7 1/58 6/16 15:17 15:17 15:17 14:44
Smith, Parker So So 16:36.8 5:32 3 4/117 4/15 9/58 1/16 17:35
(0:59,5.6)
17:35
(0:59,5.6)
17:35
(0:59,5.6)
16:12 You ROCK! (LY, LR, PR, SBP)
Stuckey, Brock Jr V 17:08.9 5:43 3 59/76 7/7 21/58 3/8 16:35 16:35 16:35 15:09
Tabanao, Aj So So 16:51.8 5:37 3 9/117 7/15 15/58 1/8 16:54
(0:02,0.2)
16:54
(0:02,0.2)
16:54
(0:02,0.2)
16:10 You ROCK! (LY, LR, PR)
Valdez, Jose Jr JV 18:41.1 6:14 3 39/132 9/11 42/58 1/5 19:55
(1:14,6.2)
19:55
(1:14,6.2)
17:14 You ROCK! (LR, PR)
Verdeflor, Jared Jr JV 21:16.8 7:06 3 108/132 11/11 58/58 2/3 20:32
Watson, Ethan Fr Fr 18:33.9 6:11 3 42/169 14/25 41/58 1/3 17:39
White, Mason Fr Fr 17:45.8 5:55 3 16/169 10/25 30/58 1/5 16:49
Worthy, John Fr Fr 17:10 5:43 3 7/169 3/25 22/58 1/19 16:25
Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmts

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago.
  • LR = Beat time from the most recent running of this course.
  • PR = Set a new PR on this course. A "Course PR".
  • PG = Beat personal goal.
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.
  • DPR = A "Distance Personal Record" - the personal best time considering distance only, not unique course characteristics. Applicable for 2, 3, and 3.1 mile courses.
  • DSR = A "Distance Season Record" - same as above, but for the current season only.
  • DTW = "Displace to Win". This athlete, as the 6th or 7th runner on his/her squad, displaced scoring runners from a competitor enabling his/her team to finish ahead of that competitor.
  • TB = "Tiebreaker". As the #6 athlete on his/her squad, this athlete was the tiebreaker enabling his/her team to finish ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Boys Team Results

Team Rank of Finish Time
Gap
Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)
V 1st 5 2/10 79:41
0:56
3 5:19 5:10 5:28 72 5:05 77:30 77:30 75:40 Ryan Shields (6), Cameron Hylton (11), Ben Segura (12), Noah Nevens (15), Aric Reza (28)
So 1st 5 1/15 82:45
0:09
3 5:31 5:30 5:33 15 5:31 85:44
(2:59,3.5)
85:44
(2:59,3.5)
80:59 Your Team ROCKS! (LY, LR) Micah Baird (1), Leandro Candray (2), Joshua Abrenica (3), Parker Smith (4), Ajae Flint (5)
So 2nd 5 1/2 86:42
1:14
3 5:47 5:36 6:01 15 5:47 90:12
(3:30,3.9)
90:12
(3:30,3.9)
85:01 Your Team ROCKS! (LY, LR) Benny Perez (1), Aj Tabanao (2), Damien Perez (3), Breydan Hager (4), Carson Baldevia (5)
So 3rd 5 1/1 93:47
1:02
3 6:15 6:08 6:29 15 6:15 90:50 90:06 Jacob Deboard (1), Tyrel Deveyra (2), Kcey Bobo (3), Tristan Cruz (4), Jackson Arnold (5)
JV 1st 5 1/12 84:55
0:40
3 5:40 5:35 5:48 21 5:40 86:05
(1:10,1.3)
81:49 Your Team ROCKS! (LR) Andrew Lazelle (1), Alex Ayala (2), Trevor Branstetter (3), Cameron Porras (5), Seth Lucio (10)
JV 2nd 5 1/4 93:34
2:47
3 6:14 5:57 6:53 33 6:14 87:59 86:01 Devon Paez (1), Andrew Gilbert (2), Calvin Beltran (4), Jose Valdez (6), Jeremiah Askew (20)
Fr 1st 5 1/17 85:40
0:19
3 5:43 5:40 5:46 33 5:43 86:31
(0:52,1.0)
86:31
(0:52,1.0)
84:13 Your Team ROCKS! (LY, LR) Austin Montez (4), Kyle Reden (5), John Worthy (7), Anthony Nguyen (8), Dustin Parrish (9)
Fr 2nd 5 1/5 87:47
0:24
3 5:51 5:47 5:55 15 5:51 90:40
(2:53,3.2)
90:40
(2:53,3.2)
88:54
(1:07,1.3%)
Your Team ROCKS! (LY, LR, PR) Jonah Buncab (1), Scott Kiehn (2), Tyler Gilbert (3), Marcus Boeck (4), Mason White (5)
Fr 3rd 5 1/3 91:31
1:01
3 6:06 5:56 6:16 15 6:06 96:05
(4:34,4.7)
96:05
(4:34,4.7)
92:16
(0:45,0.8%)
Your Team ROCKS! (LY, LR, PR) Cameron Bruck (1), Shaun Richter (2), Issa Kakar (3), Ethan Watson (4), Kaden Fender (5)
Fr 4th 5 1/1 97:17
0:43
3 6:29 6:20 6:34 15 6:29 101:30
(4:14,4.2)
94:16 Your Team ROCKS! (LR) Ryan Jilek (1), Adam Lazelle (2), Dustin Musselman (3), Zander Hassler (4), Daniel Alvarado (5)
Fr 5th 5 1/1 102:48
1:23
3 6:51 6:35 7:03 15 6:51 103:46
(0:57,0.9)
97:09 Your Team ROCKS! (LR) Chaz Fikes (1), Conor Fabian (2), Garrison Dubois (3), Jake Ruyle (4), Aidan Paez (5)
Team Rank of Finish Time Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Tyler Spencer Sr Eleanor Roosevelt HS 14:47 4:56
2 Elias Opsahl Sr Redlands East Valley HS 14:50.9 4:57
3 Kevin Ramos Jr Rubidoux HS 14:56 4:59
4 Raymon Ornelas Sr Eleanor Roosevelt HS 15:01.2 5:00
5 Raul Chavez So Eleanor Roosevelt HS 15:08.5 5:03
6 Darius Riley Sr Rancho Cucamonga HS 15:18.5 5:06
7 Trevor Woodward Sr Centennial HS 15:25.8 5:09
8 Ryan Shields Jr Great Oak 15:29.3 5:10 1/7 1/58 6/16 15:17 15:17 15:17
9 Michael Sahagun So Eleanor Roosevelt HS 15:29.7 5:10
10 Marcos Milla Sr Santiago HS 15:33.5 5:11
11 Jacob Moran Jr Serrano HS 15:40 5:13
12 Ivan Mejia Jr Etiwanda HS 15:41.7 5:14
13 Moises Rendon Sr Eleanor Roosevelt HS 15:45.7 5:15
14 Cameron Hylton Jr Great Oak 15:49.2 5:16 2/7 2/58 2/12 15:53
(0:04)
15:53
(0:04)
15:53
(0:04)
You ROCK! (LY, LR, PR)
15 Ben Segura Sr Great Oak 15:50.2 5:17 3/7 3/58 2/10
16 Jake Bergmann Jr Chino Hills HS 15:53 5:18
17 Kyle Pendleton Sr Santiago HS 15:55.7 5:19
18 Isaiah Gonzalez Sr Shadow Hills HS 16:03 5:21
19 Andres Mejia Sr Indio HS 16:05.9 5:22
20 Noah Nevens Jr Great Oak 16:07.7 5:23 4/7 4/58 2/10 18:33
(2:25)
18:33
(2:25)
17:29
(1:21)
You ROCK! (LY, LR, PR)
21 Cole Cooper So Redlands East Valley HS 16:08.3 5:23
22 Jacob Dooley Jr Redlands East Valley HS 16:08.6 5:23
23 Noah Rehfeldt Jr Chino Hills HS 16:10.5 5:24
24 Jesse Diaz So Indio HS 16:11.3 5:24
25 Zane Blum Jr Redlands East Valley HS 16:12.6 5:24
26 Matthew Lieberman Sr Eleanor Roosevelt HS 16:13.1 5:24
27 Brandon Lopez So Chino Hills HS 16:13.6 5:25
28 Aaron Perez Jr Indio HS 16:15.7 5:25
29 Zach Budd Jr Serrano HS 16:16.2 5:25
30 Michael Paz Sr Ontario HS 16:18.8 5:26
31 Zachariah Verley Jr Oak Hills HS 16:23.8 5:28
32 Jose Montano Jr Ontario HS 16:24.3 5:28
33 Ian Crocker So Serrano HS 16:24.5 5:28
34 Aric Reza So Great Oak 16:25 5:28 5/7 5/58 2/10 17:46
(1:21)
17:46
(1:21)
17:46
(1:21)
You ROCK! (LY, LR, PR)
35 Makeye Contreras So Etiwanda HS 16:25.9 5:29
36 Joseph Abad Jr Etiwanda HS 16:30.9 5:30
37 Victor Urbina Jr Indio HS 16:32.2 5:31
38 Brennan Betts Jr Serrano HS 16:32.3 5:31
39 Jullian Dorantes-lara Jr Indio HS 16:32.8 5:31
40 Grayson Boyce Jr Great Oak 16:38.4 5:33 6/7 11/58 2/10 16:58
(0:20)
16:58
(0:20)
You ROCK! (LR, PR)
41 Caleb Kozakovsky Jr Chino Hills HS 16:39.3 5:33
42 Simon Opsahl Fr Redlands East Valley HS 16:39.6 5:33
43 Joseph Serna So Serrano HS 16:40.1 5:33
44 Johan Cuevas Sr Ontario HS 16:41.4 5:34
45 Andres Lopez Ospina Sr Xavier College Prep 16:41.8 5:34
46 Adrian Ramirez Jr Indio HS 16:48.5 5:36
47 Adam Sorenson So Etiwanda HS 16:49 5:36
48 Ricardo Sainz So Eleanor Roosevelt HS 16:49.4 5:36
49 Blake Hare Sr Etiwanda HS 16:51.4 5:37
50 Santiago Herrera So Rancho Cucamonga HS 16:53 5:38
51 Gabe Rivas Jr Chino Hills HS 16:54.2 5:38
52 Vincent Orta Sr Rancho Cucamonga HS 16:56.2 5:39
53 Matthew Barnett Jr Redlands East Valley HS 16:56.8 5:39
54 Clark Sipos So Rancho Cucamonga HS 16:57.9 5:39
55 Zachery Williams Jr Etiwanda HS 16:59.3 5:40
56 Joshua Sanhamel Jr Chino Hills HS 16:59.5 5:40
57 Ryan Lee Sr Chino Hills HS 17:00.4 5:40
58 Tyler Barnes Sr Serrano HS 17:07.5 5:43
59 Brock Stuckey Jr Great Oak 17:08.9 5:43 7/7 21/58 3/8 16:35 16:35 16:35
60 Jose Meraz Jr Ontario HS 17:11.7 5:44
61 Raymond Segoviano Sr Indio HS 17:16 5:45
62 Corey Dobbins So Rancho Cucamonga HS 17:22.9 5:48
63 Jared Mallon Jr Etiwanda HS 17:30.5 5:50
64 Jon Holcomb Sr West Valley HS 17:30.9 5:50
65 Belzasar Haro Sr Ontario HS 17:31.5 5:51
66 Sean Crowley So Serrano HS 17:32.5 5:51
67 Caesar Vallejo Sr Xavier College Prep 17:32.9 5:51
68 Chase Vigue Sr Xavier College Prep 17:38.8 5:53
69 Jesus Arzapalo Jr Xavier College Prep 17:41.9 5:54
70 David Salazar So Ontario HS 17:42.1 5:54
71 Rey Vazquez So Xavier College Prep 17:52.6 5:58
72 John Bradshaw Sr Ontario HS 18:11.3 6:04
73 Kenith Gonzalez Sr Oak Hills HS 18:14.4 6:05
74 Ethan Mathews Sr Rancho Cucamonga HS 18:21.1 6:07
75 Elijah Salmon Jr Xavier College Prep 18:32.6 6:11
76 Andres Arias So Xavier College Prep 18:48.8 6:16
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: V 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Eleanor Roosevelt HS
1-1-1-1-1
Gap: 0:59
76:12
15:14
5:05
25 Tyler Spencer
Sr
14:47
4:56
1
Raymon Ornelas
Sr
15:01
5:00
3
Raul Chavez
So
15:09
5:03
4
Michael Sahagun
So
15:30
5:10
7
Moises Rendon
Sr
15:46
5:15
10
Matthew Lieberma
Sr
16:13
5:24
21
Ricardo Sainz
So
16:49
5:36
42
2 Great Oak
4-2-2-2-2
Gap: 0:56
79:41
15:56
5:19
72 Ryan Shields
Jr
15:29
5:10
6
Cameron Hylton
Jr
15:49
5:16
11
Ben Segura
Sr
15:50
5:17
12
Noah Nevens
Jr
16:08
5:23
15
Aric Reza
So
16:25
5:28
28
Grayson Boyce
Jr
16:38
5:33
34
Brock Stuckey
Jr
17:09
5:43
53
3 Redlands East Valley HS
2-3-3-3-3
Gap: 1:49
80:00
16:00
5:20
91 Elias Opsahl
Sr
14:51
4:57
2
Cole Cooper
So
16:08
5:23
16
Jacob Dooley
Jr
16:09
5:23
17
Zane Blum
Jr
16:13
5:24
20
Simon Opsahl
Fr
16:40
5:33
36
Matthew Barnett
Jr
16:57
5:39
47




4 Indio HS
8-6-5-4-4
Gap: 0:27
81:38
16:20
5:27
120 Andres Mejia
Sr
16:06
5:22
14
Jesse Diaz
So
16:11
5:24
19
Aaron Perez
Jr
16:16
5:25
23
Victor Urbina
Jr
16:32
5:31
31
Jullian Dorantes
Jr
16:33
5:31
33
Adrian Ramirez
Jr
16:49
5:36
40
Raymond Segovian
Sr
17:16
5:45
55
5 Serrano HS
5-5-6-6-5
Gap: 1:00
81:33
16:19
5:26
128 Jacob Moran
Jr
15:40
5:13
8
Zach Budd
Jr
16:16
5:25
24
Ian Crocker
So
16:25
5:28
27
Brennan Betts
Jr
16:32
5:31
32
Joseph Serna
So
16:40
5:33
37
Tyler Barnes
Sr
17:08
5:43
52
Sean Crowley
So
17:33
5:51
59
6 Chino Hills HS
7-4-4-5-6
Gap: 1:01
81:51
16:22
5:27
133 Jake Bergmann
Jr
15:53
5:18
13
Noah Rehfeldt
Jr
16:11
5:24
18
Brandon Lopez
So
16:14
5:25
22
Caleb Kozakovs
Jr
16:39
5:33
35
Gabe Rivas
Jr
16:54
5:38
45
Joshua Sanhamel
Jr
17:00
5:40
50
Ryan Lee
Sr
17:00
5:40
51
7 Etiwanda HS
6-7-7-7-7
Gap: 1:10
82:19
16:28
5:29
152 Ivan Mejia
Jr
15:42
5:14
9
Makeye Contrera
So
16:26
5:29
29
Joseph Abad
Jr
16:31
5:30
30
Adam Sorenson
So
16:49
5:36
41
Blake Hare
Sr
16:51
5:37
43
Zachery Williams
Jr
16:59
5:40
49
Jared Mallon
Jr
17:31
5:50
57
8 Rancho Cucamonga HS
3-8-9-8-8
Gap: 2:04
83:29
16:42
5:34
199 Darius Riley
Sr
15:19
5:06
5
Santiago Herrera
So
16:53
5:38
44
Vincent Orta
Sr
16:56
5:39
46
Clark Sipos
So
16:58
5:39
48
Corey Dobbins
So
17:23
5:48
56
Ethan Mathews
Sr
18:21
6:07
66




9 Ontario HS
9-9-8-8-9
Gap: 1:13
84:08
16:50
5:37
201 Michael Paz
Sr
16:19
5:26
25
Jose Montano
Jr
16:24
5:28
26
Johan Cuevas
Sr
16:41
5:34
38
Jose Meraz
Jr
17:12
5:44
54
Belzasar Haro
Sr
17:32
5:51
58
David Salazar
So
17:42
5:54
63
John Bradshaw
Sr
18:11
6:04
65
10 Xavier College Prep
10-10-10-10-10
Gap: 1:11
87:28
17:30
5:50
286 Andres Lopez Ospina
Sr
16:42
5:34
39
Caesar Vallejo
Sr
17:33
5:51
60
Chase Vigue
Sr
17:39
5:53
61
Jesus Arzapalo
Jr
17:42
5:54
62
Rey Vazquez
So
17:53
5:58
64
Elijah Salmon
Jr
18:33
6:11
67
Andres Arias
So
18:49
6:16
68
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Micah Baird So Great Oak 16:28.8 5:30 1/15 6/58 1/20 17:34
(1:05)
17:34
(1:05)
17:34
(1:05)
You ROCK! (LY, LR, PR)
2 Leandro Candray So Great Oak 16:30.5 5:30 2/15 7/58 1/19 17:09
(0:39)
17:09
(0:39)
17:09
(0:39)
You ROCK! (LY, LR, PR)
3 Joshua Abrenica So Great Oak 16:31.6 5:31 3/15 8/58 1/17 17:19
(0:47)
17:19
(0:47)
17:19
(0:47)
You ROCK! (LY, LR, PR)
4 Parker Smith So Great Oak 16:36.8 5:32 4/15 9/58 1/16 17:35
(0:59)
17:35
(0:59)
17:35
(0:59)
You ROCK! (LY, LR, PR, SBP)
5 Ajae Flint So Great Oak 16:37.6 5:33 5/15 10/58 1/15 17:57
(1:19)
17:57
(1:19)
17:57
(1:19)
You ROCK! (LY, LR, PR, SBP)
6 David Berardi So Temecula Valley HS 16:45.1 5:35
7 Benny Perez So Great Oak 16:49.2 5:36 6/15 14/58 1/8 18:02
(1:13)
18:02
(1:13)
18:02
(1:13)
You ROCK! (LY, LR, PR, SBP)
8 Oluwadare Babatunde So Etiwanda HS 16:50.2 5:37
9 Aj Tabanao So Great Oak 16:51.8 5:37 7/15 15/58 1/8 16:54
(0:02)
16:54
(0:02)
16:54
(0:02)
You ROCK! (LY, LR, PR)
10 Joshua Bettencourt So Corona HS 16:53.9 5:38
11 Damien Perez So Great Oak 17:02.3 5:41 8/15 19/58 1/5 You ROCK! (SBP)
12 Humberto Martinez So Beaumont HS 17:05 5:42
13 Green Brian So King HS 17:08.2 5:43
14 Nathan Sandberg So Santiago HS 17:12.4 5:44
15 Christian Fernandez So Citrus Valley HS 17:16.9 5:46
16 Alex Baschoff So Etiwanda HS 17:18.4 5:46
17 James Torres So Etiwanda HS 17:18.7 5:46
18 Noah Galbraith So Beaumont HS 17:22.8 5:48
19 Marquis Meredith So Chino Hills HS 17:23.9 5:48
20 Luke Macdermott So Temecula Valley HS 17:29.9 5:50
21 Alex Kalmar Fr Temecula Valley HS 17:30 5:50
22 Cole Costa So Santiago HS 17:32.9 5:51
23 Johan Reyes So Summit HS 17:41.6 5:54
24 Nick Madden Fr Yucaipa HS 17:48.4 5:56
25 Breydan Hager So Great Oak 17:55.5 5:59 9/15 34/58 1/2
26 Zach Blum So Yucaipa HS 18:01.6 6:01
27 Alan Binion So Chaffey HS 18:02.3 6:01
28 Carson Baldevia So Great Oak 18:03.6 6:01 10/15 36/58 1/2 18:41
(0:37)
18:41
(0:37)
18:41
(0:37)
You ROCK! (LY, LR, PR, SBP)
29 Gael Perez So Citrus Valley HS 18:06.9 6:02
30 Kelvin Koopman So Rancho Cucamonga HS 18:08.3 6:03
31 Markie Cruz So Citrus Valley HS 18:10.4 6:03
32 Gene Feng So Chino Hills HS 18:11 6:04
33 Frank Assumma So Temecula Valley HS 18:12.1 6:04
34 Aidan Hernandez So Eleanor Roosevelt HS 18:14.7 6:05
35 Anthony Villegas So Centennial HS 18:15 6:05
36 Ruben Fierro So Paloma Valley HS 18:15.6 6:05
37 Andrew Gonzales So Eleanor Roosevelt HS 18:16.1 6:05
38 Austin Bertalot So Chino Hills HS 18:21.4 6:07
39 Jeffrey Benmoin So Rancho Cucamonga HS 18:23.1 6:08
40 Arthur Felix Fr Yucaipa HS 18:24 6:08
41 Jacob Deboard So Great Oak 18:24.8 6:08 11/15 38/58 1/1 19:35
(1:11)
19:35
(1:11)
19:35
(1:11)
You ROCK! (LY, LR, PR, SBP)
42 Tyrel Deveyra So Great Oak 18:27.4 6:09 12/15 40/58 1/1 18:14 18:14 18:14
43 Lu Tommy So King HS 18:32.2 6:11
44 Christian Yoo So Centennial HS 18:36.7 6:12
45 Guzman Nikko So King HS 18:37.4 6:12
46 Mohammad Amjad So San Jacinto HS 18:39.6 6:13
47 Kcey Bobo So Great Oak 18:41.6 6:14 13/15 43/58 1/1 19:07
(0:26)
19:07
(0:26)
19:07
(0:26)
You ROCK! (LY, LR, PR, SBP)
48 James Dingle So Los Osos HS 18:42.4 6:14
49 Braulio Cabrera Castro So Rancho Cucamonga HS 18:42.5 6:14
50 Nolan Torres So Corona HS 18:43.2 6:14
51 Tate Miller So Eleanor Roosevelt HS 18:44.1 6:15
52 Israel Garcia Fr Montclair HS 18:45 6:15
53 Tristan Cruz So Great Oak 18:46.2 6:15 14/15 44/58 1/1 You ROCK! (SBP)
54 Noah Reyes So Etiwanda HS 18:46.8 6:16
55 Cameron Mierzwik Fr Yucaipa HS 18:47.8 6:16
56 Drew Warbritton So Los Osos HS 18:49.1 6:16
57 Daniel Amaya So Los Osos HS 18:50.9 6:17
58 Colin Chapin So Temecula Valley HS 18:51.7 6:17
59 Jose Trujillo Fr Yucaipa HS 18:53.3 6:18
60 Blake Hernandez So Santiago HS 18:53.8 6:18
61 Anthony Jacob Alvarez So Paloma Valley HS 18:54 6:18
62 Roman Hunter So Chino Hills HS 18:54.4 6:18
63 Konner Kelley So Chino Hills HS 18:55 6:18
64 Gavin Woodall So Centennial HS 18:55.7 6:19
65 Michael Butorac So Santiago HS 18:59.4 6:20
66 Andrew Fisher So Santiago HS 19:00 6:20
67 Adrian Pou So Etiwanda HS 19:02.3 6:21
68 Alexander Resendiz So San Jacinto HS 19:03.5 6:21
69 Evan Radke Fr Yucaipa HS 19:06.9 6:22
70 Emilio Perez So Beaumont HS 19:08 6:23
71 Jibreel Rasheed So Centennial HS 19:10.4 6:23
72 Alex Weiss Fr Temecula Valley HS 19:11.9 6:24
73 Michael Rodriquez So Chaffey HS 19:12.7 6:24
74 Jorge Valencia So Yucaipa HS 19:17.2 6:26
75 Dustin Le So Santiago HS 19:19 6:26
76 Daniel Windham So Paloma Valley HS 19:21.5 6:27
77 Carlos Espinoza So Beaumont HS 19:23.6 6:28
78 Logan Clausen So Chino Hills HS 19:25.6 6:29
79 Luke Ullrich So Citrus Valley HS 19:25.9 6:29
80 Jackson Arnold So Great Oak 19:26.6 6:29 15/15 48/58 1/1 20:40
(1:13)
20:40
(1:13)
20:40
(1:13)
You ROCK! (LY, LR, PR)
81 Arthur Cunha So Rancho Cucamonga HS 19:38.9 6:33
82 Gustavo Hernandez So Beaumont HS 19:42.7 6:34
83 Ethan Fortier So Upland HS 19:47.3 6:36
84 Bret Thompson Fr Yucaipa HS 19:47.4 6:36
85 Joseph Garcia So Chino Hills HS 19:56.8 6:39
86 Kevin Pierceall So Beaumont HS 20:02.4 6:41
87 Luke Jennings So Los Osos HS 20:02.9 6:41
88 Mark Nusser So Paloma Valley HS 20:06.9 6:42
89 Ethan Dewri So Citrus Valley HS 20:08.9 6:43
90 Daniel Ayala So San Jacinto HS 20:16.5 6:46
91 Mattias Estes So Paloma Valley HS 20:17.5 6:46
92 Somody Matthew So King HS 20:18.5 6:46
93 Xavier Britton So Beaumont HS 20:20.3 6:47
94 Oscar Rodriguez So Montclair HS 20:24.1 6:48
95 Donte Dabney So Beaumont HS 20:29.9 6:50
96 Jacob Llamas So Rancho Cucamonga HS 20:33.8 6:51
97 Allen Aparicio So Chino Hills HS 20:35.8 6:52
98 Marcus Baginito So Temecula Valley HS 20:42.8 6:54
99 Justin Lowe So Rancho Cucamonga HS 20:48.8 6:56
100 Barros Jakob So King HS 20:54.6 6:58
101 Isaiah Gudino So Rancho Cucamonga HS 21:02.4 7:01
102 Andrew Gordon So San Jacinto HS 21:14.2 7:05
103 Jacob Grimstead So Santiago HS 21:18.9 7:06
104 Alejandro Camorlinga So Eleanor Roosevelt HS 21:27.7 7:09
105 Joshua Hermoso So Paloma Valley HS 21:28.4 7:09
106 Javier Vargas So Corona HS 21:37.6 7:13
107 Eduardo Morales So Eleanor Roosevelt HS 22:02.7 7:21
108 Arthur Hsu So Centennial HS 22:32 7:31
109 Eduard Portillo So Chaffey HS 22:32.7 7:31
110 Aidan Monsale So Los Osos HS 22:37.9 7:33
111 Branden Bermudez So Beaumont HS 22:41.3 7:34
112 Devon Dabney So Beaumont HS 23:36.2 7:52
113 Zachary Suttle So Santiago HS 23:36.6 7:52
114 Aaron Dehaan So Paloma Valley HS 24:19.3 8:06
115 Anthony Gutierrez So Chaffey HS 25:52.1 8:37
116 Anthony Alvarado So Upland HS 26:49.1 8:56
117 Jorge Ismerio So San Jacinto HS 33:32.6 11:11
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: So 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Great Oak
1-1-1-1-1
Gap: 0:09
82:45
16:33
5:31
15 Micah Baird
So
16:29
5:30
1
Leandro Candray
So
16:31
5:30
2
Joshua Abrenica
So
16:32
5:31
3
Parker Smith
So
16:37
5:32
4
Ajae Flint
So
16:38
5:33
5
Benny Perez
So
16:49
5:36
7
Aj Tabanao
So
16:52
5:37
9
Your Team ROCKS! (LY, LR)
2 Temecula Valley HS
2-3-3-2-2
Gap: 2:07
88:49
17:46
5:55
116 David Berardi
So
16:45
5:35
6
Luke Macdermo
So
17:30
5:50
18
Alex Kalmar
Fr
17:30
5:50
19
Frank Assumma
So
18:12
6:04
27
Colin Chapin
So
18:52
6:17
46
Alex Weiss
Fr
19:12
6:24
60
Marcus Baginito
So
20:43
6:54
79
3 Etiwanda HS
3-2-2-3-3
Gap: 2:12
89:16
17:51
5:57
134 Oluwadar Babatund
So
16:50
5:37
8
Alex Baschoff
So
17:18
5:46
14
James Torres
So
17:19
5:46
15
Noah Reyes
So
18:47
6:16
42
Adrian Pou
So
19:02
6:21
55








4 Yucaipa HS
9-7-6-4-4
Gap: 1:05
91:55
18:23
6:08
167 Nick Madden
Fr
17:48
5:56
21
Zach Blum
So
18:02
6:01
22
Arthur Felix
Fr
18:24
6:08
34
Cameron Mierzwik
Fr
18:48
6:16
43
Jose Trujillo
Fr
18:53
6:18
47
Evan Radke
Fr
19:07
6:22
57
Jorge Valencia
So
19:17
6:26
61
5 Chino Hills HS
8-7-5-5-5
Gap: 1:31
91:46
18:21
6:07
176 Marquis Meredith
So
17:24
5:48
17
Gene Feng
So
18:11
6:04
26
Austin Bertalot
So
18:21
6:07
32
Roman Hunter
So
18:54
6:18
50
Konner Kelley
So
18:55
6:18
51
Logan Clausen
So
19:26
6:29
65
Joseph Garcia
So
19:57
6:39
69
6 Santiago HS
6-5-7-7-6
Gap: 1:48
91:39
18:20
6:07
187 Nathan Sandberg
So
17:12
5:44
12
Cole Costa
So
17:33
5:51
20
Blake Hernande
So
18:54
6:18
48
Michael Butorac
So
18:59
6:20
53
Andrew Fisher
So
19:00
6:20
54
Dustin Le
So
19:19
6:26
62
Jacob Grimstea
So
21:19
7:06
84
7 Citrus Valley HS
7-6-4-6-7
Gap: 2:52
93:09
18:38
6:13
200 Christia Fernande
So
17:17
5:46
13
Gael Perez
So
18:07
6:02
23
Markie Cruz
So
18:10
6:03
25
Luke Ullrich
So
19:26
6:29
66
Ethan Dewri
So
20:09
6:43
73








8 Beaumont HS
4-4-9-8-8
Gap: 2:38
92:42
18:32
6:11
216 Humberto Martinez
So
17:05
5:42
10
Noah Galbrait
So
17:23
5:48
16
Emilio Perez
So
19:08
6:23
58
Carlos Espinoza
So
19:24
6:28
64
Gustavo Hernande
So
19:43
6:34
68
Kevin Pierceal
So
20:02
6:41
70
Xavier Britton
So
20:20
6:47
77
9 King HS
5-9-8-9-9
Gap: 3:46
95:31
19:06
6:22
240 Green Brian
So
17:08
5:43
11
Lu Tommy
So
18:32
6:11
35
Guzman Nikko
So
18:37
6:12
37
Somody Matthew
So
20:19
6:46
76
Barros Jakob
So
20:55
6:58
81








10 Rancho Cucamonga HS
10-10-10-10-10
Gap: 2:26
95:27
19:05
6:22
242 Kelvin Koopman
So
18:08
6:03
24
Jeffrey Benmoin
So
18:23
6:08
33
Braulio Cabrera Castro
So
18:43
6:14
40
Arthur Cunha
So
19:39
6:33
67
Jacob Llamas
So
20:34
6:51
78
Justin Lowe
So
20:49
6:56
80
Isaiah Gudino
So
21:02
7:01
82
11 Centennial HS
12-12-12-11-11
Gap: 4:17
97:30
19:30
6:30
264 Anthony Villegas
So
18:15
6:05
29
Christia Yoo
So
18:37
6:12
36
Gavin Woodall
So
18:56
6:19
52
Jibreel Rasheed
So
19:10
6:23
59
Arthur Hsu
So
22:32
7:31
88








12 Eleanor Roosevelt HS
11-11-11-12-12
Gap: 3:48
98:45
19:45
6:35
272 Aidan Hernande
So
18:15
6:05
28
Andrew Gonzales
So
18:16
6:05
31
Tate Miller
So
18:44
6:15
41
Alejandr Camorlin
So
21:28
7:09
85
Eduardo Morales
So
22:03
7:21
87








13 Los Osos HS
15-14-13-13-13
Gap: 3:56
99:03
19:49
6:36
288 James Dingle
So
18:42
6:14
39
Drew Warbritt
So
18:49
6:16
44
Daniel Amaya
So
18:51
6:17
45
Luke Jennings
So
20:03
6:41
71
Aidan Monsale
So
22:38
7:33
89








14 Paloma Valley HS
13-13-14-14-14
Gap: 2:02
96:56
19:23
6:28
289 Ruben Fierro
So
18:16
6:05
30
Anthony Jacob Alvarez
So
18:54
6:18
49
Daniel Windham
So
19:22
6:27
63
Mark Nusser
So
20:07
6:42
72
Mattias Estes
So
20:18
6:46
75
Joshua Hermoso
So
21:28
7:09
86
Aaron Dehaan
So
24:19
8:06
90
15 San Jacinto HS
14-15-15-15-15
Gap: 14:53
112:46
22:33
7:31
342 Mohammad Amjad
So
18:40
6:13
38
Alexande Resendiz
So
19:04
6:21
56
Daniel Ayala
So
20:17
6:46
74
Andrew Gordon
So
21:14
7:05
83
Jorge Ismerio
So
33:33
11:11
91








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: So 2nd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Great Oak
1-1-1-1-1
Gap: 1:14
86:42
17:20
5:47
15 Benny Perez
So
16:49
5:36
1
Aj Tabanao
So
16:52
5:37
2
Damien Perez
So
17:02
5:41
3
Breydan Hager
So
17:56
5:59
4
Carson Baldevia
So
18:04
6:01
5
Jacob Deboard
So
18:25
6:08
6
Tyrel Deveyra
So
18:27
6:09
7
Your Team ROCKS! (LY, LR)
2 Beaumont HS
2-2-2-2-2
Gap: 3:34
107:10
21:26
7:09
50 Kevin Pierceal
So
20:02
6:41
8
Xavier Britton
So
20:20
6:47
9
Donte Dabney
So
20:30
6:50
10
Branden Bermudez
So
22:41
7:34
11
Devon Dabney
So
23:36
7:52
12








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: So 3rd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Great Oak
1-1-1-1-1
Gap: 1:02
93:47
18:45
6:15
15 Jacob Deboard
So
18:25
6:08
1
Tyrel Deveyra
So
18:27
6:09
2
Kcey Bobo
So
18:42
6:14
3
Tristan Cruz
So
18:46
6:15
4
Jackson Arnold
So
19:27
6:29
5








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Andrew Lazelle Sr Great Oak 16:45.2 5:35 1/11 12/58 1/23 17:03
(0:18)
17:03
(0:18)
16:55
(0:10)
You ROCK! (LY, LR, PR)
2 Alex Ayala Jr Great Oak 16:48.9 5:36 2/11 13/58 1/23 16:37 16:37 16:37
3 Trevor Branstetter Jr Great Oak 16:53.9 5:38 3/11 16/58 1/21 18:15
(1:21)
18:15
(1:21)
18:15
(1:21)
You ROCK! (LY, LR, PR)
4 Chandler Vankouwenberg Sr Chino Hills HS 16:58.9 5:40
5 Cameron Porras Jr Great Oak 17:02.6 5:41 4/11 20/58 1/17 17:38
(0:36)
17:38
(0:36)
17:38
(0:36)
You ROCK! (LY, LR, PR)
6 Lopez Daniel Jr King HS 17:07.8 5:43
7 Castro Matthew Jr King HS 17:10.4 5:43
8 Michael Munoz Jr King HS 17:12.2 5:44
9 Derek Kutsunai Sr Chino Hills HS 17:18.7 5:46
10 Seth Lucio Sr Great Oak 17:24.7 5:48 5/11 26/58 1/12 17:40
(0:15)
17:40
(0:15)
17:09 You ROCK! (LY, LR)
11 Alex Valdez Jr Etiwanda HS 17:25.9 5:49
12 Nero Lagura Sr Chino Hills HS 17:28.9 5:50
13 James Austin Jr Centennial HS 17:45.9 5:55
14 Vincent Capacete Jr Etiwanda HS 17:49.4 5:56
15 Devon Paez Jr Great Oak 17:50.8 5:57 6/11 32/58 1/8 18:01
(0:10)
18:01
(0:10)
18:01
(0:10)
You ROCK! (LY, LR, PR)
16 Frank Mcgarry Jr Chino Hills HS 17:50.9 5:57
17 William Lyons Fr JW North HS 17:53.4 5:58
18 Anthony Ortiz Sr Paloma Valley HS 17:56 5:59
19 Tyler Heil Sr Chino Hills HS 17:58.3 5:59
20 Andrew Gilbert Jr Great Oak 18:01.5 6:01 7/11 35/58 1/8 17:54 17:54 17:54
21 Wesley Burton So Murrieta Valley HS 18:01.8 6:01
22 Aiden Avarell So Yucaipa HS 18:03.3 6:01
23 Guadalupe Soto Jr Beaumont HS 18:06.3 6:02
24 Juan Campos Sr Upland HS 18:07.3 6:02
25 Kevin Olvera Jr Beaumont HS 18:07.9 6:03
26 Parker Lake Sr Murrieta Valley HS 18:08.4 6:03
27 Sharp Connor Sr King HS 18:12 6:04
28 Kenneth Lam Jr Chino Hills HS 18:12.6 6:04
29 Aaron Morales Sr San Jacinto HS 18:17 6:06
30 Joseph Ogawa Jr Murrieta Valley HS 18:17.2 6:06
30 Jessie Cruz So JW North HS 18:17.2 6:06
32 Calvin Beltran Jr Great Oak 18:22.6 6:08 8/11 37/58 1/6 18:16 18:16 18:16
33 Andrew Delgado Jr Murrieta Valley HS 18:23.3 6:08
34 Cesar Camanos Sr Corona HS 18:27.3 6:09
35 Joseph Swasey Sr Chino Hills HS 18:29.6 6:10
36 Villacres Brandon Sr King HS 18:31.9 6:11
37 Isaac Juarez Jr La Quinta HS 18:33 6:11
38 Justin Anguiano Jr Etiwanda HS 18:36.8 6:12
39 Jose Valdez Jr Great Oak 18:41.1 6:14 9/11 42/58 1/5 19:55
(1:14)
19:55
(1:14)
You ROCK! (LR, PR)
40 Anthony Quintanar Jr Eleanor Roosevelt HS 18:47.4 6:16
41 Rana Aman Sr King HS 18:49 6:16
42 Belknapp Brendan Jr King HS 18:52.4 6:17
43 Jesse Gonzales Jr Eleanor Roosevelt HS 18:55.7 6:19
44 Jack Cassatt Sr Murrieta Valley HS 18:58.2 6:19
45 Javier Cuevas Jr San Jacinto HS 18:58.3 6:19
46 Michael Anguiano Sr Beaumont HS 19:00.4 6:20
47 Mario Linares Jr Corona HS 19:02.6 6:21
48 Christopher Duhaime Sr Upland HS 19:03.3 6:21
49 Ethan Martinez Jr Eleanor Roosevelt HS 19:07.2 6:22
50 Ryan Suarez Sr San Jacinto HS 19:09.9 6:23
51 Hernandez Roman Jr King HS 19:11.2 6:24
52 Michael Call Jr Beaumont HS 19:12.1 6:24
53 Sael Garcia Sr Paloma Valley HS 19:13.3 6:24
54 Aiden Barlow Jr La Quinta HS 19:13.9 6:25
55 Marc Pulido Sr Etiwanda HS 19:14.2 6:25
56 Jason Longan Jr Paloma Valley HS 19:15 6:25
57 Marcus Ogawa Jr Murrieta Valley HS 19:16.8 6:26
58 Maximus Sandoval Jr Upland HS 19:18.4 6:26
59 Cristian Valenzuela Jr Chaffey HS 19:19 6:26
60 Aaron Perry Sr Chino Hills HS 19:20.6 6:27
61 Justin Ewell Sr Rancho Cucamonga HS 19:21.2 6:27
62 Dominic Nicholson Jr Centennial HS 19:21.8 6:27
63 Wilbert Daniel Jr King HS 19:22.6 6:28
64 Marc Morales Sr San Jacinto HS 19:26.2 6:29
64 Ramses Farias Jr Centennial HS 19:26.2 6:29
66 Cunningham Isaiah Jr King HS 19:27.1 6:29
67 Andrey Lara-puebla Jr Citrus Valley HS 19:28.3 6:29
68 Martinez Jesus Jr King HS 19:30.5 6:30
69 Ryan Mannion Jr Los Osos HS 19:32 6:31
70 Abraham Avila Sr Beaumont HS 19:33.9 6:31
71 Emanuel Sanchez Jr Chino Hills HS 19:37 6:32
72 Chann Dathan Jr King HS 19:37.2 6:32
73 Ortiz Jefry Jr King HS 19:38.7 6:33
74 Justin Montenegro Jr Chino Hills HS 19:39.3 6:33
75 Matthew Ruiz Sr Paloma Valley HS 19:44.3 6:35
76 Nick Thomas Jr Murrieta Valley HS 19:46 6:35
77 Jesse Sepulveda Sr San Jacinto HS 19:48 6:36
78 Micah Snook Jr Corona HS 19:49.5 6:37
79 Javier Soiza So Murrieta Valley HS 19:50.3 6:37
80 Jacob Dankel Sr Temecula Valley HS 19:55 6:38
81 Elmer Ayala Fr JW North HS 19:55.6 6:39
82 Adam Chavez Jr Santiago HS 19:57.7 6:39
83 Angel Gonzalez Sr Cajon HS 19:59.5 6:40
84 Preston Carlson Jr Yucaipa HS 20:01.5 6:41
85 Eric Rodriguez Jr Corona HS 20:03.3 6:41
86 Chava Lopez Jr La Quinta HS 20:04.6 6:42
87 Paul Savarino So La Quinta HS 20:08.1 6:43
88 Conor Farren-stroud Jr Los Osos HS 20:10 6:43
89 Tor Nilsen Jr Los Osos HS 20:11.4 6:44
90 Michael Velez Fr Montclair HS 20:13.5 6:45
91 Arshawn Turner Sr Yucaipa HS 20:16.3 6:45
92 Nathan Taylor Sr Cajon HS 20:22.6 6:48
93 Alexander Montiel Sr San Jacinto HS 20:22.9 6:48
94 David Diaz Jr Paloma Valley HS 20:24.6 6:48
95 Julian Castillo Jr Etiwanda HS 20:26.9 6:49
96 Alejandro Quintanilla Sr Etiwanda HS 20:29.3 6:50
97 Brandon Bolanos Sr Santiago HS 20:31.1 6:50
98 Jesus Rico So JW North HS 20:33.1 6:51
99 Eddie Marin Jr Chaffey HS 20:36.7 6:52
100 Jeremiah Askew Jr Great Oak 20:38 6:53 10/11 54/58 3/4
101 Everett Shepherd Jr Rancho Cucamonga HS 20:40.1 6:53
102 Jordan Mccraner Jr Upland HS 20:42.8 6:54
103 Adrian Modesty Jr Etiwanda HS 20:47.2 6:56
104 Jacob Henry Jr Temecula Valley HS 20:49.1 6:56
105 William Beyma Jr La Quinta HS 20:49.3 6:56
106 Eddison Portillo Sr Chaffey HS 20:55.9 6:59
107 Alberto Garcia Jr La Quinta HS 20:58.4 6:59
108 Jared Verdeflor Jr Great Oak 21:16.8 7:06 11/11 58/58 2/3
109 Spencer Baker Sr Upland HS 21:21.8 7:07
110 David Sotelo Jr Montclair HS 21:22.2 7:07
111 Bradley Sander So Murrieta Valley HS 21:27.9 7:09
112 Alejandro Gonzalez Jr San Jacinto HS 21:34.7 7:12
113 Ivan Lazcano Sr Centennial HS 21:38.7 7:13
114 Wyatt Rivas Jr Los Osos HS 21:41.6 7:14
115 Xavier Jimenez Sr Citrus Valley HS 21:52.4 7:17
116 Jesus Juarez So La Quinta HS 21:53.1 7:18
117 Ryan Houston Sr Citrus Valley HS 22:13.9 7:25
118 Alexander Mercer Fr Citrus Valley HS 22:14.3 7:25
119 Arturo Leyva Jr Paloma Valley HS 22:17.6 7:26
120 Nathan Ellett Jr Paloma Valley HS 22:18.2 7:26
121 Jonathan Baker Sr Murrieta Valley HS 22:19 7:26
122 Dominic Gonzales Sr Cajon HS 22:26.4 7:29
123 Jacob Covarrubias Sr Chaffey HS 22:36.4 7:32
124 Adrian Adame Sr Temecula Valley HS 22:39.8 7:33
125 Jonathan Barrozo Jr Corona HS 22:45.3 7:35
126 Jason Olbert Sr Paloma Valley HS 22:55.2 7:38
127 Nelson Hayes So Murrieta Valley HS 23:30.2 7:50
128 Alberto Sainz Jr San Jacinto HS 23:30.6 7:50
129 Noah Myers Jr Citrus Valley HS 23:45.9 7:55
130 Noah Hunsberger Jr Temecula Valley HS 24:00.2 8:00
131 Miguelangel Daza Jr Paloma Valley HS 26:41.6 8:54
132 Luciano Quezada Jr Montclair HS 33:39.7 11:13
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: JV 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Great Oak
1-1-1-1-1
Gap: 0:40
84:55
16:59
5:40
21 Andrew Lazelle
Sr
16:45
5:35
1
Alex Ayala
Jr
16:49
5:36
2
Trevor Branstet
Jr
16:54
5:38
3
Cameron Porras
Jr
17:03
5:41
5
Seth Lucio
Sr
17:25
5:48
10
Devon Paez
Jr
17:51
5:57
14
Andrew Gilbert
Jr
18:02
6:01
18
Your Team ROCKS! (LR)
2 Chino Hills HS
2-2-3-2-2
Gap: 0:59
87:36
17:31
5:50
57 Chandler Vankouwe
Sr
16:59
5:40
4
Derek Kutsunai
Sr
17:19
5:46
9
Nero Lagura
Sr
17:29
5:50
12
Frank Mcgarry
Jr
17:51
5:57
15
Tyler Heil
Sr
17:58
5:59
17
Kenneth Lam
Jr
18:13
6:04
25
Joseph Swasey
Sr
18:30
6:10
30
3 King HS
3-2-2-3-3
Gap: 1:24
88:14
17:39
5:53
76 Lopez Daniel
Jr
17:08
5:43
6
Castro Matthew
Jr
17:10
5:43
7
Michael Munoz
Jr
17:12
5:44
8
Sharp Connor
Sr
18:12
6:04
24
Villacre Brandon
Sr
18:32
6:11
31
Rana Aman
Sr
18:49
6:16
34
Belknapp Brendan
Jr
18:52
6:17
35
4 Murrieta Valley HS
6-5-5-4-4
Gap: 0:56
91:49
18:22
6:07
133 Wesley Burton
So
18:02
6:01
19
Parker Lake
Sr
18:08
6:03
23
Joseph Ogawa
Jr
18:17
6:06
27
Andrew Delgado
Jr
18:23
6:08
28
Jack Cassatt
Sr
18:58
6:19
36
Marcus Ogawa
Jr
19:17
6:26
47
Nick Thomas
Jr
19:46
6:35
53
5 Etiwanda HS
4-4-4-5-5
Gap: 3:01
93:33
18:43
6:14
163 Alex Valdez
Jr
17:26
5:49
11
Vincent Capacete
Jr
17:49
5:56
13
Justin Anguiano
Jr
18:37
6:12
33
Marc Pulido
Sr
19:14
6:25
45
Julian Castillo
Jr
20:27
6:49
61
Alejandr Quintani
Sr
20:29
6:50
62
Adrian Modesty
Jr
20:47
6:56
64
6 Beaumont HS
7-5-6-6-6
Gap: 1:28
94:01
18:48
6:16
173 Guadalup Soto
Jr
18:06
6:02
20
Kevin Olvera
Jr
18:08
6:03
22
Michael Anguiano
Sr
19:00
6:20
38
Michael Call
Jr
19:12
6:24
42
Abraham Avila
Sr
19:34
6:31
51








7 San Jacinto HS
9-9-7-7-7
Gap: 1:31
95:39
19:08
6:23
207 Aaron Morales
Sr
18:17
6:06
26
Javier Cuevas
Jr
18:58
6:19
37
Ryan Suarez
Sr
19:10
6:23
41
Marc Morales
Sr
19:26
6:29
49
Jesse Sepulved
Sr
19:48
6:36
54
Alexande Montiel
Sr
20:23
6:48
59
Alejandr Gonzalez
Jr
21:35
7:12
68
8 Paloma Valley HS
5-7-8-8-8
Gap: 2:29
96:33
19:19
6:26
217 Anthony Ortiz
Sr
17:56
5:59
16
Sael Garcia
Sr
19:13
6:24
43
Jason Longan
Jr
19:15
6:25
46
Matthew Ruiz
Sr
19:44
6:35
52
David Diaz
Jr
20:25
6:48
60
Arturo Leyva
Jr
22:18
7:26
73
Nathan Ellett
Jr
22:18
7:26
74
9 Upland HS
8-8-9-9-9
Gap: 3:15
98:34
19:43
6:34
239 Juan Campos
Sr
18:07
6:02
21
Christop Duhaime
Sr
19:03
6:21
40
Maximus Sandoval
Jr
19:18
6:26
48
Jordan Mccraner
Jr
20:43
6:54
63
Spencer Baker
Sr
21:22
7:07
67








10 Corona HS
10-10-10-10-10
Gap: 4:18
100:08
20:02
6:41
254 Cesar Camanos
Sr
18:27
6:09
29
Mario Linares
Jr
19:03
6:21
39
Micah Snook
Jr
19:50
6:37
55
Eric Rodrigue
Jr
20:03
6:41
56
Jonathan Barrozo
Jr
22:45
7:35
75








11 La Quinta HS
11-11-11-11-11
Gap: 2:16
98:49
19:46
6:35
256 Isaac Juarez
Jr
18:33
6:11
32
Aiden Barlow
Jr
19:14
6:25
44
Chava Lopez
Jr
20:05
6:42
57
Paul Savarino
So
20:08
6:43
58
William Beyma
Jr
20:49
6:56
65
Alberto Garcia
Jr
20:58
6:59
66
Jesus Juarez
So
21:53
7:18
70
12 Citrus Valley HS
12-12-12-12-12
Gap: 4:18
109:35
21:55
7:18
338 Andrey Lara-pue
Jr
19:28
6:29
50
Xavier Jimenez
Sr
21:52
7:17
69
Ryan Houston
Sr
22:14
7:25
71
Alexande Mercer
Fr
22:14
7:25
72
Noah Myers
Jr
23:46
7:55
76








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: JV 2nd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Great Oak
1-1-1-1-1
Gap: 2:47
93:34
18:43
6:14
33 Devon Paez
Jr
17:51
5:57
1
Andrew Gilbert
Jr
18:02
6:01
2
Calvin Beltran
Jr
18:23
6:08
4
Jose Valdez
Jr
18:41
6:14
6
Jeremiah Askew
Jr
20:38
6:53
20
Jared Verdeflo
Jr
21:17
7:06
21




2 King HS
3-3-3-3-2
Gap: 0:38
95:42
19:08
6:23
49 Rana Aman
Sr
18:49
6:16
7
Belknapp Brendan
Jr
18:52
6:17
8
Hernande Roman
Jr
19:11
6:24
9
Wilbert Daniel
Jr
19:23
6:28
12
Cunningh Isaiah
Jr
19:27
6:29
13
Martinez Jesus
Jr
19:31
6:30
14
Chann Dathan
Jr
19:37
6:32
16
3 Chino Hills HS
2-2-2-2-3
Gap: 1:27
95:19
19:04
6:21
51 Kenneth Lam
Jr
18:13
6:04
3
Joseph Swasey
Sr
18:30
6:10
5
Aaron Perry
Sr
19:21
6:27
11
Emanuel Sanchez
Jr
19:37
6:32
15
Justin Monteneg
Jr
19:39
6:33
17








4 Murrieta Valley HS
4-4-4-4-4
Gap: 3:02
102:40
20:32
6:51
92 Marcus Ogawa
Jr
19:17
6:26
10
Nick Thomas
Jr
19:46
6:35
18
Javier Soiza
So
19:50
6:37
19
Bradley Sander
So
21:28
7:09
22
Jonathan Baker
Sr
22:19
7:26
23
Nelson Hayes
So
23:30
7:50
24




Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Brock Adams Fr Santiago HS 16:41.1 5:34
2 Andrew Kuhl Fr Santiago HS 16:42.1 5:34
3 Victor Ceja Fr Corona HS 16:49.5 5:37
4 Austin Montez Fr Great Oak 16:59.1 5:40 1/25 17/58 3/21
5 Kyle Reden Fr Great Oak 17:00.6 5:40 2/25 18/58 2/20
6 Nathan England Fr Rancho Cucamonga HS 17:07.9 5:43
7 John Worthy Fr Great Oak 17:10 5:43 3/25 22/58 1/19
8 Anthony Nguyen Fr Great Oak 17:11.6 5:44 4/25 23/58 1/18 You ROCK! (SBP)
9 Dustin Parrish Fr Great Oak 17:18.2 5:46 5/25 24/58 1/17
10 Jonah Buncab Fr Great Oak 17:22 5:47 6/25 25/58 1/13 You ROCK! (SBP)
11 Seth Boren Fr Santiago HS 17:24.7 5:48
12 Scott Kiehn Fr Great Oak 17:26.6 5:49 7/25 27/58 1/12 You ROCK! (SBP)
13 Tyler Gilbert Fr Great Oak 17:33.1 5:51 8/25 28/58 1/8
14 Marcus Boeck Fr Great Oak 17:39.5 5:53 9/25 29/58 1/7
15 Chandler Agajanian Fr Santiago HS 17:42.5 5:54
16 Mason White Fr Great Oak 17:45.8 5:55 10/25 30/58 1/5
17 Cameron Bruck Fr Great Oak 17:48.1 5:56 11/25 31/58 1/4 You ROCK! (SBP)
18 Ortega Edgar Fr King HS 17:52 5:57
19 Christian Eid Fr Corona HS 17:54.3 5:58
20 Shaun Richter Fr Great Oak 17:54.8 5:58 12/25 33/58 1/4 You ROCK! (SBP)
21 Karson Bussell Fr Citrus Valley HS 17:56.2 5:59
22 Zachary Lang Fr Eleanor Roosevelt HS 17:57.3 5:59
23 Damion Duran Fr Eleanor Roosevelt HS 18:00.7 6:00
24 Tristan Rockwell Fr Beaumont HS 18:03.6 6:01
25 Nathan Fisher Fr Santiago HS 18:04 6:01
26 Alonzo Castaneda Fr Paloma Valley HS 18:05.9 6:02
27 Hernandez Ryan Fr King HS 18:10.3 6:03
28 Jesse Sandoval Fr Chaffey HS 18:11.5 6:04
29 Carlos Rivera Fr Beaumont HS 18:13.3 6:04
30 Rush Bohdin Fr King HS 18:14 6:05
31 Benjamin Galaz Fr Etiwanda HS 18:14.6 6:05
32 Elijah Spence Fr Paloma Valley HS 18:15.3 6:05
33 Devan Cadogan Fr Los Osos HS 18:19 6:06
34 Tyson Murata Fr Chino Hills HS 18:20.1 6:07
35 Andrew Lopez Fr Chaffey HS 18:20.3 6:07
36 Mark Castro Fr Murrieta Valley HS 18:21.1 6:07
37 Andres Morales Fr Chino Hills HS 18:25 6:08
38 Issa Kakar Fr Great Oak 18:25.1 6:08 13/25 39/58 1/3 You ROCK! (SBP)
39 Provance Brendan Fr King HS 18:27.1 6:09
40 Brady Woods Fr Yucaipa HS 18:31.1 6:10
41 Aborita Gabriel Fr King HS 18:32.8 6:11
42 Ethan Watson Fr Great Oak 18:33.9 6:11 14/25 41/58 1/3
43 Zachariah Elam Fr Santiago HS 18:35.1 6:12
44 Dylan Shifflet Fr Eleanor Roosevelt HS 18:36.8 6:12
45 Juan Rosales Fr Murrieta Valley HS 18:37.6 6:13
46 Oscar Aguilar Fr Santiago HS 18:40.2 6:13
47 David Razcon Fr Eleanor Roosevelt HS 18:45.3 6:15
48 Daniel Materiale Fr Murrieta Valley HS 18:45.4 6:15
49 Christian Moronota Fr Beaumont HS 18:46.1 6:15
50 Kaden Fender Fr Great Oak 18:49.2 6:16 15/25 45/58 1/3
51 Anthony Atilano Fr Corona HS 18:50 6:17
52 Eric Cardenas Fr Santiago HS 18:50.3 6:17
53 Eduardo Arias Fr La Quinta HS 18:51.1 6:17
54 Adam Starkey Fr Etiwanda HS 18:53 6:18
55 Tyler Strattan Fr Corona HS 18:57.9 6:19
56 Ryan Jilek Fr Great Oak 19:00.2 6:20 16/25 46/58 1/2
57 Jacob Montenegro Fr Chino Hills HS 19:00.6 6:20
58 Frank Garcia Fr Citrus Valley HS 19:02 6:21
59 Brian Bravo Fr Chaffey HS 19:05.9 6:22
60 Broc Woolard Fr Beaumont HS 19:07.3 6:22
61 Andrew Espinosa Fr Beaumont HS 19:07.4 6:22
62 Johnny Dinh Fr Chino Hills HS 19:09.4 6:23
63 Emerson Harrington Fr Santiago HS 19:10.5 6:24
64 Ian Herbelin Fr Rancho Cucamonga HS 19:10.6 6:24
65 Tucker Woods Fr Eleanor Roosevelt HS 19:10.9 6:24
66 Joshua Sweetnam Fr Murrieta Valley HS 19:14 6:25
67 Cabanilla Malachi Fr King HS 19:18 6:26
68 Sebastian Galicia Fr Cajon HS 19:18.1 6:26
69 Adam Lazelle Fr Great Oak 19:19.2 6:26 17/25 47/58 1/2 You ROCK! (SBP)
70 Nick Lajom Fr Murrieta Valley HS 19:22.2 6:27
71 Ali Alkhuder Fr Rancho Cucamonga HS 19:23.2 6:28
72 Ronald Miller Fr Citrus Valley HS 19:24.8 6:28
73 Nathan Ramirez Fr Murrieta Valley HS 19:26 6:29
74 Jose Anaya Fr Centennial HS 19:26.1 6:29
75 Michael Best Fr La Quinta HS 19:29.9 6:30
76 Jordan Sanguino Fr Paloma Valley HS 19:31.5 6:31
77 Tristen Graf Fr Eleanor Roosevelt HS 19:32.2 6:31
78 Dustin Musselman Fr Great Oak 19:34.2 6:31 18/25 49/58 1/1
79 Landon Lomenick Fr Paloma Valley HS 19:36 6:32
80 Ryan Lo Fr Chino Hills HS 19:36.7 6:32
81 Aiden Varela Fr Centennial HS 19:37.5 6:33
82 Zander Hassler Fr Great Oak 19:40.3 6:33 19/25 50/58 1/1 You ROCK! (SBP)
83 Blake Piattoni Fr Chino Hills HS 19:41.1 6:34
84 Daniel Alvarado Fr Great Oak 19:42.7 6:34 20/25 51/58 1/1 You ROCK! (SBP)
85 Jacob Montano Fr Rancho Cucamonga HS 19:43.3 6:34
86 Robert Ramos Fr Santiago HS 19:44 6:35
87 Isaias Reyes Fr Montclair HS 19:44.8 6:35
88 Hunter Nygren Fr Chino Hills HS 19:45 6:35
89 Chaz Fikes Fr Great Oak 19:45.6 6:35 21/25 52/58 1/1
90 Zach Buck Fr Yucaipa HS 19:46 6:35
91 Robert Garcia Fr Los Osos HS 19:50.7 6:37
92 Conor Fabian Fr Great Oak 19:53.3 6:38 22/25 53/58 1/1
93 Benny Eid Fr Corona HS 20:00.1 6:40
94 Daniel Weigand Fr Santiago HS 20:01 6:40
95 Jacob Nelson Fr Rancho Cucamonga HS 20:01.5 6:41
96 Marcus Sinding Fr Santiago HS 20:06.4 6:42
97 Davis Kim Fr Chino Hills HS 20:07.5 6:43
98 Jorge Alcantar Fr Paloma Valley HS 20:08.9 6:43
99 Benjamin Atkins Fr Chino Hills HS 20:10.3 6:43
100 Andy Torres Fr Summit HS 20:14.6 6:45
101 John Arreola Fr Chino Hills HS 20:14.7 6:45
102 Trent Feyer Fr Beaumont HS 20:24.8 6:48
103 Esteban Marquez Fr Los Osos HS 20:30.6 6:50
104 Aiden Contreras Fr Los Osos HS 20:31.6 6:51
105 Dallin Mikolajcik Fr Citrus Valley HS 20:33.1 6:51
106 Seth Peters Fr Centennial HS 20:40.1 6:53
107 Parker Fike Fr Citrus Valley HS 20:43 6:54
108 Preston Valdivia Fr Beaumont HS 20:44.5 6:55
109 Jaden Bunch Fr Los Osos HS 20:46.9 6:56
110 Disani Dehesa Fr Rancho Cucamonga HS 20:47.1 6:56
111 Raafi Chowdhury Fr Chino Hills HS 20:48.1 6:56
112 Garrison Dubois Fr Great Oak 20:52.4 6:57 23/25 55/58 1/1 You ROCK! (SBP)
113 Rodolfo Gonzalez Fr Cajon HS 20:59.5 7:00
114 Ethan Lee Fr Los Osos HS 21:00.6 7:00
115 Caleb Midence Fr Yucaipa HS 21:04.9 7:02
116 Will Holman Fr Murrieta Valley HS 21:06.4 7:02
117 Stephen Drozd Fr Chino Hills HS 21:07.8 7:03
118 Max Melton Fr Los Osos HS 21:08 7:03
119 Jake Ruyle Fr Great Oak 21:08.2 7:03 24/25 56/58 1/1
120 Isaac Mendez Fr Los Osos HS 21:08.4 7:03
121 Aidan Paez Fr Great Oak 21:08.6 7:03 25/25 57/58 1/1 You ROCK! (SBP)
122 Willie Donald Fr Cajon HS 21:11.2 7:04
123 Ezequiel Herrera Fr Chaffey HS 21:14.4 7:05
124 Joseph Robles Fr Santiago HS 21:17 7:06
125 Romeo Esparza Fr Montclair HS 21:18 7:06
126 Nicholas Seybert Fr Chino Hills HS 21:22.9 7:08
127 Justin Mcdonough Fr Citrus Valley HS 21:23.3 7:08
128 Nestor Rizo Fr San Jacinto HS 21:30.5 7:10
129 Samuel Sandoval Fr Citrus Valley HS 21:34.1 7:11
130 Ryan Niederhauser Fr Santiago HS 21:35 7:12
131 Samuel Zepeda Fr Paloma Valley HS 21:36.3 7:12
132 Ryan Billman Fr Murrieta Valley HS 21:37.1 7:12
133 Christian Ramos Fr Centennial HS 21:37.6 7:13
134 Richard Vazquez Fr Chaffey HS 21:39.7 7:13
135 Tyler Dinh Fr Los Osos HS 21:42.6 7:14
136 Justin Torres Fr Etiwanda HS 21:47.2 7:16
137 Jesse Chinchilla Fr Paloma Valley HS 21:48.7 7:16
138 Skai Orr Fr Chino Hills HS 21:49.7 7:17
139 Christian Muro Fr Paloma Valley HS 21:53.8 7:18
140 Erick Pineda Fr Yucaipa HS 21:54.1 7:18
141 Ricardo Orozco Fr San Jacinto HS 21:55 7:18
142 Adam Ervin Fr Etiwanda HS 21:56.9 7:19
143 Joshua Llamas Fr Rancho Cucamonga HS 21:57.3 7:19
144 Evan Bracamontes Fr Chino Hills HS 21:57.6 7:19
145 Devin Zeltman Fr Chino Hills HS 22:00.3 7:20
146 Justin Flores Fr Montclair HS 22:07.6 7:23
147 Jeremy Freeman Fr Rancho Cucamonga HS 22:07.7 7:23
148 Alexis Vazquez Fr Paloma Valley HS 22:09.9 7:23
149 Anthony Castillo Fr Eleanor Roosevelt HS 22:13.5 7:25
150 Sterling Vieau Fr Los Osos HS 22:24.7 7:28
151 Justin Delatorre Fr Corona HS 22:31.2 7:30
152 Gabriel Lopez Fr Corona HS 22:31.8 7:31
153 Ryan Moy Fr Santiago HS 22:32.1 7:31
154 Sterling Yanker Fr Cajon HS 22:37 7:32
155 Erick Zendejas Fr Cajon HS 22:44.4 7:35
156 Marcos Torres Fr Los Osos HS 22:45 7:35
157 Joseph Avalos Fr Cajon HS 23:05.9 7:42
158 Jason Bailey Fr Los Osos HS 23:23.5 7:48
159 Ruben Marin Fr Etiwanda HS 23:42 7:54
160 John Sarabia Fr Cajon HS 23:49.9 7:57
161 Isaiah Argueta Fr Cajon HS 24:00.7 8:00
162 Rick Davla Fr Cajon HS 24:09.2 8:03
163 Roderigo Sandoval Fr Cajon HS 24:11 8:04
164 Brandon Villalobos Fr Centennial HS 24:11.5 8:04
165 Emmitt Yanez Fr Chino Hills HS 24:11.6 8:04
166 Rafael Sarabia Fr La Quinta HS 24:37.1 8:12
167 Matthew Antill Fr Rancho Cucamonga HS 24:37.8 8:13
168 Johan Rebollar Fr La Quinta HS 24:47.4 8:16
169 Simon Rodriguez Fr La Quinta HS 25:09.6 8:23
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: Fr 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Great Oak
3-2-2-1-1
Gap: 0:19
85:40
17:08
5:43
33 Austin Montez
Fr
16:59
5:40
4
Kyle Reden
Fr
17:01
5:40
5
John Worthy
Fr
17:10
5:43
7
Anthony Nguyen
Fr
17:12
5:44
8
Dustin Parrish
Fr
17:18
5:46
9
Jonah Buncab
Fr
17:22
5:47
10
Scott Kiehn
Fr
17:27
5:49
12
Your Team ROCKS! (LY, LR)
2 Santiago HS
1-1-1-2-2
Gap: 1:23
86:34
17:19
5:46
47 Brock Adams
Fr
16:41
5:34
1
Andrew Kuhl
Fr
16:42
5:34
2
Seth Boren
Fr
17:25
5:48
11
Chandler Agajania
Fr
17:43
5:54
13
Nathan Fisher
Fr
18:04
6:01
20
Zacharia Elam
Fr
18:35
6:12
35
Oscar Aguilar
Fr
18:40
6:13
38
3 King HS
5-5-4-3-3
Gap: 0:41
91:16
18:15
6:05
128 Ortega Edgar
Fr
17:52
5:57
14
Hernande Ryan
Fr
18:10
6:03
22
Rush Bohdin
Fr
18:14
6:05
25
Provance Brendan
Fr
18:27
6:09
33
Aborita Gabriel
Fr
18:33
6:11
34
Cabanill Malachi
Fr
19:18
6:26
55




4 Eleanor Roosevelt HS
7-4-5-5-4
Gap: 1:14
92:31
18:30
6:10
163 Zachary Lang
Fr
17:57
5:59
17
Damion Duran
Fr
18:01
6:00
18
Dylan Shifflet
Fr
18:37
6:12
36
David Razcon
Fr
18:45
6:15
39
Tucker Woods
Fr
19:11
6:24
53
Tristen Graf
Fr
19:32
6:31
64
Anthony Castillo
Fr
22:14
7:25
99
5 Corona HS
2-3-3-4-5
Gap: 3:11
92:32
18:30
6:10
177 Victor Ceja
Fr
16:50
5:37
3
Christia Eid
Fr
17:54
5:58
15
Anthony Atilano
Fr
18:50
6:17
42
Tyler Strattan
Fr
18:58
6:19
45
Benny Eid
Fr
20:00
6:40
72
Justin Delatorr
Fr
22:31
7:30
100
Gabriel Lopez
Fr
22:32
7:31
101
6 Beaumont HS
8-6-6-6-6
Gap: 1:04
93:18
18:40
6:13
183 Tristan Rockwell
Fr
18:04
6:01
19
Carlos Rivera
Fr
18:13
6:04
24
Christia Moronota
Fr
18:46
6:15
41
Broc Woolard
Fr
19:07
6:22
49
Andrew Espinosa
Fr
19:07
6:22
50
Trent Feyer
Fr
20:25
6:48
75
Preston Valdivia
Fr
20:45
6:55
81
7 Murrieta Valley HS
14-12-9-8-7
Gap: 1:01
94:20
18:52
6:17
219 Mark Castro
Fr
18:21
6:07
31
Juan Rosales
Fr
18:38
6:13
37
Daniel Material
Fr
18:45
6:15
40
Joshua Sweetnam
Fr
19:14
6:25
54
Nick Lajom
Fr
19:22
6:27
57
Nathan Ramirez
Fr
19:26
6:29
60
Will Holman
Fr
21:06
7:02
86
8 Chino Hills HS
13-10-8-7-8
Gap: 1:17
94:32
18:54
6:18
224 Tyson Murata
Fr
18:20
6:07
29
Andres Morales
Fr
18:25
6:08
32
Jacob Monteneg
Fr
19:01
6:20
46
Johnny Dinh
Fr
19:09
6:23
51
Ryan Lo
Fr
19:37
6:32
66
Blake Piattoni
Fr
19:41
6:34
68
Hunter Nygren
Fr
19:45
6:35
70
9 Paloma Valley HS
9-7-10-9-9
Gap: 2:03
95:38
19:08
6:23
250 Alonzo Castaned
Fr
18:06
6:02
21
Elijah Spence
Fr
18:15
6:05
27
Jordan Sanguino
Fr
19:32
6:31
63
Landon Lomenick
Fr
19:36
6:32
65
Jorge Alcantar
Fr
20:09
6:43
74
Samuel Zepeda
Fr
21:36
7:12
92
Jesse Chinchil
Fr
21:49
7:16
96
10 Rancho Cucamonga HS
4-9-11-10-10
Gap: 2:54
95:27
19:05
6:22
258 Nathan England
Fr
17:08
5:43
6
Ian Herbelin
Fr
19:11
6:24
52
Ali Alkhuder
Fr
19:23
6:28
58
Jacob Montano
Fr
19:43
6:34
69
Jacob Nelson
Fr
20:02
6:41
73
Disani Dehesa
Fr
20:47
6:56
83
Joshua Llamas
Fr
21:57
7:19
98
11 Citrus Valley HS
6-11-12-12-11
Gap: 2:47
97:39
19:32
6:31
280 Karson Bussell
Fr
17:56
5:59
16
Frank Garcia
Fr
19:02
6:21
47
Ronald Miller
Fr
19:25
6:28
59
Dallin Mikolajc
Fr
20:33
6:51
78
Parker Fike
Fr
20:43
6:54
80
Justin Mcdonoug
Fr
21:23
7:08
90
Samuel Sandoval
Fr
21:34
7:11
91
12 Chaffey HS
10-8-7-11-12
Gap: 3:28
98:32
19:42
6:34
284 Jesse Sandoval
Fr
18:12
6:04
23
Andrew Lopez
Fr
18:20
6:07
30
Brian Bravo
Fr
19:06
6:22
48
Ezequiel Herrera
Fr
21:14
7:05
89
Richard Vazquez
Fr
21:40
7:13
94








13 Los Osos HS
12-14-14-13-13
Gap: 2:28
99:59
20:00
6:40
334 Devan Cadogan
Fr
18:19
6:06
28
Robert Garcia
Fr
19:51
6:37
71
Esteban Marquez
Fr
20:31
6:50
76
Aiden Contrera
Fr
20:32
6:51
77
Jaden Bunch
Fr
20:47
6:56
82
Ethan Lee
Fr
21:01
7:00
85
Max Melton
Fr
21:08
7:03
87
14 Etiwanda HS
11-13-13-14-14
Gap: 5:27
104:34
20:55
6:58
367 Benjamin Galaz
Fr
18:15
6:05
26
Adam Starkey
Fr
18:53
6:18
44
Justin Torres
Fr
21:47
7:16
95
Adam Ervin
Fr
21:57
7:19
97
Ruben Marin
Fr
23:42
7:54
105








15 Centennial HS
17-16-15-15-15
Gap: 4:45
105:33
21:07
7:02
407 Jose Anaya
Fr
19:26
6:29
61
Aiden Varela
Fr
19:38
6:33
67
Seth Peters
Fr
20:40
6:53
79
Christia Ramos
Fr
21:38
7:13
93
Brandon Villalob
Fr
24:12
8:04
107








16 La Quinta HS
15-15-16-16-16
Gap: 6:19
112:55
22:35
7:32
432 Eduardo Arias
Fr
18:51
6:17
43
Michael Best
Fr
19:30
6:30
62
Rafael Sarabia
Fr
24:37
8:12
108
Johan Rebollar
Fr
24:47
8:16
109
Simon Rodrigue
Fr
25:10
8:23
110








17 Cajon HS
16-17-17-17-17
Gap: 3:26
106:50
21:22
7:07
433 Sebastia Galicia
Fr
19:18
6:26
56
Rodolfo Gonzalez
Fr
21:00
7:00
84
Willie Donald
Fr
21:11
7:04
88
Sterling Yanker
Fr
22:37
7:32
102
Erick Zendejas
Fr
22:44
7:35
103
Joseph Avalos
Fr
23:06
7:42
104
John Sarabia
Fr
23:50
7:57
106
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: Fr 2nd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Great Oak
1-1-1-1-1
Gap: 0:24
87:47
17:33
5:51
15 Jonah Buncab
Fr
17:22
5:47
1
Scott Kiehn
Fr
17:27
5:49
2
Tyler Gilbert
Fr
17:33
5:51
3
Marcus Boeck
Fr
17:40
5:53
4
Mason White
Fr
17:46
5:55
5
Cameron Bruck
Fr
17:48
5:56
6
Shaun Richter
Fr
17:55
5:58
7
Your Team ROCKS! (LY, LR, PR)
2 Santiago HS
2-2-2-2-2
Gap: 1:09
95:00
19:00
6:20
51 Zacharia Elam
Fr
18:35
6:12
8
Oscar Aguilar
Fr
18:40
6:13
9
Eric Cardenas
Fr
18:50
6:17
10
Emerson Harringt
Fr
19:11
6:24
11
Robert Ramos
Fr
19:44
6:35
13
Daniel Weigand
Fr
20:01
6:40
15
Marcus Sinding
Fr
20:06
6:42
16
3 Chino Hills HS
3-3-3-3-3
Gap: 0:34
99:59
20:00
6:40
80 Blake Piattoni
Fr
19:41
6:34
12
Hunter Nygren
Fr
19:45
6:35
14
Davis Kim
Fr
20:08
6:43
17
Benjamin Atkins
Fr
20:10
6:43
18
John Arreola
Fr
20:15
6:45
19
Raafi Chowdhur
Fr
20:48
6:56
20
Stephen Drozd
Fr
21:08
7:03
22
4 Los Osos HS
4-4-4-4-4
Gap: 1:24
107:24
21:29
7:10
119 Ethan Lee
Fr
21:01
7:00
21
Max Melton
Fr
21:08
7:03
23
Isaac Mendez
Fr
21:08
7:03
24
Tyler Dinh
Fr
21:43
7:14
25
Sterling Vieau
Fr
22:25
7:28
26
Marcos Torres
Fr
22:45
7:35
27
Jason Bailey
Fr
23:24
7:48
29
5 Cajon HS
5-5-5-5-5
Gap: 1:05
119:17
23:51
7:57
154 Joseph Avalos
Fr
23:06
7:42
28
John Sarabia
Fr
23:50
7:57
30
Isaiah Argueta
Fr
24:01
8:00
31
Rick Davla
Fr
24:09
8:03
32
Roderigo Sandoval
Fr
24:11
8:04
33








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: Fr 3rd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Great Oak
1-1-1-1-1
Gap: 1:01
91:31
18:18
6:06
15 Cameron Bruck
Fr
17:48
5:56
1
Shaun Richter
Fr
17:55
5:58
2
Issa Kakar
Fr
18:25
6:08
3
Ethan Watson
Fr
18:34
6:11
4
Kaden Fender
Fr
18:49
6:16
5
Ryan Jilek
Fr
19:00
6:20
6
Adam Lazelle
Fr
19:19
6:26
7
Your Team ROCKS! (LY, LR, PR)
2 Santiago HS
2-2-2-2-2
Gap: 2:31
105:32
21:06
7:02
61 Daniel Weigand
Fr
20:01
6:40
8
Marcus Sinding
Fr
20:06
6:42
9
Joseph Robles
Fr
21:17
7:06
12
Ryan Niederha
Fr
21:35
7:12
14
Ryan Moy
Fr
22:32
7:31
18








3 Chino Hills HS
3-3-3-3-3
Gap: 1:10
107:06
21:25
7:08
65 Raafi Chowdhur
Fr
20:48
6:56
10
Stephen Drozd
Fr
21:08
7:03
11
Nicholas Seybert
Fr
21:23
7:08
13
Skai Orr
Fr
21:50
7:17
15
Evan Bracamon
Fr
21:58
7:19
16
Devin Zeltman
Fr
22:00
7:20
17
Emmitt Yanez
Fr
24:12
8:04
19
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: Fr 4th 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Great Oak
1-1-1-1-1
Gap: 0:43
97:17
19:27
6:29
15 Ryan Jilek
Fr
19:00
6:20
1
Adam Lazelle
Fr
19:19
6:26
2
Dustin Musselma
Fr
19:34
6:31
3
Zander Hassler
Fr
19:40
6:33
4
Daniel Alvarado
Fr
19:43
6:34
5
Chaz Fikes
Fr
19:46
6:35
6
Conor Fabian
Fr
19:53
6:38
7
Your Team ROCKS! (LR)
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: Fr 5th 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Great Oak
1-1-1-1-1
Gap: 1:23
102:48
20:34
6:51
15 Chaz Fikes
Fr
19:46
6:35
1
Conor Fabian
Fr
19:53
6:38
2
Garrison Dubois
Fr
20:52
6:57
3
Jake Ruyle
Fr
21:08
7:03
4
Aidan Paez
Fr
21:09
7:03
5








Your Team ROCKS! (LR)
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

All Boys Races

11 races + combined.

Race Win Runr Win Team
All All at 3 mi
All at 3 mi
Fr D1 Brock Adams, Fr, 16:41.1, Santiago HS Great Oak HS, 85:39.5, 33
Fr D2-3 Gabriel Verley, Fr, 17:09.3, Oak Hills HS Redlands East Valley HS, 91:27.2, 61
JV D1 Andrew Lazelle, Sr, 16:45.2, Great Oak HS Great Oak HS, 84:55.3, 21
JV D2-3 Matthew Watts, So, 17:08.5, Murrieta Mesa HS Serrano HS, 90:19.8, 61
JV D4-5 Nico Rojas, So, 18:45.6, Woodcrest Christian HS Woodcrest Christian HS, 95:19.9, 15
So D1 Micah Baird, So, 16:28.8, Great Oak HS Great Oak HS, 82:45.3, 15
So D2-3 Omar Estrada, So, 16:54, Carter HS Ontario HS, 93:39.8, 73
V D1 Dylan Woodward, Jr, 15:59.8, Centennial HS King HS, 81:46.4, 46
V D2-3 Lorenzo Orozco, Jr, 15:43.1, Rancho Verde HS Murrieta Mesa HS, 82:55.5, 77
V D4-5 Tate Callicott, Jr, 17:04.3, Riverside Preparatory School Barstow HS, 89:41.4, 47
V Sweeps Tyler Spencer, Sr, 14:47, Eleanor Roosevelt HS Eleanor Roosevelt HS, 76:12.1, 25

All Girls Races

11 races + combined.

Race Win Runr Win Team
All All at 3 mi
All at 3 mi
Fr D1 Lauren Buckley, Fr, 19:31.9, Great Oak HS Great Oak HS, 102:33.6, 24
Fr D2-3 Hannah Lyon, Fr, 20:18.8, Sultana HS La Sierra HS, 115:20.2, 50
JV D1 Megan Buckley, Jr, 19:52.5, Great Oak HS Yucaipa HS, 103:38.5, 27
JV D2-3 Carissa Estrada, Jr, 19:18.7, Carter HS Redlands HS, 112:21.4, 62
JV D4-5 Kenya Nunez, So, 19:58.5, Banning HS Banning HS, 114:43.4, 15
So D1 Kendall Harrison, So, 18:53.6, Great Oak HS Great Oak HS, 96:21.9, 16
So D2-3 Ariana Navarette, So, 20:57.6, Oak Hills HS Oak Hills HS, 115:49.4, 36
V D1 Rylee Penn, Sr, 18:05.9, Centennial HS Murrieta Valley HS, 97:26.1, 67
V D2-3 Chelsey Romo, So, 19:00.5, Redlands HS Redlands HS, 100:10.3, 58
V D4-5 Faith Soto, Sr, 20:11.8, Riverside Preparatory School Woodcrest Christian HS, 107:25.5, 31
V Sweeps Makayla Browne, Fr, 17:33.5, JW North HS Great Oak HS, 93:12.4, 44