Athenian School Results from the College Prep Invite at Point Pinole Park on 9/8/15

Boys Results and Stats

Switch to Girls

Boys Individual Results

Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmnts
Andrew Chen So F/S 13:51.7 6:56 2 42/110 3/8 9/20 7/11
Andrew Kocins Sr V 12:11.7 6:06 2 29/85 5/6 6/20 3/11 12:46
(0:35,4.5)
Hen hao! (DPR)
Anson Siow So F/S 17:36.8 8:48 2 95/110 5/8 14/20 9/10 14:24
Anthony Ottati Sr V 10:56 5:28 2 8/85 2/6 2/20 3/14 11:02
(0:06,0.9)
Hen hao! (DPR)
Cade Niles Sr Nov 21:36.7 10:48 2 62/63 6/6 19/20 5/5 18:49
Connor Ottati Jr V 12:08.4 6:04 2 25/85 3/6 4/20 5/14 12:17
(0:09,1.2)
Hen hao! (DPR)
Daniel Young So F/S 12:29 6:15 2 13/110 2/8 7/20 3/12 13:00
(0:31,3.9)
Hen hao! (DPR)
Dawson Reckers Jr V 10:40 5:20 2 6/85 1/6 1/20 4/14 10:26
Dylan Ratner Jr Nov 13:58.2 6:59 2 13/63 1/6 10/20 5/12 12:47
Emmet Brast-McKie Sr Nov 17:02.7 8:31 2 47/63 3/6 13/20 7/8 13:51
Eric Strand Sr Nov 20:12 10:06 2 59/63 4/6 17/20 7/8 12:25
Henry Anderson Fr F/S 15:12.5 7:36 2 70/110 4/8 11/20 8/10
Ira Norton-Westbrook Sr V 12:10.3 6:05 2 27/85 4/6 5/20 4/14 12:18
(0:08,1.1)
Hen hao! (DPR)
Jackson Moffet Fr F/S 18:43.3 9:22 2 100/110 7/8 16/20 8/9
Jeremy Lahr Jr F/S 11:39.2 5:50 2 4/110 1/8 3/20 3/12 10:47
Lucas Makdessi So F/S 18:31.6 9:16 2 99/110 6/8 15/20 9/10 13:22
Matthew Thompson So Nov 16:24.3 8:12 2 43/63 2/6 12/20 8/11
Trenton Tan Sr Nov 20:16.2 10:08 2 60/63 5/6 18/20 6/7 14:19 Hen hao! (SBP)
Vincent Pisani Fr F/S 33:09 16:35 2 110/110 8/8 20/20 9/9
Vishnu Peri Sr V 13:19.1 6:40 2 45/85 6/6 8/20 2/8 14:07
(0:47,5.6)
Hen hao! (DPR)
Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmts

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago.
  • LR = Beat time from the most recent running of this course.
  • PR = Set a new PR on this course. A "Course PR".
  • PG = Beat personal goal.
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.
  • DPR = A "Distance Personal Record" - the personal best time considering distance only, not unique course characteristics. Applicable for 2, 2.48(4K), 3, and 3.1(5K) mile courses.
  • DSR = A "Distance Season Record" - same as above, but for the current season only.
  • DTW = "Displace to Win". This athlete, as the 6th or 7th runner on his/her squad, displaced scoring runners from a competitor enabling his/her team to finish ahead of that competitor.
  • TB = "Tiebreaker". As the #6 athlete on his/her squad, this athlete was the tiebreaker enabling his/her team to finish ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Boys Team Results

Team Rank of Finish Time
Gap
Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)
V 1st 5 4/11 58:06
1:32
2 5:49 5:20 6:06 89 5:37 Dawson Reckers (6), Anthony Ottati (8), Connor Ottati (23), Ira Norton-Westbrook (25), Andrew Kocins (27)
Nov 1st 5 6/7 87:53
6:18
2 8:47 6:59 10:08 163 6:46 Dylan Ratner (13), Matthew Thompson (33), Emmet Brast-McKie (36), Eric Strand (40), Trenton Tan (41)
F/S 1st 5 7/10 70:49
5:58
2 7:05 5:50 8:48 171 6:04 Jeremy Lahr (4), Daniel Young (12), Andrew Chen (39), Henry Anderson (53), Anson Siow (63)
Team Rank of Finish Time Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Cj Dowd Jr University 10:24.5 5:12
2 Henry Fleming Sr MA 10:27.3 5:14
3 Eli Horwitz Jr StuartHall 10:33.7 5:17
4 Spencer Fergusondryden University 10:34.7 5:17
5 Connor Montgomery Sr MA 10:37.5 5:19
6 Dawson Reckers Jr Athenian School 10:40 5:20 1/6 1/20 4/14
7 Zach Connolly Sr RedwoodChristian 10:49.6 5:25
8 Anthony Ottati Sr Athenian School 10:56 5:28 2/6 2/20 3/14
9 Steve Sloan Sr CollegePrep 11:00 5:30
10 Daniel Jones Jr Piedmont 11:13.7 5:37
11 Spencer Small Jr University 11:22.5 5:41
12 Ethan Ashby Jr CollegePrep 11:25.9 5:43
13 Christopher Machle Sr Piedmont 11:30 5:45
14 Jordan Marcus Jr Piedmont 11:35.3 5:48
15 Parker Readerman So Bay 11:35.7 5:48
16 Lucas Lepinard Jr Urban 11:36.7 5:48
17 Dustin Decker Jr MA 11:47.1 5:54
18 Cade Becker Jr Piedmont 11:49.1 5:55
19 Henry Hongo Jr University 11:51.3 5:56
20 Wyeth Coulter Sr University 11:56.4 5:58
21 Patrick Dilworth Jr StuartHall 11:57 5:59
22 Sam Harty Jr StuartHall 12:02.9 6:01
23 Julian Moreno Sr StuartHall 12:04.8 6:02
24 Noah Maric Jr Bay 12:06.8 6:03
25 Connor Ottati Jr Athenian School 12:08.4 6:04 3/6 4/20 5/14
26 Raiden Meyer Sr University 12:09.7 6:05
27 Ira Norton-Westbrook Sr Athenian School 12:10.3 6:05 4/6 5/20 4/14
28 Elliot Hayne Sr StuartHall 12:11.3 6:06
29 Andrew Kocins Sr Athenian School 12:11.7 6:06 5/6 6/20 3/11
30 Jack Hunter Jr Drew 12:11.9 6:06
31 Aidan Sweeny Jr MA 12:18.6 6:09
32 Zack Mintz Jr Head-Royce 12:19.8 6:10
33 Jack Armstrong Sr Urban 12:28.1 6:14
34 Michael Schmeltzer Jr Bay 12:31.1 6:16
35 Lorand Cheng Fr Piedmont 12:32.1 6:16
36 Nicholas Lester Jr CollegePrep 12:33 6:17
37 Isaiah Martin Jr Head-Royce 12:34.7 6:17
38 Reid Snyder Sr MA 12:36.9 6:18
39 Malcolm Roediger Sr Bay 12:41.4 6:21
40 Lars Archer Sr Urban 12:53.9 6:27
41 Jack Lamb Jr CollegePrep 13:00 6:30
42 Quentin Miller So Drew 13:03.7 6:32
43 Samuel Lax Sr Drew 13:13.1 6:37
44 Nico Caradini Fr Bay 13:13.6 6:37
45 Vishnu Peri Sr Athenian School 13:19.1 6:40 6/6 8/20 2/8
46 Mitchell Argue Jr Piedmont 13:21 6:41
47 Cj Bowes Fr Bentley 13:22.3 6:41
48 Ralph Mcavoy Sr International 13:24.1 6:42
49 Mingwei Samuel Sr Piedmont 13:27.4 6:44
50 Colin Heath Jr Urban 13:27.8 6:44
51 Caleb Rosen2 Sr Head-Royce 13:32 6:46
52 Max Shain Jr International 13:35.7 6:48
53 Sammy Klein So Bay 13:48.4 6:54
54 Ben Dawson Jr Bentley 13:59.4 7:00
55 Dylan Thiermann Sr Head-Royce 14:02.7 7:01
56 Shane Rathle Sr International 14:07.2 7:04
57 Emmet Pfau Sr Bay 14:18.7 7:09
58 James Shum Sr Bentley 14:20.3 7:10
59 Josh Huey Sr FremontChristian 14:22.2 7:11
60 Cameron Fisher Fr Bentley 14:32.9 7:16
61 Liam Branch So International 14:44.7 7:22
62 Brenden Fong So Bentley 14:45.7 7:23
63 Campbell Unruh Sr Bentley 14:53.9 7:27
64 Alex Chen Jr FremontChristian 14:55.1 7:28
65 Hudson Shou So FremontChristian 14:59.5 7:30
66 Casey Leffers Jr Urban 15:03.4 7:32
67 Christos Dereschuk Sr Bentley 15:04.8 7:32
68 Octavio Duckwald Jr Drew 15:12.8 7:36
69 Keith Collier So RedwoodChristian 15:29.1 7:45
70 Jack Felder Sr Urban 15:36.4 7:48
71 Jacob Shupp Fr RedwoodChristian 16:03.1 8:02
72 Samuel Lee Jr RedwoodChristian 16:05.8 8:03
73 Solomon Chan So FremontChristian 16:07 8:04
74 Tyler Gonsalves Fr RedwoodChristian 16:08.1 8:04
75 Noble Henderson Sr Bentley 16:12.8 8:06
76 Leo Mi So FremontChristian 16:18.2 8:09
77 Oscar Schrag Sr Drew 16:20.3 8:10
78 Ricardo Gonzalez Jr Drew 16:29.7 8:15
79 Chris Leung Sr RedwoodChristian 16:40.3 8:20
80 Christian Helgeson Jr Bentley 17:23 8:42
81 Ziad Mosalam So Bentley 17:48.9 8:54
82 Lawton Young So RedwoodChristian 17:57.8 8:59
83 Ethan Rubinson Sr Bentley 19:44.1 9:52
84 Anton Adamyan Sr Bentley 19:54.7 9:57
85 Connor Tang Fr RedwoodChristian 20:14 10:07
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: V 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 University
1-1-1-1-1
Gap: 1:32
56:09
11:14
5:37
50 Cj Dowd
Jr
10:25
5:12
1
Spencer Fergusondryden
-
10:35
5:17
4
Spencer Small
Jr
11:23
5:41
10
Henry Hongo
Jr
11:51
5:56
17
Wyeth Coulter
Sr
11:56
5:58
18
Raiden Meyer
Sr
12:10
6:05
24




2 Piedmont
6-4-3-2-2
Gap: 1:18
58:40
11:44
5:52
80 Daniel Jones
Jr
11:14
5:37
9
Christopher Machle
Sr
11:30
5:45
11
Jordan Marcus
Jr
11:35
5:48
12
Cade Becker
Jr
11:49
5:55
16
Lorand Cheng
Fr
12:32
6:16
32
Mitchell Argue
Jr
13:21
6:41
40
Mingwei Samuel
Sr
13:27
6:44
42
3 MA
2-2-2-3-3
Gap: 2:10
57:47
11:33
5:47
84 Henry Fleming
Sr
10:27
5:14
2
Connor Montgomery
Sr
10:38
5:19
5
Dustin Decker
Jr
11:47
5:54
15
Aidan Sweeny
Jr
12:19
6:09
29
Reid Snyder
Sr
12:37
6:18
33








4 Athenian School
4-3-4-4-4
Gap: 1:32
58:06
11:37
5:49
89 Dawson Reckers
Jr
10:40
5:20
6
Anthony Ottati
Sr
10:56
5:28
8
Connor Ottati
Jr
12:08
6:04
23
Ira Norton-Westbrook
Sr
12:10
6:05
25
Andrew Kocins
Sr
12:12
6:06
27
Vishnu Peri
Sr
13:19
6:40
39




4 StuartHall
3-5-5-5-4
Gap: 1:38
58:50
11:46
5:53
89 Eli Horwitz
Jr
10:34
5:17
3
Patrick Dilworth
Jr
11:57
5:59
19
Sam Harty
Jr
12:03
6:01
20
Julian Moreno
Sr
12:05
6:02
21
Elliot Hayne
Sr
12:11
6:06
26








6 Bay
7-6-6-6-6
Gap: 1:38
62:09
12:26
6:13
138 Parker Readerman
So
11:36
5:48
13
Noah Maric
Jr
12:07
6:03
22
Michael Schmeltzer
Jr
12:31
6:16
31
Malcolm Roediger
Sr
12:41
6:21
34
Nico Caradini
Fr
13:14
6:37
38
Sammy Klein
So
13:48
6:54
44
Emmet Pfau
Sr
14:19
7:09
46
7 Urban
8-7-7-7-7
Gap: 3:27
65:30
13:06
6:33
176 Lucas Lepinard
Jr
11:37
5:48
14
Jack Armstrong
Sr
12:28
6:14
30
Lars Archer
Sr
12:54
6:27
35
Colin Heath
Jr
13:28
6:44
43
Casey Leffers
Jr
15:03
7:32
54
Jack Felder
Sr
15:36
7:48
58




8 Drew
9-8-8-8-8
Gap: 4:08
70:02
14:00
7:00
221 Jack Hunter
Jr
12:12
6:06
28
Quentin Miller
So
13:04
6:32
36
Samuel Lax
Sr
13:13
6:37
37
Octavio Duckwald
Jr
15:13
7:36
56
Oscar Schrag
Sr
16:20
8:10
64
Ricardo Gonzalez
Jr
16:30
8:15
65




9 Bentley
10-10-10-9-9
Gap: 1:23
71:01
14:12
7:06
232 Cj Bowes
Fr
13:22
6:41
41
Ben Dawson
Jr
13:59
7:00
45
James Shum
Sr
14:20
7:10
47
Cameron Fisher
Fr
14:33
7:16
49
Brenden Fong
So
14:46
7:23
50
Campbell Unruh
Sr
14:54
7:27
51
Christos Dereschuk
Sr
15:05
7:32
55
10 RedwoodChristian
5-8-9-10-10
Gap: 5:19
74:36
14:55
7:28
245 Zach Connolly
Sr
10:50
5:25
7
Keith Collier
So
15:29
7:45
57
Jacob Shupp
Fr
16:03
8:02
59
Samuel Lee
Jr
16:06
8:03
60
Tyler Gonsalves
Fr
16:08
8:04
62
Chris Leung
Sr
16:40
8:20
66
Lawton Young
So
17:58
8:59
67
11 FremontChristian
11-11-11-11-11
Gap: 1:56
76:42
15:20
7:40
277 Josh Huey
Sr
14:22
7:11
48
Alex Chen
Jr
14:55
7:28
52
Hudson Shou
So
15:00
7:30
53
Solomon Chan
So
16:07
8:04
61
Leo Mi
So
16:18
8:09
63








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 David Deffarges University 12:45.4 6:23
2 Pierce Mcdonnell University 12:46.4 6:23
3 Grady Wetherbee Piedmont 12:50.6 6:25
4 Dane Johnson Bay 12:57.1 6:29
5 Ian Browne University 13:02.2 6:31
6 Jack Rutherford StuartHall 13:04 6:32
7 Robbie Vanderlaan StuartHall 13:22.8 6:41
8 Keith Sibal Piedmont 13:28.5 6:44
9 Josef Crombiepresber Piedmont 13:33.3 6:47
10 Harry Doyle StuartHall 13:37.6 6:49
11 Evan Hanke Piedmont 13:41.7 6:51
12 Jack Merrigan StuartHall 13:46.8 6:53
13 Dylan Ratner Jr Athenian School 13:58.2 6:59 1/6 10/20 5/12
14 Micah Young Bay 14:02.3 7:01
15 John Kingsland Bay 14:08.6 7:04
16 Gordon Huang MakingWaves 14:12.9 7:06
17 Elijah Levy Piedmont 14:15.1 7:08
18 Ethan Joseph University 14:20.2 7:10
19 Sol Zitter Head-Royce 14:21.2 7:11
20 Oliver Ruston Bay 14:21.8 7:11
21 Oliver Galloway Bay 14:23.5 7:12
22 Dylan Kelly StuartHall 14:23.9 7:12
23 Joshua Martin Piedmont 14:26.8 7:13
24 Ben Swan Bay 14:27.4 7:14
25 Joey Silberman Bay 14:32.7 7:16
26 Tyler Duckett PUCPrep 14:36.8 7:18
27 Chip Morimoto Bentley 14:41.3 7:21
28 Matthew Margol University 14:41.5 7:21
29 Luc Espinosa University 15:07.3 7:34
30 Henry Wisniewski University 15:15 7:38
31 Tres Ridley Bentley 15:15.8 7:38
32 James Lui University 15:34.3 7:47
33 Matt Harband Bay 15:37.3 7:49
34 Alex Wong International 15:46.4 7:53
35 Louis Teitelbaum Piedmont 15:50.1 7:55
36 Aj Kinstlick CollegePrep 15:52.4 7:56
37 Jack Randall Bentley 16:02.2 8:01
38 Adam Schwartz Bay 16:06.7 8:03
39 Nick Ward Bay 16:06.9 8:03
40 Liam Carrington Piedmont 16:07.6 8:04
41 Russell Jarvie PUCPrep 16:13.9 8:07
42 Jackson Stenger Head-Royce 16:18.7 8:09
43 Matthew Thompson So Athenian School 16:24.3 8:12 2/6 12/20 8/11
44 Maxwell Lee Piedmont 16:34.3 8:17
45 Caleb Rosen Head-Royce 16:46.5 8:23
46 Chase Newman Head-Royce 16:51.9 8:26
47 Emmet Brast-McKie Sr Athenian School 17:02.7 8:31 3/6 13/20 7/8
48 Ben Raya MakingWaves 17:11.7 8:36
49 Dylan Coe StuartHall 17:18.1 8:39
50 Trae Sebastian Bay 17:28.2 8:44
51 Aldo Schwartz University 17:30.8 8:45
52 Ben Rewis Head-Royce 17:38.6 8:49
53 Ben Fong FremontChristian 17:42 8:51
54 Seth Kelley CollegePrep 17:42.4 8:51
55 Jose Mcdevitt-hicke International 18:17.2 9:09
56 Arlo Halpren Bay 18:17.4 9:09
57 Cameron Downey MakingWaves 18:22.6 9:11
58 Andres Rodriguez Bentley 19:55.6 9:58
59 Eric Strand Sr Athenian School 20:12 10:06 4/6 17/20 7/8
60 Trenton Tan Sr Athenian School 20:16.2 10:08 5/6 18/20 6/7 Hen hao! (SBP)
61 Philip Livdan Bentley 21:21.9 10:41
62 Cade Niles Sr Athenian School 21:36.7 10:48 6/6 19/20 5/5
63 Daniel Cruz MakingWaves 25:57.9 12:59
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: Nov 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Piedmont
2-2-2-2-1
Gap: 1:25
67:49
13:34
6:47
47 Grady Wetherbee
-
12:51
6:25
3
Keith Sibal
-
13:29
6:44
8
Josef Crombiepresber
-
13:33
6:47
9
Evan Hanke
-
13:42
6:51
11
Elijah Levy
-
14:15
7:08
16
Joshua Martin
-
14:27
7:13
22
Louis Teitelbaum
-
15:50
7:55
30
2 University
1-1-1-1-2
Gap: 1:56
67:36
13:31
6:46
51 David Deffarges
-
12:45
6:23
1
Pierce Mcdonnell
-
12:46
6:23
2
Ian Browne
-
13:02
6:31
5
Ethan Joseph
-
14:20
7:10
17
Matthew Margol
-
14:42
7:21
26
Luc Espinosa
-
15:07
7:34
27
Henry Wisniewski
-
15:15
7:38
28
3 StuartHall
4-3-3-3-3
Gap: 1:20
68:15
13:39
6:50
56 Jack Rutherford
-
13:04
6:32
6
Robbie Vanderlaan
-
13:23
6:41
7
Harry Doyle
-
13:38
6:49
10
Jack Merrigan
-
13:47
6:53
12
Dylan Kelly
-
14:24
7:12
21
Dylan Coe
-
17:18
8:39
37




4 Bay
3-4-4-4-4
Gap: 1:26
69:53
13:59
6:59
72 Dane Johnson
-
12:57
6:29
4
Micah Young
-
14:02
7:01
14
John Kingsland
-
14:09
7:04
15
Oliver Ruston
-
14:22
7:11
19
Oliver Galloway
-
14:24
7:12
20
Ben Swan
-
14:27
7:14
23
Joey Silberman
-
14:33
7:16
24
5 Head-Royce
6-6-6-5-5
Gap: 3:17
81:57
16:23
8:12
157 Sol Zitter
-
14:21
7:11
18
Jackson Stenger
-
16:19
8:09
32
Caleb Rosen
-
16:47
8:23
34
Chase Newman
-
16:52
8:26
35
Ben Rewis
-
17:39
8:49
38








6 Athenian School
5-5-5-6-6
Gap: 6:18
87:53
17:35
8:47
163 Dylan Ratner
Jr
13:58
6:59
13
Matthew Thompson
So
16:24
8:12
33
Emmet Brast-McKie
Sr
17:03
8:31
36
Eric Strand
Sr
20:12
10:06
40
Trenton Tan
Sr
20:16
10:08
41
Cade Niles
Sr
21:37
10:48
43




7 Bentley
7-7-7-7-7
Gap: 6:41
87:17
17:27
8:44
166 Chip Morimoto
-
14:41
7:21
25
Tres Ridley
-
15:16
7:38
29
Jack Randall
-
16:02
8:01
31
Andres Rodriguez
-
19:56
9:58
39
Philip Livdan
-
21:22
10:41
42








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Marco Dacunha University 11:07 5:34
2 Isaac Teuscher Head-Royce 11:27 5:44
3 Justin Sze University 11:32 5:46
4 Jeremy Lahr Jr Athenian School 11:39.2 5:50 1/8 3/20 3/12
5 Victor Wu CollegePrep 11:41.9 5:51
6 Elie Singer CollegePrep 11:43.5 5:52
7 Adam Zheleznyak CollegePrep 11:51.1 5:56
8 Reece Proctor Piedmont 11:54.7 5:57
9 Kai Dalton Urban 12:01 6:01
10 Phoenix Aquino StuartHall 12:13.8 6:07
11 Joey Koury International 12:21.7 6:11
12 Duncan Walsh MA 12:28.2 6:14
13 Daniel Young So Athenian School 12:29 6:15 2/8 7/20 3/12
14 Antonio Dominguez StuartHall 12:29.2 6:15
15 Zachary Piedmont 12:34.4 6:17
16 Ian Hu StuartHall 12:35.6 6:18
17 Tobias Fischer Piedmont 12:40.3 6:20
18 Khalil Laltoo CollegePrep 12:41.1 6:21
19 Jason Li University 12:41.9 6:21
20 Alex Hengl CollegePrep 12:43 6:22
21 Noah Teuscher Head-Royce 12:44.5 6:22
22 Chase Leffers University 12:55.7 6:28
23 Justin Rodriguez CollegePrep 13:01.1 6:31
24 Skyler Delacruz StuartHall 13:14.3 6:37
25 Sasha Milton CollegePrep 13:17.1 6:39
26 Travis Evans StuartHall 13:18.1 6:39
27 Connor Eliott Urban 13:18.7 6:39
28 Max Mcfadden CollegePrep 13:19.4 6:40
29 Henry Cooper Piedmont 13:20.1 6:40
30 Ethan Scholl Head-Royce 13:20.5 6:40
31 Aviv Ratinsky Piedmont 13:21.8 6:41
32 Joshua Soltz Head-Royce 13:25.3 6:43
33 Samuel White Piedmont 13:26.5 6:43
34 Vincent Titterton Piedmont 13:26.5 6:43
35 Walter Teitelbaum Piedmont 13:28.5 6:44
36 Colin Cooper University 13:36.3 6:48
37 Curran Thompson SanDomenico 13:39.4 6:50
38 Maceo Anderson Urban 13:41.9 6:51
39 Jasper Schutt University 13:44.5 6:52
40 Nick Martin Urban 13:45.9 6:53
41 Elliott Weil University 13:51.5 6:56
42 Andrew Chen So Athenian School 13:51.7 6:56 3/8 9/20 7/11
43 Zev Buffett-davis MA 13:52.7 6:56
44 Justin Cheung CollegePrep 13:54.5 6:57
45 Jason Arzhintar StuartHall 13:54.7 6:57
46 Dylan Thayer Piedmont 13:58.6 6:59
47 Leet Miller StuartHall 14:00.8 7:00
48 Lance Fong StuartHall 14:01.6 7:01
49 Isaac Lopez CollegePrep 14:03 7:02
50 Danny Jackovics MA 14:06.1 7:03
51 Ben Miller University 14:11.8 7:06
52 Jordy Fee-platt MA 14:15.3 7:08
53 Sunil Prabhu Urban 14:17.6 7:09
54 Mark Kearney StuartHall 14:19.4 7:10
55 Brendan Hogg CollegePrep 14:20.8 7:10
56 Jackson Daecher StuartHall 14:21.8 7:11
57 Harrison Green Urban 14:26.7 7:13
58 Kevin Judd Piedmont 14:26.9 7:13
59 Diego Zamalloa-chion CollegePrep 14:29.4 7:15
60 Luigi Barassi Drew 14:31.6 7:16
61 Danny Corleto Drew 14:40.4 7:20
62 Frankie Wright SanDomenico 14:47.3 7:24
63 Avery Hall Urban 14:52.2 7:26
64 Micah Maheo International 14:53.4 7:27
65 Joshua Coe StuartHall 14:54.1 7:27
66 David Yu Piedmont 14:58.5 7:29
67 Jerry Wang SanDomenico 15:01.8 7:31
68 Jack Longley MA 15:05.4 7:33
69 Simon Chang-huang Urban 15:07.5 7:34
70 Henry Anderson Fr Athenian School 15:12.5 7:36 4/8 11/20 8/10
71 Ben Berman Drew 15:20.8 7:40
72 Ben Kaplan StuartHall 15:25.9 7:43
73 Jackson Evans StuartHall 15:32.4 7:46
74 Henry Xiang SanDomenico 15:36.7 7:48
75 Sean Sweeny MA 15:41.3 7:51
76 Davis Crowe MA 15:42.6 7:51
77 Eric Hong StuartHall 15:43.1 7:52
78 Ben Ryan International 15:57.2 7:59
79 Christopher Noga Head-Royce 16:03.7 8:02
80 Aaron Ouyang CollegePrep 16:06.6 8:03
81 Jarrod Mishima Urban 16:16.8 8:08
82 Jack Warner MA 16:22.3 8:11
83 Christian Mark StuartHall 16:32.6 8:16
84 Lyndon Torio Piedmont 16:39 8:20
85 Jackson Masson Head-Royce 16:47 8:24
86 Ian Larned MA 16:48.1 8:24
87 Thomas Poppas Piedmont 16:50.2 8:25
88 Oliver Walter Urban 16:50.4 8:25
89 Elias Garvey StuartHall 16:53.8 8:27
90 Isa Twist SanDomenico 17:08.5 8:34
91 Lucas Horwitz StuartHall 17:10.9 8:35
92 Ethan Yan CollegePrep 17:15.7 8:38
93 Thomas Kuze SanDomenico 17:28 8:44
94 Ibrahim Twist SanDomenico 17:28.4 8:44
95 Anson Siow So Athenian School 17:36.8 8:48 5/8 14/20 9/10
96 Ming Guo SanDomenico 17:38.4 8:49
97 Tony Jin FremontChristian 17:53.8 8:57
98 Max Roitblat Piedmont 18:09.9 9:05
99 Lucas Makdessi So Athenian School 18:31.6 9:16 6/8 15/20 9/10
100 Jackson Moffet Fr Athenian School 18:43.3 9:22 7/8 16/20 8/9
101 Baxter Spark Drew 19:55.3 9:58
102 Terence Leung StuartHall 20:02.5 10:01
103 Mason Yu Drew 22:09.1 11:05
104 Mark Yang SanDomenico 22:24.6 11:12
105 Max Piedmont 23:09.9 11:35
106 Rafael Bernstein Drew 24:05.2 12:03
107 Seth Petty FremontChristian 24:17.2 12:09
108 Devon Ferguson Drew 26:59.2 13:30
109 Drew Anzalone Drew 32:50 16:25
110 Vincent Pisani Fr Athenian School 33:09 16:35 8/8 20/20 9/9
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: F/S 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 CollegePrep
4-2-1-1-1
Gap: 1:01
60:41
12:08
6:04
54 Victor Wu
-
11:42
5:51
5
Elie Singer
-
11:44
5:52
6
Adam Zheleznyak
-
11:51
5:56
7
Khalil Laltoo
-
12:41
6:21
17
Alex Hengl
-
12:43
6:22
19
Justin Rodriguez
-
13:01
6:31
22
Sasha Milton
-
13:17
6:39
24
2 University
1-1-2-2-2
Gap: 2:29
61:53
12:23
6:11
76 Marco Dacunha
-
11:07
5:34
1
Justin Sze
-
11:32
5:46
3
Jason Li
-
12:42
6:21
18
Chase Leffers
-
12:56
6:28
21
Colin Cooper
-
13:36
6:48
33
Jasper Schutt
-
13:45
6:52
36
Elliott Weil
-
13:52
6:56
38
3 StuartHall
7-6-3-3-3
Gap: 1:04
63:51
12:46
6:23
86 Phoenix Aquino
-
12:14
6:07
10
Antonio Dominguez
-
12:29
6:15
13
Ian Hu
-
12:36
6:18
15
Skyler Delacruz
-
13:14
6:37
23
Travis Evans
-
13:18
6:39
25
Jason Arzhintar
-
13:55
6:57
41
Leet Miller
-
14:01
7:00
42
4 Piedmont
5-4-3-4-4
Gap: 1:27
63:51
12:46
6:23
94 Reece Proctor
-
11:55
5:57
8
Zachary
-
12:34
6:17
14
Tobias Fischer
-
12:40
6:20
16
Henry Cooper
-
13:20
6:40
27
Aviv Ratinsky
-
13:22
6:41
29
Samuel White
-
13:27
6:43
31
Vincent Titterton
-
13:27
6:43
32
5 Head-Royce
2-4-5-5-5
Gap: 4:37
67:01
13:24
6:42
138 Isaac Teuscher
-
11:27
5:44
2
Noah Teuscher
-
12:45
6:22
20
Ethan Scholl
-
13:21
6:40
28
Joshua Soltz
-
13:25
6:43
30
Christopher Noga
-
16:04
8:02
58
Jackson Masson
-
16:47
8:24
59




6 Urban
6-7-7-6-6
Gap: 2:17
67:05
13:25
6:43
152 Kai Dalton
-
12:01
6:01
9
Connor Eliott
-
13:19
6:39
26
Maceo Anderson
-
13:42
6:51
35
Nick Martin
-
13:46
6:53
37
Sunil Prabhu
-
14:18
7:09
45
Harrison Green
-
14:27
7:13
46
Avery Hall
-
14:52
7:26
50
7 Athenian School
3-3-6-7-7
Gap: 5:58
70:49
14:10
7:05
171 Jeremy Lahr
Jr
11:39
5:50
4
Daniel Young
So
12:29
6:15
12
Andrew Chen
So
13:52
6:56
39
Henry Anderson
Fr
15:13
7:36
53
Anson Siow
So
17:37
8:48
63
Lucas Makdessi
So
18:32
9:16
64
Jackson Moffet
Fr
18:43
9:22
65
8 MA
8-8-8-8-8
Gap: 2:37
69:48
13:58
6:59
190 Duncan Walsh
-
12:28
6:14
11
Zev Buffett-davis
-
13:53
6:56
40
Danny Jackovics
-
14:06
7:03
43
Jordy Fee-platt
-
14:15
7:08
44
Jack Longley
-
15:05
7:33
52
Sean Sweeny
-
15:41
7:51
56
Davis Crowe
-
15:43
7:51
57
9 SanDomenico
9-9-9-9-9
Gap: 3:29
76:14
15:15
7:37
249 Curran Thompson
-
13:39
6:50
34
Frankie Wright
-
14:47
7:24
49
Jerry Wang
-
15:02
7:31
51
Henry Xiang
-
15:37
7:48
55
Isa Twist
-
17:09
8:34
60
Thomas Kuze
-
17:28
8:44
61
Ibrahim Twist
-
17:28
8:44
62
10 Drew
10-10-10-10-10
Gap: 7:38
86:37
17:19
8:40
282 Luigi Barassi
-
14:32
7:16
47
Danny Corleto
-
14:40
7:20
48
Ben Berman
-
15:21
7:40
54
Baxter Spark
-
19:55
9:58
66
Mason Yu
-
22:09
11:05
67
Rafael Bernstein
-
24:05
12:03
68
Devon Ferguson
-
26:59
13:30
69
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.