Aragon Results from the Crystal Springs Ctr Mt #1 at Crystal Springs on 10/19/16

Girls Results and Stats

Switch to Boys

Girls Individual Results

Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmnts
Alyson Oross Sr JV 25:29 8:38 2.95 28/51 8/9 15/16 2/2 28:32
(3:03,10.7)
28:32
(3:03,10.7)
You ROCK! (LR, PG, PR)
Beata Gold So V 21:22 7:15 2.95 19/81 4/7 4/16 2/11 22:24
(1:02,4.6)
22:19
(0:57,4.3)
21:56
(0:34,2.6)
You ROCK! (LY, LR, PR)
Brooke Hager Jr JV 23:31 7:58 2.95 11/51 4/9 10/16 2/7 25:03
(1:32,6.1)
25:30
(1:59,7.8)
24:09
(0:38,2.6)
You ROCK! (LY, LR, PG, PR)
Emma Madgic So V 20:18 6:53 2.95 5/81 2/7 2/16 1/15 22:05
(1:47,8.1)
18:53 You ROCK! (LR, PG)
Haley Ogasawara Jr JV 28:21 9:37 2.95 42/51 9/9 16/16 2/2 25:47 25:04
Karoleene Armanian So JV 25:10 8:32 2.95 25/51 7/9 14/16 2/4 28:59
(3:49,13.2)
28:59
(3:49,13.2)
You ROCK! (LR, PR)
Kelcey Dobson Jr JV 24:40 8:22 2.95 19/51 5/9 12/16 2/6 25:27
(0:47,3.1)
25:27
(0:47,3.1)
You ROCK! (LR, PR)
Kimberly Woo So V 22:44 7:42 2.95 39/81 6/7 6/16 4/8 23:12
(0:28,2.0)
23:55
(1:11,4.9)
22:37 You ROCK! (LY, LR)
Kinako Miyake Jr JV 24:45 8:23 2.95 21/51 6/9 13/16 2/6 25:22
(0:37,2.4)
26:43
(1:58,7.4)
23:19 You ROCK! (LY, LR, PG)
Lydia Villa Jr V 23:46 8:03 2.95 49/81 7/7 11/16 4/7 21:48 26:11
(2:25,9.2)
19:56 You ROCK! (LR)
Margot Bellon Sr V 19:50 6:43 2.95 3/81 1/7 1/16 3/16 22:16
(2:26,10.9)
19:32 You ROCK! (LR, SBP)
Melanie Moore Jr JV 23:29 7:58 2.95 10/51 3/9 9/16 2/7 24:09
(0:40,2.8)
24:09
(0:40,2.8)
You ROCK! (LR, PG, PR, SBP)
Miwa Ikeda Jr V 22:25 7:36 2.95 32/81 5/7 5/16 4/9 24:39
(2:14,9.1)
23:25
(1:00,4.3)
You ROCK! (LR, PG, PR)
Sophie Louie So V 21:18 7:13 2.95 17/81 3/7 3/16 2/15 20:46 20:46 You ROCK! (PG)
Sydney Hou Fr JV 23:13 7:52 2.95 6/51 1/9 7/16 4/9 You ROCK! (SBP)
Taylin Nguyen Jr JV 23:22 7:55 2.95 8/51 2/9 8/16 3/7 25:45
(2:23,9.3)
22:52 You ROCK! (LR)
Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmts

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago.
  • LR = Beat time from the most recent running of this course.
  • PR = Set a new PR on this course. A "Course PR".
  • PG = Beat personal goal.
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.
  • DPR = A "Distance Personal Record" - the personal best time considering distance only, not unique course characteristics. Applicable for 2, 2.48(4K), 3, and 3.1(5K) mile courses.
  • DSR = A "Distance Season Record" - same as above, but for the current season only.
  • DTW = "Displace to Win". This athlete, as the 6th or 7th runner on his/her squad, displaced scoring runners from a competitor enabling his/her team to finish ahead of that competitor.
  • TB = "Tiebreaker". As the #6 athlete on his/her squad, this athlete was the tiebreaker enabling his/her team to finish ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Girls Team Results

Team Rank of Finish Time
Gap
Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)
V 1st 5 1/9 105:13
2:35
2.95 7:08 6:43 7:36 64 7:08 101:57 99:10 Margot Bellon (2), Emma Madgic (4), Sophie Louie (14), Beata Gold (16), Miwa Ikeda (28)
JV 1st 5 2/6 118:15
1:27
2.95 8:01 7:52 8:22 54 7:48 114:29 114:29 Sydney Hou (6), Taylin Nguyen (8), Melanie Moore (10), Brooke Hager (11), Kelcey Dobson (19)
Team Rank of Finish Time Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Girls

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Kaylah Grant Jr Live Oak (Morgan Hi 18:23 6:14
2 Mallorie Jenne So San Mateo 19:14 6:31
3 Margot Bellon Sr Aragon 19:50 6:43 1/7 1/16 3/16 22:16
(2:26)
19:32 You ROCK! (LR, SBP)
4 Eva Gillet Jr Sequoia 20:10 6:50
5 Emma Madgic So Aragon 20:18 6:53 2/7 2/16 1/15 22:05
(1:47)
18:53 You ROCK! (LR)
6 Jessica Kain So Scotts Valley 20:22 6:54
7 Kelly Mcentee So Scotts Valley 20:35 6:59
8 Evelyn Contreras So San Mateo 20:40 7:00
9 Suvdantsetse Gantulga So Capuchino 20:41 7:01
10 Megan Uozumi Jr Carlmont 20:50 7:04
11 Elizabeth Kravtchenko Fr Carlmont 21:09 7:10
12 Vanessa Ta Sr Yerba Buena 21:12 7:11
13 Sophia Brakeman Jr Head Royce School 21:12 7:11
14 Carissa Wong So Carlmont 21:14 7:12
15 Angelina Salgado Fr Sequoia 21:17 7:13
16 Julianna Ceron So Capuchino 21:18 7:13
17 Sophie Louie So Aragon 21:18 7:13 3/7 3/16 2/15 20:46 20:46
18 Elena Moore Fr Carlmont 21:22 7:15
19 Beata Gold So Aragon 21:22 7:15 4/7 4/16 2/11 22:24
(1:02)
22:19
(0:57)
21:56
(0:34)
You ROCK! (LY, LR, PR)
20 Olivia Ross Jr Scotts Valley 21:24 7:15
21 Claire Wang Jr Cupertino 21:25 7:16
22 Lauren Burt Fr Sequoia 21:26 7:16
23 Seanna Fess Jr San Mateo 21:36 7:19
24 Aishwarya Laddha Sr Cupertino 21:38 7:20
25 Nicole Lau Sr Terra Nova 21:45 7:22
26 Chloe Sharratt So Sequoia 21:59 7:27
27 Charlotte Wimp Jr Scotts Valley 22:02 7:28
28 Morgan Psaila So Carlmont 22:08 7:30
29 Shannon Coan So Sequoia 22:13 7:32
30 Olivia Goeury Fr Scotts Valley 22:21 7:35
31 Jessica Xia Sr Cupertino 22:23 7:35
32 Miwa Ikeda Jr Aragon 22:25 7:36 5/7 5/16 4/9 24:39
(2:14)
23:25
(1:00)
You ROCK! (LR, PR)
33 Sofiya Lyall Jr Head Royce School 22:27 7:37
34 Sophia Davis So Scotts Valley 22:32 7:38
35 Phoebe Henige Fr Sequoia 22:36 7:40
36 Julia Katter Jr Head Royce School 22:37 7:40
37 Veronica Roseborough Fr Carlmont 22:40 7:41
38 Evelyn Garibay So Yerba Buena 22:43 7:42
39 Kimberly Woo So Aragon 22:44 7:42 6/7 6/16 4/8 23:12
(0:28)
23:55
(1:11)
22:37 You ROCK! (LY, LR)
40 Yisela Chavarria Fr Capuchino 22:51 7:45
41 Macy Craft Fr Scotts Valley 22:58 7:47
42 Marisol Vasquez Sr William C. Overfelt 22:59 7:47
43 Olivia Burke Jr St. Francis (Watson 23:05 7:49
44 Sinahy Fragoso Fr Abraham Lincoln (Sa 23:09 7:51
45 Beatrice Bugos So Sequoia 23:13 7:52
46 Jenna Watson So Live Oak (Morgan Hi 23:19 7:54
47 Lauren Valles Jr Capuchino 23:21 7:55
48 Allie Ayers Fr Carlmont 23:33 7:59
49 Lydia Villa Jr Aragon 23:46 8:03 7/7 11/16 4/7 21:48 26:11
(2:25)
19:56 You ROCK! (LR)
50 Taylor Hohn So Abraham Lincoln (Sa 23:50 8:05
51 Andora Fess Jr San Mateo 23:51 8:05
52 Janeal Sanchez Fr Abraham Lincoln (Sa 23:54 8:06
53 Tiffany Martinez Jr Oceana 23:55 8:06
54 Meridith Birdsong So Abraham Lincoln (Sa 23:59 8:08
55 Elinor Guentert So Abraham Lincoln (Sa 24:04 8:09
56 Meghan Schroder So Abraham Lincoln (Sa 24:16 8:14
57 Jennifer Celona Sr Capuchino 24:24 8:16
58 Claudia Yin Jr Cupertino 24:25 8:17
59 Holly Skoufos Jr Terra Nova 24:28 8:18
60 Jordyn Redd Jr Oceana 24:30 8:18
61 Juliet Aleman So San Mateo 24:37 8:21
62 Sheila Tran Jr Yerba Buena 24:44 8:23
63 Florence Chang So Oceana 24:58 8:28
64 Elgee King Fr Oceana 25:04 8:30
65 Valeria Madriz Jr Yerba Buena 25:06 8:31
66 Julianna Moreno So Abraham Lincoln (Sa 25:16 8:34
67 Madelyn Delaney Jr San Mateo 25:18 8:35
68 Cecily Ma Jr Terra Nova 25:33 8:40
69 Patricia Aquino Sr William C. Overfelt 25:36 8:41
70 Jane Zhang Sr Cupertino 26:01 8:49
71 Rochelle Schott Jr Terra Nova 26:25 8:57
72 Kristi Chin Jr Oceana 26:42 9:03
73 Sharon Lui Sr Oceana 26:43 9:03
74 Kishandra Patron Sr Capuchino 26:45 9:04
75 Ronary Cascon So Oceana 26:52 9:06
76 Jennifer Sandoval Fie Sr Jefferson 27:07 9:12
77 Hsu-myat Aung Sr Jefferson 28:33 9:41
78 Faith Sanchez Jr Jefferson 28:57 9:49
79 Cristina Padilla Jr Capuchino 29:46 10:05
80 Jocelyn Arcinega Sr William C. Overfelt 31:10 10:34
81 Marisa Gomez Sr Live Oak (Morgan Hi 32:08 10:54
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Girls

Group of 5: V 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Aragon
2-1-1-1-1
Gap: 2:35
105:13
21:03
7:08
64 Margot Bellon
Sr
19:50
6:43
2
Emma Madgic
So
20:18
6:53
4
Sophie Louie
So
21:18
7:13
14
Beata Gold
So
21:22
7:15
16
Miwa Ikeda
Jr
22:25
7:36
28
Kimberly Woo
So
22:44
7:42
32
Lydia Villa
Jr
23:46
8:03
39
2 Carlmont
6-5-4-2-2
Gap: 1:18
106:43
21:21
7:14
69 Megan Uozumi
Jr
20:50
7:04
9
Elizabeth Kravtchenko
Fr
21:09
7:10
10
Carissa Wong
So
21:14
7:12
11
Elena Moore
Fr
21:22
7:15
15
Morgan Psaila
So
22:08
7:30
24
Veronica Roseborough
Fr
22:40
7:41
31
Allie Ayers
Fr
23:33
7:59
38
3 Scotts Valley
4-3-2-3-3
Gap: 1:59
106:44
21:21
7:14
77 Jessica Kain
So
20:22
6:54
5
Kelly Mcentee
So
20:35
6:59
6
Olivia Ross
Jr
21:24
7:15
17
Charlotte Wimp
Jr
22:02
7:28
23
Olivia Goeury
Fr
22:21
7:35
26
Sophia Davis
So
22:32
7:38
29
Macy Craft
Fr
22:58
7:47
34
4 Sequoia
3-4-5-4-4
Gap: 2:03
107:05
21:25
7:16
81 Eva Gillet
Jr
20:10
6:50
3
Angelina Salgado
Fr
21:17
7:13
12
Lauren Burt
Fr
21:26
7:16
19
Chloe Sharratt
So
21:59
7:27
22
Shannon Coan
So
22:13
7:32
25
Phoebe Henige
Fr
22:36
7:40
30
Beatrice Bugos
So
23:13
7:52
36
5 San Mateo
1-2-2-5-5
Gap: 5:23
109:58
22:00
7:27
119 Mallorie Jenne
So
19:14
6:31
1
Evelyn Contreras
So
20:40
7:00
7
Seanna Fess
Jr
21:36
7:19
20
Andora Fess
Jr
23:51
8:05
41
Juliet Aleman
So
24:37
8:21
50
Madelyn Delaney
Jr
25:18
8:35
54




6 Capuchino
5-6-6-6-6
Gap: 3:43
112:35
22:31
7:38
138 Suvdantsetse Gantulga
So
20:41
7:01
8
Julianna Ceron
So
21:18
7:13
13
Yisela Chavarria
Fr
22:51
7:45
33
Lauren Valles
Jr
23:21
7:55
37
Jennifer Celona
Sr
24:24
8:16
47
Kishandra Patron
Sr
26:45
9:04
58
Cristina Padilla
Jr
29:46
10:05
60
7 Cupertino
7-7-7-7-7
Gap: 4:36
115:52
23:10
7:51
169 Claire Wang
Jr
21:25
7:16
18
Aishwarya Laddha
Sr
21:38
7:20
21
Jessica Xia
Sr
22:23
7:35
27
Claudia Yin
Jr
24:25
8:17
48
Jane Zhang
Sr
26:01
8:49
55








8 Abraham Lincoln (Sa
8-8-8-8-8
Gap: 0:55
118:56
23:47
8:04
206 Sinahy Fragoso
Fr
23:09
7:51
35
Taylor Hohn
So
23:50
8:05
40
Janeal Sanchez
Fr
23:54
8:06
42
Meridith Birdsong
So
23:59
8:08
44
Elinor Guentert
So
24:04
8:09
45
Meghan Schroder
So
24:16
8:14
46
Julianna Moreno
So
25:16
8:34
53
9 Oceana
9-9-9-9-9
Gap: 2:47
125:09
25:02
8:29
251 Tiffany Martinez
Jr
23:55
8:06
43
Jordyn Redd
Jr
24:30
8:18
49
Florence Chang
So
24:58
8:28
51
Elgee King
Fr
25:04
8:30
52
Kristi Chin
Jr
26:42
9:03
56
Sharon Lui
Sr
26:43
9:03
57
Ronary Cascon
So
26:52
9:06
59
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Girls

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Cindy Ji Jr Carlmont 21:39 7:20
2 Aiden Mcalister Fr San Ramon Valley 22:14 7:32
3 Emma Schaefer-whittal So Scotts Valley 22:19 7:34
4 Eliza Barton Jr Scotts Valley 22:20 7:34
5 Kaylee Craft Sr Scotts Valley 23:08 7:51
6 Sydney Hou Fr Aragon 23:13 7:52 1/9 7/16 4/9 You ROCK! (SBP)
7 Sophie Liu Jr Carlmont 23:21 7:55
8 Taylin Nguyen Jr Aragon 23:22 7:55 2/9 8/16 3/7 25:45
(2:23)
22:52 You ROCK! (LR)
9 Aliyah Crawford Fr Scotts Valley 23:23 7:56
10 Melanie Moore Jr Aragon 23:29 7:58 3/9 9/16 2/7 24:09
(0:40)
24:09
(0:40)
You ROCK! (LR, PR, SBP)
11 Brooke Hager Jr Aragon 23:31 7:58 4/9 10/16 2/7 25:03
(1:32)
25:30
(1:59)
24:09
(0:38)
You ROCK! (LY, LR, PR)
12 Allie Wright Sr Scotts Valley 23:56 8:07
13 Aklile Tesfaye Fr Abraham Lincoln (Sa 24:02 8:09
14 Olivia Henry So San Ramon Valley 24:13 8:13
15 Kendall Butler Jr Carlmont 24:15 8:13
16 Monica Delgado2 Sr Abraham Lincoln (Sa 24:18 8:14
17 Segolen Plihon Fr San Ramon Valley 24:24 8:16
18 Ajia Grant Sr Carlmont 24:37 8:21
19 Kelcey Dobson Jr Aragon 24:40 8:22 5/9 12/16 2/6 25:27
(0:47)
25:27
(0:47)
You ROCK! (LR, PR)
20 Avery Bryson Fr Scotts Valley 24:41 8:22
21 Kinako Miyake Jr Aragon 24:45 8:23 6/9 13/16 2/6 25:22
(0:37)
26:43
(1:58)
23:19 You ROCK! (LY, LR)
22 Sasha Dolgashev Jr Carlmont 24:54 8:26
23 Maleah Scram Fr San Ramon Valley 25:03 8:29
24 Elise Magee So Scotts Valley 25:07 8:31
25 Karoleene Armanian So Aragon 25:10 8:32 7/9 14/16 2/4 28:59
(3:49)
28:59
(3:49)
You ROCK! (LR, PR)
26 Alexa Dean So Scotts Valley 25:18 8:35
27 Elena Fenoglio Fr San Ramon Valley 25:25 8:37
28 Alyson Oross Sr Aragon 25:29 8:38 8/9 15/16 2/2 28:32
(3:03)
28:32
(3:03)
You ROCK! (LR, PR)
29 Sunamawit Yimer Fr Abraham Lincoln (Sa 25:33 8:40
30 Sofia Anaya Fr Abraham Lincoln (Sa 26:05 8:51
31 Ashley Vintero Jr Terra Nova 26:18 8:55
32 Kenneth Dinoy Jr Oceana 26:23 8:57
33 Isabel Magat Jr Terra Nova 26:28 8:58
34 Samantha Galindes So Oceana 26:31 8:59
35 Kaylee Stout Jr San Ramon Valley 26:53 9:07
36 Isela Torres So Abraham Lincoln (Sa 27:02 9:10
37 Amanda Lowenstern Jr Sequoia 27:30 9:19
38 Carney Morrow Jr Terra Nova 27:38 9:22
39 Jasmine Ramirez Jr Terra Nova 27:50 9:26
40 Lauren Yu Fr San Ramon Valley 28:10 9:33
41 Annie O'hare Sr Scotts Valley 28:18 9:36
42 Haley Ogasawara Jr Aragon 28:21 9:37 9/9 16/16 2/2 25:47 25:04
43 Lily Ross Fr Scotts Valley 28:32 9:40
44 Alice Snelling Jr Carlmont 29:39 10:03
45 Monica Delgado Sr Abraham Lincoln (Sa 29:43 10:04
46 Vernica Liu Jr Oceana 30:26 10:19
47 Jezaree Go Jr Oceana 30:26 10:19
48 Jamie Pineda So Oceana 32:37 11:03
49 Robin Pilapil So Oceana 33:17 11:17
50 Karina Gamez So Oceana 33:33 11:22
51 Evelyn Pena So Luis Valdez Leaders 35:58 12:12
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Girls

Group of 5: JV 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Scotts Valley
3-1-1-1-1
Gap: 1:37
115:06
23:01
7:48
33 Emma Schaefer-whittal
So
22:19
7:34
3
Eliza Barton
Jr
22:20
7:34
4
Kaylee Craft
Sr
23:08
7:51
5
Aliyah Crawford
Fr
23:23
7:56
9
Allie Wright
Sr
23:56
8:07
12
Avery Bryson
Fr
24:41
8:22
20
Elise Magee
So
25:07
8:31
24
2 Aragon
4-3-3-2-2
Gap: 1:27
118:15
23:39
8:01
54 Sydney Hou
Fr
23:13
7:52
6
Taylin Nguyen
Jr
23:22
7:55
8
Melanie Moore
Jr
23:29
7:58
10
Brooke Hager
Jr
23:31
7:58
11
Kelcey Dobson
Jr
24:40
8:22
19
Kinako Miyake
Jr
24:45
8:23
21
Karoleene Armanian
So
25:10
8:32
25
3 Carlmont
1-2-2-3-3
Gap: 3:15
118:46
23:45
8:03
63 Cindy Ji
Jr
21:39
7:20
1
Sophie Liu
Jr
23:21
7:55
7
Kendall Butler
Jr
24:15
8:13
15
Ajia Grant
Sr
24:37
8:21
18
Sasha Dolgashev
Jr
24:54
8:26
22
Alice Snelling
Jr
29:39
10:03
34




4 San Ramon Valley
2-4-4-4-4
Gap: 3:11
121:19
24:16
8:13
82 Aiden Mcalister
Fr
22:14
7:32
2
Olivia Henry
So
24:13
8:13
14
Segolen Plihon
Fr
24:24
8:16
17
Maleah Scram
Fr
25:03
8:29
23
Elena Fenoglio
Fr
25:25
8:37
26
Kaylee Stout
Jr
26:53
9:07
31
Lauren Yu
Fr
28:10
9:33
33
5 Abraham Lincoln (Sa
5-5-5-5-5
Gap: 3:00
127:00
25:24
8:37
116 Aklile Tesfaye
Fr
24:02
8:09
13
Monica Delgado2
Sr
24:18
8:14
16
Sunamawit Yimer
Fr
25:33
8:40
27
Sofia Anaya
Fr
26:05
8:51
28
Isela Torres
So
27:02
9:10
32
Monica Delgado
Sr
29:43
10:04
35




6 Oceana
6-6-6-6-6
Gap: 6:14
146:23
29:17
9:55
170 Kenneth Dinoy
Jr
26:23
8:57
29
Samantha Galindes
So
26:31
8:59
30
Vernica Liu
Jr
30:26
10:19
36
Jezaree Go
Jr
30:26
10:19
37
Jamie Pineda
So
32:37
11:03
38
Robin Pilapil
So
33:17
11:17
39
Karina Gamez
So
33:33
11:22
40
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.